od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2007
 • Zobrazuji 310 zaznamu.
 • 1.1.2007 14:34amy
  Tak jsem ty vločky zkusila,strašně mu chutnají=)Teď mu je budu dávat každej den=)=)
  1.1.2007 17:42maky
  amy: pozor - jsou dost výživné, takže s mírou
  1.1.2007 17:49amy
  maky:díky za radu,on poslední dobou hodně přibírá,už se mu tvoří aji tukový váčky,asi musím vysadit z jeho jídelníčku slunečnicová semínka a ještě něco,nevíš co??
  1.1.2007 18:51Ájinka
  tak poradí míi pls někdo???
  Prosím,prosím,prosím....
  Hrozně mě to trápí a skoro pořát kvůli tomu brečim a bojim se toho,co bude dál... ♥
  1.1.2007 20:10Romča
  Ájinka
  - - - - -
  Ájinka: nejspíš to bude stářím, ale taky to může být špatnou podestýlkou? Neměnila si ted v posledni době podestylku za jinou třeba hobliny za piliny, nebo granulovanou podestýlku za hobliny, mohla být od malička zvyklá na hobliny a když si ji dala piliny tak ji to nesedlo, piliny jsou moc "PRÁŠKOVÉ" a tak možná dráždí oči. No určitě zkus očička vytírat borovou vodou, nevím jestli to pomůže, ale............
  1.1.2007 22:50Navel
  Ájinka: jedině zajít na veterinu... nic jinýho ti asi poradit nemůžu
  1.1.2007 23:34Allishka
  Ahojky. Nechci strašit, ale kdykoli jsem šla s nějakým svým křečíkem k veterináři s jakýmkoli problémem, vždycky mi poradil, že si mám raději koupit nového, protože léčit džungaráčky se prostě nevyplatí. Měla jsem jich už hodně, ale žádný mi nežil o moc dýl než dva roky. Zkus to s tou borovou vodou, ale myslím, že nic lepšího ti veterinář neporadí.
  - - - - -
  Jo a chci se zeptat, můj křečík, když sedí na místě, trochu sebou někdy škube a tak divně poprskává, ne vztekle, jako by měl něco s čumáčkem nebo tak. Nic není vidět, z nosu mu neteče ani nic podobného. Nevím, co mu je, ale je možné, že přítel koupil nějakého nemocného... žádný můj džungarák nic podobného nedělal. Může být třeba jen nachlazený???
  2.1.2007 08:51Radulina
  Allishka: to co popisuješ mi připadá spíš jako alergická reakce, připadá mi to jako že kýchá, to by potom pravděpodobně znamenalo, že máš např. moc prašné hobliny (piliny), zkus změnit podestýlku. Pokud jinak normálně žere a z nosu mu neteče, tak by pravděpodobně neměl být nachlazený.
  2.1.2007 09:01Navel
  Allishka: asi špatný vet.. já s léčením hlodavců nemám žádný problém
  2.1.2007 10:39Radulina
  tak jsem vytvořila nové album ze starších fotek našich roboráčků na procházce :) https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=63
  2.1.2007 11:21Myšáci
  Jak veterinář léčí křečky
  Jiný nadpis, mě snad napadnout nemohl, ale k této diskuzi se to hodí.Náš druhý křeček začal mít problémy se srstí, tak jsme šli k veterináři, ten si moc taky neveděl rady, dal křečkovi injekci a řekl, že by bylo dobrý hobliny vyměnit za podestýlku cat's best.Křečkovi to začínalo na nose a dále se to rozšiřovalo po celém těle.Dostali jsme injekci naplněnou nějakou tekutinou, kterou jsme museli dávat křekčovi do tlamičky.Dále jsme museli srst dezinfikovat hypermanganem, aby se tam nezanesl zánět.Křeček ani už nechodil do své boudičky, už spal ve své rouře, asi mu tam bylo líp.Každých 14 dní jsme chodili s křečkem na kontroli.Sám veterinář, říkal, že ještě takhle křečka nelečíl, že lidi si většinou koupí novýho, ale kdo by se chtěl loučit se svým kamarádem,a uspat ho říkal, že to ještě není, protože toho křečka nic nebolí a nemá trápení, takže ho nechat dožít.Křeček měl ještě problémy s očíčkem.Takhle jsme léčili 4 měsíce a křeček 3.července 2005 umřel.Bylo mu pů roku a asi už měl tuto chorobu ze zverimexu.Nám to bylo moc líto, ale už když jsme ho léčili se nám to zdálo beznadějný, přece jen křeček je hodně malé zvíře a mnohem líp se lečí třeba pes.Aspoň o tomhle veterináři vím, že se snaží udělat pro to zvířátko to nejlepší, ale bohužel to nepomohlo :(.
  2.1.2007 12:04Navel
  Radulinka: krásný výběh :-) my jako děti jsme dělali výběhy z takových těch rozkládacích knížek... sakryš jak se to jmenovalo.. "leporela" ??
  2.1.2007 12:13Radulina
  Navel: to jsme taky dělávali, ale kdoví, kde je jim konec :) museli jsme vzít za vděk slepenými čtvrtkami, ale efekt je stejný...kostičky z dětských let ale posloužily dobře :)
  2.1.2007 12:31maky
  amy: ještě jim jdou dost na tloušťku oříšky
  Allishka: no já jsem také neměla problém, chce si to vybrat veterináře, který se věnuje drobným savcům.
  2.1.2007 12:42amy
  Jak se dá vytvořit album?
  - - - - -
  A nevíte co mám udělat s mým křečkem aby nepřibíral.Už se mu tvoří tukové váčky.Ovesné vločky mu dávám s mírou a slunečnici taky,tak nevím čím to je.Je ale pravda že ho občas rozmazluju a dám mu kousek buchty,ale to zřídka kdy.Neporadíte mi,prosím.
  - - - - -
  maky:Díky,doufám že ten můj váleček zhubne=)
  2.1.2007 12:56Navel
  amy: slunečnici vynech úplně.. můžeš mu dát třeba jedno zrníčko jako pamlsek.. třebas jen jednou týdně, jinak žádné piškoty, buchty, oříšky
  2.1.2007 12:59amy
  Navel:Díky moc=) a mimochodem máte úžasné stránečky=)
  2.1.2007 13:06Kikulín
  ahoj, celý týden jsem jsk na trní, protože od soboty byl můj Ferda v nemocnici. Dneska si pro něj jedu. Měl zápal plic a ještě ho doma budu muset doléčit. Tak držte palečky, ať to dobře dopadne.
  2.1.2007 13:11Radulina
  amy: alba musíš mít nejprve povolena, abys mohla nějaké vytvořit...to už jsem zařídila :) zbytek už určitě zvládneš sama...
  - - - - -
  Kikulín: v nemocnici? Můj křeček měl taky údajně zápal plic, dostal jen injekci a do večera mi bohužel zemřel (byl mu teprve rok). Jak tak na to koukám, tak je asi opravdu dobré, vyhledat nějakého odborníka na malé hlodavce, protože normální vet si asi s tak malým tvorečkem neporadí...v malém městě si ale nemůžeme moc vybírat :(
  2.1.2007 13:16Kikulín
  Radulina: To ne, ale bydlim v brně. Ale taky to dalo práci ve svátky hledat rychlou lékařskou pomoc. Ale koukala jsem. Měli tam přímo oddělení pro malé savce. Doufám ale, že se mému drobečkovi nestane to, co říkáš.
  2.1.2007 13:34Radulina
  Kikulín: myslím, že když už vydržel týden, tak to snad bude dobré...můj zemřel vlastně ten den, co začal být divný, nejedl a špatně se hýbal :(
  Každopádně dej pak vědět, jak Ferda dopadl, budem držet palečky.
  2.1.2007 17:10Ájinka
  Dneska jsem zistila ,že to nehnisá očičko ale ouško.Má to ouško celý nějaký dívný.Myslíte že by se to dalo vytírat tou borovou vodou???
  - - - - -
  Radulina>>> ty seš aadmin??
  2.1.2007 17:31Žabka
  Ájinka - borová voda není na uši, ale na oči. Na to ouško zkus odvar z heřmánku. Jestli to hnisá fakt hodně, tak zkus traumacel nebo framikoin - framikoin je jen na předpis, jedině, že ho máte doma někdy od dřív, my třeba jo, traumacel se dá koupit v lékárně, je to na všechna zranění, sype se na otevřené rány a strašně rychle to zabírá, stojí asi 60 Kč, ale hodí se ho mít doma i pro sebe, na říznutí a tak.
  2.1.2007 18:35Kikulín
  ahojky, tak to dobře dopadlo. Ferda už papá, běhá, ještě sice není natolik fit, aby šplhal po kleci, ale už je na tom podstatně líp. Je krásné žít s pocitem, že jsem mu prakticky zachránila život. Protože, kdybych s ním nešla k doktorovi, asi by umřel.
  2.1.2007 20:21Allishka
  Radulina: no je to možné, a nevadí křečkům třeba i seno? Já měla nejprv kukuřičné stelivo, co jsme měli i pro morčata a teď teprv jsem koupila hobliny a vypadá to, že je to lepší. Tak uvažuju, jestli to nemohlo být tím senem.... a nebo že by mu vadilo to kukuřičné... chmmm.
  2.1.2007 20:29Navel
  Allishka: v senu jsou často parazité.. nebo se o něj mohou píchnout, já seno křečkům ani potkánkům nedávám
  2.1.2007 20:53Romča
  Navel, Allishka: Já dávám seno jenom jako podestýlku ale to jenom někdy, spíš dávám natrhané neparfemované kapesníčky, je v nich tepleji a křečík je prostě miluje! Spinká v nich ja v sedmém nebi.
  3.1.2007 07:28Radulina
  Ájinka: ano jsem
  Kikulín: tak to je paráda, mám z toho velkou radost, je vidět, že jsou i odborníci, kteří si poradí i s křečkem :)
  Allishka: ze sena to může být - jak píše Navel seno dost často obsahuje parazity, takže křečkovi může vadit právě to seno, kukuřičné stelivo nevím, s tím nemám zkušenosti, každopádně jestli se to zlepšilo potom, co jsi koupila hobliny, tak určitě neměň zpátky
  3.1.2007 10:24Bianka
  Ahoj vospolok. Mám jednu otázku. Myslíte si, že je pre škrečka vhodné bývanie v kokosovom orechu? Je to moc pekné, jeden som mu kúpila, vyrobila som mu z neho parádny bytík, ale ten orech proste strašne smrdí. Samozrejme som vybrala všetok kokos znútra, orech dôkladne umyla, ale jednoducho páchne. Škrečko ho nemá v kleci, zatial sa orech vetrá, ale zaujímal by ma váš názor na vec.
  3.1.2007 10:50utahraptor
  Bianka: Záleží na tom čím kokos smrdí...jestli si ho mrška pročůrala tak bych jí ho už nedávala :)
  3.1.2007 12:47Bianka
  utah - čaves, no on smrdí kokosom, ale tak nejako nechutne, divne a silno. Neviem, vieš, možno je normálne, že kokos treba nechať poriadne vypáchnuť pred použitím, netuším. Kamarádka má škrečula práve v kokosovom orechu, ale neviem o tom, že by niečo takéto riešila. No uvidím, či to vysmradne alebo nie :))
  - - - - -
  Kikulín - bola si so škrečinkom na tej veterinárnej univerzite - VFU Brno? Tiež tam chodím s králikmi a musím na nich povedať samé chvály, sú to vyníkajúci lekári na tom oddelení malých savcov. Tak to je super, že všetko dobre dopadlo, držte sa.
  3.1.2007 12:59Radulina
  Bianka: a nemá kamarádka ten kokosový domeček náhodou koupený? Viděla jsem je v obchodech a to je pak zřejmě nějak ošetřené, aby to nesmrdělo...pokud si ho kamarádka taky dělala sama, jako ty, tak jsi třeba narazila na nějaký divný kokosový ořech, jinak těžko říct, čím by to mohlo být
  3.1.2007 13:49Bianka
  Radulina - ona je dosť kutil, tak si myslím, že ho vyrobila. No nič, nie je to zas také závažné, proste ak vypáchne budem rada, ak nie, tak ide do koša :o)
  - - - - -
  Jáááááj, holky, konečne ma napadlo, čo som sa to ešte chcela spýtať :)) Takže, natrafila som na vatu, ktorá je vraj určená pre škrečkov do pelechu. Používate to a ak ano, aké s tým máte skúsenosti?
  Ja som to Krpčekovi prvý krát dala, ale len trošku, spolu s papierovými kapesníkmi (s ktorými je velice spokojný), najskôr tu vatu vyťahal preč, potom ju zas narval do domčeka a neskôr som mu dala vždy po čistení domku len kúsoček vaty a zbytok kapesníky. Bojím sa totiž, že keby toho mal plný domček, že sa nejako udusí, alebo čo.
  Vraj práve na to je ta vata pre škrečky, aby sa udusiť nemohli, ale neviem, neviem .......
  3.1.2007 14:06Ájinka
  Radulinka >>> a jak bych dostala povolení na album ???
  - - - - -
  Žabka>> díky za rady .Taťka mi dneska přinese borovou vodu budu mu to stejně kapat do očička stjně ho má nějaký slepený.
  A skusim se ta´tky zeptat na ten framikoin a nebo potom koupim ten Traumacel. A v dalčim případě si vezmu od babči heřmánek =D
  3.1.2007 14:23utahraptor
  Bianka: Slyšela jsem na tu vatu nepěkné věci, záleží možná na konkrétním výrobci, ale já bych jim vatu necpala. Prý se jim může omotat kolem nožičky a zaškrtit nožicku a možná tkayn ebude moc ok do žaludku...ale záleží na tom, co přesně je to zač :-)
  3.1.2007 14:53Radulina
  Bianka: mně přijde vata a křeček tak nějak neslučitelné už když si to představim, vzhledem k tomu, že moji křečíci mají ve zvyku všechno trhat a ničit (říkáme tomu cupovat), tak se mu to rozhodně dostane do tlamičky a u vaty by to nebylo dobré si myslím, snadno by mu uvízla v lícní torbě nebo by s ní mohl mít problémy, kdyby se dostala až do žaludku jak píše utahraptor...myslím že je spousta jiných príma věcí na vystlání domečku, které křečkovi vyhovují a nemůžou mu ublížit :)
  Ájinka: alba máš povolená
  3.1.2007 14:53maky
  Bianka: taky si myslím, že je ta vata nic moc... ať už je pro křečky nebo ne, prodávají stejně spoustu nevhodných věcí, tak bych se nedivila. Mimo jiné bych se bála, že když si ji křečík uloží do toreb, tak se mu mezi zrníčky zamotá a nepůjde mu vytáhnout, jak se u nás stalo se senem.
  3.1.2007 14:56Fifinka
  Mamka četla v časopise že křečci můžou jíst i mouchy.Já jsem brečela když jí to chtěla dát.Můžou to jíst Ano nebo Ne.
  3.1.2007 15:01Radulina
  Fifinka: no netroufám si říct jestli můžou nebo nemůžou, ale každopádně si myslím, že by křeček snad ani mouchu nesnědl, je to dost vybíravé zvířátko, co se týče jídla a myslím, že mouchou by nebyl zrovna nadšen :)
  3.1.2007 15:09Ájinka
  Ještě bych se chtěla zeptat jak by se dala zařídit chovatelská stanice.Musí na to být nějaké povolení??Nebo co vše k tomu potřebuji??
  - - - - -
  Radulina>> a kde si je jako to album jako mam udělat???
  prosím. (asi jsem blbá ne co...)
  3.1.2007 15:16Radulina
  Ájinka: nahoře vedle své přezdívky máš "alba" tak na to klikni a tam pak dáš založit nové album a zbytek už určitě zvládneš :)
  Jinak s tou chovatelskou stanicí by mě to taky zajímalo, ale tuším, že standard je zatím jen na zlaté křečky :)
  http://www.klubmorcat.cz
  3.1.2007 15:27Ájinka
  ale já to tak nema to album!!
  - - - - -
  Jo a o té chov stanici sem napsala jedné paní z netu. co takoubvou chov. stanici má
  3.1.2007 16:12Navel
  Registrace, výstavy, PP, standard .. to platí zatím jen pro křečky syrské (zlaté), ovšem pokud by byl někdo iniciativní určitě by to nebyl problém i pro další druhy. Jinak informace, přihlášky, výše členských příspěvků... no prostě vše kolem klubu najdete na :
  http://www.klubmorcat.cz/
  3.1.2007 16:52amy
  Radulinka:děkuju=)
  3.1.2007 18:04Ájinka
  Mam s toho trauma... to ouško vypadá fakt hrozně.
  Zkusim poprosit tátu jestli by se mnou nedojel k veterináři do Turnova.
  Ale hrozně se bojim toho co bude.
  3.1.2007 19:50Romča
  Bianka: No moje babi má křečka a ona mu dává na pelech duté vlákno nebo tak něco. Říkala že to má z lékarny....... a křečkovi se to líbí. Jinak já dávám radši natrhané pap. kapesníčky, tomu věřím více.

  Fifinka: Ty mouchy bych teda určitě nedávala, mouchy jsou nakažlivé. Víš že sedají na cokoliv jim je v dohledu (hovinka, hnuj, zbytky starých jídel......) a teď si představ, že to ta moucha sní a ty to dáš křečkovi! Bleee, chudák křeček. Zkus mu radši dávat moučné červy.
  - - - - -
  Ájinka: se máš, že máš tak ochotného taťku. To kdyby mojemu křečkovi něco bylo tak by jenom řekl "až umře, koupíš si nového! U veterináře dáme 400kč za léčení a křeček stejně umře!" To mě vždycky dokáže naštvat. Křečka říkal, že by někdo asi těžko výlečil. No co s tím nadělám! Třeba s králikem jsme dneska šli, protože měl něco se zubama, ale s takovým malým bezbranným tvorečkem jako je křeček.............. :-(((((
  3.1.2007 20:15Radulina
  Romča: zrovna včera tu byl případ, kdy se křečka podařilo vyléčit, takže myslím, že i s tak malým tvorečkem si může veterinář poradit, pokud o tom něco ví, v malých městech je to ale horší...
  Já nevim jak to chodí jinde, ale já jsem na veterině nic neplatila, u nás se platí až po doléčení, takže když jsem šla s křečíkem, který dostal injekci proti nachlazení a pak mi zemřel (takže jsme nešli ani na druhou), tak jsem v podstatě nic neplatila, u nás se prostě platí jen pokud je ta léčba zdařilá, nebo aspoň to tak vypadá, u psů je to stejné...takže když si někdo říká, že zaplatí spoustu peněz když půjde s křečkem na veterinu a nechá ho radši trápit, tak mi to připadá dost ošklivé a neetické :(( ale chápu to, rodiče radši koupí křečka nového, protože to vyjde levněji
  3.1.2007 20:16Kristína
  Chudáčik škrečok.. ja som tiež nebola so škrečkom u veterinára.
  3.1.2007 21:16Salla
  je tu ted tema, co se tyka i me. Mam krecka, co ma prerustajici zoubky a tak musime chodit mesicne strihat. Veterinarka si za to bere 10 - 30Kc. Neumim si predstavit, ze bych si rekla, ze radeji pockam, az umre hlady a nesla k veterinarovi. To uz radsi, pokud by mi bylo lito penez za lecbu, necham krecka uspat (vetem!), aby pomalu bez pomoci neumiral.
  Tem, co neumi zajistit odpovidajici peci, ci lidsky konec svym zviratkum, by si mel pockat az tohoto bude schopen, nez si nejakou tu zivou hracku poridi.
  A 400Kc za leceni krecka? To sem zatim nedala ani za kralika. Naklady nemuzou prekrocit 100Kc. Jinak by to byl naprosto divny veterinar, zvlast, kdyz za nim prijde dite.
  3.1.2007 21:34Boriska
  Ahoj. Vidim, ze riesite tema skrecok a veterinar. Ja som bohuzial uz bola so skreckom u veterinara. Jeden z mojich skreculkov mal bohuzial zahnisane usko. Veterinar mi povedal, ze to ma nador :( , ze sa to neda liecit, lebo tieto nadorove choroby maju skreckovia vrodene. Hovoril mi tiez, ze 8 z 10 skreckov, co s nimi ludia na veterinu pridu, maju prave takyto nador, ze vela skreckov umiera prave na tieto vrodene nadory.
  A co sa tyka celkovo veci - ist ci neist so skreckom na veterinu, nechapem tych ludi (hlavne to byvavaju rodicia deti, co maju skreckov), co povedia na to, ked je skrecok chory - naco s nim ist veterinarovi, ved umrie a kupis si ineho... Hroza. Raz toto nepochopim. Keby si to tak zobrali - keby oni sami ochoreli, bolo by to dobre, keby im niekto povedal - my vas nezoberieme do nemocnice, umriete, no a co ,ved ludi je na tomto svete vela...
  Ved skrecok je zivy tvor a ziadny zivy tvor si nezasluzi umierat v bolesti a hlavne ked sa tej bolesti da predist........
  Tot vse.
  3.1.2007 22:05maky
  Já jsem byla s křečkem u veterináře, když mu uvízla zrníčka a seno v torbách. Za vytažení, desinfekci a léky, co jsem měla mu ještě pár dní dávat, jsem platila 150 Kč.

  Romča: bych to duté vlákno nedávala, přece jen je umělé..
  4.1.2007 07:17Radulina
  Jak tak koukám, tak je to asi vet od veta různé, já jsem byla zatím u veterináře jen s dvouma křečkama, bohužel ani jednomu z nich nepomohl. Ale co se týče toho, že si vet neumí s tak malým tvorečkem poradit, tak si musím vzpomenout na toho posledního, co měl zlomenou nožičku, měl to z klece, bohužel už srostlé, všimli jsme si toho pozdě a já jsem byla dost překvapená, když na to vet koukal a říkal mi, že pokud bysme mu to chtěli srovnat, tak že je možná operace, že by mu to znova zlomil a narovnal, ale že mu to takhle v ničem nejspíš nevadí, protože když už je to srostlé tak ho to nebolí, prostě jen kulhal...ale musím říct, že jsem byla hodně překvapená, že mi to vůbec nabídl, vzhledem k tomu, že to byl rok starý křeček a ta operace nebude asi zrovna nic jednoduchého u tak malého tvorečka, klobouk dolů před takovými veterináři
  4.1.2007 10:34Bianka
  Čaf holky, díky za názory :) Ako vravím, som voči tej vate dosť skeptická tiež . Ja ju dávam tak po malých kúsočkoch na spodok domčeka a na to dávam tie kapesníčky. Inak ale že by to Krpec cpal do papulky, tak to rozhodne nie :))))

  Radulina - práve to je problém, že nie všetci vetovia rozumejú týmto pidizvieratkám, inak ale aj s králikmi je rovnaký problém. Práve preto, keď je niečo vážne, už by som šla len na VFU v Brne, tam sú skvelí odborníci a dokonca sú aj milí.
  4.1.2007 10:45Radulina
  Možná by nebylo až tak od věci, kdybychom tu vytvořili nějaký seznam, kam bychom (podobně jako na králících) psali své zkušenosti s různými veterináři, které jsme navštívili, myslím, že pro někoho kdo se rozhoduje zda k vetovi jít nebo ne by ho mohlo přesvědčit pro kladné rozhodnutí a zároveň by mu to pomohlo vybrat nějakého vhodného v okolí jeho bydliště.
  Tímto bych Vás všechny chtěla tedy požádat, pokud máte informace, které chcete k tomuto tématu poskytnout, prosím Vás o zaslání na
  radus.v@centrum.cz. Domluvím se s adminem a pokusím se to zařídit jako na králících :)
  4.1.2007 10:57Bianka
  Radulina - to je určite dobrý nápad. Ja síce zatial nemám čo napísať, lebo s Krpčekom som našťastie zatial nikam nemusela, ale ostatní ak napíšu, tak to bude super.
  4.1.2007 11:50Salla
  Tak jsem dneska nechala Starbuck uspat. K tem prerostlym zoubkum (ty by ani tak problem nebyly) se pridala nejaka infekce v obou ocickach. Dva dny jsme se to pokouseli zvratit lecbou, ale krecinka prestala zrat, mela prujem, porad jen spinkala a i pres veskerou snahu vypadala cim dal hur. Nemela sem srdce cekat, az umre.
  4.1.2007 12:34Radulina
  Salla: to je mi moc líto, ale věřím, že je jí teď líp, udělala jsi dobře, že jsi ji nenechala, aby se trápila
  4.1.2007 13:27Romča
  Salla: My jsme včera taky byli na veterině ale s králíkem. Má uplně ten samy problem jak tvuj kreček, veterinář nám ukázal jak se to dělá a prodal nám kleštičky na zuby a normálně to budeme stříhat sami. No to léčení křečka nemusím být vždycky nejlevnější. Jenom do 100kč je to moc málo, někdy třeba budou muset křečkovi píchat nějaká antibiotika a když tam pujdes několikrát na ty léky tak si spočítej, kolik asi to bude kdyby si tam třeba šla 5x. A s tím díťětem je jedno jestli přijde dítě nebo ne. Stejně ti naúčtuje stejnou cenu. Za léky se musí platit a ještě se k tomu připočítává DPH.

  Boriska: Já si myslím, že to tak asi je. Veterinář se vždycky snaží pomoct jak jen to de ale s tímhle to asi nepude když je to vrozené. Nevím jak ty, ale já si myslím své.
  4.1.2007 18:22Julyna
  Všem chovatelům křečků: Ahoj, v neděli budou dávat v "Rady ptáka loskutáka" JAK CHOVAT KŘEČKY. Bude tam o syrských(zlatý, medvídkový......) džungaři a roboráčci a myslím že i jiní. Já se budu dívat 100%. Vím že to sem asi nepatří ale budou tam užitečné rady.
  4.1.2007 18:38Kikulín
  Bianka:Jo, byli jsme přesně tam, byla jsem u doktora Jekla. Je to vážně odborník.
  4.1.2007 20:58Navel
  Romča: atb pro křečka na 10 dní.... max 50 Kč
  5.1.2007 08:15Radulina
  Taky si myslím, že to s těma cenama trochu přeháníte, u nás se u veta za léčbu tolik neplatí a to ani za léčbu větších zvířat - např. psa. Připadá mi, že ty co u veta nikdy nebyli, maj pocit, že by tam nechali 500 za léčbu křečka, ale tak tomu opravdu není a stojí za to se tam zastavit...
  Julyna: myslím, že to sem patří, já se budu také dívat :)
  5.1.2007 09:05utahraptor
  Radulina: Tak to prr, léčba stojí tolik, co stojí léky na tu léčbu...takže když jsme šli k vetovi s tím, že se křeček drbe, dali jsme 250 kč za kapičku léku. ale pomohlo to :)) zadarmo je snad jen definitivně uspávací injekce, nebo alespoň tu po nás zaplatit nechtěli.
  5.1.2007 09:16Radulina
  utahraptor: no 250 není 500 jak jsem psala, samozřejmě že léčba stojí podle toho, co je křečkovi a co je k léčbě potřeba, chtěla jsem tím říct, že obvyklé věci u kterých se tady lidi rozhodujou hlavně z finančních důvodů jestli jít k vetovi nebo ne (zahnisané očičko - borová voda, vyndání něčeho z lícní torby atd.), takové ty běžné zákroky nejsou tak drahé, ale ono je to asi vet od veta různé
  5.1.2007 09:52Xiff
  utahraptor : ja kdyz sem mela pred dvema rokama dzungarskou kreccici rastu tak ta mela nador...byla sem sni u veta a ten rek ze ji dava tak 2mesice zivota a ze az prestane zrat nebo proste az ji to bude nejak vadit..coz ji vty dobe vubec nevadilo...chodila se mnou ven...spala v kapuce...no byla proste skvela...kazdy rano na me panacjkovala abch ji vzala do skoly...no uzasna...tak tahle krecci slecna stim nadorem bez nejakych obtizi zila jeste rok...pak jsem se jednou probrala rnao a rasta na me koukala z akvarka...ale jen sedela...nador byl cerny...a ona chudinka piskala...no nemela sem silu jit na to utraceni sni tak sem poslala tatu ...a za uspani krecka po nem chteli 300kc....
  5.1.2007 10:23Radulina
  Xiff: jak říkám, je to asi vet od veta různé
  5.1.2007 10:38Bianka
  Tak holky, keď čítam tie vaše príspevky, príde mi nápad so zoznamom dobrých a normálnych veterinárov o to doležitejší. Mali by sme fakt popísať skúsenosti. Ceny sa menia časom, to asi nie je úplne ideálne ich uvádzať, ale možno by stálo za to pripojiť nejakú poznámku v prípade, ak cena bola niečim výnimočná - privysoká alebo prinízka. Ale hlavne asi ide o kvalitu veterinára. Niektorí sú ešte ako z doby kamennej. Ja keď som napríklad dávala kastrovať králička, (lebo som mu zohnala kamarátku) jeden vet mi povedal, že to teda nechápe a že nech ho radšej niekomu darujem. To už je vážne no comment (a druhý mu to chcel urobiť zaživa, takže .....ufff).
  - - - - -
  *zaživa myslím samozrejme bez umrtvenia :)))
  5.1.2007 19:37Ájinka
  Romča> mno on můj táta říká to samí ... moc ochotnej neni.
  Máma i tatá říkaj že prostě- každý zvíře jednou "CHCÍPNE".
  Už mě s tim štvou
  5.1.2007 20:14Radulina
  Ájinka: no tak to mají samozřejmě pravdu, ale to i člověk...asi by se jim nelíbilo, až jim jednou bude zle a ty jim budeš mít pomoct, když jim řekneš tohle...možná by to měli trochu přehodnotit. On někdo bere zvíře jako něco podřadného, méňě cenného, ale pro mě je život jako život ať lidský nebo zvířecí a každý má právo na lékařskou pomoc a důstojnou smrt
  5.1.2007 22:20Boriska
  Romča: nas veterinar je uplne uzasny, musim zaklopat. ;) Snazi sa pomoct ako to len ide, ale ked je to vrodene, tak s tym nic nespravi, aj keby moc chcel. Ja som neodsudzovala veta, ja si ho praveze neviem vynachvalit. ;)
  6.1.2007 12:46Romča
  Boriska: Aha, já taky, u nás je taky úplně fajný vet. POradí, pomůže je příjemný. Snaží se pomoct jak jen to jde!
  6.1.2007 14:44Navel
  zítra by nám měla rodit syrská holčička tak na nás myslete :-)
  6.1.2007 17:16Hamster.V
  jj , budem na tebe myslet . Kdybyste potřebovali z něčím poradit , tak pište na e-mail : Hamster.V@seznam.cz
  6.1.2007 19:23stoleceks
  muzete mi nekdo pomoct? mam krecka a prestal se mi hybat a jenom knuci a lezi vubec se nehybe. nevite nekdo co s nim muzu delat?
  6.1.2007 19:26Radulina
  stoleceks: těžko říct, toho může být víc, není možné že si třeba nějak ublížil? myslím nějak fyzicky...jako třeba zlomenina nebo tak něco. Jinak je vše ok? Normálně žere atd? Takhle se to těžko odhaduje, když člověk toho křečka nevidí, nejlepší je návštěva veta, ale né všude ordinuje vet v tuhle dobu :((
  6.1.2007 19:28stoleceks
  ne neublizil si vcera byl jeste v pohode lital jako vzdycky a v kleci nema nic jak by si mohl bulizit. sakra a nemam ani jak k veterinari. jsem na malorce u pritele a on je v praci uz nevim co s nim
  6.1.2007 22:43Liza
  Jestli chcete vidět reportáž o křečcích, tak zítra v Loskutáku na nově:)snad se Vám to bude líbit:)
  7.1.2007 11:29Romča
  stoleceks: no a nemůžeš někomu zavolat aby tam s ním došel s tím křečkem? Asi by to bylo nejlepší!
  7.1.2007 13:16Fifinka
  Já se dnes budu dívat Radyptáka Loskutáka.Dívejte se taky.Tam určitě budou užitečné rady!
  7.1.2007 18:21Navel
  tak Kšanda už má miminka :-)) je jich strašně moc, snažila jsem se pořítat ale marná snaha... tipuju tak 12, fotky rodičů na https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=67
  - - - - -
  a taky máme nového křečouna... samičku Karotku https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=4
  7.1.2007 18:33silva
  no moj skrecok ma v aprili 3 roky a ma zapalene ocka ale je stale culi ale bojim sa o neho
  7.1.2007 18:53Fifinka
  Docela jsem se z toho pořadu dozvěděůla něco.
  7.1.2007 19:28Ájinka
  Ten loskuták byl docela fajn ale musim si to potom pustit ještě jednou na netu =D
  - - - - -
  Navel >> kolik máte křečků ??
  7.1.2007 19:39Týna
  Ahojek, taky jsem se dneska dívala na loskutáka..a nevíte někdo co je za druh ten křeček jak vypadal jako Dalmatin? Moc bych ho chtěla.. ale nějak nemůžu na netu nic najít.. tak když tak napište na mejl : kristynka01@centrum.cz
  7.1.2007 20:34Navel
  Ájinka: v tom albu jsou všichni
  - - - - -
  týna: jde o znaky.. chová je jeden pán v Praze.. mívá inzeráty na ifauně, jezdí na Teraburzy. Je to křeček syrský... takže žádný nový druh
  7.1.2007 22:38Liza
  Jsem ráda, že se Vám Loskuták líbil:)

  Týna:ten křeček,co jsem měla v reportáži je černě tečkovaný dalmatin, doma mám teď po něm vrh černě dominantně skvrnitých a černých.
  Můžeš se podívat na mé stránky
  http://www.krecci.tarbik.com v odchovech je celý vrh "A" a mezi samečky je Michel a u samiček je Rory, oba dalmatinci.
  8.1.2007 00:04jackie
  Liza:ta reportáž o těch křečkach bylo moc supér.
  8.1.2007 14:20Liza
  jackie:děkuji moc, to mne těší:),chtěla jsem dát užitečné rady:),já to ještě ani neviděla.Tak hlavně, že se líbilo:).
  8.1.2007 15:25jackie
  Liza:já si teda u tebe zamluvím toho kluka uš se naněj moc těším na Alonsa.
  8.1.2007 17:32Myšáci
  Liza:Bylo to moooc pěkné, takovýhle reportážích víc.
  8.1.2007 18:08Romča
  Týna: to je křeček syrský ale takoví křečci se asi moc nevyskytují. Je to zbarvení které sem ještě neviděla. Já sem teda valila oči jak sem uviděla v TV.
  8.1.2007 19:05Ájinka
  Mno tak Charlinka měla snes druhé vánoce koupila jsem ji totiž novou klec.
  TADY JE:
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=68
  8.1.2007 19:59Navel
  Ájinka: ta se jí určitě bude líbit :-)
  9.1.2007 15:06Liza
  Myšáci:děkuji:))

  jackie:ok, klučík tu pro Tebe je,je nse domluvit na předání:)
  tak se ozvi,jak se Ti to bude hodit:)
  9.1.2007 16:20Navel
  já to prošvihla :-( budu číhat až to dají na web, zatím je tam jen článek
  9.1.2007 18:19pipina
  Já to sice viděla ,ale ci vidět ještě jednou ty roboráky : )
  9.1.2007 18:33Tekla
  Ahohte !
  Před chvílí jsem se zaregistrovala a chtěla bychs e zeptat jestli nevadí že muj křeček má trochu červené oči?A jak se pozná samička?A jestli je křeček Syrský nebo tak něco?
  Děkuji za odpověd Tekla
  9.1.2007 18:46Ájinka
  Tekla>>
  tvého křečka jsem neviděla takže nevím jak moc jsou ty oči červené ale jestli se ti to nějak nelíbí zkus koupit borovou vodu a kapnout jmu to tam..Borovou vodu koupiš (skoro) v každé lékárně.-Stojí tak 15-20 Kč. A křeček Syrský neboli Zlatý opravdu je.Je to asi nejchovanější druh křečka.
  A ještě k tomu pohlaví...bylo by to složité vysvětlování... mrkni sem :
  http://krecik.blog.cz/0602
  9.1.2007 19:00Navel
  Tekla: a nemá ty oči červené od narození?
  nejlíp když sem dáš fotečku
  9.1.2007 19:51Romča
  Ájinka: mám otázku jak se ten křeček vyšplhá nahoru po té rouře? A nkonci jak sleze dolů? TO bude mít jako klouzačku :-))))) ?
  9.1.2007 20:05Navel
  Romča: já nevím jak u téhle,ale většinou tam bývají jakoby žebříčky- výběžky. Mě by to spíš nebavilo čistit :-)
  9.1.2007 20:15Ájinka
  Romča>>> oni tam ty "výběžky" jsou ..ale:
  ona když tam porvé vlezla tak se jí to nahoře hrooozně líbilo ale pak nevěděla jsk slést dolů.Byla to docela sranda ona tam běhala ale nakonc se jí to podařilo..-Je prostě po mě-"šikovná" =☺
  - - - - -
  Navel> >> s tim čištěnim si myslim že problém nebude...
  9.1.2007 20:16pipina
  Navel:To je dost složitý ....To omejvání ještě de ,horší je to osušit.
  9.1.2007 21:13Navel
  Ájinka: no to nám povíš tak za měsíc :-)
  mě stačej rovný trubky a mám jich pokaždý plný kecky :-)
  10.1.2007 15:32Ájinka
  Uvidíme,uvidíme... ♥☺
  11.1.2007 16:03Radulina
  tak nám naši malí roboráčci uchystali překvapení, už jsme si mysleli že jsou stejného pohlaví, ale dneska jsem na ně zase koukala a najednou v otvoru domečku byl malinkatý holý zadeček s kopající nožičkou :) Jenomže nějak nevim co teď s tim - máme simici i samce spolu a nepoznáme je, nechci teď na ně sahat, aby samice malý nesežrala :( Poradíte co s tím? Můžou zůstat spolu? Nebo jak vypozoruju, který z těch dvou křečků je samec...do domečku nevidim, takže ani nevíme, jestli je mládě jen jedno nebo je jich víc...
  11.1.2007 16:16Navel
  Radulinka já bych je nechala.... ale teda já s roboráčkama zkušenosti nemám
  11.1.2007 16:18Radulina
  Navel: já je nechám, protože spíš by jim ublížilo, kdybych je rozdělila, kdybych vzala samičku, u nich to vážně nepoznám, protože se prostě neadjí chytit :)
  11.1.2007 16:30Navel
  Radulina: tak pokud sameček malým neublížil tak stejně o nic nejde
  Já ted mám taky jednoho roboráčka a je jak tryskomyš :-) ale chytit se dá... jen musí být člověk rychlej :-)
  11.1.2007 17:04Allishka
  ahojky, nechápu to, ale asi mám hrozně hloupého křečka. když chce pít, sedne si na zadeček, packama se opře o napáječku a začne zboku olizovat tu skleněnou trubičku od napáječky. líže to tak dlouho, dokud nesklouzne pacinkama až k díře z té napáječky, lízne si, spadne, a pak to samé... zkoušela jsem ji dát do všech možných výšek, ale dělá to pořád... vodu v misce mít nemůže, je hrozně aktivní...
  11.1.2007 17:33utahraptor
  Allishka: to nám dělají křečci taky, nic si z toho nedělej :)
  12.1.2007 11:35Navel
  fotila jsem miminka :-) https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=67
  12.1.2007 13:08pipina
  Ježiš ty jsou úžasný nemůžu se jich nabažit ,už dlouho jsem neměla žádný vrh .....:(
  12.1.2007 13:56utahraptor
  Tak jsem trošku fotila :) https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=69
  12.1.2007 14:21Romča
  čauki, chcu se zeptat, dneska budu kupovat samičku robo-křečka doma mám samečka. Nevím jak je mám dát k sobě aby si moc neublížili. Nebo se nepokousali. A když budu mít miminka robo-křečků jestli mám samečka oddělit nebo ne. Jestli jim něco neudělá nebo je dokonce nesežere.
  12.1.2007 14:33Navel
  pipina: díky :-)
  kdybyste někdo chtěl jsou k mání :-)
  12.1.2007 16:39Otylka
  Navel: Jeee, takoví krásní tvorečci! Gratuluju! Naše rodinka už se pomalu rozchází...:-(vyrostli tak rychle. Pokusím se poslat fotečky. K Vánocům jsme pořídili skvělou klec - jak doporučuješ http://shop.miga.cz/product_info.php?path=199_200&product=63379
  Ale Kenishka má velké destrukční nadání, tak nevim, ajk dlouho vydrží:-)
  12.1.2007 16:53Navel
  Otylka: jj tyhle klece mám 3 a jsou super
  když jdou děti do světa je to pokaždý smutný.. ale když mají fajn páníčky tak je to hlavně radost. Zrovna dneska mi přišli fotečky jednoho našeho "dítka"... je fajn vidět co z těch prcíků vyroste
  12.1.2007 17:06Otylka
  Radulina: Prosím o povolení alb, díky moc!
  - - - - -
  No právě, Kenishka je nádherná a hlavně mazlík. Kdykoli otvírám klec, už šplhá na ruku a má i chvíle, kdy jen tak leží, nechá se hladit a poslouchá, co jí člověk vypráví:-)Zkusím ji vyfotit, a´t , vidíš jaká z ní vyrostla krásná slečna..jen co se trochu spraví po dětech:-)Ještě jedna věc - obdivuju vaše povedené fotky miminek a i u jiných chovatelů. Je to skutečně nalidský výkon. Zkoušela jsem vyfotit každé mimčo zvlášť, ale to fakt nešlo.
  12.1.2007 17:10Navel
  otylka: ono hodně záleží na foťáku. Mě taky překvapuje jak jsou naše holky přítulný.. i Kšanda jak má ted miminka tak se pokaždý sápe ven, a Ruggy má pupík jak sud ale klidně si přijde po pohlazení .. no mám z nich radost :-) Člověk by to spíš čekal od kluků-flegmoušů než od mamin.
  12.1.2007 18:37Tekla
  Ahojte mám doma křečka asi tprve týden ale moc nepije muže to být stoho že je ještě vystrašená
  12.1.2007 19:47maky
  Tekla: křečci jako tak moc nepijí, zvlášť když dostávají čerstvé.. ještě mě napadá zkontrolovat, zda vůbec teče napáječka
  12.1.2007 21:37pipina
  Já se tak těšim v pondělí si du do zverymexu pro mího prvního džungaráka ..
  12.1.2007 22:08amy
  Ahojky.Tai-chi ZHUBNUL!Konecne.Milionkrat dekuju radulince,navelu a vsem ostatnim co mi poradili.Jste uzasni!
  13.1.2007 11:16Fifinka
  Fifince jesm koupila novou klec.Já jsem na ni zavolala Fifinko a ona nešla.A Ondra zavolal na ni Dášenko a došel za ní.Tak my ji říkáme Dášenko portože líp na toto jméno poslouchá.♥♥♥
  13.1.2007 13:36Kristina
  Vaše stránka je super alespon uz vim co a jak.
  13.1.2007 15:20Xiff
  tak máme nový album...:) https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=70
  13.1.2007 17:22pipina
  Xiff :Ty jo to je super bejvák .

  Poradtě mi prosím ,koho mám požádat o povolení alb?
  13.1.2007 18:11Myšáci
  pipina:Zažádat o album můžeš na e-mailu radus.v@centrum.cz

  Xiif:jéé to je krásné bydlení :-)))
  13.1.2007 18:22pipina
  Díky moc
  13.1.2007 19:02Kikulín
  ahojky, dneska jsem koupila Ferdovi novou klec. Třípatrovou. Teda není nová, byla už dříve používaná. Sehnala jsem ji na hyperinzerci. A Ferdulín si ji přímo užívá. Sice mu ještě propadávají nožičky v patře, ale on si zvykne. A ten zápal plic je den ode dne lepší. Už dokonce dneska běhal v kolečku. A z té klece má určitě radost. Vesele běhal z patra do patra a nemohl se jí nabažit. Jó a má tam ještě dřevěný domeček, což asi ocenil ze všeho nejvíc. Před tím žádný neměl.
  - - - - -
  Xiff: To je krásný. možná tam tomu mýmu bobečkovi dám taky nějaký ty roury. Ale to spíš až se uzdaví. :-)
  13.1.2007 20:19Šárka
  Potřebovala bych poradit ohledně jednoho problému křečka zlatého.Mám ho už 1,5 roku a doteďka jí nic nechybělo.Ale před dvěma měsíci začala být tak trochu divná a psaší než dřív.dokonce i přestala poslouchat.Ze začátku hodně pila a málo jedla.Potom sem objevila něco,co dřív neměla a ani sem to nevyděla u žádného jiného křečka.Bylo to jakoby se počůrávala v domečku,ale to nedělala.Začala mít okolo řitního otvoru mokro a zapáchá taky divně nepřirozeně.Pořád se to zhoršuje.Už nevím co mám dělat.Poraďte mi prosím.
  13.1.2007 20:50maky
  Kikulín: pokud ta patra jsou mřížovaná, doporučuji na ně dát karton, lino, nebo dřevěné desky, mřížky nedělají zrovna dobře na tlapičky.

  Šárka: vypadá to na průjem, teď křečkovi nedávej žádnou čerstvou stravu, jen suchou směs, do které můžeš přimíchat ovesné vločky a do napáječky černý nebo fenyklový čaj. Kdyby se to nelepšilo, tak k veterináři.
  14.1.2007 08:51Radulina
  Otylka: abych ti mohla povolit alba, musíš být zaregistrovaná...
  Romča: nejlepší je vždycky seznamovat křečky na neutrálním prostředí, rozhodně jednoho nedávat hned do klece druhému...Roboráci jsou řekla bych snád nejvíce snášenliví křečci, takže bych v tom neviděla velký problém. Jinak my právě máme mladé a samečka jsme oddělili, protože samička ho vyhodila z baráčku a celkově se chovala agresivně - přišlo nám, že jí tam dost vadí, tak je teď sám v akvárku a v druhém je mamina s dětma (zatím víme o dvou) :)
  14.1.2007 09:55Otylka
  Radulina: dík, taky mě to mohlo napadnout:-)
  14.1.2007 12:10Kikulín
  maky: díky, to zkusím, on se taky v té kleci chudáček úplně ztratí, jak je malinký. :-)
  14.1.2007 12:51Navel
  Radulinka: zajímavý..... já mám roboráčka kluka a ted mu chci pořídit holku.. dostala jsem ho nedávno od pána který se o něho již nemohl starat, a ani nevím jak je starý,ale chci to zkusit
  14.1.2007 13:31Xiff
  myšáci,pipina : dik...snažim se mu to tam davat hodně věcí na hraní když nemá žádnýho spolubydlícího :)
  kikulín : a copak mu je ?
  - - - - -
  kikulin : jo zapal plic uz sem se to docetla...tak ze mu drzime s pistou palce :)
  14.1.2007 13:40Romča
  Radulina: No tak mám holčičku ale je ještě malá a paní ve zverimexu říkala, že ji mám nechat ještě tak 5týdnů samotnou a potom zašpuntopvat vannu a dát je tam oba aby se seznámili. Tak si ještě nějakou dobu počkám.
  14.1.2007 14:30Otylka
  Ahojda, posílám svoje miláčky....https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=73
  14.1.2007 14:59Xiff
  otylka : krásny prcci.....:)
  14.1.2007 15:35Romča
  Otylka: jak ksou staří?
  14.1.2007 15:46Otylka
  Romča: Narodili se 17. 12. a ty fotky jsou přibližně ze 3. 1.
  14.1.2007 18:35Kikulín
  Xiff:Děkujeme a všechny budeme pruběžně informovat.
  14.1.2007 20:22Romča
  Otázka: můžou mít křeččí sourozenci spolu mláďátka?
  - - - - -
  Co to znamená že je samička gravidní?
  14.1.2007 20:33Allishka
  Samozřejmě, že sourozenci spolu můžou mít mláďátka, ale může se stát, že nebudou z důvodu genetických mutací v tak dobré formě. Gravidní znamená těhotná.
  15.1.2007 14:44Navel
  Romča: můžou ale je to nežádoucí. Sourozenci různého pohlaví nesmí spolu přijít do kontaktu, jinak může sameček samičku nakrýt a to by mohlo mít špatný vliv na zdraví mláďat. Pokud chceš křečky rozmnožovat pořid si nepříbuzný pár.
  Gravidní = březí= čekající mláďata
  - - - - -
  dotaz: nevíte do jakého věku je plodný samec roboráček? přibližně
  15.1.2007 17:36Romča
  JO a ještě otázka: když dám ty dva moje křečky seznámit řekněme třeba do té zašpuntované vany tak co potom? Můžu už je dát do společného akvárka nebo je mám dávat každý den spolu do té vany a za několik dní k sobě?
  15.1.2007 17:45Navel
  Romča: pokud se nebudou ve vaně prát, vyčisti "akvárko", umyj ho, dej novou podestýlku, prostě aby nebylo cítit ani jedním křečkem... no a dej je tam a sleduj co bude
  15.1.2007 19:26pipina
  Máme mími konečně já jsem tak šťastná asi umřu radostí
  15.1.2007 19:40Navel
  pipina: a jakej je? a jak se jmenuje?
  15.1.2007 19:53pipina
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=75 tady je foto rodíčů miminek .
  A máme doma toho novího křečulu jmenuje se Alenka
  16.1.2007 10:44Navel
  pipina: ahaa.. já myslela miminko jako novýho džungaráčka :-) tak to gratuluju k Alence i k miminkům :-)
  - - - - -
  máme další miminka :-) Včera večer porodila Ruggy :-)
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=74
  16.1.2007 14:07pipina
  jééééé tak to já taky gratuluju !Mími budou stejně starý :-)
  16.1.2007 14:21Romča
  Navel: A co když se budou prát? Mám je nechat až se doperou a pak oddělit nebo oddělit hned? Protože takoví křečci se těžko oddělují od sebe když jsou v sobě.
  - - - - -
  Radulina: Nemohla by si ty tvoje křeččí miminka co se vám narodili(roboráčky) vyfotit a dát sem? A jak jsou asi velká?
  16.1.2007 14:45Radulina
  Romča: rozhodně oddělit hned jak se začnou prát (tím nemyslim že na sebe třeba jen prskají, ale že jsou prostě v sobě), jinak by si mohli ublížit a to dost :(
  Fotky budou, až mimi vyrostou :) jsou teď v domečku a já nechci riskovat, že mi je mamina sežere, když domeček zvednu a budu je chtít fotit, už takhle se mi zdá dost nervní, přece jenom je to prvorodička...ale až mimi vylezou, tak fotky určitě budou :)
  16.1.2007 16:49Navel
  Romča: jak se začnou prát tak oddělit... jak píše Radulina. Vem si nějakou rukavici, nebo kelímek.. určitě je nerozděluj holou rukou
  16.1.2007 17:01pipina
  Jo to teda, holou né nebo dopadneš ,jako já ...no pěkně to bolí
  16.1.2007 17:04Navel
  nojo peroucí se křeček nedělá rozdíli mezi sokem a prstem :-)
  16.1.2007 18:14pipina
  Tady je Alenka https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=76 .Zatim nemá uplně vybavený akvárko
  17.1.2007 13:57Radulina
  pipina: teda co jsem tak koukala na fotky, tak křečkovi docela dopřáváš :) takovej kus jabka dávám morčeti :) a rohlíku dávám tak špičku a né půlku :) Aby ti brzo Alenka nestloustla...
  17.1.2007 14:22pipina
  To dal brácha já jim japka nedávám skoro ubec ....
  17.1.2007 16:32Radulina
  Tak jsem dneska přišla domů a co nevidím, domeček prázdný...naše mamina vystěhovala celý domeček včetně vystýlky a miminek ven do rohu vedle domečku :) Když jsem ji tak pozorovala, tak za chvíli vylezl prcek, už docela chodí a má pootevřený očička :) Je sladkej, byla jsem úplně unešená...když jsem mrkla zespodu na akvárko, tak jsem napočítala tři mladý, tak jsou asi tři, nebo možná čtyři, víc asi ne...ale každopádně jsou boží :))
  - - - - -
  Tak teď jsem jich napočítala šest :))
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=77
  17.1.2007 16:48utahraptor
  Radulina. krása :-)
  17.1.2007 19:32Navel
  Radulina: to jsou bobííšci :-)) gratulujeme :-))
  17.1.2007 19:59Simca5
  Ahoj, potřebuju poradit, můj džungaráček má slepené očíčko a špatně se mu otevírá. Nevíte co s tím???
  17.1.2007 20:02Navel
  simca : borovou vodu a otírat
  17.1.2007 20:05Simca5
  Navel-děkuju, ale nejhorší je, že v neděli jedu na hory a nevim kam ho mám dát (sem z Nymburka)
  17.1.2007 20:13Radulina
  Simca5: no tak ať se ti o něj postará někdo z rodiny a jestli jedete celá rodina, tak třeba teta nebo babička nebo nějaká kamarádka, tohle se dá vždycky vyřešit...
  17.1.2007 20:13Navel
  taaak fotila jsem miminkaa https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=67
  máme sobolí, černá, zlatá, krémová, skořicová, a dove mimina :-)m
  17.1.2007 20:15pipina
  těch je fůra ,ale jsou boží
  17.1.2007 20:17Radulina
  Navel: ty fotky jsou parádní :) ale teda 13 je parádní číslo, mně přijde těch našich 6 spousta a ty máš víc jak dvakrát tolik :)
  17.1.2007 20:21Navel
  Radulina: jj je to fakt kupa... Ruggy rodila v pondělí a má jich myslím 9.. ale nechtěla mi je moc ukazovat tak nevím jistě :-)
  17.1.2007 20:56pipina
  Já nevim sdy se můžu do hnízda mrknout .
  17.1.2007 21:07Navel
  pipina: musíš podle maminy... ty jí znáš nejlíp tak musíš vědět co si můžeš nebo nemůžeš dovolit .. moje holky jsou dost flegmatický, takže jim tam lezu docela brzo..ale nesahám na ně
  18.1.2007 06:54Simca5
  Radulina: tak si pro něj nakonec přijede můj vlastní táta, takže to bude v klidu =o)
  18.1.2007 08:04Radulina
  Chci se zeptat odborníků :) Jak dlouho bude poznat holka a kluk, teď je to krásně vidět jak ještě nejsou chlupatý, holky mají totiž vidět cecíky...ale až budou chlupatý, tak to asi poznat nebude co? Potřebujem je totiž rozdělit, chceme si je všechny nechat :)
  18.1.2007 11:45Navel
  Radulina: jj já taky nelíp poznám pohlaví v určitém věku podle cecíků.. pak už to vidět není,ale určitě je rozeznáš i později... nebo si na ně udělej fixkou tečky :-))) bane.. sranda
  18.1.2007 12:30Kikulín
  Ahojky, tak toto je Ferdovo první album: https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=78
  18.1.2007 13:44Radulina
  Kikulín: to je ten špunt co byl nemocnej? Vypadá moc dobře :)
  18.1.2007 16:20Romča
  Radulina: Jej ti jsou nádherní, krásní prostě úžasní. Fakt si je chceš všechny nechat? A máš dost velké akvárko nebo dokoupíš? To kdych já si je chtěla nechat mamka s taťkou by řekli NE! NO nevím ale rozhodně si užiješ velkou srandu. Já když ty moje dva prcky pozoruju to je běco..... :-))
  18.1.2007 16:53Navel
  já včera koupila samičku roboráčka k našemu asi ročnímu klukovi co jsem dostala od pána s alergií, a je z ní naprosto nadšený, dala jsem jí k němu do akvárka, žádné seznamování,a už spulu bydlí v domečku :-).... fakt bezproblémový seznámení.
  18.1.2007 17:56Radulina
  Navel: jj, mám pocit, že roboráčci jsou snad nejpřátelštější ze všech křečků :)
  Romča: opravdu si je chci nechat, koupíme ještě jedno velké akvárko a rozdělíme roboráčky na kluky a holky...jenom nevim, jak to budem dělat, až je budem pouštět společně do výběhu, pak už asi nepoznám kdo je kluk a kdo holka :)
  18.1.2007 19:06Navel
  Radulina: fixku :-))
  18.1.2007 19:45Radulina
  Tak špunti už mamině zdrhaj z pelechu :) Teda aspoň ten jeden :))
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=77
  18.1.2007 20:02Navel
  Radulia: úžasný :-) jak pohádka na pokračování :-) super... chceme jeeeštěěěě
  19.1.2007 10:18Romča
  Radulina: NO tak nejjednodušší bude když budeš dělat "holčíčí" a "klučíčí" výběh pro křečulky! a kolik jich teda máš?
  19.1.2007 10:53Radulina
  Romča: ale já chci právě dát všechny pohromadě, když už si je necháme :)) Přece si musej bráškové pohrát taky se ségrama a s mámou a tátou :) no roboráků máme i s rodičema 8 a pak ještě jednoho džungárka
  Jinak už jsme to se ségrou vymyslely, pořád jsme přemýšlely nad nějakým přírodním barvivem, který by jim neublížilo, jediný na co jsme přišli co doma máme pořád je řepa od babičky :) ta barví parádně a ublížit by jim to nemělo, horší je, že to asi nepůjde jen tak dolů :)))
  19.1.2007 11:05Kikulín
  Radulina: Jo, to je můj bobeček. Alw tohle jsou fotky z doby, kdy byl ještě úplně zdravej. Teď jenom pospává nebo sedí jak hromádka neštěstí.
  - - - - -
  Radulina: Ti tví malí bobášci jsou tak roztomilí......
  19.1.2007 11:50Navel
  Radulina: oni jsou i spešl fixky na zvířata.. po čase zmiznou a nejsou škodlivý
  19.1.2007 12:02Radulina
  Navel: no jo, to věřím, jenže nevím kde by se to dalo sehnat, ve zverimexu jsem nikdy nic takového neviděla...
  19.1.2007 12:10Navel
  Radulina: hm to já taky ne :-( používali jsme to ve výzkumáku
  - - - - -
  okukovala jsem miminka od Kšandy.. máme 5 kluků a 7 holek :-)
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=67
  19.1.2007 12:39Bianka
  Radulina - roztomilá dokumentácia malého výletníka :o))) To bude číslo, ten mrňús :)
  19.1.2007 14:59Romča
  Radulina: No nevím jestli je to s tou řepou dobrý nápad? Uškodit jim by to možná nemohlo jenže ty by si taky nevypadala nejlíp kdyby tě někdo natřel na modro :)) A s tím výběhěm nevím mohlo by se stát. že se samečci spáří se samičkama?! JInak jsou opravdu rozkošný!
  19.1.2007 15:17Dan
  Mám párek džungaráku a spinkaj poslušně v domečku.Každý týden jim domeček čistím,ale pokaždé mám strach,aby tam neměli mláďata a abych samičku nestresoval.Dá se nějak poznat,že jsou v domečku mláďátka?
  19.1.2007 15:37utahraptor
  Dan: Většinou se z domečku ozývá pískání jako o život :)
  19.1.2007 16:00Romča
  A já se chcu zeptat jak se pozná, že je samička u robo-křečků v říji a může mít mláďátka?
  19.1.2007 16:41Navel
  Romča: nechá se nykrýt.. pokud není v říji tak nenechá
  - - - - -
  pardon nakrýt
  19.1.2007 18:48Radulina
  Romča: ale křečkům je jedno jak vypadají :) navíc nemají zrcadlo, takže o tom nebudou vědět :)) Jinak pokud je budem bedlivě sledovat, tak ke spáření nedojde, samozřejmě včas zasáhnem, kdyby se k tomu schylovalo...mláďátka už nechcem a navíc to není vhodné, když by šlo o spáření sourozenců...
  20.1.2007 09:32amy
  ahojik.Když jsem zase prohlížela mýho džungaráčka v jaký je kondici,všimla jsem si že se mu na bříšku udělal takove žlutej stroupek a někde jsem četla,že to je ,,FIXOVÁNÍ KŘEČÍKA" ale nebylo tam napsaný jak se toho zbavit.Poradíte mi prosím jak se toho zbavit,nebo mám jít radši k veterinářovi?Předem díky=)
  20.1.2007 09:43Navel
  fixování znamená znehybnění... třeba u veterináře. Se stroupkem to podle mě nemá nic společnýho
  20.1.2007 10:40Maqua
  Nový album http://kralici.cz/krecci/alba.asp?fotak :)
  20.1.2007 10:43Radulina
  Maqua: ta je sladká :) takovej malej medvídek :)) úplně k pomazlení
  20.1.2007 10:46Maqua
  Randulia: K pomazlení na 5 minut, pak kousne xD Ale né, je to zlatíčko.
  Ps.: Jsem ráda, že se ti líbí :)
  20.1.2007 14:04Corina
  Ahojky,dovolte abych vám představila svou novou kamarádku Skřečulku. Cetovala stále stoupačkama a my jí vždy vratili,jenže když se u nás objevila již po 3, rozhodli jsme se ji nechat. Myslíme si totiž,že o ni její panička asi moc nestojí,když nemá ani zájem ji hledat. tak tady je:
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=81
  - - - - -
  Jinak mám dotaz,mám pocit ,že moc nepapá zeleninu,mrkve se skoro nedotkne,jablíčko kousek.salát taky moc nejí,když jsem koukala na vaše albíčka,tak všichni vaši křečíci se cpou spoustou zeleninky. Jen ta má asi ji moc nejí a nebo není zvykla??? vadí to hodně???
  20.1.2007 16:28Radulina
  Corina: všechna zvířatá nejí to co ostatní :) nemusí být zvyklá - třeba u své předchozí paničky nedostávala zeleninu...tak si buď časem zvykne a nebo ji prostě jíst nebude, pak by ale měla trošku víc pít, protože ze zeleniny je dost tekutin
  Jinak naši roboráčci když jsme je přinesli ze zverimexu taky zeleninu ani ovoce nejedli, ale teď to baští s radostí :)
  20.1.2007 17:33Romča
  Radulina: JO taky to s tou zeleninou je u nás stejné, ale četla sem že křečíci moc zeleninu nejí jako syrští! a dneska mi utekl křeček, nachystala jsem všude pastičky ale nic! Nakonec když sem je šla zkotrolovat jestli se nechytla tak jsem viděla jak se něco mihlo kolem. Nakonec to byla ta moje křeččice tak jsem ji zahnala do kouta a chytla sem ji potvůrku! Ted je v akváriu protože z klece utekla.
  20.1.2007 17:46Corina
  Radulina: děkuji za odpověď. Vody má dost,celou mističku,no stále budu zkoušet,zda ji něco nezachutná. Jinak ji dávám směs pro křečky. tady v infu jsem se též dpčetla,že se mají davat křečkům psí granule,když se nedává maso,je to pravda???
  20.1.2007 19:01Myšáci
  http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=07.01.2007&238m=p&238p=LOSKUTAK TV archiv Nova je tam už reportáž o křečkcáh tak kdo nestihnul nebo nekoukal, ať se podívá ;-)
  - - - - -
  ale ještě je tam jenom reklama, ale podlemně tam brzy ta reportáž bude :-D
  20.1.2007 20:46Radulina
  Romča: gratuluju k úspěšnému odchytu :)
  Corina: ano je možné dávat psí granule a někdo je opravdu dává, já osobně jsem to nezkoušela, dávám přednost tvarohu nebo něčemu podobnému, což má v sobě také bílkoviny...
  20.1.2007 21:25maky
  Corina: já třeba granule někdy dávám, většinou ale moji křečci dostávají jako zdroj živočišných bílkovin sušené krevetky
  20.1.2007 22:04pipina
  Já dávam granule pořát krevetky mi nežerou .....Dnes sem zase byla vijukaná ...zvedla jsem Kulička a najednou z ní odpadli mladý ...Ten Kristián se teda činil.Požád nic a najednou dvavrhy
  21.1.2007 11:02Kikulín
  Ahojky, můžete prosím říct, jak se vám Ferda líbí? https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=78
  21.1.2007 11:23Otylka
  Kikulín: no vypadá jako fešák, jen na těch fotkách není moc vidět :-(
  21.1.2007 11:58Corina
  No ja zkousela davat jogurt a toho se Skreculka vubec nedotkla. Ale myslim,ze byvali majitele meli pejska,tak si myslim,ze ji mohli davat granule. No zkusim to.
  Krevetky-copak to je??? To jsou nejake susene???? A zkusite davat bilek???

  Kikulin:tvuj kluk je jako moje holka,je to fesak:)
  21.1.2007 12:08Fifinka
  Já jsem koupila Dášence vitamínové kapky a moc ji v pití chutnají.
  21.1.2007 13:11milenka23
  Ahoj,ségra morčatářka mi poradila tuhle stránku...jsem totiž blázen do křečíků
  21.1.2007 13:17Navel
  milenka: ahojky.. vítej mezi námi :-) jakýho máš křečka?
  21.1.2007 13:18milenka23
  Džungeráka..holčičku..je to teda už postarší slečna(1.9. jí byl rok),ale ja úžasná
  21.1.2007 13:35Tomí
  Co mám dělat když křeček kouše???
  21.1.2007 13:53Navel
  Tomí: ochočovat.. jak je starý? a jaký je to druh?
  21.1.2007 14:07Otylka
  Navel: Ahojda, tak jak zvládáte tu mláděcí bandu? Doufám, že je vše v pohodě :-))

  Tomí : Hlavně ho nebudit nějak násilně a ochočovat jen když je vzhůru. A pokud k němu přibližuješ svou ruku, křeček o ní musí vědět. Nedopusť, aby se polekal..
  21.1.2007 14:32Xiff
  ahojda křeččí lidičky ...tak sem vytvorila smuteční album mojí první křečundy...tak se mrkněte...
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=80
  21.1.2007 14:36Navel
  Otylka: no v pátek nebo kdy jsem koukala na pohlaví a napočítala jsem jich 12 , tak jsem myslela že jedno uhynulo a dneska je jich zas 13 .. tak jsem ho asi někde opoměla :-))
  takže zatím zvládáme bravůrně :-)
  - - - - -
  Xiff: :-( to je mi moc líto.. ale už je za Duhovým mostem a nic ho netrápí
  21.1.2007 14:39Xiff
  navel : no uz je to dva roky co umřela..mela nador chudinka...ale rikam byla uzasna i s nadorem zila rok a byla uplne vpohode a to ji veterinar daval dva mesice..pak to ale prislo azacalo ji to bolet a vadit tak sme ji nechali uspat...:( ale diky ni ted uz bez krečíku nemuzu bejt ...:)
  21.1.2007 14:43maky
  Corina: ano, jsou sušené, původně jsou jako potrava pro želvy a rybičky, ale neuškodí ani křečkům.
  21.1.2007 18:07Navel
  myslíte gammarus? to dávám křečounům i potkanům a všichni se po tom můžou utlouct :-)
  21.1.2007 18:17Romča
  NAvel: já mám želvu a té taky dávám gamarus tak to zkusím dávat i křečounům!
  21.1.2007 18:18Navel
  Romča: určitě to zkus, myslím že budou nadšený
  21.1.2007 18:18Romča
  Navel: ty chováš křečky campbelovy? jestli jo nemohla by si tady dát nějaké fotky?
  21.1.2007 18:20Navel
  Romča: no chystám se na ně :-) ted momentálně mám bohužel jen takové nejisté campbelláky, barvou by odpovídali,ale jestli jsou to kříženci nebo čistí to bohužel nevím :-( nějaké fotky mám ve fotogalerii na webu
  21.1.2007 18:23Romča
  NAvel:a jaký je ten web?
  21.1.2007 18:25Navel
  Romča: když na mě najedeš myší tak se ti ukáže info i s www... ale http://fotogalerie.navel-rat.eu/thumbnails.php?album=87
  už nemáme všechny, ted mám černou Killinku, jednu modrou holčinku a argente kluka
  21.1.2007 18:29Romča
  Navel: ti sou boží. Dají se ochočit nebo jsou jako roboráčci plaší?
  21.1.2007 18:40Navel
  Romča: jsou spíš jako džungaráčci, ikdyž přijdou mi drobet uprskaní. Roboráčky co mám tak neprskají,spíš jsou takový hoodně rychlí :-)
  21.1.2007 18:43Romča
  Navel: jo jsou já mám doma dva pak je chci dát dohromady tak nevím
  21.1.2007 18:51Navel
  Romča: roboráčky? já ted zkamaráďovala asi ročního kluka se slečnou a naprosto v pohodě.. hned první noc spolu spinkali
  - - - - -
  jinak ještě máme volné křečouny syrské... kdybyste někdo chtěl :-) jsou s PP a budou dlouhosrstí
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=67
  21.1.2007 23:53Xiff
  navel : ty křečci campbelovy co jsou zač ? dneska o nich slysim prvně ale jak sem viděla tvoji fotogalerii tak sem se do nich zamilovala...:) sou uplne nadherni ...:)
  22.1.2007 09:57Navel
  Xiff: jsou hodně podobní džungaráčkům,akorát mi přijdou trošku víc uprskaný a kousavý, mají hrozně moc barev a jsou i saténoví. Bohužel se můžou rozmnožovat s džungaráčkama což je docela problém.. nejde poznat jestli je to kříženec nebo čistej campbellův, množit dál křížence je špatný :-( Někdo říká že kříženci jsou neplodní,ale to ověřené nemám. Fotky jsou třeba tady http://www.geocities.com/AAAHamsters/
  22.1.2007 12:33Radulina
  Tak jsem konečně doplnila i článek o rozmnožování za přispění Navel, které tímto moc děkuji. Doufám, že nejen pro ty, co plánují svůj první odchov tam bude spousta užitečných informaci.
  22.1.2007 13:02Navel
  Radulina :)
  my se dneska konečně sólo fotili :-)
  http://fotogalerie.navel-rat.eu/thumbnails.php?album=115
  22.1.2007 13:23Radulina
  Navel: ty jsou boží :)))) tyhle dva mě naprosto uchvátili, škoda že teď máme doma jaksi překřečkováno :)
  holka 2 a kluk 3
  22.1.2007 13:51Otylka
  Navel: no to jsou broučci krásní! U mě vede kluk 3:-) Hned bych ho brala...U nás taky překřečkováno
  22.1.2007 14:37Navel
  děkuji děkuji mám z nich velikou radost a ještě větší z toho jak takovou hromadu Kšanda zvládá :-)
  22.1.2007 14:43Radulina
  Navel: to mi povídej, křečice jsou úplně obdivuhodné, jak zvládají mláďátka :) Já jsem byla hrozně překvapená, že naše malá roboráčice porodila 6 křečků (na takovýho prcka se mi to zdá výkon) a musím uznat, že se o ně postarala naprosto výborně :)
  K tomu mám ještě jeden dotaz na chovatele - taky máte ve vrhu velikostní rozdíly? Přijde mi, že některé mimi je menší a některé větší :) Asi podle toho jak se perou o jídlo, nebo nevím...
  22.1.2007 14:47Navel
  Radulina: jasně.. velikostní rozdíly jsou.. ale u křečků mi přijde že když je nějaké mládě výrazně menší=slabší tak že ho samice zredukuje. Ale ty rozdíly sleduju hodně u potkanů, tam nejsou maminy tak radikální takže to většina menších mimin postupně dožene.
  22.1.2007 14:58Radulina
  Navel: tak u nás asi mamina ty rozdíly tak neviděla, takže všechny mláďátka zachovala :) už z nich začínají být tryskomyšky jako z rodičů :))
  22.1.2007 15:39Kikulín
  Otylka: Já vím, já vím, ale zatím nebyla možnost udělat lepší fotky, protože teď je nemocnej a myslím, že by mu to neprospělo
  - - - - -
  Corina: Tak to díky, ale je to taky holka. :-) S klučičím jménem. (-:
  22.1.2007 15:54Otylka
  Kikulín: Však se těšíme na další. Ono to není žádná sranda vyfotit ty rarachy:-)Hlvaně, aby se uzdravila!
  22.1.2007 16:58Radulina
  Tak tady jsou nové fotečky :) Popisky přidám asi až zítra, nějak teď není čas, pořád koukám na prcky :)
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=82
  22.1.2007 17:23Romča
  Radulina: jsou sladcí, nádherní no prostě úžasní, už se těším jak budu mít já prcky!?
  22.1.2007 17:57Otylka
  Radulina: krásní bobíšci! Když jsme měli mláďátka, tak jsem si k akvárku dala židličku a pozorovala je celý den...Sledovala celá rodina, nejlepší televize!
  22.1.2007 17:57utahraptor
  Navel: ta moje je stejně nejkrásnější!! :)
  22.1.2007 18:19Navel
  Utahraptor: to víš že jo :-)) třeba bude i želvovinová.. na jedný tý dove už to začíná být vidět,ale na zlatý je to poznat hůř... jinak až budete mít vymyšlené jméno na N tak nahlašte
  22.1.2007 19:07utahraptor
  navel: me na N napada jenom navel :D
  22.1.2007 19:58Navel
  uta: :-))) nějaký vymyslím a fertig :-)
  - - - - -
  třeba Nula :-))
  23.1.2007 07:04Radulina
  Jé já se divim, že jsem vůbec odešla do práce :) ráno jsem viděla rekordní počet mrňat venku blbnout - 4 + mamina, byla to paráda na ně koukat, už se zase těším domů :) Ovšem začínají to být stejné tryskomyšky jako rodiče, obávám se že nějaké velké ochočování nebude realizováno :(
  23.1.2007 10:48Liza
  Radulina: miminka jsou super,já mám doma také roborováčky,ale zatím jsou to mimi, takže odchovy od nich očekávám později:)
  23.1.2007 11:54Navel
  Líza: máš robodraky? :-) já mám taky dva,ale spíš skoro důchodce
  23.1.2007 21:34Xiff
  navel : ty blaho...ty sou krasni...:) dekuji za info...hned bych si nejakyho poridila ale bojim se toho vsude pisou ze nejsou moc mirumilovni...
  24.1.2007 07:42Radulina
  No už mi to přijde trapný, pořád sem dávat fotky prcků, ale oni jsou užasní, tak se o to chci podělit :))
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=83
  24.1.2007 09:06utahraptor
  Radulina: ta poslední fotka je naprosto cool :)
  24.1.2007 09:06Navel
  Radulina: a už ochočujete? :-) jsou krásní, klidně je sem dávej o 106 :-)
  24.1.2007 09:28Radulina
  utahraptor: takhle se tam cpou pořád :) nejlepší je, když jim pak po hlavičkách chodí ještě máma :) ta miska je hold pro 7 křečků nějaká malá :)))
  Navel: no pohladit se nechají, pokud něco dělaj, včera nám jeden prcek i vlez na ruku, ale hned zase slez :) je to s nima těžký...nejhorší je, že mamina je pořád hlídá a jak vidí ruku, tak vyběhne a je dost agresivní...ale už jsme měli jednoho prcka i venku, ale je to stejný torpédo jako mamina, takže se na ně musí hodně opatrně, aby neskočili a neublížili si
  - - - - -
  Jinak plánujeme vycházku s taďuldou, myslíte že to bude v pohodě? Aby třeba na ně nežárlil, nebo nebyl agresivní nebo něco, když s nima teď nebydlí už víc jak týden
  24.1.2007 09:47Navel
  Radulina: já bych to zkusila... ale teda možná nejdřív jen se samičkou, případně jedním mimčem.. prostě opatrně
  24.1.2007 13:07Liza
  Navel:jojo,mám mimi, tedy už to takový mimi nejsou, jsou jim asi dva měsíce:), koupila jsem je na burze, jsou hrozně vtipný. Já už jsme je chovala dříve a tak jsme si chtěla udělat radost a z prosincové burzy si je přinesla:)

  Radulinka:mimi jsou úžasný:)
  24.1.2007 15:14Romča
  Radulina: Mimi sem klidně dávej jsou úžasné!
  24.1.2007 16:23Romča
  Ahoj, mám dva křečky robo-křečky, ale ten jeden sameček, když jdu za ním se podívat tak on pořád lítá po akvárku do kolečka jak kdyby měl v zadku torpédo:-)) NEvím jestli se to dá nějak odnaučit. Jemu asi 2 měsíce 1 týden.
  24.1.2007 19:33Radulina
  Romča: tak to je ještě prcek, potřebuje pohyb, každý křeček stářím trochu zlenivý a už tak neběhá...teda aspon podle mých zkušeností. Těžko říct, jestli se to dá nějak odnaučit, každopádně myslím, že když takhle běhá, tak je spokojenej a nic mu nechybí :)
  25.1.2007 10:20utahraptor
  Romča: to dělají všichni :))
  25.1.2007 13:20Romča
  Radulina: ale on spíš vypadá jako vystrašený nebo nějak tak!?
  25.1.2007 14:08Radulina
  Romča: a má být z čeho vystrašený? Pokud ano, tak je to možné. Ale spíš si myslím, že je to normální :) Zvlášť když se jedná o roboráčky, to jsou prostě takový torpéda no :)) naši taky běhají jak poděsové, ale to občas i džungaráček
  25.1.2007 14:16Navel
  Romča: roboráčci jsou jak autíčka na motorek.. naši to taky dělají
  25.1.2007 19:30Romča
  Radulina,Navel: No jo máte pravdu. Takové turbo myši. Dneska pouštěla kluka do výběhu a bzzzzznk, bzzzzzzzznk jenom sem viděla jak se něco pokaždé mihlo něco v rohu a zase vzzznk, vzzzzzzzzznk! no jo to sou moji křečči turbo křečci
  - - - - -
  A ještě se chcu zeptat jestli je pravda že křeček nevidí ve světle...?
  25.1.2007 19:38Radulina
  Romča: neřekla bych že nevidí, vidí, ale špatně, nebo každopádně hůř než v přítmí. On křeček celkově nemá moc dobrý zrak, proto mi taky přijde, že všude skočí, jak kdyby neviděl, že je to metr vysoko :) on má vyvynuté jiné smysly, například čich - nebo hmat pomocí fousků a díky tomu se umí perfektně orientovat :)
  27.1.2007 18:07Romča
  Radulina: tak co, kdy sem dáš další fotka mylých křečíků???
  27.1.2007 18:37Kikulín
  Otylka: děkuju. A mám novinku. Ferda se už asi uzdravila. Už vypadá mnohem líp a vesele lítá z patra do patra v nové kleci, kterou dostala. :-) Už jsme z vodou
  27.1.2007 19:29Radulina
  Kikulín: tak to je paráda, mám velkou radost, vždycky když se dozvím, že se nějaký křeček uzdravil :)) většinou bohužel, když je to něco vážnějšího, tak zemřou :((
  Romča: no není teď nějak moc čas a hlavně je to pořád dokola a když už dělaj blbosti, tak to nestihnu vyfotit
  27.1.2007 21:34Romča
  Radulina: asi už pěkně řádí co? jak sou staří? a už jste je oddělili??
  28.1.2007 12:20Radulina
  Romča: no řádí, ale hlavně v noci :) budou jim tři týdny, na rozdělování se chystáme, ale mám obavu, že to nepoznáme, nedají se vůbec chytit, natož nějak zkoumat :)
  - - - - -
  tak nám roboráčci připravili další překvapení...jsem z toho teda trochu vedle no...mamina nám dneska ráno porodila dalších 5 mrňat, asi se stačili spářit hned po tom prvním vrhu, ještě než jsme oddělili tátu...
  takže jsme vyndali všechny malý prcky (už jim jsou skoro tři týdny, tak už by si měli poradit), kromě jednoho teda, ten tam mamině pořád pomáhá :) nechcem jí zase zvedat domeček a on nechce ven, tak jsme ho tam zatim nechali
  horší je, že si pořád nejsme jistý, co je kluk a co holka, takže je asi nezvládnem ani pořádně rozdělit...uvažuju teda o tom, že je dáme do zverimexu, ale vůbec se mi nechce, je s nima děsná sranda :) teď zrovna na mě z jednoho konce trubky koukali tři hlavičky :)
  28.1.2007 12:32Kikulín
  Radulina: Taky že jsem měla strach, že mi umře, ale je to silná holka. Uzdravila se. :-)
  28.1.2007 13:37Navel
  Radulina: jee to jsou potvůrky :-)) tak ted už tam tatínka nedávejte nebo z toho bludnýho kruhu nevyjdete :-)
  28.1.2007 15:11Radulina
  Navel: to jsme ani neplánovali, že ho dáme zpátky...už má smůlu a na maminu může koukat jenom přes sklo :) je teď s klukem (jak jsme to tak okoukli, tak máme asi 5 holek a jednoho kluka), s tátou se snáší docela dobře, myslim že to bude ok...
  28.1.2007 15:56Navel
  máme nový koukací fotečky :-) http://fotogalerie.navel-rat.eu/thumbnails.php?album=115
  28.1.2007 16:34Radulina
  navel: ty jsou boží :)) stejně se máš, že je od sebe poznáš :) naši roboráčci jsou jeden jak druhý
  28.1.2007 17:21Navel
  tak a ještě vrh O http://fotogalerie.navel-rat.eu/thumbnails.php?album=116
  28.1.2007 18:42Romča
  Radulina: A nebylo by lepší, kdyby si ten první vrh dala do zverimexu a druhý si teda nechala? Nebo naopak? Teď v poslední době je velká poptávka po roboráčcích. Myslím že by to bylo nejlepší řešení. Asi ale bude bez prcků doma nuda, co?
  A já svoje roboráky poznám tak, že je chytnu do průhledné skleničky a koukám zespoda. Teď to ale ještě nepotřebuju, protože mám dva a každého zvlášť(zatím ještě) Už to tady jednou bylo :-)
  - - - - -
  Navel: takoví bobíšci krásní :-)
  - - - - -
  Radulina: horší by bylo kdyby to nebyl kluk, ale holka! :)
  30.1.2007 10:45Liza
  Navel:no nádhera:))
  30.1.2007 11:50Bianka
  Ahoj, chcem sa vás opýtať, aké máte skúsenosti s behacím kolesom. Krpčekovi som jedno prisniesla, ale očividne ho ignoruje a nebehá na ňom. Bojím sa, aby nemal príliš málo pohybu. Púšťať ho síce púšťam von, ale nie je to pravidelne každý deň (niekedy sa mu totiž vôbec nechce, inokedy vydrží vonku aj pol hodiny) ale nemá žiadnu vyslovene námahu.
  Klietku ma zariadenú pestro, má tam 3 poschodia a preliezky, ale zdá sa mi to málo. Nemáte nejaký tip? :)
  30.1.2007 12:31Radulina
  Bianka: myslím že pokud křeček netloustne, tak nevadí že neběhá v kolečku, on vydá dost energie třeba i okusováním mříží a běháním po kleci, což křečci dělají obvykle v noci - alespoň ten náš, takže i když se zdá, že se moc nehýbá, většinou tomu tak není :)
  30.1.2007 12:34Navel
  já taky kolečka nemám.. akorát u roboráčků .. a nijak mi netloustnou. Chce to vyvářenou stravu.
  30.1.2007 13:15Kikulín
  jojo, přesně tak, a navíc, třeba si za chvilku zvykne a běhat v kolečku začne. :-)
  30.1.2007 13:27utahraptor
  Nám si v kolečku urval křeček hlavu, tak prosím buďte při výberu kolečka opatrní.
  30.1.2007 14:48Navel
  utahraptor: jj kolečka jsou dost zrádný
  30.1.2007 14:54Radulina
  Já jsem taky proti kolečkům :( teda aspoň proti těm kovovým co stojí na zemi a mají mřížky, ty mi připadají pro křečka obzvláště nebezpečné :( My máme jen jedno a to u džungaráčka v kleci, je plné a přidělané na kleci, takže křeček si při vylézání, nalézání a běhání nemůže prakticky nic udělat :)
  30.1.2007 18:17Katarína
  Všetky moje škrečky nejaký čas po prinesení v kolese síce behali, ale časom ich to omrzelo. Jedine mláďatá kolesá s obľubou využívali, všetky sa tam naraz napchali a bolo :) Prvé koleso čo som kúpila bolo to kovové, ale zdalo sa mi príliž malé, tak som ho nikdy nepoužila. Osvedčili sa mi plastové pripevniteľné na klietku. Spočiatku som nepoužívala tie plné, ale škrečky ich potom vždy zožrali. Ale tie plné majú zas tú nevýhodu, že aj keď moje škrečky v kolese nikdy nejako zvlášť často nebehali, s obľubou behali na ňom :) A to sa im na tom plnom až tak nedarilo, aj keď sa vždy dokázali vynájsť :) Napríklad že sa dvoma labkami zachytili o mrežu klietky.
  https://www.kralici.cz/krecci/img/alba/12/534421-_b.jpg
  https://www.kralici.cz/krecci/img/alba/71/054518-_b.jpg
  https://www.kralici.cz/krecci/img/alba/14/382219-_b.jpg
  30.1.2007 18:29Ájinka
  Rozjela jsem novou soutěž miss-hlodavec (králík) více se dočtete zde: http://www.miss-hlodavec.wbs.cz/
  30.1.2007 19:13Romča
  utah: jej chudák a co si s ním pak dělala?

  30.1.2007 19:36utahraptor
  romča: Pilkou na železo jsme uřízli část kolečka, roztáhli mříže a křečka vytáhli, dojeli s ním na veterinu a tam nám veterinářka rovnou píchla uspávačku, protože měl potrhané vazny v krku, poškozené plíce a dál ho nechat žít by bylo trápení.
  30.1.2007 19:41Radulina
  utah: to je hrozné :( ta kovová kolečka s mřížkami by se měla přestat prodávat :(
  30.1.2007 20:04Smokey
  utah - chudáček malej :(, to je mi moc líto
  30.1.2007 20:08Navel
  krmení dravé zvěře http://fotogalerie.navel-rat.eu/albums/userpics/4%7E37.JPG
  a bitka http://fotogalerie.navel-rat.eu/albums/userpics/6%21.JPG
  30.1.2007 23:18Katarína
  utahraptor: ja som počula o prípade keď niekto choval dvoch škrečkov spolu..jeden práve behal v kolese a druhý tam strčil hlavu, ale ten jeden sa točil ďalej..no a dopadlo to dosť podobne..
  31.1.2007 00:17Xiff
  tak teda ja měla kovový kolečka vzdycky ...a vzdycky jsem je obalila čtvrtkou aby jim nepropadávali nožičky...ale tomu mímu novýmu pištovi...to tam dám a on to hned okouše a stejnak lítá jen s mřížkama...ale tak lítá spís v rourách a tak..ale jak říkam nedělá mu to žádný potíže..pošuk malej rychlej :D
  31.1.2007 07:21Radulina
  Navel: to jsou prcci? Ty hrozně rychle rostou :) ale jsou krásní :))
  31.1.2007 07:53Navel
  Radulina: jj vrh N.. rostou před očima :-)
  31.1.2007 16:33Ájinka
  stále trvá soutěžka na mém webu: http://www.miss-hlodavec.wbs.cz. Přihlaště se a vyhrajte.
  31.1.2007 16:41Žabka
  Já mám kovové kolečko pro pískomily, musí mít kovové, páč umělohmotné by nevydrželo ani do druhého dne. Je to oblíbená hračka samečka, ale samička do něj ani nevleze, zato ho při kažé příležitosti něčím zahrabe, asi aby se sameček nemohl točit a věnoval se jí :-) Akorát teď už je kolečko dost dlouho vyndané, protože máme miminka, a předchozí vrh šel do světa těsně než se tahle narodila, a pro miminka mi přijde kolečko přeci jen nebezpečné, takže zase bude v provozu, až budou miminka pryč.
  31.1.2007 18:09Romča
  Ájinka: A TA SOUTĚŽ JE JEN PRO KRÁLÍČKY?
  - - - - -
  Radulina: Vím že sem asi otravná, ale sem stráááááááášně zvědavá na ty tvoje šputny! Myslím ty starší? A co s nimi teď vůbec je? Nemůžeš sem dát zase další fotečky? Stačilo by jich jenom pár, fakt!?
  - - - - -
  Radulina: Ta věta "Myslím ty starší" nebyla otázka ale věta s tečkou na konci! oprava
  - - - - -
  Navel: Čím si je to krmila na té fotce?
  31.1.2007 19:39Radulina
  Romča: nějak teď není čas :( hlavně oni už nějak nelezou ven, jeden prcek je s tátou, zdá se že si na sebe v pohodě zvykle, leze mu po zádech a po hlavě a když jdou večer spát, tak táta dělá prckovi peřinu :)
  no a v druhém akvárku je pět holčiček (snad) a ty vídám jen ráno když dostanou najíst, jsou čilí hlavně v noci no...
  jinak bohužel je asi budeme muset dát do zverimexu :( zas tolik si jich nechat asi nemůžem...nemáme na ně akvárka a na akvárka nemáme místo :( každopádně táta s klukem určitě zůstane a k mamině si nejspíš necháme jednu nebo dvě holčičky z druhého vrhu, myslím ale, že to ponesu těžce až je dáme pryč :( každopádně já je do zverimexu neponesu, protože já bych jim je tam nenechala :((