pup, uživatel má další 4 alba« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (1)


Vzpomínkové album - Johanka

Hodnocení 4,5 / 5 (2 hlasy)
Dne 23.5.2003 opět jsem si pořídil samičku křečka syrského. Byla malá stará asi 4-5 týdnů. Je stejně ze zverimáku jako Berta - Uran v Příbrami. Jsem jí nosil v malé terárku :) Cestovali jsme autem domů. Doma jsem musel ještě jí nechat v terárku, protože byla moc malinká a nechtěl jsem, aby utekla z klece. Byla dost plachá a uteče ode mě z ruky. Ale rychle vyrostla a už byla statečnější a statečnější... Když byla trochu větší tak přestěhovala do klece :) Potom si oblíbila v běhu kolotoče :)

Její typická povaha: Na rozdíl od Berty nenosila seno do domečky ani skoro někam nenosila štavnaté jídlo. Udělala si suché jídlo do zásoby v kolotoči :D Pokud běhala tak jídlo padaly (když bylo poprvé tak se lekla) a pak Johanka opět sbírala :D Potom si uvědomila, že pořád jídlo pořád padala když běhala a proto občas raději nosila v lícní tvorbě :D Ve dne nechávala jídlo v kolotoči, ale po čůrání a pití vzala trošku jídla do domečky stejně jako Berta.

Na jaře 2004 jsem všiml, že Johanka měla krvavou na pochvě, ale rychle zmizela. Já myslel, že něco vážného, ale tatínek mi říkal, že je normální, protože padá vajíčka. Ale postupně horší a horší... Byla dost veselá a pohyblivá. Jsem bojoval s otcem, abych mohl dostat s Johankou k veteriny. Nakonec táta mi ukázal veterinární kliniku na Weilovně v Příbrami (http://www.weilovna.cz/start.php). Pan veterinář jménem MVDr. Pavel Vokrouhlík (http://www.weilovna.cz/lekari.php). Pak mi řekl, že má nádor na děloze a proto bude potřebovat operace. Tak jak jsme domluvili o termíně operaci. Jsem odešel s Johankou a šel jsem k nástupišti autobusu. Jsem všiml, že jak Johanka šokovaně choulila a proto jsem zkusil jí rozveselit. Nakonec Johanka byla veselá. Pak zase jsme byli u veteriny, ale když jsem začal jít dovnitř tak Johanka se choulila! Se bála na veterinu! Ale byla veselá díky tomu, že jsem jí rozveselil. Po 10 hod mi už vyzvedli a odešel jsem sám :( Jsem čekal a čekal... Pořád jsem myslel o Johance. Pořád jsem doufal, že Johanka se přežije. Po 16 hod jsem koukal jak vypadala Johanka... Byla hrozná, co ještě nezapomenu! Ležela nazádi a měla jizvu na břiše. Dýchala a dýchala... Hýbala nožky. Zaplatil jsem asi 360 Kč a odešel jsem s Johankou do auta domů. Na cestě domů Johanka chtěla vstát. Doma už vstala a pak už byla v kleci. V kleci nesměla být hobliny, ale pouze papíry. Tak celou noc Johanka pořád spala a spala v domečce. Měla bolest kvůli jizvě. Potom další večer taky nechtěla vstát, nakonec šla ven, ale smutně. Tak jsem jí rozveselil a nakonec Johanka byla dost veselá a hodně pohybovala. O pár dní později Johanka sama vyndala stehy, ale naštěstí byla v pořádku. Později už měla hobliny jako podestýlku. Nakonec asi za měsíc měla trochu ohnutou zádu a rychle se zhoršila. Už zemřela a brečel jsem... Asi měla zhoubný nádor :'( Jsem jí pohřbíval v zahrádce. Jako rakev byla její vlastní domeček. Později na zemi místo domeček rostly obilí. Co mohlo být? Tak jsem vzpomněl, že v domečce byla semínka, kam schovala Johanka...

P.S. Ach jo, deník, co mám uložený ve wordu. Úplně blbnula a nedá se číst :(((

První foto :) Na čerstvé domově :)

Malinká... :)

Pěkně vyrostla... :) Má jídlo v lícní tvorbě :)

Tvrdý chléb... :)

Je na gauči, ale chce spadnout dolů mezi zdí :)

Její nejoblíbenější činnost :)

Umytí - všimněte, že je vidět jazýček! :)))

Medový bonbónky :) Jí moc chutná :)

Nejraději má hryznutí tyčinku když tyčinka je mimo klec a Johanka uvnitř :)

Nejhezčí foto ze všech fotek Johanky :) Chutná banán :)

Jaro 2004 - Poprvé setkání s Pištou (vlevo) a Fištou (vpravo) :)
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty