Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Ehrena - včera 13:50
Elene, já jsem je tak měla.
Asi záleží i na typu samičky.
Měla jsem dvě kastrované samičky, Světlinku a Locinku.
Původně jsem samečka chtěla přidat ke Světlince, která byla mírná a moc hodná. Nezvládala ale právě jeho nadšené obtěžování, do té doby totiž žil dle původního majitele sám, tak teď byl obzvlášť dotěrný, a hodná Světlinka ho neuměla usadit a srovnat. Tudíž ho dostala za parťáka Locinka a ta to s ním uměla, srovnala si ho hned a žili spolu spokojeně celé roky až do Locinky předčasného odchodu.

Elene - včera 12:45
Zdravím. Myslíte, že je vhodné umístit kastrovanou samici vedle nekastrovaného samečka (nebo zda raději "fiknout" i jeho, ať neobtěžuje...? - Nerada bych, pokud to nebude nezbytné)? Děkuji.

Ajati - včera 09:00
I
- - - - -
děkuji moc za rady

Ajati - 15.9.2021 07:49
Emmčo, děkuju, mrknu. Máme morčiny přes jaro a léto ve větší venkovní kralíkarně, teď se chystají domů. Chtěla bych novou ubikaci, kde by se jim líbilo, a zároveň byla praktická a nemůžu se nějak rozhodnout, co vybrat. Uvítám kazdou zkušenost do SZ..

Emmča - 14.9.2021 20:52
Ajati: Na bazoši jsem něco viděla. Doporučuji se kouknout tam, pokud tedy nevadí, že je klec většinou použitá. Přeji hezký večer. :-))
- - - - -
Nebo na Spokojené morče. Tam mají opravdu moc heké a kvalitní věci.

Jezzabell - 14.9.2021 13:27
Vlada: No právě, proto se koukám "kolem". Na Hůrce i H-Vetu mi ceny řekli. RTG zubů i CT jsem zatím odmítla, chtěla jsem jen broušení i za to si na Hůrce řekli bez pár frdlíků 2.000,-. To mám u Valeše i s léky na 14dnů! Ale cena operace je téměř stejná.

Vlada - 14.9.2021 12:46
Jezzabell: Nám zpočátku taky dělali velký rentgen všech zubů, cenu už si přesně nepamatuju, ale myslím tak 1,5-2tis., víc to nebylo. Za konzultaci jinde nic nedáš.

Jezzabell - 14.9.2021 11:26
Vlada: 4ku stojí na Hůrce jen CT hlavy, aby viděli pořádně zuby. Tahle operace je za 40kolíků..aspoň u Valeše. A ten to nerad dělá. Takže Hůrka nebo Bílá hora a tam to taky lítá v zatáčkách..Je to náročné a blbě se tam dostává, maká se na tom veterináři i dlouho, tahá to přes rozřízlý krk pod čelistí.
- - - - -
Tady by se braly 2-4zuby zadní, proto ta darda. Prej to Valeš jednou dělal Reny, ale morče nepřežilo rekonvalescenci. Tak nevím, jestli mluvíme o tomtéž.

Ajati - 14.9.2021 10:31
Dobrý den, potřebuji se dost rychle rozhodnout ohledně pořízení nové ubikace pro morčiny do 115 cm.
Uvítám každy dobrý tip do SZ.

Vlada - 14.9.2021 09:43
Jezzabell: jo, připrav si tak 5tis. Ale na druhou stranu tam morčátko odevzdáš a oni ti ho vrátí probuzené. Navíc se probouzí v inkubátoru aby to lépe zvládlo. Jo, v ceně byly i léky.

Jezzabell - 14.9.2021 07:02
Vlada: díky za typ. Určitě to promyslím. Už jsem slyšela, že to dělají jen na Hůrce nebo právě na Bílé hoře. Mám i zprávu od Lietavcové z Hůrky, kde Valešovi popisuje, že to jde, ale je to náročné vzhledem k závažnosti operace. A je to teda i darda finačně.

Vlada - 13.9.2021 21:30
Jezzabell: u nás se trhal jen řezák a stoličky co 3-4týdny v narkoze zabrušují. Jinak to zvládnáme celkem dobře, po tom řezáku to sice bylo zlý. Ale hned druhý den po broušení se skvěle rozbaští. Chodíme na Animal Clinic Bílá Hora k dr. Skladanová, doporučuji to s ní konzultovat, ona se specializuje na drobná a exotická zvířata.

Jezzabell - 13.9.2021 20:34
Ehrena: No to mi povídej! Lancík se právě strašně snaží! Dnes jsme to s Valešem právě ještě oba říkali, že ti co se nejvíc snaží to moc často nevyhrajou:(. On mi to dnes na něm ukazoval, když mu tu tlamku rozevřel, no hrůza hrůz! Nic šílenějšího jsem neviděla. A už se mu to krátí na 14dnů ani ne, spíš 10. Poslední tři dny už fakt trpěl a počítala jsem doma nervozně minuty do Po ráno.Kdybsme nebyli objednaní na devátou, šla bych o víkendu, ale Vlaeš tam nebyl a na Hůrce tak na prd.
Teď se futruje granulema, protože je týden nemohl, chudák.U dokrmu mi skoro sežral i stříkačku z ruky. To je takovej pech! Jen vědět, že to přežije! Ale tuhle záruku mi ještě nikdo nedal.

Ehrena - 13.9.2021 20:13
Jezzabell, u nás to mělo čekat tehdy vloni Tygříka, ale ten lymfom či co to bylo, co se mu udělalo v krku po několikátém broušení po 14 dnech, opakovaně, ten to utnul rychle, takže se trhání nedožil. Možná že je to pro něj lepší, kdoví, co by ho čekalo. Ale stejně jsem se s tím nesrovnala dodnes, on se tak snažil, ach jo! :(

Jezzabell - 13.9.2021 16:01
Je tad někdo, kdo nechal trhat zadní stoličky morčeti? Ty nejzadnější nejlíp. Jsem před složitým rozhodnutím. Lancíkovi se posunul termín broušení už ze tří týdnů na dva. Zadní stoličky se naklání k jazyku a už se dělá rovnou bridge co 14dní.
Nejde to opravit v inhalační narkoze. Minule to zkusili na Hůrce, týden měl Lance zablokovanou jazylku a nemohl polykat ani dokrm! Jsou lidi ,kterým to morče nedalo (rekonvalescenci prosím, operaci obvykle přežijí), ale jsou prý i tací, kterým se to povedlo.
Vůbec nevím, co mám dělat. Stojím před rozhodnutím, ještě párkrát a nechat uspat. Jestli je možnost a máte někdo zkušenost (jakoukoliv), prosím vás napište mi jí. Je to velmi náročná operace, do které se ne každému zkušenému veterináři chce a tak sbírám informace. Díky.

Elene - 12.9.2021 11:27
Zbyněk - 7.9.2021 17:45
Margaritasauerova: mám doma 100 i 120 a s patry, mohu věnovat obě.

Ehrena - 7.9.2021 10:36
Margaritasauerova - 6.9.2021 20:29
Ne prodáváte někdo klec 100?bez vybavení dekuji

Ehrena - 3.9.2021 18:39
Ashara, škoda, tak jsem moc nepomohla, ale někdy to asi fakt nejde.

Ashara - 3.9.2021 18:05
teodora - CHS Domino, paní chovatelka nemá aktualizované stránky ale určitě prcky má, a je opravdu skvělá(

Ehrena - děkuju moc za rady a za popis vašich zkušeností ohledně seznamování, my nakonec tu "novou starou" vrátili chovatelce, ta naše dominantní se chovala jako čímdál větší čůza :( podle chovatelky i její matka byla dost dominantní a nikdy se nesnesla s jinými samicemi, asi v tomto nepadlo jablko daleko od stromu :(

Jezzabell - 3.9.2021 12:53
teodora:mám od paní Vočka, doporučuji;)

Zbyněk - 3.9.2021 09:16
teodora: na FB najdi Věra Rysová - ta z Prahy a napiš jí nedávno jí její supersamička dal 8 mladých a už by měly být k odběru. Pokud nenajdeš, najdu číslo :)

Jezzabell - 3.9.2021 07:40
teodora: Mám morčáky převážně z Diamantu, jsou pokaždé úžasné povahy, zdraví a obvykle mohutní jak prolezou pubertou;), vřele paní Lažanovou doporučuju! A klidně jí zavolej dopředu, ať ti řekne termín, kdy bude mít samičky, ať nepromeškáš!;).

Veronika5 - 2.9.2021 19:07
Teodora: CHS Diamant má brzy k odběru, aktuálně ale myslím už jenom kluky. Vyplatí se ale si na kvalitní morčátka i nějaký ten měsíc počkat...

teodora - 2.9.2021 18:51
Prosím, inzerce tu koukám nějak nefunguje - rádi bychom pořídili dvě morčátka - asi spíš holčičky, nevíte o někom, kdo by měl ted k odběru? Ideálně střední Čechy,Praha, jih od Prahy...moc děkuju

Kájka - 2.9.2021 16:54
Když to tady tak čtu, tak my máme asi štěstí na morčata "miliusové", už podruhé máme 2 samečky (nekastrované) a žádné rvačky apod.
Myslím, že je lepší k dospělému morčeti vzít malé mládě.

Jezzabell - 29.8.2021 17:57
Zbyněk: Dole nejlépe s krytou podestou (plachtou a na vrch deka), aby nenastydla, ono i v chladnějším počasí pro ně, pro nás stále teplo,OD ZEMĚ, může být průšvih na veterině, co je pak pěkně drahá sranda!

Zbyněk - 29.8.2021 16:01
Nedávno tu někdo psal, jk venčil morčátka a když přišel po nějaké době, bylla mrtvá a plná mravenců. Vyjádřil jsem názor, že je zabilo něco jiného a mravenci pak jenom nalezli na mrtvá zvířátka. Ve středu jsem viděl na Hájích v Praze drastickou scénku. Trojice Cikánů - už dospělých, si sedla na trávník a vypustila na pastvu činčiláka. Byl to pěkný kus myši, žádný drobeček. Sameček se pohyboval uvnitř trojice, najednou mezi ně vletěla straka a dvěma klofanci činčiláka těžce zranila. Zoufale naříkal, bylo to rychlé, jak blesk! Když venčíte morčátka, nenechávejte je nikdy bez dozoru, venku jim hrozí tisíc nebezpečí, hlavně od vzdušných dravců, ale také od kun a lasiček. Venčit jedině v kleci, která má dostatečně husté pletivoo a to i dole.

Emmča - 26.8.2021 21:23
Margaritasauerova: Ach jo. Je mi to moc líto. Osud je prostě někdy na houby :-((
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky