od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2016
 • Zobrazuji 15 zaznamu.
 • 2.11.2016 19:23Modrá Lentilka
  Hezký večer všem! Především pro pražáky, prosím přijďte podpořit demonstraci pro zákaz kožišinových farem v ČR. Moc děkuji! :) http://us13.campaign-archive1.com/?u=ae3cd38cb662044b49b6577fd&id=0851677e4b&e=755ff43cf3
  6.11.2016 09:31frisanekelinka
  Zdravím všechny, zkusím položi dotaz i sem.. Už pár dní mám ale v hlavě dilema. Máme už tři roky králíčka Julčáčka, je to mazlík, je zvyklý být buď s námi doma nebo pokud není moc zima, tak má otevřené vchodové dveře (bydlí na chodbě, ale může kdykoli na námi) a může ven na naší předzahrádku.
  No a teď k věci. Vím, že u nás ve vesnici je opět problém toulavých koťat, kterých se někdo zbavil. Lidé už se jich různě ujali, ale jedno kotě se tady stále potuluje a já se čím dál víc přikláním k myšlence se ho ujmout. Je velmi mazlivé a přítulné, včera jsem už neodolala a dala mu něco k jídlu.. Jenže řeším, jaké by bylo soužití s naším králíkem.. Pokud by tady kotě zůstalo, tak počítám, že by bylo primárně venku, i když chození dovnitř se nebráním. Ale jak to ideálně zajistit, aby spolu kočka a králík dobře vycházeli? Beru to teď tak, že prostor je králíkův a přišel by mu do něj vetřelec.. Něco jiného je asi seznamování zvířátek doma, ale nevím jak v této situaci, kdy kočka bude primárně venku a králík uvnitř? myslíte, že to lze? Máte zkušennosti?
  6.11.2016 09:41Ehrena
  frisanekelinka - v tomhle neporadím, máme pouze morčata, 9 kousků, a všechny naše kočky si na ně v pohodě zvykly, a naopak, morčata se našich koček taky vůbec nebojí, i když zkraje ano, ale už jsou zvyklá, nikdo nikomu neubližuje, je to mezi nimi v pohodě. Ale všichni jsou ve většině domácí, a hlavně - morče a králík je asi něco úplně jiného.
  8.11.2016 10:16Renata
  Faraon High Premium Cat Sensitive Formula, Granule 4.5 kg, mají 30% podíl masa
  10.11.2016 14:34VRONY
  frisanekelinka - My máme doma šestiletou králindu a dvouletého kastrovaného kocourka. Oba jsou bytoví, tedy ven nechodí ani jeden. Ze začátku jsme museli při jejich setkávání být trochu ve střehu. Po pár dnech už jsme je mohli nechat spolu pobíhat po bytě. Občas je napadlo se navzájem prohnat, ale nic dramatického. Kocour dokonce chodil spát králindě do klece nebo do hrací krabice a králinda si lehla vedle něj a nebo na něj koukala z ohrádky. Prostě kámoši.
  Samozřejmě záleží na povaze obou, ale za mě je soužití kočky s králíkem možné.
  14.11.2016 14:10Miki
  To je vysoký podíl masa,to zní dobře.A granule vynesou do bytu nebo za první dveře? Kdybych vzala ten 4,5kg balík tak to určitě sama teda nevynesu,nebo minimálně budu mít velký problém:D
  16.11.2016 22:05Modrá Lentilka
  Zdravím všechny!
  Chtěla bych vás moc poprosit o pomoc. V pondělí nám u práce někdo před kuchyní vyhodil z auta dvě malinkatá koťátka - holky. Bohužel je nemůžeme mít uvnitř v kuchyni, takže musejí být venku i přes noc. I když jsme jim tam dali krabici vystlanou dekou, moc se bojím, aby tyto noční mrazy přežily. Bohužel si je sama vzít nemohu. Sama teď mám doma problém, jelikož musím mít dvě dospělé kočky odděleně, protože se perou s Piškotem. A již mám doma 4 zachráněné kočky. Proto, pokud někdo chcete udělat dobrý skutek a zrovna plánujete pořízení domácího mazlíčka, prosím nechť mě kontaktujete na mém emailu:
  ModraLentilka@centrum.cz
  Jedná se o malé koťátka, sestřičky. Mohou mít tak měsíc a jedna je mourovatá a druhá černobílá. k vyzvednutí jsou na Nových Zámcích (Mladeč) u Litovle.
  - - - - -
  Tak koťátka jsou už umístěna v depozitu v Uničově. Tímto bych zároveň chtěla moc poděkovat útulku Píšánek za pomoc kočičkám v nouzi! Start do života neměli vůbec hezký, ale přeji jim milující nové páníky a hodně štěstíčka a zdravíčka :)
  17.11.2016 20:33Renata
  S výnosem granulí při objednání na faraonpetfood není problém,stačí se domluvit vozí to moc fan chlap
  18.11.2016 21:25Rebeka89
  Dobrý den, už týden seznamuju dva kocoury. Jeden už s námi žil 3 roky, je kastrovaný. Druhého jsem si nyní vzala z útulku, je mu půl až tři čtvrtě roku, je nekastrovaný. První asi tři dny na sebe vůbec nesyčeli, trochu se prali - starší se ho docela bál a spíš utíkal. Pak mladší měl něco s packou tak jsme jeli na veterinu - měl absces, antibiotika atd. Dnes jsme jeli i s druhým, protože nejí, má průjem a je bez nálady. A zjistili jsme, že má taky poraněnou zadní pravou packu :( Už jsem zoufalá, nevyspalá a opravdu na nervy :( Myslíte, že mají šanci spolu vycházet? Moc děkuji za rady :(
  20.11.2016 07:17Misi
  Dobrý den,
  - - - - -
  Dobrý den, mám problém a zoufale potřebuji, aby jste mi pomohli... Už asi rok a půl máme Mainského mývalího kocoura a tohle je asi 10. ráno kdy jsem vzhůru takhle brzo, poněvadž on přes den spí a v noci někdy až k brzkému ránu si začne hrát, ale takovým stylem, že dělá vše co moc dobře ví, že nemá...Buď začne lítat přes celý byt a s tím svým mohutným tělem to opravdu jsou rány, nebo si začne pinkat s granulema po chodbě, nebo začne drápat hadry pověšené na věšáku, nebo schodí kapesník a pinká si s ním...Máme ještě jednu obyčejnou kočku a ta si prostě večer, když du spát lehne ke mě do postele a ikdyž prospala třeba celý den, je schopná zase se mnou alespoň ležet celou noc v posteli, ale on když už fákt neví co, tak začne skákat na ni, drápat ji a dráždit ji, jen aby se s ním rvala...Už mi to opravdu leze na nervy a to mám ještě přítele, který když se špatně vyspí je opravdu silnej nervák...Kocour jinak je takovej mazel, ale je na něm hlavně vidět, že je opravdu hoodně hloupej, on prostě nepochopí že něco nemá dělat, ikdyž vstanu a dám mu na zadek stejnak to po chvíli začne dělat znovu a samozdřejmně se ta jeho hloupost projevuje i v jiných situacích než je tahle, alespoň co sleduju oproti té kočce...On je opravdu krásnej kocour a samozdřejmě jsme za něj utratili spoustu peněz, ale o to zas nejde, bylo by mi líto ho dát pryč, ale jestli se něco nezmění, tak budu muset, už si lehce stěžoval i jeden soused na hluk...A vím, že mainské mývalí jsou hodně temperamentní a hravé až do dlouhého věku, ale my už zkoušeli všechno, koupila jsem jim oboum spoustu interaktivních hraček, aby si měli s čím hrát, zkoušela jsem si s ním hrát a otravovat ho celý den, jen aby nespal a pak spal v noci, ale stejně mi vždycky zdrhl na křeslo a šel spát, zkoušeli jsme ho za trest osprchnout vodou, páč vody se bojí, ale stejnak za chvíli začal zase blbnout...Vážně už nevím co, prosím poraďte... =( =(
  - - - - -
  Jo a Kocour je kastrovaný, kastrovali jsme ho asi v půl roce právě proto, že jsme doufali, že ho to trošku zklidní...On jako dost živej byl hned od té doby co jsme si ho přinesli domů, ale tehdy ještě nebyl tak mohutnej a nedělal takové rány a pak taky to nedělal každou noc (spíše tak 1-2x za týden), ale teďkon to je opravdu den, co den...
  20.11.2016 11:24Ehrena
  Misi - to bude možná jen rozdíl mezi kočkou a kocourem. Já teda nemám zkušenosti, dříve jsme měli jen kočky, teď mám kočku a teď už skoro 4letého kocoura. A mezi nimi je přesně ten rozdíl, jak píšeš. Všechny předešlé kočky a tahle, co máme, taky, vždy večer se mnou zalehly a celkem v klidu vydržely až do rána. Ale kocour od malička žije v noci, nebo spíš časně k ránu, tak kolem 3.-4. hodiny ráno začne řádit po bytě, běhat, občas i mňoukat, protože on když řádí, tak přitom i mňouká chvílemi, asi vyzývá naši kočku taky k řádění. Ta si s ním třeba jde na chvilku zařádit, ale za chvíli už zase leží u mne a spí, kocour vydrží do rána tak do 7. hodin a pak má teprve pokračování noci. Je to 5kilový briťák, tak takový rámus při běhání a skákání nedělá, navíc máme po většině bytu koberce a ty to dost tlumí. Hračky, které by dělaly rámus, na noc uklidím, na věšáky a věci na nich mi neskáče, koupili jsme kočkám nádherné vysoké škrabadlo a teď se vyřádí jen na něm, předtím nám škrábali oba i křesla, i když měli malé škrabadlo, ale teď chodí na to nové vysoké a jinam ne. Můžu doporučit - je to pro kočky na vyblbnutí dobrá věc. Jinak kočky já tedy zásadně netrestám, navíc kocour byl od mala velice nemocný s močákem a ledvinami, měl dokonce 8 měsíců vývod, a teď jsem moc šťastná, že je na tom takhle, že vypadá jako zdravý kocour, protože byl opravdu na umření a skoro půl roku v době, kdy jiná koťata řádí a lítají po bytě, nemohl ani vyskočit na židli nebo křeslo,tak špatně na tom byl. V porovnání s tím mám jen radost, když dnes takhle blbne, jen se snažím, aby to nerušilo sousedy, protože taky bydlíme v paneláku. My už jsme se naučili přitom spát, a takový randál zase nedělá, aby rušil sousedy, doteď si tedy nikdo nestěžoval, že by ho v noci slyšel. Jinak náš kocour mi taky přijde proti kočce i těm předešlým kočkám hloupější, takový jednodušší, asi je to tím, že je to chlap.:)
  Škrabadlo, které jsme koupili:
  http://www.zoohit.cz/shop/kocky/skrabadla_odpocivadla/strom_velky/200_cm/502659?rrec=true
  Fakt je výborné, můžu jen doporučit, jen teda nevím, jestli Mainský kocour nepotřebuje ještě větší, vzhledem k jeho velikosti.
  20.11.2016 11:46Misi
  Ehrena - Škrábadlo pro ně máme, původně jsme měli jedno velké koupené, ale jak po něm kocour skákal tak to strašně naráželo do zdi a dělalo hluk, takže jsme si vyrobily vlastní obří škrábadlo z dřevěných prken a trubic obtočených lanem a využívají ho taky oba dva a hrajou si na něm to jo...Ale v noci, jako kdyby naschvál si začal hrát s tím, s čím nemá a co dělá rámus, kdyby si hrál se svými hračkami tak to ještě pochopím, ale on jak jsem psala shodí balíček s kapesníky a pinká si s ním, pinká si s granulemi, s prázdnýma miskami na maso (kolikrát ty misky najdu až ve vedlejším pokoji), mňouká tedy taky dost a kočku se snaží vyprovokovat k hraní a jak si psala chvíli si s ním hraje a pak si de zase lehnout, ale on ne...
  Já bych si třeba taky aji zvykla páč mě ten jeho rámus nevzbudí, mě vzbudí až to, když přítel vylézá z postele a řve po něm a pak když chci zase usnout tak samozdřejmě nemůžu, protože dělá ten rámus dál a při tom už neusnu. Koberce teda nemáme, ale ani nechceme, protože kocour strašně líná a už tak mám dost komplikací s čištěním gauče... =D
  Takže zkrátka nevím, je možné, že když to je kocour tak je víc aktivnější, ale nevím co s tím mám dělat.
  - - - - -
  No prosim přítel si šel dát šlofíka, dospat to brzké ráno do ložnice a kocour tam chrápe s ním, ale aby spal v noci, to ne... =D =(
  20.11.2016 22:09Jiřina
  Shánim hypoalergení krmivo pro kočky, kupuje někdo?
  21.11.2016 03:15Ehrena
  Jiřina - kupujeme Brit Care - konzervy i granule, Taste of the Wild - granule.
  28.11.2016 22:08Míša
  Hypoalergení krmivo pro kočky můžete sehnat např. na faraonpetfood.cz