od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2016
 • Zobrazuji 4 zaznamu.
 • 3.5.2016 21:06Nelly
  Dobrý večer, přesto, že mám zkušenosti s kočkou v domácnosti, ráda bych požádala o radu zkušenější chovatele. Asi za dva měsíce si přinesu domů koťátko (kocourka). Situace se má tak, že přes týden bude kocourek pouze se mnou, ale od čtvrtečního večera do nedělního večera ke mně jezdí přítelkyně s tříletou fenkou jorkšíra. Fenka je hodná, relativně poslušná, ale povahově dost žárlivá a sobecká. Jorkšírku už měsíc zvykáme na cizí kočku, která chodí k nám na zahradu (krmím ji) - fenka po ní už nestartuje, po velkém úsilí neštěká, nechává kočku v klidu, sice skáče (když mám kočku v náruči), ale necení zuby a nejeví známky agrese. Spíše to vypadá že si chce hrát (vyrůstala v domácnosti se dvěma kočkami, které jsou však nyní v pokročilém věku), než že by útočila. Potřebovala bych poradit, jak to udělat v době, kdy bude koťátko přineseno domů - v bytě asi ucítí pach psa, ale pes nebude přítomen. Napadlo mně, zda bych měla před tím byt řádně dezinfikovat, aby byl pach psa potlačen a kotě si mohlo vytvořit své teritorium, aby bylo spokojené a hlavně klidné. Bylo by dobré, kdyby alespoň dva týdny přijela přítelkyně bez psa (tato možnost je reálná), aby mělo kotě klid a čas na zvyknutí v novém prostředí, nebo jej máme se psem seznámit hned a nečekat? Mám jen obavy, aby nedošlo k nějakému zranění a nechci koťátko zbytečně vystavit stresu jednak z nového prostředí a navíc ještě ze psa, který je hodně aktivní. Dále bych se chtěla zeptat, zda nebude problém, když bude kočičí škrabadlo umístěno vedle psího pelíšku. Za všechny reakce předem děkuji, prosím, pište do SZ.
  4.5.2016 15:57Minuška
  Nelly - Napsala jsem Vám na SZ, tak snad to najdete :D :D
  16.5.2016 16:22marketa
  Dobrý den , chtěla bych se zeptat . Máme doma 4 letého kocoura a už po 2 vystartoval po 2 cizich dětech když u nás byli na navštěvě. Je možné že braní naše děti?
  27.5.2016 04:03Sammík
  Zdravím, dnes v ranních hodinách, nás opustil náš kočičí společník a přítel Sam, díky otrávení. Chtěl bych prosím požádat, aby se místo trávení myší jedem, používali pastičky. Je to lepší jak pro myš, tak pro životní prostředí. Sam se dožil pěti let a v srpnu by oslavil své šesté narozeniny. Budeš nám chybět.