Kuba

Ahoj, já jsem prosím Kuba. Nejsem člověk jako vy a neumím číst ani psát. Tyto moje stránky vznikly díky mému páníčkovi - mně by se mými tlapkami opravdu špatně psaly. Drápky se sice pravidelně stříhají, ale stejně by to nebylo ono.

Ještě nedávno jsem bydlel s někým jiným, ale na to ani radši nechci moc vzpomínat. Byly tam nějaké zlé děti a ty se mnou zacházely ještě hůř než se svými hračkami. Házely se mnou a to bolelo... Pak mě jejich máma donesla do kočičího útulku. Považte! Mě, králíčka, mezi kočky! To mohlo také špatně dopadnout! Naštěstí tam byli mnohem rozumější dvounozí králíci a ti mě kočkám nenechali na pospas. A začali pro mě shánět lepší páníčky. A ono se jim to povedlo. Sice jsem musel absolvovat dlooouhou cestu z Liberce do Brna, ale myslím, že mně to stálo za to :-) Nepamatuju si už datum, kdy to přesně bylo (my králíci se o kalendáž moc nestaráme), ale zrovna byla v Brně nějaká velká akce a páníček o mně občas říká, že jsem Invexový králík. Já sice nevím, co to znamená, ale nezní to špatně.

Kuba

Páníček po mně občas chce takové podivné věci. Někdy mě zvedne a nechce vrátil na zem! A pořád mě hladí! Ne, že by to bylo vyloženě nepříjemné, to ne, ale nemůže počkat, až si k němu pro pohlazení přijdu sám (ne, že bych to už někdy udělal...)? Nebo mně zakazuje chození do postele. Ale ono je to tam takové měkkoučké a celkově pohodlné a hrozně dobře se tam čůrá. A jemu se to nelíbí! Nic mi nechce dopřát...

Ale abych si jenom nestěžoval. Úplně nejdřív mě nechával pořád puštěného. To bylo super! Pak jsem mu několikrát v noci udělal do postele loužičku a to jsme se pak několik dní nedostal z klícky vůbec. Pak mě pouštěl jen ve dne, ale v noci jsem pěkně musel být zavřený v kleci. No a nedávno mně přestěhoval klícku do vedlejšího pokoje, a když je doma, můžu pobíhat kde chci, ale když jde někam pryč (kam ti lidé vůbec pořád chodí?), zavře dveře, a protože jsem malý, tak nedosáhnu na kliku a musím zůstat v předsíni. Ale to až tak nevadí, tam se dá také vyvádět spousta taškařin. Třeba dělat bobky na koberci! Ale nikdy tam dlouho nevydrží a tak je musím denně dělat znovu. A hlavně, že mně nechává dost jídla a vody!