Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Diskuze o morčatech


Ostatní diskuze na králíci.cz

ADOPCE
Hledají nový domov!


Nejčastěji pokládané otázky
Před odesláním vašeho dotazu si přečtěte prosíme tyto FAQ.
Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, veškeré texty v menu. Otázky, které jsou zde dobře popsány, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  

Než se rozhodnete položit dotaz do diskuze, přečtěte si, prosím, "Pravidla této diskuze", dále i veškeré texty v menu a zvláště pak "Nejčastěji pokládané otázky" neboli "FAQ". Pro vyhledávání zkušeností ostatních uživatelů je také velmi výhodné použít "Archív diskuze". Pokud se Vámi položené otázky budou týkat informací dostatečně zodpovězených v textech těchto stránek, budou z diskuze vyřazeny, aby se neopakovaly stále stejné dotazy.

Info, Pravidla této diskuze Archív diskuze

Bart - 4.8.2021 12:34
Babby - no jo, dřív se ta koťata utopila a byla regulace.... Prababičky to brali jako běžnou věc. Nechápu, že jim těch zvířat nebylo líto. Slepici zakroutit krkem, ufiknout hlavu mačetou a pochutnat si na polévce. Vybrat nejhezčího králíka, fláknout mu jednu za krk a stáhnout ho z kůže. Maso zadarmo a pečínka na stole. Pro mě nepochopitelný, maso nejím od 15 let. Ale lidi to mají pořád v sobě. Drží se zastaralých názorů, co by se vzdělávali, když to dříve fungovalo. Např. morče ke králikům, ještě jim pomůže od nemocí, zuby si obrousí o tvrdé pečivo (stoličky asi nemá nebo co, ty se neřešej), je to hlodavec, tak proč by nejedlo zrní, že jo, drápy si obrousí o cihlu atd. atd. A když tomu něco je, tak ať radši chcípne. Hodíme to do popelnice a je pokoj, vždyť je to jen taková myš.... Jé, ten pes má zdravotní problémy, s tím jsme nepočítali. Tak ho radši někde vyhodíme z auta nebo přivážeme ke stromu a děj se vůle Boží.... No kde to jsme?
- - - - -
Gabby ne Babby - fakt dneska teda píšu...

Gabby - 4.8.2021 11:07
Jezzabell,
Mas dobre nápady. Měla jsem to nejak vyřešit.
On ani ho nebudu jmenovat, si mysli, že zvíře posadi někde jak vázu a sem tam utře prach. Jenomže to není vse. Je to živý tvorecek.

Bart,
Bydlím na okraji města a zahradu máme mezi dvěma vesnicemi. Chodila jsem všude možne, se psy na te vesnici. Snad se mi nestalo abych nepotkala dvakrát do týdne psa na volno ve vesnici, podotýkám kolikrat, jsme uz byli napadeni, ale lidi nedaj pokoj a budou dal nezodpovědné, nemluvě o tom jak kočky mají furt koťata a pak to dopadá tak, ze ve městě tady(ale to bude asi problem celorepublikovy), jsou všude rozmnoženy kočičky, útulek je odchyta, vykastruje, ale stejne přijdou další a další. Lidi je jim hází z balkonu vse možný.
A přesně tak, neznamená ze když ma člověk spousty zvířat,ze je to láska k nim jaká ma byt.
Záleží jak se o ne starám, jakou jim dam lásku,péči, kvalitní krmeni,zajistit zdravotní péči,neustále se vzdělávat ve světe zvířat. Někdo říká, ze chybami se člověk uci, ale ono chyby a chyby...

Bart - 4.8.2021 10:43
Gabby, Jezzabell - mě by zajímalo, proč si lidé, kteří nemají vztah ke zvířatům, ta zvířata vůbec pořizují. I když, když o tom tak přemýšlím - ono vztah/ a vztah - je to dvojí. Když to vezmu ze svého okolí, tak je to vlastně dost zvláštní, jak to kdo má. Např. nevlastní matka mého skorozetě má dva psy, kočky, králíky a morčata. O psy běžná péče, kočky jsou nějaké lepší plemeno, tak je občas množí a prodává - to je péče suprová, králíci ale s morčatama pohromadě o tvrdým chlebu a senu, bez nějaké větší péče a sledování. Prostě vesnické soužití se zvířaty, jen ty kočky mají větší péči a pani si myslí, jak zvířaqta miluje. Zeď klidně zabije králíka k obědu... Mě může trefit šlak! Ten když taky vidí, jak ty morčata máme jak mimina, a pořád kolem toho skáčeme, tak nevěří vlastním očím. Taky by každý nejezdil co dva týdny se zubama na veterinu, to taky plno lidí kroutí hlavou. Že to prý radši neutratíme a nekoupíme si jiný... Moje ségra kdysi taky malým dětem pořídila morče - podle našeho vzoru a to chudák žilo sotva 3 měsíce. Děti to tahaly a nakonec v létě postříkaly hadicí s vodou. Děs běs. Moje děti na morčata nesměly bez dozoru sahat. Teď si ségra plánuje koupit psa, protože si koupili barák. No chudák pes už dopředu. Ty původní malé děti sice vyrostly, ale ona má teď další z druhého manželství... Ségra podle mě vůbec vztah ke zvířatům nemá, přitom ona si myslí, že jo. Myslím, že tak to má docela dost lidí. Já se zas vždycky zvířat bála a nikdy dříve by mě nenapadlo, že tomu tak propadnu a budu to mít jak mimina, a tak strašně to rozmazlovat. No víc jak ty děti, bych řekla. A co chudáci "covidový mazlíčci" - jak si je lidi pořídili, když byli doma, a pak je zase nechtěli, když začali chodit do práce a neměli na ně tolik času. To je šílený. To je zodpovědnost, to je hrůza!!! Jenže v dnešní době moc zodpovědnost nefrčí.....
- - - - -
Ne zeď, ale zeť - leda by ho zabil o zeď.
- - - - -
Co jsem to zas napsala!
- - - - -
ježiš - covidoví mazlíčci - teda fuj, to mám dneska pravopis

Jezzabell - 3.8.2021 21:22
Gabby: Nj..Je to hrozný a takovýmu člověku jednu fláknout dvoumetrovým borcem je málo..Mělas říct, že morčinka pošla..Zahrabat něco v pleně, a čau. Ani by nic neřešil..Vyfotit spící morče (teda jestli nespí s otevřenýma očima)a avíc mě nenapadá..chjo.
Jo, takhle jsem vyzobla několik morčat, aby se měly dobře, nebo jsem jim pomohla na inzerátech přes azyly po republice..Ale někdy to holt nejde:(. Můžeš podle reakcí toho člověka max. upozornit policii, aby to zkoukli, ale kdybys to aspoň měla nafocený..
Jednou jsem šílenejm susedům nechala zrekvírovat policií rotvajlera. Nechávali ho zavřeného několik dnů v úzké chodbě starého baráku, jezdili tam jako na chatu. Pes vyl tak děsně, až jsem to prostě nevydržela. Policajti přijeli, slyšeli ho, a s veterinární službou z útulku ho rovnou odvezli. Byl několi dnů bez vody, když si vylil omylem misku, bylo po vodě, granule hned sežral, ani nevím, kolik jich tam měl,..A všude, když to otevřeli, jen rozťapaná moč a výkaly..chudák!
Bába na mě nikdy víc nepromluvila, což je mi faaakt ukradený a psa už neviděli!

Gabby - 3.8.2021 20:42
Jezzabell,
Je to tak, bez důkazu nic.
Prave ono šlo o stránku vnější, přerostlý drápy, v kleci 80 Cm jen minihobliny a nejaky tunylek pro křečky, samota. Nehledě na to, ze si ji všimnou jen když ji daji jídlo a pití. Ta ani neví co je to se proběhnout.Strava zrní smeskove. Seno aspon kvalitní je, ale došlo ji ve středu, tak říkám: chudák Pacička by byla dalších 4dni bez sena, pokud by byla sama u nej doma ten tyden. Takže následky by byli fatální. Na cestu k nám měla v misticce tři plátky okurky a kedlubnu. On řekl ze aby se pročistila vždy senem tak ji dá třeba kus zeleniny pak ji dá až za tyden. Chápu ze seno je nejdůležitější ale tak se divím, ze se dožila takového věku tímto způsobem života. Kdyby si nechal o tom něco říct a vzal si to k srdci a viděla bych ze uzná tu chybu a pokusí se jim život zpříjemnit a zpestřit. Ale kdo mu to doma dokáže ? :-( jedine me napadá mu to znepříjemnit ze si hovor natočit s nim až přijede pro holky. A pak to dat k policii. Ale když dneska vidím jaký jsou směšný tresty. Ale znepříjemnit mu to aspoň, třeba aby se mu rozsvitilo(jestli vůbec).

Bart,
Děkujeme. To byla světla chvilka kdy nebyli jak motorové myši. :-D
Taky me to mrzí s Pacičkou.

Bart - 3.8.2021 20:09
Gabby - pěkná trojka! A jak se dají tak vyfotit... To já bych šílela, že se rozeběhnou do tří stran!!! Škoda že to nevyšlo s tou Pacičkou, je to hrůza.

Náš Dave si začal nárokovat misku. Pořád na misce se zeleninou leží. Celou ji zalehne - to je jenom moje, nikdo mi to nevezme!!!! Já nejdřív myslela, že se o tu misku s tou studenou zeleninou chladí a ono ne. Tak musím Nicovi dávat jídlo do jiné. Dneska jsem koupila dvojmisku, tak nevím, jestli to bude lepší. No jsem na to teda zvědavá, puberta už buší na dveře....

Jezzabell - 3.8.2021 18:25
Gabby: Když byli v zoufalém stavu, měli jste je vzít na veterinu, pořídit zprávu a s ní na policajy. Nemůžeš někomu vzít zvíře, i když ho týrá, dokud to neprokážeš..bohužel.
Chápu tvojí objetavost, ale teď už jen můžeš upozornit ty policajty, což ti ovšem majitel osladí tím, že ti zakáže kontakt se zvířaty (to možná udělá i tak, z obavy, abys příště neměla podobné návrhy, co jim jsou očividně proti srsti.. Tam ohledy na zvířata neberou..Jako nejde zachránit všechny a všechno:((..Tady moc pomoci pro ta zvířata není bez souhlasu majitele..

Gabby - 3.8.2021 17:53
Jezzabell, jsou expřítele kamarádky. Letěl se synem do Turecka a Pacicku chtěl nechat samotnou doma ten tyden a fenu ( 14let) chtěl dat do psího hotelu. Tak jsme se nabídly s partnerkou ze pohlídáme. Ale to jsme netušily v jakem stavu je přiveze. tyden jsme je dávali do kupy. A tak jsme zkusila navrhnout ze si je necháme. A tam je ten kamen úrazu. Najednou jsou to členové rodiny atd a ty kecy. Spis je berou jako samozřejmost ze je mají doma a jsou na ne zvykli s tím synem. Tak myslela jsem to dobre, ze by k ty naši trojice přibyla Pacička, která je uz pátým rokem o samotě. A do konce života o samotě uz bude.
- - - - -
Jezzabell, jinak ja mam doma ty tři morciky, co jsou v Albu na fotce a dva pejsky ještě. Měla to byt výpomoc. Nevim jak tohle řešit. On ke proste nedá a ukradnout mu je taky nemohu.

Jezzabell - 3.8.2021 17:38
Gabby: Nějak tu situaci nechápu..To jsou tvoje morčata a pes nebo toho chlapa, co ti je nechce dovolit?
A nebo tam bydlíš v nájmu a on nesouhlasí s dalšími zvířaty?

Gabby - 3.8.2021 17:36
Snažila jsem se vysvětlovat, přesvědčit majitele. Ale bohužel s nedobrou zprávou. Fena i morčinka Pacička jedou domů. Uz tento tyden. Vím, ze mi potečou hrachy slz, které se mi vlévají do oči jen na to pomyslím. Hrůza. Nedokážu přijít na to, jak tu situaci vyřešit, ale ono uz asi není co řešit. Zkažený život rovnou dvojitě.
Když vidím jak ti moji tři hopsálci jsou šťastní a ze by tam byla s nimi i Pacička šťastná,tak kvůli arogantnimu člověku vůči životu druhých bude v samotě. A nejen samota, žádná láska a ani péče. No děkuji vám za podporu.
Teď budu přidávat příspěvky o te naši trojici.
Abych vám je představila. Samec Vilda(3 roky, ale v březnu slavil u nas roční prineseniny), Vivinka( te byl take na jaře rok) a Albínka( te bude tak podle drapků ani ne rok a v lednu příštího roku bude slavit první prineseniny).
Až budu mít chvílku tak hodím do alba jejich fotky.
Tak děkujeme za přijetí mezi vás. Hezky den vám všem i morčíkům.
- - - - -
Zasilam odkaz na foto těch našich hopsalků.
http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=34912

Jezzabell - 2.8.2021 19:38
Vlada: Jojo, parťačka nekompromisně toloustne, jak se to nekontroluje;), to znám! Zedík, dokud žil, byl to samé. Když byl zdravý, baštil Lancíkovi všechno co nestihl sníst. Tak jsem pak Lancíka na jídlo oddělovala, ale to zas nechtěl bez něj žrát..Takže jsem to holt nechala a Lancíka dokrmovala. Teda druhá porce byla piďi a pro Zedíka "tak akorát", protože mi bylo jasné, že se nejdřív brhne na tu druhou! Nj..už je to čtvrt roku, co je Zedík pryč. A Lancík se teprve teď probírá ze smutku!! Trvalo to strašně dlouho a stejně nepřijme nikoho jiného, kromě Vall-íka, kterého mu tam občas pustím. Ten je dědula a voní všem, obrovský dobrák!;). Ale Bondík, jeho parťáček vždy po 2-3h vyšiluje, tak to nejde na dlouho. Lancík totiž obývá nejsvobodnější arénu, odkud vyběhne kdy se mu zachce (teda když tu není Cedrik, pak jen na noc) a před tím tam bydlel Vall-ík, když měl za parťáka ještě svobodomyslného Julíska..Tak si moc dobře pamatuje svoje místo a domek!;)
Ale to Bondíkovi nejde dělat pořád, že.
Se solitérem je to pak problém, obvzlášť, když je marod jako Lancík.
Oni ty morčecí vztahy jsou mnohdy docela propletené a než to panička pochopí...;).

Vlada - 2.8.2021 06:03
Jezzabell, Bart a Zbyněk: Díky za vaše zkušenosti.
Jinak chodíme na Bílou horu. Zatím tak jednou měsíčně na zadní stoličky, brousí při inhalační narkoze a pak morče probouzí v inkubátoru. Teď se termín zkrátil na 14 dní, navíc problém s vynikajícím se řezákem. Dosud jsme nebyli nuceni dokrmovat, cca dvakrát týdně vážíme a je to pořád stejné. Jen si Fati musím občas vzít a krmit jí, boť by jí to parťačka Rozi sbaštila.

Bart - 1.8.2021 22:53
Vlada - já myslím, že se to zvládat dá, vždycky půjde o ty první dny, než zuby (jak stoličky tak ty přední) trošku povyrostou a budou moci normálně kousat. U nás to s předními zuby jde bez dokrmování, ale když tam jsou i ty stoličky, tak se asi bude muset i dokrmovat. Ale jak jsem říkala, zuby rostou fakt rychle, tak je to vždycky pár dní. Nejlépe se to pozná, když už může sám kousat salát. Ten je slaboučký. Na něm se poznají vždycky i problémy se zuby. Já to používám jako test, jestli už můžu dávat normální jídlo. Nebo podle toho poznám, že je nějaký problém. Jak se vytvoří most u stoliček, taky jim salát kousat nejde. A když to jde, zuby fungujou.
- - - - -
No držím palce, my máme se zuby taky pořád problémy. Měly jsme skoro se všemi morčaty. Ale jsou tu i horší věci. To si člověk nevybere.

Jezzabell - 1.8.2021 22:26
Vlada: U nás Lance chodí na broušení těch nejzadnějších stoliček co 14dnů. Jinak vznikne "bridge", a ten se musí taky v narkoze uštípnout a zbrousit zuby. Jelikož to jsou ty nejzadnější zadní, nedá se tam přes jazyk dostat než v plné narkoze. V částečné inhalaci prý hrozí zranění morčete.
Když bych to nechala dýl, doroste ten bridge, jinak to občas zbrousí Valeš přímo bez narkozy jen několika pohyby a je to na dalších 14dnů v klidu. Ale on už má tak špatný skus celkově, že defacto hrajeme o čas. A to dokrmuju 2-3x denně už rok a půl pořád.
U vytržení zubů se prý morče může naučit jazykem posouvat potravu, ale jednoznačně kašovitou, jinak se podle mě udusí. Co zvládnou ty extra zadní (pokud je má v pořádku), nevím, ale asi to žádná hitparáda nebude..
A to jezdíš na Hůrku? Prý tam jsou megaspecialisti na zuby..třeba bys to neměla daleko, nevím..
- - - - -
Jsem to mozna blbe napsala, neda se tam dosta bez narkozy pres ten bridge;).

Vlada - 1.8.2021 20:58
Bart: řezák se hýbe, je tam problém i s prorůstáním kořenů. Nevím, jak to bude pak morčátko zvládat s kousáním. Je mi jasné, že po zákroku to bude spíš o dokrmování. Taky nevím jak dlouho to bude ještě reálné s častým zabrušováním stoliček.

Bart - 1.8.2021 19:30
Vlada - jestliže chodíte pravidelně na broušení stoliček, tak vytržení zubu nemůže být problém. Sice bude ten horní přerůstat, ale když už budou brousit ty stoličky, tak rovnou vezmou i ty řezáky. Nevím sice, proč ho chtějí trhat, u nás zub prostě vypadl a už nedorostl. Tak že taky co dva týdny broušení, naštěstí jen přední, tak že bez narkózy. Je to ale šílený, fakt ty zuby rostou čím dál tím rychleji.... Navíc po zkrácení předních zubů potom tak 3 dny nic neukousne, musí se jídlo krájet, i salát na proužky. Nebo strouhat.
- - - - -
Píšu horní, ale vlastně nevím, který chtějí trhat... Myslela jsem ten protilehlý k vytrženému.

Vlada - 1.8.2021 12:41
Zbyněk: Chodím na Bílou horu, pravda vetka nabízela buď sledování cysty nebo kastraci. Je pravda, že má stále říji a obtěžuje svoji parťačku, která je o dva roky starší. Morče baští seno, trávu, zeleninu na drobné proužky, jí pomalu, ale celkem dost, dokrmovat nemusíme. Má chuť k životu i jídlu, ale je vidět, že jí to dělá problémy.

Zbyněk - 1.8.2021 11:03
Vlada: věk na kastraci je tak akorát, čím později, tím hůře. Nevím, jakou metodu používá tvoje klinika, ale cysta jí může zabít za půl roku, ale také se s ní klidně dožije osmi let bez problémů, nelze to nikdy určit. Pravda je, že samička zdravá není, zoubky jí nepřerůstají pro legraci. Jak baští seno, málo, hodně, vůbec? Inhalačka je daleko lepší, to je dobře. Na Hůrce trvá korekce zoubků asi patnáct minut -předáš morče a za čtvrt hodiny odcházíš s plně probuzeným chlupáčem:)

Gabby: já bych se snažil majitelce vysvětlit, že morče je mnohem spokojenější ve smečce. A klidně bych samičku přihodil k ostatním. Je možné, že přes držku dostane překvapivě sameček, pokud bude dělat samičce nemravné návrhy a ona na ně nebude zvědavá:)) Jednou jsem přinesl kamarádce samičku, která o zabřeznutí nestála a kamarádka mi tvrdila, že její zkušený samec nakryje i kozu:) Dalli jsme jí k němu, on zabublal a napoprvé jí nakryl, protože samičku překvapila změna prostředí. Šli jsme si dát čaj a najednou šílený vřískot ubíjeného samce, přiběhli jsme, klučina se vuděšeně krčil v koutku a samička měla v tlamičce otep jeho chlupů:)) Samec nemusí být automaticky dominantní:)

Vlada - 1.8.2021 10:29
Zbyněk: Díky za názor, ale právě do kasrace se mi moc nechce. Jedná se zatím o malou cistu na jednom vaječníku. Kdyby jí neuspávali při broušení, asi by se na to nepřišlo.
Jinak dostává instalační narkozu a probuzení probíhá v inkubátoru. Morče dostanu za cca 1hod celkem čilé.
Co říkáš na vytržení řezáku, nebu jí to omezovat? Mj. I když jsme tam tak často, stále baští sama a jí i seno. Jen to jde o dost pomaleji. Vetka nám ukazovala i foto, jak vytvoří stoličky za cca 14 dní most.

Gabby - 1.8.2021 07:50
Zbyněk,
Tak budu doufat, že to proběhne dobře. Tedy jestli k tomu dojde.
Určitě napíší až budu vědět zda samička zůstane u nas nebo se bude muset vrátit.
Jsem nervózní sama. A děkuji za názor.

Zbyněk - 1.8.2021 06:07
Vlada: má toho chudák nad hlavu, nejhorší jsou ty zoubky. Nevím, jeslti dostává inhalačku na to broušení, protože klasická narkóza strašně zkracuje život, pokud se opakuje. Kastrace samičky stojí cca 3000 korun a já bych jí tu šanci dal, samozřejmě je potřeba počítat s tím, že jí morčátko nemusí přežít. Kastroval jsem několik samiček - na tři jizvy, tedy děloha šla spodem a vaječníky bokem. Tato metoda je hodně šetrná pro střeva, ale daleko bolestivější, všiml jsem si, že samičky se vzpamatovávají úměrně věku - půlroční se srovnala za den a půl, čtyřletá za pět dní, ale přežily všechny a byly tu pak ješyě dlouho.

Gabby: pokud se smečka nesrervala, nechal bych holčičku pohromadě, to je v pohodě. Někdy může být starší samička dominantní a pak je zle, protože naruší chod smečky, ale tady to na problém nevypadá. Hubená je zřejmě ze stresu a nekvalitní stravy, přiibrat ještě může, mě se podařilo vykrmit i šestiletou samičku, ale ne vždycky to jde, někdy si prostě báhu drží, ale nijak jí to nevadí:)

Gabby - 31.7.2021 21:44
Diky moc, určitě dam vědět. Hezky zbytek víkendu.

Ehrena - 31.7.2021 20:32
Gabby, držím palce, ať to dobře dopadne, dej pak vědět.

Gabby - 31.7.2021 14:04
Ehrena,
Ono to může být jak to stravou a stářím. Chci ji z toho všeho dostat. V pondělí to bude rozhodující. Kdyz jsem viděla ty její drápky...daly jsme to aspoň o nějaký kus, vždyť nemohla chudinka ani chodit.No někteří lidé by neměli chovat ani pavouka u stropu. Hrůza. Prosím držte pěsti ať se nám ji povede nechat si Pacičku.

Ehrena - 31.7.2021 13:19
Gabby, pokud je hubená z nedostatku stravy, tak by přibrat měla, ale může to být už i věkem, naše morčata už cca od těch 5 let jdou s váhou taky dolů. Hubeným starším či po nemoci přidávám do granulí i ovesné vločky.

Gabby - 31.7.2021 11:40
Ehrena,
Děkuji za odpověď. Vím,že se samečkem problém nebude. Spíše si myslím,že si to Vilda srovná.
Jinak k Pacičce (ta samotná pětiletá), jsem si jistá,že by jí to oživilo,pět let byla sama. Je živá,píská na vše co se šustne. Jen mě trápí že je hubená. Myslíte že lepší stravou přibere nebo už je to seniorským věkem. No i když jakou stravu měla doposud bych se tomu ani nedivila. Kdyz nám zůstane (budu se snažit ze všech sil),čím ji přilepšit aby zdravě ještě aspon něco nabrala? Chuť má velikou. Děkuji

Vlada - 31.7.2021 10:39
Zdravím všechny kdo mají zkušenosti se zoubky a kastrací.
Moje cca 4 letá samička Fati začala mít letos v dubnu problémy se zoubky. Chodíme na broušení, termín se postupně zkracuje, nyní už po 14dnech. Navíc má problém s řezáky, bylo by potreba vytrhnout, jak nám řekli na veterině a zároveň cystu na vaječníků což nabízí kastraci. Myslíte, že to morče zvládne a co teprve ty stoličky. Díky za jakoukoliv radu.

Ehrena - 31.7.2021 09:15
Gabby, to by neměl být problém. Dej je všechny do velkého výběhu, nejlépe se spoustou schovávaček, úplně ideální je venku na trávě, ale nevím, jestli máš tu možnost. Jinak jim dej krmení na víc míst, aby se k němu bez problémů dostala i ta samička, a sleduj, jak to bude probíhat. Někdy jsou problémy s mladšími samičkami, že se na ty starší v už horší kondici vytahují a prohání je, ale nemusí to tak nutně být. Se samečkem by problém být neměl. Holky se mezi sebou nervou do krve, takže i případné neshody by se měly do pár dní srovnat, chce to vydržet. A hlavně dostatečně velký prostor pro ty čtyři, nevím, jaký máš.
A pokud by přesto byl problém a nesedlo by si to, můžeš pak vyzkoušet tu variantu se samičkou po odstavu.
Já takhle začleňovala různě staré samičky do party vícekrát, někdy jsou to trochu nervy, záleží na povaze těch morčat. Ale jak říkám, chce to vydržet.

Gabby - 30.7.2021 22:32
Zdravim vespolek.
Potřebovala bych radu abych neudělala nějakou chybu.
Mám kastrovaného samce a k němu dvě samičky. Samec stáří 3roky, samice jeden rok a druhá samice skoro rok. Žijí spolu s šťastne. Mám doma teď na hlídání samičku 5 let,vím že není nejmladší. Nelíbí se mi jakým způsobem prožila svůj život v jedné kleci. O stravě nemluvě. Rozhodla jsem se za ní bojovat a pokud se povede zůstane u nás na trvalo. A teď můj dotaz směřuje k tomu jak nejlépe tuto pětiletou samičku seznámit se zbytkem. Trhá mi srdce,že by šla zpět do samoty s nulovou péči. Chci to zkusit a proto se ptám,jak na to ? Byl by někdo zde ochotný mi prosím poradit? Jako možnost se ještě nabízí pro ni samička po odstavu. Ale kapacitami by se mi spíše hodilo to seznámení s naší trojkou. Budu ráda za každý názor. Děkuji moc.

Jana_Praha 10 - 30.7.2021 07:14
MORČATÁRNA nabízená za odvoz ze dne 7.7. (umístila jsem inzerci sem do diskuse z důvodu spamu ve správné sekci) je již REZERVOVANÁ a bude snad brzy dobře sloužit morčecímu azylu.
Archív diskuze | Fotky z akcí | Alba uživatelů
 

Starší příspěvky