Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Jezzabell - včera 21:11
Ehrena: Taky se mi zdála nějaká divná, asi přemrzlá a než jsem si to rozmyslela, přejeli to tady sekačkama technický a máme po ptákách.
Bongani: Kolem nás je to obvykle počůrané od psů+plné výkalů..A kde se dalo chodit na celkem slušnou trávu, postavili silnici (přes kopec, nechápu) a nebo to rozbagrovali pro základy rezidenčních komplexů..Naši neviděli trávu skoro tři roky..

Bongani - včera 20:26
Jezzabell, zatím trávu máme, ale jestli konečně nenaprší, tak už brzy nebude. Na sídlišti vyrazily nedávno sekačky, takže pod tím je to už na drn, suchý pláně jako někdy v červenci. Já nosím od stáje, tu máme u rybníka a tam je zatím vlhčeji. Ale jak vidím tu předpověď počasí, tak to vypadá dost bledě.

Ehrena - včera 16:33
Jezzabell, máme, syn na ni zajde, vždycky tak na dva dny natrhá, ale zrovna včera říkal, že je nějaká divná teď, předtím byla krátká, ale normální, a teď se mu nezdá, že by to bylo tou zimou?
Jinak morčata si zatím nestěžujou a jedí ji, tak doufám, že jí nic není po těch mrazech v noci.

Jezzabell - 23.4.2024 23:25
Máte touhle dobou trávu pro morčata, nebo mi příjde, že je to JEN zblázněným počasím?

Jezzabell - 17.4.2024 23:04
IjaSv - držím palce, ať to klapne! Třeba si taky zvykne a nakonec si to sedne. Mně když se v pubertě rozhádali kluci, tak to bylo jednou provždy. Ať jsem to zkoušela sebevíc. Vyseklej kožich mám myslím i tady v albech u eMíka (to si dali po tlamě ještě s Julesem). Nikdy se to nesrovnalo. Willík se Stevem se nemůžou ani vidět přes mříže. Okamžitě vycvakají i ostatní a to je pak jak lavinový efekt.
Ale Vincent zas vzal k sobě Willíka a tomu jsou dva. Vincíkovi tři a půl).
Takže jak kde a jak kdo. Schválně napiš, po čase, jak to vypadá;).

IjaSv - 17.4.2024 21:40
Jezzabell - tak gratulace. V duchu jsem ji vracela několikrát, možná i nahlas :). Ono se neví kolik jí je. Já bych řekla tak do 1/2roku, tak je asi v pubertě. Dnes zase vybeh, jedna dovnitr druha okolo, odpoledne prohodit. Přes mříže už to celkem jde. Nechám to uležet.

Jezzabell - 16.4.2024 20:59
IjaSv -noo, hezký! Neuvažovala jsi o vrácení a pořízení jiné? Aby z toho stresu nezačaly mít svrab nebo plíseň nebo co já vím.. Někdy to prostě nejde.

Já si dovezla domů Foxíka, stříbrnou rozetku. Měl být původně k osiřelému Vincentovi. Ale asi začnu věřit na zázraky.
Mám rozhádanou dvojku. Cresteda Willíka a Steva kaliforňák (voříšek-s hladkou;) ). A Willík se 14dnů tak usilovně snažil o přízeň truchlícího alpačína, až ho ten přijal! Zprvu držkoval, protože se mu do toho míchal i Stevek. A ten drnčel na mříže jak na basu, jak se viděl s Willíkem, cvakání zubů jak o závod. A Vincent mezi tím ve stresu.
Ale pak se to nějak zvrtlo a i Stevek pochopil, že on u Vincenta neuspěje, ale Willík ano a jen leží na podestě před arénou, pozoruje a klid.
Pak jsem dovezla Foxíka. Nojo, tak kam s tebou? si říkám;). Nad arénou mám ještě jednu. Tam se mi osvědčilo dávat osiřelého+mimino, aby na sebe měli klid a nikdo je nerušil. Dolů do výhěbu je po čase vyndavat můžu vždycky.
Fíďu s Mavíkem jsem dala dolů, do morčatárny, kde můžou vybíhat do výběhu, pokud mají otevřeno. Nebo otevřu Vincentovi s Willíkem a zavřu je dva. Stevek putoval nahoru, do soukromí a k němu jsem strčila mimino po odstavu.
Haha! Stevek vykulil oči, zabručel jak medvěd a už to jelo. Den válcoval pod sebou pištícího Foxíka, který vyplašený i tak, zdrhal. Ale večer slyším to dětské spokojené štěbetání a vrkání novopečeného taťky;). Ráno kouknu do arény, Foxík leží za Stevem, který se blaženě usmívá. Spokojenost. Jen vemi rychle pochopil, že má potravinového konkurenta a nejdřív jde ke své misce, sežere to nejlepší, přebere to jak Popelka a jde na jeho. Když dám prckovi misku jinam, jde Foxík za Stevem a chce prostě jíst s ním z jeho. Aspoň zatím, než se otrká;). A stevek, jak si nevybere první, tancuje kolem misky a odmítá tam malého pustit dřív, než mu to dovolí. A ten čeká a pak to zválcuje;).
Takže se mi to tak nějak samo popárovalo a mám tři funkčí dvojky.

IjaSv - 16.4.2024 09:04
Jezzabell - Je to sekernice. Původně jsem si myslela, že to půjde na pohodu, ale opak byl pravdou. Ten malej rarach je děsně vostrej, i vkleci se snažil prokousat mřížemi k naší bílé. Ve výběhu došlo na chlupatou kouli, chlupy lítaly. Ta malá sekernice ne a ne přestat, stále se na bílou vrhala, nešla chytit, tak jsem odnesla bílou. Sekernice jí vysekla bílé krvavej šrám na zádech a a sekla přes celé ucho další krvavej šrám. V kleci po ní šla přes mříže stále naježená chodila jak krab zuby cvakaly na obou stranách. Další dny jsem dávala malou do výběhu, bílou vedle výběhu. Bílá to měla na salámu dokud na ni malá nezačala cvakat a to bylo skoro pořád. No a tak to probíhá každý den. V nedli jsem začala používat postřikovač na kytky a když malá rve mříže tak prší. To dost zlepšilo soužití v přepůlené kleci. Včera jsem zase zkusila na volném prostoru, ale ta malá je fakt útočník, snaží se projevit dominanci naskočením bílá se ožene (ale jemně) no a malá reaguje drsným kousancem a dalšími útoky. Po rozdělení ve výběhu zase cvaká zubama, ježí se a chodí jak krab. Už kratší dobu. Asi ještě nepochopila, že tady u nás ji nic nehrozí. Tak musíme být trpěliví. Takhle drsný jsem to ještě za 15 let nezažila (ale mám jen holky).

Jezzabell - 14.4.2024 16:08
Mila: Od CHS Diamant jsem měla dvě rozetky, každá 350Kč. Dnes jsem si přivezla stříbrnou rozetku za 200Kč;). Takže jak kde. Chovatelce jsem to řekla, ani jedna jsme s mým postojem k ceně neměly problém, koneckonců cena dohodou je dohodou;).
Rozetka zas tak vzácná nění, jen se tady tomu chovné stanice přestalo věnovat. Mám už jen CHS kluky. u kalifrnských tu cenu chápu. Mám i peruánce, alpau- Každý podle svého uvážení.
Anubis je kámoška Dimanatu, ale neměla zrovna nic,

Mila - 13.4.2024 22:38
Jezzabel
- - - - -
Jezzabel ono to je o tom jestli to morčátko opravdu chceš. Mám morčata jen od chovatelů. 10morčat. Rozetu mám, je ze zrušené chovatelské stanice Vortex, narodila se pak v CHS Anubis - červená s kalifornskou kresbou a platila jsem 1000kč. Prostě je to plemeno ketrého je málo a ještě neobvyklá kresba. Zrovna tak jsem dala 1100kč za morčátko US Teddy černobílého dalmatina. Ani mi k němu nedala PP, protože k morčatům na mazlíka PP nedává ( už jsem se stím setkala, mám doma 4 takové kousky) ale prostě beru to tak, že ty chovky také musí z něčeho fungovat a tak si o některé neobvyklejší exepláře o peníze řeknou a beru to tak . prostě to neobvyklé zbarvení chci a tak si zaplatím. A já atyp miluju. i jsem na podzim ulovila na výstavě sheltii černobílou kalifornii. Sice je to rošták a hodně zlobí, ale prostě jí miluju.

Jezzabell - 12.4.2024 13:13
IjaSv: Jí a jak se adaptovala?

IjaSv - 10.4.2024 21:38
Jezzabell - 6.4.2024 23:36
PS: Pro odlehčení - tak co, taky sledujete dalším rokem čápy na hnízdech ve svém okolí? Nebo třeba jen tak na dálku webkou?;)
U nás fandíme Terezce z Třebíče (ta s kroužkem), Tonda letos nedorazil, bohužel, ale má tam nového nápadníka, pracovně Evžena..
https://capitrebic.cz/

PS: Je to návykové:)), po hodině u monitoru, kdy pozorujete jak si upravují hnízdo, nebo letí na dlabanec nebo brání nájezdním čápům svoje, zjistíte, že se nemůžete odlepit;)!
Jsou jich mraky na youtubu, podle lokalit..

Jezzabell - 5.4.2024 14:45
Ehrena: To je jen CHS Basilleusu narodila další mimina (ta za litr..) a na fb píše, že jsou všechna rezervovaná. Ona má pořadník dopředu, než se to narodí. A add jak jsem už psala mnoo..;).

Ehrena - 5.4.2024 10:40
Jezzabell - 3.4.2024 12:48
IljaSv:Punker a Brežněv!:))Neuvěřitelný jména pro morče:)). Teda přijít na veterinu s Brežněvem je hustý!!:)))
Já už fufíka zamluveného mám, díky;). Cpe se mi k němu (v dobrém) ještě roční kamarád, ale toho budu muset odmítnout, Je to alpaca. Ještě čekám, co moje dvorní CHS s coronety, a pak se rozhodnu.
- - - - -
PS: Jen kdyby se našel sameček rozetky, tak to zvážím;).

IjaSv - 2.4.2024 19:30
Jezzabell - koukni sem, jsou tam kluci mláďata, roztomilí kříženci.Já tam nakukuji na Pansy:).
https://kralicciahlodavcivnouzi.cz/category/k-adopci/

Jezzabell - 28.3.2024 18:58
Smirny: Mě už ten inzerát posílala Verča. Mluvila jsem s chovatelkou a ehm 1.000Kč za rozetku mimino fakt nedám.
Už se mi rýsují coroneti a aplacy;), však ono bude něco jiného, rozumného.

Smirny - 28.3.2024 16:18
Jezzabell: pokud sháníš vyloženě rozetku, tak tady jsem tuhle viděla inzerát: https://zvirata.bazos.cz/inzerat/182113864/black-and-tan-coonhound-fci.php

IjaSv - 24.3.2024 21:51
Zbyněk - jsou jí 4roky, u nás je od listopadu. Už dvě vetky mi řikaly, že už aní ke starším morčátkům nového parťáka nedoporučují pokud se mu bude člověk hodně věnovat. U nás tato varianta není vhodná, protože morčátka zůstávají zejména v zimě pár dnů sama doma a pak je vhodné aby jich bylo víc pohromadě a nesmutnili.

Tak jsem si tu postěžovala, přečetla, že je nás víc zrovna ve stejné situaci. Všem držím pěsti ať vše dobře dopadne.

Jezzabell - 24.3.2024 12:57
Sanny66? Vincent byl ve funkční trojce! A za měsíc a šest dnů byl sám.. Jj., vrká mi tu Mavík, takže chápu, jen jsme byli donedavna zvyklí na sedm, pak šest a už jich je pět..Kde jsou ty časy, kdy mi jich tu běhalo ještě před dvěma lety devět..

Sanny66 - 24.3.2024 12:50
Jezzabell: snad se brzy nějaký naskytne. Já mám štěstí, že jsou holky dvě, takže nemusím parťáka akutně hledat. Ale prostě to ticho, první dny jsem nemohla ani spát. Holky se sice honí a řádí, ale prostě ty zvukový projevy jim nějak nejdou.

Jezzabell - 24.3.2024 10:32
Sanny66: U nás přežil Geríska Jarvísek o měsíc a čest dnů..A je to teprve dva dny a je tu strašně mrazivo. Chápu.
Hledám rozetku jak blázen, ale nikde nic. Max. březí samičky, kde jsou už pořadníky na nenarozené..
A jediný junior, ještě, že tu je, je Mavík, kde převzal štafetu po Uhlíčkovi v prosinci. Dala jsem ho s Fíďou do výběhu, to je radosti a mladistvého skotačení! Ty výskoky, popcornování z čisté radosti z pohybu (a to mají velké arény), traktůrkování. A jeho úžasný chraplák, když šustnu s pytlíkem! Rozhýká hned všechny. A toho se prostě vzdát zatím nechci. A aby byli zase šťastní a netruchlili, tak hledám dál a rychle.
Někdy nepomůže, že se k nim dají starší parťáci. I když si to ti zaslouží. Zkouším osiřelého Vinceta kamarádit s Willíkem, který je teď sám. Rozhádali se se Stevem a bydlí každý ve svém, ale v kontaktu s ostatníma.
Willík není konfliktní a Ital, jako Stevek (kaliforňáček), tak to vypadá, že by tam i bydlel, už tam je nakýblovaný skoro dva dny! Ale Stevek jim to vycvakává a na Vincentovi je prostě vidět, že se jen nechce prát, že truchlí a je mu to jedno. Dobře ho ti dva vyučili, ti nikdy nepoužili zuby na nikoho..
Chce to mimino, jinak se mi tohle společenství rozpadne a třetího pohřbívat nechci.

Sanny66 - 24.3.2024 10:20
Bohužel i já se přidávám se bolestnou zprávou. Minulý týden nás opravdu náhle opustil Miloušuv bráška, sice byl zdravý, když nás Milouš v září opustil, ale schovával si v bříšku nádor, který se projevil ze dne den. Seděl v tunelu a byl naježený, tak sme vyrazili, naštěstí tam byla naše doktorka, udělala Uzv už na něm to bylo na houby, volná tekutina v břiše a dva nádory někde od jater. Udělala rovnou probatorni laparoskopii, tam to bylo ještě horší, prorustalo to do střev, takže Brumlu už ani neprobouzela. A jak říká IjaSv hrozně to jeho vrkání a pískání chybí, to sockovaní o mlsky. Holky to vzaly asi docela dobře, učí se chodit škemrat mlsky samy, ale jsou hrozně potichu, občas zaňukaji, ale není to prostě ono. Brumlovi by bylo v létě 5 let 😞 přežil brášku o 7 měsíců.

Zbyněk - 23.3.2024 18:56
IjaSv : tomu naprosto rozumím: ) Starší morčátka už nemají takovou potřebu druhých morčat. Kolik jí je?

IjaSv - 23.3.2024 10:52
Zbyněk - pere se to ve mě. Bude mi chybět to pískání "my chceme jídlo". A načuhování z klece když jdu kolem. Ještě tomu dám čas. Tiffany není podle mě ve stavu kdy by byla schopna nového seznamování. Musí si to odtruchlit, snažím se jí věnovat. V Kralíci a hlodavci v nouzi mají moc pěkné samičky :).
- - - - -
U přátel mají dvě holky. Bude to složitější

Zbyněk - 23.3.2024 07:07
IjaSv : já bych to zkusil - odnesl bych jí přátelům a pokud obě holky ožijí a budou spolu fungovat, vzal bych to jako znamení a skončil. Bylo toho poslední dobou nějak podezřele hodně, že?

Jezzabell - 22.3.2024 12:35
IljaSV: To máš těžký. Každý si to musí rozmyslet. Když se blížím jranici 4řem, taky mě to napadá. Někdy to jde fofrem a za dva měsíce není nic. Mně během půl roku odešlo 6morčat (před cca dvěma lety) a v klech zbyli tři vykulení kluci. Přemýšlela jsem týden. Dýl jsem to nevydržela;), Život bez nich je možná jednodušší, ale pro mě zatím není;),
Chybělo by mi to veselé vítání, bublání a vrkání. Nakrucování a popcornování, traktůrkování ve výběhu;). Tak rychle jsem nedoplnila stav ještě nikdy a 4kluci byli najednou doma.
Teď jich mám pět, hledám šestého.
Ale koukám jako blázen, že na březí samičky, bez ohledu co se narodí(!) je už pořadník?? Jak u psů..Nějak to předběhlo výběr z hotové nabídky..

Bart: No, coronera doteď nemám, byla jsem vděčna za peruánce jako takového, byť je naše zlatíčko (spíš běloušek). Jako neumím si představit schánět alpacu nebo dalmatina (mam doma asi poklad, když je Fíďa stříbrný dalmatinek). A nejsou druhy ani na objednávku.
Chovatelé pokládají chovy jeden za druhým. Chybí rozmanitost.

IjaSv - 22.3.2024 11:28
U nás taky žádná hitparáda. V listopadu jsem musela uspat naši skoro 7letou Píďu. Rozjel se jí zánět rohovky a při té příležitosti se kázalo, že je plná nádorů různých velikostí. K osiřelé 5,5leté Teddince jsem sháněla starší samičku. Nakonec jsem našla z chovky 4letou krásnou dámu. Seznamování nebylo nic moc, ale v přepažené kleci byly obě spokojené že nejsou sami a cca od vánoc už spolu. No a aby toho nebylo málo tak nám začala hubnout Teddinka, ale byla veselá,lítala po kleci, sežrala na co přišla. K vetovi jsme šli až když jsem našla na hoblinách krev a dcera viděla že vyšla z ní. No a závěr - nádor štítné žlázy a k tomu nádor dělohy. Takže jsme se zase rozloučili. A doma se teď schovává v tunelu krasavice Tiffany a i když si předtím vzala opatrně z ruky granulku nebo salát, tak teď přede mnou utíká, schovává se. Naštěstí jíst nepřestala. A já se rozhoduji, zda ji dát k přátelům kterým odešla též v listopadu jedna morčinka ze tří a tím po 15letech s morčátky skončit, nebo začít shánět další starší dámu.
Všem Vašim mourčounům přeji pevné zdraví.

Bart - 22.3.2024 11:18
Jezzabell - naštěstí dostává jen inhalační narkózu. Ale i tak. Vždycky mu tam dám s sebou Emeraid, protože ho ráno v 8.oo odevzdáme a vyzvedáváme až z práce kolem 15h. Ještě že má manžel klouzavou pracovní dobu. Na veterině nechápou, když viděj, jak se na tu stříkačku sápe, div ji nesežere. Do jiných morčat to tam nemůžou ten příkrm dostat. Hold nejsou zvyklí, náš jo a hned je to vidět :-) Mají tam novou sestřičku, tak z toho byla úplně hotová, když viděla morče po zákroku, jak je jak divý po kaši...

No taky mám ten pocit, že je těch malých morčat poslední dobou nějak málo. To už jsme říkali loni, že nejsou k sehnání corroneti a oni zřejmě ani ti ostatní... Tak snad se nějaký prcek najde, ať není smutno.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky