Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Zbyněk - včera 11:54
strakaa: tak to už určitě nesouvisí s laktací, protože měsíc po porodu už pro samičku její mimino obvykle neexistuje:)) Pak jedině chovat obě najednou, pokud by žárlila. Ale ještě jsem se s podobným chováním nesetkal - aby držkovalo jedno morče proto, že chovám druhé a ohánělo se po mě.

strakaa - včera 08:22
no, už to není úplně mimino, je jí skoro půl roku.
- - - - -
narodila se 30. 12.

Zbyněk - 13.5.2021 16:40
strakaa: morčecí samičky obvykle mladé nebrání, ani nenapadají chovatele zoubkama, pokud se předtím neporvou s jiným morčetem. Nicméně poslední maminka bránila svá mimina hrůzným cvakotem zubů před jinou samičkou, která jí ale vůbec nic nedělala:) A pak jí to zase přešlo. Jak je mimino staré? Během kojení se může dít cokoli, laktace umí udělat spoustu syndromů.

strakaa - 12.5.2021 21:04
pardon, byly (píšu z jiného účtu)

astrakova@gymtrebon.cz - 12.5.2021 21:01
dobrý den, přinesli jsme si samičku ze zverimexu a porodila nám další samičku. Doteď byůy vztahy v pohodě, ale poslední dobou když chováme malou, starší přivře oči a začne se ohánět zubama. Přijde mi to neobvyklé, jako by snad žárlila. Může prosím někdo poradit???

Jezzabell - 12.5.2021 17:45
Zbyněk, Geri: Přepážky jsem zkoušela taky, když se mi rozhádali Jimmík s Vočkem. Pozor na sílu v jejich hlavičkách, když si do nich vezmou, že toho druhýho musej zmlátit stůj co stůj! Jak dva berani a krtci v jednom! Musí se to udělat pořádně a od podlahy vany, nic, co by bylo na podestýlce, jinak to tlačej hlavama, podhrabávaj se zuřivě-mají to jak sport.

Zbyněk - 12.5.2021 15:37
Geri: to mě také napadlo - přepážky, domečky a bude všechno v pohodě :) Když je občas pustíš ven, bude to úplně v pořádku

Jezzabell - 12.5.2021 11:05
Geri: Tak pak nafoť;)!

Geri - 12.5.2021 08:55
Zbyněk: díky za rady zkušenějšího:) Mám právě pořízené dvě menší patra, které umístím, jako ty na druhém odkazu.
Každé patro má 50x30. Dám jim tam asi nějaké papuče, aby bylo více možností se schovat a mít pohodu. Tak do těch dvou bab asi půjdu :)

Zbyněk - 12.5.2021 08:24
Geri: já mám sedm chlupáčů ve výběhu a na noc je zavírám do morčatárny, této: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?nocni_morcatarna je menší, než ta tvoje, ale nahoře je obří patro, které si tedy zabrala matka Baruška a kromě svého syna tam nikoho nepouští kdo jí do patra skočí, okamžitě letí s řevem dolů po hlavě:)) Tvé rozměry jsou ok, i pokud je nebudeš pouštět - ale já bych je pouštěl. Přidej tam pak třeba ještě patro, osvědčilo se mi toto: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?mysobydleni a bude to úplně v pohodě - i pro pět myší. Moje smečka se ráno nadšeně vyřítí ven a vrací se (dobrovolně) až večer na večeři. Přes den si tam ale chodí, jak potřebují.

Jezzabell - 11.5.2021 19:58
Bart: Spěj ti v noci? Oni se o to pokoušeli, jak to čtu;). Ale otevři jim jednou na noc-a budeš se divit, hehe! Schválně to vyzkoušej! Nám neběhají mimo koberečky, protože se nechtějí rozplácnout na plovoučce. Ale Lancík se Zedem se jachtařit naučili!
Nech jim v noci zkušebně otevřeno a po pár dnech napiš výsledky! Morče miluje noční rejdy!

Geri: Zbyněk má doma 7holek v jedné morčatárně domácí výroby. Jukni na jeho příspěvky v historii a nebo mu napiš SZ. Nasměruju ho sem, tak snad se rozepíše..

Geri - 11.5.2021 19:18
Prosím vás, kolik morcat může být, podle vašeho názoru, v kotci 200x60? My máme totiž 3 holky, ráda bych ještě morce přidala, ale zase si říkám, že když už pridat morce, tak radši dve:), mám strach jednoho mrnouse přidat do skupiny, přijde mne prostě snazší když už, tak poridit dvě samičky co se znají, aby ta adaptace nebyla takovej masakr. No a tedy k dotazu...je možné chovat 5 samicek v kotci těchto rozměrů? Jinak naše morcata, když to pocasi dovoli, jsou venku na pastvine. Ale samozřejmě přes zimu by jim ten kotec musel vystačit... Třeba na volno v domě je nemivame. Já to totiž porad zvazuju a nejsem schopna to sama rozběhnout. Morcatka máme teprve 10 měsíců, tak nejsem zas tak zbehly chovatel a nerada bych to prepískla...
- - - - -
Sama rozběhnout = rozseknout
- - - - -
Omlouvám se...automaticky přepis...

Bart - 11.5.2021 17:57
Jezzabell - ty máš nějaký noční morčata! To už jsi psala minule, jak je u vás v noci živo. U nás za těch 20 let všichni v noci spali. Maximálně se šli trošku najíst a zase zalezli. Kolem 22h zalezou a chrněj. Vyruším je jídlem na noc, to se nabaštěj, a než jdu spát, už zase chrní každý ve svém pytli. Samuel s Nicem dříve spali právě na dece v patře vedle sebe. A potom dole spolu. Občas si vyměnili místo, tak to potom člověk v noci slyšel nadávání... Jinak absolutní ticho. Akorát když byl Samuel ještě s bráškou Sebastienem, tak to občas po sobě lezli a to potom řádili i 24h. Tak že řev i v noci. To jsem na ně pak několikrát za noc vlítla a vynadala jim. To se nedalo spát. No a pak to zpívání v noci, někdy.... To dělal Samuel. To jsem se v noci na to chodila dívat....
- - - - -
To je zajímavý, že samotný morče o patro nestojí....

Jezzabell - 11.5.2021 14:38
Bart: Lancík taky přestal lést po schodech nahoru v morčatárně, když není Zedík. Když je tam měli, využívali je. Jules je přímo miloval! Tomu stačilo je tam nasadit a už se šplhal a zvědavě načuhoval nahoru:)..Párkrát jsem je tam Lancemu s Vočkem dala, když vršek je už prázdný (bydlíval tam naposledy Jimmík..). Před ním právě Lancík a Zedík.
Vočko neví, co to je a Lancíkovi se to v jeho stavu předvádět nechce.
Proč jim nenecháte otevřeno přes noc, když tam nejste? Měli by noční rejdy;)..? U nás jak se zhasne, výsadek vyskáče ven a druhá strana vesnice lomcuje s mřížema, že chtějí na bojiště:)).
V Penny měli dnes tyhle little gemy taky, ale vypadaly dost hnusně nahnědle, fuj. Občas je tam beru, asi výpadek ze Španělska nebo Itálie, kde to berou všechny obchodní řetězce..

Bart - 11.5.2021 14:29
Ehrena - to jo, za dva týdny přibral 100g. To zas bude kousek!!! Jenomže pak jim něco je, a 100g hned v čudu jak nic...

Jezzabell - aha, tak to bylo všude, že nebyly saláty. Já jsem včera v Lidlu taky nesehnala. Ale dneska jsem z Penny přinesla Little gem v balení po dvou. Je tam ale pár listů na tom srdíčku. Takový chudý.
Ve výběhu taky lítá jak prdlouš - tam a zpátky z ubikace do výběhu. Je to prča. Večer když pak zavřu plexisklový dvířka, tak chudák neví, že to už nejde a hlavou do nich narazí. To dělá hlavně když se zhasne a jdeme spát. Sotva vlezu do postele, slyším tu ránu. Jednou jsem ho šla dokonce zkontrolovat, jestli se mu nic nestalo. (Nezavíráme dveře, tak to z obýváku slyšíme). Zatím jsme jim nedali dolů schody, tak že ještě neví, že je nahoře patro. To taky bude sranda. Akorát nevím, jestli tam vůbec Nico po roce vyleze. Co tam Samuel přestal lézt, nelezl tam ani Nico. Tak jsme pak schody magnetem přicvakli nahoru - jsou sklápěcí, aby měli víc místa dole. Teď to zase budeme muset zprovoznit.

Jezzabell - 11.5.2021 11:33
Bart: Zahrádkářské kolonie..Vysílám tam dědu, dva roky tam chodil na trávu ke kamarádovi, který tam měl pozemek. Byla perfektní, za plotem, odkud měl klíč k brance. Paráda, no, než ten pán umřel a pozůstalí to prodali developerovi, který vykoupil dva pozemky kolem a roste tam rezidenční barák, grr!
Oblezla jsem s nůžkama i dětská hřiště, ale tam jsem zjitila, že choděj matky s dětma a psy mají na férovku s sebou i přes jasný zákaz. Hádej se na každým druhým hřišti s nějakou píííp--!
Po broušení zubů Lancík nic upraveného na kousky (nudličky a pod) odmítá. Myslela jsem si, jak mu to pomůže, ale to dělá sfingu, ani se nehne a prej "ne!". Ale snaží se to vzít si sám běžné kousky, aspoň že to. Včera a dnes měli tady v okolí totální výpadek římana i srdíček salátu. Všude jen špenát:(..A to v Lídlech, Albertu, Penny, prostě nikde ani lupen. Tak ještě tohle do toho.
Je to sranda, mimino doma! Vincent si zvykl okamžitě vystřelit do výběhu, jak otevřu boční východ arény. Vyskočí ven, rozhýká se do správného mladického vřískotu a za ním už běží Jarvis. Geri jak kdy, ten si vyletí a míří na opačný konec, aby si dal klídek od těch dvou věčně bublajících a nakrucujících se parťáků;). Oni jsou obecně hrozně učenliví a chápou nahned!
Lancík (se Zedíkem ještě) se mi během pár týdnů naučili chodit do kuchyně loudit a být první, jak se cokoliv šustlo s pytlíkem, nebo přistálo cokoliv na prkýnku. Hned jsem je měla pod nohama, hlavičky nahoru a kejhali jak husy:). A když jsem dělala, že si jich nevšímám, postavili se na zadní a šmátrali mi po kotnících předníma! Neuvěřitelný:). Lancík po Zedíkově úmrtí výpravy do kuchyně dost omezil. Traktůrkovali za sebou..a vrkali u toho na sebe. Nemá tahouna nebo někoho do závěsu. Ale s večerem si vždcky příjde pro dokrm a nedá pokoj, dokud mu ho nedám;). A pro bazalku. Má v kuchyni půlku pleny, na kterou mu dávám na noc vločky a bazalku (nebo kousek jabka), když má "noční prochajdu"! Denně slyším v noci cvakat, jak běží do kuchyně, co mu tam přistálo, aby si mlsnul;).

Ehrena - 11.5.2021 11:05
Bart, no jo, malí jsou žraví! :)

Bart - 11.5.2021 09:01
Jezzabell, Ehrena - manžel chodí na trávu do zahrádkářské kolonie, kde má pozemek můj táta, a i tam je problém. Lidi tam totiž mnohem více ty pozemky používají k odpočinku, děti tam mají trampolíny a průlezky... Tak že i tam všichni sekají trávu jak diví. Místo toho aby tam pěstovali zeleninu a někdě nějakou tu vyšší trávu nechali... Manžel tam vždycky lítá od pozemku k pozemku a hledá, kdo ještě neposekal.

Nicovi včera taky ubrousila zuby pořádně, až skoro na dřeň. Měl ty horní zuby za 2 týdny šíleně přerostlý. Zuby na sebe vůbec neseděj. Ten spodní zub mu zase pořád roste do špičky a moc se zeslabuje.. Jak se to o sebe nebrousí, mají v té tlamičce všechno špatně. Tak že taky pořád krájím, a to i ten salát, na slabé nudličky...
- - - - -
Malej Dave se během pár dnů naučil reagovat na lednici, otevření hlavních dveří do bytu a ráno na spláchnutí WC. Řve jak na lesy, že chce jídlo. To je fakt neuvěřitelný, jak si to tak strašně rychle spojil... Nico vždycky vylítne a už kouká, co se kde rozdává. Už jsme si docela odvykli na ten rachot, Samuel s Nicem vždycky jenom natahovali krky, zapískali jen někdy.

Vlada - 11.5.2021 08:51
Ehrena &Jezzabell: U nás na Kladně, zatím trávy dost. Je pravda, že při dvou morčatech stačí vyběhnout na 5 min ven a mají snídani. Nejvíc je v kurzu kolínková tráva, sedmikrásky, pampelišky, řebříček, jitrocel, pastuší tobolka. A za 5min je hrst trávy v bříšku a morčinky spokojeně spí.

pew pew madafakas - 11.5.2021 05:59
WOW just what I was looking for. Came here by searching for %meta_keyword%
pew pew madafakas https://feqatyzi.wixsite.com/pew-pew-madafakas

Jezzabell - 10.5.2021 21:02
Ehrena: A to pak radši kropěj silnice (tu smrdutou vodu bych taky radši nekomentovala..).
Letos nemá být tak vedro, tak snad to sem tam někde povyroste.
Nepamatuju se, že by se s tím dřív tak sr**, jako posledních deset let.

Ehrena - 10.5.2021 20:09
Vlada, Jezzabell, u nás konečně povyrostla tráva a pampelišky, aby se to dalo utrhnout, po tom, co to před zimou vzali úplně u země, tak do toho v pátek organizovaně vyrazil pluk sekáčů na traktůrkách a další s křovinořezy a máme po trávě. Morčata ji zatím měla jen dvakrát. :(
- - - - -
A to někdy cca před 2 lety, jak byly ty horké suché roky, vítězoslavně hlásali, že změní harmonogram sekání trávy, bude se sekat jen dvakrát až třikrát za rok a nechávat vyšší, ne brát úplně na hlínu, aby to zadržovalo více vláhy v zemi. Ten jeden rok to tak tady u nás opravdu dodrželi. Teď máme zřejmě už podle nich vody dost!!!!!! :(

Jezzabell - 10.5.2021 19:24
Vlada : Jsou naprosto nepochopitelný! Na jednu stranu řvou, že není zeleň, ať s tím něco zastupitelstvo udělá a na druhé straně hlavně sekat, sekat, sekat. A když není co sekat, tak sekat taky..
Člověk by řekl, když má doma morčata, nebo králíky, že trávy je přece všude dost! Ale houby s octem! Nikde nic, co by se dalo použít. Dokonce nám už takhle vymydili i Průhonický park..Tam když nekácej stopadesát let starý stromy na kšeft (pod rouškou kůrovce-hlavně ty rovný, velký stromy..), tak sekaj všechno, co je nad tři centimetry nad zemí..Škoda slov.

Vlada - 10.5.2021 18:42
Jezzabell: u nás je to po dvou hubených letech s trávou, letos celkem dobrý. Ale sekačky už jsou za rohem:(

Jezzabell - 10.5.2021 17:41
Vlada: Ono se mu vždycky ohromně uleví a pak žere všechno. A ještě chroupe zubama o sebe, až z toho mrazí i mě. Je teda nadopovanej injekčně proti bolesti.
Emeraid mu jede jako nic jinýho;). Vyprávěla jsem doktorovi, jak to "řežu" s RC, když mi docházel Emeraid! No ten se smál nahlas!
Teď usnul v papuči. Měl dost, chudák.
- - - - -
Tráva u nás nikde není, technický to sekaj na pampu jako vloni co pár dnů, není šance. A tam kde sem tam něco je, tak tam choděj venčit pejskaři..:(.

Vlada - 10.5.2021 17:23
Jezzabell: no, páni, to si chudák užil. Já dávala po operaci, když Fati nebaštila ještě třeba sedmikrásky, velmi jemnou trávu, mrkev nastrouhanou na podélné plátky, jako bys ji loupala.

Jezzabell - 10.5.2021 16:31
Dnes jsem na veterině musela Lancíka nechat na operaci. Doktor brousil komplet celou tlamu. On už dva dny chrochtal. Bezpečná známka, že to chce vzít pořádně.Ukazoval mi ty zadní úplně vzadu, páni, to bylo fakt hodně!
Lancík doma hodinu hledal cokoliv k jídlu, doslova mu kručelo v bříšku. Tak dostal Emeraid, kus okurky a jabka a rajče, bazalku a šel si chrupnout;).
Za týden kontrola díry v krku.

Vlada - 8.5.2021 18:54
Jezzabell: Naší Fati taky něco přes tři roky. Doktorka říkala, že to časem bude chtít aspon částečně vytrhat, má prý hodně prorostlé kořeny. Uvidíme. Dáváme Rodicare akut, dojem už jen 2xdenně a Meroxoral.

Jezzabell - 7.5.2021 16:04
Vlada: Tak hlavně, že to je na dobré cestě! A že je v dobrých rukách doktorky. U nás to už zůstane co tři týdny na broušení, jak to minule doktor vypočítal. A to mu už ty abscesy praskají samy! Už pořádně nevím, kde ho chytit. Na každé straně díra v krku a veprostřed zánět pysku! Což je i vidět na fotce.
A doktor se obává, že ani ten driják atb, co máme teď mu nezabere. Má to moc hluboko v kosti a s tím se nedá nic dělat. Přitom je to ještě mlaďoch, jsou mu tři roky.

Vlada - 7.5.2021 11:27
Jezzabell: krásný bydlení, foto a samozřejmě morčata.
My byli včera na kontrole na Bílý hoře a po dvojím broušeni zoubků byla pochvala. Před námi taky paní s morčetem, za sebe můžu doporučit. Paní doktorka je mladá, ale velmi ochotná a asi se i vyzná.
- - - - -
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34892
- - - - -
Naše pacientka
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky