od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2015
 • Zobrazuji 17 zaznamu.
 • 4.9.2015 17:05ludva10
  Ahoj všem. Dva dny nám kolem baráku běhá černé koťátko ( asi samička ) a mňouká. Nenašla by se nějaká dobrá duše a nechtěla koťátko domů? My si ho kvůli našemu králíkovi vzít nemůžeme. Vypadá čistě, zdravě, je přítulná. Lokalita Domažlice.
  5.9.2015 21:23Fludara
  ludva10 prosim, zadej dotaz do Inzerce :) diky
  8.9.2015 10:33Markeet
  Díky za odpověď ;)
  8.9.2015 15:10Ehrena
  Markeet - pokud ti nikdo neodpověděl, tak to bude tím, že odpověď nevíme.
  Já jsem měla taky kočku, které jsem se ujala, když ji vyhodili sousedé, protože čekala koťata, v roce a půl cca. Zpočátku se hodně bála a byla hodně plachá, díky koťatům si ale zvykla a viděla, že na ni i na její koťata jsme hodní, přestala se tedy postupně bát nás - naší rodiny, ale jakmile někdo přišel na návštěvu, už byla schovaná - až skoro po 10 letech se přestala bát návštěv, ale i tak si udržovalal od nich odstup a opatrnost.
  Na chalupě utíkala venku ze zahrady domů. kdykoliv kolem přejelo auto nebo i kdykoliv šli kolem nějací lidé. Máme kolem zahrady silnici, takže to bylo hodně často. Taky si na to zvykala velice pomalu a trvalo několik let, než přestala mít tyhle útěkové reakce.
  Každá kočka je v tomhle jiná, a poradil by ti snad jen kočičí psycholog.
  10.9.2015 17:51Jokki
  Ahoj, jdu si k vám pro radu a předem děkuju za všechny odpovědi! V létě jsme se jako úplní laici rozhodli, že si pořídíme kočičku. Líbili se nám britské modré, takže rozhodnutí padlo na ně. Dcerka měla koťáko zároveň slíbené za školku. Říkali jsme si, že si pořídíme kotě s PP, aby jsme věděli, že je zdravé, od zdravých rodičů, z dobrého chovu a že pak párkrát necháme i koťátka, která když budou s PP, tak se budou lépe prodávat... Nic víc jsme o PP nevěděli a asi pořád nevíme... :-( Našla jsem si chovatelku, která prodávala koťátka s PP za 6500, byli jsme se na ně podívat a domluvili se, že si pro koťátko v září přijedeme. S paní chovatelkou super domluva. Od soboty máme kotě doma. Dostali jsme k němu Průkaz Původu, očkovák, kupní smlouva nešla paní vytisknout, takže jsme se domluvili, že nám ji pošle poštou. Doma jsme si pak všimli, že nám v Průkazu Původu chybí "podpis chovatele"... Včera jsem to paní psala a ona mi odepsala :" Rodokmen není podepsaný, protože jste chtěla kočičku na mazlíka, ne do chovu. Cena do chovu je totiž jednou tak velká.V případě, že by jste se rozhodli aby byla kočička chovná, bylo by třeba rozdíl ceny doplatit, pak bych vám rodokmen podepsala... Vůbec tomu nerozumím... To jeden podpis stojí tolik tisíc navíc????
  10.9.2015 23:08Ehrena
  Jokki - já nejsem zrovna ta pravá na odpověď na toto, nemám kočky s PP, ale co jsem o tom četla, tak kočky s PP na mazlíka se prodávají za nižší cenu než kočky s PP na chov. Ten, kdo si pořídí kotě s PP na mazlíka, by ho měl nechat vykastrovat a dále na něm nechovat.
  Snad ale odpoví ještě někdo povolanější.
  18.9.2015 15:23Kajakaja12345
  Ahoj, prosím poraďte :
  Můj děda se nemohl zbavit kuny, která mu zabíjela slepice a tak na ní nastražil klec...
  Bohužel se do té klece chytlo malinké kotě... Zraněné nijak není, ráda bych se o něj postarala a nechala si ho, pořaďte nějaké ty základy prosím :)
  20.9.2015 11:25Rebeka89
  Ahoj, můžete mi prosím vysvětlit, proč můj kastrovaný dvouletý kocour ke mně jen tak přijde a začne mě kousat do noh. Někdy mi až teče krev :-( Už nevím co s ním :-( Ani pohladit se nenechá, hned se přetáčí na záda a kouše a škrábe :-( Děkuji za každou radu.
  22.9.2015 15:55Ehrena
  Kajakaja12345 - základy máš celkem dobře popsané nahoře v tom modrém v těch jednotlivých odkazech, i na jiných kočičích webech, pokud budeš potřebovat něco konkrétního, zaregistruj se a můžeš psát přímo do SZ, klidně i mně, i když přes koťata nejsem až tak odborník, ale 3x za život jsme je měli, plus pak několik koupených, tak co budu vědět, poradím.
  - - - - -
  Rebeka89 - to tedy netuším, snad se zeptat na názor veta, kastrovaný kocour by měl být klidnější, nemá nějaké špatné zkušenosti?
  27.9.2015 12:05Fludara
  Kajakaja12345 mrkni sem https://word.office.live.com/wv/WordView.aspx?FBsrc=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fattachments%2Ffile_preview.php%3Fid%3D337864879698446%26time%3D1443348280%26metadata&access_token=1758353968%3AAVJULkp9MSRS6qwHqd5pXQ8u01sc54hms7iUBU7j9HaxdA&title=I+T+I+N+E+R+%C3%81+%C5%98+-+kdy%C5%BE+si+p%C5%99ivezeme+kot%C4%9B.doc
  27.9.2015 22:00Rebeka89
  Ahoj, poradíte? Pořídit či nepořídit vykastrovanému dvouletému dominantnímu kocourovi taky dvouletou kastrovanou kočku z útulku? Žije pouze v bytě a je to evropský domácí kocour z útulku
  28.9.2015 18:31kotítko
  Zdravím. Byla jsem na víkendu u koní a k trenérce někdo vyhodil koťata. Teď jí jedno zbylo, víc než dva měsíce mu nebude. Prý by mi ho dala zadarmo, ale rodiče ho nechtějí. Říkají že kočky smrdí, ale třeba kamarádka má v bytě dvě kočky a vůbec nejdou cítit, to byste museli strčit hlavu do záchůdku, abyste něco cítili... Jak jim to mám vysvětlit? Mám se dohodnout s kámošky rodičema, že bych tam naše třeba vzala aby se podívali, že kočky nedělají žádný binec, nesmrdí apod.? Potom kolik by stálo dohromady na začátku všechno vybavení pro kočku? Přepravka, záchůdek, škrabadlo, granule, kočkolit? (nenapadá mě už nic dalšího). A kolik vás kočky stojí za měsíc? A může být kočka v bytě 3+1? Děkuji za odpovědi. :)
  - - - - -
  P.s. Ještě by mě zajímalo, jaký máte názor na vodítko pro kočku? Jestli to není trápení kočky nebo tak. Já si myslím, že záleží na kočce, některé to nesnáší a jiným to nevadí, ale ptám se i na váš názor.
  28.9.2015 19:11Rebeka89
  kotítko: asi by bylo fajn vzít rodiče ke kamarádce. Ale také se připravit na to, že kocour do kastrace trochu cítit je. Kastrace by byla vhodná nejdříve v osmi měsících. Jinak fajn obchůdek pro začátek je zoohit.cz, tam jsou i všechny ceny. Ještě k tomu misky a hračky (nejlepší je laser). Za měsíc tak 500 Kč. A v bytě 3+1 bydlet samozřejmě může, jen pozor na balkóny :-) Kočky na vodítku moc nedoporučuju, jedině ji cvičit už od mala :-) Možná si zvykne :-) Hodně štěstí, kočky jsou nejlepší :-)
  28.9.2015 19:19kotítko
  Trochu, nebo hodně? Potom bychom ho samozřejmě nechali vykastrovat. Na balkón můžeme dát síť. :)
  28.9.2015 19:21Rebeka89
  Tak dva měsíce to bylo dost, ale když se často čistí WC tak je to v pohodě :-) Jinde mi neznačkoval :-)
  30.9.2015 10:28Ehrena
  Kotítko - tak já měla extra smůlu, protože z vážných zdravotních důvodů kocoura kastrovat nechat nemůžu - má problémy s ledvinami a neustál by operaci. A mně teda značkoval všude a pořád, a bylo to dost hrozné. Nakonec jsme to řešili chemickou kastrací takovým čipem, který se sám pomalu vstřebává a kocoura to udělá na čas - cca půl roku až rok - jakoby vykastrovaného, tak teď, dva měsíce po tom očipování, je to pohoda. Ale celý byt nám ještě je cítit po tom jeho značkování předtím, a to jsem všechno hned čistila a prala koberce, všechny značky jsem zřejmě neobjevila.
  - - - - -
  Kotítko - a to kotě je kočka nebo kocour?
  Já tedy po svých zkušenostech bych dala asi přednost kočce, co máme kocourka, máme samý problém, o jeho zdravotních ani nemluvě, a když se to tak sejde, ten nás už stál asi 30000,- Kč, s jeho operacemi a léčením, jeho diety atd. Takže někdy nevíš, do čeho jdeš, ale samozřejmě u zdravých koček takovéhle náklady nehrozí.
  Jinak naše kočky chodí na vodítku, máme chalupu u silnice a o 2 kočky jsem tu během posledních 3 let přišla. Když jsem je nechtěla trápit a chtěla jsem, aby měly volnost. Teď mají udělaný výběh přes zahradu - natažené ocelové lanko od okna kuchyně ke stromu na konci zahrady, na tom mají zavěšená samonavíjecí vodítka a v tomhle rozmezí si běhají, jak chtějí. Krásně si na to zvykli. Kocour je tedy zvykaný od malička, co jsme ho koupili, ten je bez vodítka zvyklý jen doma, ale Číča si musela zvykat po třech letech volnosti, a taky si zvykla. Oba díky tomu krásně chodí na vodítku i v Praze, můžu s nimi tak chodit na vycházky. Nevypadají, že by tím nějak trpěli, i když samozřejmě, kdyby si mohli tady na chalupě venku běhat volně, měli by to lepší.
  30.9.2015 14:28kotítko
  Je to kocour.