od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2017
 • Zobrazuji 3 zaznamu.
 • 5.7.2017 20:25Magda
  Dobrý večer, přišla jsem si pro radu. Jedna známá vlastní kocoura, který mu je 8 let. Kocour není vykastrovaný a značkuje ji po bytě. Před 2 lety ho uvázala u nich v předsíni na vodítko a držela ho tam, po naléhání rodiny ho přes den pouštěla proběhnout a zase ho uvazovala. I přes sliby, že ho nechá vykastrovat, aby mohl být podle jejich slov puštěný, to neudělala a mě už došla trpělivost. Kocoura už vůbec nepouští, je pouze uvázaný na vodítku, kolem krku vypadaný chlupy a nedává mu ani napít. Krmí ho jen konzervama a prej mu to stačí. Já o tom tedy dost pochybuju, ikdyž jsem nikdy kočku nevlastnila. Kocoura dát na inzerát nechce, že je starej a stejně by se o něj nestarali. Nevíte co dělat? Jsou ochránci zvířat i na kočky? Že by ji ju odebrali? Nebo nesetkali jste se někdo s takovou situací? Děkuji předem všem za rady.
  7.7.2017 11:58Ehrena
  Magda - ochránci zvířat jsou určitě i přes kočky, jen nevím, jak to přesně řešit. Dala jsem dotaz na jinou kočičí diskuzi, tak pokud se dozvím nějaké rady, dám vědět.
  Rozhodně tohle jednání, kdy kocour se nemůže ani proběhnout, je hrozně sobecké vůči němu, dávno ho měla dát vykastrovat a bylo by po problému. Navíc bez pití přece nemůže existovat, pití je hlavně pro kocoura velice důležité, jinak se mu můžou začít dělat močové kameny. Jinak krmit kočky speciálními konzervami opravdu stačí, ale musí k tomu mít samozřejmě i vodu.
  7.7.2017 22:33Myššš
  Magda:
  V zákoně na ochranu zvířat se přímo píše, že za týrání se považuje mimo jiné i držení zvířete v podmínkách, které mu působí utrpení a taky omezování výživy a napájení zvířete. Takže je to na udání na veterinární správu nebo policii hned podle dvou bodů zákona. Vzory různých úředních dopisů se dají snadno vygooglit se všemi náležitostmi. Musí se to poslat na pracoviště podle bydliště osoby, která se dopouští týrání. Stačí e-mail, nejlépe s přiloženými fotkami nebo videem. Když na konci uvedete celou adresu, přijde vám pak oficiální dopis s vyrozuměním, co kontrola našla a jestli to řešili jako přestupek nebo trestný čin atd. Můžete i napsat do e-mailu, že v případě odebrání kocoura pro týrání byste si ho vzala nebo víte o někom, kdo by se ho ujal. Úřady totiž často úmyslně přehlíží týrání zvířat, protože o odebraná zvířata se musí postarat obec a ta nemusí mít kapacity. U jednoho kocoura by to ale nemusel být problém, spíš to hrozí u množíren, kde by najednou museli řešit kam dát třeba 20 nemocných zvířat.