od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2014
 • Zobrazuji 73 zaznamu.
 • 2.11.2014 11:51Athe
  Zajímalo by mě, jestli roboráci mění na zimu srst? Ten můj je ze zverimexu, takže pravděpodobně kříženec, ale mám pocit, že v posledních několika dnech je víc do takové světle šedé barvy, zatímco do té doby byl zbarvený takovou tou pískovou barvou, spíš do hnědo-žluta s příměsí šedé.
  Ptám se jen ze zvědavosti... a taky proto, že v původní barvě mu to teda slušelo mnohem víc. :D
  3.11.2014 17:41Vany
  ahoj, má křečice dnes porodila a samec je v jedné kleci. nevadí to? ještě: pískala a tak jsem si myslela že se perou. a omylem jsem dala 2 mláďata pryč, na zem z poschodí v kleci. nevadí to? myslíte že je najde?
  3.11.2014 18:05Athe
  Vany: Prosímtě... Rozděl je. Co máš z toho, že si pořídíš párek křečků a rozmnožíš je? Copak jich není už všude tak dost? Máš komu dát mláďata nebo snad půjdou do zverimexu? Nebo si je chceš nechat? Pak je to teda v pořádku, jestli máš možnost zařídit jim kvalitní život a pořádné zázemí. Počítej ale s tím, že křečci mají být ZVLÁŠŤ. (Vyjma některých, kteří mohou žít ve skupinách, máš-li pro ně dost velké bydlení - campbelláci, křečíci roborovského) Nehledě na to, že samec ti samici ihned znova nakryje.

  Lidi... proč tohle děláte, to nemáte dostatek rozumu a zodpovědnosti?

  A jak je to s hrabáním se křečici v čerstvém hnízdě fakt nevím, to ti musí poradit zkušenější, ale já bych se jí tam rozhodně nehrabala, dokud by mimina nevylezla sama. Ona je máma a ví líp než ty, jak si s mladými poradit, nevím, proč jí je přesouváš pryč.
  4.11.2014 14:46absolon daniel
  Můj křeček neustále nemůže udržet stabilitu.Když se opřebo klec spadne.Dělá to několikrát za sebou. To děla ta samice. A ten druhý'samec šplhá po kleci furt do kolečka
  - - - - -
  A mají mladý 2 týdny.Nevím si s tím rady po můžete mi stím?
  Děkuji
  - - - - -
  Ten samec se chce furt pářit.Je pravda že když bude samice 4× za sebou rodit tak umře. Děkuji
  - - - - -
  Od kdy mají být zvlášť.Kdy se samec i ta samice mohou brát.Když měly mladý.
  - - - - -
  Může se křeček brát za 2 tidni.
  4.11.2014 16:11Marta S
  absolon daniel
  - - - - -
  samce a samici oddel hned.. mladý nech ješte u samice až dospějí tak je taky rozdel (po 1!)
  4.11.2014 16:33matak
  Ahoj chci se zeptat, mám dřevěný domeček a to dřevo je už nic moc četl jsem nekde že se může něčim natřít(napenetrovat) čím to mohu udělat? třeba bezbarvým lakem? děkuji
  4.11.2014 17:17from Bosoraaky
  Matak: lakom vhodným na detské hračky, ktorý spĺňa európsku normu EN 71:3, napr. Balakryl Sportakryl. Na jednej FB stránke o činčilách niekto písal, že na penetrovanie používa nejaký olej z Ikey.
  4.11.2014 21:17Natálie123
  Může křeček slyšet na své jméno? (vím je to možná blbá otázka ale zajímá mě to tak se ptám)
  4.11.2014 22:31Athe
  Natalie123: Řekla bych, že se může naučit, že určitý zvuk - zamlaskání, zašustění pytlíku, znamená něco dobrého k jídlu, třeba... Myslím, že by tak mohl reagovat i na intonaci, kterou to jeho jméno vyslovuješ, ale že by si uvědomoval, že ho tím voláš, že to je jeho jméno, tak o tom dost silně pochybuju. Ačkoli jsou křečci sebevíc roztomilí, tolik inteligence, aby si byli schopni pospojovat povely a některé výrazy, prostě nepobrali.

  Ale to je čistě jen můj názor, rozhodně to není nijak podložený fakt, takže jestli se pletu, rozhodně budu ráda vyvedena z omylu.

  Za mnou se křeček přijde podívat z pelechu, když mě buď přímo vidí, že se pohybuju kolem, nebo slyší, že kolem něco dělám a zvědavě načuhuje, o co jde. Když si sednu ke kleci a mluvím na něj, taky přijde a už se hrne ven, ale nemyslím si, že by to bylo tím, že by rozuměl, že mu říkám jménem, nebo snad měl nějakou vazbu na mě. Spíš bych se přikláněla ke zvědavosti. Ale znovu opakuju, že jen hádám, jak to asi je.
  4.11.2014 22:32Natálie123
  Athe: Moc děkuju
  5.11.2014 14:26anička123456
  Dobrý den,chětla sem se zeptat co mam dělat,dnes mi křeček spadl když sem stala a měla ho v rukou byla to celkem výška a chvilku ležel jako by byl mrtvý ale ted vypadá zas normálně..moc se bojím..poradte mi prosim jestli mohu nejak zjistit co mu je,jestli nema vnitrni zraneni APOD.
  Hezky den.
  5.11.2014 18:24from Bosoraaky
  Kto má Prima ZOOM, o 20.00 ide dokument o škrečkoch poľných.
  5.11.2014 23:02Ivča3
  anička123456: Těžko bohužel ty zjistíš zda má nějaké vnitřní zranění, pokud to byla celkem výška a po pádu nehybně ležel tak bych raději zašla na veterinu aby se na něj pan doktor podíval. Příště to chce být víc opatrnější, křečkové jsou někdy docela rychlíci
  6.11.2014 20:04Navel
  anička123456: dvě možnosti: jet na veterinu nebo počkat co bude... Jinak oni z leknutí chvíli ležet mohou aniž by jim něco bylo. Pokud se normálně pohybuje, neteče mu krev z nosu nebo zadečku, žere.. tak by to SNAD mělo být v pořádku
  9.11.2014 13:20Lucy02
  anička123456: Jak píše Navel. Jestli máš o křečka velký strach a zdá se ti, že není v pořádku, na veterinu klidně zajdi. Ale jestli se neprojevujou známky žádného poranění, mělo by to být v pohodě. Mně křeček taky spadl, taky z velké výšky a je v pořádku.
  9.11.2014 15:04Athe
  Zdravím,
  hodně se mi zalíbil křečík čínský. Ráda bych si jednoho pořídila, jenže právě proto, že není moc rozšířený, vůbec nevím, kde by se dal sehnat.
  Nemáte někdo nějaký tip?
  9.11.2014 20:26Lorenc
  Ahoj, mám takový menší dotaz. Máme necelý týden křečka syrskeho. Mame ji od chovatelky a ma 2 měsíce. První 3 dny běhala v kolečku a po kleci jak šílená a teď spi aj pulku noci a vůbec neběhá. Jinak je úplně normální-žere, , pije, kaka, čůrá atd. Tak nevím jestli je to normální. Trochu mě to znervoznilo, ale nevím jestli se mam obávat... budu vděčná za všechny odpovědi.
  S pozdravem Lorenc.
  10.11.2014 12:38Karin
  Lorenc: Možná je splašená z něčeho neběhá vám po bytě něco např.(pes) co by jí znervozňovalo?
  Zkus si jí vzít do ruky a na chvíli si sní pohrej a sleduj ji :) Podívej se na očička jestli má zdravé,Tělíčko pokryté krásně lesklýma chloupkama :) Nemá třeba tiky? Pokud nic z toho nemá tak se nemusíš ani moc bát :) Ale sleduj ji
  - - - - -
  Hele omlouvám se za to že píšu mimo diskuzi o křečcích ale někdo tu psal vzkaz pro Lorenc z mé přezdívky ...........
  10.11.2014 15:16tatokalan
  Lorenc: možná si ty první dny vyběhávala stres ze stěhování, mně křeček prvních pár dní po přinesení byl taky aktivnější, potom se trochu "usadil" a teď má svůj režim, chvíli kolečko, chvíli odpočinek, pak zase kolečko nebo běhá po kleci a "hledá potravu" (pohazuju mu krmení na různá místa v kleci), pak zase spí atd.
  10.11.2014 19:33from Bosoraaky
  Athe: zoznam chovateľských staníc registrovaných v Českom kŕeččím klube http://ceskykrecciklub.cz/czech/seznamclenu.htm.
  11.11.2014 18:49Ema D
  Kolika se vám dožil křeček? Já měla džungaráka a Marlenka se džila dbou let a několika týdnů. Na zverimex to je dobré? A dožívají se prúměrně křečci z chs více let? Koukala jsem na nějaké chs a ani se mi právě nezdá.
  11.11.2014 20:03Athe
  Ema: Tím, že se narodí křeček v CHS se mu přirozená délka života přece neprodlouží... Tady nejde o to, že je dobré, že se ti zverimexák dožil dvou let. Je to normální, jak zverimexoví, tak křečci z CHS se v průměru dvou dožívají - je to tak dáno přirozeně a to se nemění tím, kde se zvíře narodilo a kdo se o něj staral.
  Rozdíl je v tom, že křeček pocházející ze zverimexu nebo od množitele, může mít nějakou nemoc nebo breberky, které by sis určitě mezi své, máš-li křečků víc, přinést nechtěla... Takový křeček může navíc mít v předcích příbuzné, co se křížili mezi sebou, a to třeba nejen, že rodiče byli sourozenci, ale třeba i jejich rodiče a tak dále. To může mít špatný vliv na zdraví, ale taky nutně nemusí - hlodavci příbuzenské křížení nenesou až tak špatně jako některá jiná zvířata nebo třeba lidi. Další věc je to, že křečci mohou být agresivní, protože když si ho vybereš ve špatném zverimexu, kde jich mají ve výběhu naflákaných dvacet, má špatně zažité vzorce chování a jako samotář, nucený žít v tak obrovské společnosti, může být poznamenaný po psychické stránce. A pak tu jsou ještě určitě jiné věci, které jsem nezmínila.

  Oproti tomu, chovatel ti rád s křečkem poradí, zároveň máš jistotu, že je nemá zavšenkované, nemocné a že to nejsou potomci vzájemně si příbuzných jedinců. Je o ně dobře postaráno, vyrůstali tedy ve správných podmínkách a je tu mnohem menší pravděpodobnost, že natrefíš na plašana nebo agresora.

  Problém zverimexu, co se chorob týká, je podle mě v tom, že když je tu nějaká nemoc, zvíře ti do týdne, dvou umře a nebo budeš řešit parazity. Tohle se ti u chovatele v žádném případě nemělo stát. Ale pokud si přineseš zverimexáka zdravého, má úplně stejnou možnost dožít se přirozeně daného věku a zemřít na stáří, jako křeček z CHS.
  - - - - -
  Ten třetí řádek zní trochu divně - samozřejmě, že záleží, kdo se o něj stará. Chtěla jsem říct, že ta průměrná délka života prostě nějaká je a když se o něj dobře staráš, má stejnou šanci se dožít vysokého věku (u křečků nejčastěji tedy dva a něco, někdy i tři roky). Jenže to není dáno tím, jestli je nebo není z CHS. Lidi z opravdu dobře zaopatřených rodin se taky nedožívají 150 let, přece. :D
  14.11.2014 08:13Chiora
  Dneska jedu k prarodičům, takže zase uvidím Trixína, jak se má. :) Vezu mu nové velké akvárium. Tak snad se mu bude líbit :))
  15.11.2014 10:49Lucy02
  Ema D: Já měla taky džungarského, taky ze zverimexu a naprostá spokojenost- šťastně se dožil pěti let.
  15.11.2014 13:19Ady
  Ahojky,
  chtěla bych se zeptat, jak se jmenuje ta super klec pro křečka, kterou si všichni tak chválí? :) Měla tuším 80 cm na délku. Popř. můžete hodit i odkaz. :)
  15.11.2014 23:32melisinda
  Ady myslis Alasku? http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klece_ohradky/pro_krecky/80cm/284074
  15.11.2014 23:57Ady
  Ano, to je ona! :) Mockrát děkuji. :)
  16.11.2014 09:12Lollipopsy99
  Ahoj:) Mám křečíka Roborovského..už mu bude rok a půl:) je takový pomalý atd. Myslíte, že je už starý? prosím, poradíte mi někdo?
  16.11.2014 11:22Vany
  ahoj, narodilo se nám 5 malých křečků. už jim je 14 dní a máme 4 černé a 1 bílého. ale ten bílí když jde tak furt padá na jednu stranu a přední levou nožku při chůzi strká pod sebe. nevíte co s ním je? ostatní křečci jsou normální
  16.11.2014 11:41Ady
  Lollipopsy99: Vzhledem k tomu, že se křečci a křečíci dožívají v průměru 2 let, tak rok a půl už přecijen je začínající stáří. ;) Pokud je jen méně aktivní, ale jinak papá, pije, čistí se a reaguje na okolí (není apatický), tak by měl být v pořádku, jen už nemá tolik síly a energie jako za mlada. :)
  16.11.2014 12:38Lou
  Ahoj:)
  Můj křeček je divný.. nevím co to je u ní za zvyk,ale narve si jídlo do pusy a jde do kolečka vyndá ho tam a začne jezdit,potom si ho zase dá do pusy a jezdí dál..:D
  Nevíte co to je?
  16.11.2014 13:42Ady
  Máte někdo zkušenosti s tímto http://www.levneklece.cz/www-levneklece-cz/eshop/16-1-Zavesne-hamaky/0/5/245-Sustici-jeskyn-pro-krecka-na-zaveseni-do-klece-10x9-cm nebo tímto http://www.levneklece.cz/www-levneklece-cz/eshop/16-1-Zavesne-hamaky/0/5/243-Tunel-pro-krecka-s-kozesinou-na-zaveseni-do-klece-9x30-cm závěsným hamakem? Zajímalo by mě, jak dlouhé jsou provázky na zavěšení a jak nízko se dá tím pádem hamáček zavěsit. :)
  16.11.2014 19:21from Bosoraaky
  Lou: Nie je to nič divné, niektorí škrečkovia to robia.

  Vany: Padal aj predtým alebo až teraz začal?
  - - - - -
  Ady: So šuštiacou jaskyňou skúsenosti nemám, ale mám skúsenosti, že moji škrečkovia sa šuštiacich vecí skôr boja: Tá jaskyňa je aj dosť malá na sýraka.
  16.11.2014 19:23Ady
  from Bosoraaky: Dobře děkuju, poohlédnu se raději po něčem jiném. :)
  17.11.2014 13:40Degbi
  Dobry den, od doby co jsem si krecka koupila nebyla ani jednou v kolecku(krecek syrsky a mam ji asi mesic), je to normalni? Ma hodne velkou klec.
  17.11.2014 17:19Athe
  Degbi: Jeden můj křeček taky v kolečku vůbec nejezdil, i když ho měl. Ten, co ho mám teď, by jezdil pořád, musím mu ho na čas vždycky vyndávat, jinak by se ujezdil... Asi záleží na jednotlivci, sice křečci většinou kolečko rádi mají, ale určitě se najdou i výjimky. :)
  18.11.2014 11:40kwento
  ahoj, nekdo z Prahy co chova krecky?? planujeme k Vanocum... ma nekdo nejaky vrhy?? asi nejspis dzungaraka
  18.11.2014 13:51Montanka
  kwento: podívej se na seznam chs, či na inzerci na bazoši, např. :)
  Pokud vím, momentálě má k odběru -
  http://stechovickypoklad.ic.cz/, http://chs-novadomus.webnode.cz/, http://chs-orion.webnode.cz/ (plánuji, páreček bydlí spolu, doprava do Prahy je možná po domluvě)
  18.11.2014 16:41kwento
  Montanko dekuji, od Stech. pok. jsem domluvena ze bych si brala, jeste by me zajimal svetloucky z Nova domus, tak uvidim...
  19.11.2014 19:56absolon daniel
  Prosím vas odepiste mi co nejdřív.Ta samice možná sežrala svého křečka máme je dat od sebe.Ceciky už taky nemá .Mame je dat od sebe?Máme je 2 měsíce.
  - - - - -
  Sežrala ho.Ale proč??? Tento vzkaz posílal se slzy. Našli jsme asi 4 chuchvalce chlupy.
  19.11.2014 20:03ByUnicorn
  absolon daniel - je normální že samice sežere svá mláďata .. kolik je mláďatům
  19.11.2014 23:57from Bosoraaky
  Absolon daniel: "Máme je 2 měsíce." Mláďatá a stále sú všetky s matkou? Ak sú tam samčekovia, môžu veľmi rýchlo nakryť matku a dcéry.
  20.11.2014 12:50Ema D
  absolon daniel: Mláďata jsi měl odstavit ve 4 nebo 5ti týdnech. Teď už budou dospělá. Vystavuješ se riziku, že ti přibudou desítky potkanů, pokud samečci nakryjí samičky. Měl sis o tom nejdřív něco načíst, mež samice porodila...
  20.11.2014 13:56ByUnicorn
  Ema D - On tu mluvil o křečkovi né o potkanech a poprvé co tu absolon daniel psal bylo 4.11 že jsou mláďatům 2 týdny tudíž teď by jim měl být měsíc a nějaké dny ... Takže vůbec dotaz nedává souvislost jak je to myšleno
  20.11.2014 14:12Athe
  ByUnicorn: Mně celé to, co napsal, nějak nedává smysl... Už jenom tím, jak jsou ty věty postavený. To pak člověk neví, co kdo s kým a proč...
  Jsem čekala, že se z toho třeba něco vyvrbí, něco dodá, opraví. Napoprvé mi to totiž vyznělo tak, že křečci byli dva spolu, dospělí, a jeden sežral druhého. Což mi nedávalo smysl už vůbec. Jenže jak říkáš, o mláďatech tu psal prakticky nedávno a dva měsíce, pokud předtím říkal pravdu, by jim byly těžko.
  Tak teď teda, jak to je.
  20.11.2014 14:46ByUnicorn
  Athe - přesně tak plně stebou souhlasím
  20.11.2014 20:32Ema D
  ByUnicorn: Promiň, odpovídala jsem normálně ohledně křečků, jen píšu i na potkany, tak jsem místo ,křečků, napsala ,potkanů, :) A tamten příspěvek 4. 11. jsem nečetla, tak nevím. Fakt je, že jeho příspěvek je taknějak ,mimo, . Bylo by prima, kdyby se k tomu vyjádřil on sám...
  20.11.2014 22:56ByUnicorn
  Ema D - v pohodě :-)
  21.11.2014 15:59Ťunťa
  Ahoj, včera jsem si domů přivezla křečíka džungarského ze zverimexu a vůbec nic nejí...co s tím? pomůže čas?
  21.11.2014 18:15Athe
  Ťunťa: A jsi si jistá, že nic nesnědl? Třeba si přes noc došel uždibnout a ani o tom nemusíš vědět. Jinak si ale myslím, že by to klidně mohlo být tím, že je v novém prostředí. Jestli je plašší, může mu chviličku trvat, než se otrká. Až ho ale přepadne hlad, bude rozhodně silnější než jeho strach z tebe a všeho nového kolem. Na tvém místě bych mu nechala tak dva dny na rozkoukání - tím myslím nezasahovat mu do bydlení, nesnažit se ho tahat ven a on se osmělí.
  Kdyby ale byl celkově divný a šlo vidět, že nejde jen o počáteční strach, tak to určitě co nejrychleji řešit. :)
  21.11.2014 21:05Ťunťa
  Athe: Díky moc, na víkend jedeme na chalupu tak si myslím, že si za ty dva dny zvykne...doufám, že máš pravdu ;)
  21.11.2014 23:50Ady
  Ahojky,
  chtěla bych se zeptat, kupujete tady někdo směsku JR Farm? Pokud ano, nevíte, jestli ji prodávají i v Super Zoo? Dnes jsem tam byla, ale zapomněla jsem se zeptat. Dostanu se tam až během příštího týdne, tak jen jestli tam má cenu chodit. :)
  Popř. jaké jiné druhy směsí byste mi mohli doporučit? Pokud možno něco kolem 70,-? Koupila jsem Versele Laga a stálo mě to 140,- (všude se píše, jak je to kvalitní krmivo a všichni si to chválí, tak jsem to chtěla vyzkoušet, ale kupovat to pořád, to asi nepůjde, tak to chci smíchat ještě s něčím jiným). :) Předem moc děkuji za odpovědi. :)
  22.11.2014 11:15from Bosoraaky
  Ady: máš křečka sýrskeho alebo křečíka?
  22.11.2014 12:03Ady
  from Bosoraaky: Křečka syrského. :) Asi za dva týdny si pro něj pojedu. :)
  22.11.2014 14:06Matak
  Ahoj chci se zeptat mam pro krecka dreveny baracek, mam mu dat treba jeste jeden z kokosu a druhej ten dreveny nebo je lepsi jeden? dekuji
  22.11.2014 14:39from Bosoraaky
  Matak: môžeš mu dať viac domčekov, len pri kokosovom pozor na veľkosť otvorov, aby cez ne škrečok bez problémov prešiel aj s plnými torbičkami.

  Ady: mojim sýrakom dávam Vilmie pre potkany, extrudáty (farebné kúsky) z neho dávam preč. Videla som ho len v Zoohite, vo zverimexoch sa asi kúpiť nedá. U nás sa v Super Zoo JR Farm kúpiť nedá. Majú tieto druhy
  http://www.placek.cz/z%C3%A1kladn%C3%AD
  22.11.2014 15:10Ady
  from Bosoraaky: Děkuji. :) Ještě se zeptám, co třeba Avicentra nebo Vitakraft? Je to dobré krmivo nebo spíše ne? A ještě jsem koukala na Beaphar, ten se dá koupit v Super Zoo? :)
  - - - - -
  My tu máme takový menší obchůdek Krmiva, tam toho ale nemají tolik a právě Super Zoo je až na konci města, tak jestli má cenu tam chodit nebo jestli stačí třeba ta Avicentra nebo Vitakraft, to máme i tady v Krmivech a to je kousíček. :) Ale pokud to jinak nepůjde, tak samozřejmě skočím do Super Zoo pro něco lepšího. :)
  - - - - -
  A ještě jeden dotázek bych měla - koupila jsem směsku od Vitapolu + ještě nějaké tyčinky od nich a pak jsem četla na internetu, že je to hrozná kvalita a že to není vhodné krmivo (no jo, moje blbost, že jsem si to nezjistila dřív...). Účtenku nemám a vrátit to jít nemůžu. Chci se teda zeptat, jestli je to skutečně tak zlé, nebo jestli to můžu křečkovi dát a pak už kupovat něco jiného? Popř. jestli z toho mám třeba jen vybrat něco, co by neměl? A nebo to mám celé vyhodit? Chci pro něj jen to nejlepší, takže o peníze tu nejde, jen že jsem to už koupila, tak jestli to třeba nestačí jen přebrat a dát mu z toho to, co by mohl a alespoň něco z toho nějak využít. :) Jestli ne, tak to vyhodím no, nedá se nic dělat. :)
  22.11.2014 15:48Athe
  Ady: Vitapol je prostě jedna z těch méně kvalitních značek, které seženeš kromě chovatelských potřeb i v kdejakém supermarketu. Přirovnala bych to asi ke kočičímu Whiskas a psímu Pedigree (nebo jak se to přesně píše, ale víš, co myslím, ne?). Není to kvalitní a já bych s tím dlouhodobě rozhodně nekrmila. Ale tyčinky mám taky od Vitapolu, jsou pomalu jediné, co se tu dají sehnat a nestojí dva kusy přes 70Kč. (Přitom zrovna tyčinky nejsou zrovna slavné nejspíš žádné.) Navíc u těch tyčinek, nevím, jak ty, ale já je hlodavcům dávám jen opravdu výjimečně, takže to jim rozhodně neublíží.
  Ta směska ti ho nezabije, ony paradoxně některé věci, co v těch směskách jsou, ti křečci zblajznou jako první. To máš jako s dětma, ty ti taky půjdou po brambůrcích jako blázni. A stejně jako s lidma bych k tomu i přistupovala. Když si dáš jednou za čas něco, co není úplně nejzdravější, rozhodně tě to nepoloží. Směskou bych nekrmila pořád, prostřídala bych to ještě s nějakou další a až by ta od Vitapolu došla, už bych ji víc nekoupila, ale jedovatý to určitě nebude. Lidi navíc mají tendenci všechno moc zveličovat. Moc dobře si pamatuju, že jako školačka jsem kupovala převážně takovéhle značky, protože jsem to měla z kapesného a nenapadlo mě, že to není kvalitní, křečulda se mi dožila tří a půl let a morčanda je tu ještě pořád. Sice už bábrle a už tím nekrmím, ale ta občasná směska jí na zdraví neubrala a byla za mlada krásná, lesklá a čilá. :)
  22.11.2014 16:13Ady
  Athe: Dobře, tak děkuji moc. :) Ten Vitapol tedy spotřebuji a pak už budu kupovat jinou směsku. :) Jinak mám ještě Versele-Laga, to je taková kvalitka a všichni si to moc chválí, tak to budu míchat ještě s jinou směskou. :) Teď tedy s tím Vitapolem a pak chci vybrat právě něco jiného, ale nevím, co je nejlepší - Avicentra, Vitakraft nebo Beaphar? Popř. jestli je Avicentra a Vitakraft vůbec dobré krmivo?
  Jinak ty tyčinky jsem každému zvířátku dávala jen jednou za čas jako takovou dobrotu, takže stejně to bude i u křečka. :) Je mi jasné, že to není základní krmivo, ale spíš něco navíc. ;) Mám jich docela zásobu - bylo to takové skoro až dárkové balení, kde jich je 6 (každá je jiná) a bylo to i docela levné, tak jsem to vzala. :)
  22.11.2014 19:30Athe
  Ady: Versele-Laga jsem taky kupovala, pro morčata. Určitě můžu jenom doporučit, opravdu je to skvělé krmivo, ale děsně se prodraží. Kvůli tomu, že jsem si nemohla dovolit, kupovat ho pořád, zkusila jsem Vitakraft, ten mi ale nechtěli moc jíst a většinu nechávali. Zrovna o té značce jsem ale taky zaslechla různé věci. Někdo chválí, někdo by to zvířeti nedal... U ostatních nevím, už pár let míchám z vlastního zdroje. Vím, odkud to je, co všechno v tom je, zvířatům chutná a vyjde mě to i levněji. Ale to zase u člověka z města třeba nejde.
  - - - - -
  Mohl by mi, prosím, někdo popsat povahové rozdíly mezi samci a samicemi u syrských křečků? Měla jsem vždy jen samice a od té poslední už je to taky řada let. Je mi jasné, že hodně záleží i na jedinci a každý má jinou osobnost, ale zajímalo by mě, jestli je určité pohlaví povahově opravdu v něčem odlišné od toho druhého a jestli je tedy lepší pořídit si holku nebo kluka?
  22.11.2014 21:00ppppp
  ZX f UT c blbcové hhgggfdd
  22.11.2014 22:16Ady
  Athe: No uvidíme. :) Něco zkusím a snad bude chutnat. :)

  Kdo chcete, můžete se kouknout do mého nového alba Colinova budoucího bydleníčka. :)
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1798
  23.11.2014 08:48Ťunťa
  Všimla jsem si, že se tu hodně bavíte o krmivech, já se v tom moc nevyznám, takže jsem koupila GRAMMY pro křečíka džungarského...Je to pro něj vhodné?
  - - - - -
  Omlouvám se...to krkivo se jmenuje Granum;)
  23.11.2014 17:44matak
  ahoj chci se zeptat jaky krmeni mam koupit nekde v okoli Prahy 4 nejajy dobry obchod? vetsinou nakupuji v HappyZoo dekuji
  23.11.2014 19:19Ťunťa
  Matak: pro krecika, nebo pro krecka syrského?
  23.11.2014 22:48matak
  krecik dzungarsky
  24.11.2014 21:59Athe
  Tak nám dnes do rodiny přibyl nový člen. Zatím se zdá být až moc kamarádský a důvěřivý, což je jedině dobře, ale po mých předchozích zkušenostech se syrskými křečky, je to pro mě děsný nezvyk. :D
  Mám tu pár fotek. :)
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=1800
  26.11.2014 11:40holcicky
  Athe,krasny drobecek :D .Podobneho jsem mela kdysi take.Chloupky na zadecku az na zem.Hezky se o nej starej :o))
  27.11.2014 15:31Petruš
  Ahoj, moje křečice má na zádech olyselé místečko velké asi 1 cm a včera jsem si všimla, že jí to zmodralo, nevíte co to může být?
  27.11.2014 20:23ebi
  Jak mám ochočit křečka, když se bojím, že mě kousne?? (už mě pár křečků pokousalo)
  28.11.2014 16:49Athe
  ebi: Zvíře ti nezačne věřit, dokud nebudeš věřit ty jemu. To je první krok, se kterým ke každému zvířeti musíš přistupovat, jakmile máš nějaké obavy, už to skřípe a nikdy si k sobě nemůžete najít cestu.
  Spíš bych se na tvém místě ptala, proč tě pokousali - udělala jsi rychlý pohyb a on se tě lekl? Šla jsi na něj moc rychle a on ze strachu vyletěl? Otravovala jsi ho, když nechtěl? Důvodů může být víc a málokdy je chyba na straně zvířete. Od přírody agresivní jedinec může být, netvrdím, že ne, ale mnohem častěji bych hledala jinou příčinu.
  Zvířátko pozná, když ho máš ráda. Milovaní mazlíčci to vycítí a lásku ti budou jenom oplácet. Jenže stejně tak rozezná i nervozitu a strach a nezačne ti věřit, dokud to samé neuděláš ty vůči němu. Důležité je, jít na něj pomalu. Já veškeré hlodavce vždycky zvykám tak, že jim ze začátku jen nabízím svou ruku na očichání. Teprve až k ní sami přijdou, nabízím jim i něco dobrého a až pak se je pokouším hladit a zvedat. Je důležitý si uvědomit, že někteří ale nemusí být mazlící typy a na zvedání je neužije, přijdou, nechají se pohladit, ale víc už nic. Hlavně ho do ničeho nenuť, jdi na něj pomalu, nech ho, ať si rozhodne sám, kdy je čas nechat se od tebe mazlit a hlavně se zbav toho strachu ty. S ním ti to nebude fungovat. :)

  holcicky: Starám, jak nejlépe umím. :) Už se sám naučil vylézt mi na ruku a nechat se vyndat ven. Někdy mi jenom sedí na klíně u počítače, čistí se a nebo se jde projít po stole. Je to neuvěřitelně klidný stvoření. Žádná tryskomyš, jako křečci, co jsem mívala dřív (ale já teda měla jenom holky, tak to třeba bude tím.)
  29.11.2014 17:46Ema D
  ebi: Musíš si věřit. Představ si, že je to nějaký tvůj minulý křeček a že ho už normálně znáš a věříš mu...
  30.11.2014 21:14Ťunťa
  Ahoj, taky mám probléms s ochočením křečka...kouše, a to mám ruce umyté a nevoní mýdlem. Je ještě malý, tak negím jestli to jenom zkouší, nebo něco jiného. PS: je krmivo granum pro křečíky džungarské vhodné? :)