Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Zbyněk - dnes 07:46
Vlada: to jí potvrdili zánět a nepíchli ouško hned? To je strašná škoda, protože zhoršení stavu nadejde, když to samo prasne - a trvalé. Havička na stranu, neurlogické potíže atd. U mě to způsobila navíc Trichofoliculoma v oušku, Valeš jí sice vyřezal z vnějšího zvukovodu, ale ivnitř to roste dál a přiznám se, že resekci ucha jí dělat nechci. V každém pířpadě Sumamed a alespoň Depo-medrol, plus léky na bolest jsou základ, ovšem píchat se to musí okamžitě a ne po několika dnech. Když by se začala víc motat, okdryj ouško, pokud bude mokré a páchnoucí, prasklo to. Držím palce

Vlada - včera 20:02
Jezzabell: Veterinářka nás upozornila, že po zákroku bude zhoršení stavu. Zatím po 24h s léky vidím zlepšení. Pokud bude špatná, nechají si ji na veterině do pátku. Je jí 10 měsíců, tak to snad dá. Budu referovat.

Jezzabell - včera 18:19
Vlada: Zánět středouší je pěkný průšvih, mně to vstálo min. 1-2 morčáky.. Sumamed je to nejsilnější, co vdají a někde se i škubou. Ale zabírá to, jen je třeba pamatovat na rekonvalescenci.
Doba posunula a veterináři jsou chytřejší a znalejší!!!
Ať vám to dobře dopadne!!!

Vlada - včera 17:57
Jak čtu, nejen já už jsem na veterině jak doma. Po ani ne týdnu, jsme jeli v pondělí znovu, tentokrát s Leontýnkou. V neděli se začala točit dokola, divně házet hlavou, padat na jednu stranu. Kamarád internet poradil, že by to mohlo být ucho. A tak i na veterině potvrdili. Bereme Meloxoral, Sumamed a kapky do ouška, což je teda boj. Ve čtvrtek na zákrok, píchá se pod narkózou jako u dětí, tak držte pěsti.

Jezzabell - včera 08:50
Tygrinka, Ehrena: Valeš říkal, že se to mohlo stát buď tak, že měl genetickou prodispozici, že tam malá branka mohla být a skokem se jen zvětšila nebo jen ten nešťastný skok-pád. Taky mě to zajímalo, že jsme tohle ještě neměli a že už jsme měli hodně věcí, ale že jsem o tom neslyšela u morčete.
U psa se nám tohle jednou taky stalo, u mopse. Tam to prý vyla genetika se špatným dokokem, byť jen z jednoho schodu..
To bude H/C s ošetřováním, ten den mě od rána stěhuje firma a já taxíkem převážím kluky. A pak je nastlat a technici makají dál. A až mi ho kamarád přiveze po operaci, tak den na to mam sice volno, ale budu muset balit dětský vestavěný pokoj a v pítek ho technici budou demntovat a zase stavět v novém. Líp to přijít nemohlo..!
Nojo, to zas musím koupit asan, aby neležel na hoblinách!

Ehrena - 15.8.2022 22:56
Jezzabell, no teda, to ještě neznáme, po těch letech s morčaty, teda naštěstí.
Jak se to může stát?
My museli taky před týdnem v sobotu na fofr do Prahy, s Číčou, měla takovou divnou nedokonalou říji s výtokem, což dříve nikdy, na netu jsem se dočetla, že může jít o zánět dělohy, tak jsme přijeli na veterinu už s diagnózou, a taky jo, ihned operace s kastrací, to jsem doufala, že už tomu ujde, vzhledem k jejímu věku už 12 let. Ale vše proběhlo dobře a krásně to zvládla. Na kontrolu už nemusíme, má vstřebávací stehy, a zdá se vše v pořádku. Nicméně mě málem kleplo, když mi řekl vet, že ji musí ihned operovat, že je to moc nebezpečné. No máme to za sebou. Tak držím palce, ať to dobře proběhne i u vás.

Tygrinka - 15.8.2022 21:06
Jezzabell: Skvělé, v takovém vedru a ještě tohle k tomu. Tak snad střeva i varle dostanou svá správná místa a myšák se dobře zahojí. Nebude mu Valeš to varle brát?
- - - - -
Jak se vlastně něco takového může stát, přeci jen je pudel dost daleko od břicha...
- - - - -
Pudel tedy není zrovna daleko, ale myslela jsem, jak se střeva dostanou na místo varlete... Neříkej mi, že to může mít z blbého skoku, pádu či tak něco...

Jezzabell - 15.8.2022 17:27
Ehrena: Tak máme kýlu, střeva v pytlíku a varlátko v bříšku:(. Dnes je tam Valeš sám, dokonce sestřička zaskakovala i na recepci. Tak mi ho odoperuje ve středu. Mě od osmi stěhujou ten den, tak asistent naběhne a odpol přiveze do toho bordelu ještě maroda..Achjo.
A kluky musím převést ráno tágem:), to bude bojovka;ú.
- - - - -
Takhle to vypadá:
https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34978

Ehrena - 15.8.2022 15:16
Jezzabell, tak držíme palce a tlapky.
Jinak díky všem, co podepsali. :)
Dovolím si dát ještě jeden odkaz.
https://rychlokurata.cz/

Jezzabell - 15.8.2022 13:46
U nás se nenudíme, do toho všeho, co je ke stěhování v sobotu oteklo Fíďovi jedno varle. Ná ho chudák jak meruňku. Objednaní jsme na dnes na odpoledne, protože na pohotovosti věděla doktorka kulový. Za 0,03 meloxidylu jsem vyplázla 700:(! Grrr!
Funguje, žere, bobkuje, pucuje se zuřivě, jen se mu blbě chodí. Jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Je mu teprve osm měsíců! Možná ho někdo jen ťafnul, může to být i z traumatu (nedavno se popral s Uhlíkem), ale oni jsou takoví Italové normálně, tak snad to není nádor!!!

Zbyněk - 13.8.2022 14:26
Ehrena: podepsáno a nasdíleno

Jezzabell - 12.8.2022 20:20
Ehrena: Ale patří! Každá živá zvířecí bytost si zaslouží slušné zacházení a životní podmínky!!
PPracovala jsem pro SZ v době, kdy bylo veganství u nás (i ve světě by se dalo říct) ještě v plenkách a dost mě to ovlivnilo..
Dodnes si radši nekoupím vejce v akci, pokud nejsou z podestýlky, nebo aspoň z prověřené farmy.
A s testy na zvířatech je to taky síla..Je to všechno strašlivá mašinerie a byznys:(..
No, všechny zachránit nemůžeme, ale hřeje mě pocit, že jich pír zachráněných na účtu mám;).

Ehrena - 12.8.2022 16:50
Vím, že to sem nepatří, ale prosím, kdo by byl ještě ochotný podepsat:

https://www.facebook.com/Svobodazvirat/

Veronika5 - 12.8.2022 12:08
Jezzabell: No tak to mě mrzí, že to budete mít horší... :(.

Jezzabell - 12.8.2022 11:53
Verinika5: To u nás je to obráceně. Sjkep metr na metr, tam se vejdou dva pytle na sebe a menší byt. Za dvojnásobek ceny..ALe není tu nic jinýho kolem, aby mladej mohl dochodit školu, tak dočasně tohle. Aspoň zredukuju věci v bytě:)).
Taky doufám, že to kluci dají v pohodě. Ale další už fakt ne, jak budou odcházet, budu snižovat klece a čau.

Veronika5 - 12.8.2022 06:29
Jezzabell: Hodně sil, taky se stěhujeme ;)! Ale zvířátka čeká neomezený přísun trávy, spousta místa a obrovská půda, kde může panička skladovat seno ;)....

Jezzabell - 11.8.2022 20:52
Vlada: To mě moc mrzí..ALw jak píše Bart, ještě že byla u vás a dožila v klidu.

U nás je to jako po výbuchu- stěhujeme se. A přesun morčat (když se neznalí činu kouknou do alb) je pecka. Snad vše dobře dopadne i přes techniky stěhováky! Ťukyťuk!!! Už z toho šílím!

Bart - 11.8.2022 12:19
Vlada - to mi je moc líto. Zoubky jsou potvora a nádor ještě větší. Ale měla štěstí, že byla u vás a mohla dožít docela pěkný věk. Já si vždycky říkám, kdyby je měl někdo jiný, třeba už by tu nebyli dávno. Udělali jste, co jste mohli. Snad vás nějaký prcek zase rozveselí.

Vlada - 9.8.2022 10:22
Dnes odešla do morčeciho nebe v nedožitých 5 letech Fátima. Rok a půl jí trápily zoubky, ale to jsme pravidelně řešili zabrušováním, nádor ve svalovině už řešit nešlo. Nechali jsme jí dožít a když přestala baštit, ukončili jsme to uspáním.
Teď bude v klidu odpočívat vedle své celoživotní parťačky Rozárky, která nás opustila v lednu.

Jezzabell - 27.7.2022 16:16
Ehrena: O vodě mi ani nemluv, je to strašný. Než nasbírám 200l sud, tak ho dřív vypotřebuju..
Tráva nikde a když, tak špatná nebo suchá na stojáka.
Večer i ráno smrad jak spařené listí a nezaprší..

Ehrena - 27.7.2022 12:01
Jezzabell, taky na ně myslím.
U nás tedy nic cítit není (tady nad Jabloncem), ale včera bylo na. Seznamu video, jak v okolí Liberce bylo postupně víc a víc kouře, až vůbec nebyl vidět Ještěd a lesy a kopce pod ním.
Musí to být hrůza, tady jsme taky kousek od lesa a stát se to tady, máme asi taky rázem po chalupě a zahradě. Sucho je teda hrozné tady, jestli nezaprší, nějak pořádně a ne jen 5 kapek, jak to poslední deště byly, tak už zase máme po trávě, a bojím s e, že i po vodě.

Jezzabell - 27.7.2022 00:05
Teda nevím jak kde v City, ale na okraji Prahy je ten smrad z Hřenska cítit od rána..
Pořád si říkám a opravdu! chudáci lidi, ale taky "chudáci zvířata"!

Emmča - 11.7.2022 21:54
Hele, jestli tady hodláš spamovat, tak běž někam jinam!

if(now()=sysdate(),sleep(15),0) - 11.7.2022 21:13
555

-1 OR 3+890-890-1=0+0+0+1 - 11.7.2022 21:13
555

-1 OR 2+890-890-1=0+0+0+1 - 11.7.2022 21:13
555

1*1 - 11.7.2022 21:13
555

d9nwD1Ay - 11.7.2022 21:13
555

1 - 11.7.2022 21:08
555

MMMoni - 5.7.2022 16:43
A na Zdeňku Kupkovou byste někdo kontakt prosím měl? Kdysi chs U Berta. Děkuji.
- - - - -
Děláte tady ještě někdo srazy? Kdysi jsme se scházeli celkem často 🙂 i několikrát do roka. Nejen výstavy, ale i soukromě u někoho doma většinou 🤣
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky