Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bart - včera 23:29
Jezzabell- šmankote, ještě že jsi nespadla mezi morčata!!!! Moc přeju, ať ty super vztahy vydrží! A tobě brzké uzdravení. To jsi s tím jen tak doma? Já sice nespadla, ale vím co to je, uklouznout v kuchyni na dlaždičkách, když se něco rozleje - jak na mydlinkách. A nebo na balkóně v zimě, když je tam sníh. Sama se divím, že jsem to vybrala a něco si nezlomila....

Jezzabell - včera 20:52
Tak se mi podařila skvělá jobovka-včera jsem uklízela, vytírám a v ponožkách jsem přešla po té ještě vlhké plovoučce..Výsledek: dva zlomené obratle. Je super chytat morče a dokrmovat ho, to je potom hnedle líp na světě!
Jinak mrňata se mají čile k světu a dožadují se velice Vall-íka s Bondíkem. A ti dva je doslova adoptovali! Neuvěřitelný! Takže máme funkční trojku po pubertě a teď je tu úžasná čtyřka:).
Bondík na ně hýká z výběhu, když je na noc dám do jejich klece, která je nahoře. A Féďa zas píská ze střechy podesty na něj. Nebo se jen tak družej a vrakj, popcornují po výběhu nebo po kleci, když odpočívají, společně se tisknou a hmouří očka.

Sanny22 - včera 14:48
Zbyněk:byl to jeden velký útvar a pak dva malé, všechno prý podvázala a co je skvělé v celku vyndala, aniž by to prasklo. ATB myslím že Baytril, k tomu meloxicam a degan, zatím vše injekčně. Zítra jdeme jen na injekce, naše paní doktorka tam bude zase v pátek.

Zbyněk - včera 13:36
Sanny22: tak hlavně, aby se to vyčistilo uvnitř celé, atb určitě dostává? A jaké? Samozřejmě bylo to pro něj hodně náročné a pro lékařku určitě také, je zázrak, že to přežil!

Sanny22 - včera 12:35
Zbyněk: no my sme byli na váze 1940, takže mám teď opravdu malé morče. Jak tahal bříško, tak právě doktorka říkala, že teď nemusí mít ještě sílu. Hodně poléhavá a hlavně na té nožce, co mu tolik neslouží pořád leží. Ale pro travičku jde klidně přes celý výběh, sice mu to trvá, ale dojde. A začal i víc bobkovat. Takže zlepšení je, sice pomalé, ale asi se opravdu není co divit.

Zbyněk - včera 12:11
Sanny22: ok, tak pak je asi všechno na maximu. Céčko tedy už nedávat, ta směs RC je dostatečně výbušná sama o sobě. Samozřejmě ít v těle nádor o hmotnosti morčete je úděsné. Budu muset nechat zkontroovat svého samečka, pro jistotu, sice lítá po bytě, ale má 1800g a nemá k tomu moc důvod.

Sanny22 - včera 10:38
Zbyněk: právě že to bylo s chůzí takový dost podobný. Céčko dávám, dle rad co jsem si tu přečetla. To krmení je na ledviny, to by nám nějak pomohlo? Jinak s tou velikostí, sme to fakt s prominutím posrali, bohužel sme si opravdu mysleli, že prostě tloustne. Ta velikost překvapila všechny, na Rtg to vypadalo velikosti vejce, utlacovalo mu žaludek a střeva. Jinak dáváme rodicare acut, hepato kvůli jaterním funkcím na řadu doktorky a ještě máme artrin, po tom je ta chůze trochu lepší. A ano máme specialistku, to jsem zjišťovala.

Zbyněk - včera 08:32
Sanny22: no, nevím, morče opravdu bez příčiny schopnost chůze neztrácí, doktorka je specialistka na hlodavce? Před operací chodil normálně? Velkost abscessu je tedy šílená, chudák morčáček. Mrkni na https://www.happyzoo.cz/cunipic-vet-line-rabbit-renal-detoxication-14kg/d-52408/?gclid=EAIaIQobChMImpGHsePJ8wIVyIBQBh3ZfgbNEAQYASABEgJcU_D_BwE a zkus mu schválně jednorázově přidat céčko - ne do vody, ale rozdrtit, rozpustit v trošce vody, přidat maličko medu a šup do tlamičky.

Sanny22 - včera 08:17
Zbyněk: ty nožky nic moc. Přední začal včera docela používat, chvilku vypadal, že neví, že je jeho, ale dobry. Stran těch zadních, pravá v pohodě a levá horší, ale už se na ně snaží vzepřit. Do těd pořád ležel. Doktorka říkala, že na něj nemáme spěchat, na stole byl skoro dvě hodiny a ten absces měl neuveritelnych 700g. Prý nechápe, že to přežil a že docela prospívá.

Zbyněk - včera 05:32
Sanny22: jak to vypadá s tou chůzí? Měl jsem morčata v různě těžkých stavech, ale běhali vždycky a hned po operaci, nějak se mi nezdá, že by ho nžky nenesly.

Sanny22 - 26.10.2021 12:50
Zbyněk: tak kontrola dopadla dobře, přes noc příkrmy, ale zdá se že, lehce uzobava seno, protože bobky začínají být formované. Kanyla byla bohužel paravenozne, takže dostal 10ml do podkoží, ale byl statecnej. Tráva je teď oblíbená, ale dávám jen malinko. Zjistil že má přední tlapku, ale zadní ho moc nenesou, ale snaží se.

kvikvi - 25.10.2021 16:04
Veronika5: Kubik a Saxik museji byt velmi mili! Ať se Ti zahoji brzy ruka- ma Mysanda vždy při strihani draku stipala, jen co se do mne veslo;-)...
- - - - -
Pardon, při strihani Drápků samozřejmě:-)))!Ale Mysanda mne vzdy postipala jako saň, i když byla jinak mila a laskava...

Sanny22 - 25.10.2021 15:19
Zbyněk: my jí máme od soboty, jen lehounce fixovanou. Nakonec sem mu trochu prikrmu dala, v noci bych řekla že jedl líp. Do všeho jen kousne a pak mele tlamičkou, že si člověk myslí, jak žere a ono prd. Sem zvědavá co na kontrole, bere ho tam děda, jdu bohužel na noční, tak snad to nějak zvládnou 😟

Zbyněk - 25.10.2021 14:17
Sanny22: jo tak to je ok:) Morče a kanyla, docela jim ten špale vadí:) Jezzabell morčeti to doktorka jednou zmršila tak, že málem přišel o nožičku, moc to utáhla. Však také po celou dobu nadával a nikdo mu to nevěřil.

Sanny22 - 25.10.2021 12:48
Zbyněk: rodicare instant mám a dávala jsem, v noci sežral zeleninu, docela se i pustil do sena. Teď si dal trávu. Jak má kanylu tak se mu špatně hýbe. Dnes jdeme na kontrolu až navečer.

Zbyněk - 25.10.2021 12:05
Sanny22: já bych tedy rozhodně dokrmoval, určitě RC Instant a trochu ohřát vodu, kidně přidej i maličk Glukopuru, pokud by držkoval:) Moje smečka se může utřískat po směsi RC a Emmeraidu 1:1, tohoto: https://www.veterina-trhon.cz/emeraid-sustain-herbivore-100-g Dokrmjuji jednu samičku s oslabenými játry a tohle fakt, ale fakt můžou všichni :)

Jezzabell - 25.10.2021 11:08
Veronika5: no, má 530g, to je na dva měsíce docela málo, Fíďa má 850g. Ledviny nefungují, jak by měly, látková výměna není dobrá. Aby trochu nabral, dokrmuju ho. A 2x denně RC URO a bylinky uro, proplachovat uročajem.
Má úžasnou povahu, takovej dobráček. Tak se snažím, jak to jen za dané situace jde.3.11. jdeme na kntrolu, snad už půjde udělat sono. Byl moc malej.
- - - - -
Ale je to akčňák! Hopsá s parťákem ve výběhu a nastěhovali se na drzo k Vall-íkovi s Bondíkem, kterým to (zatím) kupodivu nevadí:). Naopak tam s nima bublaj, vykecávaj, učej je, proháněj se po výběhu.
Takže mám funkční trojku a vypadá to, že i čtyřku;). Trojka už je po pubertě. Co junioři,až povyrostou, uvidíme. Ale jsou to hodní prdíci.

Veronika5 - 25.10.2021 08:06
Kvikvi: Držím palce, ať jim to vydrží! Já mám teď Kubíka (4 roky) a rozeťáka Saxe (necelé 4 měsíce) a také jsem zatím tak idylické soužití viděla jen u páru samec-samice. Mají se opravdu rádi, ani jeden druhého nemají potřebu nakrývat - vůbec nikdy. Sax je ve svém věku už skoro tak velký jako Kubík, navíc je děsně rychlý a temperamentu má na rozdávání - nevěřila bych, že bude problém ostříhat morčeti drápky, ale u Saxíka je - ve dvou lidech se nám to povedlo až napodruhé. Sacím sebou mele, kouše kleštičky, kouše mě, neustále někam odchází a tak. Nakonec jsme přední drápky ostříhali tím stylem, že jsme nechali Saxe zakousnout do mojí ruky, a syn rychle stříhal 😁.
Jezzabell: Uhlík je na tom tak, že potřebuje dokrm, jo?
- - - - -
Kvikvi: Protože jsou školní prázdniny, jsme na chalupě a spím s morčaty přímo nad hlavou. Taky jsem dneska s údivem zjistila, že v noci vzorně spí! Ale tedy vstávají o půl čtvrté ráno 😁.

kvikvi - 24.10.2021 21:46
Jezzabell, Veronika5: Moc vám děkuju za skvělou radu: opravdu to vypadá, že si pánové padli do oka;-)! S příchodem noci a zhasnutí v pokoji se oba myšaci i já uložíme ke spánku a vsichni(!) spime:-)...

Jezzabell - 24.10.2021 21:27
Kvikvi: Tak přece;), vyšlo to!Super!
Nadzvukovou rychlost znám moc dobře, před chvílí jsem chytala Uhlíka na dokrm! Vallík a Bondík ukázkově vymlaskli první misku dokrmu, kde jsem demonstrativně chtěla juniorovi ukázat, že to je jedlé a mňamy. Za inzulínku tahal zvědavě i Fíďa;). Uhlíka jsem musela doslova odchytit jak baseballový míček v letu do rukavice:))! A jsem víc zelená já něž on najedenej. Pak si teda dal chvíli říct, ale jdu se převléct (vypadám jak malý dítě co potkalo vodovky!).

Sanny22 - 24.10.2021 20:49
Zdravím, hlasime se druhý den po operaci. Myšák dnes opět na infuzi, na veterině bobkoval, snažil se na boxu chodit. Žral seno, no doma tomu moc nedá. Ale doktorka říkala, že přikrmovat nemusím. Od čtyř hodin sežral tři granulky, snítku bazalky, pak snítku kopru a trochu dobnul do sena. A jednou se trochu napil. Snad je to dost... Dáváme rodicare a máme na bolest do tlamičky. Asi bych ho měla přestat stále pozorovat nebo mi hrabne.

Veronika5 - 24.10.2021 20:44
Kvikvi: Gratulujeme!!!

kvikvi - 24.10.2021 20:19
Tak náš roční morcacek Prymulka už není sám:-)! Má k sobe petitydenniho kolegu, Edíka.Je to trojbarevny anglicky crested, který umí velmi vysoko vyskocit- ještě, že máme tak vysokou a velkou klec! Pohybuje se nadsvetelnou rychlosti- až se mi to podaří, dodám fotku.Klucici se snášejí moc pekne- dokonce Prymulka olizuje Edikovi ouška,presne jak psala Veronika5- je to projev náklonnosti.

Bart - 24.10.2021 19:57
Bufinko1223 - doufám, že brousili i stoličky, ne jen přední zuby... Někdy to může trvat i dva týdny, než se morčátko rozjí. Jednak jak jsou zuby zkrácené, mají najednou mezi sebou díru, tak že nemůžou kousat. Rostou ale strašně rychle, tak za pár dní už by to mohlo jít. Potom si také většinou morče pamatuje, že mu to nešlo a má jakýsi i "psychický blok", než pochopí, že už to najednou zase jde. Pokud nemáš kaši, můžeš si ji udělat z rozmočených granulí. Také postupně zkoušet stébla trávy (ty tvrdší), petrželky (i když tu moc jíst nemají ale v tomto případě aspoň něco) a strčit mu to až dozadu do tlamičky. Já krájím slaboučké nudličky řapíku nebo z fenyklu ap. Hlavně taky denně vážit a zapisovat si to.

Jezzabell - 24.10.2021 19:28
Bufinko1223: předpokládám, že ho dokrmuješ RC kaší a nebo EmerAidem (zase kaše). Musíš vydržet, morčátko to obvykle hodně bolí po zákroku a někdy i potom. Má léky na bolest doufám! Meloxidyl, Meloxicam a od..Jestli ne, nediv se, že nejí, ale veterinář obvykle podá na doma i léky na bolest. Holt vydržet a pořád dokrmovat, bvyť po kouskách, tak častěji za den..
A jestli nezabere nic, letět na veterinu se specializací na morčata (nejlépe i na zuby, ale to je asi jen ve velkých městech)..třeba se něco zanítilo a chce to RTG hlavy a zubů a podle toho jet dále.

Bufinko1223 - 24.10.2021 16:02
Chcem sa opytat pred tyzdnom sme boli u veterinara z nasim morcatom koli zubkam,nechcel jest zubky mu zbrusili bo on stale nic neje len zo striekacky a to tiez uz len nasilu 🙏🙏poradte mi

Bart - 24.10.2021 08:58
Ehrena - to jsou teda věci, že jo. To by jeden neřekl, co ta zvířátka napadne.... Škoda že neexistuje morčecí psychologie. Bylo by to zajímavé....

Ehrena - 24.10.2021 00:11
Bart, to samé nám dělala Kréminka, dělala to tedy na seno a trávu, na zeleninu naštěstí ne.
Nedělala to teda na misku, protože naši v misce dostávají jen granule, zeleninu a trávu jim dávám rovnou na hobliny. A to se specializovala právě jen na tu trávu a pak tady na chalupě na seno, protože tady nemají seníčky a seno dostávají jen tak do rohu plastboxu. Na to vždycky vyloženě skočila šipku, jen aby ho zalehla, a spokojeně si pak ujídala, s trávou to samé. Nikdo jiný mi to nedělal.

Bart - 23.10.2021 22:59
Veronika5 - ono to nebude tou miskou, ale tím jídlem. Dneska měli zeleninu jen tak na hromádce, protože misku měli ve výběhu. No a teď večer koukám, zas leží na té hromádce jídla, jak slepice na vejcích... Zalehne prostě veškerý jídlo. Přitom to dominancí být úplně nemůže, protože jsem jim teď dala jídlo na noc a žere hlavně ten starší, malý musí čekat, až se nají, a pak může jíst on. Už jsem si toho všimla vícekrát. Tak asi pak, když má tu možnost, tak to zabere všechno. To by mě taky zajímalo, co to je za chování....

Veronika5 - 23.10.2021 19:07
Bart: fuuuj 😁!
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky