od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Září v roce 2012
 • Zobrazuji 262 zaznamu.
 • 1.9.2012 12:37Tinka moje srdíčko
  Ahoj, :'-( Mého křečka jsem zatím neviděla pít, mám ho 2 dny, ale pořád sem ho neviděla, když jsem k němu dala tu nádobku na pití tak pil jak já nevím co, ale pořád ho nevidím jak pije aniž bych mu to ukázala, prosím, poraďte mi, co mám dělat ?
  1.9.2012 14:38Dadalinka
  Ahojky, v pondělí jsme dostali samečka džungaráčka a dneska nám sameček nadělil asi čtyři mladé, nechci ji tam koukat, abych ji nerušila. Přišla jsem na to,když jsme vyměňovali kolotoč. Vím, že se džungaráci mají chovat odděleně, jen jsem se chtěla zeptat, zda se matka s dcerou snese i v dospělosti. A mohou být spolu bráchové? Nebo to jednoduše nezkoušet, nechat si pouze jedno mlédě v další kleci. Děkuji za odpověď vás zkušenějších.
  1.9.2012 15:08Nova domus
  Dadalinka: prvních pár týdnů by spolu matka s dcerou mohly vydržet (záleží na povaze křečíků), ale ve věku 2-3 měsíců je nejspíš stejně budeš muset oddělit, jsou to samotářská zvířata. Hlavně nezapomeň ve 4 týdnech věku mimin oddělit klučíky od matky a sester, abys neměla další....
  - - - - -
  Tinka: možná pije, když se nekoukáš. Jak je starý? Pro jistotu mu můžeš dát kousek okurky, pokud nebude chtít pít z napáječky, dostane tekutiny z ní. Spíš pozoruj, jestli v napáječce ubývá voda. Pokud neubývá, zkontroluj, jestli napáječka opravdu funguje. Pokud je funkční a pít z ní nechce, zkus dát vodu do mističky (ideálně keramické), pokud je nefunkční, chce to novou (častěji mi fungují skleněné - vybírat jenom takovou, která se dá otevřít a vymýt).
  1.9.2012 17:07Simi3
  Ahoj,už to tu řešim poněkolikáté,ale Bublince z vagíny začala téct krev!! asi od srpna.. ale vzpomněla jsem si,že asi před víc než půl rokem měla takové namodralé bříško.. potom bylo všechno v pohodě.. a asi za několik měsíců jí tam začal téct výtok.. a teď krev.. jinak je v pohodě.. ťuk ťuk..
  Je možný,aby měla nějaký opožděný zánět dělohy?protože by asi už dávno umřela ne?nebo co to může být?Jsem s ní chtěla na výstavu.. myslíte,že by tam mohla,když je zdravá až na tohle..? Má to už dost dlouho a v pohodě zatím.. A na veterinu jsem se bohužel nedostala.. leda sem,ale tady křečkům VŮBEC nerozumí..
  1.9.2012 17:11Denness
  Simi3: " myslíte,že by tam mohla,když je zdravá až na tohle..? " .... myslím, že zdravá určitě není, když ji z vagíny teče ustavičně krev... u člověka by to přeci také nebylo normální (vyjímaje menstruace)
  1.9.2012 17:20Simi3
  Denness: to právě nevím.. má to už DOST DLOUHO!! a nemůže to být stářím?
  1.9.2012 17:51VerčaB
  Simi: Jasně, je to stářím, takže pohoda, může krvácet až do smrti :-(
  Je až neuvěřitelné (teda aspoň pro mě), jaké dotazy se zde občas objevují. Ač máte v okolí veterináře nespecializované na křečky, jsem si jistá, že vědí o nemocech a problémech nejen u křečků 100x víc jak zkušení chovatelé. Pokud ne, ale aspoň se zajímá nebo hledá odpovědi i tak se na ně se zdravotními problémy obracejte spíš než na nějaké anonymní fórum!
  1.9.2012 17:57melisinda
  Simi3 tak nevejrej na diskuzi a vem ji hned v pondělí k veterináři, pokud je to už po několikáté, tak nechápu na co čekáte...Nevím, co čekáš? Že ti tady někdo zdiagnostikuje problém a dokonce nasadí léčbu? Šmarja lidi kde na tohle chodíte??
  1.9.2012 17:59Ivka
  Simi3: To, že ses nedostala DOPOSUD (když už tím trpí tak dlouho, jak ty píšeš) na veterinu - jsou jen výmluvy. Jen ji trápíš. Tady ti ji těžko vyléčíme. A na tu výstavu prosím tě hlavně zapomeň.
  1.9.2012 18:09veverinka1000
  Ahoj :) jsou alba křečku jako mají králíci? díky .)
  1.9.2012 18:11Ivka
  veverinka1000: ano ;)
  1.9.2012 18:12veverinka1000
  a kde? nemůžu to najt
  1.9.2012 18:14Ivka
  veverinka1000: No protože nejsi přihlášená - registrovaná
  1.9.2012 18:18Veverinka1000
  a ted už jo. Kde to najdu?
  1.9.2012 18:56Simi3
  VerčaB: Spíš je neuvěřitelné,jak můžu jít sem,když jim nerozumí!! Jim něco narvou a chudinka křeček zemře jen špatným Veterinářem!! :( Už jsem to o těhlech 2 Veterinách slyšela!!
  Všichni jsou specializované na kočky,psi.. a ne na Křečky! melisinda: samozřejmě bych na veterinu šla, ale než přemluvím Mámu,aby tam napoprvé semnou jela.. :( no hrozný.. :(
  Ivka:
  Prosím tě.. to nejsou výmluvy! :( já jí netrápím.. Máma jí trápí.. má k tomu samý kecy.. :( už fakt nevím,co mám dělat :(
  - - - - -
  Vím,že si o mě myslíte,že já jsem ta špatná,trápím jí,nechci na veterinu.... :( to fakt tak není.. :(( Před 2 nebo 3 lety jsem taky celý den přemlouvala mámu,že kocourek musí na veterinu,protože ho nejspíš zakousla kuna mezi nohama.. bylo mu chudinkovi vidět až do bříška.. tak jsem ubrečená pořád přemlouvala .. a potom už máma viděla,jak kvůli tomu blázním,tak naštvaná mě dala peníze na operaci.. ted peníze nepotřebuju.. tuk tuk.. zato jenom mě tam doprovodit!! :(
  to je pro mámu takový problém :(((
  1.9.2012 19:01Rosie
  Simi3 - Podívej se, jednou ti mamka zvířátko dovolila, tak by se teď neměla vykrucovat a pomoct ti s veterinou. Každopádně kde bydlíš? Třeba by se ve tvém okolí našla i nějaká další veterina (mimochodem já chodím k veterináři specializovaného na psy a nemůžu si ho vynachválit - a to tam chodím jen s hlodavci, tak třeba kdyby ses zeptala, jestli by si s tím neporadili...).
  1.9.2012 19:06adelka
  ahoj chtěla bych se zeptat jak se pozná kluk od holky za odpověď dopředu děkuji :-)))
  1.9.2012 19:09Rosie
  adelka - http://www.pitynka.estranky.cz/clanky/rozliseni-pohlavi-.html
  1.9.2012 19:10Simi3
  Rosie: no právě :( Bydlím v Brandýse nad Labem.. nejblížš odtud jsou veteriny v praze.. bych tam jela sama,ale kdybych se nebála.. v životě jsem nikde v praze na veterinách nebyla.. všichni byli zdravý.. to až ted.. :( tak to tady kámošce zabily křečky.. :(
  1.9.2012 19:47melisinda
  Simi3 tak to je mi líto, že máš nezodpovědné rodiče :( to potom chápu, že sama ve 13 letech nemůžeš do velkého města na veterinu a bez peněz. Tak to nevím jak ti poradíme...zkus ještě mamku přemluvit.
  1.9.2012 19:56Simi3
  melisinda No peníze zatím snad mám.. ťuk ťuk.. A sama do Prahy můžu,ale jde o to,že to zrovna v měcholupech neznám.. chci to totiž vzít rovnou s králíčkem.. no uvidíme.. zkusím to mámě ještě nějak vysvětlit.
  1.9.2012 19:59Denness
  Simi3: a s králíčkem na veterinu můžeš? Jestli ano, tak Bublinka by přeci nebyla takový velký pasažér
  1.9.2012 20:02Simi3
  Denness s králíčkem taky právě ne.. Samozřejmě vezmu i bublinku ;)
  1.9.2012 20:58VerčaB
  "tak to tady kámošce zabily křečky.. :("
  Tak taková tvrzení mám nejradši! Plno majitelů přinese hlodavce až když je pozdě a je to vina veterináře!!! Ty víš v jakém stavu tam křečky donesla a kde veterinář pochybil, že se opovažuješ ho z jejich smrti vinit?!
  1.9.2012 21:53Simi3
  VerčaB:Ale pozdě nebylo!! Je to vina veterináře!!
  néé kámoška a ty lidi si to podle tebe vymysleli... ! Ty tu veterinu,veterináře znáš?Pokud neznáš,tak prosímtě už do toho nekecej.. upřímně..

  2.9.2012 00:36from Bosoraaky
  Dá sa poslať odpoveď na inzerát, v ktorom nie sú uvedneé kontaktné údaje?

  Inzerát č. 3159 vložen včera 19:47

  ahoj neprodává někdo z vás vodítko pro křečka džungarského prosím odepište do zítřka dnes je 1.září děkuji předem

  Tomuto človeku treba vysvetliť, že škrečky sa na vodítko nedávajú, že je to úplna blbosť!
  2.9.2012 00:55melisinda
  from Bosoraaky nedá, jedině odepsat do inzerce. Schovala jsem ho, ale pro efekt ho tak na den dva odkryju a můžeš tam napsat názor na vodítka, třeba se slečna umoudří a hlouposti jí přejdou (jsem stejného názoru).
  2.9.2012 02:30from Bosoraaky
  VerčaB, Denness, Melisinda a diskusia okolo Simi3: nechem nikoho obhajovať ani sa ho zastávať, ale Simi3 celkom chápem, pretože s tým, čo popísala, som sa stretla už X-krát. Na fóre skrecky.sk je dosť príspevok od (vekom) detí s obsahom typu: "Mama povedala, že so škrekčom sa k veterinárovi nechodí." "Mama povedala, že mi na veterinára nedá peniaze." "Mama povedala, že za to, čo nechám u veterinára, môžem mať nového škrečka". A tiež: "Veterinár ma poslal do r*ti." Veľmi ľahko sa radí a kritizuje a kričí, keď má človek vlastné peniaze, veterinára - špecialistu pod nosom (v Prahe aj Brne špecialisti na hlodavce sú) a nie je závislý na vôli/nevôli rodičov. Simi3 sa na jej škrečka nevykašľala, ale prišla sem hľadať radu, pretože nemala inú možnosť. Keby jej to bolo jedno a na škrečkovi jej nezáleží, nepíše sem. Žiaľ, veľa rodičov berie škrečkov stále len ako zábavu, hračku pre deti a nechápe, že starostlivosť o škrečka nekončí kúpou krpatej klietky a najlacnejšieho krmiva, že aj škrekčom má právo na veterinárnu starostlivosť.

  Simi3: mala som džungárku, ktorá krvácala z pošvy 40!! dní (ten posledný deň zomrela). Dva týždne pred smrťou sa jej začalo zväčšovať bruško a neskôr sa v ňom dala nahmatať hrča, ale inak okrem posledného dňa na nej nebolo vidieť, že by mala nejaký iný problém okrem krvácania. Okrem posledného dňa sa správala stále rovnako: bola aktívna (myslím si, že primerane na jej vek), jedla, pila, nechudla. Možné diagnózy podľa veterinárov: zápal (dostávala injekcie s antibiotikami - nepomohli), močové aleob obličkové kamene či piesok (rengén toto nepotvrdil), oslabené cievy prepúšťajúce krv - môže byť aj v dôsledku nedostatku vitamínu C (nasadená liečba nezabrala). Dva týždne pred smrťou sa jej začalo zväčšovať burško, ale veterinárka vylúčila nádor alebo cystu s tým, že keby krvácali, tak krvácajú dovnútra (do brušnej dutiny) a škrečok by s tým nevydržal žiť tak dlho. Nakoniec pri pitve bol zistený obrovský nádor na nadobličke a obrovská cysta v (na?) maternici - obje mohlo byť príčinou krvácania (v nadlobličkách sa tvoria nejaké hormónym, ktoré súvisia so zrážaním krvi). Druhý prípad - krvácanie z pohlavných orgánov u samičky škrečka sýrskeho. Po objavení sa krvácania dostala rovnaké lieky ako džungárka a krvácanie prestalo. Ojavilo sa znovu asi po týždni, nasledoval veterinár a eutanázia, pretože už bola v takom stave, že sa nič nedala robiť a zomierala. Pri vyšetrení Výsledok pitvy: nakrvácanie do nadobličky, venostáza pečene (veterinár v čase pitvy povedal, že jej pečeň úplne odišla). Pečeň aj nadoblička sa podieľajú na zrážanlivosti krvi. Simi3, sorry, že som sa takto rozpísala. Nie som veterinárka, neviem, čo môže byť tvojmu škrekčkovi, ale chcela si vedieť, čo môže byť príčinou krvácania, tak som ti dala zopár príkladov a určite sú môžné aj ďalšie príčiny, ktoré by mal veterinár - špecialista poznať. Držím palce, aby ti to s návštevou u odborníka vyšlo :-)
  Keby nie, toto mi odporučia veterinárka na podporu zrážanlivosti krvi: 1/4 tabletky Ascorutinu (umelý vitamín C) rozdrviť do vody na pitie. A tiež som im obom na odporúčanie veterinárky dávala do vody na pitie aj 1 tabletku Arnica montana 9CH - je to homeopatikum, pozor!, nechytať do ruky a veľmi zle sa drví. Oboje som dávala súčasne.
  2.9.2012 09:35Tinka
  Nova domus, děkuji ti za radu, zkusím to, jo a, má 1 měsíc, a mám ho 2 dny, ale já si myslím, kdyby nepil ty 2 dny, tak by mu přece něco bylo, ne ? Já nevím, třeba, dehydratování ? :)
  2.9.2012 09:35from Bosoraaky
  Tinka: škrečky väčšinou pijú veľmi málo - tak málo, že to v napájačke alebo v miske s vodou ani nespoznáš.

  Viete mi poradiť, kde v Prahe sú zverimexy dobre zásobené výrobkami JR Farm? Nejaké predajne majú uvedené aj na stránke
  http://www.anbio.cz/content/4-prodejny - oplatí sa do týchto predajní ísť, majú v ponuke aj krmivá JR Farm pre škrečky?
  2.9.2012 09:50Tinka
  Můžu se zeptat, jsou tu nějaké soutěže pro křečky ?? Ráda bych se zůčastnila.
  2.9.2012 10:55Neposedaa
  Holky,pomoc.Jsem tu nová ,tak nevim jak to tu chodi ,ale můj křeček pšíká,teče mu nudle z nosíku.Jí,pije, jezdí v kolečku a hrabe.Je takový vyděšený.
  2.9.2012 11:06Tinka
  Naposeda, jestli máš křečka na holé podlaze, nebo v průvanu tak je to z toho, je nachlazený, jestli pčiká, tak je nemocné a doporučuji ti veterynáře. Ještě ti pošlu jednu stránku, která obsahuje někulik věcí, např. nachlazení křečků vhodná krmiva atd. http://krecici.sweb.cz/
  2.9.2012 11:27Neposedaa
  Tinka:ne já ho mám v teráriu a je tam teplo a má hodně pilinek aby ho hřálo
  2.9.2012 11:30melisinda
  Tinka ne, soutěž tu momentálně neběží. A ani nevím o tom, že by ještě někdy nějaká byla :) posledně byl o ni malý zájem.
  2.9.2012 11:59Tinka
  Neposeda, tak v tom případě nevím, ale já bych s nim šla na veterinu. :) Snad to bude lepší, zkus počkat ještě 2 dny, jestli se to nezlepší, tak běž k veterináři.
  2.9.2012 12:06Denness
  Neposedaa: nemáš moc prašnou podestýlku?
  2.9.2012 12:34Neposedaa
  Podestylka neni prasna,teda alespon ne ta moje
  2.9.2012 13:22Denness
  Neposedaa: no tak pro klid duše vem zítra po škole křečka k veterináři at se na něj podívá ...
  2.9.2012 14:10Simi3
  from Bosoraaky: Děkuju. Aspon semnou někdo souhlasí (konečně) :) no myslím,že jsme měli oboje doma.. nevím.. ale když jo,tak jí to večer dám.. ted doma nejsem. Takže současně do vody ten Ascorutin a tu Arnicu montanu? A stačí 1x denně nebo jak? Jinak se pokusím tam jet zítra sama.. no uvidíme.. asi blbá otázka,ale co ji na veterině budou asi dělat? Abych věděla kolik si mám připravit peněz.. Nebo kolik to tebe stálo?
  2.9.2012 17:09from Bosoraaky
  Simi3: oboje súčasne - 1/4 tabletky Ascorutinu a 1 tabletku (či skôr guličku) Anica montana rozdrviť do vody. Vodu je lepšie dať do misky, lebo tabletky sa nedajú rozdrviť úplne na prach a ani sa úplne nerozpustia vo vode a možno by ich kúsky upchali napájačku (guličkovú).
  U môjho veterinára sa platí za vyšetrenie malého zvieraťa 5 EUR + naviac k tomu spotrebný materiál (striekačky...), lieky, vyšetrenie pod mikroskopom atď. Na inej veterine, kam som chodila s tou krvácajúcou džungárkou, som zaplatila dokopy za asi 6 náštev a injekcií menej ako 5 EUR (za všetko spolu) - proste každý veterinár má iný cenník. Ak má veterinár, ku ktorému chceš ísť, www stránku, skús pozrieť cenník na nej.
  2.9.2012 17:29Simi3
  from Bosoraaky:ok :) A to stačí 1x denně?Nebo jak? A ceník nikde bohužel napsaný není :( A není to moc levný 5 Eur? :)) Já v životě s křečkem u veterináře nebyla.. vyšetření křečka je Levnější než třeba kočky? :)) A moc děkuju.
  2.9.2012 18:14Kamča
  Chystám se koupit křečka, ale nevím, jaké by bylo nejlepší plemeno a pohlaví.Poradí mi tu někdo? Prosím pište mi jen do SZ.
  2.9.2012 18:51Tinka
  Kamča, je jedno kterého, ale pohlaví radši samičku, protože se lépe ochočí.
  2.9.2012 20:17from Bosoraaky
  Simi3: áno, raz za deň dáš do vody tabletky, necháš ju škrečkovi k dispozícii celý deň, potom ju vymeníš a ak bude treba, zase dáš do nej tabletky, zase po jednom dni vymeníš...
  2.9.2012 20:26Simi3
  from Bosoraaky: Děkuju :) A mělo by se to zlepšit potom?
  2.9.2012 21:34Navel
  Kamča: na mazlení je dle mého nejlepší syrský, ochočí se obě pohlaví, jen samičky bývají někdy nervoznější v době říje. Většinou jsou mazlivější samečci.
  3.9.2012 13:24from Bosoraaky
  Simi3: záleží od toho, čo je príčinou krvácania tvojho škrečka. Mne to veterinárka poradila, keď si myslela, že moja krvácajúca džungárka má oslabené cievy a tie prepúšťajú krv. Lenže džungárka mala iný problém a táto liečba nezabrala. Ale sýračka krvácať prestala (ale možno to nebolo len vďaka tejto liečbe). Preto ak máš možnosť, choď s tvojím škrečkom k veterinárovi, aby určil príčinu krvácania.
  3.9.2012 13:31Simi3
  from Bosoraaky:Děkuju.Tak jsem jí to včera dala a možná,že už mín krvácí.. ale pořád hodně :( Dokonce má i namodralý bříško a jsou jí tam taky cítit bouličky.. Tam chci jít dneska,ale máma nechce.. Prej je to jen myš,stejně za chvíli umře atd.. :( Takže se tam dneska pokusím jet sama..
  3.9.2012 14:08Peggynka
  CHS Mandarin's hlásí spuštění nových stránek: http://mandarins.wz.cz ! Stránky jsou přehlednější, veselejší, se spoustou fotek, informací, článků o křečcích, tipů a rad.. Doufám, že se vám budou líbit. Budu ráda za každou zpětnou vazbu (co změnit, zlepšit, co je dobré, co ne, co přidat, vymazat, jaké články dopsat atd..)! :-)
  3.9.2012 14:30Ivka
  Peggynka: Moc pěkné stránky, přehledné a hezky upravené :)
  3.9.2012 14:39ChS Nest
  Peggynka: nádherné stránečky :)
  3.9.2012 15:09Denness
  Peggynka: tak už je nový design na stránkách :) Super Evy, máš to krásné.
  3.9.2012 17:52Peggynka
  Děkuji holky. Jsem moc ráda, že se vám stránky líbí, makala jsem na nich 3 měsíce :D Máte ještě nápad co zlepšit, dodělat, dopsat? Ještě plánuji napsat nějaké články o chovných liniích a plemenitbě.. Máte ještě nějaký nápad na články, které na netu chybí? :) Děkuji moc za spolupráci.
  - - - - -
  Teď koukám, že mi web nejde. Je tam error, což znamená, že webzdarma je zase mimo provoz a mají nějaké problémy nebo to přesouvají :/ Tak prosím o trpělivost, pokud chcete shlédnout mé stránky :(
  3.9.2012 17:59Simi3
  Tak konečně jsem to nějak mámě vysvětlila.. jsem na tu vet chtěla dneska,ale prej je už pozdě,tak zítra :) no aspon někdy.. tak doufám,že Bublinka bude v pořádku.
  3.9.2012 19:35melisinda
  Peggynka mně se asi víc líbily ty původní, ale tak třeba si zvyknu :)
  3.9.2012 19:38Peggynka
  melisinda: změnila jsem je hlavně kvůli tomu, že tamty se mi zdály dost nepřehledné, bylo to přeplácané, byla tam spousta chyb a nefunkčních či špatně fungujících věcí. A taky to chtělo už změnu, ty staré jsem tam už měla několik let :) Tyto mi příjdou dost přehledné, tak snad si zvykneš, hihi :D
  3.9.2012 19:47melisinda
  Peggynka jasně, já jen sděluju první pocity, no snad se v tom přehrabu :)
  4.9.2012 18:04senega
  Ahoj ahoj,
  jen tak ze zvědavosti bych chtěla potvrdit barvu křečuldy - sama tipuju černookou cream nebo tak nějak jsem to našla na internetu, je to možný? :)
  http://img.kralici.com/mysky/alba/08cf58dd3ac210c80258.jpg
  http://img.kralici.com/mysky/alba/08cf58dd3d3710708258.jpg
  4.9.2012 20:50Lucišana
  Tímto bych se chtěla rozloučit s Marií Refugee a jejím jedním mládětem, která doplatila smrtí za svůj již druhý útěk, nejspíš zahynula tragicky a to tak, že to sem ani psát nebudu... Je se svým dítětem někde v nebíčku :/// :(( A do nebe pozdravuji i Pufíka a Jerryho,plus teď i Marušku s mládětem :(((
  4.9.2012 21:58Nova domus
  senega: jo, vypadá na krém
  4.9.2012 23:46Simi3
  Tak jsme dneska s bubli byli na veterině..má nádor na děloze :( ted jsme dostali atb. a potom asi na operaci :(
  - - - - -
  from Bosoraaky: a tobě moc děkuju,že mě celou dobu radíš :)) narozdíl od ostatních..
  5.9.2012 08:35from Bosoraaky
  Simi3: držím palce, aby všetko dobre dopadlo!
  5.9.2012 10:47Simi3
  from Bosoraaky: Děkujeme :)
  6.9.2012 13:00dadalinka
  Ahojky, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s tímto krmením Krmivo XtraVital křeček 500g,
  je to pro džungaráka. zatím kupuji v JR farmu a jsem spokojená a doufám že křečula také. Mam pocit, že jsem od XtraVital koupila potkanům a bylo toto poslední,kromě zrní, co žrali. Dále jsem se chtěla zeptat na krmení. Od potkanů jsem zvyklá, že dokud mají v misce, tak jim nic nedám, aby nežrali jen to co mají rádi, ale i to co jim sice nejede, ale potřebují to. Dá se takto praktikovat i u džungaráků? Díky
  6.9.2012 13:24from Bosoraaky
  Dadalinka: Prečo chceš zmeniť krmivo, keď ho máš odskúšané a vyhovuje? Tiež kŕmim křečíky krmivami od JR Farm + primiešam im tam niečo naviac (viac prosa, proteínový mix, tukové semienka). Pre mňa je JR Farm to najlepšie na trhu.
  napr. moji džungári a vlastne všetci křečíci nejedli a nejedia obilniny a väčšinou ani vločky z nich (pšenica, raž, jačmeň, ovos, pohánku niektorí zjedia), kukuricu (ani zrná, ani vločky), trávové pelety a väčšinou ani tie také kadejaké rôznofarebné kúsky (extrudáty). Tak majú krmivo bez (alebo len s minimom) týchto zložiek a nebadám, že by im to nejako chýbalo. Väčšinou platí, že malí křečci nemajú radi veľké semienka a veľký křečíci nemajú radi malé semienka (napr. proso, semená tráv). Takže treba zistiť, či nechávajú to, čo skutočne potrebujú.
  Inak, nemáš na mysli krmivo XtraVital křečík? Toto je jedna z mála firiem, ktorá pochopila, že pre křečka a křečíka nie je vhodné krmivo toho istého zloženia, ale že každý potrebuje to zloženie trochu iné.
  6.9.2012 13:51Vendula
  Simi3: Radilo ti tady lidí víc ale pokud jim řekneš že jdeš s křečkem na veterinu až po x týdnech, divíš se jim, že je to nakrkne? Doufám, že to tvé křečici dopadne dobře.
  6.9.2012 14:43dadalinka
  from Bosoraaky - díky za odpověď, já zatím nechci měnit nic, jen jsem brouzdala netem a toto se mi líbilo , tak hledám názory. Jen bych chtěla ještě vědět ja k s dojídáním misky. Mám to nechat a nebo mu doplnit, když vidím, že vybírá jen něco, nechci aby jedli jen to co jim chutná a že ostatní např. zrní žrát nebudou.
  6.9.2012 17:41Simi3
  Vendula: Mě nepřišlo,že by mě radily.. jediná From Bosoraaky mě tu radila.. Já už na veterinu chtěla dávno,ale máma pořád měla proti tomu něco.. a ted zase ta operace.. mě to rozmlouvá,že je to jen myš,za chvíli umře atd.. no hrozný... :( Se jí to pořád pokouším vysvětlit..
  7.9.2012 17:56Kamča
  Myslítě, že bych vní mohla mít jednoho křečka, nebo je klícka moc malá ;) http://aukro.cz/klec-zofie-mix-barev-plna-vybava-vyprodej-139kc-i2601399437.html
  7.9.2012 18:25teresssska
  Kamča: Klec by měla být zhruba dvakrát tak velká...
  8.9.2012 09:13Míša a aginka
  ahoj, na radu jsem si koupila tento kolotoč http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/doplnky_klec/kolotoce/189894#more
  že je prý tichý. Teď asi po třech týdnech začal šíleně drhnout. Všechno jsem vyčistila složila dohromady a drhne pořád. Zkuslia jsem všechno namazat indulonou a výsledek- třikrát se protočil a hluk je zase. Olejem to nepomáhá vůbec. Jak je to možné, když mi všichni psali jak je bezvadný a není slyšet? Nemůže být třeba špatný?
  8.9.2012 10:43teresssska
  Míša a aginka: Já je čistím pravidelně každý týden, mažu je vazelínou a nedrhnou vůbec.
  8.9.2012 15:25Míša a aginka
  No vazelínou jsem to nezkoušela mazat, ani nevím jestli jí vůbec máme doma. Tak jestli jí najdu, tak to vyzkoušim. Já to tedy taky čistila, ale nerozebírala jsem to všechno a nemazala.
  8.9.2012 21:22from Bosoraaky
  Míša a aginka: aký má tvoj kolotoč priemer? Skús dať dolu predný čierny kryt a kvapnúť JEDLÝ (kuchynský) olej do tej dierky - mne toto pomoho najčastejšie. Nepoužívaj na mazenie nič, čo nie je pre škrečka jedlé, lebo by sa k tomu mohol dostať a olizovať to. Neodporúčam tieto kolotoče olejovať preventívne a už vôbec nie preventívne v prípade, ak má škrečok k dispozícii nádobu s pieskom pre činčily - piesok donesie na sebe do kolotoča, pri behaní sa dostane na osku a až dnu, kde tú osku nie je vidieť, a v kombinácii s olejom vznikne hmota, "vďaka" ktorej sa kolotoč nebude točiť. Po chvíli už nepomôže ani olejovanie, ale je nutné celý kolotoč rozborať (dať úplne dolu koleso z osky a vyčistiť ju.
  - - - - -
  K tomu priemer: pri 20 cm sa to nestáva, ale pri tých 28 cm áno - nie každé koleso pasuje na každý podstavec. Preto vždy po čistení skúšam, či koleso pri otáčaní sa nešúcha o podstavec. Ale ešte nestalo, že by mi už priamo zo Zoohitu doručili kolotoč s nepasujúcim podstavcom.
  9.9.2012 08:50Míša a aginka
  from Bosoraaky: No mám ten 20cm, olejem jsem to zkoušela nakapat snad všude, ale bez výsledku. zkusila jsem tam ale dát tu vazelínu a pomohlo to. Všude kde by se k tomu mohl dostat jsem to důkladně otřela a vypadá to zatím dobře. ;)
  9.9.2012 12:45VerčaB
  Míša a aginka: Na promazávání kolotočů používám sádlo, právě proto, aby to bylo pro křečka při požití nezávadné.
  9.9.2012 16:09teresssska
  Míša a aginka: I kdyby se k tomu dostal, s největší pravděpodobností mu to vůbec nic neudělá. Vazelína není WD 40 :).
  9.9.2012 20:03Míša a aginka
  VerčaB: My sádlo vůbec nepoužíváme, takže to asi ne
  teresssska: To jsem nevěděla, že to je nezávadné, tak to je v poho pomáhá to a neublíží, díky ;)
  9.9.2012 20:34from Bosoraaky
  Teresssska: poznám vazelínu len ako hustú červenú hmotou, s ktorou by som na kolotoči bez jeho rozobratia nič nenamazala (pretože je hustá, nie tekutá). Našla som na nete "silikónovú vazelínu v spreji" - takú používaš?
  9.9.2012 22:57teresssska
  from Bosoraaky: Používám bílou, kosmetickou vazelínu z lékárny, co se používá třeba na opruzeniny nebo popraskanou kůži na loktech a rtech. Je netoxická, hypoalergení a neparfémovaná. Je také hustá, takže stačí se jí lehce dotknout prstem a ten pak otřít o osu kolotoče (po odstranění přední strany).
  9.9.2012 23:18from Bosoraaky
  Teresssska: nepoznám, ďakujem za info :-)
  10.9.2012 14:03chlupina
  ahoj jak je to se zlatýma křečkama a skupinkou jen samice nebo lze mít skupinu samců? či chovnou skupinku?
  díky
  10.9.2012 14:21from Bosoraaky
  Chlupina: křeček zlatý je teritoriálne zviera, neznesie sa s inými svojho druhu, preto sa nechovajú spolu. Chovná skupinka = takmer na 100 % problémy (bitky a v ich dôsledku zranenia, príp. aj smrť škrečkov).
  10.9.2012 14:24chlupina
  děkuju chtěla jsem si pořídit tři sestry do mega klece ale když ne tak mají smůlu vezmu si jen jednu :)
  12.9.2012 10:21Cissy
  chlupina: no, v kroužku do kterýho chodím máme syráky pohromadě a vůbec se neperou.., 3 samice a jejich mláďata.., no, ale jak vyrostou ta je oddělíme a najdem jim domov :)).., no, nevím proč se neperou.., já osobně bych syráky k sobě nedávala.., ale třeba se dějou zvláštní případy, kdy se samice snesou spolu v kleci :))
  12.9.2012 10:44Moncica
  Tak dneska se mi parádne podařilo vyfotit našeho křečííka :D :)
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1333
  12.9.2012 11:52from Bosoraaky
  Pre všetkých, ktorí si myslia, že je OK chovať spolu viac sýrakov alebo džungárov, odporúčam do pozornosti prečítať si skúsenosti ľudí:
  http://www.skrecky.sk/viewtopic.php?t=4679&highlight=dva+%C5%A1kre%C4%8Dky+spolu
  http://www.skrecky.sk/viewtopic.php?t=1548&highlight=t%C3%A9my+++napadnut%C3%AD
  Niekedy sú agresívne na seba aj mláďatá: http://www.skrecky.sk/viewtopic.php?t=2537&postdays=0&postorder=asc&highlight=bij%C3%BA&start=0

  Môže sa VÝNIMOČNE stať, že sa sýraci spolu znesú, ale načo to skúšať, keď v 99 prípadoch zo 100 (obrazne povedané) si skutočne ubližujú?

  Cissy: pozeráte ich dôkladne každý deň, či nemajú na sebe rany od pohryznutia? Môžu to byť aj malé ranky od zubov, ktoré ani neuvidíš, kým nerozhrnieš srsť. Majú uši v poriadku, teda celé, bez dierok od zubov? Môžu sa biť vtedy, keď tam nikto nie je a niekedy sa napadnú, ale nespôsobia si rany, no žiť v strese tiež nie je búhvico.
  12.9.2012 13:07VerčaB
  syráci spolu:
  Mám také zprávu o chovu dvou syrských samic spolu a údajně v pohodě. Ale přesně... bála bych se až to v pohodě být přestane... přišla bych už k "hotovému".
  12.9.2012 18:19Nova domus
  Ahoj, prosím vás, kdo jedete na výstavu? Bylo by pro někoho z vás možné se za pěkný příspěvek na benzín otočit mezi hlavákem a Toulcovým dvorem? Cestování metrem a tramvají s křečíky a ještě k tomu v časovém skluzu bude peklo :(. Z jižních Čech asi nikdo nepojede, všichni odpadli....
  - - - - -
  Už dopravu mám, díky chs Nest :))
  12.9.2012 18:29ChS Nest
  Nova domus: nemáš vůbec zač
  12.9.2012 19:32Tikolka
  ahoj. scháním křečka syrského , dlouhosrstého :)
  12.9.2012 19:33Nova domus
  Tikolka: to je docela široký pojem. odkud jsi?
  13.9.2012 08:35VerčaB
  Tikolka: Teď hned okamžitě? Plánuju (snad) nějaké vrhy, kde by dlouhosrstí být měli.
  14.9.2012 10:07melisinda
  Holky, používáte sputnik pro křečky? Myslím ten menší, viděla jsem ho v Hornbachu, tak jestli ho pořídit místo domečku třeba?
  14.9.2012 11:13Navel
  melisinda: já používám jen ten velký, rozložený na dvě části, tak tu nižší..
  14.9.2012 11:17melisinda
  Navel takže něco jako plastový zavěšený hamak bez vrchní části? :) a ten vršek jako domeček? chápu to dobře?
  14.9.2012 13:11teresssska
  melisinda: Já je mám, ale spíš jako prolézačky. Spát do něj chodí jediná samička.
  14.9.2012 14:08Nova domus
  melisinda: já používám i ten malý, u Campbelláků, na stojato. Ale dej si pozor, pokud ho budeš dávat ke křečíkům nebo k mláďatům. Stalo se mi že po něm lezlo mimčo Campbelláka, uvízla jí nožka v té dírce, kde se spojují obě části, a nemohla se z toho dostat... musela tam viset už chvíli, když jsem k ní ráno přišla. Je to opravdu malinká skulinka, ale nožka se tam bohužel vejde a když křečík visí za nožku, těžko ji vytáhne... jinak jsou fajn, u syráků je používám i zavěšené, na stojato, rozebrané.... jak se to zrovna hodí
  - - - - -
  ve složených mi spali snad dva křečci, pokud je rozeberu a postavím do klece, jsou na spaní docela oblíbené
  14.9.2012 14:23melisinda
  Nova domus, teresssska díky holky, popřemýšlím a možná koupím :) jinak mám syřana, křečíka nemáme momentálně.
  15.9.2012 16:21anonnimek
  ahojte chci se zeptat zda tu znate clena s prezdivkou Maugli a jestli jo co o ni vite?
  15.9.2012 16:27Ivča3
  anonymmmm: Rozhodně bych tomuto člověku do rukou žádné zvíře nesvěřovala!
  15.9.2012 16:27anonnimek
  ivca: jakto?
  15.9.2012 16:31Ivča3
  Tak to, zvířatům vůbec nerozumí, namlouvá si blbosti a od známé co chodí na potkany vím, že měl potkana, který potřeboval k veterináři a nevzal ho tam, měl na něj i příšerně malou klec, morčata a křečci se u něj nemají o moc lépe...
  15.9.2012 16:37anonnimek
  ivca oki diky moc :)
  15.9.2012 21:25Mauglí
  Ivčo jak mužeš vedět jesli sme bili s pokiškem na veterině nebo ne??? navic morčata nebili jedni kleci ale mnělisme 4 klece a to žadne hoblini pralsem deky a pelišky proně dost krmeni takže já tvrdim že ti jim oomne řikaš leš pomlouvaš i řikaš co neni pravda.
  - - - - -
  Ivčo a ti zvířátum rozumišjo ??? já vim že jo mluvim sněmi odmala virustal sem se smečkou a staral se jako prcek i ozviřatka a já odtebe ani žadne nechci mám možnost jemit od jinich lidi kteři vi že se dobře staram o zviřatka i oně pečuji to jen ti mne pomlouvaš a řikaš co neni pravda.
  15.9.2012 21:42Rosie
  Mauglí: Milý Mauglí, co tvrdíš ty je jedna věc a druhá věc je, že tazatelka/tazatel si může v archivech dohledat, co bylo kolem tvých potkanů, co bylo kolem akvária, ve kterém si choval Elišku atp.

  Že člověk se zvířaty vyrůstá neznamená, že jim hned rozumíš. Já si myslím, že ve své skálopevné přesvědčenosti, jak hrozně znáš všechny podrobnosti kolem péče o zvířata, jim jen ubližuješ. Například pamatuješ, jak jsi držel potkany samotné, přestože jsou to skupinová zvířata a všichni ti říkali opak? Ale ty si byl přesvědčený, že všichni ví pendrek a ty děláš to nejlepší. Stejně jako když si Elišku choval v malém, nevybaveném akváriu, aby ti neutekla. Mohlo se to vyřešít jakkoliv, ale tys jí raděj připravil nudný život bez jakéhokoliv podnětu.

  Mimochodem, myslela jsem, že už další zvířata ne, protože nemáš prostor a finance. Napřed zvířata kupuješ, pak je rozdáváš a pak zase kupuješ, už to je dost velká vizitka o tvém počínání.

  (Člověk sem jednou za uherák vleze a hned se musí rozčílit)
  15.9.2012 21:53melisinda
  Rosie ba ne, skrývala jsem poptávku po syrském křečkovi zde a na pískomilech plánuje zase pískáče....
  15.9.2012 21:57Rosie
  melis: Já už chtěla mlčet, protože paní to zjevně nemá v hlavě v pořádku, ale tohle je už vážně moc. Tak by se měla chytit za nos a ne tady někoho obviňovat, že lže.
  Teď jsem se dívala na pískáče a už to valí "Dá se to přirovnat povahově k potkanovi?" No samozřejmě, až je bude chovat na samotce, tak třeba taky začnou kousat a pak už budou od jejich potkanů k nerozpoznání.
  15.9.2012 22:10Mauglí
  Rosie Eliška bila terariu nebo utikala z klece a ti jeji utěky sme viřešili terariem jednou ji i kvuli utěku chitla čičina malem ji rostrhala a to boužel nedařilo utikala furt.Potkani nemužeš mit spolu samičku a samečka navic diš sou sourozenci neni to dobre kvuli abi se nespařili zato me soudit nemužeš že nechi dat dohromadi sourozence segru z bracou potkanky??A to že si vezmem dočasne nektere hlodavce jako morčata de maji alergiji nemužou jemit doma nebo i křečky a pak je darujem je naše věc jini to zas množi a množi pro prachi jen a přitom dovi jakich podminkach sou ?jsou lide co maji chovi a dobře se staraji to jo.Piskomili sme otom uvažovali něgdo mije nabižel zadarmo darovane po diskuže doma rozhodnuto ne.Cose tiče já sem virustal ze smečku něco jako psi nebo vlk a kolem ostatnich se učim rozumim vic psum a kočkam.
  - - - - -
  Mislim že se navas vikašlu fakt už toho mám dost já mislitesi žeste něco lepšiho že ???? a povišeně si zadovolujete jo proč sem lezu vubec divim se že sem lezu pomluvi a uražet se nenecham zrovna od vas
  15.9.2012 22:12Rosie
  Mauglí: Tak podívej se, co já vím, tak na fóru ti radili buď vrátit zvířátka zpátky, když se o ně neumíš postarat (ano, mluvím o potkanech) nebo ke každému z nich pořídit jednoho kamaráda, když máš teda už na ně ty dvě klece. Ne, tys to vyřešil tak, že jsi na ně sahal jen v kožených rukavicích a to ještě když si musel.
  Že neumíš zabezpečit klec, aby ti křeček neutíkal, to je druhá věc. Šlo to vyřešit jakkoliv, karabiny na dvířky atp, ne, zase si zvolil variantu horší pro zvířel.
  Vezmi si dočasně zvíře, prosím, ale proč je množíš? Bez jakéhokoliv účelu necháváš pářit zvířata, protože máš dojem, že chtějí mláďata.
  Tak zůstaň u psů a koček, protože tvůj chov drobných savců je něco, nad čím zůstává rozum stát. Taky nechápu, proč chceš mít doma hotovou zoo, to ti ty kočky a psi nestačí?

  Ne, my si nemyslíme, že jsme něco lepšího. Nikdo by ti tohle neříkal a nebyl by na tebe naštvaný, kdyby sis pořád všude nevedl svou. Když jsme ti rozumně vysvětlovali hybridy, tak si tady vřískal něco o tom, jak odsuzujeme nečistokrevný křečky atd.
  Když si někdo mele jako kolovrátek svou pravdu, špatnou pravdu, začne tě to vytáčet.

  A vždycky to skončí slovy "Já už sem nepůjdu." Tak sem prosím tě nechoď, budeme ti všichni vděční, jen je mi líto tvých zvířat, ale s tím už nic neuděláme.
  15.9.2012 22:33Mauglí
  Rosie proč mám pocit že ti a Ivčo3 jste proti me ?? jemito fuk moje zviřátka sou radi semnou a sou poho jen stači čist že morčata už nemám ani kralika žadniho ani hada ani sklipkani ani achatini vše bilo darovani mám jen bafika a čičiku a ribičky a potkanka emili nic jineho nemame.Ato že sme mněli dvakrat narozene morátka a darovali je nevidim nic špatneho.Ta čauky.
  - - - - -
  morčata nemame žadne bili darovani.daroval sem několik zviřatek bral i nechtene dočasne pečoval i oně a počase je daroval do novich rodin no tak me klidně nadavejte že sem pomahal zviřatkum i bral si je a daroval jinam některe bili unas na doožit boužel sem je musel dat priš problem z bidlenim.
  - - - - -
  Tak čau nemá cenu tohle klidně sime obvinujte a Ivčo3 mne pomlouva me jeto jedno čau.
  15.9.2012 22:41Rosie
  Mauglí: Já jen nechápu, proč nezůstaneš u zvířat, co doma máš a vymýšlíš další. Je to nekonečnej kolotoč darování i zvířat, které sis rozhodně nedonesl domů proto, že byla v nouzi. A nemluvím o té finanční krizi, jednal si tak i předtím.

  Naděje zvířátek by si byl, kdybys respektoval základní nároky, které na žití mají (což třeba u těch potkanů a křečků vidět rozhodně nebylo).
  Myslíš, že kdybys měl pravdu ty, tak by ti křivdilo tolik lidí? Potkanáři i my? A zkoušeli jsme to s tebou po dobrém, všechno ti vysvětlovali, tak se teď netvař jako největší chudinka.
  Neznalost problematiky je omluvitelná, to ano, ale jen když si to necháš vysvětlit a nezačneš se tady div stavět na hlavu (jako už několikrát, že...)

  Víc se o tom nehodlám bavit, za nervy a zaplácávání diskuze to nestojí. Buď svůj přístup v jistých ohledech přehodnoť a nebo sem nechoď a nebo se smiř s tím, že tu s tebou nesouhlasíme, protože vidíme i tu DRUHOU stranu. Je těžké si přiznat chybu, ale když vidím, že podobně reaguje víc lidí, tak si řeknu: "Sakra, něco nejspíš bude špatně."
  16.9.2012 08:13Mauglí
  Sosie-Nehodlam se tadi pořad obhajovat fak je že tisi misliš že si lepši to de videt i Ivčo3 křeček máuglí bil kleci ve velky parovi a proč Eliškabila terariu duvodi bili napsane.To že sem si bral do peče některe zviřatka domu to bilo dosane než jim najdu stalou rodinu některe mněli doma zstat na trvalo stanese bouže situace že je musim dat věčinou prič všechni kvuli bidleni a to že tvrdite že bi se ume mněli špatně to se dost milite soudite podle čeho podle ne perfekni foky??vubec nevite jak to doma biloa jak se doma mněli .Acose tiče ume se podminky zviřatkum lepšili postupně dokonce had spajk temněl terarium zařiženi perfekně i pavouci kraliček dobi nadher má tam fotky.Nemaš pravdu doted ste reagovali ti a Ivčo3 ta to tadi pjekně viprovokovala že žačla mne pomlouvat.
  - - - - -
  máte albumu mem fotky a nemislim si že jeto špatni podminky klec pro křečka bilanova patrová boužel fotkynejsou perfekni nebo neni klec celá zabrana jen mistade bili křečci.
  16.9.2012 08:26Ňufíček
  Poslyš Mauglí, nepořizuj si další zvíře když nejsi schopná se postarat ani o t\ co máš doma. Já si teď nic pořizovat nebudu, až po té době co se přestěhujeme a umře nám křeček. Nemá cenu si pořizovat králíka(dávám příklad u mně) když nemáš dostatečné místo nebo finance. S pískomilem budeš muset jezdit stříhat každý měsíc drápky, protože mu rostou ryvhle a budeš za to platit kolem 100 Kč. Vím to když jsem měla pískomili, poslední nám umřel před začátkem prázdnin.Takže vyslyš mou radu a rady tady holek a buď tak hodná....... Netrap ty ubohá zvířata
  16.9.2012 08:59Mauglí
  Ňufíček-ják to mužš vědět ??? starám se oně dobře co mam doma a kraličky si nepořizuji už sem to napsal že piskomili nebudem pořizovat emili je starřim věku mju bafanek chodípravidelně na očkovani i veterinu dokonce sem i zaplatil nutnou operaci uni zesvich peněs ta operace fence zachranila život čiči sema perfekně ma dost jidla a vše co potřebuje meto unavuje nevim co fur mate opravdu ste divni jo pečuji a staramse oně a dobře to vi jen tvrdite leš.
  16.9.2012 09:07Ňufíček
  Ne, poznáme to z tvách fotek a tak... Já sem ti psala že dávám jen příklad. Pochybuji o tom že ty si něco platila
  16.9.2012 12:36Mauglí
  Nufíček to mluviš o čem? o opracich ktere sem dal za kastrace u třech bafanu i kastraci jedne kočičky kvuli zdravotnim problemum nevim zaco me tadi mate rozhodě sem si operacebafanku hradil já i plati u Ronika i VIKI A Žanetky i Rikinky kočičky opravdu nevim zaco me máte i terarium pro spajka hada sem kupoval a zařizoval já nemate přectavu kolik mneto stalo takže v zoo take se postupně vilepšuje a dokonaleje život pro zviřatka neni všecho hned jen to duležite viběhí take se dokonaluji a upravuji de fak vide že tomu nerozumite a mne jen obvinujete máte vi problem ne já a veterinař a já doma vi že já sem platil za operace u bafanku třech i kočičky a že já sem majitel kterí se snaži vilepšovat a zdokonalovat podminky zviřátkum a peči maji i dost jidla .Mislim že nemá cenu vam už nic visvětlovat
  16.9.2012 12:44melisinda
  Tak já bych s dovolením ukončila tuhle debatu, Mauglí se stejně nepoučí, takže je to zbytečné zahlcování diskuze
  16.9.2012 17:32teresssska
  anonnimek: Představu si můžeš udělat z této debaty, kde píše nějaké nesmysly o veliké kleci. Řeč je o téhle kleci: http://img.kralici.com/krecci/alba/08cf61f85c9f10c80258.jpg , která je nejenom malá, ale i jinak naprosto nevhodná (drátěné patro, velikost kolotoče...). Nehledě na to, že křečci se chovají po jednom. Tak asi tak...
  16.9.2012 21:30Mauglí
  Tersssska-diky diš koukam na tu fotku je pořad co zlepšovat a zdokonalit a vilepšovat pro nove křečky bidleni ta klec nebila špatna ted mám jini vskus a rozhodně chi něco lepšiho stuneli šup sem šup do jineho boxu nebo klece postupně budu vilepšovat pohrajusi s vibavou pro ně i budu nakupovat novou vibavu.
  16.9.2012 21:45Rosie
  Mauglí - Klece s tunely nejsou příliš vhodné, protože hrozí, že se v tom tunelu křeček zasekne a tak. Klec bez tunelů můžeš různě vybavovat, zatím co u tunelových je místo na vybavování dost malé.
  Zkus přidat do klece obyčejné trubky od toaletního papíru, různé větvičky, vybavovat můžeš různě a i poměrně levně - můžeš se inspirovat u ostatních chovatelů
  - - - - -
  Mimochodem, jen ze zvědavosti, kam přišli ti tvoji tři "džungaráci"?
  16.9.2012 22:00Mauglí
  Rosie-je pravda že mám stoho obavi stěch tunelu žebise tam zacprcl křeček a nějak si poradim popřemišlim stěmi tuneli a poradim si nějak jak to supr vibavit inak inspirovat u ostatnich chovatelu ne to je kopčeni to ne ja si poradim jak to vikutit pro něj abito bilo proně přijeme.Rozhodne dřevene patra i domečky a tuneli věči otvori diri maji spusta ted možnosti pro křečky.
  - - - - -
  Velikost tech tunelu klecich co sou mem albu mepřipada tak pro křečky dzugarske pro ti syrske me připada že bi bily na těsno vtěch tunelech.
  - - - - -
  no ale dibi ti tuneli bili špatni tak to přece nevirobi pro křečky a tuneli sou ruzne velikosti covim takže seda vibrat takovi abi ten křeček se nezasprcl tam.
  17.9.2012 10:47Navel
  jak bylo na výstavě? povídejte přehánějte :)
  17.9.2012 10:54Nova domus
  Navel: úplně skvěle :) jen tam chybělo hodně známých tváří....
  17.9.2012 11:23VerčaB
  Navel:
  Jana vyhrála klec a kupodivu jí nechtěla! :-D
  Zapisovala jsem u syráčků, tak je musím pochválit. Sice většina z nich hodně slintala, ale ty hlavy mi přijdou celkově pěknější :-)
  17.9.2012 11:53Navel
  pak hoďte nějaké fotky :)
  18.9.2012 10:51from Bosoraaky
  VerčaB: Jana nechcela klietku asi kvôli tomu, že ona má na sýrakov boxy (aspoň to hovorila na prednáške). Som rada, že potom vyžrebovala pani, ktorá chová sýrakov, lebo pre křečíky by vhodná nebola.
  Navel: na fotkách sa pracuje, zatiaľ len ľudia, neskôr pridám aj fotky škrečkov. Snažila som sa ich nafotiť všetkých, no v tom zhone neviem, či som niekoho nevynechala. No moje fotky nie sú bohviečo a navyše, keď mi došli baterky a vymenila som ich za iné, čerstvo nabité, strašne dlho sa nabíjal blesk, takže som nestíhala fotiť odovzdávanie cien tak, aby tie fotky aj nejako vyzerali.

  Výsledky z výstavy:
  http://www.ceskykrecciklub.cz/czech/5.mezinarodnivystavackk.htm
  - - - - -
  Jupíí, môj Apollo 44 nebol úplne posledný :D
  - - - - -
  Fotky z výstavy: http://www.ceskykrecciklub.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=21&t=1274.

  Jana vyžrebovala iného výhercu klietky - CHS Bobulka. Pani mala z nej veľkú radosť a našťastie bola autom, tak nemala problémy s jej prevozom. Bývať v nej bude možno Janin Wonder Riky, ktorý teraz žije v CHS Bobulka.
  18.9.2012 11:10Alexandra
  Dobrý den. Mám takový dotaz .. My máme poprvé mláďata křečků džungarských. Máme 3,jelikož 1 bohužel sežrala .. mláďata jsou na světě teprve 3 den .. maminka Mabelline je má v domečku, a my jí potřebujeme vyměnit podestýlku .. tak se chci zeptat,jestli mláďata s maminkou můžeme vytáhnout z domečku,a dát je zatím do jiného terárka,než klec vyčistíme .. jestli se vůbec mohou brát do ruky .. prosím o rychlou radu .. děkuji ... :-)
  18.9.2012 11:29Ivka
  Alexandra: Riskuješ tím, že samičku natolik vyplašíš, že sežere i zbytek svých mláďat...
  18.9.2012 11:32Alexandra
  Ivka: Děkuju .. takže jí mám nechat v klidu,do té doby než mláďata začnou srstit a povyrostou? Proto se ptám,protože nechci aby se nijak vyplašila .. nebo aby je dokonce sežrala ..
  18.9.2012 11:33Ivka
  Alexandra: Přesně tak :), lepší je ten smrádek chvíli přežít, než riskovat ;)
  18.9.2012 11:40Alexandra
  Ivka: Dobře,děkuju. To je pravda no .. je lepší se zeptat,než pak truchlit .. už se na ty drobečky těším :-))))
  18.9.2012 11:52Nova domus
  Alexandra: až bude miminkům aspoň ten týden, můžeš udělat to, že necháš domeček s maminkou a mláďaty tak, jak je (pokud jsou všichni trvale v něm) a vyčistíš zbytek podestýlky... jen ji vybereš a dáš novou. Kompletní výměnu podestýlky bych nedělala dřív než ve věku 3 týdnů. Ale třeba čurací roh můžeš vybírat klidně denně, když tě u toho maminka křečíků neuvidí a nebude jí to stresovat :)
  18.9.2012 12:38Alexandra
  Nova domus: Děkuju moc za radu. Tak dobře,já je teda nechám tak jak jsou, a až budou starší, tak jim teprve potom vyměním podestýlku.
  18.9.2012 21:37martinek5
  ahoj chci se zeptat mam 5 mesicni samicku a chtel bych koupit samecka a mit male kreciky. Uz mam i zajemce jen jestli muzu poprosit strucne o nejake rady jak na to dekuji.
  18.9.2012 21:43nika07
  martinek5: Křečci nesmí být spolu to je moje rada. Když jsem je kdysi dala do hromady zabili se navzájem. A nemusí si padnout do oka.
  Jako je to jen moje rada neni to abych tě odradila ;)
  18.9.2012 22:04martinek5
  jsou to dzungaraci a mam na ne vic kleci nemusi byt spolu prinejhorsim, ale radsi bych byl kdyby byli spolu.
  19.9.2012 10:07Marťa
  chtěla bych se zeptat. Mám křečka už rok byl moc přitulný nikdy nekousal a teď s ničeho nic nás začal kousat. Mám strach jstli není nemocný
  19.9.2012 11:45Daniela
  Zdravím vsechny, hledám ("shaním:)") oranžového/zlatého džungarského křečka (miminko:)), jsou vzácní a rodí se většinou hlavně šedí případně bílí, ale nejvíc toho "oranžáčka" potřebuju :-D tak kdybyste vedeli kde ho najit, prosím dejte vědět ♥ danielabohacova@gmail.com
  19.9.2012 11:50Denness
  Daniela: Asi myslíš asi zbarvení mandarin, které je hybridního rázu. Vzácní rozhodně nejsou.
  19.9.2012 12:00from Bosoraaky
  Daniela: na tejto stránke je fotka mandarína http://mandarins.wz.cz/k-zbarveni_dzungaraku.php a aj popis zdravotných problémov, ktoré táto farba so sebou prináša.
  19.9.2012 13:09Grada
  Ahoj.Chtěla bych se zeptat,zda nemáte někdo zkušenost s uspáním křečka.Už je moc starý,přestal žrát a už se jen trápí.Děkuji
  19.9.2012 13:31VerčaB
  Grada:
  Stačí dojít za veterinářem, který ho prohlídne jak moc se "trápí" a domluvit uspání s ním, ne?
  19.9.2012 15:41any
  ahojda chci se zeptat.museli jsme od sebe oddělit křečky,z ničeho nic se začali prat,podle všech informací si začal hnízdo stavet samec.co je to za blbost?odpovezte prosím co nejrychleji.děkuji
  19.9.2012 18:04Ivka
  any: "hnízdo", jak ty tomu říkáš, si staví každý křeček, ať jde o samce či samičku a pokud vlastníš syrské křečky (zlaté), pak se ti prát budou, pokud jich budeš chovat více v jedné ubikaci, jsou to samotáři
  19.9.2012 19:45Klároš Mašík
  Můj křeček Elí umírá má obří bouli ale vypadá že jí to moc nevadí... Ale nevím jestli jí mám nechat uspat prosím poraďte děkuji :)
  19.9.2012 19:56any
  mame džungaraky a 2 měsíce byli v pohodě a žadny z nich si hnízdo nestavěl ani se neprali.vychazeli spolu v pohodě.jednou skakal po tom druhem jeden a pak zase naopak.a ted ani moc nevyleza jen na žradlo.
  19.9.2012 20:08Daniela
  Dedness, From Bosoraaky: dekuju moc oboum, pro me byl nejvzacnejsi a zil strasne dlouho 3 roky a moc si preji dalsiho, uz ne sedeho, hlavne ho nemohu nikde najit, tak pokracuji v hledani! Zdravim!
  19.9.2012 20:34Denness
  Daniela: pokud byl pro Tebe vzácný svojí povahou tak to chápu :) pokud si ho přeješ zkus zabrousit do nějakých domácích chovů... tam se obecně objevuje (na bazos.cz a další portály)
  19.9.2012 22:51from Bosoraaky
  Any: ani džungári sa spolu neznesú, tiež sa chovajú jednotlivo. A keď po sebe skáču, nie sú to samček a samička?

  Klároš Mašík: ak má len tú hrču, ale inak nevyzerá, že by sa trápil, stále papá, je (primerane) aktívny, tak nie je dôvod dať ho uspať.
  20.9.2012 11:54Monca1991
  Máme na prodej nějaké chovatelské potřeby tak kdo by měl zájem mrkněte : https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=27556 a písněte :)
  20.9.2012 19:52keče
  Dobrý den. Pořídíla jsem si křečka ale pořád spí i na mně v klidu usne. Je to normalní?
  20.9.2012 20:01Navel
  keče: pokud je to mládě a usíná i u tebe, tak to moc normální není... jinak je ok? žere, není hubený, nemá projem?
  20.9.2012 20:10from Bosoraaky
  Pridala som fotky škrečkov z 5. výstavy ČKK - začínajú tu: http://helenus.rajce.idnes.cz/5._vystava_CKK_16.09.2012#1._Arwen_Antares_-_CHS_Hamsters_house.jpg
  21.9.2012 13:51dadalinka
  Ahojky mám prosbičku. Máme od 1.9. čtyři narozené mláďátka džungaráčků. Včera večer jsem zjistila, že nám ten nejmenší sameček utekl rozšířenou mříží nahoře na kleci. Pak jsem si říkala, jestli ho máma nesežrala, ale byl zdravý a v pořádku a hlavně bychom viděli určetě nějakou krev. Nachystala jsem umyvadla s pochoutkama a jako přístup jsem k nim dala kartón. Bohužel se do rána nechytil. Vzhledem k tomu, že doma téměř nikde nazavíráme, může být kdekoli. Na noc jsem dala i klec na zem, aby ho ostatní nalákali. Pokud někde nezemřel po pádu, klec je asi metr a něco nad zemí, jak dlouho křeček vydrží bez vody? Mamka říkala, že jim ve zveráku vydrželi křečci dost dlouho na útěku. Díky
  21.9.2012 14:35from Bosoraaky
  Dadalinka: tak mu dajte vodu do každej miestnosti a do každej miestnosti dajte aj krmivo, zatvorte dvere a tam, kde krmivo zmizne, v tej miestnosti bude (ak nemáte v stene diery okolo potrubia, cez ktoré by sa dostal z jednej miestnosti do druhej). Ak máte stojaci kolotoč, skúste ho dať na noc na zem - moji džungári mali dovolené behať po zemi, normálne boli celú noc vonku (po jednom) a koľkokrát, keď som sa v noci zobudila, tak sa kolotočovali.
  21.9.2012 14:35Cidik
  Nemáte někdo odkaz na německou stránku kde mají "zajímavé" klece pro křečky? :)
  21.9.2012 14:52from Bosoraaky
  Cidik: chceš vidieť, ako ich majú zariadené, alebo chceš kupovať?
  21.9.2012 15:11dadalinka
  from Bosoraaky - problém je, že máme dveře pouze do děcáku a social.zařízení. Ale výborný nápad je ten kolotoč. Sice ho nezná, protož jsem ho z bezpečnostnívh důvodů dala z klece pryč a hlavně jsme koupili úplně potichý, ale to vyřeším, dám tam kousek papíru, aby to cvakalo. Jen doufám, že ho chytíme, děti ho už obrečely.
  Jen mám starch jestli není 20-ti denní prtě ještě moc malé, no budu nám držet palce.
  Děkuji za rady
  - - - - -
  Ještě jsem se chtěla zeptat co je pro křečky neodolatelné co se týká vůně. Do návnady jsem použila kočičí granulky, tvrdý sýr, normální směsku a kousek hadovky.
  21.9.2012 18:18Klároš Mašík
  Budu kupovat dva nové křečky mám si koupit dvě holky nebo dva kluky anebo mít mladé? Problém je vtom že bych měla pouze dvě klece a nevím jestli by se mláďata rozmnožovala a pak bych je neměla kam dát o to se bojím ale kdyby měl někdo zájem o džungarské křečíky tak dejte vědět....:)Ale ještě nevím kdy protože mám toho nemocného křečka....Děkuju za odpověď :)
  21.9.2012 20:14from Bosoraaky
  Klároš Mašík: donekonečna je tu opakované, že džungári sa spolu nechovajú. Keď budú spolu, je veľká pravdepodobnosť, že sa budú biť, vážne sa zrania alebo sa pozabíjajú. A je jedno, či to budú dvaja samčekovia, dve samičky alebo samček + samička. Platí - jeden džungár = jedna ubikácia.
  Klietka nie je to najvhodnejšie bývanie pre džungárov, lepší je box/akvárium/terárium.
  Odchov mláďat si treba veľmi, veľmi dobre zvážiť - komu ich dáš? Zverimex nie je riešenie, lebo nevieš, ako skončia. A odkiaľ budú rodičia? Zo zverimexu? Pri nich je skoro isté, že to budú hybridi a nie čistorkvní džungári.

  Dadalinka: držím palce, aby sa mláďtkoa našlo :-)

  Chcem vás poprosiť o LOBBING V PROSPECH HOBLÍN ZN. TIERWOHL CLASSIC.
  Sú to tieto:
  http://www.zooplus.de/shop/nager_kleintiere/heu_streu/holzstreu/chipsi/60375 a sú veľmi dobré. www.zoohit.sk/www.zoohit.cz má v ponuke len TierWohl Super, ktoré sú drobnejšie a prašnejšie. Stačí na zákaznícky servis https://www.zoohit.cz/contact/ napísať, aby ich zaradili do ponuky. Nie je isté, že aj po lobbingu ich zaradia, ale ja dúfam, že áno.
  - - - - -
  Názov hoblín, za ktoré lobujeme, je TIER WOHL CLASSIC.
  21.9.2012 21:00Klároš Mašík
  Ale kde mám teda někde sehnat mláďe a jak mám věřit těm co mi ho z odchovu prodávají? :)
  21.9.2012 21:03Es
  Prosím poradte kupuji si nového křečka a nechci aby to byl DŽUNGAR !!! Jaké doporučujete plemeno ? :)
  21.9.2012 21:10Klároš Mašík
  Es můžeš si koupit buď křečka cambell ale syrští křečci se teda dožívají více let je to na tobě... :)
  - - - - -
  Ale syršťák je větší tak nevím pro Es :)
  21.9.2012 21:11from Bosoraaky
  Klároš Maší: pri kúpe z chovateľskej stanice registrovanej pod Českým křeččím klubem sa nemusíš báť, že ti niekto predá hybrida.
  21.9.2012 21:11Navel
  Es: když se koukneš sem nahoru do červeného pole, tak tam je sekce Druhy křečků.. tam si určo vybereš :) Záleží jak velkou máš klec a jestli chceš spíš mazlíka (syrského) nebo spíš na pozorování života ve skupině (roboráčky)...
  21.9.2012 21:20keče
  Navel: jinak je uplně v pořádku
  21.9.2012 22:39Evík98
  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli může žít křeček džungarský a morče v jedné kleci, a když ne, tak jestli spolu můžou vycházet.. ? :)
  21.9.2012 22:47from Bosoraaky
  Evik98: nie, nemôžu byť spolu, pretože by si mohli ublížiť.
  Jestli spolu můžou vycházet.. ? - Ako to myslíš? Či napr. môžu byť spolu v jednom výbehu? Nie, nemôžu, lebo by si mohli ublížiť.
  21.9.2012 22:48Rosie
  Evík98: Ne, už proto, že mají odlišný biorytmus.
  Vycházet spolu teoreticky můžou, ale nevím, co by jim to přineslo, takže by bylo nejlepší nepouštět je k sobě (a ano, můžou se i ošklivě zranit), a do společné klece ROZHODNĚ ne
  22.9.2012 08:12Cidik
  Ten odkaz jsem chtěl na takovéty plastové dětské klece - jak jsou ve stylu SpongeBoba a Disney Princess atd... :)
  22.9.2012 11:26Klároš Mašík
  Jaký mám vytvořit křeččí pár? Campbelláka s Džungarákem nebo Syršťáka s Džungarákem nebo Campbelláka se Syršťákem? :) Děkuji za odpověď.. :D
  22.9.2012 11:32Navel
  Klároš Mašík: je to úplně fuk, protože každý musí mít svojí klec a nemůžeš je dávat k sobě
  22.9.2012 12:31Klároš Mašík
  Ale já bych chtěla mít dva v jedné kleci....
  - - - - -
  ale aby se nepopraly třeba si budou rozumět.. :)
  22.9.2012 12:52melisinda
  Klároš Mašík to OPRAVDU NEBUDOU, dej na rady holek a v žádném případě nedávej dva ROZDÍLNÉ druhy do jedné klece pokud nechceš najít kaluž krve a mrtvé křečky/křečíky! Spolu se snesou jen křečík Campbellův x Campbellův a Roborowského x Roborowského! Ostatní druhy jsou zarytí samotáři!
  22.9.2012 13:19Rosie
  Klároš Mašík - A prosím tě, rozhodně si to nepřeber tak, že máš strčit do klece jednoho campbelláka a jednoho roboráka. Navíc mi připadá jako dost chorá myšlenka, že chceš mít v kleci dvě zvířata ROZDÍLNÉHO DRUHU
  22.9.2012 13:31from Bosoraaky
  Klároš Mašík: A třeba taky ne :-(
  Myslíš si, že si z teba robíme srandu? 5 ľudí ti písalo, že nemôžeš chovať viac škrečkov spolu v jednej klietke (teda okrem Campbella s Campbellom alebo roboráka s roborákom, čo však tiež nie vždy platí, napr. mne sa roboráci začali biť po asi roku spoločného pokojného súžitia a musela som ich oddeliť; to isté sa môže stať aj pri Campbelloch).
  Nájdi si tento môj príspevok - sú tam odkazy na témy na inom fóre, kam ľudia písali, ako sa im bili alebo aj pozabíjali škrekčovia, keď ich chovali spolu:
  https://www.kralici.cz/krecci/diskuze.asp?app=0&dul=0&start=3
  from Bosoraaky - 12.9.2012 11:52
  Ešte poznámka: klietka nie je príliš vhodná pre džungárov alebo campbellákov - ak budú loziť po mrežiach, môžu spadnúť a vážne sa zraniť. A tiež klietky, ktoré sa bežne predávajú, majú často príliš veľké rozostupy medzi mriežkami, v ktorých sa môže škrečok pri pokuse o útek zaseknúť alebo sa mu tam môže zachytiť končatina - aj také veci sa občas stanú a aj so smrteľnými následkami.
  - - - - -
  Klároš Mašík: Ešte jedna poznámka: keďže už máš jedného škrečka, mohla by si si o ich chove aj niečo naštudovať. Kvalitné informácie (a zadarmo :-) )nájdeš na tomto fóre, na www stránkach chovateľských staníc, na fóre Českého křeččího klubu. Chov nie je o tom, že TY niečo chceš, ale o tom, že zvieratko niečo potrebuje a ty mu to zabezpečíš.

  Cidik: to nepoznám.
  22.9.2012 13:40Klároš Mašík
  Ne to si určitě nemyslím že si děláte srandu děkuji za rady :)
  - - - - -
  A jaký si mám koupit druh křečků?? :)
  22.9.2012 20:49Navel
  přidala jsem pár fotek barevných roboráčků, kdo chcetem kouknout :) https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1287
  22.9.2012 22:07Ňufíček
  Takový jaký tu už holky psali
  23.9.2012 10:24keče
  byvá křeček v hamaku?? mám mu ho uděllat?nebo to bude zbytečné?
  23.9.2012 11:35ChS Nest
  keče: nějaký křeček ho rád má a nějaký ne
  23.9.2012 12:30Navel
  keče: já myslím, že je to zbytečné.. většina křečků je kouše a dělá si z nich pelíšek
  23.9.2012 12:40Klároš Mašík
  Mám křečka pouštět hodně dlouho nebo stačí jen chvíle? :D
  23.9.2012 13:55keče
  díky
  23.9.2012 15:15TerQulinka
  Klároš Mašík - Prosím tě, ty si zakaž všechny zvířata, protože o nic nevíš vůbec nic. A co se týče tvé otázky, tak každý si pod pojmem "hodně dlouho" a "chvíle" představí něco jiného. Křeček spíš ocení, když mu vytvoříš nějaký výběh ( možno i z krabice ) a tam mu dáš nějaké prolézačky aby se zabavil.
  A taky se starej o to svýho chudáka králika, kterého chováš ve sklepě.
  23.9.2012 16:38Klároš Mašík
  Tak já za to nemůžu že mi ho tam naši dali a neni chudák pouštim ho a ještě ktomu o mě nevíš nic
  23.9.2012 17:29melisinda
  Klároš Mašík napřed by ses měla postarat o svá zvířata co máš a potom uvažovat o dalších. Králík ve sklepě a podle tebe "umírající" křeček s abscesem není vůbec dobrá vizitka.
  24.9.2012 08:36dadalinka
  from Bosoraaky - tak křečulka se našel, byl v pohodě, zalezlej u dětí pod postelí, kde mají boxy na hračky. V kleci ho ostatní přijali jako by nikdy nechyběl. Do nachystaných pastí se vůbec nechytil. naštěstí jsou džungaráčci tak hodní a nechal se chytit bez pokousání, jen si trošku prsknul :-).
  - - - - -
  Klároš Mašík - Ahoj, četla jsem tvé příspěvky. Nevím kolik ti je let a jak moc si můžeš doma rozhodovat. Možná bys měl chvíli se zvířátkama přestat. Máš doma jak říkáš umírajícího křečka a jak jsem pochopila ještě králíčka, kterého to doma rodiče nechtějí dovolit a musíš ho mít ve sklepě. Představ si, že tak možná skončí i ti nový křečci. Není ti to líto? Já jako dítě měla také spoustu zvířat, ale hlavně proto, že je chtěla i moje mamka a měla jsem to požehnané. Uvědom si, že musíš mít možnost svým zvířatům dát co nejlepší komfort(v rámci možností, ne vždy jsou takové jaké bychom si představovali). Jak říkám rozvažuj a co nevíc si toho načti. Zdejší chovatelky mají stránky na vysokých úrovních a dovíš tam toho opravdu hodně. Potom když něčemu nerozumíš se ptej, ale ty se ptáš na věci, které sis mohl přečíst. Neber to špatně, je to myšlené doře.
  24.9.2012 13:27TerQulinka
  Klároš Mašík - králík je komunikativní zvíře a musí trpět když je skoro pořád zavřený v tom temném sklepě. Představ si, že by tam někdo zavřel tebe. Ty děláš taky randál a rodiče tě nezavírají do sklepa.
  24.9.2012 14:59kitty
  ahoj, pokud by někdo chtěl udělat dobrý skutek sháníme domov pro tohoto chudáka http://kvikal.grovik.net/clanek-70-Krecek užil si už asi dost.. kitty@grovik.net
  --
  jinak je tento typ srti už dlouhosrstý? a barva zlatá? Díky
  24.9.2012 16:48Playboy
  dneska jsem šla nakrmit svého křečka a když jsem otevřela domeček uviděla jsem že se nehýýýýbe.A byl jak mrtvý ale potom když jsem ho vytáhla začal se trochu probíírat .Zašla jsem hned s ním k veterinářovy, který je u nás ve městě. No, dal mu antibiotika s vitamíny a řekl že máme přít zítra a že je zeslábly.

  Nevíte co mu mohlo být: Moc se nehýbal, nežral a nepil =(
  24.9.2012 16:55keče
  A prosím vás Mám Bílého velkého hodně chlupatého s černo-červenýma očima křečka. jaká je to rasa? a je to albín?
  24.9.2012 17:48nika07
  keče: možná je to zlatý křeček (syrský)
  24.9.2012 17:55from Bosoraaky
  Prosím vás o lobbing za zaradenie hoblín Tier Wohl Classic do ponuky v Zoohite - http://www.ceskykrecciklub.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=25&t=1276
  Písala som na Zoohit a odpísali mi v zmysle: "Posunieme ďalej na oddelenie sortimentu. Ak je žiadostí viac, snažíme sa vyhovieť."Tak im napíšte, nech majú dôvod vyhovieť :-)
  Napíšte im, aj keď vy sami nemáte o tieto hobliny záujem - ak ich zaradia do ponuky, mne to veľmi pomôže a určite nielen mne. Na Slovensku je nemožné zohnať v e-shopoch alebo kamenných obchodoch takéto obrovské balenie hoblín (a nielen hoblín, ale aj poriadne vybavenie, krmivá...). Hobliny bežne predávané vo zverimexoch sú príšerné kvalitou a aj cenou (bordel od 1 EUR hore). Tieto hobliny poznám, používala som (teraz už nemám možnosť dovozu) a môžem ich len a len odporučiť.Ďakujem.
  24.9.2012 21:55Ivka
  Playboy: Spíš to vypadá, že jsi ho probudila z tvrdého spánku. Dnes, když jsem Elisce měnila hobliny ve tři hodiny odpoledne, tak jsem ji také pomalu nemohla probudit :-)).
  24.9.2012 22:28Simi3
  Koukám,že tu křečky budíte,když jdete čistit.. a já vždycky čekám až se sama probudí :)))

  Playboy: souhlasím s Ivkou :) ale nevím,když je podle veterináře zesláblý a má antibiotika.. to tím spánkem asi nebude
  24.9.2012 23:45from Bosoraaky
  Simi3: u niekoho sa inak ani nedá - mám ich 14, každý býva sám, niektorí vstávajú po polnoci...

  Playboy: Aký je škrečok starý? Môj Oliver má cez 2 roky a nezobudí sa, ani keď mu vezmem domček, v ktorom spí (podľa mňa je hluchý, lebo nereaguje, ani keď ho oslovím).
  25.9.2012 10:51spánek
  když už ste u toho tvrdýho spánku,jednou sem měla křečourka který už měl 2 roky a zemřel mě v zimě,teda myslela sem si to:Dsahala sem na něj,vše a on nic,byla sem fakt ráda že byla zima a nemohla sem ho zahrabat,tak sem ho dala do kyblíku na chodbu s tím že ho pak vyhodím do popelnice,jenže najednou sem šla ven a slyším z kyblíku hramoždění,kouknu tam a tam křeček,živej zdravej,jak já byla ráda:Dod ty doby když mě umřel křeček tak sem vždy čekala tak 2 dny abych se přesvědčila že je mrtvej
  25.9.2012 17:06Geluzee
  Prodám vybavení https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1356
  25.9.2012 18:06from Bosoraaky
  M§ôžete mipotvrdiť/vyvrátiť, čo spôsobujú letálne gény?

  Campbelláci: Mimi x Mimi - takže se tato zvířata nedožijí dospělosti. Jindy se rodí jedinci bez očí nebo z extrémně malýma očima (citované z neviem ktorej www stránky).

  Číňania: Dsds x Dsds: spôsobuje čo?
  25.9.2012 18:49soutěž
  Kdy bude probíhat nějaká soutěž??
  25.9.2012 19:27Nova domus
  Helena: číňani Ds + Ds - pokud jsou z té linie, jako je u nás v ČR, tak dochází k tomu samému jako u syráků - DsDs umírají v děloze.
  Campbelláci Mimi + Mimi - rodí se malinká mláďata bez očí a hlavně bez zubů, která umírají při přechodu na pevnou stravu hlady.
  25.9.2012 20:02from Bosoraaky
  Nikol: díky.
  25.9.2012 20:08keče
  díky
  26.9.2012 19:17Simi3
  from Bosoraaky:moje vstává většinou taky v půlnoci.. Takže bud jí to měním v půlnoci,nebo jí vyčistím až další den.. :))
  27.9.2012 08:18Naty
  Dobrý den , Před 3 dny nám umřel křeček a já jsme smutná sice byl plachý a nenechal se hladit ale stenak jsem ho měla moc ráda .. Teď přemýšlím o křečkovi džungarským ..(měla jsme roborowského) Neznáte nějakouch chovatelskou stanici v pardubicích nebo poblíž ? :) Velmi děkuji
  27.9.2012 08:20VerčaB
  Naty:
  Džungaráčky chová Bavlnka (Plzeň), Mandarin´s (Kroměříž), z Hor (Opava) a v Praze já a Pity.
  27.9.2012 08:23Naty
  VerčaB moc ti děkuji a koupil si tu někdo křečka ze zverimexu ? Já bych klidně jela do plzně jenže je mi 13 let a mamka by mi to nedovolila :(
  27.9.2012 08:30VerčaB
  Naty: Pokud jen trochu můžeš, PROSÍM, na křečka ze zverimexu se vykašli. Kam můžeš dojet? Ono dnes už není tolik problém křečka po někom poslat. "Obchoduju" takhle s holkama od křečků i morčat.
  27.9.2012 21:14Timmy
  Dobrý den,jednou jsem se zde ptala jestli je možné spřátelit syrského křečka s myší.Všichni co mi odepsali
  - - - - -
  že to není možné.Mě se povedlo že naše mládě dnes už dospělí křeček má za nejlepšího kamaráda našeho myšáka.
  28.9.2012 07:51Naty
  Timmy: Super :) Nechceš jsem hodit foto ? :D Jak spolu kamarádí ? :D
  28.9.2012 08:24Navel
  Timmy: ono nejde o to, že to není možné.. výjimky existují (jako u všeho), ale jde o to, že když někde napíšeš nebo dáš fotky jak jim to spolu sluší a jak si rozumí, tak to bude každé druhé děcko zkoušet (protože to přeci jde) a mnoho myšek zbytečně zemře.
  28.9.2012 10:19Rosie
  Timmy - Jak říká Navel, docela se i divím, že jsi měla nervy je dát dohromady, přestože byla velká pravděpodobnost, že to skončí krvavě
  28.9.2012 17:13teresssska
  Timmy: Co na to říct. Asi ti na nich moc nezáleží, když jsi riskoval jejich životy.
  29.9.2012 16:55Timmy
  Fotku se dam jakmile budu doma nyní jsem u babičky a až si vezmu od kamarádky toho křečka (protože ten křeček byl syn naší samičky kterou jsem si koupili už zabřezlou.To mládě jsem už jako malá asi od dvacateho dne života pouštěla do vyběhu s tou naší myškou a oni si na sebe zvykli.To mimi jsem si chtěla nechat ale mame jen jednu klec na tu samičku (a ta se s nim nesnese) a menší klec s myško(tam by se oba nevlezli )a tak jsem křečka musela dat kamaradce .ale bydli o parto výš a tak si vždy jednou tydně toho samečka pučuji a davam k naší myšce a oni spulu spinkaji v domečku.!!! nikdy se nepoukosali!!! takže jsem žadné jejich životy neriskovala
  - - - - -
  jedine foto ktere mam a kde jsou spolu je na kralici.cz kde mam album s fotkou jmenuje se buraček a
  simba
  29.9.2012 17:03Rosie
  Timmy - Riskovala, protože to, že se nepokousali jako mláďata, neznamená, že teď křečkovi nerupne v bedně a myšáka nezakousne.
  Mě by obecně zajímalo, kde jsi nabrala tak božský nápad, dávat je k sobě...
  29.9.2012 17:03Ivča3
  Timmy: Pokud bylo to mimi je sameček, tak opravdu nechápu jak tě mohlo napadnout, že bys ho nechala s matkou v jedné kleci? Matka nepozná že to jej její syn, nejsou to lidé, pokud by ho ihned nezabila, tak by se urodila k smrti a navíc chudáci potomci, byly by určitě různě postižení a mohly i nepěkně trpět. A nikdy nevíš, co je může napadnout, jednoho nebo druhého, aby jsi jednou nenašla myšku zakouslou a naprosto zbytečná by byla její smrt, pokud nemám vhodné podmínky pro zvířata ,nepořizuju si je, protože to je týrání! Křeček je samotář, navíc musí mít taky odpovídající klec, rozměrově, ne míň jak 60 cm délku a takových 45 cm šířku
  29.9.2012 17:21Timmy
  Ja měla toho samce se samici když bylo mimino.jakmile bylo schopmńe žít samo tak jsem ho dala pryč dýl u nas nebyl.ja je nechtela mit dohromady se samici .ani bych toho samce nenechala s nasi mysi byli spolu jen pod mym dohledem nikdy celou noc.a muj kreček ma klec o rozmerech (v.100xd70xš40)
  29.9.2012 17:25Rosie
  Timmy: A vidíš na ně, když jsou spolu v tom domečku a spí? Myslíš, že bys mohla okamžitě zasáhnout, kdyby křeček šel po krku myšce? To je blesk a budeš si to vyčítat.
  Navíc už se to tady zdá mladším návštěvníkům super, to dopadne :-/
  29.9.2012 17:26Timmy
  ja se o sva zvirata staram dobrboe tak me nechte byt jo nikdy se nepokousala.maji dostatecne velke klece ktere jim vyhovuji a dostavaji ruznorodou stravu.tak mi nenadavejte.mam sva zvirata rada a Nikdy bych je nedavala dohromady kdyby jim neco hrozilo.!!!
  29.9.2012 17:27Rosie
  Timmy - A proč jsi je tedy dávala dohromady, když jim hrozilo nebezpečí (a hrozí), že si ublíží?
  29.9.2012 17:27Timmy
  kdyz jsou spolu tak na ne s kamaradkou dohlizime a nikdy si neublizili.
  29.9.2012 17:31Rosie
  Timmy - Nevíš, jestli je to stresuje. Připadá mi, jako byste to s kamarádkou dělaly samy pro sebe, že vás to baví. Než aby to křečkovi, který je samotář, něco dávalo
  Od tohohle se už distancuju, vedeš si svou a až si něco udělají, bude pozdě...

  Promiň, Melis, za zaplácávání diskuze, ale bohužel nebyla možnost SZ.
  29.9.2012 17:31Timmy
  to ze jsme je dali dohromady poprve se vlastne stalo nahodou.ja dala naseho mysaka do naseho vybehu a muj bratr si to neuvedomil a dal tam i toho krecka ja tam hned bezela abych je oddelila ale oni si neublizili.porad za sebou behali a nakonec spolu v rohu a usli .tak to zacalo
  29.9.2012 17:34Ivča3
  Já bych to ukončila, stejně to nemá cenu. Timmy, dělej jak myslíš, jen aby tě to jednou šeredně nemrzelo, nevyčítala sis nic a nestyděla se za sebe. Nevím kolik ti je let, ale už bys mohla mít trošku rozumu.
  29.9.2012 17:38Timmy
  vite co na to seru svama se neda povidat.furt jenom opakujete to same kdyby neco hrozilo a navic nasemu mysakovi jsem uz koupili mysiho kamarada protoze od te doby co jsme dala naseho samce (krecka ) dali pryc tak skoro nezral jak mu chybel a nemocny nebyl byla jsem u veterinare.ted ma kamarada stejneho druhu a krecek je u kamosky.uz je dohromady davat nebudu kdyz vam to tak !!!vadi !!!
  29.9.2012 18:14Ivča3
  Timmy: Tak pokud má myšák kamaráda stejného druhu, tak už vůbec nevím proč k němu pořád chceš dávat křečka. Opravdu bude lepší, pokud si teda křečka chceš od kamarádky vzít, jestli jsem dobře pochopila, že už ho nechce, nebo nevím proč si ho chceš vzít zpět zase, tak pokud má kamarádka dostatečně velkou klec pro křečuldu, tím líp, nemusíš kupovat, vždy když navečer vykoukne, tak si ho chvíli vem k sobě, věnuj se mu, pohraj si s ním, nechcej ho pod dohlede m proběhnout a trošku prozkoumat zase jiné prostředí a bude určo mnohem více spokojený než s myšákem
  29.9.2012 18:21melisinda
  Tak abych i já přispěla svou troškou blbosti do mlýna. Když sem byla malá, tak jsem chovala v jedné malé ( ve zverimexu ani větší nebyly) kleci 2 laboratorní myšky a džungaráka. Sice si nic neudělali, ale spokojení spolu rozhodně být nemohli, takže dneska už by mě to opravdu nenapadlo a to samé doporučuju ostatním chovatelům.
  29.9.2012 20:04swagie
  Ahoj.Vím ,že tady je napsáno kolik má klec měřit ,ale jaké jsou ideální konkrétně?Aby byly větší do výšky nebo do šířky?Děkuji předem. :) A vyrábíte jim nějaké hračky samy?Třeba moje kamarádka udělala kuličku z těsta na chleba a přinesla to dědovy na chatu a ten jí to vlastně upekl.Dala tu "chlebovou kouli " vysušit aby ztvrdla a pak jí donesla křečkovy do klece..Prý ,že byl zní strašně nadčený :O :)
  29.9.2012 20:16Timmy
  jen pro upresneni protoze pisu dost zmatene .samicku krecka mam ja a narodilo se ji mlade asi tyden po tom co jsem si ji vzali ze zverimexu kde byla dok´hromady s dvema samci .toto mlade jsem mela nez bylo schopno zit samo .mezitim jsem pustila naseho mysaka do vybehu a muj bratr ho nevidel a pustil tam i toho krecka .ja tam bezela abych je oddelila ale oni se vubec neprali chvilku se ocichavali a pak se ulozili v rohu a usli vedle sebe .a tak to zacalo .po te co mlade bylo zcela samostatne jsem ho dala kamaradce.potom jsem asi za tyden koupili kamarada nasi mysce protoze nemela kamarada.od te doby co ma mysak kamarada jsem je dohromady nedala aby se neco nestalo druhe mysce.ja si krecka zpet vzit nechce jen jsem psala ze jsem si ho chtela nechat ale nemela jsem pro to prostredky.ma samicka vzdy vecer kdyz vykoukne tak ma moznost se pod dohledem probehnout po byte nebo ve vybehu.


  PS:ted se mi staloze jedna holka se kterou jsem byli venku mi rikala ze chova dohromady dospelou samici syrkseho krecka ke ktere si koupila samce snazila jsem se ji to vymluvit ale ona ze se maji radi i kdyz mi rekla ze pred ni ten samec vzdy utika a vyskoci na mrize a je skrceny s vrchnim rohu klece.newim co ji rict.
  29.9.2012 20:32Caramelly
  https://www.kralici.cz/alba.asp?a=21183
  29.9.2012 21:14Bořek
  Dobrý den. Prosím váss jak mám naučit křečka zlatého pít ze skleněné napáječky? má 3 měsíce a celou dobu má jenom misku s vodou a teď ho chcem naučit na napáječku. Nedaří se nám ho naučit na tu napáječku. Díky
  29.9.2012 21:18tuntin
  nemáte někdo zkušenosti s bydlením pro křečka Habitrail ovo ( nejde mi sem vložit odkaz ) je to taková sestava plastových trubek. Už nám umřel třetí křeček. nemůže to být tím plastem, nebo špatným větráním v trubkách ? :(
  29.9.2012 21:36ChS Nest
  tuntin: my máme doma tyto klece 2 .Co si v tom měl za křečky?
  My v jednom měli džungaráka a v druhém taky-jeden se dožil 4 let a 2 měsíců (to je hodně na džungaráka) druhý se dožil 3 let a 8 měsíců (to je taky hodně). Syráci v Habitrail ovu nebudou vůbec spokojení (je to na ně malé,hlavně ty trubky) je to malé i na Džungaráky.
  - - - - -
  Bořek: když mu odendáte misku tak na to nějak příde že se z toho pije.My jsme žádnej způsob jak to křečka naučit nenašli.Naši na to vždycky přišli sami.Musíte ale kontrolovat jestli mu z napáječky ubývá voda,kdyby neubývala tak mu tam dejte zase misku.Ale myslím že na to příde :)
  29.9.2012 21:38tuntin
  měly jsme džungaráka, potom myšku, pak syrského , postupně samozřejmně. a všichni asi do tří měsíců umřely. Máme takovou tu kulatou základnu s trubkama, vy máte asi klec, nebo taky tohle ? Můžete sem dát foto nebo odkaz ?
  29.9.2012 21:40ChS Nest
  tutin: ta poslední klec dole tu máme 2x - http://chsnest.webnode.cz/bydleni/
  29.9.2012 21:53tuntin
  to je ono, máme to samé :) Tak to teda nevím proč nám umírají :( mají všechno, jídlo vodu , ovoce zeleninu,......
  29.9.2012 22:40from Bosoraaky
  Tuntin: ako/čím ste to dezinfikovali po úmrtí zvieraťa?
  29.9.2012 23:24tuntin
  všechny trubky jsme rozebraly, omyly savem ( tím na domáctnost ) a důkladně opláchly vodou .
  29.9.2012 23:58Ivča3
  tuntin: Může to být opravdu jen dost blbá náhoda:( Pokud byly všechna zvířátka ze zveri, kdo ví původ, mohli mít nějakou vadu právě třeba ze spojení matka se synem, otec s dcerou.... Jinak ubikace se mi nezdá moc vhodná, hlavně rozměrově:(
  30.9.2012 10:03teresssska
  Timmy: Ne, nestaráš se o ně dobře, když záměrně riskuješ jejich životy. A tu klec si teda představit nedokážu nicméně, klec vysoká METR je naprosto nevhodná.

  swagie: Určitě je lepší klec co největší do šířky. Vysoké klece nejsou moc vhodné, křeček může spadnout a zranit se. Takže pokud je vyšší klec, musí v ní být dostatek pater a hamaků, aby si křeček neublížil. Jinak já křečkům šiju hamaky, kostky tunely a pod. a třeba Denča z ChS Bavlnka vyrábí hlodací tyčinky -
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1074 , ty se mým křečkům moc líbily :).
  - - - - -
  Timmy: Nehledě na to, že křeček a myš mají NAPROSTO odlišné nároky, co se množství potravy týče. A prosím nereaguj na mě. Tvoje odpovědi a hlavně ty delší vůbec nečtu, jelikož naprosto ignoruješ jakoukoliv interpunkci.
  30.9.2012 10:12alkeran
  teresssska: a jaké jsou ty NAPROSTO odlišné nároky ve stravě myši a křečka? To by mě opravdu zajímalo.
  30.9.2012 10:17Bořek
  CH S Nest: díky snad se to povede
  30.9.2012 10:35teresssska
  alkeran: Vzhledem k tomu, že průměrný křeček je minimálně 2x tak velký jako průměrná myš, stačí se zamyslet...
  30.9.2012 10:59alkeran
  teresssska: pardon,ale v kvantitě ty "naprosto" odlišné nároky nevidím. Bral bych to pouze v případě,že by rozdíly byly kvalitativní. To,že dám křečkovi o 15 g víc než myši je naprosto bezpředmětné.
  30.9.2012 11:04teresssska
  alkeran: A jak uhlídáš, kolik sní křeček (který křečkuje=hromadí potravu na několik dní dopředu) a kolik zůstane myši, pokud je chováš dohromady?
  30.9.2012 11:10Alkeran
  teresssska na tohle jsem se neptal.
  30.9.2012 11:20teresssska
  Alkeran: Ne, na to se ptám já tebe... Já od prvního příspěvku mluvím o množství potravy, bavím se totiž s člověkem, který chová myš dohromady s křečkem...
  30.9.2012 11:25Caramelly
  Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Mám doma myšky a jeden sameček kterého jsem si koupila ve zverimexu už dospělého a má asi jenom 3/4 ocásku newim jak se mu to stalo už jsem ho tak koupila začíná tloustnout.někde jsem četla že myšky když začínají starnout tak tloustnou.je to pravda??
  30.9.2012 11:27Timmy
  ja nechovat myš dohromady s křečkem.nikdy spolu nebyli celý den každy má svou klec.
  30.9.2012 11:27teresssska
  Caramelly: I když se to podle posledních příspěvků nezdá, tohle je diskuze o křeččích. Diskuzi o myších najdeš tady: https://www.kralici.cz/mysky/diskuze.asp
  30.9.2012 11:29Caramelly
  děkuji moc.
  30.9.2012 12:25swagie
  teresssska: Děkuji moc. :)
  - - - - -
  Můžou křečci med?.. Chtěla bych spojit směs s medem a udělat z toho kuličku.Pak bych tu kuličku nechala na topení aby uschl ten med.A pak bych to chtěla dát křečkům. :)
  30.9.2012 12:38teresssska
  swagie: Bála bych se, aby jim to neslepilo torby.
  - - - - -
  http://chsbavlnka.webnode.cz/products/domaci-hlodaci-tycinky/ tady máš návod na ty hlodací tyčinky od Denness, i když je to trochu složitější :)
  - - - - -
  I když zaschlý med asi nelepí, že?
  30.9.2012 12:47Míša a aginka
  swagie: Podle mě zaschlý med by nevadil tím, že bude lepit, ale hlavně je v něm spoustu cukru. A taky by se nedal sušit na topení, tam by se spíš roztál ne?
  30.9.2012 12:58Caramelly
  Jak jsem si tak četla o čem si tu píšete tak mi příjde že ten Timmy svá zvířátka moc rád nemá.já mám sice i křečka i myšky ale dohromady je dát by mě ani nenapadlo.asi ji na těch zvířátkách moc nezáleží
  30.9.2012 13:06teresssska
  Caramelly: To je ale náhoda, že píšete ze stejné IP adresy :)).
  30.9.2012 13:21Caramelly
  to je divný ja Timmy nejsem
  - - - - -
  Prominte ja už si to uvedomila nevim ja to spravit udelala jsem velkou chybu omlouvam se vsem.prominte
  - - - - -
  vazne se moc omlouvam jak to spravit??? ano jsem caramelly
  30.9.2012 13:25teresssska
  Caramelly: Prostě neriskuj, je možný, že se tvoje myška s tvým křečkem snáší, nakonec jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo, ale nevidíš jim do hlavy a nevíš, kdy se něco může stát nebo jestli je to nestresuje... O nic víc nejde.
  30.9.2012 13:26Caramelly
  děkuji otevřeli jste mi oči.