xlin13ka, uživatelka má dalších 10 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (3)


Kastrace Miňonky

Hodnocení 5 / 5 (5 hlasů)
U Miňonky jsem již delší dobu pozorovali, že neustále vrká na svého spolubydlícího (kastrovaného samce). Zašli jsme na konzultaci na veterinu k paní Dr. Vrškové. Pohmatem našla cystu na pravém vaječníku a navrhla nám kastraci. Doporučila nám ji nechat udělat na VFU v Brně, na což jsme nakonec kývli.

27.8.2013 Kastraci provedl na VFU dr. Hauptman, ránu zašil intradermálním stehem. Na bolest jsme měli dávat Meloxoral a dostali jsme i nějaká antibiotika. Podle slov veterináře, který nám Miňonku předával, by měla být ok do 24 hodin. Po dohodě s ním jsme ji dali normálně do klece k Montymu, jak byli na sebe zvyklí. Z prvu jsme se báli, že po ní bude třeba vyjíždět, ale jako by věděl, že potřebuje klid. Moc si jí nevšímal. Ihned po kastraci byla Miňonka logicky úplně mimo a jak postupně přicházela k sobě, bylo na ní čím dál víc vidět, jak je zničená. Byla velmi vyčerpaná, ale ani na chvíli si nelehla. Břiško ji bolelo, pořád přešlapovala.

28.8.2013 Miňonka nechtěla baštit ani svoje dobrůtky, jen si párkrát zobla a nic. Nechtěla ani seno v prášku Rodicare, po kterém se mohla vždycky utlouct. Dostala navíc průjem. Nasadili probiotika (udělali jsme chybu, že jsme jí je hned nezačli dávat, ale veterinář nám řekl, že žádnou speciální péči nebude potřebovat) a trochu smecty. Přinesla jsem jí trochu travičky, tak tu chvilku baštila, ale po chvilce se obrátila i k ní zády a nejevila zájem. Vyčítala jsem si, že jsme ji nechali kastrovat, vypadala fakt příšerně.

29.8. Ráno jsem hnedka letěla do lékárny koupit větší stříkačku, abych jí mohla krmit rodicarem aspoň. Musela jsem jí ho do pusiny stříkat násilím, fakt nechtěla. Zvedla jsem jí dávku i biolapisu, ten jí kupodivu chutnal. Odpoledne se o ni staral přítel, a když jsem se vrátila z práce byla jsem mile překvapená, protože už se začla více pohybovat po kleci a i více jedla.

30.8. Miňonka byla jak vyměněná. Pořád na ní bylo vidět, že jí to bolí, ale při známém zvuku otvirání krabičky s granulemi už visela na kleci a čekala, copak asi dostane. Začla konečně baštit i více seno a zeleninu.

31.8. Miňonka už se chová úplně jako předtím. Jizva mi připadá taková trochu nateklá, ale to je asi normální. Příští týden jdeme na kontrolu, a pevně věřím, že to bude vše v nejlepším pořádku.

9.9. Jsme byli na kontrole u paní dr. Vrškové. Nateklou bouli pod jizvou vysvětlila jako nahromaděnou krev, kterou je potřeba odstranit. Odstanila v spodní části jizvy uzlík a z pod jizvy začala vytíkat nahromaděná krev. Byla úplně tmavá a byla jsem úplně překvapená, co se to tam vlastně vytvořila. Doufala jsem, že boulička nic není a že se ztratí. Po zákroku paní doktorky byla jizva úplně splasklá, dočistila ranku betadynou. Doma máme stroupek stále odstraňovat a čistit roztokem hypermanganu.27.8. Obrovská jizva :-(

27.8. Kuří nožka .. měla zavedenou kanylu

31.8. Už se svým parťákem lehárkují jako vždycky...těsně u sebe, ale tak aby se nerušili.

Čumáček náš

1.9. Jizva se moc pěkně hojí.

8.9. Jizva je taková nateklá a ztvrdlá, zítra jdeme na kontrolu, tak uvidíme.

9.9. po zásahu veterinářky boule pod jizvou splasklá, máme doma čistit a vymačkávat.

12.9. Minda si zřejmě nějakým záhadným způsobem vykousala nit, nebo prostě nějak vylezla.... je mi to opravdu záhadou

12.9. Jizva s trčící nití ještě jednou

7.10. 6 týdnů po kastraci. Jizva se krásně zahojila, pupík zarůstá chloupky :-)
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty