Hotot přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


Týna I. - již smutná minulost

Hodnocení 5 / 5 (1 hlas)
Týnu jsem si přivezla domů v roce 2004, tehdy jí mohly být tak 3 měsíce, víc ne...byla velmi divoká ale s mojí péčí se z ní stal milovaný rozmazlenec. Byla to rozetová trikolora v černé, bílé a zrzavé barvě.

Nejprve žila se svou kamarádkou Oginou, ta však asi od 2 roky později zemřela na zánět mléčných bradavek a od té doby jsem měla Týnu samostatně. Dodnes vlastně ani nevím, proč jsem jí tehdy žádnou kamarádku nepořídila, jisté je ale to, že jsem se jí věnovala jak jen jsem mohla.

Týna za sebou měla i pár úspěšných vrhů a věru její potomci byli opravdu moc krásné chlupaté kuličky.

Asi ve věku 4,5 roku oslepla na jedno oko, jelikož nám v létě utekla pod hromadu dřeva a zdržovala se tam skoro po celé prázdniny, bohužel díky tmě uvnitř jí oko napadl šedý zákal. To však nebránilo její zvídavosti a neustálé aktivitě a taky ve veselém kvíkotu.

24.2.2011 jsem si všimla, že nejí a druhý den jsem s ní chtěla k veterináři. Dne 25.2.2010 ve čtvrtek ráno mě opustila ve věku 6-ti let. Podle toho, jak mi spokojeně usínala v náručí bych řekla, že už na ní klepalo stáří. Bohužel následných půl roku mě stíhalo velmi zlé období, v březnu jsem si sice kvůli neustálému smutnění pořídila dva zakrslé králíčky, ale ani ti tehdy pořádně nedokázali zahojit ten strašlivý stesk a smutek. Spoustu času jsem trávila přemítáním o tom, zda-li tu ještě s námi nemohla zůstat déle, zda-li jsem k veterináři neměla zajít ještě ten večer, co se mi zdálo, že se chová divně.

Nyní je to přes rok a Týna mi stále trochu chybí, už to ale skoro nevnímám, protože mám králíčky a taky jsem si pořídila Týnu II. a Rozárku, holky plaššího rázu ale stejně mi dělají velikou radost. :)Týna se svým prvním úspěšných vrhem
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty