od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2017
 • Zobrazuji 8 zaznamu.
 • 23.1.2017 14:19Daniberu
  Holky, dcera má problém. Má doma kočku a kocoura z útulku a k nim si vzala a vypiplala kotě, které našla zraněné opuštěné venku. Všichni jsou kastrovaní a celkem dobře se snáší. Ten problém je ale v tom, že to nové, teď už odrostlé kotě (kočka) čůrá všude po bytě. Domnívali jsme se, že to vyřeší kastrace, ale od té už uplynul měsíc a výsledek se nedostavil. Uměl by někdo poradit, co s tím?
  23.1.2017 19:08Ehrena
  Daniberu - poradit se na veterinu, aby to nebyl zdravotní problém.
  (Močový měchýř, ledviny).
  25.1.2017 14:37Daniberu
  Ehrena: Dík, ale myslím, že není. To by nechodila s největší chutí čůrat do postele přítele, nebo syna :). Občas to tedy udělá klidně i na prostředek koberce, nebo na sedačku, ale už se to prý konečně zlepšuje. Koupili jí další záchod a vyměnili podestýlku. Tak snad....Mě napadlo, že to může být i tím, že ji to nemohla naučit její máma a než jí to zvládla naučit dcera, nebo ty její starší kočky, tak na ni vlítla puberta, ale to jen hádám. V kočkách se moc nevyznám :(.
  26.1.2017 13:29Ehrena
  Daniberu- nevím, ale co jsem u těchto problémů četla nebo slyšela, bývá to buď zdravotní problém nebo pak psychický - Pokud to začne dělat kočka, která to předtím nedělala. Pokud to tahle vaše, tedy dcery kočka dělala od začátku, co ji má, mohlo by to možná být i tím, že nebyla zvyklá chodit na kočičí záchůdek, mimo jiné při více kočkách má být v domácnosti i víc těch záchodků, ideálně o jeden víc než je koček. Já mám tedy dvě kočky a máme záchodky dva a problémy nemám, měla jsem je jen v době, kdy Macík trpěl na zánět močového měchýře, to pak dělal kdekoliv po bytě, tedy jen čurání.
  Já bych doporučovala poradit se s vetem.
  28.1.2017 11:24Ellen
  Naše kočka měla podbný problém, záchod absolutně bojkotovala, dokud jsme nezkusili tuhle podestýlku: http://www.petamour.cz/toalety-a-steliva/680-caliopsis-stelivo-silica-gel-76-l.html. je to praktické i pro nás, protože se nemusí tak často měnit, takže ušetříme. Kočka je taky nadmíru spokojená :)
  28.1.2017 20:33Ehrena
  Ellen - konkrétně tohle stelivo jsme neměli, ale jen jednou jsem vyzkoušela silikátové stelivo a kočky na ně chodily jen 3 dny a pak odmítaly, ačkoliv mně osobně nepřipadalo, že by už bylo cítit, jim ale asi jo.
  Takže po 4 dnech letělo do koše a dál používáme Cats Best eko Plus.
  30.1.2017 09:28Daniberu
  Holky, moc děkuji za odpovědi. Další záchod pořízen, po vystřídání různých druhů podestýlek vrácena mnou již dříve doporučovaná podestýlka Oko plus a situace se podstatně zlepšila. Ještě to není stoprocentní, ale snad se brzy dočkáme i toho. Držte nám, prosím, palce :).
  30.1.2017 13:24Ehrena
  Daniberu - držíme. :)