Ehrena, uživatelka má dalších 45 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (1)


Bělinka a její absces, léto 2018

Hodnocení 5 / 5 (3 hlasy)
Pětileté Bělince najednou během dvou dnů pod krkem narostla boule velikosti jako jablko nebo pomeranč.
Na fotkách to není patřičně vidět, na pohmat to bylo hrozné. Vedlo to až dovnitř do krku.
Bělinka se přitom chovala úplně normálně a normálně i bašttila.
Při první operaci na klinice Erika jí jenom udělali krátký řez na krku, obsah abscesu částečně vysáli s tím, že zbytek léčby už bude na nás, že jí to musíme denně čistit a vymačkávat hnis, který se tam muže dál tvořit. A k tomu samozřejmě atb. Velká část boule jí tam ale ještě zůstala. A do rána druhého dne byla boule ještě větší.
Na rady z diskuze (velké díky Jezzabell) jsme se objednali znovu, tentokrát k MVDr. Valešovi, který je na hlodavce odborník. Ten Bělinku prohlédl a ihned ji vzal na další operaci, při které většinu hnisu odstranil, ale úplně prý se mu to nepovedlo taky, z důvodu špatné přístupnosti mezi cévami na krku. Nechal jí proto tu velikou ránu zcela otevřenou, protože přístup kyslíku prý likviduje zbytky hnisu, a denně jsme jí to museli čistit uvnitř hypermanganem. Měla jsem z toho velkou hrůzu, ale docela to šlo. Rána se jí postupně sama uzavírala a nový hnis se jí už nedělal. Za měsíc ji měla komplet zahojenou. Horší bylo, že celou dobu musela brát atb, a kompletně jí to rozhodilo zažívání, měla veliké problémy s trávením, a i když jsme vyzkoušeli všechna možná probiotika, sklon k měkkým bobíkům jí zůstal asi už napořád.
Tady je dobře vidět ta velikost.

To červené na bradě je od rajčete, které miluje.

A po prvním návratu z veteriny z Eriky

Spinkáme :)

Tady už je po druhé operaci, MVDr. Valeš


Zase už baštíme :)

:)

A spinkáme. Kámošku jsem k ní ještě raději nepustila, zatím má Bělinka samotku.
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty