Ehrena, uživatelka má dalších 45 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (2)


Naše mimina - Žižlík

Hodnocení 4,6 / 5 (11 hlasů)
Žižlík je jediný klučík z našeho vrhu. Byl po narození ze všech nejmenší, narodil se jako poslední a vážil 60 g. Bohužel se narodil s vadou obou očíček, na levé straně měl očko malé a na něm zákal,na pravé straně ho měl zavřené a nešlo vůbec rozevřít. Doufali jsme, že se to vykapáváním a vytíráním spraví, ale bohužel, to jedno očko má trvale zavřené už napořád a druhé se alespoň trochu zvětšilo a ztmavlo, ale úplně bez zákalu není a normální velikosti asi taky ne, v porovnání s ostatními.
Klučík je po tátovi, špičatý čumáček a bílá linka vprostřed, jen je tricolor jako jeho sestra Kviki.
Vzhledem k jeho handicapu byl jako malý dokrmovaný, nemohl se přes větší sourozence dostat k cecíku, ale jakmile trošičku nabral váhu, dokázal se už sám prosadit, a váhu krásně dohnal.
Má bohužel smůlu na kámoše, napřed žil se svým tátou Agutítkem, ale ten mu po půl roce zemřel, dostal tedy kámoše Deníska, s kterým se měli moc rádi. Denísek byl neskutečně hodné a klidné morče, moc jim to šlo dohromady. Ale Denisek po 3/4 roce zemřel, pravděpodobně nádor na ledvinách, a Žižlík byl zase sám.
Pořídili jsme mu kámoše Nappyho, který byl Denískovi velice podobný, ale ne povahou - je to nejaktivnější morčák z kluků, a po půl roce nastaly mezi nimi šarvátky a museli jsme je rozdělit. Pak byl Žižlík dlouho sám, ale nakonec jsem znovu pořídila kámoše Cipíska, maličkého saténka. Zpočátku to vypadalo dobře, ale po 3/4 roce zase najednou problémy, porvali se a už je nešlo spojit. Bydlí tedy vedle sebe, morčatárnu i výběh mají přepůlený pletivem, aby si mohli aspoň pokecat. :)

Maličký s maminkou :)


Z levé strany je tricolor, z pravé jen černobílý.


Poslední dny s mamčou - už to začínalo být na odstavení :)

A už jen s tátou :)

Pravá strana se zavřeným očkem

Letecký pohled - má krásně dvojbarevné prdítko :)

Doma v novém bydlení :)


S tátou Agutítkem na procházce (u zrcadla)

Snídaně s Denískem :))

Žižlík kouká vedle ke klukům...

Žižlík ve svém domečku

Leháro doma :)

S novým kámošem Cipískem

Pokec s kluky od vedle :)

S Cipískem - Žižlík v domečku

A už zase sám, ach jo!
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty