odpočívání
Matýsek
Jmenuji se Matýsek, narodil jsem se 30. 5. 2001 a jsem docela přerostlý zakrslík siamský, správně kuní žlutý. Mám se moc dobře u mé nové paničky, protože tam kde jsem se narodil u pana chovatele, tak tam to nebylo vůbec hezké, takže jsem moc vděčný, že si mně panička vybrala a proto jí dělám jen a jen radost i když to vypadá, že ona z toho radost nemá. Jako tuhle: vyráběl jsem poctivě krásná kolečka v zácloně, dával jsem si záležet, aby byla všechna stejná, ale to se mi nepovedlo, tak asi proto se panička zlobila, že bylo jedno velké a druhé malé. Když jsem to chtěl opravit, tak mně hubovala. Také dělám moc hezké třásničky z tapet i když také ne úplně pravidelné, protože jsem ještě malinký, tak to ještě nemohu tak dobře umět. Moji předchůdci to uměli mnohem lépe, byli také starší.

Jsem také moc rád, že nejsem zavřený v kleci a že mohu běhat po bytě i když pod dohledem. Pod dohledem musím být, abych prý nekousal kabely a mně zrovna ty kabely moc zajímají, ne že by mi chutnaly, ale moc dobře se koušou. Stravu tu mám také moc dobrou a pestrou, nejraději mám kopr, čekanku, petrželku a spoustu druhů vloček, ovesné, pšeničné, špaldové, celozrnné a to vše prosím bio. No mám se tu jako na zámku. Kdyby se tak mohli mít všichni králíčci a vůbec všechna zvířátka.

Pelíšek mám také pěkný samý kobereček a záclonku, abych měl klid a nikdo mně nerušil, když spím. Ale abych jenom paničku nechválil, tak musím na ní prozradit, že mně tuhle hrozně moc honila po kuchyni, že půjdeme na očkování a já nevěděl co to je, ona mi to nevysvětlila a honila mně pořád do kola až jsme rozlili vodu z mističky, vysypali jídlo a vůbec to tam vypadalo jako po bitvě. Já se proste nechtěl nechat chytit, protože že prý ještě mi budou stříhat drápky. No představte si to. Jsem trochu divočejší, to je pravda ale mně to baví.

Na záchodě


Také jsem už tady slavil vánoce a dostal dárek, který jsem nemohl rozbalit a tak mně panička vyfotila, jak s tím zápolím:

Rozbaluji dárek Rozbaluji dárek Rozbaluji dárek

Zdravím vás všechny dvounožce a vaše mazlíčky a zase někdy nashledanou.

                                                                                                                         Matýsek

Zpět na stránku ušáků