od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2021
 • Zobrazuji 65 zaznamu.
 • 1.7.2021 20:20Veronika5
  Bohužel, i my se přidáváme k těm, kterým operace močového kamene nepomohla. Cca měsíc po operaci se kameny tvořily znovu, Valeš doporučil analgetika a že budeme zkoušet kameny rozpouštět, ale to jsme nestihli. Už týden po návštěvě H-Vetu bylo jasné, že Koblížek má bolesti při každém vyměšování, hlavně bobků, a naříkal každých pár minut. Analgetika mu nepomohla. Dnes jsme ho nechali uspat na nejbližší veterině, manžel byl celou dobu u toho, aby si pohlídal, zda všechno probíhá bezbolestně a tak, jak má. Jsem mu za to neskonale vděčná. Koblížkovi jsme udělali s dětmi pěkný pohřeb na louce vedle králíčka Luciáše. A je tu po něm smutno.
  1.7.2021 21:01kvikvi
  Veronika5:To je mi moc lito:-(!!At je mu v morcim nebicku krasne...Nas mysacek Prymulka uz oslavil sve prvni narozeniny, ale stejne se mi casto styska po Mysande, ktera se po operaci mocovych kamenu uz neuzdravila.Vita Te doma alespon Tve druhe morcatko (mas-li ho jeste)?
  1.7.2021 21:12Veronika5
  Kvikvi: Děkuju :). Neboj, je tu ještě to "pitbul" morče, celé šťastné že má obří klec pro sebe, a dva králíci. Pozdravuj Prymulku!
  - - - - -
  Akorát se mi zrovna povedlo vyrobit o jednu misku se zeleninou víc, než mi došlo, že už ji nemám komu dát ...
  1.7.2021 21:55Jezzabell
  Veronika5: To je mi moc líto..Už to znám moc dobře:( a jak morče začne naříkat, a má kameny(kámen), už to neřeším..Ať jsme rozpouštěli, nebo operovali dokola nebo cokoliv, nikdy to nepohlo a jen se chudák trápil v bolestech-analgetika mu byla k ničemu..
  Jo, dodnes dělám osm misek a jehel a nejsem schopná jich udělat "jen" sedm..
  Ale přibyl nám labrador, tak nekouká, ale přidá se;)!
  1.7.2021 22:11Veronika5
  Jezzabell: Vy máte labradora? Jako DOMA? Je to super - ale to lítá pod stropem, ne? 😉
  1.7.2021 23:11Jezzabell
  Veronika5: Pan hnědý;), takže ten největší možný! Bydlí se synem, já mám morčáky u sebe. Je to trochu nezvyk, tolik pohybu po letech, ale je to úúžasnej junior! Kluci se ho vůbevc nebojej, on od mimina vyrůstal s králíkem. Ale přeci jen, aby si "nehrál moc silně", tak kluky pouštím na noc a ráno bourám výběh, než ho vpustím. Jinak by byl výběh všude. Ale na férovku vymetl seníky!:)) On jim žere seno! Musela jsem jim je dát dovnitř klecí. Má super žlutý oči;).
  1.7.2021 23:55Veronika5
  Jezzabell: No tak to je pecka!!! A já myslela, žes měla obavu z dalšího morčete kvůli nedostatku prostoru 🤣🤣🤣!
  2.7.2021 03:13kvikvi
  Veronika5: Vyridila jsem Tve pozdravy Panu Prymulkovi, vzkazuje : ko- ko- ko-ko-kvik:-)! S chystanim misek navic vlastne zkusenost nemam...jen si vzdycky davame s Prymulkou rajce napul- hlodame pak vedle sebe oba;-). Jezzabell: Tyyjo, labrador! Jsou moc hodni, ale tak velci...drzim palce, at se vsichni dobre szijete!
  2.7.2021 10:39Jezzabell
  Veronika5: Tak jasně že bych radši zůstala jen u morčat. Ale on je to asistenční vodící pes;).
  Ještě chodí do školy, zkoušky dokončuje na podzim. Zatím je samá tlapa:)), je to ještě štěně (jak by řekla Cecilka o tom od Jeremiášky!).
  kvikvi: Když už psa, tak pořádného, abych měla "co řídit", naštěstí poslouchá a kdyby nechtěl chytat každého ptáka, kterého kde vidí, bylo by to už v pohodě..Brzdit parní válec není jen tak:)).
  2.7.2021 10:43Veronika5
  Jezzabell: Foto, prosím 😉!
  2.7.2021 14:23Jezzabell
  Veronika5: https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34909
  2.7.2021 20:52kvikvi
  Jezzabell: Nas Pan Hnedy(=Prymulka) zdravi Tveho Pana Hnedeho:-)!Je to opravdu krasny pesan...
  3.7.2021 17:40Zbyněk
  Dneska jsem dovezl Jezzabell trochu otavy pro maroda Lancíka, ve dveřích se na mě vrhla čokoládová smršť, spíš tornádo, stupeň tři:)) Blaženě to kňučelo přii drbání, kousalo to, mazlilo se to a nakonec mi to málem vyrazilo zuby uzlem na hraní, kterým mával, jak Žižka palcíátem:) Komická je jeho interakce s morčáky - Lancík ve výběhu se zvedl na zadní a dal užaslému Cedrikovi pusu na čenich:) A Cedrik nic, očichal si chlupáče a překonal v sobě touhy si s ním pohrát, jak labrador s myší:))
  3.7.2021 18:35Geri
  Zdravím.. mám skupinu samicek a zamilovala se do dvou buff kluků a tak jsem je po chvíli váhání zamluvila. Myslíte, že je nějaká naděje, že se snesou ti dva kluci když budou mít v morcatarne nad nimi samice? Rikam si, že bych je při nejhorším vykastrovala a dala po jednom k samicim. Ale jejradeji bych holky mela spolu jak jsou zvyklé a ty dva kluky taky společně, tak jestli nemate třeba někdo zkušenost...
  3.7.2021 21:40Zbyněk
  Geri: ani náhodou ne!!! Jakmile samci ucítí samice, servou se na život a na smrt a žádná kastrace nepomůže. Není to dobrý nápad a nebudou moci být pak spolu. Můžeš je vykastrovat a měsíc po kastraci každého přidat do jedné party holek, ty party musí být oddělené! Kluci jsou vždycky sázka do loterie, ale pokud budou v pokoji se samicemi, je výsledek předem jasný!
  3.7.2021 22:10Geri
  No co se dá dělat, s tím jsem je zamlouvala že bude potřeba je vykastrovat. Stejne jsem ráda, že mám zamluvene dva a nebudu se muset dívat do kastrace na osamělé morce. Pak dostane kazdej haremek:)
  4.7.2021 01:28Ehrena
  Geri, já mám tedy zkušenost opačnou, původně jsem chovala jen samce po dvojicích a pak jsme přibrali do party i holku, k jednomu čerstvě osiřelému samečkovi, z toho jsme měli náš jediný vrh, kde se narodily další tři holky a jeden kluk. Takže pak jsme chovali všechny 4 holky ve stejném pokoji a stejné morčatárně, jen samozřejmě v odděleném boxu, jako ostatní kluky, a nevznikla z toho žádná třetí světová, ani jedna parta kluků se mi kvůli tomu neservala a nerozhádala, jako by ty holky vůbec necitili a nevnímali.
  Jen na chalupě venku na zahradě jsem je musela dávat do výběhů ve větší vzdálenosti od kluků, jak byly holky blíž, hned je cítili. Takže jsem nakonec měla dámskou část zahrady a pánskou část zahrady. Doma ale nebyl vůbec žádný problém. Nutno dodat, že v té době jsme domácí výběhy vůbec nevedli. Tam by to byl asi taky problém. Že by je z toho výběhu kluci potom cítili.
  4.7.2021 14:55Geri
  Já jsem si včera ještě hledala nějaké o soužití samců a zjistila jsem, že třeba chovatelka v jedné velké chs dokonce chová i chovne samečky ve skupinách!! je jasné, že to už je vyšší chovatelská, ale prostě asi to jde, když člověk dává dohromady kluky kteří si povahově sednou a rozumí tomu. Já uvidím, co ti naši kluci budou zač, jak jsem už psala, kdyztak je nechám vykastrovat a rozhodim k samičam.
  - - - - -
  *nějaké informace o soužití samců...
  4.7.2021 18:57Zbyněk
  Geri: známých chovatelek mám dost a doma mi piští a bublá sedm potvůrek:) Se samci je to tak, že do puberty spolu vychází, ale pak nastane problém, protože se logicky nechtějí dělit o samice. Jezzabell by mohla vyprávět o dvojicích, které se rozhádaly po dvou, třech letech registrovaného partnerství a to doma žádnou samičku nemá:) Kluci mohou být ve větší skupině, ale pak potřebují obří prostor, aby si mohli jít z očí.
  4.7.2021 22:24Bart
  Geri - nebo rozdělit do dvou místností. Holky jinde, než kluci. To by mohla být také možnost. Aby o sobě vůbec nevěděli.
  5.7.2021 00:40Jezzabell
  Geri: Teda nechápu, co tady řešíš, jsi skálopevně přesvědčená, že ti to doma s nima vyjde, ale mocí mermo chceš slyšet opak a posvěcený od ostatních tady..Proč to teda rozebíráš, když dopředu víš podle toho, co sis "našla", že to bude v pořádku?
  90% lidí ti řekne, že to bude průšvih a sázíš na těch 10%, to jsi střelec..
  Kastrace nepomůže, pokud před tím ucítili ženskou. Kastrace pomáhá ve zdravotních případech, ale neřeší tvoje domácí problémy kam s morčatama, pokud jim to mezi nimi nesedne, jak si rozhodneš. Bohužel teda..
  5.7.2021 06:59Zbyněk
  Geri: takto - kastrace před pubertou pomoci může, z kluků se stanou "holčičky" a obvykle ztratí zájem o sex. Puberou tak neprojdou s doprovodem hormonální bouře a zůstanou v klidu - ale pokud budou oba spolu a se samicemi na prostoru menším, než hala výstaviště v Letňanech, tak může být problém. třeba v tom, že dominantní sameček vyštípe toho druhého z kolektivu úplně. V připadě dvou kastrátů, kterým se kulky ufikly před pubertou, je šance, že bez samic budou mít dobré soužití, ale zajistit to nelze. Když smečku rozdělíš a vytvoříš dvě party holek a kluků, dle jakého klíče to uděláš? A sedne jim to tak? Stále mi to přide, jako nápad, který nadělá více problémů, než užitku. Pokud je smečka holek v pohodě, dal bych jim max. jednoho kastráta.
  5.7.2021 08:52Vlada
  Geri: Mohu jen souhlasit se Zbyněk a spol.
  Já chovala vždy jen kluky nebo holky, nikdy ne dohromady a nezměnila bych rozhodnutí. Pokud chceš rozšířit smečku, znovu bych sáhla po holkách.
  5.7.2021 10:06Ehrena
  Tedy já nevím, jestli jste četli ten první příspěvek od Geri pořádně.
  Psala, že pokud by soužití kluků ve dvojici neklaplo, nechala by je vykastrovat a každého z nich by přidělila k polovině samiček, měla by ty dvě party oddělené, tak v čem je problém? Vyzkoušet to může, a když to nevyjde, tak to takhle vyřeší. Myslím, že ideálně pro všechny. V případě, že by nastaly konflikty.
  Já ale díky svým zkušenostem myslím, že nemusí nutně nastat.
  6.7.2021 09:14Geri
  Ehrena: děkuji. Ano opravdu to mám v plánu tak, že bych ty dva samce spolu nechala do kastrace, abych neměla teď jedno oddělené samotné morčecí mimino a potom jednoho samečka vykastruji a dám ke stávajícím samicím a druhému samečkovi pořídím další dvě nebo tři holky. Budu mít tedy dvě oddělené skupinky. Takhle jsem to měla od začátku v plánu. Pak jsem se tady zkusila zeptat na vaše zkušenosti a opravdu jsem se dočetla, že i chovní samci spolu můžou za určitých okolností být, ale nelajznu si to.
  - - - - -
  Jenom tedy doplním, že oba samci budou vykastrovaní...
  7.7.2021 08:32Jana_Praha 10
  Dobrý den, posílám svůj příspěvek sem, do diskuse, protože inzerce je spamovaná. NABÍZÍM ZA ODVOZ MORČATÁRNU. Naši 4 kluci se v ní všichni dožili velmi požehnaného věku a ještě není tak zničená, aby byla k vyhození. Korpus je ze skříně IKEA, dva vrchní díly jsou ubikace, každá s plochou 170x60, spodní díl je s plnými dvířky jako velký úložný prostor. Patra mohou být i průchozí. V obou patrech seník, úchyt pro napáječky. V přední části vysouvací sklo držené bukovou latí (= dobře se vymetou hobliny ze všech koutů). Přípravy pro přístřešky (ty jsou již zničené). Celé provedeno precizně, žádné křivé řezy a stloukání hřebíky. Barva bílá v kombinaci s přírodním dřevem. Fotografie zašlu do mailu na vyžádání. VZHLEDEM K VELIKOSTI LZE ODVÉZT POUZE AUTEM S VĚTŠÍM NÁKLADNÍM PROSTOREM (dodávka) NEBO NA ZAHRÁDCE OSOBNÍHO VOZU. celkový rozměr je cca 170x150x60. (Demontovat vše na základní desky je možné, ale to už necháme na příp. zájemci, zda si před nakládkou rozloží.) Umístění - Praha 10.
  belanis@email.cz
  7.7.2021 15:37Fazulina
  Zdravím, chtěla bych aspoň přes léto a do podzimu mít morčátka venku. Pořídila jsem venkovní kotec, krytý ze 3,5 stran s pletivovým okýnkem. Bohužel nemáme nikde místo, kde by tento kotec byl pod střechou, můžu ho postavit ke zdi, ale zřejmě na něj bude pršet. Nemám s venkovním chovem žádnou zkušenost, ale říkala jsem si, že při dešti bych třeba mohla přes celý domeček přehodit něco nepromokavého, třeba plachtu (ideálně průhlednou, aby tam neměli tmu). Co myslíte, je to dobrý nápad? Co byste doporučili jako ochranu proti dešti (nemyslím malý deštík, ten to asi vydrží, ale spíš větší déšť, průtrž atd...). Jaké další rady pro venkovní chov byste mi dali? :-) Moc děkuji, budu ráda za každou radu.
  8.7.2021 07:25P
  Fazulino, zakrývat kotce plachtou = sebrat proudící vzduch = to je se zvířaty špatné řešení. Navíc nikdy nevíš, kdy déšť přijde. Venkovní kotec by měl být krytý ze 3 stran plnými stěnami, a nad otevřenou stranou s pletivem by pak měl být dostatečný střešní přesah, alespoň 40 cm. To je "kšilt", který bude chránit nejen před deštěm, ale i před přímým sluncem. Střecha musí být funkční jako střecha u domu. Takto si nech upravit kotec, co máš. A dál už vše najdeš na internetu - jak morčata pomalu zvykat, hlídat ranní nízké teploty, nechat jim hojnost sena na zachumlání a podobně. Také je zabezpečit před predátory, kuny jsou velmi vynalézavá zvířata a morče obecně může trpět na stres. Přeji, ať se ti vede.
  8.7.2021 10:12Fazulina
  Zdravím a děkuji. Mám právě obavy, že zateče přímo do kotce různými spoji, třeba kjdyž bude déšť prudký a z boku, zateče tam, i když by byla střecha, kotec je sice ze tří stran plný a má velké pletivové okno, ale přijde mi, že voda by mohla zatéct i těmi otvory, kde se vysunuje vana s podestýlkou a tak. Už jsem se také někde dočetla, že plachta není to pravé ořechové, zapaří se to tam (mimo jiné nevýhody)... Včera jsem to hodně promýšlela a zvažovala všechna pro a proti. Můj hlavní důvod pro venkovní chov je, že se mi nelíbí v obýváku škaredé klece a ano, i zápach a nepořádek, ale s tím bych se asi smířila (koneckonců doteď jsem to vydržela:-))). Nakonec mě napadlo, že ten krásný nový kotec ze dřeva dáme dovnitř:-), místo těch klecí. V podstatě to bude nový kus nábytku, prostor na to máme, a nebude to vypadat tak škaredě, morčátka budeme mít u sebe (hlavně můj muž, ten si s nimi denně povídá) a dcera bude taky spokojená, že nebudou venku. Holt, pro naše mazlíčky jen to nejlepší. Díky moc za rady. Zkusíme to takto a uvidíme.
  8.7.2021 11:28Zbyněk
  Fazulina: kotec venku musí být kvalitní a izolovaný jak proti vodě, tak proti vedru a zimě. P to napsal/a správně, hlavně ještě pod střechou je dobré mít vzduchovou mezeru, pro izolaci před vedrem, morčata jej špatně snáší. Navíc nyní máš venku změny teploty o 20 stupňů mezi dnem a nocí a to také není úplně dobře. Morče potřebuje hodně sena, aby se do něj mohlo zahrabat a tím se chránit před teplotami. Určitě je lepší mít morčatárnu doma.
  10.7.2021 10:24Vlada
  Zdravím a mám dotaz:
  Včera jsme byli opět na broušení zoubků a při anestezii Fati vypustila s močí i krev. Paní doktorka udělala rozbor, rentgen a zjistila cistu. Máme antibiotika. Nevíte co může být příčinou vzniku cisty? Máme 3 roky, bez připuštění, bez kastrace.
  10.7.2021 20:24Zbyněk
  Vlada: no, cysty jsou jedna věc a krev v moči věc druhá. Musel bych vidět močák na sonu, abych si udělal předtstavu, ale nejspíš má zánět nmočáku, už jenom proto, že se vyčůrala bez předchozího cévkování a krev tam byla. Takže atb jsou jasná volba, co jste dostali?
  Cysty vznikají z mnoha příčin, geny, infekce, nedostatek sexu atd. Cysty ale dostane i zkušená morčecí matka. Neříkala doktorka, jak jsou veliké? Ty tři roky věku jsou typické a nechak bych jí vykastrovat, pokud to její zdravotní stav umožňuje. Zjistili příčinu neustálého přerůstání zoubků?
  11.7.2021 07:54Vlada
  Chystá není moc velká, viděla jsem ultrazvuk na videu. Zvláštní, že mám morčata na Asanu a dosud byl bez krve, ve výběhu světlá deka a taky čistá.
  Zuby jsou problém, prý tam má prorostlé kořeny a možná budou časem muset vytrhnout.
  11.7.2021 21:52Jezzabell
  Vlada: se zubama jsme na tom asi stejně..Zatím se snažíme jít cestou, "dokud to aspoň trochu jde", bez trhání. Teď se Lancík pořád drbe pod čelistní kostí, pod bradou, kde měl abscesy, ale není tam nic k vidění. Podle mě má problém v čelistní kosti. Doktor říkal, že nemá nikde nic jako absces ani náznak.
  Chodíme co 14dní na broušení. Aby nebyl problém s mostem nad jazykem. Ale i to nás tak jednou za měsíc a půl nemine. Nedá se to nijak ovlivnit, protože se co do svých předchozích zranění abscesů a přerůstání zubů v tom důsledku, naučil kousat křivě, i přes bolest (tlumenou léky), aby nepošel hlady (dokrm nedokrm, hlavně co do posunu střev). No, prostě čekáme na konec, s tím, že stále funguje, protože se drží. Ale nepomůžou mu jinde, jde o rozjetí zubů, těch nejzadnějšíh, do stran.
  12.7.2021 06:15Vlada
  Jezzabell: Pravda, jsme na tom stejně. Fati zatím baští, jen když vidím, že nějaké tvrdší sousto nejde, jedu hned na veterinu. Většinou se to podchytí včas, takže nedokrmujeme. Váhu si drží. Ona se na veterině prospí a já jsem o 1000 Kč lehčí.
  12.7.2021 11:20Jezzabell
  Vlada:Mno, to znám, mám to každých 14dnů plus druhý litr léky na bolest a dokrmy..Takže dvojka co 14dnů. A bez dokrmu bysme už neměli koho vozit. Sotva si drží svých 870g. Je jak kotě:(.
  12.7.2021 14:16Vlada
  Jezzabell: To chodíte hodně často, my zatím tak 1x do měsíce. Fati má kolem kila celý život, moje holky jsou hodně drobné i když baští jak o závod. Nevím, kdo vymyslel, že má morče baštit 2x denně, ty naše baští jen jednou - nonstop:).
  12.7.2021 20:28Ylada
  Ahoj, kdybyste znali někoho z Ostravy, hodila by se pomoc s hledáním:
  https://www.psidetektiv.cz/zvire/marcelo-ostrava-2021-07-10
  23.7.2021 07:43Andreeea
  Zdravim chovatele morcat. Potrebovala bych radu. Mame dva morceci samce, ziji spolu celou dobu v jedne kleci, vek 3/4roku,vychazi spolu dobre.Jeden se posledni 3 tydny neustale snazi s druhym kopulovat,je neunavny a otravny
  Druhy samec,byt dominantnejsi,je velmi trpelivy,resi to jen v krajni nouzi (zvuky,vyhruzne postaveni),ale neublizuje mu. Problem je,ze ho neustale atakuje,pronasleduje,ve dne v noci,obtezuje to uz vsechny. Jako bonus zacal jeste zpivat mezi 2-3 rano,klidne hodinu v kuse. To uz je opravdu vyssi divci to vydrzet. Mate nekdo zkusenost,zda bude toto splaseni hormonu docasne,nebo je mame opravdu oddelit? Dnes jsem ho musela ve 4h rano odnest do vybehu na zahradu, cely dum byl vzhuru🙈. Toho druheho honil ve tri rano hodinu po kleci,lezl po nem a bublali na sebe,zavrsil to hodinovym zpevem. Zvazuju poridit jednu mensi klec,kam bych ho v pripade neunavneho otravovani na chvili premistila,nikoli trvale. Dekuji za napady.
  23.7.2021 12:09GRR
  Zdravím, jsem trochu zoufalá, tak zkusím tedy, jestli někdo neporadí. Mám 3 rocní samicky. Dvě z jednoho vrhu a třetí z jiné CHS. Problém je ten, že ty dvě sestry, mají neustále nějaký kožní problém. Jedná se o lysinku na hřbetě či bocích. Jedna má na bohu třeba lysinku ve tvaru pruhu cca 3mm X cca 2,5 cm. První lysiny jsem řešila už ve dvou měsících věku. Ta třetí samička nemá absolutně nic. Kůže se světlá, hladká,
  - - - - -
  * kůže je světlá, hladká, nasvědivá.
  - - - - -
  Samozřejmě jsem byla několikrát na veterině - dokonce na třech různých, z toho dvě veteriny experti na morčata.... Vždycky si odnesu stronghold, doporučení, ať koupu v nizoralu... plíseň to není, všenky nemají... Beru je od jara ven, takže mají čerstvou trávu a jsou na sluníčku... nějaký tip co ještě zkusit? Fakt už nevim
  24.7.2021 09:15Bart
  Andreeea - já mám teda jen jednu zkušenost, když jsem měla dva brášky. Jeden byl taky neúnavnej, když ho to chytlo. Klidně i 24h toho druhého pronásledoval a ten u toho řval, protože se mu to nelíbilo a neměl chvíli klid. V noci jsme taky nespali a já jim chodila každou chvíli vynadat, přes den jsme je rozháněli. Byli spolu 2 roky a chytalo ho to tak jednou až dvakrát za měsíc. Určitě to chce udělat velký prostor - výběh - a hodně úkrytů. Je to asi o povaze, aspoň tak to vidím u nás. Když "násilník" odešel za duhový most a druhý pak vyrůstal s jiným od mimina, vůbec to skoro nedělali, jen naprosto výjimečně a chvilku. Teď máme další mimino, co bude brzy v pubertě, tak jsem na to taky zvědavá. Zatím na něho hupsne spíš ten starší, ale zase jen málokdy. Nechci ho moc okřikovat, aby si mrňouse mohl vycvičit.
  25.7.2021 01:50jMXhJhnvTSVPzVvJf
  hydroxychloroquine sulfate - plaquenil 10 mg plaquenil hydroxychloroquine
  hydroxychloroquine sulfate australia
  https://hydroxychloroquinecheap.com/#
  plaquenil buy
  25.7.2021 22:30ESYYQJmaWAbPdaDAu
  ivermectin 2mg - how much does ivermectin cost ivermectin 1 topical cream
  buy ivermectin uk
  https://ivermectincheap.com/#
  stromectol generic
  26.7.2021 09:22Zbyněk
  GRR: veterina dává Stronghold i nizoral tedy střílí od boku způsobem "když to nebude svrab, bude to asi plíseň?" To mi přijde dost nešťastné. Stronghold bych dal, ale tu nejsilnější verzi - pro 40kg psa. Ten se mi osvědčil a zakapal bych i tu zdravou samičku. Tím se vyloučí svrab. Nejspíš ale mají samičky nějaký genetický problém, škrubou si to, nebo jim to nevadí? Odebrali vzorky na kultivaci plísně?
  Klidně bych opatrně zkusil i Framykoin, ale POZOR - nesmí si to olízat!!!! Morče, které olíže Framykoin, umře!
  26.7.2021 10:45GRR
  Vždy jsem přelecila všechny tři samičky. A stronghold používám od jara pravidelně po měsíci, protože co je dávám od jara na trávu, tak měly klíšťata... právě si to vůbec nakousou, jsou naprosto klidne, nemají lupy... Loni v létě jsem to řešila, když měly ty dva měsíce, mvdr našla všenky, tak se to řešilo strongholdem a opakování po 3 týdnech, v mezičase jsem aplikovala nějaký sprej se zinkem a vyřešilo se to. Přes zimu jsem to neřešila, kožich jsem jim neprojizdela a na viditelných částech těla nemají vůbec nic (ouška, čumáček, kolem očí vše čistě a hladke). Problém jsem zjistila až teď na jaře, když jsem projizdela poctivě kozichy, když jsem kontrolovala ty klíšťata... Od té doby na to dávám pozor a nemůžeme se toho zbavit. Vzdycky si říkám super je to pryč a pak se to zase objeví... Jsem totálně zoufalá, protože mám jet ve středu pro samečka, kterého jsem k něm mela po kastraci přidat a takhle mám strach přidávat k nim další morce.
  - - - - -
  Jinak kultivaci nebrali, všude mi řekli, tohle plisen není a tě morce má stejné plíseň jako běžný nález v kožichu....
  - - - - -
  A jak to myslíš prosím tě, stronghold pro 40 kg psa? Kolik jim toho dáváš? Já jsem měla vždy pipetu na 7,5 kg a poměrnou cast jsem aplikovala, vyšlo to tedy podle váhy na cca 5 dávek, holky mají lehce nad kilo
  26.7.2021 14:30Ylada
  GRR: napadají mě ještě nějaké hormonální výkyvy? Ty lysinky vyskytující se občas by tomu odpovídaly.
  Jinak doporučuju přidávat Roboran H pro barevná morčata - mohlo by je to podpořit, mívala jsem s tím dobré zkušenosti.
  27.7.2021 08:15Zbyněk
  GRR: já jsem se nad tím ještě včera zamyslel, protože mi to nedalo a navíc mi takhle občas olysaly samičky po porodu. Ylada to řekla za mě:) Běž na veterinu a nech udělat sono vaječníků, nejspíš budou mít cysty. Asi bych na ně zbytečně nic nepatlal, pravidelná aplikace Strongholdu také není nic moc. Já jsem používal vezri pro 40kg psa proto, že jsem měl vždycky velkou smečku - a stačí dvě kapky za krček, plus jedna kapka na postižené místo. Svrab zmizel do deseti dnů. Je vidět, že obě holky zřejmě mají hormonální potíže, tipuji na cysty. Mají nějaké výraznější říje?
  27.7.2021 10:51GRR
  Zbyněk: no cysty mě také napadly, ale že by je měly v nějakých 9 měsících v takovém stavu, že by se to projevilo na srsti? To se mi nezdá... Navíc na J&H veterine v Brně doktorka kontrolovala cysty prohmatem a prý nemají... Asi to bude něco autoimunitniho...nebo já už fakt nevím... snad se to nebude zhoršovat... Zkusím ještě kolečko přes veteriny a uvidím. Napadá mě taky psychika, protože ta třetí samice je hlavní kapo a občas holky prozene. Ale zase, že by se odehrávala nějaká šikana, to fakt ne. Navíc mají hodně prostoru, panuje u nás pohoda. Zkusím toho samce, a budu doufat, že třeba i trochu pomůže tomu, aby se to srovnalo
  - - - - -
  Jinak roboran H taky zkusím a uvidim
  - - - - -
  Jo a říje tyhle dvě samice nějak silné nemají, pokud někdo, tak sem tam vidím právě tu 3 samicku
  - - - - -
  Ještě si prihodim jeden dotaz. Ted, jak si mám jet pro toho samečka, tak jsem se zeptala chovatelky, čím bude ošetřen proti parazitům, protože do toho všeho se by se mi fakt nehodil svrab nebo vsenky... No a docela mě překvapilo, že nedává stronghold, advokate apod, ale používá Biokill, přijde vám to OK? Moc se mi to nelibi
  27.7.2021 11:13Bart
  GRR - já jsem dříve také používala Biokill, ale musí to být ten přímo na kůži. Většinou prodávají ten druhý, co je na ošetření věcí (klec ap.). Nevím, jestli se tamten vůbec dá ještě sehnat. Byl ale super, okamžitě všechno zlikvidoval. Působil totiž tak, že breberkám narušoval nervovou soustavu. Hned bylo po nich. Kdysi měli pidi křečci nějaký potvory, lezlo to všude. Jediným použitím jsme se toho zbavili. Manžel ho používal i na klíšťata na sobě, nejdříve je tím umrtvil a pak vyndal - ale to se asi nemá :-)))
  - - - - -
  Myslím, že se to nesmělo poružívat na kočky... Nebo to je ten Stronghold? Něco z toho nesmějí kočky, už nevím. Každopáně Biokill morčatům neublížil.
  27.7.2021 11:22GRR
  Bar: biokill nemůžou kočky, stronghold jim davam
  - - - - -
  No moc se mi to nezdá, stronghold se mi zdá spolehlivější a zároveň šetrnější v rámci moznosti
  27.7.2021 12:45Zbyněk
  GRR: Brno? Tak v tom případě bych zajel k Jeklovi https://www.veterinarniklinikabrno.cz/ nikdo lepší v této zemi není :) Opravdu to tipuji na ty hormony
  27.7.2021 12:53GRR
  Zbyněk: ano tam jezdím J&H myšleno Jekl & Hauptmann
  28.7.2021 05:46Zbyněk
  GRR: a Jekl si neví rady s lysinkami u dvou samiček?? :) Za mě - pokud to nejsou svrab, ani píseň, což asi nejsou, tak buď Yladou zmíněný Roboran, nebo toto: https://www.lekarna.cz/bio-weyxin-multi-c-mulgat-10ml/ cca 3 kapky jednou denně po dobu deseti dnů. Promíchat před upotřebením a skladovat v ledničce! Stronghodl bych na ně nelil zbytečně! Na všecnky a spol. je vynikající Arpalit.
  - - - - -
  Plíseň, sakra :)
  28.7.2021 07:39GRR
  Poslední závěr byl právě, že to nejsou cysty, ani plíseň, ani vsenky, ani svrab a že bude problém zrejme geneticky. Jak říkám, zkusím tam ještě zajít, pro klid duše, než k nim přidám další morce... Zkusím taky některý z těch doplňků, co mi doporučujete. Ale nezdá se mi, že vitamínové doplňky potřebuje morce, co je každý den venku na pastve a má čerstvé trávy tolik, kolik chce...
  28.7.2021 10:42Ehrena
  GRR, taky jsem to měla u jedné samičky, lysinky se jí pravidelně dělaly a zase ztrácely, zarůstaly srstí, na stejných místech na obou stranách na boku, blíž k zadním packám, tehdy mi říkala vetka, že to ještě můžou být jiné hormonální vlivy než cysty, mám dojem, že např.nadledvinky, ale jistá už si nejsem, už je to dávno. Já už jsem to dál nezkoumala, museli by dělat odběry krve a nechtěla jsem ji trápit, když jiné problémy neměla.
  29.7.2021 05:45Zbyněk
  GRR: shrnul bych to: jestliže Jekl řekl, že to není plíseň ani svrab, neřešil bych a přidal další morče:) Poslední věc, která mě napadla, je náchylnost ke stresu, i ta se projevuje lysáním. Holky nějaký problém mají, ale přenosný není.
  30.7.2021 07:14Jana_Praha 10
  MORČATÁRNA nabízená za odvoz ze dne 7.7. (umístila jsem inzerci sem do diskuse z důvodu spamu ve správné sekci) je již REZERVOVANÁ a bude snad brzy dobře sloužit morčecímu azylu.
  30.7.2021 22:32Gabby
  Zdravim vespolek.
  Potřebovala bych radu abych neudělala nějakou chybu.
  Mám kastrovaného samce a k němu dvě samičky. Samec stáří 3roky, samice jeden rok a druhá samice skoro rok. Žijí spolu s šťastne. Mám doma teď na hlídání samičku 5 let,vím že není nejmladší. Nelíbí se mi jakým způsobem prožila svůj život v jedné kleci. O stravě nemluvě. Rozhodla jsem se za ní bojovat a pokud se povede zůstane u nás na trvalo. A teď můj dotaz směřuje k tomu jak nejlépe tuto pětiletou samičku seznámit se zbytkem. Trhá mi srdce,že by šla zpět do samoty s nulovou péči. Chci to zkusit a proto se ptám,jak na to ? Byl by někdo zde ochotný mi prosím poradit? Jako možnost se ještě nabízí pro ni samička po odstavu. Ale kapacitami by se mi spíše hodilo to seznámení s naší trojkou. Budu ráda za každý názor. Děkuji moc.
  31.7.2021 09:15Ehrena
  Gabby, to by neměl být problém. Dej je všechny do velkého výběhu, nejlépe se spoustou schovávaček, úplně ideální je venku na trávě, ale nevím, jestli máš tu možnost. Jinak jim dej krmení na víc míst, aby se k němu bez problémů dostala i ta samička, a sleduj, jak to bude probíhat. Někdy jsou problémy s mladšími samičkami, že se na ty starší v už horší kondici vytahují a prohání je, ale nemusí to tak nutně být. Se samečkem by problém být neměl. Holky se mezi sebou nervou do krve, takže i případné neshody by se měly do pár dní srovnat, chce to vydržet. A hlavně dostatečně velký prostor pro ty čtyři, nevím, jaký máš.
  A pokud by přesto byl problém a nesedlo by si to, můžeš pak vyzkoušet tu variantu se samičkou po odstavu.
  Já takhle začleňovala různě staré samičky do party vícekrát, někdy jsou to trochu nervy, záleží na povaze těch morčat. Ale jak říkám, chce to vydržet.
  31.7.2021 10:39Vlada
  Zdravím všechny kdo mají zkušenosti se zoubky a kastrací.
  Moje cca 4 letá samička Fati začala mít letos v dubnu problémy se zoubky. Chodíme na broušení, termín se postupně zkracuje, nyní už po 14dnech. Navíc má problém s řezáky, bylo by potreba vytrhnout, jak nám řekli na veterině a zároveň cystu na vaječníků což nabízí kastraci. Myslíte, že to morče zvládne a co teprve ty stoličky. Díky za jakoukoliv radu.
  31.7.2021 11:40Gabby
  Ehrena,
  Děkuji za odpověď. Vím,že se samečkem problém nebude. Spíše si myslím,že si to Vilda srovná.
  Jinak k Pacičce (ta samotná pětiletá), jsem si jistá,že by jí to oživilo,pět let byla sama. Je živá,píská na vše co se šustne. Jen mě trápí že je hubená. Myslíte že lepší stravou přibere nebo už je to seniorským věkem. No i když jakou stravu měla doposud bych se tomu ani nedivila. Kdyz nám zůstane (budu se snažit ze všech sil),čím ji přilepšit aby zdravě ještě aspon něco nabrala? Chuť má velikou. Děkuji
  31.7.2021 13:19Ehrena
  Gabby, pokud je hubená z nedostatku stravy, tak by přibrat měla, ale může to být už i věkem, naše morčata už cca od těch 5 let jdou s váhou taky dolů. Hubeným starším či po nemoci přidávám do granulí i ovesné vločky.
  31.7.2021 14:04Gabby
  Ehrena,
  Ono to může být jak to stravou a stářím. Chci ji z toho všeho dostat. V pondělí to bude rozhodující. Kdyz jsem viděla ty její drápky...daly jsme to aspoň o nějaký kus, vždyť nemohla chudinka ani chodit.No někteří lidé by neměli chovat ani pavouka u stropu. Hrůza. Prosím držte pěsti ať se nám ji povede nechat si Pacičku.
  31.7.2021 20:32Ehrena
  Gabby, držím palce, ať to dobře dopadne, dej pak vědět.
  31.7.2021 21:44Gabby
  Diky moc, určitě dam vědět. Hezky zbytek víkendu.