od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2013
 • Zobrazuji 246 zaznamu.
 • 1.11.2013 07:12Lennyička
  Pepinie: velká klec je fajn, nevím co máte za křečka. Ale u džungárů je normální, že ve volné přírodě se honí za potravou i několik km... takže je super vlastnit kolečko (to mi je jasné, že máte). Ale zároveň je dobré nechat křečka proběhnout, můj džungár má klec cca 50x30x40.. řekla bych odhadem. Myslím, že to je málo, každý den jí proto pouštím "na procházku" sice jí neustále hlídám a obracím oc skříní, ale pohoda. Nebo běhá po chodbě (zatím tam není žádná skříň a kabely už vůbec ne) :-)
  - - - - -
  už se těším na jaro (pokud nebude tak ošklivé jako letos) a léto. Udělám jí výběh na zahradě. Zase pod dozorem. Jsou to mistři útěků :-D asi z vrchní části klece bude výběh.
  1.11.2013 08:30Pepinie
  Tak fotky klece v albu: https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1530

  Lennyička - samozřejmě, že Punkáčka chodí na procházky, v albu je vyfocený její výběh (zabírá půlku obýváku:)
  1.11.2013 08:42from Bosoraaky
  Lennyička: vonku (mimo domu) hrozí škrečkovi celkom dosť nebezpečenstiev. Ak ho dáš do trávy, môže zjesť niečo, čo je pre neho jedovaté. Môže chytiť nejaké parazity. Môže dostať úpal. Môže mu ublížiť iné zviera. Môže sa to stať aj pod tvojím dozorom, škrečkovia sú veľmi rýchli, preto by som škrečka von nebrala.
  1.11.2013 08:58Lennyička
  Bosoraaky: beru je ven běžně :-) mám je na své zahradě, kde jiné zvíře není :-) a roste tam jen pampeliška, jitrocel trochu mechu, znám svou zahradu :-) a nemám z toho strach :-) úpal? To vím, proto máme slunečník, ale i kvůli sobě :-)
  - - - - -
  ovšem co je nejhorší jsou spíš brouci a hmyz :-) vosy a ták... spíš je venku jen pokud si s ním hraju... :-) takže se jim nikdy nic nestalo. Apoň mají pestrý život když už musí být tak krátký :-(
  - - - - -
  Letos nově bude i na balkoně :-) až se obrátí slunko tak půjde na čerstvý vzdoušek, ale i s klíckou :-)
  1.11.2013 09:07from Bosoraaky
  Lennyička: určite poznáš svoju záhradu, máš ju preskúmanú milimeter po milimetri, každé stebielko, každú rastlinku poznáš, na 1000 % vieš, že nič iné ako pampeliška, jitrocel a mech v nej nerastie. Určite máš preskúmanú aj každú rastlinku a vieš, že nie je okakaná alebo ocikaná od iných zvierat, po ktorých by tam mohli zostať parazity :D :D :D Rob, ako uznáš za vhodné. Ale sú určité veci, ktoré by som moc verejne nepropagovala, lebo to tu číta kde-kto a nie všetci sú natoľko zodpovední, aby si prečítali nielen za A (škrečok vonku), ale aj za B (hrozí mu pri tom nebezpečenstvo) a zamysleli sa nad tým.
  (Keď dávaš smajlika za každú vetu, blbo sa to číta.)
  1.11.2013 10:16Lennyička
  Bosoraaky: Mám ráda smailíky .-) EH, znám svou zahradu, ale nikdy jsem tu nanapsala, že křečík běhá po celé téhle zahradě, ale má na zemi vršek klece, občas se vyhřívá na terase a jindy na posakané zahradě :-) máme super sekačku :-D ale kdo né v dnešní době :-D

  slyšela jste heslo: ,,kdo nic neriskuje, nic nemá" ? nezlobte se, ale já zase neuznavám křečíka zavřeného celé kdy v kleci/akváriu. Když už zvířátka musíme týrat tím, že nejsou ve volné přírodě proč jim nedopřát co nejvíce lze. Já zvířata miluji, a je jedno jestli křečík nebo kůň, miluji zvířata. A domnívám se, že je důležité dopřát těm zvířatům co nejvíce je v našich silách. A děti jsou taky jako křečci, všude lezou atd. a také je zvládneme, protože jednoduše musíme :-) když se neustále budeme bát o to co se může stát, ale nemusí nikdy nedopřejeme druhému nic hezkého, nebo jen zlomek hezkého. Ať si každý dělá co chce, venku číhá nebezpečí, ale je jen na nás jak to zvládneme :-)
  - - - - -
  ale nikoho k tomu nenavádím, nerada bych aby mi někdo případnou nehodu dával za vinu :-)
  - - - - -
  a po dešti je zahrada čistá, to jen k tomu, že je očůraná atd... mám psa :-) ale ten na zahradě ani nečůrá ani nedělá druhou potřebu. Jen pro info. Nemusíte mi věřit, ale je to tak, je to hafík z bytovky, kříženeček.. neuvěřitelně chytrej na to aby si špinil výběh. Myslím to vážně. Normálně ho na chalupě venčíme až na procházce udělá potřebu :-) A pokud máte děti, taky běháte jen s desinfekcí a savem? Možná proto je vaše dítě nemocné. Nechci je srovnávat s křečkem :-D jen si myslím, že až tak dalece to nebezpečné není, spíš to je o nás lidech, jako vždy :-)
  - - - - -
  Spíš bych potřebovala poradit s jednou věcí... za jak dlouho z 27g křečík džungarský vyroste na 45g jakože do té dospělosti, předchozí jedince jsem nevážila... mám teda samičku. S tím si opravdu rady nevím :-(
  1.11.2013 10:29Ivča3
  Lennyička: I když ho necháš teda ,,probíhat,, tak stejně ta klec mi přijde malá a ještě odhadem, může být i menší, přeci jen tráví tam taky hodně času v noci když ty spíš a je aktivní, mě by se teda taky nelíbilo žít v kumbálku. A jinak je fajn, že se křečkovi takto věnuješ, ale opravdu tady to je o tom, že sem chodí i malé děti, ty, jak přesně říká Hela, toho chytnou - jééé, křečci můžou být spolu, naseká si deset křečků do jedné klece a dál to neřeší, oni se přeci neperou ale hrajou, no a neštěstí je na světě... Dál si přečte že křeček chodí ven na zahradu na procházky, koupí si děsný kšírky na křečka ve zveri a už ho tahá chudáka jako psa... Nechápou že ty máš teda zkušenosti, odhadneš povahu křečíka atd... A jinak bych se taky bála pouštět křečka na zahradu volně, nikdy nevíš co ho napadne, čeho se lekne a na balkon mi to nepřijde taky moc dobré, přes den spí a co z toho má,ovšem jestli i toto nemají tvoji křečci opačně:) A halvně - lítá všelijaká havěť, vosy... Může ho něco klidně i ďobnout...
  1.11.2013 10:55Lennyička
  Ivča3: je to tak jak to říkáš :-) neměla bych to psát. Na balkoně jsou navečer, když už se probudí. Jenomže je to tak, že každý ten křeček je jiný na povahu. Měla jsem i kousáče :-D ať jsem dělala co jsem dělala byl odměřený, prostě trochu morous. Nechtěla jsem vzbudit dojem, že jsou celý den venku nebo na balkoně, to nikdy. Prostě jen chvilku - půl hodiny, hodinku. Nemám tolik času u ní nich sedět. A teď mám prostě jen jednu křečici holku a zatím venku nebyla, je zima. Uvidí se.

  Nechci vzbuzovat dojem, že jde vše a velmi snadno. NEJDE. A pokud vidím, že křečík už je moc živý jde zpátky do klícky a nebo do výběhu.

  Souhlasím Ivčo, je malá ta moje klícka, musím s tím něco dělat... :-)
  - - - - -
  Né, máte naprostou pravdu, beru to vše zpět, lze to, ale nač to vše riskovat... že já u nich dřepím a odháním kde jakou vosičku je moje blbost. A není to pořád.. 2x - 3x za rok se dostanou ven, jako opravdu na vzduch... také to moc nepokouším. Ale snažím se dělat něco navíc. A je to má blbost, že to riskuji. Stačí se otočit a křečík může být fuč a nebo poštípaněj něčím. Je to tak.
  - - - - -
  nedošlo mi, že křečíci/ křečci jsou obvykle to první co se dětem pořizuje za zvířátko a tak se tu ptají hlavně děti a není dobrý nápad aby dítě hlídalo venku tohle malé zvířátko.

  pokud zde je nějaký admin ať to raději tedy smaže. Psala jsem věci, které se skutečně moc nedoporučují...
  1.11.2013 12:15melisinda
  Lennyička prosím, zkrať svoje příspěvky na nezbytné maximum ;) a na povídání tu slouží chat.
  1.11.2013 12:51Lennyička
  melisinda: o chatu jsem nevěděla, polepším se :-) a máš nádherné motto! Naprosto s tím souhlasím .-)
  1.11.2013 15:19Pepinie
  můžu se přidat? já nevím proč by se to mělo tak hrotit, jestli křeček chodí ven či ne, ono všude je nějaké nebezpečí, a taky nebudu zakazovat nikomu aby moje potkaní odchovance bral ven, hodně zvířátek to má rádo, akorát se jim člověk venku musí věnovat a ty zvířátka tam musí být dobrovolně...samozřejmě je riziko, že se mu něco stane, ale to je venku i pro nás a přesto nás rodiče nedrží zavřené doma :) já měla třeba potkanici co úplně zbožňovala být se mnou na zahradě a nikdy se jí nic nestalo, protože jsem jí dozorovala...naopak kamarád měl taky potkanici a venku chytla leptospirozu...takže fakt záleží na každém a netřeba za to nikoho sekýrovat...
  - - - - -
  chytla leptospirozu, ne protože jí nedozoroval, ale bydlel v místě, kde se pohybovalo hodně divokých potkanů...
  1.11.2013 18:55Lennyička
  Pepinie: souhlasím s vaším názorem :-) ale je fakt, že jsem to přehnala tím, že opravdu by se toho mohla chytit malá dítka a byl by malér na světě..
  1.11.2013 19:14Bonnie
  Ahoj, ze včerejška na dnešek mi ochrnul křeček na zadní nohy ( před 8 dnama mi rozkousala nabíječku). Tak jsem volala veterináři,kterej mě seřval že právě večeří a řekl že se uvidí časem, za dva tři dny. Křeček normálně jí a pije, ale za sebou táhne obě nožky. nevím jestli se do rozhejbat ochrnutí, co myslíte? Mám o ní strach.
  1.11.2013 20:01Lennyička
  Taky bych potřebovala radu, sháním klec, ale rozteč mříží do 7mm... a velkou.. teda třeba 60cm a více.. já nevím do 70cm. Nevíte kde shánět? Prohledala jsem snad celý net :-)
  1.11.2013 20:06from Bosoraaky
  Pepinie: v mojej izbe škrečkovi nehrozí, že by chytil parazity alebo by zjedol jedovatú rastlinu (preto tu ani žiadne nemám). Sorry, ale porovnávať škrečka alebo potkana s človekom je pekná blbosť. Človek je na oveľa vyššej mentálnej úrovni a lepšie dokáže nebezpečenstvá predvídať, lepšie sa im dokáže vyhnúť. Škrečkovi ťažko napadne, že aha, tá rastina by mohla byť aj jedovatá, tak sa jej radšej vyhnem.
  Ivča ani ja sme nikomu nič nezakazovali. Upozornili sme na nebezpečenstvá tak, ako sme to urobili aj v iných prípadoch, pretože niekedy nestačí povedať len za A, ale treba povedať aj to rovnako dôležité a možno aj dôležitejšíe B. Záujemca, ktorý by chcel škrečka z môjho odochovu a trval by na jeho venčení vonku, by žiadneho nedostal.
  Nech si robí každý ako chce - je to na jeho zodpovednosti.
  - - - - -
  Lennyička: www.zoohit.cz - klietka Alaska, stojí necelých 1.000 CZK, má ju tuším Melisinda a ešte niekot/niektorí, sú s ňou veľmi spokojní. Ak si ešte odtiaľ neobjednávala a niekto ťa odporučí ako nového zákazníka, dostaneš zľavu 10 %. Zoohit ponúka aj kolotoče s veľkým priemerom.
  1.11.2013 20:18Pepinie
  from Bosoraaky: sorry, ale to je hloupý přístup...a ne, malé dítě není chytřejší než křeček...
  - - - - -
  Lennyička: já teď kupovala tuhle a je boží a obrovská
  http://www.levneklece.cz/www-levneklece-cz/eshop/7-1-Klece-pro-mysi-krecky/0/5/185-klec-100-cm-roztec-mrizi-0-7mm-pro-potkany-mysi-osmaky-krecky-Levne-klece
  1.11.2013 20:43Lennyička
  Bosoraaky: no, malé dítě také neví co je a není nebezpečné, prckové skáčou i z okna když si jich nebudeš hledět :-) je to vážně tak. Je to obdobné jako s křečkem. Totiž né zcela úplně. Ale dítěti časem vysvětlíš různé věci, co je jedovaté atd... já si beru svého křečíka na zodpovědnost a udělalám pro ni max. co bude mých silách :-)

  díky za tipy na klece.... nevím jak sem dám link.... chtěla bych vám ukázat co mám a co jsem našla :-D ale nevím jak
  - - - - -
  http://www.ovcak.cz/fotky9906/fotos/_vyr_5851aaa.jpg tuhle mám... a tahle se mi zdá docela ok http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_krecky/80cm/121263#0

  jde mi o to aby měla kde si hrát jakoby, klece bez pater se mi moc nezdají. A hlavně o tu rozteč mříží no, je paradox, že pro křečíky džungarské a myšeï jsou mříže s roztečí 1cm.. ale jak jde o klec pro potkany, osmáky tak jen klidně 0,7cm.. se nám výrobci zbláznili? :-D
  1.11.2013 20:48Ivča3
  Pepinie: Bohužel Hela má pravdu, se někdy podívej třeba na morčata, či jiné diskuze a konečně nemusíš chodit daleko - tady na křečkách, někdy se nestačíš divit co vypotí a napadne dospělého natož dítě.
  1.11.2013 20:56Ivča3
  A Hela má naprostou pravdu, ještě že máme svou zahradu, možná jsem citlivka ale pokud bych bydlela v paneláku tak bych asi ani ty morčata nepouštěla ven na trávu za panelák, nebo někde na louce, to ještě možná ale i tak bych se bála, natož křečka... Jde hlavně o ty nemoci, to bych se opravdu bála, pokud má člověk vlastní zahradu, ještě budiž, ale taky nám tu běhají kuny, toulavé kočky a myši a kdo ví co ještě, takže v tomhle Helu naprosto chápu, taky křečky nepouštím ven a myslím že nijak netrpí
  - - - - -
  Lennyička: www.levneklece.cz nebo jak píše Hela, Pepinie si myslím pořizovala metrovku ze zoohitu taky za pár stovek... Ta cos dávala odkaz není špatná a cenově ještě ok, ale lepší jsou dle mého plastová patra a ne dřevěná, možná jsem měla čuníky křečky co čůraj na patra jen já:) A zase mi přišlo že moc nešplhají spíš mi vždy norníkovaly v hoblinách a zase zábavku a různé prolézačky mu můžeš hravě ve velké kleci vyrobit či koupit
  1.11.2013 21:55Navel
  Lennyička: tahle má mřížky hodně blízko u sebe http://www.krmivakonarovice.cz/klece-a-prenosky/klec-tommy-mouse
  1.11.2013 23:12from Bosoraaky
  Pepinie: alebo nezodpovednosťou... :-(

  Lennyička: aha, ty máš džugnára. Pre nich sú lepšie boxy, napr. najväčší Samla box z Ikey (u nás aj s vrchnákom a zámkami na vrchnák vyjde cca 20 EUR). Ak používaš hobliny, môžeš mu dať vyššiu vrstvu, džungári radi hrabú a budujú tunely. Do boxu sa dá vyrobiť aj poschodie. Lepiša je ubikácia dlhšia než krátka a vysoká.
  2.11.2013 13:32Lennyička
  Navel: Děkuji, ale já bych prostě nejraději nějakou takovou jakou mám, http://www.ovcak.cz/fotky9906/fotos/_vyr_5851aaa.jpg takovou, ale má rozteč 1cm, což se bojím, že mi uteče z ní :-( tak hledám a hledám, třeba zkusím ty bez patýrek jak posíláte... a něco jí vyrobím. Uvidím ještě. Zatím z té mé nezdrhla. Když nejsem doma je v místnosti kde nejsou skříně a nic... prostě zatím volná místnost :-)

  díky všem za rady s těma klíckama... :-)

  Bosoraaky: mám džungára nooo, ale ona nesnáší když je v krabici (tam je jen když čistím klec a nebo na hraní) furt chce ven, miluje klec :-) takhle takhle... a nebaví jí to tam, jen panáčkuje... tak si myslím, že box by byl podobný... navíc raději něco kde jde dost vzduchu.
  2.11.2013 13:48Ivča3
  Lennyička: Nehledě na to, že klec pro džungaráka není moc vhodná kvůli packám, tak i to mřížované patro je na prd, snad na něm máš aspoň karton, rozteč do 1 cm je naprosto v pohodě... A jinak když máš tolik zkušeností - je jasné že každý křeček se snaží uniknout z ubytování, jak z klece tak boxíku a i přepravky do které je dáš když čistíš, není to o tom že by tolik milovala klec, moji křečci se snažily zdrhnout ze všeho
  2.11.2013 13:50Petastastna
  já teda nevím, ale mě malý dužngaráci, měsíc starý z klece o rozteči 1 cm utekli :-p donesla sem si je takto velké ze zveráku....
  2.11.2013 13:54Lennyička
  Ivča3: no mě se zdá rozteč 1cm moc, vzgledem k tomu, že váží jen 27g cca... je to prcek ještě :-) a to už jí mám několik týdnů. Ano , klec je méně vhodná, ale ona jí fakt má ráda.. má tam tu rouru a je z toho u vytržení, z klece se jí chce ven, to je fakt, ale jen protože ví, že jí čeká obří výběh :-D ale když je v té krabici chová se vyloženě naštvaně, v kleci tolik ne.. uvidí se no, něco musím vymyslet :-)

  Petastastna: věřím, proto to řeším :-) to byla mláďata no, tahle je ještě také malá..
  2.11.2013 18:26Renča
  Dobrý den, možná na Vánoce dostanu křečíka džungarského. Ráda bych se zeptala, kolik toho sní za den. Nechci odpovědi typu ,,Málo", ,,Hodně" atd. Jestli třeba 2 polévkové lžíce apod. Bylo by to mládě. A mám ještě druhý dotaz. Co si myslíte o patrových klecích? Jsou dobré nebo ne?
  2.11.2013 19:25Olča
  renča: přečti si ty záložky nahoře aby ses o křečcích dozvěděla víc... no hodně lidí ty patrovky má, sama jsem jí neměla ale nemyslim že by o mohlo nějak uškodit... hlavně si dej pozor aby rozteč mříží nebyla víc jak 1cm... křeček by ti mohl utéct. :)
  2.11.2013 19:26Renča
  Olča: Jojo já si je četla, děkuji za odpověď
  2.11.2013 21:24Ivča3
  Renča: Jídlo mu dávej až navečer, třeba kolem šesté hodiny, abys ho taky někdy viděla:) Naučí se že v tu dobu dostává krmení a probudí se a vykoukne:) Já dávám odhadem tak dvě polívkové lžíce, takové zarovnané, ne vrchovaté - jeden den dávám granulky pro křečky a druhý směsku. Jeden den nebo dva dny v týdnu jim nedávám nic, akorát nějaký kousek zeleninky, ale to dávám i tak každý den i když dávám směsku či granule, i křeček potřebuje vitamíny. Ale jeden či dva dny v týdnu vynechám aby si snědly zásoby, když je čistím tak toho ve spíži mají až až:) Jinak klec doporučuju min. 60 cm menší ne. Pro džungaráčka je vhodnější boxík ale je to na tobě.Patra by měla být plastová aby se dobře udržovala, mě křečci ze začátku chodily na patro čůrat...
  3.11.2013 00:15from Bosoraaky
  Bonnie: nespadla? Mne raz spadla džungárka. Dva dni vláčila za sebou spodnú polovicu tela (jedla a pila normálne), na tretí deň behala ako pred pádom a nebolo na nej badať žiadne následky úrazu. Keď som to hovorila veterinárke, povedala, že mohla mať nejaký opuch okolo chrbtice, ktorý spôsobil dočasné ochrnutie.
  3.11.2013 11:13melisinda
  Dnes byla provedená úprava (rozšíření) zdejších pravidel.
  3.11.2013 12:32Chiora
  Ahoj všem.
  Mám jednu otázku - mohou být dvě samičky křečka Syrského spolu v kleci..?
  Děkuju, Chiora
  3.11.2013 12:37melisinda
  Choira ne, https://www.kralici.cz/krecci/pages.asp?f=druhy
  3.11.2013 12:37Navel
  Chiora: nemůžou
  3.11.2013 12:38Chiora
  Děkuju moc :))
  - - - - -
  Tak budu mít jen samičku ;)
  3.11.2013 13:10Ivča3
  Chiora: Co jsem ti psala na morčatech...
  Neber to nijak zle, ale podle toho co tu píšeš - jednou takový morče, podruhý takový a teď křeček nejsi moc solidní adept na to aby ti nějaký chovatel prodal svého odchovance, působí to dost divně - že budeš mít zvíře spíš jako hračku....
  3.11.2013 14:49Renča
  Ivča3: Jé, děkuji, moc si mi s tím pomohla. Sice ještě není jisté, jestli ho dostanu, ale doufám, že ano. Ve čtvrtek se to rozhodne :).
  - - - - -
  Ahoj, máš ještě jednu otázku(bude jich tu hodně, protože v prosinci budu mít křečka, takže... :D). Kdybych měla džungaráčka na skříni vysoké 1 m 60 cm v obýváku, kde se jen málokdy topí, bude mít bílou srst?
  3.11.2013 16:38Chiora
  Může křeček seno?
  3.11.2013 16:40Ivča3
  Renča: No, zase není dobré že se v místnosti, kde bude křeček, přes zimu topí jen málokdy. Kolik máte v obýváku přes zimu stupňů? Jde spíš o to, že by taky mohl nastydnout
  - - - - -
  Chiora: Málokterý křeček seno jí a nepotřebuje ho jako morčata, některý si s ním vystele spíš pelíšek ale já bych křečkovi seno nedávala vůbec, může si s ním poranit torbičku
  3.11.2013 17:09Chiora
  Ivča3 - děkuju. A může jogurt? Říkají že jednou za čas by ho měl jíst
  3.11.2013 17:12Ivča3
  Chiora: Klasický bílý jogurt jednou za čas může, na kávovou lžičku
  3.11.2013 17:13Chiora
  Ivča3 - dobře

  A ještě se smím zeptat - kdy mívají samice mladá? Přez celý rok?
  3.11.2013 17:18melisinda
  Chiora podle toho, zda jsou se samcem, přečti si prosím nejdřív všechny červené záložky, než se zeptáš.
  3.11.2013 17:19Ivča3
  Chiara: Samozřejmě že po celý rok mají mladé, ale samička si musí odpočinout nějakou dobu mezi porody aby nabrala nové síly a taky je přístupný určitý počet vrhů aby měla do roka aby jí to moc nevyčerpávalo
  3.11.2013 17:25Chiora
  Já se ptám, protože si na vánoce budu přát syrskou slečnu a jestli bude k mání nějakej malej prcek ;)
  - - - - -
  V našem zveráku
  3.11.2013 17:26Lennyička
  Chiora: Nerada bych tě urazila, ale přijde mi, že bereš zvířata trochu jako hračky. Ještě křečka nemáš, z toho co jsem pochopila (třeba se mýlím) a už chceš mladé a zajímá tě zda je můžou mít přes celý rok.. Trošičku opatrně s tím množením zvířátek, ano? Dopřej křečkovi čas než se seznámí s novým bydlení, s tebou atd. Nic bych s nějakým množením rozhodně neuspěchávala..
  3.11.2013 17:26melisinda
  Chiora stejně nebudou moct být spolu, v tom případě nechápu, proč morče byl problém a dva křečci už ne?
  3.11.2013 17:29Lennyička
  Chiora: achjo, jako bych to netušila, pokud si budeš brát ze zverimexu syrskou slečnu i chlapečka a budeš chtít aby měli mláďátka dbej prosím na to, že nesmí být ze stejného vrhu, sourozenci se nemnoží :-) a doporučila bych ti chovatele pokud chceš mláďátka :-) já mám sice ze zverimexu, ale jen jednoho a množit je nebudu...
  3.11.2013 17:31Chiora
  vy jste mně špatně pochopily - já chci dostat na vánoce malého křečka, nechci malé křečky, ptám se jestli budou malí křečci k mání i na vánoce.. Neberu je jako hračky..?! A chci jen jednu holku
  - - - - -
  Ale dobře - zamluvím si nějakého od chovatele ;-)
  3.11.2013 17:34Lennyička
  Chiora: aha ty chceš jen jednu holčičku mláďátko a ptáš se zda mají mláďata co celý rok aby jsi vůbec mláďátko sehnala... chápu to správně? Tak neboj, určitě seženeš :-) Pokud bys chtěla později mít mláďata vlastní odchovaná je lepší od chovatele mít už rodiče :-) pokud chceš jen holčičku nemyslím si, že je hřích mít jí ze zveráku, ale určitě to nese s sebou určitá rizika, jako nemoci atd...
  3.11.2013 17:35Chiora
  Lennyička - chápeš to velmi správně :D a určitě si koupím nějakého od chovatele - pomůžete mi s tím, neumím moc hledat :D
  3.11.2013 17:37Lennyička
  Chiora: někdo ti tady určitě poradí na koho se obrátit... já nemám zvířátko od chovatele, nemohu tedy moc radit, ale některé holky tady dokonce chovají křečky tak ti snad pomůžou :-)
  3.11.2013 17:37Chiora
  https://obchod.kralici.cz/p273-trixie-vlneny-pelisek-krecek.aspx

  Myslíte že se do něj křeček naučí..?
  - - - - -
  Lennyička : jinak děkuju za pomoc ;-)
  3.11.2013 17:41Lennyička
  Chiora: moje "prasátko" čůrá snad i v baráčku :-D takže bych pelíšek nevolila, ale já mám džungára, nevím jaký jsou křečci syrští.

  Pěkný večer všem! :-)
  - - - - -
  Chiora: Není za co :-) Holky mě určitě doplní, jedině dobře, fakt o syrských křečcích moc nevím, jen všeobecné, základní info. :-)
  3.11.2013 17:46Chiora
  A co doporučujete za podestýlku?
  - - - - -
  Lennyička - já taky měla džunárka! :)
  - - - - -
  A musí se křečkovi stříhat drápky?
  3.11.2013 17:47Ivča3
  Chiora: Akorát ho za chvíli rozcupuje, další blbůstka od výrobců jak z lidí vymámit peníze, je to na nic, křeček si buď udělá vlastní pelíšek v domečku anebo ještě líp pod patrem jako mají ti moji, je to tam vzdušnější než v domečku... Jinak já mám podestýlku hobliny, větší kousky, ne moc prašné
  - - - - -
  A drápky se stříhat nemusí, jen jednou u džungaráčka jsem měla nevím proč, že měl opravdu dlouhé drápky tak aby se neporanil, ale jinak ne
  3.11.2013 17:50Chiora
  Ivča3 - dobře, děkuju za rady ;) takže dřevěný domeček? :)
  3.11.2013 18:58heja
  Chiora:Měla jsem křeččí holčičku která v tomhle pelíšku často spinkala,vůbec ho necupovala byla moc hodná ani do něj nečůrala,ostatní moji křečči s ním dělají psí kusy někdy v něm spinkají ale taky ho dost cupují mají ho prodřený ,hezký večer
  - - - - -
  Chiora:mám syráčky
  3.11.2013 19:22Lennyička
  Chiora: já myslím, že by dřevěný domek mohl být, ale neměl by mít spodek plný... prostě by neměl mít dřevěnou podlahu :-) ale bude ti ho jistě okusovat :-)
  3.11.2013 20:21Cidik
  Teď koukám že mám dlouhou dobu bez příspěvků, ale když já nemám na co reagovat. :D Tak jenom odkaz na moje zvířecí stránky - kdyby se někdo nudil může juknout - http://cidik.websnadno.cz/
  4.11.2013 10:32Renča
  Ivča3: No kolik tam máme stupňů nevím, myslím že nějak okolo 20° asi. Ž
  - - - - -
  Že by prochladnul si nemyslím, když tam vydržím i já :D Jako topíme tam jak kdy ;)
  4.11.2013 10:45Lennyička
  Renča: křeček potřebuje pokojovou teplotu :-) 20°C by nemudsel být problém :-) pokud bude na podlaze jeho ubytování a je tam podlaha nikoliv koberec, dala bych pod něj možná deku :-)
  - - - - -
  nebo nějakou podložku..
  4.11.2013 11:37Navel
  Renča: hlavně nesmí být v průvanu
  4.11.2013 12:04Ivča3
  Renča: Tak ty a křeček je trošku rozdíl...Ale pokud je tam stále dvacet stupňů tak snad to bude ok
  4.11.2013 12:09Lennyička
  Koupila jsem dýňová semínka loupaná v obchoďáku může je džungarák? (prostě jsem šla na nákup a napadlo mě to koupit - sama je jím). Mám dojem, že je může, ale tak pro jistotu :-)
  4.11.2013 12:10Ivča3
  Lennyička: Může, můžeš je přimíchat do směsky třeba, nebo mu je dávat jako pamlsek, jednou za čas pár zrníček
  4.11.2013 12:11Lennyička
  Ivča3: já si to myslela, díky, díky :-) ještě tam měli lněná semínka ty už jsem si neriskla. To fakt nevím zda je může. Co myslíš?
  4.11.2013 12:14Ivča3
  Lennyička: Ty může taky:) Tady kdyžtak házím odkaz: http://pitynka.phpbb9.com/t119-co-koeeek-muze-a-co-ne
  4.11.2013 12:17Lennyička
  Ivča3: díky, díky. Vím, že i tady jsou vypsané věci co křečci můžou, ale já se tam nedostanu, omezený net :-) tak jsem se ptala, strašlivě mě to zajímalo teď hned prostě :-D díky moc :-)
  4.11.2013 17:07Renča
  Lennyička: Bude na skříni vysoké kolem 1 m a 50 cm :)

  Ivča3: Děkuji :)
  - - - - -
  Prosím o radu. Jak velkou klec máme obstarat na jednoho džungaráčka? Skříň je 85 cm dlouhá a 34 cm široká. A jelikož bydlím v Ově(Ostrava), tak kde jste kupovali svoji klec v Ostravě? Jaký je Váš názor na ni?
  4.11.2013 17:57Ivča3
  Renča: Pro džungara je lepší boxík a myslím že levněji ti vyjde kupovat na netu - třeba www.zoohit.cz tam je dobrá klec Alaska, pokud budeš trvat na kleci anebo na www.levneklece.cz Minimální rozměr je 60 cm na 40 cm, tu skříň máš teda docela úzkou:( Není opravdu možnost ho mít jinde? Ta skříň je taková nudlička, 85 není problém ale těch 34 je fakt málo
  4.11.2013 19:03Navel
  Renča: veliké boxy mají třeba v Hornbachu - 80cm dlouhý kolem 500 Kč
  4.11.2013 19:16Renča
  Ivča3: No, jako pochybuji.. :( Ještě se zeptám. Na netu mamka kupovat nechce, je zásadně proti

  Navel: A není levnější? Jako, já na ty boxy moc nejsem, zdá se mi to moc barevné, na křečka moc plastové(co když to rozkouše) a přeplácané, vždyť se tam nemůže ani pohybovat :/.
  4.11.2013 19:18Ivča3
  Renča: To je jako levný na tu velikost, pokud nemáš na to investovat křečkovi do kvalitního bydlení, tak co pak veterinář?
  4.11.2013 19:19Renča
  Ivča3: No to se uvidí, snad bude křeček zdravý ;)
  4.11.2013 19:21Ivča3
  Renča: Jak se uvidí? Bohužel musíš počítat se vším a pokud by opravdu onemocněl, to nemyslím zle a nechci to přivolávat ale pokud si pořizuješ zvíře tak s tímto počítat musíš, že to bude velká zodpovědnost a halvně taky finanční... Pokud bys neměla na veta, tak radši než aby pak krutě trpěl bolestí, si žádného nepořizuj...
  4.11.2013 21:41Lennyička
  můžete mi někdo poslat odkaz na ty boxy? Já vůbec nevím co to je a taky zvažuji boxík, ale když už, tak veliký :-)
  - - - - -
  tak už jsem konečně něco našla, ale teda moc se mi to nezamlouvá, skutečně nevzdušné, to raději snad akvárko :-)
  - - - - -
  a jsou malé, ty co jsem našla :-(
  4.11.2013 22:45Navel
  Renča: myslím box jako toto: http://www.nako-kolin.cz/skladovani/200130-bedna-plastova-t-box-xxl.html
  5.11.2013 10:13Lennyička
  Navel: To je teda hrozná krabice :-( promiň mi to, jen názor.. a jak s vodou? To mají pak v miskách?
  - - - - -
  Mám dotaz. Pořád řeším tu klec :-D napadlo mě, že koupím klec větší, s menší roztečí mříží jak jeden cm, ale bez patra jakože mřížového. A aby křeček nespadl z vysoké výšky kdyby ručkoval nahoře vypletu to tvrdým papírem. Co vy na to? Něco takového:
  https://obchod.kralici.cz/p2353-trixie-klec-pro-krecka-s-vybavou-tunely-a-kolotoc-velka.aspx , ale není tam rozteč mříží jaká je :-D napíšu jim dotaz :-) BTW: mám džungaráka (třeba někdo neví nebo zapoměl)
  - - - - -
  a nebo pořídím akvárko a bude po starostech.. ale zas budu mít starost, jak upevním okusovací závěsnou tyčinku? A nebo sůl na broušení zubů? :-(
  5.11.2013 10:41Navel
  Lennyička: možná hrozná, ale pro křečíky ideální :)
  5.11.2013 10:42melisinda
  Lennyička sůl nebude potřebovat a tyčinku na okus jenom svátečně, takže bych ji s klidem položila klidně do prostoru na podestýlku. Nenašla sem ještě, proč si nechtěla tu Alasku ze Zoohitu? (věčně ji teda nemají skladem, ale ona se tam čas od času objeví)
  5.11.2013 10:58Lennyička
  Navel: Moc ideální se mi nezná když vezmu v úvahu výšku.. 44cm je sice dost, ale když dopřeju křečíkovi podestýlku 10 - 15 cm na hrabání tak mi nahoru zbyde 34 - 29cm a pokud pouziju vyšší hračku, mohl by křečík vyskočit, ne? Zas nechci aby měla bednu a nic :-( a jak s napáječkou v případě té bedýnky, prosím?

  melisinda: o té stále uvažuji, neboj, zamlouvá se mi tohle řešení nejvíce, hned jak vyřeším zda se prodávají samotné plastové patýrka a roury.. Prostě chci aby tam měla co dělat. U mě v kleci se moc nenudí bych řekla. Jsem náročná, já vím :-)
  5.11.2013 10:58melisinda
  Lennyička napáječku pověsíš za drátek třeba za okraj toho boxu, já teda sem měla plastbox a zavěšovala sem to za mřížku zvrchu.
  5.11.2013 11:01Lennyička
  melisinda: teď mi došlo, že má rozteč 0,9.. to mě trochu znepokojuje..
  5.11.2013 11:05Navel
  Lennyička: na rozměry jsem nekoukala, posílala jsem to jako ukázku typu - tynhle neznám, kupuju v Hornachu a ty jsou mega - z nich určitě nevyskočí
  - - - - -
  ale dělej samozřejmě jak myslíš :)
  5.11.2013 11:08Lennyička
  Navel: nemáme hornbach.. asi tak :-) něco vymyslím :-) zvažuji varianty, porovnávám atd.. aspoň, že nemusím řešit ještě ceny když si vydělávám, to už by mě asi švihlo úplně :-D
  5.11.2013 13:38Chiora
  Zdravím. :))
  Mám jednu prosbu. Potřebuji poradit ohledně kamarádky Džungíse. Je mu asi už 1,5 roku a podestýlala ho hoblinama. Křečík má něco s očíčkem, už mu kapala Visínky ale pořád to neustává. Teďka má jako podestýlku ty granulky.. Ale pořád se očko nelepší, byla i u vetky, říkala že by to mělo být dobré ale kamarádka si pořád neustále stěžuje na zavřené a podrážděné očko. Poradíte prosím? :))
  5.11.2013 14:25Petastastna
  Chiora : a jaké granulky má jako podestýlku? Jestli jsou dřevěné tak mu to moc nepomůže.... lepší by byl oněco ne ze dřeva.... co vím co mi říkal veterinář...
  5.11.2013 14:33melisinda
  Chiora ať zkusí Asan Pet. Ten je hypoalergenní.
  5.11.2013 14:37Chiora
  Ale my jsme ve městě kde se Asan neprodává :D jsme takový městečko chvíli od Jeseníku
  - - - - -
  Peta - jo ;)
  5.11.2013 14:43teresssska
  Chiora: Kapat Opthalmo-Septonex, pokud to nepomůže, ať jí vet předepíše Opthalmo-Framykoin. Visine bych křečkovi do očí vůbec nekapala.
  5.11.2013 14:50Chiora
  teresssska - ok, napíšu jí ;)
  5.11.2013 14:51teresssska
  Chiora: A pokud problém přetrvává a vet má za to, že je vše OK, porozhlédla bych se po jiném... Tedy pokud u vás jiný vet je.
  5.11.2013 16:48Renča
  Ivča3: Tak jsem to nemyslela...
  5.11.2013 19:25Ivča3
  chiora-existuji eshopy
  6.11.2013 08:38Lennyička
  Ahojky. Co říkáte na tohle pro džungaráka? http://www.zbozi.cz/vyrobek/zelvarium-96l/ na patro bych nechala u sklenáře naolepit sklo jako zábradlí až nahoru a dala bych tam podestýlku i na to patro aby to neklouzalo křečíkovi. Jak se přidělává kolečko plné plastové na sklo? A nebude vadit křečíkovi lepidlo sklenářské? Já myslím, že by nemuselo když to zaschne tak se to ani vodou nerozpustí, tedy ani slinami... a snad by mi do skla nekousala, ne?
  - - - - -
  a dát jí do toho tanhle kolotoč na dno? https://obchod.kralici.cz/p2340-trixie-dreveny-kolotoc-pro-mysky-a-krecky.aspx a na patro jen jídlo a dolů ještě tohle na šplhání? https://obchod.kralici.cz/p1859-small-animal-jewel-prolezacka-drevena.aspx to by měla oukej, ne? Prosím, prosím názor někoho kdo má zkušenosti s boxama, terárkama, akvárkama... já měla doposud jen klídky :-)
  - - - - -
  * klícky
  - - - - -
  a provrtat u sklenáře dvě malé dirky na stěnu skla aby se tam uchytila drátkem napáječka, hm? Mám to vymyšlené, ale nevím jaká bude realizace :-)
  6.11.2013 09:01Navel
  Lennyička: já bych do skla nešla - strašně špatně se mi s ním manipulovalo, špatně se mylo. Ale pokud ti to nevadí, tak proč ne.
  Napáječky jsou i na přísavky - pokud se přísavka posune až úplně nahoru, tak by na ní dosáhnout neměl. Do skla bych nevrtala.
  Místo kolečka můžeš dát třeba i běhací talíř - ten se staví normálně na dno.
  - - - - -
  já teda u křečíků (roboráčků) napáječky nemám, mám misky - dávám je na vyvýšené místo a naprostá spokojenost - podestýlku do toho nehážou, nevylévají je...
  6.11.2013 09:05Lennyička
  Navel: díky za reakci :-) já volala do sklenářstí a navrtat dírky se nechají, čím měnší dírky tím blíže u sebe mohou být :-) víš jak, na drátek a venku zakroutit, to by napáječka mohla držet, ne? Právě bych si mohla navrhnout sama vše v tom akváriu jak by mi vyhovovalo. Sklo bych myla následovně: jednoduše bych vybrala stelivo, lopatičkou asi, do šplíchače nalila vodu a akvátko vystříkala a vyčistila ubrouskem :-) žádné tahání do vany pod sprchu. Akorát nevím co to sklenářské lepidlo, snad by nevadilo, ne? Přilepí mi tam patro i klidně platrové :-) ale zase shánět patro... nevím to si rozmyslím :-)
  6.11.2013 09:52Navel
  Lennyička: tak může to slepit akvarijním lepidlem, to nebude vadit určitě.
  Patro můžeš udělat takové, že bude stát na zemi - třeba z nějakého plastového lavoru - vyříznout boční stěny a nechat jen "nožičky" např. Nebo třeba i dřevěné - křečíci tak moc neznačkují, takže by to smrdět nemělo, ale zas se to nedá dezinfikovat, takže by to nebylo věčné. Třeba by to patro udržely i nějaké lepší přísavky (dát jich víc a plastové patro položit na ně) - křečík váží prd. Na pevno bych ho nelepila - opět kvůli čištění (bude se ti pod něj tou lopatičkou špatně dostávat, neotřeš ho ze spodní strany apod.).
  Kolem těch dírek se to teda musí nějak začistit, aby tam třeba nestrčil prstíky a neřízl se, nevím, s tím zkušenost nemám.
  S čištěním - já myla vždycky ve sprše, nebo venku hadicí, takže pro mě sklo bylo za trest, pokud to budeš jen otírat hadrem, tak je to asi jedno.
  6.11.2013 10:49Lennyička
  Navel: díky za konzultaci :-) já bych ráda měla akvárko 60x40cm a výšku uvidím.. s tím, že by patýrko mělo pouze 15x40cm, takže by se dalo dostat pod trvale přilepené patýrko a kdyby bylo skleněné to patro bylo by tam zábradlí až nahoru, protože kdyby skákala ze skleněného patra mohlo by jí to klouzat.. a stelivo tam dám. Jj, to je pravda, vyvrtané dirky pěkně zakupatit hranky :-) musím nejdřív koupit věci co chci mít v akvárku, popřípadě i to plastové patro a podle toho rozměry akvária.
  6.11.2013 13:15Chiora
  Leny - ten dreveny kolotoc se bude blbe mýt. Spíš plastový nebo železný :))
  6.11.2013 17:41Emapokemon
  Ahoj,jak často se dává ledový salát?obden?každý den?
  6.11.2013 19:46Ivča3
  emapokemon-urcite davej i jinou zeleninu,ne stale jen ledovy salat,nic se nema prehanet
  - - - - -
  ema-tak dvakrat do tydne maximalne bych dala kousek
  6.11.2013 20:52from Bosoraaky
  Lennyička: Uchytenie napájačky v boxe/akváriu – do ruličky z kuchynských utierok som zvislo vyrezala úzky pásik – taký, aby sa cezeň zmestila kovová trubička napájačky, v akáviách som ruličku prilepila obojstranne lepiacou páskou (páska nesmie trčať z bokov, aby ju škrečok nehrýzol). Box má šikmé strechy, v ňom je rulička zapichnutá v hoblinách a podoprená dreveným tunelom, pretože Fanny strašne rada premiestňuje hobliny :D
  7.11.2013 06:35Lennyička
  Bosoraaky: super návod, kutilka :-) díky :-)

  Chiora: mám železný, ale tam jí propadávají packy, mohla by si je zlomit a proplítat tam čtvrtku se mi nechce, mohla by jí chtít škubat.. pořídím plastový, plný.. díky :-)

  Pěkný den všem přeji :-)
  7.11.2013 11:21from Bosoraaky
  Lennyička: ešte k tomu lepenému poschodiu - ani ja by som ho tam napevno nelepila. Jednak ako píše Navel - kvôli čisteniu. A jednak preto, že časom môžeš chcieť akvárko zariadiť inak a poschodie ti môže prekážať. Poschodie je dobrá vec, napr. na misku s pieskom (škrečok ju nemôže podhrabať) alebo na kolotoč (úžasný budíček, keď ho škrečok podhrabe a kolotčo trieska o bok akvárka :D )
  Na lepenie treba určite použiť akváriový silikón, ten je pre zvieratá neškodný. Niektorí moji škrečkovia ho ohrýzajú.
  Ešte inšpirácie pre uchytenie napájačky:
  http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/doplnky_klec/misky_pitka/pitka/347936 , podobné http://www.rodipet.de/shop/haeuser/rodipet-traenke/ (tu je aj inšpirácia pre výrobu poschodia http://www.rodipet.de/shop/zubehoer/rodipet-vario-ecketage-xxl-rechts-mit-rampe.html) -
  8.11.2013 21:50Lilly23
  Ahoj potřebuju poradit.. Dnes mi umřeli dva křečíci ráno ještě spokojeně běhali a večer jsem je našla oba mrtvé :-( nevíte čim by to mohlo být.. Jednomu byli asi 2 a druhému 1 rok :-(
  8.11.2013 21:55Ivča3
  Lilly: A tys je měla spolu v jedné kleci?
  - - - - -
  Lilly: Odpověděla by ti jedině pitva, tady nejsme jasnovidci, bohužel ale pokud měly nějaká zranění, tak bych i tipovala že mohl jeden druhého zabít:( Je totiž divné, že by oba umřeli ve stejný den, najednou
  8.11.2013 21:57Lilly23
  Ivča3: právě že ne.. Proto mi to nejde do hlavy :-(
  - - - - -
  Nad pitvou jsem uvažovala ale nechci aby mi do nich jeste nekdo řezal
  8.11.2013 22:02Ivča3
  Lilly: Takže měly každý svou klec? No, je to samozřejmě tvá věc, ale pitva by se dělat měla, není to o tom že by to byl nějaké neúcta či že bys své zvířátko neměla ráda, je vždy dobré vědět proč umřelo, aby sis ani ty třeba nic nevyčítala žes něco udělala pšatně nebo tak, tím teď nic nemyslím, ale pomůže to i vetovi že se dál vzdělává, tady ti nikdo neodpoví co se stalo, ale pokud to bylo tak náhlé, tak nejspíš selhalo srdíčko a s tím se nedá nic dělat, je mi to moc líto:(
  9.11.2013 07:14Lilly23
  Ivča3: ne neměli. Ještě nad tim popřemýšlim. Děkuju
  9.11.2013 09:37Rozkon
  Lilly23-mohly i zemřít kvuli tomu jak sou stary,mne se krecik jeden dožil 1,5 roku :/
  - - - - -
  Ale je blbost to ze by zemreli najednou :/
  9.11.2013 11:17heja
  ahoj,všichni,tak mám svého vysněného čínánka takový malinký 4-5 týdnů nepoznám jestli je to holčička nebo kluk,když si ho dám na ruku tak sedi a trochu pobrekává asi mu je smutno ,taky už se pěkně rychle rozběhl snad si brzy zvykne prostě je to moje zlatíčko,mám syráčky ale tenhle to je něco kouzelného můžu mu dát krmení od versele laga nebo raději to co se dává pro zakrslé křečky?děkuji za každou odpověď a hezký den všem přeje heja
  9.11.2013 13:37teresssska
  Lilly23: Blbost to rozhodně není. Mohla to být hloupá náhoda, pár týdnů zpátky mi také umřeli dva křečci ve stejný den (2, 5 roku a 1,5 roku). Pitvat jsem je nenechala, protože v současnosti nechovám a v brzké době to nemám v plánu. Pokud nemáš chov nebo podezření na vážnou nemoc, která by např. mohla ohrozit ostatní křečky, je to naprosto k ničemu, stojí to celkem dost peněz a křečka pak nemůžeš ani pohřbít...
  - - - - -
  Nehledě na to, že starší už na to měl věk... Kdyby ti umřeli naráz dva půlroční křečci, bylo by to něco jiného.
  9.11.2013 15:05from Bosoraaky
  Teresssska: keď povieš veterinárovi, že chceš škrečka po pitve pochovať, dá ti ho. Mńa sa na to veterinár pýtal (už sa nepýta, vie, že ich chcem vždy pochovať) a myslím si, že ani tvoj by ti telíčko neodmietol dať.

  Heja: číňania sú tiež náchylnejší na cukrovku, takže krmivo pre křečíky, ktoré neobsahuje sušené ovocie a zeleninu. Tiež by nemalo obsahovať tzv. extrudáty - to sú tie kadejaké farebné kúsky a zelené pelety (vojtěškové), pretože sa v nich ako spojivo používa napr. melasa alebo iné škroby. Vhodné, bežne dostupné krmivo je napr. Vitakraft Zwerghamster Menu, len tie zelené pelety daj rašej preč, tiež ich vyhadzujem. (Ak v preklade zloženia nájdeš "obsahuje ovocie", ignoruj to, žiadne sušené ovocie sa v krmive nenachádza. To len dovozca nezareagoval na zmenu receptúry a dával na krmivo s novým zložením staré etikety.)
  9.11.2013 15:19Ivča3
  teresssska: Pitva stojí asi jak kde ale myslím že to není žádná šílená částka a i když nechovám, prostě mě zajímá co se stalo, ale tak každého věc...
  9.11.2013 16:04heja
  from Bosoraaky:mnohokrát děkuji:)
  9.11.2013 16:26Pepinie
  ha konečně jsem sehnala kolotoč :) to vám byl porod

  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1530

  poslední dvě fotky - finální výbava klece :)
  9.11.2013 17:32teresssska
  from Bosoraaky, Ivča3: U nás v Plzni je realita taková, že pitvu tu rozhodně ochotně neudělá každý veterinář. Je tu jedna vyhlášená laboratoř/klinika a každý veterinář vás odkáže na ni. Výsledky pitvy včetně laboratorních vyšetřeních jsou cca do týdne až dvou a veterinář tělíčko při vyzvedání pitevní zprávy skutečně nevrátí. Kdybych se opakovaně předem neptala, tak to sem nepíšu... Pitva se pohybuje od cca 200 Kč. Pokud nestačí pouhé otevření (většinou nestačí, odhalí např. nádor, zranění a jiné viditelné příčiny), je třeba dělat laboratorní vyšetření (parazitologické, histologické, bakteriologické atd.). Pokud tě tedy zajímá skutečná příčina úmrtí, cena se pak vyšplhá s klidem přes 1000 Kč.
  9.11.2013 17:57melisinda
  Na VFU v Brně je praxe taková, že si pitvané zvíře nesmíš vzít domů ani na pochování, takže tak..
  - - - - -
  Pokud jinde nedodržují předpisy, tak je to jejich věc a otázka hygieny.
  9.11.2013 20:39from Bosoraaky
  Melisinda: to je ich prax alebo to robia podľa nejakého zákona, nariadenia, vyhlášky, iného právneho predpisu?
  - - - - -
  Ak áno, akého?
  9.11.2013 21:19melisinda
  from Bosoraaky na legislativu jsem se jich neptala, ovšem hledisko hygienické zdá se být nejsvatější. Což v praxi znamená - co se pitvá, to zůstává majetkem VFU a následná likvidace těla je na nich. Vedou o zvířeti záznam včetně poplatků za samotnou pitvu a likvidaci.
  - - - - -
  Jen tak si to zřejmě nevymysleli. Je to akreditované pracoviště, jen tak nepsané zvyky tam asi nevedou :-)
  9.11.2013 21:23Rosie
  from Bos, melis: Mám s tím stejnou zkušenost, jako melisinda. Dostalo se mi stejné odpovědi jako jí, snažila jsem se smlouvat, ale veterináře jsem neobměkčila, prý hygiena a že si mám teda raději rozmyslet, zda pitvu chci nebo ne.
  Ale na vyhlášku nebo tak jsem se ho opravdu neptala.
  9.11.2013 22:40melisinda
  V Praze ve SVÚ to není možné taky, viz " Tělo uhynulého zvířete není možno po pitvě vrátit zpět majiteli. Cena pitvy kolísá dle velikosti zvířete od 100,- do 800,- Kč + poplatek 13,- Kč/kg za likvidaci těla zvířete."
  9.11.2013 23:08Týnuše
  Ahoj, vypadá to, že Exploze je už ochočená ;) Leze v pohodě na ruku, jenom v kleci se leká skoro všeho. Každýho pohybu venku se lekne, ale jakmile je venku z klece, je úplně v pohodě. Nevíte, co bych s tím mohla dělat??
  10.11.2013 02:24Pepinie
  vysvětlím jak je to nejspíše s tou pitvou - záleží kde se příslušné zvíře v době pitvy nachází tj. pokud ji dělá soukromý lékař ve své ordinaci může zvíře následně vrátit majiteli s výsledky pitvy, pokud ale pitvu dělají např. na SVU, VFU a podobně, kde to pravděpodobně vypadá tak, že zvířata pitvají už jako by pod hlavičkou asanační služby, nelze takové zvíře bez povolení krajské veterinární správy už vydat... teda tak jsem to tedy pochopila z veterinárního zákona :)
  11.11.2013 15:45Petra š
  cez víkend v noci zo soboty na nedelu mi v spanku umrela moja milovaná Rosie :( Mala cca 2roky a 4mesiace .
  11.11.2013 17:39Sára
  PetraŠ - je to smutné, že křečíci mají tak krátký život... Ale určitě se u tebe měl dobře...2 roky a 4 měsíce je pěkné stáří. Mne se džungaráček nejvíce dožil 2 roky a 5 měsíců :c(
  11.11.2013 20:13Týnuše
  co musím mít s sebou na výstavu?
  11.11.2013 21:10Ivča3
  Petra: To je mi moc líto ale dožila se velmi krásného věku a ještě že hezky zaspinkala ve spánku, kéž by to tak bylo u všech zvířátek, bezbolestně, bez nemocí nějakých ošklivých...
  12.11.2013 00:58Petra š
  dakujem :( Tak ona chudiatko mala dost problemov, a na starobu jej odchadzali aj zadne nozicky, starecky tras atd. Ale este predposledny den si zariadila domcek :( co som jej vlastnorucne usila a tam zaspinkala :(
  - - - - -
  btw. ak bude niekto potrebovat dokaz , ze skrecky nesmu byt spolu v jednej klietke, mame 3 samcov dzungarskych, kt. chyba noha :/
  Su niekolkotyzdnovy a hladaju si novy domov, nachadzaju sa v BA ...
  12.11.2013 07:50KKatka
  Týnuše - pokud myslíš výstavy Českého křeččího klubu, tak vše potřebné nalezneš zde http://www.ceskykrecciklub.cz/czech/ckk.htm
  12.11.2013 20:09Týnuše
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1539 přidala jsem fotky, co sem nafotila během jednoho měsíce :))
  13.11.2013 11:40Skippy
  Ahoj, tito trojnohí fešáci hľadajú nové domovy https://www.facebook.com/media/set/?set=a.610717318991635.1073741831.266788250051212&type=3
  13.11.2013 12:57Lennyička
  Achjo.. když tady čtu jak vám ti křečíci umírají, úplně mi je do pláče.. je mi to líto. :-( Když si vzpomenu, jak naše první holčička se choulila mamce do podpaží aby umřela v klidu a teple, skoro mi tečou slzy... Proto jsme pak křečíky zamítli a další nechtěli. Asi jsem si z toho důvodu ani já neměla dalšího křečíka pořizovat :-( proto jsme si pak pořídili pejska, mají aspoň delší život..

  Jinak mám miminko džungaráka, holčičku a pořád nepřibírá.. pořád 27 g. Tak asi nepřibere ani, jak mi tu minule někdo naznačil.. snad to nijak nevadí.
  14.11.2013 17:57Rozkon
  Ahoj,teď jsem četl v knížce že když se křečkům čistá břišní žláza tak se musí vzít za kůži,jak ho mám opatrně vzít?Jednou jsem to skusil když byl samec 4 měsíční a pištěl a přitom mě kousl,a taky ho nechci poranit když ho vemu za tu kůži :/ poradte mi jak ho mám opatrně vzít?Děkuji všem ;)
  - - - - -
  http://www.youtube.com/watch?v=gnKw_Kdah4o ----fakt se křečci můžou koupat?
  - - - - -
  Ps:to video sem našel na youtube abyste si nemysleli že koupu křečky :D
  14.11.2013 18:11Lennyička
  Rozkon: na videu jsou dětské ruce (celé jsem to neshlédla), takže evidentně nějaký prcek trápil křečka tím, že ho koupal v umývadle, děti by měli být rodiči poučeni a né jim dát křečka a hraj si s ním!!! Hrozný :-( myslím, že je blbost křečka koupat! Nastydl by se a mohl by umřít, nikdy jsem křečky nekoupala a nevadilo jim to určitě... A koupat je nikdy nebudu!
  - - - - -
  Navíc ten křeček chce evidentně ven! Chudák malej :-(
  - - - - -
  a přečti si komentáře... dost lidí tohle odsoudilo... nesmysleně se tam hájí autoři tím, že to je normální, že křeček pak ví co má dělat a nechcíp... cituji, rozhodně bych nenapsala "chcíp" :-( achjo. Normální týrání :-( Takže nekoupat, nekoupat a ještě jednou nekoupat!
  - - - - -
  ani nevím o jakých břišních žlázách na čištění mluvíš.. třeba to tu někdo objasní, já o tom nikdy nic neslyšela.
  14.11.2013 18:20Rozkon
  Lennynička-taky sem viděl dětské ruce a byli tam i rodiče a asi jim to dovolili :/ ale určitě to nikdy neudělám ;)
  - - - - -
  to čistění totiž bylo napsáno knize tak nwm :/ ale muj samec má už docela to velký na tý břišní žláze :/
  14.11.2013 18:30Týnuše
  budu Explozi dělat výběh na posteli, co bych jí tam mohla dát za překážky? doteď sem jí dávala jen rozestavěné plyšáky
  14.11.2013 18:33Nessi
  Ahoj mám už asi křečka 2/3 rok ,ale nezdá se mi je smutná a nechce si se mnou hrát dneksa ráno bylo divná i mamka řikala ale vylezla tak dopoledne ale tedka večer hrozně rychle dýchá ,a má zavřený očíčka! nevíte co s ní je?
  14.11.2013 19:02from Bosoraaky
  Týnuše: napr. nejaké tunely, krabice s vyrezanými otvormi a dnu môžeš schovať niečo dobré pod zub.
  - - - - -
  Týnuše: ešte seba :D Môže loziť aj po tebe :-)
  14.11.2013 19:10Týnuše
  from Bosoraaky: po mě právě neleze vůbec, jí zajímá jen východ :D
  14.11.2013 21:02Ivča3
  Nessi: Může se jednat o mrtvičku, může to být i stáří pokud jí jsou dva roky...
  15.11.2013 09:00Lennyička
  Týnuše: já teda nevím a nechci ti do toho kecat, ale osobně bych výběh na posteli nedělala :-) mohl by ti křeček postýlku počůrat.. nebo, že by jen ta moje holka byla čuňátko s čůrala mi ve výběhu na chodbě? Počůrala mi i kolečko, které jsem obtočila tvrdým papírem kvůli nožkám aby si je nepolámala, ale musela jsem to vyndat... :-( a to plastové plné se netočí, teda točí, ale ona ho neutáhne :-(

  Rozkon: opravdu nevím o jaké břišní žláze mluvíš :-(

  Bosoraaky: nevíš o jaké břišní žláze na čištění u křečků mluví Rozkon???
  15.11.2013 10:26from Bosoraaky
  Lennyička: Rozkon píše o pachovej žľaze, ktorú majú křečíci na bruchu.
  15.11.2013 10:39Lennyička
  Bosoraaky: aha, to jsem netušila.. je nutné to čistit? Nikdy jsem to nečistila, ale měla jsem vždy holky.. :-) nevím zda to mají taky, ale když už se o tom bavíme, nerada bych něco zanedbala :-)
  15.11.2013 16:01Týnuše
  Lennyička: no moje má záchod v jednom rohu kleci a kamkoliv jinam vysloveně odmítá čůrat :DD
  15.11.2013 18:34Nessi
  Ahoj, můžui se ještě zeptat když třeba křeček nevidí jak se to projevuje? má je zavřený nebo?
  15.11.2013 20:07from Bosoraaky
  Lennyička: pachová žľaza sa čistí vtedy, keď sa upchá.
  15.11.2013 21:44Lilly
  Zažili jste už někdo bazén pod napáječkou? já jo. nový lilušin kousek-vylít napáječku, natahat si tam materiál na hnízdo......... co s tím mám dělat? napřed napaječku okusovala, teď se rozhodla si pod ní udělat aquapark......
  16.11.2013 13:29Bonnie
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1540 první a zároveň poslední album o Jackii, budeš nám chybět.
  16.11.2013 21:11Petra š
  Nessi ako škrečulka? Ak je slepá tam bude mať zhoršenú koordináciu (aspoň myslím) , ale to že má zavreté oči s tým nesúvisí ... Tam môže byť iný problém... Šla by som na veterinu...
  - - - - -
  Bonnie to ma mrzí :( Mne pred týždňom umrela moja malá anjelička Rosie, na starobu, ale ku koncu tiež nevedela používať zadné nožičky...
  A ona mala bolesti? Lebo škrečkovia vedia žiť aj s hendikepom... ale ak mala mať celý život bolesti, tak to by nebolo dobré... :(
  - - - - -
  from Bosoraaky , Rozkon - ja som tiež ešte nepočula o tom, že by sa im to malo čištiť... U králikoch sa to robí, ale o tomto som sa nikde nedočítala... from B. ty to robíš?
  Rozkon prosím ťa v akej knihe to bolo napísané?
  16.11.2013 22:03from Bosoraaky
  Petra Š: nie, preventívne ju nečistím, len keď sa upchá, čo sa moc často nestáva.
  17.11.2013 08:11Nova domus
  Rozkon: tady máš něco k čištění pachové žlázy u křečků od Pity, snad ti to pomůže: http://www.skrecky.sk/viewtopic.php?t=987&postdays=0&postorder=asc&start=0 . Pokud to má výrazně zanesené, bude potřeba to vyčistit. To chytání za krkem se musí umět a ne všichni křečci to snesou, takže pokud je ochočený, vem ho normálně pod předníma packama, jako kdyby ses chtěl podívat, zda je to sameček nebo samička. Nech ho ve svislé poloze zády opřeného o dlaň, bude se míň bránit, než kdybys ho obracel na záda. Pak dej vědět, jak se zadařilo :) Ten Betadine koupíš v každé lékárně za pár korun.
  17.11.2013 09:45Rozkon
  Petra Š-ta knížka se menuje Křečíci a autor je Judith Lissenberg a kniha je celà zelená.

  Nova domus-děkuji za rady,jo a dnes jsem koukal na samečka a neměl to tam,asi si to vytrhl,měl tam taky od toho krev.
  17.11.2013 09:46Julka
  Může se křeček nakazit od člověka?
  17.11.2013 10:30Týnuše
  Ahoj, Exploze občas běží, rychle se otřepe a běží dál. Dělá to jenom na patře, nekde jinde ne. Co by to mohlo být?
  - - - - -
  Julka: podle mě ano, sestřin křeček se od ní nakazil rýmou. Ale nevím to jistě. Skus se zeptat na škrečko boardy nebo na googlu ;)
  17.11.2013 10:36Tinne1
  http://www.krecek.eu/diskuse.php tam jsou rady a porady-to člověk žasne.a pak se toho chytí děti
  17.11.2013 12:29Lilly
  tak co mám dělat s tím bazénkem?
  17.11.2013 13:18Týnuše
  Lilly: já bych jí pod to dala nějakou vaničku, abys vodu s podestýlkou mohla jednoduše vyhodit ;)
  17.11.2013 14:08Nova domus
  Lilly: já moc nechápu, jak se jí povede napáječku vylít... nemáš obrázek?
  17.11.2013 16:25Annn
  a k čemu se vlastně křečci koupou v tom písku pro činčily?
  17.11.2013 16:53Býček
  Chci si pořídit křečka, ale hraji na příčnou flétnu, bude mu to vadit? Pokud by byl ve stejném pokoji jako TV, vadilo by mu kdyby tam byl puštěný např. fotbal?
  17.11.2013 17:11Ivča3
  Býček: To mu určitš vadit nebude, pokud nebude mít klec přímo u televize nebo ty mu nebudeš foukat přímo do klece tak určo ne:)
  17.11.2013 17:19caramelka
  Lilly: ty máš určo takovou tu skleněnou napaječku s přísavkou a gumovým špuntem co? asi bych ji vyměnila za jinou, nesnadněji zničitelnou :D
  17.11.2013 19:44Týnuše
  pls co s tou Explozí?
  17.11.2013 20:07Rozkon
  Mám dotaz jeste na tu samičku že když je takhle malá tak jestli není křížená nebo jestli její rodiče nebyli kříženi?Je to možně že by kvuli tomu byla mala?
  17.11.2013 20:51Nova domus
  Rozkon: to může být z jakéhokoliv důvodu... stará vyčerpaná a špatně krmená matka, špatná strava miminek, brzké odstavení od matky a prodej, nebo i to křížení s Campbellákem. Také prostě může být z linie, kde jsou křečci menšího vzrůstu. I syráci ze zverimexu bývají často menší než ti z chovek, protože hobbychovatelé nekoukají u samice na váhu, než jí kryjí. U nás malá samice do chovu neprojde.
  17.11.2013 21:29Rozkon
  Nova domus- jj aha
  17.11.2013 21:53Ivča3
  Týnuše: To je podle mě normální, mě to dělaly syráci dost často...
  - - - - -
  Annn: Aby se očistily, někteří se v tom rádi rochní a hrají si, já to zkusila křečkům koupit a dát do záchůdku, no vůbec mi tam nevlezly a vyhýbaly se mu velkým obloukem, písku se vysloveně bály:D Můžeš to zkusit, třeba to tvého křečka nadchne a třeba ne no:)
  - - - - -
  Julka: Morče se může nakazit od člověka pokud má třeba zápal plic, rýmou, chřipkou či kašlem by se nakazit morče nemělo, takže ani snad křeček při takovém běžném onemocnění ale rozhodně i tak bych byla opatrnější, pokud jsi nastydlá tak si vždy umýt ruce pečlově než jdeš křečka nakrmit a moc se s ním nemazlit, není zase potřeba abys na něj prskala:)
  18.11.2013 14:03Lilly
  dík všichni

  nova domus
  no já nevím, ale vylije celou

  týnuše
  zkusím. pokud ji lilynka nerozkouše, už zničila plastovou misku na písek.

  caramelka
  ano, mám. ale už je bez gumové přísavky, protože ta Lilce moc chutnala. mamka tam přidělala jakýsi kus kovu, ten je napevno na noze patra, a napáječku z toho při výměně vody akorát vytáhnu...
  18.11.2013 14:35Ivča3
  Lilly: Mě tohle dělal jeden sameček - mám normální plastovou napáječku s kuličkou a on jí s oblibou okusoval - tu kovovou trubičku až si jí skoro vždy půlku vylil do hoblin a i byl celý mokrý, nic moc nepomohlo. Leda mě napadá dát napáječku třeba nad záchůdek, aby si nezamáčela hobliny a záchůdek pak normálně tu podestýlku vyhodíš, já v něm mám třeba dřevěné peletky a dáš nové za ty zmáčené, nevsákne se to aspoň tolik do okolních hoblin...
  18.11.2013 16:45Nova domus
  Lilly: zkus tu plastovou a dej ji o něco výš, aby křeček dosáhl na trubičku, ale na ten plastový kryt už ne. Pokud to ani takhle nepůjde, ještě se dělá, že se dá napáječka z venku a do boxu nebo klece se prostrčí jen ta kovová trubička. To jde ale jen za předpokladu, že nemáš skleněné akvárko :)
  19.11.2013 10:15Sandra25
  Ahoj. Myslíte, že je možné chovat dva syřany v jedné kleci, pokud se jedná o sourozence a nikdy nebyli od sebe? Já jsem totiž doted myslela, že rozhodně ne, ale když mi moje nová spolubydlící vyprávěla a i ukazovala fotky, že má takto křečky už přes rok, tak jsem teda zírala a i tiše záviděla. I když je teda fakt, že kolikrát vidím ve zverimexech přerostlé dospělé křečky, které si nikdo nekoupil a rozhodně nevypadají, že by se rvali, naopak spolu i spí. Jaké máte zkušenosti vy? Experimentovat se mi moc nechce.
  19.11.2013 10:34Ivča3
  Sandra: Spolubydlící může být akorát tak ráda že se jí do teď nezabily, existují i výjímky ale velmi vzácné, já bych takové soužití rozhodně nedoporučovala
  19.11.2013 15:04teresssska
  Sandra25: Mně se rvali sourozenci do krve už v necelých pěti týdnech, takže bych to rozhodně nezkoušela.
  - - - - -
  Navíc jsem slyšela i o případech, kdy spolu křečci žili několik měsíců a jednoho dne, když se "zodpovědný" majitel vrátil domů, byl jeden z křečků mrtvý. To, že ti žádný chovatel neprodá dva křečky s vědomím, že skončí v jedné ubikaci, má své opodstatnění...
  20.11.2013 06:36Lennyička
  Sandra25: Já si taky myslím, že je to velký risk je mít pohromadě. Je fakt, že jsem měla džungaráky dva pohromadě, stejného pohlaví a sourozence, ale džungaráci jsou malinko víc společenští. Nic si teda neudělali, ale spíš šlo o štěstí.. Protože později jsem hledala znova další vhodné adepty na "spolubydlení" a už se to nepovedlo, dost se pošťuchovali a i chloupky si rvali, dopadlo to tak, že jsem pořídila další bydlení :-) Myslím, že je hloupost to pokoušet.


  Jinak jsem se chtěla zeptat, pouštíte křečky volně po bytě? Já se snažím každý večer.. ale nevím zda to je správné když pak chce pořád ven... ti předchozí křečci mi to nedělali, ale tahle chce furt ven..
  20.11.2013 11:28Petra š
  from B. , Rozokon, dakujem za info...
  tu knizku tusim aj mam , pojdem sa do nej pozriet :)


  Sandra, Lennyička - ja som mala sestry, z jedneho vrhu, dzungarky a nemohli byt spolu, lebo sa hryzli do krvi.

  Sandra : Ani dzungare v zajati nedokazu spolu zit, su to samotarske zvierata a v ziadnom pripade by som ich nechovala spolu!
  Sama som videla skrecula kt. druhy samec odhryzol nohu!
  Nikto ich nedokaze kontrolovat 24hodin v kuse a spolubyvajuca ich jedneho dna moze najst minimalne pohryzenych...

  Ja som si tie setstry musela oddelit uz po ceste domov, lebo ten zufalý piskot mi trhal srdce...
  20.11.2013 12:26Lennyička
  Petra š: ve volné přírodě žijí džungaráci v menších skupinkách.. ale v zajetí je to obrovský problém, jsou spolu zavřený.. je to jiné proto na sebe útočí. Ale skutečně se mi to jednou povedlo, bylo to veselejší než teď když mám jednoho.. ale to neva.
  20.11.2013 18:56Vilí
  Dnes jsem našla mému křečkovi v oušku nějaký vystouplý stroupek, aspoň to tak vypadá. Nevíte co by to mohlo být?
  20.11.2013 18:59Nova domus
  Vilí: bez fotky těžko...
  20.11.2013 19:55Lilly
  Ivča
  jj, až budu mít záchůdek.

  Nova domus
  mám akva. takže tam musím dát napáječku tak jak je ted, ani úchyt na sklo tam nemůžu mít, ten lil kouše....
  20.11.2013 20:23Vilí
  http://www.kongyuensing.com/cgi/20121004dwarf_hamster_ear_warts_toapayohvets.jpg přesně takto to vypadá, ale není to tak velké
  20.11.2013 20:26from Bosoraaky
  Lilly: nemôžeš jej dať vodu do misky a misku na poschodie alebo domček, aby do nej nehádzala hobliny?
  21.11.2013 20:33Lilly
  f. b.
  na patře není místo, už je tam písek at si do nej nehází hobliny a domeček má šikmou střechu...
  24.11.2013 12:34Michalek
  Proč se džumgarští křečci nemají radi a perou se?
  24.11.2013 12:39Nova domus
  Michalek: protože to jsou křečci samotáři a mají mít každý vlastní klec, jinak riskuješ, že se ti jednoho krásného dne porvou a zmrzačí se, nebo jeden druhého zakousne.
  24.11.2013 14:39Ivča3
  Vilí: Nádor, možná, určitě ihned zítra vezmi křečka k vetovi, ten určí oč se jedná
  24.11.2013 15:08Michalek
  Nova domus : Neboj ja křečky nemám :) ja jsem se jenom zeptal protože mi to nebylo jasné děkuji
  24.11.2013 15:38Vilí
  A kolik tak stojí prohlídky a zákroky u veterináře? Děkuji
  24.11.2013 15:44Ivča3
  Vilí: Každý vet má jiné ceny ale rozhodně to nebude nic hrozného. Pokud si člověk zvířátko pořídí tak holt musí počítat i s výdaji, to se nedá nic dělat, přeci nechceš aby trpělo.
  24.11.2013 15:48Nova domus
  Michalek: to je dobře, že se informuješ. Tot téma se tu bohužel řeší pomalu na každé stránce...
  - - - - -
  Vilí: čím dřív vezmeš křečka k vetovi, tím menší bude případný zákrok a mělo by to být i levnější. Já mám zatím zkušenosti jen s abscesem, tam operace plus antibiotika a nějaká mastička stály kolem 500Kč.
  24.11.2013 16:06Vilí
  Já jen na co se připravit :)
  24.11.2013 18:18Navel
  Vilí: doporučuji založit kasičku dát tam 500 - 1000 Kč (podle místa bydliště,v Praze například jsou ty ceny vyšší) - to by mělo na většinu zákroků stačit.
  24.11.2013 19:24Týnuše
  ahoj, Explozi se asi zlomil zub. Jeden má o hodně kratší než druhý. Mám něco dělat? Nebude jí to překážet? Četla jsem že jí to rychle doroste ale...
  24.11.2013 20:16Michalek
  A kteří křečci by se dali chovat spolu teda pokať takoví křečci vubec existují
  24.11.2013 20:28Ivča3
  Michalek: No neříkej mi, že chceš začít i s křečkama? Jen to ne.... Navíc vše podstatné máš tady na stránce, tak čti
  24.11.2013 20:52teresssska
  Vilí: Kdysi jsem tenhle problém řešila s Pity (http://www.pitynka.estranky.cz/), která s tím měla zkušenost. Její vet ouško znecitlivěl a výrůstek vypálil. Jiná slečna zase psala, že její veterinář výrůstek podvázal a ten pak sám během pár dní odpadl.
  Můj křečík na radu Pity zákrok nakonec nepodstoupil, o pár týdnů později jsem ho nechala uspat, bylo mu 2 a půl roku... Pity psala, že pokud je křeček starší, tak by ho zbytečně netrápila, protože takový výrůstek ho na životě nijak neohrožuje, maximálně mu ucpe zvukovod. Každopádně pokud je křečík mladý, tak to určitě nech odstranit co nejdřív, protože to má tendenci pořád růst. Kdyžtak sem pak napiš, co s tím tvůj vet udělal :).
  24.11.2013 21:10Michalek
  Ivča : Ne nechci chovat křečky to ani nahodou jen sem se ptal jak to chodí pro moho kamoše, který semnou chodi do třídy a má jednoho křečíka Syrského a tak sem se ptal co za druh se nepere atd.. doufám že syrští se neperou che si pořídit ještě jednu samičku
  24.11.2013 21:24Emapokemon
  Michalek:perou a jak.
  24.11.2013 21:27Ivča3
  Michalek: Není nic lepšího než doporučit kámošovi tyto stránky, aby se sem podíval sám, vše si pročetl atd.
  24.11.2013 21:31Ivča3
  Michalek: Přečti si nahoře druhy křečků
  24.11.2013 21:40Týnuše
  Ahoj co s tou Explozí?
  24.11.2013 21:51from Bosoraaky
  Michalek: zniesť by sa mali Campbelláci a roboráci, ale ani pri nich to neplatí na 100 %. Mne sa roboráci nezniesli.
  - - - - -
  Niektorým sa zase napádali alebo aj pozabíjali Campbelláci.
  25.11.2013 07:19Nova domus
  Michalek: jestli kamarád plánuje koupit samičku a hodit jí do klece k další samičce jen tak, myslím, že na 99% dokážeme říct, co se stane....
  25.11.2013 10:29Petra š
  Týnuše - pokiaľ úlomok nie je ostrý a nezarezáva si ho do ďasna, tak by to malo byť ok, papať by mala vedieť aj s jedným ulomeným, a on dorastie... Ale ak ma ostry koniec , tak by bolo treba ist k vetovi, aby ho zbrusil a nevytvoril sa jej absces v ustach
  25.11.2013 12:11Lennyička
  Michalek: dvě samice bych k sobě v žádném případě nedávala.. a vůbec, dva křečky k sobě nikdy nedávat! Kor když už jeden z nich je ubytovaný, ten další je vetřelec. Ve zverimexech mají pohromadě jen mláďata z jednoho vrhu, ani to není moudré, ale nějaký čas si nic neuděla, ale když pohlavně dozrají je obrovský risk je mít pohromadě.. Nejde jen o to, že to jsou převážně samotáři, ale taky o jakousi rivalitu..taky jsem si tenkrát myslela, že budeme mít holku a kluka pohromadě, ale ona mu děsně ubližovala, kupovala se další klícka pochopitelně. Měla jsem dva džungáry, sourozence stejného pohlaví od malinkata u sebe, ale byli to moji odchovanci :-) a bylo to oukej, ale bylo to asi tím, že byli totálně vymazlený. Nikdy více se to nepovedlo :-) stačil den a už se okusovali... takže bych to tu už ani neřešila, prostě každej křeček/křečík musí mít své ubytování a hotovo :-)
  25.11.2013 14:08Týnuše
  Petra š: a jak jí to mám zkontrolovat? zjistila jsem to jenom náhodně když lezla po kleci...
  25.11.2013 14:40Ivča3
  Týnuše: Zkus jí nalákat aby vylezla na mřížky, tak já kontroluju zuby mým křečkům, vezmi si nějaké granulky, vylákej jí ať si vleze před tebe na mřížky a postupně jí dávej jednu granuli za druhou a koukej, pokud si nebudeš jistá, je lepší zajít za vetem
  25.11.2013 17:31Týnuše
  Ivča3: já jí to kontrolovala takhle i že sem jí brala za tu kůži na krku ale nejsem si jistá. Kolik by stálo zbroušení?
  25.11.2013 18:13Ivča3
  Týnuše: Myslím že moc ne, halvně to chce veta co hlodavcům rozumí.
  25.11.2013 20:31Týnuše
  ok ale jinak jí to doroste ne? ona totiž normálně jí a tak, akorát že má tu mezeru v zubech :D
  25.11.2013 20:41Ivča3
  Týnuše: Doroste, neboj:) Jen může být pak problém že ho bude mít delší než ten druhý a bude se jí špatně jíst, no sleduj jí a uvidíš, poznáš jestli jí dělá problémy kousat
  25.11.2013 20:55Týnuše
  ok tak mi bychom měli jet v neděli do Plzně, tak se stavíme u veta (skusím rodiče přemluvit). Jenže mi budeme v Plzni asi do večera. Vydrží to? A kolik si asi mám vzít sebou peněz?
  - - - - -
  koukala jsem na ní ještě jednou a fakt tam není nic vidět, jen mezera
  26.11.2013 11:06Cidik
  Můžete juknout na nové dvě klece - Tommy Mouse a Rasco Ben - obě jsou vhodné pro křečky :) https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=748
  26.11.2013 14:13Ivča3
  Týnuše: No pokud normálně jí tak snad to bude ok. V neděli to už je celkem dost na nic k vetovi, pokud by to měla nějaké ostré a poraňovala si pusinu tak už tam může mít infekci, ale pokud se chová normálně a baští, tak se snad není čeho bát. Jen nechápu co je za problém kdyžtak sjet k vetovi:( Chápu že s rdoiči nehneš ale nechci vidět kdyby křečici bylo opravdu něco závažnějšího:(
  27.11.2013 13:00LusSy
  Dobrý den, koupila jsem synovi křečka medvědího. Má rád zvířata, je mu 2,5 roku. Doufala jsem, že se k němu bude chovat hezky, že pochopí, že to není hračka. Dnes jsem si pouze odběhla na WC a řekla mu, ať ho pohlídá. Příjdu a křeček leží na zádech, jen třepal předníma nožkama. Ještě dýchá, ale nevím, zda to přežije. Jakoby neuměl používat zadní nožky, neumí vůbec chodit a když ho obrátím na jednu stranu hned se překulí na tu druhou. Mohl mu něco zlomit? Mohl by to přežít, nebo už můžu čekat až zemře? Děkuji za odpověď.
  27.11.2013 13:39Ivča3
  LusSy: V tomhle věku je dítě ještě malé a motorické schopnosti si myslím že ještě tolik neovládá, já bych si neriskla nechat křečka či jiné zvíře s 2,5 letým dítětem samotné, i kdyby byl křeček zavřený v kleci, nikdy nevíš jestli prostě dítě nenapadne křečka vyndat, že ho chce pohladit a poamzlit, zakazovat mu to můžeš jak chceš.... Synek za to nemůže, ty taky ne, ale lepší myslet dopředu. Těžko říci, ptala jsi se syna co s ním dělal? Naprosto vklidu se ho zeptej, co se stalo, aby se nebál ti to říct. Zkoušela jsi křečka dát na všechny čtyři nožky? Zkus ho dát zpátky do klece, nesahat na něj, když se c ítí křeček ohrožený tak si lehne takto na záda, ale těžko říct, křečka nevidím, chce to vytáhnout ze syna, ale opatrně, ne křikem, asby ti řekl pravdu a nebál se, co s křečkem dělal, je možné že ho nějak víc nechtěně zmáčkl, nebo mu spadl, určitě bych křečka vzala k vetovi, ihned nejlépe, aby netrpěl, pokud ho syn upustil a má vnitřní zranění, tak prostě ho nechat uspinkat, aby se netrápil moc... Každopádně to chce veterináře.
  - - - - -
  LusSy: A ležel tak v kleci nebo byl venku vyndaný z klece? Moc toho nepopisuješ, no to je fuk, určitě ho vezmi k vetovi ať ho prohlédne, jestli nemá něco zlomeného nebo nějaká vnitřní zranění, aspoň aby neumíral v bolestech...
  27.11.2013 15:56LusSy
  Ivča3: Děkuju, manžel mi to taky říkal, že jsem udělala blbost a koupila křečka..:/ Říkal mi že to takhle dopadne, byla to jen vteřinka. Byl venku z klece. Malý ještě tak moc dobře nemluví, ale ukazoval na auto..ten křeček se pod něj někdy shovával..možná ho chtěl najít a omylem ho přejel..:-/ Dala jsem ho do klece a tam kam jsem ho položila zůstal..jakoby nemohl ovládat zadní nohy..hýbyt s nima umí, ale že by chodil to ne..jen leží jak placka chudáček..obrečela jsem to..myslím, že už to nerozchodí, ale nechci aby se trápil..tak s ním zajdu zítra k veterináři..:-/
  27.11.2013 16:03Juji
  LusSy:Mě se to stalo u piskomila ale bylo to tak ze ho moje 5 leta dcera mnela o samote a on ji utek a kdyz se ho chtela chytit tak sem na nej udelala rychlej pohyb a ochrnul na zadni nohy.Normalni piskomil se doziva 3 let,on se dozil 4 let.
  27.11.2013 17:54from Bosoraaky
  LusSy: súhlasím s Ivčou 3 až na tú časť, že to nie je tvoja vina. Je. Neurobila si to naschvál, ale každému je jasné, ako poslúchajú 2,5-ročné deti, ako (ne)chápu príkazy. Môj synovec v tom veku mal strašne rád moje "myšky", dožadoval sa, aby som mu ich dala na kolienko alebo na chrbátik, hladkal ich, křmil, dával im piesok do WC-iek. Ale tiež bol schopný škrečka naschvál zhodiť z kresla na zem alebo keď som mu ho dala "na kolienko" (na vystreté nohy), tak nohu so škrečkom rýchlo zohol v kolene a pritiahol k sebe. Džungára mal na stehne, no bola som pri ňom a včas som ho zarazila. No pri zhodení škrečka z kresla som tomu nestihla zabrániť. Opakujem, že myšky mal veľmi rád, aj tak bol schopný toto urobiť a to som bola pri ňom. Preto s nimi nikdy nebol sám.
  K tým zadným nohám: raz mi spadla džungárka, zostala ochrnutá od pása dolu, dopredu sa posúvala = plazila len za pomoci predných labiek. Stalo sa to v piatok. V nedeľu si už veselo lozila po klietke. Veterinárka na to povedala, že mohla mať okolo chrbtice opuch a ten mohol spôsobť dočasné ochrnutie. Treba ísť čo najskôr k vetovi. Ak sa dá až zajtra, nechaj škrečka v klietke, v kľude, v teple, môžeš ho dať aj do domčeka (ak nejaký má) a do jeho blízkosti daj jedlo a vodu.
  27.11.2013 19:40Ivča3
  LusSy: To je sice hezké že brečíš, ale tak křečkovi nepomůžeš, jestli má bolesti tak teda chudák:( Dnes už bylo na veta pozdě a nechat ho čekat do zítra, to je dost kruté, ty bys taky nechtěla trpět bolestí...
  - - - - -
  Helo, no nechtěla jsem být hnedka tak ostrá, ale souhlas s tebou, každému je jasné že 2,5 leté dítě je opravdu ještě maličké, nechápe co křečkovi ublíží, nemá vyvinutý ještě tolik cit v ručkách... Jen jsem zase nechtěla být za tu zlo a v takové situaci ještě no...
  28.11.2013 06:38LusSy
  Já vím moc dobře, že je to moje chyba, chtěla jsem radu, ne aby mi tady každý nadával a odsuzoval mě, vím, že jsem to ... . To mně došlo, že nemůžu čekat do dalšího dne a nechat ho trápit. Tak jsme ho vzali k veterináři ještě včera když manžel dojel z práce..
  28.11.2013 07:52teresssska
  LusSy: Radu jsi dostala a nikdo tě tu neodsuzoval, co bylo napsáno byla jen a jen pravda a ta se prostě těžko snáší... Jako moderátor diskuze bych velmi ocenila, kdybys nebyla vulgární. Chodí sem i malé děti a opravdu nerada edituji cizí příspěvky. A až příště budeš chtít pro malého hračku, zajdi do hračkářství, ne do zverimexu.
  28.11.2013 12:45from Bosoraaky
  LusSy: keby ti tu niekto nadával, vyzeralo by to úplne inak :-)

  Ako to so škrečkom dopadlo? Čo povedal veterinár?
  28.11.2013 12:52LusSy
  from Bosoraaky: Měl zlomené žebra a ochrnuté nohy, musel ho utratit..
  28.11.2013 15:42Ivča3
  LusSy: Tak to je mi křečuldy líto, snad se dlouho netrápil... S dalším zvířátkem počkej až syn bude z toho mít rozum a chápat co zvířeti ublíží a co je zodpovědnost. Já bych se bála nechat zvíře i s některým dospělím natož s malým dítětem
  28.11.2013 21:33Michalek
  Co je zapotřebí mít než si pořídím křečka prosím poraĎte mi pokud znáte nějaké stránky kde toto je děkuji!
  28.11.2013 21:40Tinne1
  Michalek-ty máš málo zvířat?A to budeš mít křečka také v kůlně?
  28.11.2013 21:51Ivča3
  Michalek: Třeba zrovna tahle stránka a odkazy nahoře? Když jsi líný si přečíst i toto tak nevím no... A být tebou začnu se nejprve pořádně starat o zvířata co už mám....
  28.11.2013 23:10Michalek
  Tinne1 no takže ano chci křečka ale až někdy v létě což je ještě daleko a možná si to i rozmyslím ivča jakože vim že to tu je ale ptal jsem se na sve vlastní skušenosti co máte a trošku zamrzí kdyš napíšeš že se nestarám o svá zvířátka to je trošku nefér vuči mě kdyš mě ani neznáš a sama říkaš že z fotek nejde nic vyčíst! neber to nijak vezlém
  - - - - -
  Nechci se hádast už mi to nestojí zato
  29.11.2013 00:16Ivča3
  Michalek: Neříkám, že se nestaráš o svá zvířátka, myslela jsem to tak, že jich máš více než dost, já jsem ráda že zvládám těch šest plus dva křečky s plus jsi ještě psal, že pomáháš dědečkovi s hospodářstvím, zase je přednější i škola a myslím že toho máš víc než dost na starosti a je to docela fuška...
  - - - - -
  Michalek: AA z fotek nejde vyvěštit zda je morčice březí ale jak má kdo zařízené akva či klec pro křečka a čím snad vidíš, to poznat jde:) Tak nebulíkuj zase:) Nahoře máš v Ubytování docela hezky popsané si myslím... Ale jinak teda: Rozměr klece min. 60 cm, menší opravdu ne, pro džungara je lepší box či akva, pro všechny křečíky, pro syrského klidně klec. Základem je napáječka, kolotoč - průměr 20 cm menší neber a nejlépe celý plastový, ne ten mřížkovaný, nějaká patra, dobrá jsou plastová na udržování čistoty, ruličky od toaleťáku či utěrky papírové a papírové kapesníčky na stavbu pelíšku - ne parfémované a barevné, domeček nepoužívám, chrní pod patrem, líp to větrá a nějaké prolézačky, ze dřeva, pozor ale na otvory, aby byly dost velké...
  29.11.2013 14:44Michalek
  Ok díky moc a myslím že to ješte docela zvládám
  29.11.2013 16:20Týnuše
  ahoj, jedna holka se na mě naštvala a tvrdí, že by Explozi bylo líp, kdybych jí utratila, že jí týrám (kvůli těm zubům) atd. a já nevím, jak jí mám dokázat že to není pravda!
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1547 nové fotkyyy :))
  29.11.2013 17:03from Bosoraaky
  Týnuše: a tebe ako kamarátka dokázala týranie?
  29.11.2013 17:07Annn
  Týnuše: jen si vylévá vztek, neřeš to (pokud to neni pravda), můžeš se jí akorát vysmát, že se obrací na takové nesmysly a počkat až ji ten vztek přejde :-)
  29.11.2013 18:52Ivča3
  Týnuše: Kamarádka asi o křečkáh toho moc neví, že si vylomí zoubky se občas stane, třeba když je to vehementní kousal mříží:) Nevšímej si jí, řekni že chodíš sem na tyto stránky, kde jsou zkušení chovatelé a ti ty řekli že to nic není, klidně ať se sem podívá... Dál bych to neřešila a nevšímala si jí, nevím jak bys křečulku týrala, jedině pokud by nejedla jak měla, zraňovala se ostrým zoubkem, hubla by a bolela jí pusina z toho a dostala do ní infekci a ty jí nevzala k vetovi, pokud je vše ok, papká jak má, pusinu si nezraňuje tak nevím jak bys jí prostě týrala, copak můžeš za to že si vylomila zoubek? A pokud jen kvůli vylomenému zubu který rychle doroste by chtěla nechat křečka uspat tak je dost hloupá ona...
  29.11.2013 19:20Týnuše
  f. B.: ona je totiž na mě naštvaná, Explozi nikdy neviděla, jenom na fotkách
  Annn: já vim, ale doma mě to potom žere -_-
  Ivča3: ona si totiž myslí že křečci si jen tak zub nevylomí a tudíž že se o něj starám špatně
  29.11.2013 20:02Ivča3
  Týnuše: Tak jí dej odkaz na tyhle stránky, ať se nás zeptá, že tady jsou chovatelé co chovají už léta a křečkům rozumí, že jí řeknou pravdu a vysvětlí a ať ti dá pokoj, bych chtěla vidět jí jak by se ona o křečka starala, v jaké by ho měla kleci atd.... Vykašli se na ní, nemá tě co užírat.
  29.11.2013 21:12Týnuše
  Ivča3: děkuju ti, ale myslím že s tou holkou to nehne ale vyzkouším to ;)
  30.11.2013 09:20Annn
  Týnuše: nebo to zkus neřešit, prostě o Explozi nemluv a třeba na to časem zapomene a bude to zase v pohodě.... Asi nemá smysl se tím užírat, protože ty víš, že se má Exploze dobře a že ji netýráš, svou kamarádku o tom sice nepřesvědčíš, ale časem jí to přestane bavit... (možná)
  30.11.2013 13:28teddyTedy
  jak poznám jestli je křeček holka nebo kluk?
  30.11.2013 14:40Ivča3
  teddyTedy: A co máš za křečka?
  30.11.2013 15:17:-)
  Ahoj, mám křečka džungarského ve zbarvení sapphire. Poslední 2 týdny se mi zdá, že křeček je stále více světlejší, skoro až do bíla. Co to znamená?
  30.11.2013 16:48teresssska
  teddyTedy: http://www.pitynka.estranky.cz/clanky/rozliseni-pohlavi-.html ;)
  30.11.2013 21:37Baunta
  :) já bych řekla že ti zimuje, mění srst na světlejší odstín, náš to dělal taky