No, nejsem fešák... Na chalupě to je prima ...


 

      Ahoj, jmenuji se Mikeš a narodil jsem se 01.10. roku 2000. Jak sami vidíte, pravý zakrslík nejsem, ale to mi k mému životu nijak nevadí. Když jsem byl ještě miminko, bydlel jsem se spoustou dalších ušáků. Pak ale jednoho dne přijela dvounohá holka a odvezla si mě. Nejdřív jsem se jí pěkně bál, a tak jsem raději seděl nacpaný v rohu krabice. Pak mě ale přivezla do nového bydlení. Tam jsem měl připravený krásný domeček. Nejdřív mě moc neotravovali, a tak jsem se mohl pěkně rozkoukávat. Pak už jsem se přestal bát a dokonce i na sebe nechal šáhnout. Ale pro jistotu nejdřív jenom malinko. Ale jak šel čas, stali se z nás bezva kamarádi a máme se moc rádi.

Moje panička se o mně hezky stará, často mi kupuje nějaké dobroty, pečuje mi o domeček, hraje si se mnou a taky se se mnou mazlí. A já na to mazlení celkem jsem. Ale co fakt moc nemusím, to je, když mě tahá ze země nahoru. Někdy to skousnu, ale jsou dny, kdy se začnu ošívat, a tak mě raději pustí zpátky na zem. Taky už jsem musel párkrát ukázat, jak mám ostré zoubky. To moc často nedělám, ale když fakt nemám na mazlení náladu a jí to nedojde, tak ji trochu kousnu a je to. Ale když si ke mě lehne na zem, tak to se mi líbí moc. To pak držím a nechám se hladit a pusinkovat. Zato ten její kluk, někdy se se mnou taky trochu pomazlí, ale jinak mi dost dělá naschvály. A tak když vidím, že jde za mnou, tak raději uteču.

U nás doma je to bezva. Když je doma i některý z páníčků, běhám si po bytě a můžu si zalézt kam se mi zachce. Mám už svá oblíbená místa, kde si jen tak polehávám. Když jsem ale doma sám, zavřou mě v mém domečku. Asi si myslí, že bych snad venku zlobil nebo co. Ale je pravda, že nějakou tu neplechu už mám taky za sebou. Sám ani nevím proč, ale kabely na mě působí jako magnet. A tak jsem si párkrát kousnul. Ti dvounohý pak nadávali a měl jsem zaracha.V zimě jsem skoro pořád doma, občas mě vezmou někam na návštěvu, ale ven nechodím. Nejlepší to je u babičky. Ta má velký byt a plno schovávaček, tam se mi to moc líbí.V létě mě pak berou na louku, kde se můžu hezky pást. Nejdřív to na mě zkoušeli s nějakým vodítkem. ale to se mi vůbec nelíbilo, a tak jsem si schválně chodil na druhou stranu, než chtěli. Pak mi s tím ale dali pokoj a začali mě jen tak pouštět. V létě taky jezdíme na chalupu, tam to mám moc rád. Lítám si po zahradě, hrabu v záhonech a válím se v hlíně.

Já a můj cestovní košík Na chalupě to je prima

Myslím, že mám prima králičí život. A abyste mi to věřili, můžete si prohlédnout pár mých fotek.
Zpět na hlavní stránku