od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2018
 • Zobrazuji 3 zaznamu.
 • 2.5.2018 08:12mája
  Ehrena - děkuji za odpověď a nádherné fotky!!!
  Mája, když má příležitost, pozoruje morčiny sice se zájmem, ale klidně, tak snad to i do budoucna dobře dopadne. Chtěla bych se ještě zeptat - je lepší dávat něco preventivně proti klíšťatům, nebo jen kočku kontrolovat ?
  Našla jsem tři klíšťata najednou začátkem dubna, od té doby nic. Zvažovala jsem obojek,ale bojím se, že se při zachycení na stromě neodepne (stalo se kocourkovi mé kamarádky).
  4.5.2018 05:27Ehrena
  mája, a co ty pipetky, např.
  http://m.zoohit.cz/shop/kocky/antiparazitika/spot_on
  https://www.mall.cz/antiparazitika-kocky
  Já tedy doteď nic nepoužívala, ale klíšťat u nás na chalupě přibývá, tak nevím. Ono to většinou poslední roky bylo tak, že na Macika se první dva až tři týdny chytlo několik klíšťat za ten týden, která já vždycky objevím až částečně napitá, až se zvětší, tak propadnu depresi, že to takhle nejde a že budu muset něco pořídit, a přesně v té době najednou začne chodit bez klíšťat, takže už nic nekoupím. Číča nevím z jakých důvodů klíšťata vůbec nemívá. Snad že je tmavší, poslední dva roky jsem je totiž několikrát našla i na morčatech, výhradně na těch světlých, buff a krémových, mám pocit, že je ta světlá barva víc láká.
  8.5.2018 23:52Cheri
  Tak třeba u nás nic nezsbralo pipetky,sprej nic .Klíšťata jsou letos hrozně imunní proti všemu.Obojek taky nedávám vzhledem k tomu že naši taky chodí ven a mohli byse někde zachytit.No nezbývá nic než mám háčky na klíšťata jinak nemůžu nic dělat a to mě štve.