Petra, uživatelka má dalších 30 alb« předchozí | následujíci »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (16)


Morčatárna

Hodnocení 4,7 / 5 (37 hlasů)
Tak a máme hotovo! :-)
6.12.2008 jsme si dovezli novou morčatárnu od pana Hamerníka (Truhlářství Hamerník - www.truhlarstvihamernik.cz).

Bližší informace pro zájemce:
Kompletní morčatárna od návrhu až po zvotovení vyšla asi na 8700 Kč.
Materiál je lamino v barvě borovice a přední přepážky jsou sklo. Jedno už jsem rozbila, ale naštěstí je nemám plné všechny. Až bude potřeba, chtěla bych zkusit nechat chybějící udělat z plexiskla.
Celková výška je asi 170 cm (i s kolečky), výška patra 40 cm, šířka 160 cm, hloubka pater je různá, nejhlubší jsou dole - 60 cm, s každým patrem nahoru jsme ubrali 5 cm kvůli manipulaci, takže to pokračuje 55, 50 a 45 cm, vrchní deska má jen 40 cm. Výška skel je 25 cm, zbylý prostor má tedy 15 cm. Průchody v jednom patře lze rozdělit pomocí malého čtverečku králíkářského pletiva. Spáry ve dnech jednotlivých ubikací ahrany průlezů jsou zasilokonovány - je potřeba to udělat co nejhladší, ulehčí to čištění.
Celá stavba je rozdělena na spodní a vrchní část, které sedí na místě pomocí dřevěných kolíčků. Koleček je 6 a hýbat se s ní dá tak akorát dobře, já ji odstrčím, ale králíci vedle už ne :-)

Původní nákresy najdete v jednom z předchozích alb.

Podestýláme novinami a na nich hobliny nebo dřevěné peletky (stačí nám ty na topení z Hornbachu).
Čistím roztokem octa ve vodě, který mám ve spreji, nastříkám a otřu papírovou utěrkou. Nemusím mít strach, že by nedostatečně opláchnutý mycí prostředek morčatům ublížil.

Co bych změnila:
Kvůli manipulaci bych morčatárnu možná ještě rozdělila svisle na dvě nezávislé věže, ale není to tak nezbytné.
Kolejničky, do kterých se zasouvá dělící pletivo i přední sklo, bych nenechala udělat až na podlážku - vyhnula bych se tak dalším záhybům, které se ne úplně ideálně čistí. Ale taky to není tragédie. Kdybych byla co k čemu a kdyby mi to tak moc vadilo, tak bych je odšroubovala a uřízla.
Průlezy, hlavně jejich spodní okraje, jsou nejvíc vystaveny okusu a tím i působení vlhkosti - hned na začátku zlatíčka odkousla nažehlovací pásku a s tím i silikon na hranách, který bránil průniku vlhkosti do lamina. Malinko to nabylo na tlousťce, ale dál to nepokračuje. Třeba to dokážu ještě spravit.

Felicie z Féfulí sluje a Dropy Fénixovo pírko

Apollo od ZlaťákaHrérušák Terra Punctata

Stínovlas z Féfulí sluje


Kremrole "z Listí"
Kremrole a Pretty
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty