od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Březen v roce 2015
 • Zobrazuji 67 zaznamu.
 • 2.3.2015 11:14Petastastna
  ahojte, prosím, kde koupit pro křečka relativně levnou a velkou klec? Líbí se mi EMA, ale to je vždy odněkud s poštovnym za 130... nemáte někdo nějaký tip?
  2.3.2015 14:18milok
  podívej se na ifaunu
  2.3.2015 14:19Petastastna
  milok : na ifauně sem našla jen malé....
  3.3.2015 07:06maya
  Ahoj, neznáte někdo chovatele křečků syrských?
  3.3.2015 14:05Montanka
  maya:například:
  Já :D
  http://chs-orion.webnode.cz/
  nebo se podívej sem https://www.kralici.cz/krecci/pages.asp?f=odkazy
  3.3.2015 15:21milok
  možná chs z kozohlod nebo chs-z moravy
  - - - - -
  nějaký vrh tam byl :)
  - - - - -
  zajímalo by mě jak blízcí příbuzní křečků jsou pískomilové
  3.3.2015 20:53bobulka
  co mám dělat když křeček chodí a padá na bok
  - - - - -
  Nevim
  - - - - -
  co mám udělat když křeček chodí a má hlavu na bok
  3.3.2015 21:15ByUnicorn
  bobulka - může se jednat o mrtvici
  5.3.2015 07:40iva
  chci si pořídit křečka zlatého, koupila jsem mu klec, ve zverimexu mi řekli, že klec 43x28x24 je v pohodě. Chci křečka často pouštět ven, aby se proběhl po posteli apod.

  Musím mu pořídit i kolečko? a jak velké (aby se mi do klece vešlo)

  Díky!!!
  5.3.2015 07:47Athe
  iva: Tu klec rozhodně ne. Neměla sis nechat nic nakukat prodavačkou ve zverimexu. Tohle je velikost tak pro jednoho myšího kluka. Křeček potřebuje tak 70x30cm a i to mi na mého syrského přišlo malé, jak vyrostl, takže jsem to vyměnila za box, co se prodává pro morčata. Takže do takhle velké klece si rozhodně žádného křečka, ale ani křečíka (ti to mají s místem stejně) nepořizuj. Uvědom si, že takový křeček může mít v dospělosti klidně 18cm, a teď si představ, jak se tam chudák ani neotočí.
  Tu klícku bych ženské ze zveráku normálně omlátila o hlavu, ať si do ní zaleze sama, když je tak chytrá.
  Kolečko by mělo mít průměr 20cm, ne menší, kvůli páteři. Nemusí nutně být, ale křeček se tak aspoň zabaví a většina má kolečko opravdu moc ráda.
  5.3.2015 11:30Hanýžka
  Iva - klícka je malá, když ma tam dáš nějaký domeček, misku na zrní, záchod s pískem a popř. nějaký ten kolotoč, moc místa k žití mu nezůstane:-(. I když ho budeš pouštět často, stejně většinu svého života stráví v kleci, tak by měla být pro něj pohodlná :-).
  Je to obecně nešvar prodejců, že na nabízejí pro zvířata mnohem menší klece, než jaké opravdu zvířata potřebují.... A některé maličké ( a hlavně že přezdobené ) klícky nejsou k žití už vůbec pro nikoho...:-(
  Takže pokud chceš křečka spokojeného, klícka by měla být větší:-) a kolotoč opravdu většinou rádi mají :-))
  - - - - -
  .... mu tam dáš....
  5.3.2015 18:06Natálie123
  ahoj. mám půl roku křečka (džungaráka) a dnes jsem si všimla že má v oušku takové červené a krvavé jak kdyby rozdrápané tak jsem si myslela,že to bude mít od svého škrábání rozškrábané ale i na bříšku má takové jak kdyby strupy a okolo toho vypadaný kožíšek. Nevíte co to je? jestli s tím máte zkušenosti a dá se to doma vyléčit nebo jít hned zítra k doktorovi.
  5.3.2015 18:57Hanýžka
  Natálie 123 - hlodavci si nikdy nerozšrábou kůži do krve jen tak. Může to být svrab nebo plíseň. Nejlíp, aby se na to koukl dobrý veterinář. Určitě ti na to něco dá:-)/ Stronghold pro koťata????/ Zároveň je třeba desinfikovat klec a místa, kde ho pouštíš. Teď nedávno jsem to tady popisovala- koukni na příspěvky tak 14 dní zpátky. Doma to sama nevyřešíš....takže k veterináři.
  8.3.2015 10:45p.j.jack
  ahoj mam par dni syrskeho skrecka samicku po porode a vsimla som si ze na hrudniku ma vypadanu/vytrhabu srst... je to normalne ci mam to riesit? dakujem.
  8.3.2015 12:03Emapokemon
  Ahoj,vádí křečkům zrezlé kolečko?(jen stojanek) Myli jsme ho a zrezlo...
  9.3.2015 06:30VerčaB
  Emo podle toho jak zrezlé. Jestli je jen někde v "pantech", promastíš to, aby to jezdilo, ale křeček s tím při běhání do kontaktu nepřijde, tak OK, ale aby si o rez poranil a zanítil nějakou část těla...
  10.3.2015 08:30Athe
  Mám smutnou zprávu, o to víc je mi to líto, protože Pythagoras byl ještě strašně mladý. Ve věku sotva půl roku mi včera večer umřel. Nerozumím tomu a naprosto nechápu, jak se to mohlo stát. Odpoledne ještě jezdil v kolečku, běhal a když jsem ho večer otevřela, nevylezl z pelechu, což mi bylo divné, protože vždycky vystřelil jako blázen, protože věděl, že nesu jídlo. Našla jsem ho tam ležet mrtvého.
  Vůbec to nepobírám. Nebyla tu jediná věc, která by naznačovala, že by mu něco bylo. Byl zdravý, čilý, měl lesklý hustý kožíšek, čistý čumáček, očička, prostě krásný, mladý a hlavně zdravý křeček s chutí k jídlu.
  Je nějaká možnost, jak přijít aspoň na nějakou možnost, co se mohlo stát? Tedy kromě pitvy? Nějak se mi příčí nechávat řezat do někoho, kdo už je mrtvý, takže ho hodlám normálně pohřbít. Jen mě to strašně zaskočilo a pořád se mi tomu nechce věřit.
  10.3.2015 09:26Hanýžka
  Athe- tak to je mi líto, smrt mazlíka vždycky bolí a když je navíc zcela nečekaná.....:-(
  Taky bych měla s pitvou problém...., ale myslím, že jinak se na důvod tak náhlého odchodu přijít nedá.... Ale když je to tak rychle, myslím, že nejspíš ho zradilo srdíčko....:-( /nebo něco sněd, co neměl.....:-(/
  Tak se drž, je to teď pro Tebe moc smutné, ale přebolí to........
  10.3.2015 17:09aďa
  Můj křeček 🐹 kulhá...je starý ale může to být i nějaký jiný problém...
  10.3.2015 22:40from Bosoraaky
  Athe: bez pitvy nezistíš, na čo zomrel. Ak chceš len možnosť - infarkt, mŕtvica alebo XYZ iných vecí.
  11.3.2015 18:56Natálie123
  Včera jsem byla s křečkem u veterinářky, protože měla pod krkem bulku. Nařízla jí to a vytekl z tama hnis jenže dneska sem se jí na to dívala a ještě trochu hnisu sem jí z tama vytlačila, protože byl i viditelný (jinak bych to nedělala), ale pořád má takovou sice menší ale pevnou bulku. Myslíte, že to splaskne po pár dnech?
  11.3.2015 19:12VerčaB
  Natálie: Absces, který popisuješ je potřeba čistit. Veterinářka ti nedala další instrukce čím čistit, popř. desinfikovat?
  11.3.2015 19:22Natálie123
  VerčaB- právě, že nedala a neřekla mi nic. Jestli má někdo nějaké rady nebo už zkušenosti tak mi o tom napište prosím
  11.3.2015 21:09from Bosoraaky
  Natálei123: mne kázali absces čistiť Betadinom - zriediť ho vo vode a tým čistiť. Pokiaľ je tam stále hnis, treba ho vytláčať.
  11.3.2015 21:15Hanýžka
  Natálie- absces je třeba dvakrát denně čistit a udržovat otevřený, aby se hojil zevnitř a ne zvenku. Čistí se roztokem Betadiny ( ta se ředí se převařenou vodou do barvy řezaného piva), hnis je třeba opatrně dostat ven, kapsu, která tam je vyčistit ( vatové tyčinky nebo stříkačka bez jehly) . Čistí se tak dlouho, až se přestane dělat hnis. Rána se pak sama zacelí. Křečka udržovat v čistotě, aby se mu tam nedostala infekce- neprašná čistá podestýlka- nejlepší asi papírové neparfémované kapesníčky nebo vyvařené kousky látky. Kdyby sekřeček horšil - k dobrému vetovi pro ATB. Držím pěsti....:-))
  11.3.2015 22:07Natálie123
  Moc vám děkuji!! :)) a kde ten Betadiny seženu? :(
  11.3.2015 22:21VerčaB
  Natálie:
  http://www.lekarna.cz/betadine-liq-1x30ml/ v lékárně.
  12.3.2015 22:51M
  Nám se stalo přesně to,co tu popisovala Athe.Naší křeččí holčičce bylo 7 měsíců a ze dne na den bez předchozích příznaků uhynula.Umřela nám v rukou.Bylo to hrozné,nevylézala z domečku v dobu,kdy obvykle běhala.Poté,co jsme otevřeli domeček,jsme ji našli třesoucí se a s průjmem u zadečku. Zdravá byla naposled ráno, než jsme šli do práce,takže netušíme,zda se netrápila takhle i několik hodin. Než jsme se vzpamatovali, tak nám umřela v dlaních. Pomalinku zavírala očička a chřadla přímo před očima,až přestala dýchat.Zmenšila se během chvilku snad o čtvrtinu svého objemu.Smutný pohled. Byli jsme bezradní.Dnes jsme ji pohřbili a jsme z toho stále zdrcení. Hlavně já. Dcerka přijede zítra domů. Zatím si to neumím představit jak bude reagovat. Byl to její miláček z nejmilovatějších :( Bylo to z jídla, nebo steskem po paničce, naši malé dcerce, která byla týden na prázdninách ? Hráli jsme si s ní standardně jako dcerka, takže přes den byla ve velké klícce s různými prolézačkami a vpodvečer výběh v pokoji třeba i necelou hodinku. Krmení měla podle návodů v pořádku, tak snad se nepřejedla. Mívala více jídla. Nevím ?
  13.3.2015 09:19Hanýžka
  M - chápu Tě.... Mazlíčci někdy odcházejí mnohem rychleji, než bychom si přáli.... A ještě horší je, když příjde o mazlíka tak najednou dítě....:-(( Ale prostě se to někdy stává...a tak Ti nezbyde, než to dcerce nějak šetrně sdělit...já osobně bych se podrobnostem zcela vyhnula, řekla bych, že křeček umřel v klidu v domečku ve spánku a že měl asi slabé srdíčko a teď už je mu dobře.....
  Jinak si nemyslím, že by to mohlo být stresem( to by se třeba mohlo stát, kdyby byl náhle v úplně jiném prostředí) a ani, že by se třeba přejedl..... Kdyby měl nevhodnou kombinaci jídla, tak by měl průjem, ale asi ne tak rychle vedoucí ke konci. Myslím, že buď snědl něco úplně pro něj jedovatého a nebo dostal nějakou bakteriální infekci....:-(
  Bohužel u obecně u tak malých zvířat jde všechno hodně rychle....:-((
  Nejlepším lékem na duši je nové zvíře...., ale raději bych počkala( píšou klec důkladně savem a nechat několik týdnů!!! :-(( stát) A nebo se zkus poradit s vetem, nakolik to vidí rizikově.... A ještě myslím, že je lepší mazlíček jiné barvy, popř. I pohlaví, aby dítě tak moc nesrovnávalo.... A z dobré chs. Tak hodně sil ....., to zvládnete....
  14.3.2015 00:03kajaklouckova
  Mohla bych se zeptat, zda křeček m§že rukolu? Děkuji moc za odpověď:)
  14.3.2015 12:29le bronka
  ahoj hele jaká žrádlo kupujete pro křečulíny já pro něj mám VITACRAFT , myslíte že dobrej ? jinak jak dlouho se křečíkové dožívaj ? já ho mám už tři roky :)
  14.3.2015 19:07PM
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tu má někdo zkušenosti u krečka syrského se syndromem sloní nohy? Bohužel se mi tento jev objevil na 1 mláděti v chovu u cistokrevnych jedinců s PP. Mládě bohužel budu nejspíš muset ušetřit, i když mi to hodně trhá srdce, ale obávám se že by více trpělo, kdybych si jej nechala. Dle internetu má syndrom několik fáz a podívaná není zrovna příjemná. Předem děkuji
  - - - - -
  Mládě má levou, zadní nožičku 2x objemnější než druhou a působí vykloubeně. A má místo 5 prstů tak 6 prstů a k tomu je jeden zkrácený o jeden článek.
  14.3.2015 22:20VerčaB
  PM:
  Jak je mládě staré? Setkala jsem se s mláďaty s oteklýma nohama (slepá, takže tak do sedmi dnů věku) a okamžitě jsem nasadila Oxytetracyklin (údajně se už nevyrábí). Mládě se vždy otoku zbavilo. Stalo se to i kamarádce, Oxytetracyklin nenasadila a mládě se otoku také zbavilo.
  Když chováš s PP, máš informace o předcích, všude čisto?
  15.3.2015 08:19PM
  Mohu zkusit něco na otok, ale bude to spíše nějaká deformace, protože mi normální nepřijde, aby měla 6 prstů místo 5. Jinak čisto samozřejmě mám a netuším po u kterého rodiče by mohla být chyba
  - - - - -
  Ale třeba by ji něco na splasknuti pomohlo, podívám se po možném léku a zítra popřípadě do lékárny
  15.3.2015 20:24Majaja
  Ahoj moje otázka zní ... vždy když přijdu do místnosti kde mám křečka pořád je vzhůru prez den i noc skoro nikdy ho nevidím zalezleho ... a teď mi začal lizat ruce když si ho vyndám z klece neustále mi lize ruce je to normální ? Předem děkuju za odpověď .
  16.3.2015 17:16ada(další otázka)
  ahoj,psala jsem tu že můj křeček kulhá teda kulhal,před třemi dny mi umřel,ještě je mi to líto,a bylo to zrovna na patek třináctého...ale čekala jsem to......no ale pudeme kupovat nového a chtěla bych se zeptat jestli muže maličký křeček do té běhací koule jak se tam křeček vleze a položí na zem aby se mu něco nestalo...nechci kupovat kolečko..že by s toho vyrostl a bylo by to zbytečné..pls poradte dík ada
  16.3.2015 19:45Athe
  ada: Doporučuji nechodit do zverimexu. Vyberte si radši u nějakého pořádného chovatele, ať se vyhnete tomu, že za měsíc budete zase bez křečka. ;)
  Běhací kouli za sebe vůbec nedoporučuju, přijde mi to jako hrozná ptákovina. Navíc mi stejně praštěné přijde pouštět křečka po podlaze. Moji mohli po gauči, stolech a tak... ale mám pocit, že na zemi by byl akorát dost ve stresu, když byste kolem prošli nebo tak. Mohl by mít pocit, že je loven, když by se nad ním tyčil člověk. Případně bych v pokoji zřídila nějakou ohrádku, ze které nebude moct ven.

  Kolečko je mnohem lepší a samozřejmě není možné, aby ti z něj vyrostl. Pro syrského křečka potřebuješ průměr alespoň 20 cm, rozhodně ne menší.
  16.3.2015 20:51p.j.jack
  ahoj,potrebujem poradit mam 12dnove miminka skrecka dzungarskeho a jeden prcek ma hlavicku do kriva a akoby nemohol natiahnut pravu prednu nozicku.Moc sa snazi a je to bojovnik... potesila by ma nejaka rada co stym,ak je to mozne.dakujem
  17.3.2015 11:35Hanýžka
  Napadá mě jen vitamín B - pivovarské kvasnice naposílení nervové soustavy (používají se i po mrtvičce) a možná něco celkově na posílení imunity (exhinaceový sirup??? nebo vitamíny pro hlodavce)
  17.3.2015 17:21from Bosoraaky
  Athe: roky púšťam mojich krpcov po zemi a v pohode. Nechávala som ich behať aj celú noc, ale vždy len po jednom. Pod regálom mali krabicu s hoblinami a materiálom na hniezdo a keď už chceli spať, tak tam sa schovali a ráno som ich aspoň ľahko našla a mohla ich schovať. Zo začiatku sú opatrní, asi tak ako v novom priestore. Ale potom si už v pohode behajú všade po zemi, aj po mne, neboja sa. Menšie problémy sú typu: vkuse na mňa vyliezajú a nemôže nič poriadne robiť, keď mám škrečk na chrbte. Alebo mi naháňajú mentlu pri zametaní a nemôžem zametať :D
  - - - - -
  ada(další otázka): Kolotč je pre křečka nevyhnutým vybavením ubikácie! Kúpte koliesko/kolotoč s priemerom minimálne 20 cm a nemusíte sa báť, že by škrečok z neho vyrástol. Nevyrastie, aj v dospelosti mu bude dobré. 20 cm je PRIEMER, pozor na to, niektorí predajcovia uvádzajú namiesto priemeru celkovú výšku vrátane podstavca.
  17.3.2015 18:08Athe
  from Bosoraaky: Tak to jsme doma asi měli vždycky nějaké bláznivé křečky, protože ti se na podlaze vždycky strašně báli. Lítali jako šílenci a snažili se schovat. Na stole, gauči a podobných místech už to nedělali a byli více v pohodě.
  Já mám u toho dotazu s kolečkem takový nepěkný pocit, že slečně se takto velký nevejde do klícky... Třeba jsem jen zbytečně podezřívavá a křivdím ji, ale jinak moc nechápu, proč by ani nepřemýšlela o pořízení většího kolečka a zamýšlela se jen nad malým, ze kterého vyroste nebo koulí, co v ní bude běhat po podlaze.
  18.3.2015 17:40Martina 11
  Ahoj chci se zeptat teď jsem vytáhla z klece křečka a pustila jsem ho po gauči a najedou jsem si všimla, že má na srsti nějaké bíle strupy, vypadá to jako lupy. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Nebo co to může být? Díky, ptám se první tady a zítra s ním půjdu na veterinu.
  19.3.2015 18:30aďa(otázka 2)
  Athe:to se máš že tvoji křečci můžou lozit všude, moji nemůžou ani na koberec,prý aby se nepočůraly...(já vím že čůraji jen v kleci )tak jinak děkuji bývalý křeček 🐹 dostal behaci kouli az v jednom roku
  21.3.2015 12:21le bronka
  Prosim co se deje ! Pomozte mi , ja vyndala krecka a on se nehybe ale dejcha co se stalo ? Prosim
  21.3.2015 12:36Natálie123
  Mám nového křečka. Má 2týdny ale to není podstatné (donesli jsme ho domů včera). Jen si nejsem jistá jestli je to křečík džungarský nebo Campbellův(kupovala ho mamka a ta se moc na názvy nedívá). Srst má béžové barvy a červené oči.
  - - - - -
  Martina 11 - Může to být svrab. Před pár týdny to měl i náš křeček. Zajdi s ním na veterinu :)
  21.3.2015 12:52ByUnicorn
  le bronka - Tak tvrdě spí na to dávat pozor vypadají jako hadrová panenka ale je živí jen ho musíš opatrně probudit aby se nelekl ..... dej vědět jak to dopadlo
  - - - - -
  Natálie123 - Může se jednat o hybrida křečka džungarského ale myslím že si to vyhledáš na netu podle obrázků ... Jinak 2týdny je sakra málo takový křečík má být u samičky nejdéle 1 měsíc protože ti může i umřít nechápu jak takový prodejci mohou prodat křečíka který stále pije mlíčko je to hnus
  21.3.2015 12:58Natálie123
  ByUnicorn- i já byla hrozně překvapená, že jí jsou teprve dva týdny ale podle mě je starší. A šlo by nějak nahradit to mateřské mlíčko? Nechci přijít o dalšího křečka, protože jsme v pondělí museli nechat uspat našeho půl ročního.
  21.3.2015 13:01le bronka
  ByUnicorn - naštěsti spal , ale byl to šok pro mě ja myslela že mu byla zima protože byl i hodne studeny tak jsem ho zahřívala a on začal zachvilku už chodit :) ale me se pritom prohledly vsechny nase spolecne chvile :/ navic je uz dost stary
  21.3.2015 17:30OL
  Ahojky :),chci se zeptat jestli by se tu našla nějaká hodná dušička a pomohla mi spíše tedy poradila vše kolem CHS...??
  21.3.2015 21:55Peggynka
  OL: sepsala jsem na toto téma článek: http://www.mandarins.cz/zalozit-kvalitni-chs/ Třeba Ti to pomůže ;)
  - - - - -
  Natálie123: Mrkni sem: http://www.mandarins.cz/hybrid-cistokrevny-krecik/ Máš tady sepsáno i názorně ukázáno, jak rozeznat čistokrevné křečíky od hybridů. Na 90 % bych řekla, že je Tvůj křečík hybrid, pokud ho máš ze zverimexu ;)
  - - - - -
  *POMOZTE NÁM SESTAVIT SEZNAM ESHOPŮ, PRODUKTŮ A VETERIN*
  Máte nějaký oblíbený eshop, ve kterém nakupujete potřeby pro křečky či křečíky? Podělte se o něj s námi v komentáři!
  Také "sbíráme" recenze na produkty a potřeby (krmiva, domečky, kolotoče, pamlsky, podestýlky atp.) pro křečky a křečíky, se kterými jste spokojení + také veteriny a veterináře, kteří rozumí křečíkům. Neváhejte a pošlete nám svůj tip, ať o něm ví i ostatní! (tady do zpráv, do komentářů na našem webu, nebo přes e-mail) ;)

  Děkujeme.

  Zatím to vypadá takto: http://www.mandarins.cz/krecci-odkazy/ Budu postupně přidávat další, jak mi je budete posílat.
  22.3.2015 03:53Martina 11
  Natálie123 : Ahoj ale myslím kdyby to byl svrab tak se drbe nebo ne? A on se právě vůbec nedrbe. Je čilý papá a pije jak má. Tak nevím.
  22.3.2015 09:30Natálie123
  Martina 11- Když měla svrab tak se právě vůbec nedrbala a ani žádné změny v chování se neprojevily. Možná proto, že to neměla ještě moc rozšířené. Veterinářka mi řekla, že je to svrab, kapla jí na to nějakou tekutou látku a během pár dnů to bylo pryč :) . Ohledně takových věcí je nejlepší navštívit veterináře.
  22.3.2015 13:22ŠiškaFox
  Ahojte dostala jsem od kamaradky krecka dzungarskeho a je asik cca mesic plus minus mozna par tydnu stary a porad jen spi i vecer a i v noci je porad v domecku ani nebeha v kolotoci. Nevim zda je to tim ze je to pro nej nove prostredi nebo ze je to jeste takove mlade ale mam strach aby treba nebyl nemocny nebo jestli to neni tim ze mam doma pejska ze by ho citil a mel strach vylest z domecku. je to moje prvni zkusenost mit doma krecika tak se chci predem zeptat nez budu delat nejake ukvapene zavery. predem dekuji za kazdou odpoved :)
  22.3.2015 13:23OL
  Peggynka-Díky,určitě se podívám!
  :)
  22.3.2015 20:22ŠiškaFox
  tak už nic asik si to chtělo jen zvyknout :D :)
  22.3.2015 22:11Martina 11
  Natálie 123: jj to určitě udělám pro naše mazlíky uděláme cokoliv jen to teď boužel nešlo byly jsme v časové tísni ale zítra už jdeme. tak uvidíme. Ale děkuji Ti :-)
  23.3.2015 17:54from Bosoraaky
  Athe: moji sa zo začiatku tiež báli. Behali len tesne okolo nábytku alebo steny a skrývali sa, ak sa niekam dalo. Aj keď bol pred nimi pustený iný škrečok, boli opatrnejší. Postupne sa oťukali a teraz je im jedno, kadiaľ bežia - okolo stien, pod nábytkom, za nábytkom, na nábytok, krížom cez celú izbu, po mne.
  Do ubikácii s malou výškou sa zmestí běhací talíř
  http://eshop.rodentia.cz/Zbozi.aspx?id=behaci-talir - je aj s menším priemerom (takto narýchlo som ho nenašla), tento je zn. Trixie. Niektorí chovatelia ho však neodporúčajú, vraj sa na ňom škrekčom kriví chrbtica.
  24.3.2015 19:49Martina 11
  Natálie 123: Ahoj tak jen píšu, že nakonec má nějaké houby. Svrab to není. Tak ho musíme koupat ve speciálním šamponu.
  29.3.2015 21:44Barunka 😱😍
  Mám staršího Křečka syrskeho a včera jsem dostala samičku syrského ma kolem 2mesicu :)))od vcera se cichaji a behaci spolu jsou to kámoši :) kdy je mužu dat k sobě do klece na spáření ??? :O
  Předem děkuji za odpověď :)
  30.3.2015 00:00VerčaB
  Barunka:
  Nedávej je k sobě do klece na spáření.
  30.3.2015 15:50Barunka 😱😍
  Jo to vím ale dekuju
  30.3.2015 20:08Athe
  Barunka: Tak proč se ptáš, když to víš? O_o
  30.3.2015 21:06Barunka 😱😍
  No proste k sobě ...dam je do klece kde ani jeden nebyl a tam se spari
  30.3.2015 21:11melisinda
  Barunka poslys, rika ti neco vhodny vek na nakryti samic? Mas dojem, ze dvoumesicni samicka je pripravena na mladata? A mas vubec odberatele, ze chces mnozit?
  31.3.2015 08:18Athe
  Barunka: Já jenom nechápu, proč bys množila křečky, kteří jsou s největší pravděpodobností zverimexoví - tudíž nevíš, jaké mají předky a co všechno si s sebou tahají geneticky. Navíc, křečků jsou tu všude na každém kroku desítky, nechtěných... Ty snad máš nějaký cíl a důvod, proč chceš na svých křečcích chovat? Chtít mimina se jako důvod nepočítá.
  31.3.2015 17:20Natálie123
  Máme doma nového křečka (přes 2 týdny), ale pořád je ještě taková divoká.S tym počítám že se neochočí hned, ale když ji chci pohladit tak se mi otáčí za prstem a pořád ho chce okusovat přitom hlady netrpí. Bojíme se, že ji to nepřejde a místo toho, aby se nechala pohladit nás bude ohryzávat. S křečkama už zkušenosti máme, ale nikdy nám ještě toto žádný nedělal.Nemáte s tím někdo zkušenosti?
  31.3.2015 18:11Athe
  Natálie123: Tvoje ruka pro ní představuje plno nových pachů, které musí nejdřív poznat. Jen ji nech, ať si tě trošku ochutná, ona tě nesežere. :D Předpokládám, že po tobě agresivně nevyjíždí, jen se natahuje po tvých prstech. Hlavně musíš věřit ty jí, to je první krok k tomu, aby začala věřit i ona tobě a zkrotla. ;)