Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bart - 15.5.2024 07:54
Jezzabell - jj, už jsem kupovala. Je pěkný, velký. Konečně!!!

Jezzabell - 10.5.2024 10:11
Bart: V Lídlu zase prodávají čerstvý fenykl;).

Jezzabell - 27.4.2024 14:25
Tygrinka: Vždycky jsem si říkala, že největší odvaz je čistit morčákovi anální vak! Ale tohle předčilo moje očekávání:))))..Sem tam si někdo na "tchoříka" už zahrál, ale tady má někdo fakt slušně nabito!

Tygrinka - 27.4.2024 12:15
Jezzabell: Inu, a teď se všichni pěkně prosmradili a až ten dým klesne, budou všichni jedna parta :o)) Přesně vím, o čem mluvíš :o))

Jezzabell - 26.4.2024 23:15
IjaSv: A já to nejdřív četla jako tebe, ale pak si říkám, ne, to není ona, je tam "v";)..
No já dnes vypustila do výběhu Steva s miminem Foxíkem. Nejen že Stev je pošuk a všichni na něj cvakaj, ale kluci začali i smrdět, aby se přeznačkovali! A to teda nepřeju nikomu:)). To se skoro nedalo ani vyvětrat..

IjaSv - 26.4.2024 18:54
Sem si nějak popletla nick :).

IvaSv - 26.4.2024 18:53
Zbyněk - tak to jsem přesně zažívala v listopadu, kdy jsem si k 5leté Tedince přineslatu 4letou bílou. Trvalo téměř tři týdny než mohli spolu do klece, neb bílá ji proháněla a Tedinka ječela. Nutno podotknout, ale že ji nekousala, protože stařenka se nebránila. Teď se karta obrátila a ta nová (asi půlroční a poloviční sekernice si troufá na 4letou tetku, bohužel po sobě jdou zubama. Sekernice byla z větší nalezené skupiny a byla v hierarchii asi někde na konci, tak teď se snaží. Kruci, kdyby se jen honili... ale jak odeberu mříže ve výběhu (jedna vně, druhá uvnitř) tak to cvaká.

Ehrena - 26.4.2024 11:53
Zbyněk, musíš to hlídat a uvidíš. Já jsem si za tu dobu, co mám holky a bývají ve větším kolektivu, všimla, že jsou to někdy pěkné potvory, dovolují si na starší a nemocnější jedince. Nedělají to všechny, ale už několikrát mě tím některé překvapily, že dokud byla ta samička ještě v kondici a mladší, bylo vše v pohodě, jak se to ale změnilo k horšímu, hned ji usurpovaly.

Zbyněk - 26.4.2024 05:14
Já jsem si nedávno dovezl z Brna dvě dvouleté potvory, které dala rodina pryč z důvodu těžké alergie paní domu:) No a jedna z potvor mi šikanuje pětiletou seniorku, která je hodná, empatická a submisivní. Výběh mají obří a ta mrcha za ní běhá jak stíhačka a kouše jí do zadku, babča ječí a já odháním bílou blbku:) To si asi nesedne, ale přežít se to dá.

Jezzabell - 25.4.2024 19:18
Ehrena: To asi jo, můj majstrštik je funkční trojka na 130x70 a výběhu.. Bobísci mi strašně chybí, ne však víc, jak Vincentovi..
Ale to bych potřebovala hlavně velkej obývák:)).

Ehrena - 25.4.2024 18:49
Nojo, znám, dokud jsme mívali klece. Nebo venku v ohrádkách. Teď, co máme jen holky v jedné společně, už to nemají proč dělat.
Jinak já nevím - jat ty rozdíly mezi kluky a holkami nějak nepozoruju, mně to přijde stejné. Jen v tom, že se většinou dají pohodově chovat ve větším houfu, je to daleko lepší, než u těch kluků.

Jezzabell - 25.4.2024 18:35
Ehrena, Bongani: Tak já mám odjakřiva jen kluky. Tam se to řeší nekompromisně jednou provždy. Jsou tvrdohlaví, ale co pozoruji, tak zase třeba víc zvědaví a hraví. Aspoň, co slíchám, že holky moc neřádí, nejsou tak průzkumí;). To neznamená, že to tak je vždy. Na hračičky mám štěstí, míčky s rolničkou u nás frčej. Ale i schovky, prolézačky a tak. Aspoň se nenudí. Ale Stevek se nám naučil drnčet zubama na mříže. Je to jak na basu "doong!" No divím se, že mu zuby sloužej! Ale je to teda pecka, hlavně v noci nebo když se rozednívá! Dělal to, když bydlel dole a viděl na exparťáka. Ten se nastěhoval k osiřelému Vincentovi. Stevek je teď nahoře nad nima s miminem Foxíkem. Dám ho do výběhu s miminem, pro jistotu oběhne všechny papuče a košíky, povalí aspoň 2x 4kolák se senem (to miluje) a letí před expartnera Willíka a už to jede.."doong"!:))

Bongani - 25.4.2024 12:44
Teda děvčata, jak to tady čtu, tak jsem měla asi vždycky víc štěstí než rozumu. Vím, že s klukama můžou být problémy, ale vždycky jsem měla za to, že mezi holkama je to pohoda. Když jsme si teď s přítelem pořizovali smečku, tak to začalo dvěma holkama z útulku. Po asi dvou měsících jsme si od jedné paní přinesli třetí holku, nejspíš byla ještě mládě, tak jsem ji tam prostě přidali a byl klid. I když ona se ničeho nebála, je to taková vychytralá potvůrka a pořád je škádlí, ale ony se po ní maximálně oženou. No a teď na jaře přibyl vykastrovaný kluk a všichni jsou spokojení.

Ehrena - 25.4.2024 12:33
Jezzabell, u holek to není jako u kluků - já tohle zažila, když jsem pořídila k tehdy asi dvouleté Meduňce, která se jevila k našim všem holkám moc hodná, cca o dva roky starší Sněhulku. Obě dvě holky byly urostlé a s váhou skoro 1400g, takže tím si byly rovnocenné, ale nějak jsem nečekala, že by mohl být nějaký větší problém. Ale byl, už seznamování ve výběhu byla jedna katastrofa. Začala si tedy Sněhulka,,ale pak to jelo z obou stran, Meduňka si nehodlala dát nic líbit. No dopadlo to tak, že jsem je pokusně seznamovala čtvrt roku, než jsem dostala odvahu dát je spolu i bydlet. Ale od té doby už pohoda, absolutně žádné problémy mezi nimi, až na to, že teď už je Sněhulka stará a Meduňka toho využívá a snaží se ji ukrást to nejlepší jídlo neustále rovnou od čumáku, a Sněhulka už si moc netroufá oponovat. Ale na to, že jsem tehdy už ani nedoufala, že to mezi nimi půjde, je to celou dobu úplně v pohodě.

Jezzabell - 25.4.2024 10:25
IjaSv: Mužstvo sešívaných, to potěší! Teda jestli se budou kamarádit i v prostoru, to by mě zajímalo, protože obvykle tohle končí rozvodem navěky. Nepřekonatelné překážky v soužití, pane soudce!;)

IjaSv - 25.4.2024 10:10
Jezzabell - Tak aby toho nebylo málo, tak jsem v pátek našla naší malé sekernici na lopatce hnisající ránu a pod ní bouli. Takže na veterinu, vymáčknuto vyčištěno a atb. a proplachovat díru. Zřejmě podebraný kousanec. Tak teď zas čekám až sroste, aby si při dalším seznamování mohli společně zas natrhnout trika :).

Jezzabell - 24.4.2024 21:11
Ehrena: Taky se mi zdála nějaká divná, asi přemrzlá a než jsem si to rozmyslela, přejeli to tady sekačkama technický a máme po ptákách.
Bongani: Kolem nás je to obvykle počůrané od psů+plné výkalů..A kde se dalo chodit na celkem slušnou trávu, postavili silnici (přes kopec, nechápu) a nebo to rozbagrovali pro základy rezidenčních komplexů..Naši neviděli trávu skoro tři roky..

Bongani - 24.4.2024 20:26
Jezzabell, zatím trávu máme, ale jestli konečně nenaprší, tak už brzy nebude. Na sídlišti vyrazily nedávno sekačky, takže pod tím je to už na drn, suchý pláně jako někdy v červenci. Já nosím od stáje, tu máme u rybníka a tam je zatím vlhčeji. Ale jak vidím tu předpověď počasí, tak to vypadá dost bledě.

Ehrena - 24.4.2024 16:33
Jezzabell, máme, syn na ni zajde, vždycky tak na dva dny natrhá, ale zrovna včera říkal, že je nějaká divná teď, předtím byla krátká, ale normální, a teď se mu nezdá, že by to bylo tou zimou?
Jinak morčata si zatím nestěžujou a jedí ji, tak doufám, že jí nic není po těch mrazech v noci.

Jezzabell - 23.4.2024 23:25
Máte touhle dobou trávu pro morčata, nebo mi příjde, že je to JEN zblázněným počasím?

Jezzabell - 17.4.2024 23:04
IjaSv - držím palce, ať to klapne! Třeba si taky zvykne a nakonec si to sedne. Mně když se v pubertě rozhádali kluci, tak to bylo jednou provždy. Ať jsem to zkoušela sebevíc. Vyseklej kožich mám myslím i tady v albech u eMíka (to si dali po tlamě ještě s Julesem). Nikdy se to nesrovnalo. Willík se Stevem se nemůžou ani vidět přes mříže. Okamžitě vycvakají i ostatní a to je pak jak lavinový efekt.
Ale Vincent zas vzal k sobě Willíka a tomu jsou dva. Vincíkovi tři a půl).
Takže jak kde a jak kdo. Schválně napiš, po čase, jak to vypadá;).

IjaSv - 17.4.2024 21:40
Jezzabell - tak gratulace. V duchu jsem ji vracela několikrát, možná i nahlas :). Ono se neví kolik jí je. Já bych řekla tak do 1/2roku, tak je asi v pubertě. Dnes zase vybeh, jedna dovnitr druha okolo, odpoledne prohodit. Přes mříže už to celkem jde. Nechám to uležet.

Jezzabell - 16.4.2024 20:59
IjaSv -noo, hezký! Neuvažovala jsi o vrácení a pořízení jiné? Aby z toho stresu nezačaly mít svrab nebo plíseň nebo co já vím.. Někdy to prostě nejde.

Já si dovezla domů Foxíka, stříbrnou rozetku. Měl být původně k osiřelému Vincentovi. Ale asi začnu věřit na zázraky.
Mám rozhádanou dvojku. Cresteda Willíka a Steva kaliforňák (voříšek-s hladkou;) ). A Willík se 14dnů tak usilovně snažil o přízeň truchlícího alpačína, až ho ten přijal! Zprvu držkoval, protože se mu do toho míchal i Stevek. A ten drnčel na mříže jak na basu, jak se viděl s Willíkem, cvakání zubů jak o závod. A Vincent mezi tím ve stresu.
Ale pak se to nějak zvrtlo a i Stevek pochopil, že on u Vincenta neuspěje, ale Willík ano a jen leží na podestě před arénou, pozoruje a klid.
Pak jsem dovezla Foxíka. Nojo, tak kam s tebou? si říkám;). Nad arénou mám ještě jednu. Tam se mi osvědčilo dávat osiřelého+mimino, aby na sebe měli klid a nikdo je nerušil. Dolů do výhěbu je po čase vyndavat můžu vždycky.
Fíďu s Mavíkem jsem dala dolů, do morčatárny, kde můžou vybíhat do výběhu, pokud mají otevřeno. Nebo otevřu Vincentovi s Willíkem a zavřu je dva. Stevek putoval nahoru, do soukromí a k němu jsem strčila mimino po odstavu.
Haha! Stevek vykulil oči, zabručel jak medvěd a už to jelo. Den válcoval pod sebou pištícího Foxíka, který vyplašený i tak, zdrhal. Ale večer slyším to dětské spokojené štěbetání a vrkání novopečeného taťky;). Ráno kouknu do arény, Foxík leží za Stevem, který se blaženě usmívá. Spokojenost. Jen vemi rychle pochopil, že má potravinového konkurenta a nejdřív jde ke své misce, sežere to nejlepší, přebere to jak Popelka a jde na jeho. Když dám prckovi misku jinam, jde Foxík za Stevem a chce prostě jíst s ním z jeho. Aspoň zatím, než se otrká;). A stevek, jak si nevybere první, tancuje kolem misky a odmítá tam malého pustit dřív, než mu to dovolí. A ten čeká a pak to zválcuje;).
Takže se mi to tak nějak samo popárovalo a mám tři funkčí dvojky.

IjaSv - 16.4.2024 09:04
Jezzabell - Je to sekernice. Původně jsem si myslela, že to půjde na pohodu, ale opak byl pravdou. Ten malej rarach je děsně vostrej, i vkleci se snažil prokousat mřížemi k naší bílé. Ve výběhu došlo na chlupatou kouli, chlupy lítaly. Ta malá sekernice ne a ne přestat, stále se na bílou vrhala, nešla chytit, tak jsem odnesla bílou. Sekernice jí vysekla bílé krvavej šrám na zádech a a sekla přes celé ucho další krvavej šrám. V kleci po ní šla přes mříže stále naježená chodila jak krab zuby cvakaly na obou stranách. Další dny jsem dávala malou do výběhu, bílou vedle výběhu. Bílá to měla na salámu dokud na ni malá nezačala cvakat a to bylo skoro pořád. No a tak to probíhá každý den. V nedli jsem začala používat postřikovač na kytky a když malá rve mříže tak prší. To dost zlepšilo soužití v přepůlené kleci. Včera jsem zase zkusila na volném prostoru, ale ta malá je fakt útočník, snaží se projevit dominanci naskočením bílá se ožene (ale jemně) no a malá reaguje drsným kousancem a dalšími útoky. Po rozdělení ve výběhu zase cvaká zubama, ježí se a chodí jak krab. Už kratší dobu. Asi ještě nepochopila, že tady u nás ji nic nehrozí. Tak musíme být trpěliví. Takhle drsný jsem to ještě za 15 let nezažila (ale mám jen holky).

Jezzabell - 14.4.2024 16:08
Mila: Od CHS Diamant jsem měla dvě rozetky, každá 350Kč. Dnes jsem si přivezla stříbrnou rozetku za 200Kč;). Takže jak kde. Chovatelce jsem to řekla, ani jedna jsme s mým postojem k ceně neměly problém, koneckonců cena dohodou je dohodou;).
Rozetka zas tak vzácná nění, jen se tady tomu chovné stanice přestalo věnovat. Mám už jen CHS kluky. u kalifrnských tu cenu chápu. Mám i peruánce, alpau- Každý podle svého uvážení.
Anubis je kámoška Dimanatu, ale neměla zrovna nic,

Mila - 13.4.2024 22:38
Jezzabel
- - - - -
Jezzabel ono to je o tom jestli to morčátko opravdu chceš. Mám morčata jen od chovatelů. 10morčat. Rozetu mám, je ze zrušené chovatelské stanice Vortex, narodila se pak v CHS Anubis - červená s kalifornskou kresbou a platila jsem 1000kč. Prostě je to plemeno ketrého je málo a ještě neobvyklá kresba. Zrovna tak jsem dala 1100kč za morčátko US Teddy černobílého dalmatina. Ani mi k němu nedala PP, protože k morčatům na mazlíka PP nedává ( už jsem se stím setkala, mám doma 4 takové kousky) ale prostě beru to tak, že ty chovky také musí z něčeho fungovat a tak si o některé neobvyklejší exepláře o peníze řeknou a beru to tak . prostě to neobvyklé zbarvení chci a tak si zaplatím. A já atyp miluju. i jsem na podzim ulovila na výstavě sheltii černobílou kalifornii. Sice je to rošták a hodně zlobí, ale prostě jí miluju.

Jezzabell - 12.4.2024 13:13
IjaSv: Jí a jak se adaptovala?

IjaSv - 10.4.2024 21:38
Jezzabell - 6.4.2024 23:36
PS: Pro odlehčení - tak co, taky sledujete dalším rokem čápy na hnízdech ve svém okolí? Nebo třeba jen tak na dálku webkou?;)
U nás fandíme Terezce z Třebíče (ta s kroužkem), Tonda letos nedorazil, bohužel, ale má tam nového nápadníka, pracovně Evžena..
https://capitrebic.cz/

PS: Je to návykové:)), po hodině u monitoru, kdy pozorujete jak si upravují hnízdo, nebo letí na dlabanec nebo brání nájezdním čápům svoje, zjistíte, že se nemůžete odlepit;)!
Jsou jich mraky na youtubu, podle lokalit..

Jezzabell - 5.4.2024 14:45
Ehrena: To je jen CHS Basilleusu narodila další mimina (ta za litr..) a na fb píše, že jsou všechna rezervovaná. Ona má pořadník dopředu, než se to narodí. A add jak jsem už psala mnoo..;).
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky