Cidik, uživatel má dalších 264 alb« předchozí | následující »přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
zobrazit komentáře (1)


Osmanda

Hodnocení 5 / 5 (8 hlasů)
Tohle je naše Osmanda (Osmák Degu). Je jí skoro 7 let a stále je čiperná. Koupil jsem si jí v Hornbachu náhodou. Byli jsme tam na výletě a líbila se mi, tak jsem si jí koupil. Nejdřív se pořád bála a byla schovaná v domečku, tak jsem jí "podle knížky" koupil kámošku. Tak jsme měli dvě krásný osmandy, které po pár dnech už běhali po pokoji a vůbec se nebály (jen všechno okousaly). Asi po třech měsících se najednou z domečku vybatolilo mimino!!!! Z toho jsme vyvodili že to nejspíš dvě holky nebudou :o). Malé osmáčky jsme rozdali a za tři měsíce znovu! Jenže poté už málé osmáčky nikdo nechtěl, ani zadarmo v akvaristikách. Tak jsme šli na veterinu jestli s tím nejde něco udělat. Doktor úplně v pohodě řekl že pomůže kastrace a že to může hned zítra provést. Protože jsme měli kastrovaného králíka, tak jsme usoudili že to asi nic nebude a nechali ho vykastrovat. Pak se osmáček týden motal, denně byl na veterině a nakonec umřel. Asi špatná narkóza. V té době měla Osmanda jednoho malého osmáčka a protože to byla holka, tak jsme si jí nechali. Tři roky spolu bydlely, ale přišlo mi že ta malá tu starou pořád "utiskuje". Ale když jsme je rozdělily, tak zase chtěly k sobě. Tak jsme je nechaly spolu. Po třech letech malá osmanda dostala nějaký záchvat a veterinářka řekla že jí klepla pepka a že s tím už nejde nic dělat. Tak nám zbyla jen naše Osmanda, která odchovala 18 miminek. Hned jsem jí chtěl jít koupit jinou osmandu,aby jí nebylo smutno, ale po pár dnech samoty jsme nevěřili svým očím. Naše "stará" osmanda úplně ožila, pořád se točila v kolotoči a celkově byla taková veselá. Tak jsme jí nechali samotnou. Teď už jí bude 7 let a pořád je veselá a čiperná holka.
.....Dneska 18.10.2007 Osmanda umřela. Byla to stará babča. Poslení dny už jenom spala v košíku, dneska ráno už na pořád.....Naše dvě osmandy....

Hm...po pohledu do domečku jsme usoudili že to asi dvě holky nebudou...

To je hlaviček.....

A ocásků....

Museli jsme přispůsobit velikost klece....

A v tom se mám jako točit???

Tak já to zkusím....

Fuj,točení je moc vyčerpávající.....

Dobrou noc ....

Chrrr.........
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty