Zbyněk, uživatel má dalších 38 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (2)


Samičky po kastraci Dr. Lietavcovou

Hodnocení 5 / 5 (5 hlasů)
Tři a půl roční Adélka měla neustálé potíže s močovým měchýřem a i když děloha s vaječníky vypadaly dobře, Dr. Lietavcová navrhla odebrání vaječníků, že by to na močák výsledně mělo pomoci. Když jsme jeli na předoperační vyšetření, intuitivně mě napadlo vzít s sebou také Adélčí maminku Terezku. Sice jí nic nebylo, ale prostě mě to napadlo. Byl to nápad za minutu dvanáct. Děloha zvětšená, zánět děložního hrdla, obří cysty na obou vaječnících a navíc i voda na srdíčku.
Doktorka z ní byla trochu nesvá, ale nakonec jsme všechno zvládli. Na Hůrce kastrují velmi citlivě tak, že vaječníky vyndavají z boku a nikoli přes bříško. Vyhnou se tím odhrnování střev, což je nejčastější příčina následných potíží a častých úmrtí samiček po zákroku. V jednu hodinu jsem přivezl vykulené holky na kliniku, v jednu deset dorazila doktorka s omluvou, že měla problém s rodiči a v patnáct patnáct mi přinesli probuzené a spokojeně baštící holky, které, jak vidíte, mají módní punkový sestřih:) Adélce brala pouze vaječníky, protože děloha byla dobrá, Terezka má navíc jizvičku na bříšku, tudy šla ven děloha. Do středy jsme bojovali s jídlem Terezky, zřejmě jí ta děloha dala zabrat a od čtvrtka jsou již obě holky v naprostém pořádku. Cena 7250 korun i s antibiotiky a léky na bolest. Poskakují mi tady, dožadují se jídla, šikanují mladší podřízené a srst zvolna dorůstá:) Terezka vysloveně ožila, je vidět, že jí vyndání problematických orgánů pomohlo. Za mne naprostá spokojenost. Pouze jsem si na Hůrce všiml jedné věci a to už vícekrát - zásadně nepřijmou neobjednaného pacienta a to ani v kritickém stavu. Přijde mi to neetické. Ale nečekáte tam ani minutu, to je pravda.Detaiily zadečků po kastraci

Módní punkový sestřih Adélčího pozadí :)

Pankáč Terezka :)

Jizvička na boku Adélky

Detail jizvičky na boku Terezky

Řvoucí smečka u odpoledních granulek :)
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty