Alena, uživatelka má dalších 46 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (9)


Nové bydlení - silvestr 2006

Hodnocení 4,8 / 5 (24 hlasů)
Tak jsme konečně vybudovali nové bydlení našim miláčkům - morčopanelák skříňového typu. Trošku se nám provedení stavbičky protáhlo - než jsme vypracovali plánky, sehnali materiál a chuť do práce :-)). Zato výsledek je více než dobrý - díky pozdnímu shánění materiálu nesehnal manžel co chtěl, desky na výrobu měli jen v silnějším provedení, tímpádem se všechno předimenzovalo a teď můžeme místo morčátek chovat klidně kapibary :-))Tak takhle to začínalo...povšimněte si toho množství kolíčků, které ponesou vodorovné desky (a to tam ještě nejsou natlučeny všechny..)

druhá boční deska...chodba co by dílna pomalu nestačila...

...i synek, ač jinak nemakačenko, přiložil ruku k dílu

A zde je již umístěna hrubá stavba. Zadní stěna je bílá, aby to morčí neměli moc tmavé. Právě přišroubováváme držáky skel.

...prubířská zkouška...výška skel je 18 cm, abychom mohli snadno vyndavat vnitřní box

Takhle to bylo provizorně dokončeno. Museli jsme narychlo přidělat mřížky, protože chováme klokany a zdrhače. Zde ještě s pilinami.

Boxy jsou lepené z bílého PVC. Díky umístění morčopaneláku mezi stávající skříň a balkónové dveře má box lichoběžníkový tvar - u skříně 59 cm, u dveří 49 cm a délka je 105 cm. Díky lichoběžníku se musely i držáky skel šroubovat do šikminy.

box detailně

Celkový pohled na ubytovnu. A zde již místo pilin koberečky. Zjistili jsme totiž, že boxy mají velmi hladký povrch a piliny jen lítaj. Naštěstí jsme rušili starý koberec, tak aspoň našel na chvíli ještě uplatnění.

No a mřížky na konec, pro ty naše klokany :-)). Mřížka dole pro Sunnyho bývá používána jen na noc a když nejsme doma - nejsme schopni zajistit, aby se při "venčení" nedostal za kuchyňskou linku a nezašprajcnul se tam.

detail uchycení mřížek na háčky pro snadné sundavání

...no a tady je taky jeden z důvodů zdržení stavby - mladší synek si pořídil dva dny před vánoci slušivou sádřičku :-)

Tak my už bydlíme. Všimněte si zadní stěny - páníček ji neudělal vkuse, ale s horním odvětráváním. Aspoň je usnadněno přidělávání "bytovách doplňků". Morčopaneláček je od nosné zdi předsunut o 3 cm.

Já se jdu proběhnout, jo?

Fakt můžu jít běhat?

My už taky bydlíme! Rozárka s Rozinkou II.

No a mě vzali domeček, protože jsem ho počůrala, tak se musím aspoň schovat.

musíme to pořádně prozkoumat...

No a my už spíme. Tak dobrou
 
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty