od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2022
 • Zobrazuji 33 zaznamu.
 • 9.8.2022 10:22Vlada
  Dnes odešla do morčeciho nebe v nedožitých 5 letech Fátima. Rok a půl jí trápily zoubky, ale to jsme pravidelně řešili zabrušováním, nádor ve svalovině už řešit nešlo. Nechali jsme jí dožít a když přestala baštit, ukončili jsme to uspáním.
  Teď bude v klidu odpočívat vedle své celoživotní parťačky Rozárky, která nás opustila v lednu.
  11.8.2022 12:19Bart
  Vlada - to mi je moc líto. Zoubky jsou potvora a nádor ještě větší. Ale měla štěstí, že byla u vás a mohla dožít docela pěkný věk. Já si vždycky říkám, kdyby je měl někdo jiný, třeba už by tu nebyli dávno. Udělali jste, co jste mohli. Snad vás nějaký prcek zase rozveselí.
  11.8.2022 20:52Jezzabell
  Vlada: To mě moc mrzí..ALw jak píše Bart, ještě že byla u vás a dožila v klidu.

  U nás je to jako po výbuchu- stěhujeme se. A přesun morčat (když se neznalí činu kouknou do alb) je pecka. Snad vše dobře dopadne i přes techniky stěhováky! Ťukyťuk!!! Už z toho šílím!
  12.8.2022 06:29Veronika5
  Jezzabell: Hodně sil, taky se stěhujeme ;)! Ale zvířátka čeká neomezený přísun trávy, spousta místa a obrovská půda, kde může panička skladovat seno ;)....
  12.8.2022 11:53Jezzabell
  Verinika5: To u nás je to obráceně. Sjkep metr na metr, tam se vejdou dva pytle na sebe a menší byt. Za dvojnásobek ceny..ALe není tu nic jinýho kolem, aby mladej mohl dochodit školu, tak dočasně tohle. Aspoň zredukuju věci v bytě:)).
  Taky doufám, že to kluci dají v pohodě. Ale další už fakt ne, jak budou odcházet, budu snižovat klece a čau.
  12.8.2022 12:08Veronika5
  Jezzabell: No tak to mě mrzí, že to budete mít horší... :(.
  12.8.2022 16:50Ehrena
  Vím, že to sem nepatří, ale prosím, kdo by byl ještě ochotný podepsat:

  https://www.facebook.com/Svobodazvirat/
  12.8.2022 20:20Jezzabell
  Ehrena: Ale patří! Každá živá zvířecí bytost si zaslouží slušné zacházení a životní podmínky!!
  PPracovala jsem pro SZ v době, kdy bylo veganství u nás (i ve světě by se dalo říct) ještě v plenkách a dost mě to ovlivnilo..
  Dodnes si radši nekoupím vejce v akci, pokud nejsou z podestýlky, nebo aspoň z prověřené farmy.
  A s testy na zvířatech je to taky síla..Je to všechno strašlivá mašinerie a byznys:(..
  No, všechny zachránit nemůžeme, ale hřeje mě pocit, že jich pír zachráněných na účtu mám;).
  13.8.2022 14:26Zbyněk
  Ehrena: podepsáno a nasdíleno
  15.8.2022 13:46Jezzabell
  U nás se nenudíme, do toho všeho, co je ke stěhování v sobotu oteklo Fíďovi jedno varle. Ná ho chudák jak meruňku. Objednaní jsme na dnes na odpoledne, protože na pohotovosti věděla doktorka kulový. Za 0,03 meloxidylu jsem vyplázla 700:(! Grrr!
  Funguje, žere, bobkuje, pucuje se zuřivě, jen se mu blbě chodí. Jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Je mu teprve osm měsíců! Možná ho někdo jen ťafnul, může to být i z traumatu (nedavno se popral s Uhlíkem), ale oni jsou takoví Italové normálně, tak snad to není nádor!!!
  15.8.2022 15:16Ehrena
  Jezzabell, tak držíme palce a tlapky.
  Jinak díky všem, co podepsali. :)
  Dovolím si dát ještě jeden odkaz.
  https://rychlokurata.cz/
  15.8.2022 17:27Jezzabell
  Ehrena: Tak máme kýlu, střeva v pytlíku a varlátko v bříšku:(. Dnes je tam Valeš sám, dokonce sestřička zaskakovala i na recepci. Tak mi ho odoperuje ve středu. Mě od osmi stěhujou ten den, tak asistent naběhne a odpol přiveze do toho bordelu ještě maroda..Achjo.
  A kluky musím převést ráno tágem:), to bude bojovka;ú.
  - - - - -
  Takhle to vypadá:
  https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34978
  15.8.2022 21:06Tygrinka
  Jezzabell: Skvělé, v takovém vedru a ještě tohle k tomu. Tak snad střeva i varle dostanou svá správná místa a myšák se dobře zahojí. Nebude mu Valeš to varle brát?
  - - - - -
  Jak se vlastně něco takového může stát, přeci jen je pudel dost daleko od břicha...
  - - - - -
  Pudel tedy není zrovna daleko, ale myslela jsem, jak se střeva dostanou na místo varlete... Neříkej mi, že to může mít z blbého skoku, pádu či tak něco...
  15.8.2022 22:56Ehrena
  Jezzabell, no teda, to ještě neznáme, po těch letech s morčaty, teda naštěstí.
  Jak se to může stát?
  My museli taky před týdnem v sobotu na fofr do Prahy, s Číčou, měla takovou divnou nedokonalou říji s výtokem, což dříve nikdy, na netu jsem se dočetla, že může jít o zánět dělohy, tak jsme přijeli na veterinu už s diagnózou, a taky jo, ihned operace s kastrací, to jsem doufala, že už tomu ujde, vzhledem k jejímu věku už 12 let. Ale vše proběhlo dobře a krásně to zvládla. Na kontrolu už nemusíme, má vstřebávací stehy, a zdá se vše v pořádku. Nicméně mě málem kleplo, když mi řekl vet, že ji musí ihned operovat, že je to moc nebezpečné. No máme to za sebou. Tak držím palce, ať to dobře proběhne i u vás.
  16.8.2022 08:50Jezzabell
  Tygrinka, Ehrena: Valeš říkal, že se to mohlo stát buď tak, že měl genetickou prodispozici, že tam malá branka mohla být a skokem se jen zvětšila nebo jen ten nešťastný skok-pád. Taky mě to zajímalo, že jsme tohle ještě neměli a že už jsme měli hodně věcí, ale že jsem o tom neslyšela u morčete.
  U psa se nám tohle jednou taky stalo, u mopse. Tam to prý vyla genetika se špatným dokokem, byť jen z jednoho schodu..
  To bude H/C s ošetřováním, ten den mě od rána stěhuje firma a já taxíkem převážím kluky. A pak je nastlat a technici makají dál. A až mi ho kamarád přiveze po operaci, tak den na to mam sice volno, ale budu muset balit dětský vestavěný pokoj a v pítek ho technici budou demntovat a zase stavět v novém. Líp to přijít nemohlo..!
  Nojo, to zas musím koupit asan, aby neležel na hoblinách!
  16.8.2022 17:57Vlada
  Jak čtu, nejen já už jsem na veterině jak doma. Po ani ne týdnu, jsme jeli v pondělí znovu, tentokrát s Leontýnkou. V neděli se začala točit dokola, divně házet hlavou, padat na jednu stranu. Kamarád internet poradil, že by to mohlo být ucho. A tak i na veterině potvrdili. Bereme Meloxoral, Sumamed a kapky do ouška, což je teda boj. Ve čtvrtek na zákrok, píchá se pod narkózou jako u dětí, tak držte pěsti.
  16.8.2022 18:19Jezzabell
  Vlada: Zánět středouší je pěkný průšvih, mně to vstálo min. 1-2 morčáky.. Sumamed je to nejsilnější, co vdají a někde se i škubou. Ale zabírá to, jen je třeba pamatovat na rekonvalescenci.
  Doba posunula a veterináři jsou chytřejší a znalejší!!!
  Ať vám to dobře dopadne!!!
  16.8.2022 20:02Vlada
  Jezzabell: Veterinářka nás upozornila, že po zákroku bude zhoršení stavu. Zatím po 24h s léky vidím zlepšení. Pokud bude špatná, nechají si ji na veterině do pátku. Je jí 10 měsíců, tak to snad dá. Budu referovat.
  17.8.2022 07:46Zbyněk
  Vlada: to jí potvrdili zánět a nepíchli ouško hned? To je strašná škoda, protože zhoršení stavu nadejde, když to samo prasne - a trvalé. Havička na stranu, neurlogické potíže atd. U mě to způsobila navíc Trichofoliculoma v oušku, Valeš jí sice vyřezal z vnějšího zvukovodu, ale ivnitř to roste dál a přiznám se, že resekci ucha jí dělat nechci. V každém pířpadě Sumamed a alespoň Depo-medrol, plus léky na bolest jsou základ, ovšem píchat se to musí okamžitě a ne po několika dnech. Když by se začala víc motat, okdryj ouško, pokud bude mokré a páchnoucí, prasklo to. Držím palce
  17.8.2022 11:20Vlada
  Zbyněk: nestraš. Z ouška nic nevytéká, navíc jsme byli na veterině jaksi mimo pořadí. Zítra jí uspí a udělají celý zákrok v anestezii. Nicméně jí otrnulo, léky a kapky do uší pomohly. Tedy kapat je dost horor, ona je strašně živá, žádný hodný pacient.
  18.8.2022 22:14Fikoja
  Terka: můžu se zeptat já mám dvě holky a jedna je světle hnědá a druhá je bílo černá hnědá barva a nejsou ve stejném vrhu nevím jestli to je špatně. Můžete mě poradit
  18.8.2022 22:30Jezzabell
  Tygrinka: Tak Fíďa je po operaci. Jr pffšlený na plenách, zítra už ho dém na asan. Uhlík byl radostí bez sebe, když ho večer zaslechl, tak jsem ho dala k němu. Opečovával ho a běhal za ním, pořád na sebe volaj, ale ráno rachot a dali si v té pidikleci po tlamě. Asi se ohnal Fíďa, ale nevím, kdo si zařal. Tak je tam teď sám a piští na ostatmí. Když ho dám s klecí před klece, vyrval by si zuby o mříže, takže hezky klid a separace do zítra.
  Valeš mu vzal tu jednu kouličku, aby to nezlobilo do budoucna. Takhle by se mu prý povaha změnit neměla a zatím to nepozoruji. Baští, jak vidí stříkačky s léky zdrhá po kleci jako zdravej, tak snad to bude dobrý""" Je mu 8 měsíců!
  19.8.2022 08:51Vlada
  Zdravím. Jezzabell, Zbyněk:
  Leontýnka po zákroku. Včera večer ještě trochu apatická, ale ráno už baštila a bobkuje. Ještě pár dní by měla stáčet hlavičku. Uspali, propíchli jí uši, vysály hnis s pročistili, bratru za 4t , doufám že bude v pořádku. Meditace nezměněna, kontrola za 10 dní, tak snad nebude třeba dříve.
  19.8.2022 09:54Jezzabell
  Vlada: To je moc dobře, že se jí ulevilo!;) Joo, veterina je temná strana chovu motčat! Jsou to dardy! Půl roku jsem se pplížila okolo veteriny se sklopenou hlavou, co všechno do nich člověk vloni a vůbec dal..! A jak jsme zas začali chodit teď s Fíďou, je to tu zase.Operace našich čtyřnohých chlupatých kamarádů jsou oecka, a v dnešní době obvzlášť..
  Tak ať to Leontýnce dobře dopadne! Je statečná!;)
  19.8.2022 14:39Zbyněk
  Vlada: prima, pokud to samo neprasklo, je to paráda. Na středouší se mi z ATB osvědčil Sumamed, v kombinaci s Duphalytem 2x1 ml denně, SUmamedu 0,5 ml denně - verze Forte. Hlavně, aby se vrátila hlavička zpátky a bude vše ok!
  20.8.2022 09:37Bart
  Jezzabell, Vlada - držím palce, ať je to v pořádku a bez komplikací.

  Fikoja - nesrozumitelný dotaz
  20.8.2022 13:50Tygrinka
  Jezzabell: To jsem ráda, že to takhle dopadlo. V pidikleci, co je to pidiklec? Jestli 80cm, tak fakt malé. Ale asi malej skočil velkýmu na záda a to se nesetkalo s pochopením. Ale třeba jim to pomůže nastavit hranice, u nich člověk nikdy neví. Už bych je zkusila dávat k sobě, zatím pod dohledem vždy na chvíli, aby se ti nerozhádali úplně. Nebo na chvíli do výběhu. Prostě dle kondice maroda...
  20.8.2022 23:40Jezzabell
  Tygrinka: Včera večer jsem je už dala k sobě, závisláci italský;). I jsem na večer postavila výběh, ráno jsem ho musela zas dát pryč kvůli stěhovákům, ale to se poddá, dnes byla poslední etapa, ještě koupit velkou skříň, ať nejsme mezi krabicema a morčáci mají kde řádit;).Fíďa se dožaduje venkovního běhání s Uhlíkem v patách a chudáci trojka nebyli venku snad týden!
  22.8.2022 19:31Tygrinka
  Jezzabell: Stejně bylo vedro, tak chrněli, teď otrnulo i těm mým a taky ožili :o) Jsem ráda, že kluci už bydlí spolu a nerozhádali se úplně :o)
  22.8.2022 22:14Jezzabell
  Tygrinka: Včera jsem tak vytuhla, jen jsem si chtěla srovnat záda, že mě dítě přikrylo a vůbec o tom nevim:)) A je fakt, že kluci ožili s dneškem. Uhlík běhá za Fíďou a jak si ho teď hlídá!;)
  Separační klec je od Ferplastu 85na 69 nebo tak nějak a už jsem jí zafasovala do toho pidisklepa. A FaU jsou na asanu.
  28.8.2022 14:03Zuzana12
  Mohla bych se zeptat neví někdo co to je když morčeti vypadne náraz hodně chlupů?
  28.8.2022 17:03Jezzabell
  Zuzana12: Pasovala bych to na svrab. Měli jsme celkem nedavno. Musíte na veterinu, veterinář rozhodne, jestli dá injekci proti svrabu nebo stačí něco jiného. Ale každopádně se musí zakápnout i kolega v kleci, pokud je tam další, příp. hlídat smečku, jeli jich víc;).
  Ale co nejdřív na veterinu.
  29.8.2022 12:28Ylada
  Zuzana12: pokud je to samička, stalo se mi, že měla cysty a olysala jí celá záda. Případně jsem zažila ztrátu chlupů v důsledku zažitého stresu.
  No a samozřejmě to může být svrab, plíseň a podobně, jak píše Jezzabell.
  Každopádně návštěvu veteriny by to chtělo.