od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Listopad v roce 2015
 • Zobrazuji 43 zaznamu.
 • 2.11.2015 14:02tatokalan
  Ahoj, tak jsme onemocněly průjmem. Netuším, z čeho, krmili jsme ji jako obvykle. U veta dostala asi 4 injekce (ATB, vitamíny a něco depotního) a další ATB jí máme dávat 2x denně do tlamičky, plus do pití dostala probiotika. Doufám, že to holka zvládne, zjistili jsme to včera a hned dneska ráno jsme šli k vetovi. Je jí cca rok a čtvrt, tak doufám, že zabojuje.
  2.11.2015 16:15ByUnicorn
  tatokalan - ahoj tak přesně s tímto jsem také bojovala nakonec nám zjistili že se jedná o bakterii která se nachází ve vodě. Též jsme měli antibiotika někteří to zvládly a někteří to bohužel ani přes antibiotika nezvládly a byly stejně starý. Také při průjmech se jim měnila hlavička tak nevím jestli to bude u Vás něco podobného. Přeju vám aby to zvládla
  3.11.2015 14:44tatokalan
  ByUnicorn: díky za přání. Jak se jim měnila hlavička? Zatím žádné změny nepozoruju kromě toho, že má přitažená ouška a hodně zhubla (včera jí navážili u veta 86g, dneska měla ráno 90g - váženo na elektronické stolní kuchyňské váze skoro té samé jako měli u veta). Vodu jí dáváme vodovodní filtrovanou přes filtrovací konvici, sami ji také pijeme, tak doufám, že v ní nic není. Zatím se rozhodně nezhoršila, pije, sem tam si schroupne kousek zrní, několikrát za den vyleze z domečku, proběhne si všechna patýrka, jde na chvilku do kolotoče a zase zaleze. Ráno jsem jí našla u domečku i pár bobíků, ale teď zase měla mazlavou hromádku. No tak uvidíme. Spolupracuje vzorně na to, že není ochočená, akorát u veta mě asi 4x hryzla a to se jí ani nedivím, veta v životě neviděla a celá prohlídka a procedura s pícháním injekcí pro ni musela být hrozně nepříjemná a stresující.
  3.11.2015 18:28ByUnicorn
  tatokalan - tak jak ty popisuješ s oušky a hubnutím jako kdyby se s cvrkly ... samozřejmě že u tvého křečka může být příčina jiná já popisovala tu svou :-) ... Každopádně je tvůj křeček statečný a velice si cením lidí jako jsi ty že dává křečkovi takovou péči.... Budu ráda když potom zase napíšeš jak na tom křeček je :-)
  4.11.2015 19:36Anonim
  Ahoj náš křeček zbělal je to jungarák. Je to normální kík
  4.11.2015 20:18Athe
  Anonim: Ano, je to normální zimní kožíšek. Na jaře půjde zase z bílé zpět.
  6.11.2015 13:12tatokalan
  ByUnicorn: já jsem hlavně ráda, že jsem našla veta, který je ochotný se tím takto zabývat. Doposud, když už našim křečkům něco bylo (což naštěstí nebylo moc často), jsem se setkala s názory typu "co mi to sem nesete takovou myš" nebo "a co, vždyť vám stejně chcípne" (tuto doktorku jsem musela tenkrát pomalu na kolenou prosit, aby mi křečuldu uspala, protože měla pokročilý zánět dělohy a jen by se trápila). Tentokrát jsem zvolila kliniku Elza, pana doktora Pánka (Kolín) a dobře jsem udělala. Když nebylo jasné, jestli to je průjem nebo výtok z dělohy, nabídli mi ultrazvuk a pan doktor ho - za mé asistence, protože jsem musela křečuldu držet nataženou na zádíčkách - velmi šetrně provedl. Věnovali se nám asi 45 minut, pečlivě naměřili 13 dávek antibiotik, abychom s ní nemuseli chodit denně na injekce, instruovali nás jak s krmením, ještě s námi přemýšleli, jak rozdělit probiotický prášek na několik dílků. Fakt super přístup i péče. Křečulda to celkem zvládá, včera, když jsem přišla večer z práce, tak už se kolotočovala a - kupodivu - měla radost, že mě vidí (jinak já jsem ta zlá příšera, co ji 2x denně bere z klece a dovolí jiné příšeře - mamce - jí strkat do tlamičky hnusná antibiotika). Dneska ráno vážila 97g, takže oproti pondělku přibrala 11g a už to není taková kostřička. Tak snad už to bude dobré.
  6.11.2015 21:23Sisi5
  Dobrý den. Před asi...měsícem jsem si koupila nového křečka syrského. Řekli mi že je mu teprve 7 týdnu ještě mládě. 1. otázka kolik mu je měsíců? 2. otázka. kdy je schopný páření? 3. mám takovou příručku o křečcích je tam toho hodně. A je tam idruhy a zbarvení křečků,a byl tam na obrázku popsaný křeček strakatý(syrský) a k tomu je napsané: Trojbarevní křečci se považují za agresivní a na člověka si zvykají jenom těžko. Myslíte si že je to pravda,už mi trochu bere z ruky myslim že to dokážu mám už 3 křečky a 2 z nich jsem ochočila rychle. Nevim jestli je to pravda ,jestli jde o to zbarvení, jo a prosim vás kolik mu teda je na počítání sem blbec :) 7 týdnu když jsme ho kupovali
  7.11.2015 19:36Tinne1
  Sisi,nevím do jaké třídy chodíš,ale měsíc má většinou čtyři týdny,takže tvému křečkovi jsou bez jednoho týdnu dva měsíce.Pokud nemáš křečka z chovatelské stanice s průkazem původu tak prosím nemnož.Křečků je všude plno a pokud nevíš původ tvého křečka,tak může mít nějakou skrytou nemoc,nebo genetickou vadu o které nevíš.Co co jsi četla v knize je pěkný blábol.Ať už je křeček jednobarevný,pruhovaný nebo tečkovaný,vždy je to křeček syrský.A jsme u toho-většina křečků od chovatele je již zvyklá na lidskou ruku,tudíž je celkové ochočování snadné.A ještě otázka-doufám že své tři křečky máš každého zvlášť,neboť křeček je samotář
  8.11.2015 12:39tatokalan
  Hmm, tak dneska vážila zase jen 90g... asi ten přírůstek váhy byl z větší části tou depotní injekcí, co jí dali. Ale má se k světu, zítra jdeme na kontrolu k vetovi, tak uvidíme. Zdá se, že průjem ustupuje, většinu času už se jí formují bobky, i když ještě mazlavější.
  9.11.2015 17:46ByUnicorn
  tatokalan - uvidíš hlavní je aby neměla ten průjem stále držím pěsti aby jste to zvládly
  10.11.2015 15:42tatokalan
  ByUnicorn: děkujeme. U veta říkali, že je to na dobré cestě, ještě nám doporučili jeden sáček toho probiotika (dělíme jí ho na 4 dávky) a potom nějaký B komplex nebo vitamíny přímo určené pro hlodavce (Roboran). Jinak ještě týden máme dávat jenom suché krmení, pak můžeme zkusit kousek zeleniny max. 2x týdně.
  12.11.2015 21:41tatokalan
  Ahoj, tak to nezvládla, dneska umřela :(
  12.11.2015 22:33
  Ahoj dnes mi porofila samička dvě mláďata a jedn o mrtvé ...je normální že jen dvě? ..je to prvorodička
  - - - - -
  *porodia
  12.11.2015 23:17ByUnicorn
  tatokalan - Tak to mě moc mrzí zdálo se že to vypadá nadějně je to hrozný já jsem si tím prošla a vím jaké to je ..... ale udělaly jste pro ní maximum :-(
  - - - - -
  Dý - ano je to normální a nebo mohla mít více mláďat které sežrala
  13.11.2015 17:11tatokalan
  ByUnicorn - díky. Víc se fakt udělat nedalo. Je to holt život :( Měla ho s námi hezký a my s ní taky. Už jsem si přinesla nového křečuldu, nevydržela bych to a manžel mi taky říkal, že doufá, že hned koupíme nového. Samozřejmě jsem předtím všechno vydezinfikovala a domeček koupila nový, protože používáme dřevěné a ty moc vyčistit nejdou. Ze starého uděláme pro ptáčky budku na zahradu.
  13.11.2015 23:04Martina 11
  Ahojky chci se zeptat, jeden z našich křečků, kterého máme cca 2 roky tak se mi nelíbí jeho oko. Má ho jakoby nateklé a místami mu chybí i srtst. To už může být stářím že? Díky
  14.11.2015 17:50from Bosoraaky
  Martina: môže to byť zápal.
  14.11.2015 21:46Debe
  Ahoj, čím krmíte své křečíky? Mám dva džungaráčky a ani jedem skoro vůbec nejí semínka, koupila jsem jim směs pro křečíky od JR Farm a to jenom přeberou. Nějaká rada co vašim prckům chutná? Děkuju za radu :)
  15.11.2015 15:56křeček Džungarský
  Myslíte, že křečci cítí ztrátu ? Měla jsem dva Křečky v jedné kleci .. Perfektně spolu vycházeli už je proto, že ten jeden byl přes rok mladší. Starší mi včera umřel (věkem) a maličký za celý den nevylezl ani když jsem mu dala žrádlo. Poradíte co mám dělat ? Myslím, že je opravdu smutný, že je sám. Byl s ním od doby co jsem ho oddělila od matky.
  15.11.2015 22:48Tygrinka
  křeček Džungarský: Je to možné, sama jsem to asi 4x zažila. Já je tedy měla oddělené v klecích vedle sebe, takže se oňufávali přes mříže a často spali vedle sebe na patrech. Musela jsem vždy koupit dalšího, aby mi ten zbylý neumřel steskem. Pokud se stav nezlepší, budeš muset koupit parťáka, ale nepočítej raději s tím, že by se ti snesli v jedné kleci. Jestli to byly holky, je větší pravděpodobnost, že by se s další samičkou snesla, ale těžko říct, jak to mezi nimi bude. Teď jsem měla dvě holky a spolu by bydlet nemohly. A kdysi jsem dostala holčičku, která byla zakoupená jako náhrada za uhynulou samičku ze sehrané dvojice, a holky se natolik nesnesly, že bylo nutné je oddělit. Kluci se budou rvát s velkou pravděpodobností a neměli by bydlet spolu. Jestli jsi měla dva kluky a byli v pohodě, tak to není až tak obvyklé.
  16.11.2015 06:13křeček Džungarský
  Tygrinka: byli to dva samečci, ale ten prcek ho měl spíš jako adoptivní maminku, protože jeho vlastní ho napadala už od 25 dne. Takže jsem ho musela oddělat a nechtěla jsem ať je v kleci sám. Proto jsem ho dala za mojim zkušeným stařečkem. První dny v kleci trošku prskal, ale až "si stanovili pravidla kdo velí" byl asi 3 měsíce klid a úžasné soužití. Mám zkušenost s tím, že se mi perou spíše samice (a to i jak ty píšeš, v oddělených klecích přes mříže, takže u sebe nemůžou být). Tak nevim jestli k němu dát zase staršího samečka nebo mladšího (popřípadě myš).
  16.11.2015 10:36Tygrinka
  křeček Džungarský: Možná v tom hrálo roli to, že to byla kombinace starouška a pidi mimča, dědouš už možná neměl sílu k nějakým větším hádkám. Obávám se, že nyní máš dospělého samečka, který už jen tak někoho nepřijme. Myš bych nedávala vůbec, nemyslím si, že by se kamarádili, kombinace různých druhů nedělá dobrotu. Dát dědouše anebo odkoplé mimi můžeš zkusit, někdy se člověk sám diví, co zafunguje, ale jak říkám, bude mnohem větší pravděpodobnost, že po sobě půjdou. Rozhodně to musíš zkusit napřed přes mříž a pak pod dohledem s rukavicemi na rukách a relativně volné ubikaci, abys mohla zasáhnout hned. Samečci opravdu skoro všichni budou teritoriální. Nový sameček prostě není starý parťák. To se z ustýskaného chudinky stane v vmžiku kousavá bestie, je nutné s tím počítat. To je totiž ten nejpravděpodobnější scénář. Já osobně bych žádný pokus nedělala, dala mu kámoše vedle do klece, aby mohli být v kontaktu, ale nemohli si ublížit.
  16.11.2015 15:28Rebelky
  Jste skvělý. Máme rádi Vaši stránku. Taky máme křečky.


  Viky & Nella
  18.11.2015 19:23Luna
  Zdravím prosím pořídili jsme si dlouhosrsteho syracka ale nevime zda je to kluk či holka (zatím je to stefan jak to rozeznáme?
  18.11.2015 19:41ByUnicorn
  Luna - ahoj zde se můžeš mrknout http://kreculky.webnode.cz/chov/rozliseni-pohlavi/
  19.11.2015 10:05Luna
  By unicorn - diky
  19.11.2015 19:56Debe
  Ahoj, čím krmíte své křečíky? Mám dva džungaráčky a ani jedem skoro vůbec nejí semínka, koupila jsem jim směs pro křečíky od JR Farm a to jenom přeberou. Nějaká rada co vašim prckům chutná? Děkuju za radu :)
  20.11.2015 17:07Montanka
  Debe: krmím bud JR (křečík džungarský speciál + Feast), nebo si míchám směs doma sama.
  U křečků je to všeobecně známé, že jsou vybíraví - resp. pochopí rychle, že když si vyberou jen to nejlepší, tak jim ochotný majitel hned dosype znovu - takže znovu vyberou jen něco ... A takhle pořád dokola.
  Proto ... nasyp do misky krmení, a nech to tam, dokud to všechno nesnědí! Oni si vybírají jen to, co jim chutná nejvíce (samozřejmě většinou to nejtučnější, ...)
  21.11.2015 10:13Tygrinka
  Debe: JR Farm mi nežral žádný ze 3 křečíků, kterým jsem to dávala. Naprosto ne a to ani s nátlakem, který popisuje Montanka. A za ty roky jsem měla i pár dalších pokusů s krmením - kvalitní doporučovaní výrobci - granule i směsi. A víceméně bez efektu. Z něčeho si něco málo ještě vybrali, (ano, sušené masíčko bylo fajn), ale většinou nechávali být. Některé jsem poslala dál a bylo to se stejným efektem. Neříkám, že to je špatné krmení, ale prostě v mém okolí a u mě se neujalo. Tak jsem se opět vrátila ke své směsi - směs krmení pro andulky a krmení pro kanáry, k tomu mám směs různých dalších semínek, které přisypávám dle kondice křečíka - dědoušům dávám trochu víc slunečnice, když jsou hubení, drcené vločky, atp. - inspiraci jsem brala mj. i ze stránek CHS Mandarins. Takové dýňové semínko je fajn dobrota z ruky a po lněném se také zapráší :o) Plus další krmení doporučené pro křečíky vč. sušeného hmyzu. Hezky a obsáhle to je shrnuté na stránkách CHS Mandarins, už velmi dlouho je to jeden z mých zdrojů informací.
  21.11.2015 16:18melisinda
  Debe sveho casu jsem si michala netucnou smesku podle tohoto navodu: 1 dil proso cervene, 1 dil proso zlute, 1 dil proso zelene, 1 dil lesknice, 2 dily travni semena, 1 dil dari, 1 dil milo, 1 dil paddy ryze, 1/2 dilu kamut, 1/2 dilu mohar, 1/2 pohanka, 1/2 dilu quinoa (merlik cilsky)
  22.11.2015 18:04chscimmaron
  Já krmím JR Farm a Versele Laga.
  25.11.2015 20:00perry
  Ahoj, prosím vás o radu. Mám křečka a ten už asi 2 dny moc nejí a skoro i nepije...furt se třepe a má přivřené oči. :( Asi je mu zima, ale vůbec nevím jak ho zahřát ..:/
  25.11.2015 20:41Adi
  perry: jdi s ním k veterináři, nikdo jiný diagnózu nezjistí... Náš křeček měl něco podobného a zemřel, byla to infekční nemoc způsobená špatnými podmínkami ve zverimexu...
  26.11.2015 20:15Tinne1
  Chci se zeptat.Koupila jsem panu Divokému granulky Hamster od Brita.Po otevření sáčku mě připadalo,že to trochu páchne jako žluklý tuk.Měl někdo tyto granulky?Jak voněly?
  29.11.2015 09:17Hryzalka
  Ahoj, můj křeček není zvyklý už odmala pít z napáječky, ale je zvyklý na každodenní přísun zeleniny nebo ovoce. Každý den musím z lednice vytáhnou nějakou zeleninu a dát jí křečkovi do klece a to ráno a večer. Zkoušela jsem mu dávat napít z napáječky, ale bojí se jí a vždycky od ní utíká. Prosím poraďte mi někdo... Díky
  - - - - -
  Jak mám prostě křečka naučit pít z napáječky?
  29.11.2015 12:49Athe
  Hryzalka: Tak přísun zeleniny je snad samozřejmostí. Tobě se na tom něco nelíbí?
  Před napaječkou utíká nejspíš proto, že ještě není pořádně zvyklý a bojí se spíš toho, že mu jí cpeš. Nech ji připevněnou v kleci a on přijde na to, k čemu je.
  29.11.2015 20:35Natálie123
  Ahoj. Můj křeček nějak změnil barvu srsti. Máme ho už přes půl roku, srst má takovou béžovou (poívejte se do mého alba Míša Kulička), ale dnes ráno jsem si všimla, že má na zádech u zadních noh takové dva bílé fleky (u každé nohy dva). Může to být i obdobím nebo stárnutím? Mamka řekla že aby to už nebyly šediny, ale nemáme ho ani rok (koupili jsme ho když byl malý).
  - - - - -
  * u každé nohy jeden
  29.11.2015 21:30ByUnicorn
  Natálie123 - jedná se o hybrida křečíka džungarského ... je zima a křečci mění srst
  - - - - -
  spíš na něj svítí sluníčko
  29.11.2015 21:35Natálie123
  Jojo je něco mezi křečkem džungarským a campbellovým :)
  29.11.2015 21:41ByUnicorn
  Natálie123 - křečíci na zimu mění srst do bíla tak se nemusíš bát
  29.11.2015 21:47Natálie123
  ByUnicorn - děkuji :))
  30.11.2015 08:23chscimmaron
  Máme miminka - http://cimmaron.weebly.com/nabiacutedka-mlaacute271at.html :-))