xlin13ka, uživatelka má dalších 10 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (6)


Co trápí naši Miňonku

Hodnocení 3,8 / 5 (7 hlasů)
Naše samička lehounce kvíkala při čůrání, kvíkání ale postupně nabíralo na intenzitě a četnosti. Také jsme u ní v kleci nacházeli nějaký bílý sekret. Nevím moc jak bych to popsala, je to dobře vidět na první fotce bobečků.

Absolvovali jsme několik vyšetření.
19.9. to bylo na VFU v Brně. Vyšetřovala nás dr. Mináriková. Míně dělali rentgen, ale jelikož tam nic nenašli, poslali nás domů, že Míně nic není. Ptala jsem se na ten sekret a prý je to jen přebytečný vápník. A kvíká u čůrání, protože ti u toho povídá. Morčata jsou prý hodně komunikativní. :-/
2. 10. jsme pak šli za dr. Vrškovou do Lelekovic - Mína dostala antibiotika na 2 týdny. Hodně se zlepšila, začla baštit pořádně seno a vyřešil se nám problém s měkkými bobečky, které jsme předtím řešili hrozně dlouho. Do té doby jsme si mysleli, že má nesnášenlivost na zeleninu (vyšetření bobků totiž nic neukázalo), jedině tráva jí dělala dobře. Teď to zpětně vidím tak, že jedla málo sena, asi ji něco bolelo a tak právě to seno moc nechtěla. Ale samozřejmě je taky možné, že zabraly ty antibiotika.

Každopádně kvíkání u čůrání se sice po dobrání antibiotik zlepšilo, ale nevytratilo a když se to začlo zase zhoršovat, tak jsme vyrazili opět na VFU do Brna. Šli jsme tam 29.10. a opět nás vyšetřovala sl. Mináriková a ze své diagnózy nechtěla ustoupit. Vynutila jsem si ultrazvuk, na který nás objednali na 1.11. Mezitím jsem doma začla Míně dávat zlatobýl do napáječky. Zdálo se mi, že Míňa přestala kvíkat, ale kvůli mazlavým bobkům jsme ho zase raději vysadili. Vůbec mě v první moment nenapadlo, že by mohl pomoct ten zlatobýl, říkala jsem si, že jen nejsme doma a Mínu jsme proto pořádně neslyšeli. Každopádně ultrazvuk jsme nakonec nechali udělat, stejně jako rozbor krve. Bohužel ani to nám neukázalo, co se děje. Ultrazvuk byl v naprostém pořádku, pouze na rozboru krve byly zvýšené bílé krvinky, které mohou značit zánět, ale taky mohou být zvýšeny z důvodu říje, kterou zrovna Mína měla. Každopádně jsem si tam připadala jako blbec, protože tam Mínu měli od 8 do 14 hodin a za tu dobu jim prý ani jednou nekvíkla. Vypadalo to jako bychom si to vymýšleli. No dostali jsme přesto antibiotika na 3.5 týdne (opět Marbocyl). Miňonka zase doma začala kvíkat, chvilku jsem si myslela, že z toho stresu se bála zvukově projevovat, tak moc nekvíkala a že by si snad opravdu mohla vynucovat pozornost. Vyzkoušela ji ale znovu zlatobýl a Míňa se opět zklidnila. Vypadá to, že jí pomáhá ještě lépe než ty antibiotika, protože když byla bez něj, tak kvíkala. Teď jsem dlouho nezkoušela, jak by to zvládala bez něj, chtěla bych počkat, až dobere antibiotika.

No výsledek je u nás zatím takový, že Míně dáváme stále naředěný odvaz zlatobýlu do napáječky, Miňonka je veselá a pěkně baští, vidím na ní zlepšení. Ale stále občas lehce kvíkne. Ten hustý "sekret", který jsme nacházeli jakoby zřídl, teď už nacházíme jen jakoby práškové kaňky (foto níže). Ty nacházíme téměř denně. Všimla jsem si, že Miňonka ale právě kvíká (už jen tedy lehce a občas), když vyčůrává tuhle hustější moč nebo těsně po tom.

No zatím stále pozorujeme a budeme ještě řešit s paní dr. Vrškovou. Uvidíme časem, jak se to bude vyvíjet, ale snad už to bude jen lepší a lepší. V současné době dobíráme antibiotika a uvidíme, co se bude dít, až je doberem.

Jinak suma sumárum jsme s cenou za vyšetření (rentgen, ultrazvuk, rozbor krve, vyšetření moči, prohlídky, vyšetření bobků) a různých preparátů, které jsme kupovali (meloxoral proti bolesti, marbocyl dohromady na 5.5 týdne, zásoby biolapisu, vitamíny, rodicare instant, imunologický sirup), na částce cca 4500 Kč.

26.11. Miňonka má dobrány antibiotika. Teď jsem jí dlouho neslyšela kvíkat. Chtěla bych ji ještě týden pozorovat a pak na kontrolu k MVDr. Vrškové. Chtěla bych pak vysadit i ty bylinky, snad už to bude v pořádku.

27.11. Tak jsme to zakřikli, Miňonka ráno u čůrání kvíkala. Zase vyčůrávala tu bílou hustou moč (foto níže), večer už čůrala bez kvíkání.

30.1. 2013 - Miňonka má v moči krev. Ihned jsme šli k vet. Vrškové. Udělala jí ultrazvuk, který byl negativní. Nic nenasvědčovalo, že by tam byl kámen nebo písek. Dostala antibiotika Lanflox a má je brát 0.17 ml po 12 hodinách. Vypadá to, že Miňonka bude mít nějakým záhadným důvodem sklony ke chronickým zánětům, nálezy totiž jinak nejsou jinak žádné.

22.2. Stále máme krev v moči.18.9. Tenhle bílý sekret (někdy na bobečkách) jsme nacházeli už od prvních dnů, co jsme měli Mínu doma. Občas to byla hrudka.Dle dr. Jekla (VFU Brno) jen přebytečný vápník, dle dr. Vrškové se jedná o sekret ze zánětu (zřejmě šupinky odumřelých buněk apod)

19.9.2012 První papírek je nepoužitý, ten druhý je použitý. První čtvereček má být tmave zelený, ten poslední zůstat stejně světlý.

Moč má jinak normální.

Takhle jsme čekali s mističkou pod prdelkou, až se vyčůrá.

9.11. takové kaňky teď nacházíme v kleci

9.11. Rychle to schne, a když to uschne, tak je to spíše prášek.

12.11. Mívá od toho někdy zapatlanou prcku. Dr. Jekl mi řekl, že to je jen přebytečný vápník a prý je to normální. (Měla zrovna prcku umazanou, když jsme u něj byli, tak viděl o čem mluvím)

27.11. Na této fotce to jde dobře vidět ta hustá moč. Když zaschne, tak je z ní jen prášek.
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty