od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2016
 • Zobrazuji 44 zaznamu.
 • 1.6.2016 00:08Lenik
  Křečulka 555: chceš vědět od kdy můžeš poznat pohlaví? Vždyť píšeš, že máš samý samičky...?????? Několikrát ti tu bylo řečeno, že si máš pročíst tyto stránky o chovu. Nikdy sis tu nic nepřečetla, protože všechno na co se tu ptáš (pod různýma přezdívaka) by si věděla. Tady je to o přátelství, spřízněných duších a ochotě poradit. Ty jsi drzá a arogantní. Až se ti podaří udat všechny své křečky, buď tak laskava, poříď si plyšáka a nebo si najdi třeba nějakýcho kluka, běž randit a už sem nechoď.
  1.6.2016 11:06Konemy
  Křečulka555: Jak víš, že nemnožíš příbuzné? Máš je zverimexu? Víš původ samičky, její geny, zdraví...? Tipuju, že ne...
  - - - - -
  * ze zverimexu
  1.6.2016 13:07Křečulka555
  a ty to víš? všechni křečci pochází z příbuzenské linie
  1.6.2016 13:47Konemy
  Křečulka555: -_-
  Další nesmyslný argument...
  Ne, nevím to. Neví to nikdo. A proto by se na takových zvířatech chovat nemělo.
  Chovem zvířat ze zverimexu jenom pomáháš šírení různých vad a dědičných chorob.
  To sice pochází, ale uvědom si, že ve zverimexu se páří sourozenci, potomci s rodiči atd. S tím nic nenaděláš, tam ta zvířata prostě nikdo nekontroluje. Takže i když si myslíš, že příbuzný nemnožíš, tak to vlastně nevědomky děláš... jenže se zdá, že tobě prostě nikdo nic nevysvětlí.
  Navíc si docela protiřečíš a dokazuješ, žes ji připustila naschvál. Na otázkou nikdy přímo neodpovíš, bereš to oklikou a tvůj předposlední příspěvek říká, že jsi je připustila schválně.
  Proč nám nenapíšeš pravdu, jak to bylo? Nás nezajímá, že žije v kleci s pěti samičkami. Nás zajímá, jak k tomu došlo. Kdyby ses chovala jako normální člověk, mohli bysme se k tobě chovat jako k normálnímu člověku.
  1.6.2016 17:08Křečulka555
  hm pěkný ale vůbec mě to nezajmá co ty víš i v chovatelských stanicích mužou mít taky spářený sourozence a tak
  1.6.2016 17:47Konemy
  Křečulka555: Když tě nic nezajímá, tak proč sem chodíš??
  Já jsem jediná, kdo se ti tady pořád snaží něco vysvětlit, a ty se chováš takhle?
  O příbuzenském páření křečků v ChS nevím, ale třeba u potkanů se chová na sourozencích jen v případě, že chce chovatel odhalit nějakou vadu atd.
  Jinak je vidět, že o tom vůbec nic nevíš. Tvoje argumenty jsou neuvěřitelně hloupé...
  Slušná a registrovaná ChS určitě nebude chovat na příbuzných křečcích.
  A nech už toho, prosím tě, strašně se ztrapňuješ.
  - - - - -
  Křečulka555: Na DISKUZI se chodí od toho, aby jsme se něco dozvěděli, víš?
  TY na každou SLUŠNOU odpověď odpovíš , že tě to nezajímá, nebo že to víš.
  A už mě vážně, vážně nebaví se s tebou hádat.
  Na téhle diskuzi by ti každý ochotně a rád poradil, jenom se proboha chovej slušně! Než vložíš příspěvek, tak mysli. A když ti někdo poradí, tak se tou radou řiď.
  Tady nemáš důvod se takhle vykrucovat z odpovědí. Řekneš nám někdy, jestli jsi tu křečuli připustila sama, nebo se budeš pořád vymlouvat, že "i my si doma množíme křečky" (xD), že všichni křečci jsou příbuzní...?
  1.6.2016 18:08Křečulka555
  když tě tak štvu tak proč mi furt píšeš to samý, blá blá blá, zbytečně se namáháš a píšeš tyhle blbosti.
  1.6.2016 18:12KristenD
  Zdravím:) všem milovníkům křečků a křečíků . Já jsem hodně velká milovnice a vím vše o nich, ale přesto mám otázku- Smrdí víc samička nebo sameček? samička že jo?:) předem dík za odpoveď
  1.6.2016 18:50Konemy
  KristenD: Nejsi ty náááhodou Křečulka555? :-) Stejný přístup-vím všechno o křečcích a přesto mám otázku...
  Ale nechci ti křivdit. Možná jsi někdo jiný.
  Jinak záleží na druhu křečka, velikosti ubikace atd., ale jinak smrdi spíš sameček (jako skoro u všech zvířat), samička může trochu více zapáchat v období říje.
  1.6.2016 18:55ByUnicorn
  Křečulka555 - Tak za prvé v chovatelské stanici se příbuzenská také dělá dělám ji též pokud znáš předky a víš že všichni byly zdraví bez genetických vad. Takže je v tom velký rozdíl od chovatelů a od tebe ....
  - - - - -
  a pokud budeš používat více nicku tak budeš zablokována a nebo ti budu mazat veškeré tvoje příspěvky
  2.6.2016 20:24KristenD
  Konemy- jo to asi jo :D díkes a jina jsem tu teprv od včerejška takže nejsem Křečulka555 nebo jak se to jmenuje :D děkuju velice:)
  9.6.2016 20:31Ajka
  Ahoj môj škrečok sa trasie a nakláňa hlavu do jednej strany čo to môže byť?
  9.6.2016 21:34Athe
  Ajka: U křečka s něčím takovým nemám zkušenosti, ale u jiných zvířat jsem zažila, že to byl buď zánět středního ucha, případně že zvířátko prodělalo mrtvičku. Každopádně bych radila zkusit veterinu, protože takhle jen podle popisu ti nikdo neřekne na sto procent. Ale třeba se tu ozve ještě někdo, kdo má přesně s tímhle nějaké zkušenosti. Můžu se taky dost dobře plést.
  10.6.2016 09:27Tinne1
  Ajka-mrtvice?
  10.6.2016 10:54Ajka
  Athe a Tinne1 ďakujem za odpovede na internete som našla že mozgová mŕtvica lebo sa trasie a nakláňa hlavu do jednej strany ale pekne papá
  11.6.2016 19:44Aďa 🐹
  Konemy - "Komu není rady, tomu není pomocí.."-vykašli se na to! Snažil(a) jses poradit ale asi to bylo marné.
  - - - - -
  A měla bych dotaz ❓ - Chovám samečka křečka syrského který strašně zapáchá. Vím že křečci smrdí ale on extrémně! Myslím že je to pililnami. Má někdo nějaký tip na vhodné piliny pro křečky syrské?
  11.6.2016 19:50Konemy
  Aďa: Piliny vůbec vhodné nejsou, můžou vyvolat alergické reakce. Já u svých zvířat používám TierWohl, jsou to bezprašné hobliny pro koně. Je to ale dost velký pytel, na jednoho křečka by to bylo asi moc.
  11.6.2016 20:14Athe
  Aďa: Je mi jasný, že říkáš piliny, ale ve skutečnosti určitě myslíš klasické hobliny... Ono to není jedno a to samé, ale lidi to tak prostě říkají. :D No... Já hobliny jako takové moc nemusím. Smrad, prach, bordel a tak vůbec... U takhle malinkých zvířat se mi osvědčil Asan, pro křečka a myšky mi to přišlo asi jako nejlepší řešení, které vydrží často skutečně dlouho bez zápachu a když se o to pravidelně staráš a vyndáváš nedojedenou zeleninu a počůrané rohy, což předpokládám, že děláš, tak to dá klidně i dva tři týdny bez kompletní výměny. Poprvé jsem fakt dost koukala. U větších zvířat to byla katastrofa, ale myslím, že za pokus u toho křečka by to stálo.
  12.6.2016 10:04KristenD
  Zdravím:) včera jsem si koupila nového křečka který je vážně úžasný. Je to křeček syrský(medvědí) má takovou né uplně dlouhou srst ale není hladkosrstý. je to holčička a je jí 7 týdnů. Mám 2 otázky-
  1. ve zverimexu byla se sourozenci a s mámou v takovém věku? tomu moc nerozumím to se snesou když už jsou jim skoro 2 měsíce? 2. je normální že mi klidně vleze do ruky a vůbec mě nekouše když jí mám teprve 2. den?
  12.6.2016 16:33Athe
  KristenD: Ve zverimexu nikoho nezajímá, jestli se snesou, nesnesou nebo jestli se rozmnoží. Jen abys jich za chvíli z toho jednoho neměla deset. Vůbec jsi ji neměla pořizovat ve zverimexu, ale už se stalo... Ad 2 - normální to je, každé zvíře je povahově jiné, prostě jsi trefila na takové, které je klidné a nebojí se.
  12.6.2016 16:44Konemy
  KristenD: 1. Ve zverimexu jsou zvířata v takovém stresu, že už se ani nechovají tak, jak by se křečci normálně chovali. Navíc někteří křeččí sourozenci se snesou i déle, než dva měsíce... spolužák měl spolu tři půlroční křečky-do té doby, než se zakousli... blb. Když jsou z jednoho vrhu, tak vydrží docela dlouho. Není to ideální, ale ve zverimexech se rozhodně nebudou obtěžovat s oddělováním každého křečka sólo-koneckonců oni neoddělují ani samce od samic.
  2. Každé zvíře má jinou povahu... na to už by sis mohla zvyknout, ty velká milovnice...
  12.6.2016 18:06Aďa 🐹
  Athe,Konemy - moc děkuju za odpovědi, on to zrovna "prcek " není... :D - Vyzkouším asi Asan... Děkuju a přeju pěkný večer 🌃
  - - - - -
  Athe -Je lepší Asan silver nebo Asan aloe? Co používáš ty?
  - - - - -
  Je v tom rozdíl? :D- Jsem v tom nová ;)
  12.6.2016 20:41Athe
  Aďa: Silver by měl být lepší v tom, že je tam přidané koloidní stříbro, které má antibakteriální účinky. Ale jinak jsem mezi nimi žádný extra rozdíl nepoznala. Údajně se dá v pohodě použít i ten Asan, co je určený pro kočky, tam snad není jen ten výtažek z Aloe. Kupuju, co zrovna je, jen ten kočičí jsem ještě nezkoušela. Rozhodně je to dobré v tom, že na rozdíl od jiných podestýlek, Asan zvládne pobrat fakt hodně tekutin, takže se ti nestane, že bys při výměně manipulovala s nějakou hnusnou břečkou, a to ani když ti do toho zvíře vyklopí vodu nebo tak. A hlavně je to stelivo vyráběné recyklací materiálu, který by se tak, jak je, jinak rozkládal příšerně dlouho, toto se dá likvidovat jako bioodpad (kompost, spláchnutí do toalety nebo kontejner na bio odpad), takže jestli se třeba i jen okrajově zajímáš o vliv na životní prostředí, je i tohle plus.
  13.6.2016 06:39Aďa 🐹
  Athe - Jsem ráda že to je i vhodné pro životní prostředí. Dneska se pro to vydám do zverimexu 😊
  14.6.2016 12:32dojinek
  Ahoj všem, dcera by si přála křečka a protože i já jsem v dětství měla křečky tak bych jí chtěla překvapit. Rozhodla jsem se koupit křečka džungarského a shodou okolností se tady narodili malý křečci a odběr je příští týden. Chci se zeptat co je lepší samec nebo samice? Asi samice co se týče pachu že?
  14.6.2016 16:08Emapokemon
  dojinek: Co se týče pachu, tak samice více zapáchá v období říje a sameček smrdí dá se říct furt. Jinak mi u džungarů přijde, že samice jsou více vzteklé, ale to je asi křeček od křečka...
  14.6.2016 19:18Athe
  Já bych to zase s tím smradem tak hrozně neviděla. Zrovna křeček je zvíře, které, když se o něj člověk normálně stará, není cítit, ani když se vleze do místnosti, kde ho máte. To se o všech zvířatech takhle s klidem říct nedá. :D Takže na nějaký smrad bych se neohlížela. Jeden křeček vám ho doma vážně moc neudělá. Leda by se mu měsíc nevyměnilo stelivo, pak jako asi jo. :D
  14.6.2016 19:41Emapokemon
  Athe: S tím souhlasím, ale sem tam narážím na jedince, kteří opravdu smrdí pořád a nic s tím nenadělám ani kdybych ho měnila každý den...
  14.6.2016 20:14dojinek
  Dekuji, tak mame rezervovanou samicku.
  17.6.2016 17:36KristenD
  Ahojda:) Prosím vás potřebuju pomoct s mým džungerákem (sameček) je mu asi 1 rok a teda vím to už pár dní ale neměla sem čas napsat s tímto problémem. Jak má ten čumáček a na levo a na pravo ty .. em.. tvářičky, hned těsne vedle toho čumáčku :D pardon neumím moc popisovat . tak má tu pravou v normální velikosti ale tu levou má o kousek větší nevíte proč to tak má? Předem díky za odpověď.
  18.6.2016 07:45Konemy
  KristenD: Asi si do torby nacpal zrní.
  18.6.2016 13:12KristenD
  To jsem si myslela taky ale já nemyslim torby myslim jak tam má ty vousky u toho čumáčku tak tu jednu část(kde jsou ty vouskyú má větší
  . je to normální?
  18.6.2016 22:14Tygrinka
  KristenD: Pokud si nejsi jistá, jestli je to torba nebo ne, tak vezmi křečíka a prohmátni tu bulku, je-li to krmení, bude se to hýbat a ucítíš zrníčka, pokud to bude tvrdé, nepohyblivé, tak by to měl vidět veterinář.
  19.6.2016 13:43Athe
  KristenD: A fotku bys neměla? Třeba by bylo pak jednodušší si vůbec porozumět, co přesně myslíš.
  19.6.2016 18:38KristenD
  Bohužel ne
  21.6.2016 14:35Konemy
  KristenD: Tak proč nesáhneš po mobilu a nevyfotíš to?
  22.6.2016 18:23Petra369
  Dobrý den, narodil se nám malý křečík džunkgarský. Už má asi 2 týdny (cca). Kdy ho máme normálně oddělit od matky abychom ho mohli prodat.
  23.6.2016 19:57Konemy
  Petra369: Když je jen jeden, tak ho můžete odstavit už ve 4 týdnech.
  24.6.2016 13:52Petra369
  Konemy: Díky moc
  25.6.2016 10:30Kačka M
  Dobrý den. Mám v plánu si pořídit křečka. A jsem teď na vážkách, jestli si pořídit mladšího křečka, který se nejspíš lépe prodá, nebo toho staršího, který by se těch nových páníčků nemusel dočkat. A ano, pokud se někdo bude ptát, budu nejspíš kupovat křečka ze zverimexu- známá ho vlastní a nedávno se jí narodili od zachráněné samičky malí křečci. Stará se tam o ně dobře, kdyby měl někdo něco proti :-). Takže moje otázka tedy zní- Mám dát přednost mladému křečkovi, kterého si nejspíš líp ochočím a bude tu se mnou asi i dýl, nebo si mám vybrat staršího křečka, který už by se nových majitelů nemusel dočkat? :/ Díky moc za tipy, rady a zkušenosti.
  27.6.2016 15:36Kulka 18
  Narodilo se nam 5 krecku,kdy je muzeme dostavit? Maji 14 dni a uz sami skouseji jist!
  27.6.2016 18:21Sissi
  Kulka: mláďata křečků se odstavují ve čtyřech týdnech.
  28.6.2016 08:47Kulka 18
  Diky,a kolik dni je brezi?
  28.6.2016 14:30Sissi
  Kulka: mrkni se nahoře na rubriku rozmnožování, tam najdeš veškeré odpovědi. Křeček syrský je březí cca 15-16 dní. Džungarský cca 20-22 dní.