Reny, uživatelka má dalších 128 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (11)


Nalezenci 2 klučíci - oba měli svrab, bílý ochrnuté zadní nožky (20.9.2013)

Hodnocení 4,9 / 5 (29 hlasů)
V 10:00 na mě někdo zvonil, v telefonu se ozval dívčí/dětský hlas... máte tady balíček... chtěla jsem hodit klíče, kouknu z okna, nikdo, volám do chodby a nikdo nikde, nakloním se z okna a u vchodových dveří 2 krabice od bot s dirkama... a jé, že tam budou morčata... taky že jo, jedno to tmavé vypadá zdravé, ale druhé bílé má ochrnuté zadní nožičky, celé bříško a zadeček špinavý, leželo jen na boku, že jsem myslela že je mrtvé... Dala jsem je každého do jedné klece, ale nevím, možná bydleli spolu :/
Jsem objednaná po 15hod na veterinu, ze zadečku jsem mu vymáčkla hroudu smradlavých bobků, tak je beru na rozbor. Cpu do něj můj posilující koktejl s hodně C-vit a krmím kaší z RodiCare a Glukopurem...

16:50 - Jsem z veteriny zpět, to tmavé vypadá zdravé, tak jak jsem předpokládala, a tomu bílému udělali i RTG, píchli vitamíny C a B a do týdne se uvidí, ale může to mít víc příčin, než jen avitaminóza... tak do něj cpu C a B vit, moje posilující koktejly a kaši z Rodicare instant a uvidím jestli se do týdne nezlepší, škoda, nemám ted peníze, na nějakou náročnou léčbu :( Může tam být prý i nějaký nádor, krerý ale na RTG nemusí být vidět, jedině na CT, ale to je šíleně drahé :((
Vydrhla jsem mu bříško a prdku, bo šíleně smrděl, vyfénovala a pro jistotu oba postříkala BioKyllem.
Zjistila jsem, že je i na dvou místech pokousaný, nevím jestli od spolubydlícího, nebo sám se pokousal....
Bobky na rozbor budou zítra...

Ted už měl ten bílý morčíck bobky docela dobré, vykoupala jsem ho pod teplou tekoucí vodou, snažila trochu rozhýbat nožičky, vyfénovala a dala trochu kaše, když sem ho dala do klece, tak se posouval po kleci až k misce a vzal i pár granulí CaviaComplete... tak to zatím vypadá lépe, než když ke mě přišel, ale nebudu se předčasně radovat, ono je to vždycky po injekcích lepší...
*********************************************************************************
!!!!! Budu jim vybírat ten nejlepší domov jaký najdu !!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.9. Aby toho nebylo málo, bílý morčík má svrab :/ přišla jsem na to včera večer, když sem mu dávala ten můj koktejl... má to na vícero místech po těle a od toho jsou také ty kousance co má na tělíčku :(
Tak jsem to všude postříkala BioKillem i celou podlahu a oba morčíky beru na injekce... a pro jistotu sebou vezmu i všechny moje chlupáče :/

24.9. jednu nožku už malinko používá, ted sem ho viděla, jak na ní vyloženě stojí... akorát ta pravá je stále hodně špatná
Opět sem mu dávala koktejl a trochu výživné kaše, cvičila mu s oběma nožičkama a ta pravá neklade vůbec žádný odpor :(( ale když jsem ho dala do klece, tak se popobelhal k seníku, tak používal i tu lepší zadní a u seníku stál na 3 nožičkách :)
ježiš, kéž by se mě povedlo rozhejbat i tu tu pravou :((

9.10. - kluci mají po poslední třetí injekci na svrab, předevčírem sem je oba koupala v Medivetu, docela si to užívali, byli hodní :)
vydrhla jsem jim klec a dala protiotlakovou podložku místo podestýlky či koberečku, aby si ten Běloušek neodíral tu horší nožičku.
Pustila sem je po bytě, Černoušek si to šněroval po celém bytě, i v předsíni a kuchyni to kontroloval :( a Běloušek se přesunul za Černouškem přes celý obývák pod židli, ale Černoušek mu pak utekl a běhal po bytě :))
Bílý morčík s nožičkama sice stále bojuje, stále mu je masíruji, cvičím s nima, i ve vodě jsem mu je procvičovala. Sice s nima nehodí normálně, ale hopsá, ale i to je pokrok, protože původně za sebou tahal celé tělíčko a nožičky za sebou jako hadr.
Průjem už také nemá, anální vak už je také lepší a nemusím mu ho tak často čistit, tak že je to prostě o hodně lepší :-)
Všechno jsem konečně vyprala a všude je důkladně vytřeno a vše vydesinfikováno, aby už konečně bylo čisto.
Papají oba všechno co dávám i mým morčíkům, bylinky, travičku a zeleninku... seno do nich také mizí a to je hlavní. Jsou strašně miloučký, přítulní a vůbec se nebojí.
1.11. - Bílý morčík už chodí, sice se pohybuje zadníma nožičkama jako lachtan, ale běhá i po výběhu a to je hlavní. Každý den nožičky procvičuji a masíruji, čistím anální vak a mažu a kapu mu do očíčka. Mám pocit, že ten svrab mu zasáhl i do oka, bo ho měl od svrabu celé strupaté a olysalé.

Černoušek vůbec nepřibral na váze, je stále drobný, sice baští všechno normálně, ale ještě jsem ho neviděla si pohodlně lehnout, jakoby ho bolelo bříško či co... tak sem mu začala také dávat Probiotika a občas SabSimplex, tak snad to bude jen nějaké špatné zažívání, nevím, uvidím co udělají Probiotika.

Černoušek je už v pohodě, kromě výše popsaného jsem mu nakonec dávala na detoxikaci Humac natur a krásně mu to pomohlo, nabral pěkně na váze a drží se a Černouška si nechám :-)

BĚLOUŠEK UŽ JE ADOPTOVANÝ A V NOVÉM DOMOVĚ SE MÁ DOBŘE.

6.1.2014 - s Černouškem je to špatné, jak měl od začátku to očíčko vypouklé, tak včera vetka zjistila, že na té straně má vyhnisaný zadní zub a hnisavé ložisko už i v kosti a hlavičce směrem k tomu očíčku a vyčistit to uplně nejde, bo se tam není jak dosdtat leda možná přes to oko, ale i tak je výsledek nejistý... tu operaci oka jsem odmítla, nechci ho nechat trápit když je to prakticky zbytečný pokus...
Navrhla jsem zkusit nějaké silné ATB, jestli nezaberou, protože z kostí se zánět dostává hodně špatně a pokud se to nezlepší (prognoza je fakt špatná) tak ho budu muset nechat chudinku uspinkat :(( už jsem si na něj tak zvykla, je to takový miloučký mazlík, usíná se mnou na gaučí a vyloženě si říká o hlazení, když ho hladím tak teprve zavře očíčka a pak teprve usne v pelíšku se mnou na tom gauči a má rád, když na něm mám ruku, to je nejklidnější a nezvedá hlavu, aby hledal tu ruku, co ho má hladit :-)
ach jo....
stránka 1 ze 2
  další »

to je ten s ochrnutýma zadníma nožičkama

tady ho mám na gauči a cpu do něj ten můj posilující koktejl

odpočívá

krásně :)

roztomile :)

sladce :)


tady jsem našla pokousání

ale jak vidno, udělal si to sám, jak je nervozní z těch nožiček.

a takhle vypadalo jeho bříško, hnědo/žluté smradlavé od moči

ale už je vydrhnutý ;)

KUK ... jsem nakrmenej a nabumbanej .)

Můj Albíček ho chodil navštěvovat .-)


Jsou si podobní jako dvojčátka


A tady jsem klučíky už dala společně

je vidět, že jsou na sebe zvyklí

Jestli se mě povede toho bílého uzdravit, budu jim hledat ten nejlepší domov jaký najdu.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ
202122232425262728293031323334353637383940
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty
stránka 1 ze 2
  další »