Pořizujeme morčeO morčatechKam na veterinu?Seznam CHS

NemociJídelníčekBydleníPlemenaHygiena


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

FAQ

Pravidla

Registrace Alba Chat Diskuze Inzerce

  


Vážení a milí, abychom předešli slovíčkaření, které je některým velmi milé, upozorňujeme, že v těchto pravidlech, přestože jsou již poměrně rozsáhlá, nemůže být obsažena a popsána každá situace, která může nastat.

Proto nebazírujte na doslovném znění pravidel a vězte, že maminka, šéf a administrátor má vždycky pravdu. Myslejí to s vámi (snad až na výjimky) totiž všichni dobře.


 

Netiketa - o pravidlech slušného chování v internetovém světě :-)

Kam se obrátit, když...?

 • Pokud se jedná o dotaz technického rázu, obraťte se na e-mail  poncik@kralici.cz (Ucho 007).
 • Při zapomenutém heslu k přezdívce pište na morcata@kralici.cz (anhelli). Potřebujete-li řešit problém týkající se Vaší zaregistrované přezdívky, uveďte tuto přezdívku v textu zprávy (včetně případné diakritiky)!
 • Dotazy k inzerci a prosby o smazání již neaktuálních inzerátů patří na janaparoubkova@seznam.cz (Jája).
 • O diskuzi, její slušnou úroveň a mazání nevhodných příspěvků se starají převážně uživatelky anhelli (morcata@kralici.cz) a haslerka (xxchucky@gmail.com), případně Jája (janaparoubkova@seznam.cz). Na ně se obracejte se svými připomínkami nebo dotazy ohledně moderování diskuze.
 • Jména a odkazy řeště opět na poncik@kralici.cz (Ucho 007).

 

Registrace


Proč se registrovat?
Do diskuze lze psát i anonymně, bez zaregistrování se. I v případě, kdy se rozhodnete napsat svůj příspěvek anonymně, uveďte prosím nějakou přezdívku nebo jméno pro lepší orientaci, až vám budou ostatní uživatelé odpovídat. Pokud by za den všichni anonymní přispěvatelé nepoužili žádné jméno/přezdívku, nevědělo by se, komu směřují odpovědi. Anonymní přezdívky nelze použít ve vyhledávání v archivu. Anonymní přezdívku může bez problémů použít více různých uživatelů.

Výhody registrovaných přezdívek:

Pokud jste se rozhodli zaregistrovat, máte navíc tyto výhody:

 • možnost získání přístupu na chat;
 • možnost vytvářet svá alba;
 • možnost vyhledat si své příspěvky a odpovědi na ně v archivu;
 • možnost registrovat svou přezdívku na pořádaných akcích (srazy morčatářů a jejich mazlíčků, ankety, účast na tvorbě vlastního kalendáře...);
 • vaše přezdívka je chráněna heslem a nemůže ji zneužít jiný uživatel bez znalosti hesla*.

* Chodíte-li na diskuzi z některého veřejného počítače, např. ve škole nebo internetové kavárně, případně máte-li doma nezbednou ratolest nebo sourozence, který by mohl "z legrace" psát na diskuzi pod vaší přezdívkou, vždy se ve vlastním zájmu ODHLAŠUJTE!

Volba přezdívky
Pro registraci si budete muset zvolit unikátní přezdívku, která bude snadno zapamatovatelná a bude vám blízká. S narůstajícím počtem uživatelů je tato podmínka stále těžší, přesto ale doporučujeme věnovat výběru dostatečnou pozornost. Není vhodné volit přezdívky obsahující nesmyslný sled znaků, přezdívky příliš dlouhé nebo s jinými znaky než písmeny, čísly, případně mezerami. Takovéto přezdívce nebudou povoleny další výhody registrovaných uživatelů, jako jsou alba a chat. Administrátoři si vyhrazují právo blokovat tyto výhody i těm nevyhovujícím přezdívkám, které zde dosud nebyly popsány.

Není povoleno registrovat více než jednu předívku na jednoho uživatele!

Informace o uživateli
Po zaregistrování si prosím vyplňte informace k vaší přezdívce. Není to povinné, ale je to dobré vodítko pro seznámení se s ostatními uživateli. Informace o každém uživateli uvidíte jak po stisku tlačítka "Obsazené přezdívky", tak po jednoduchém najetí myší nad přezdívku ostatních, kdy se zobrazí bublina s informacemi, které o sobě uživatel uvedl. Budou se vám také zobrazovat na chatu.

Ze zkušeností: Informace o místě vašehoho bydliště, byť i přibližná (např. "Praha") vám může být velmi užitečná ve chvíli, kdy budete od ostatních uživatelů potřebovat rychle poradit dobrého veterináře ve vašem okolí nebo když budete shánět náhradní samičku pro odchov vašich osiřelých mláďat.


 

Alba a chat


Přidělování alb a chatu

Podmínky pro přidělení alb a chatu:

U své přezdívky máte uvedeny následující informace:

 • alespoň jeden kontakt na sebe
 • své bydliště (velmi praktické, když přijdete s nějakým zdravotním problémem morčete a ostatní uživatelé mohou ihned poradit dobrou veterinu v okolí)
 • krátký popisek o svých (popř. plánovaných) morčatech (vhodné je napsat třeba pohlaví, věk, název chovatelské stanice apod.)

Pokud jste si jistí, že výše uvedené podmínky splňujete, můžete si napsat o alba a chat soukromou zprávou uživatelce anhelli.

Nepovolují se:

 • uživatelům, kteří si registrují z jakéhokoliv důvodu více než jednu přezdívku;
 • uživatelům, kteří nemají zájem o morčata a cokoliv s tímto tématem spojené, nevlastní morče nebo to ani nemají v úmyslu, a na chat jdou "jen pokecat". (Je velké množství jiných chatů na internetu určených k nevázanému pokecu, tento je na stránkách s konkrétní tématikou a je určen pro stálé uživatele morčecích stránek);
 • uživatelům, s kterými byly opakované špatné zkušenosti v minulosti;
 • anonymním uživatelům, kteří si nevyplnili žádné nebo minimální informace ke své přezdívce do nastavení;
 • nevyhovujícím přezdívkám (viz Volba přezdívky);
 • zejména chat se nepovoluje čerstvým uživatelům, kteří ještě ani nepsali do diskuze.

Alba
je systém sloužící k nahrávání vašich fotek. Jsou rozdělena na veřejná (fotky vašich nebo cizích morčat - pokud obsahují fotku jiného zvířátka, tak jen za účelem zveřejnění jejich případného soužití nebo nesoužití) a neveřejná (v omezeném množství lze alba použít i na jiné než králičí fotky - např. vašich dalších mazlíčků).
 

Pravidla alb:

 • Veřejná alba:
  - zobrazují se na seznamu Alb uživatelů
  - odkaz na veřejné album můžete umístit do Diskuze a tak upozornit, že máte nové album, kterým se chcete ostatním uživatelům pochlubit.
  Prosíme však, abyste svůj odkaz v příspěvku vždy nějak konkrétněji uvedli, protože odkazů v diskuzi bývá mnoho a samotná adresa nebo fráze "nové fotky morčátek" ostatním uživatelům mnoho neřekne - viz. dále o psaní do diskuze.
  - Veřejná alba se týkají pouze morčat. Pokud chcete udělat album s fotkami např. svého psa, označte jej jako neveřejné. O fotky se můžete potom podělit prostřednictvím odkazu například na chatu.

   
 • Neveřejná alba:
  - není povoleno vkládat fotky s pornografickou a erotickou tematikou, stejně tak politickou, náboženskou či komerční. Dále není povolena propagace drog nebo jiných návykových látek.
  - mají omezený prostor, pokud budou neveřejná alba zabírat příliš mnoho místa, mohou být automaticky mazána
  - nezobrazují se v seznamu Alb uživatelů a nematou proto návštěvníky, kteří si přišli prohlédnout pouze obrázky morčat

   

Postih:
Pokud některý uživatel bude pravidla užívání alb porušovat, budou mu alba smazána, odebrána a znovu nepovolena, případně odebráno právo užívat dalších výhod registrovaného uživatele.


Chat
na rozdíl od diskuze slouží registrovaným uživatelům k povídání si i o jiných tématech než jsou morčata a péče o ně. Lze si zde domlouvat např. osobní schůzky a další soukromé věci. K probrání na chatu doporučujeme i obsáhlejší vysvětlování chovatelských záležitostí, které by diskuzi příliš zahlcovaly. Chat není archivován v databázi. Pokud si chcete některé příspěvky z chatu uložit, použijte tlačítko Historie a danou věc zkopírujte nebo uložte celou stránku historie na váš disk.

Možnosti chatu:

 • Lze šeptat jinému uživateli (pomocí lomítka: /přezdívka text). Šeptaný text nevidí žádný jiný uživatel chatu.
 • Lze si zvolit barvu vlastního písma.
 • Lze používat emotikony a vkládat odkazy.
 • Při najetí kurzoru myši nad poznámku "Na chatu si právě povídá ... lidí" se objeví bublina s výpisem přezdívek uživatelů, kteří jsou právě na chatu přítomni.


Vlastnosti chatu:
Odchodem posledního uživatele z chatu obsah chatu mizí. Chat se v několikasekundových intervalech stále obnovuje. V pravém sloupečku vidíte, kteří uživatelé jsou momentálně v místnosti. Když najedete myší nad jejich přezdívku, zobrazí se vám v jaké barvě uživatel píše, informace, které o sobě uvedl, jak dlouho je již na chatu a případně jak dlouho je neaktivní (tzn. nemluvil veřejně ani šeptem). Je možno poznat, zda se jedná o muže nebo ženu.

Nejsou povoleny příspěvky:
 

 • hrubé, sprosté, prudící a jinak narušující pohodu mezi uživateli;
 • obtěžování ostatních uživatelů "tapetováním" (posílání bezúčelného množství emotikonů nebo stejných příspěvků);
 • slovní napadání ostatních uživatelů.


Postih:
Za jakékoliv narušení pravidel chatu budete "vykopnuti" z chatu Bossem, tedy administrátorem chatu, na dobu, která se jemu bude zdát úměrná vašemu prohřešku. Při opakovaných problémech vám bude možnost chatu odebrána, při dalším narušování pravidel vám mohou být odebrány další práva a výhody registrovaných uživatelů.
 

Diskuze


K čemu slouží diskuze?

Diskuze slouží k předávání všeobecných i odbornějších rad o morčatech mezi chovateli – toto je prvotní účel diskuze. Zde také můžete pokládat své otázky jiným uživatelům, můžete sdílet své zkušenosti, příběhy ze života morčat a morčatářů, sdílet radosti, starosti i smutky vašeho soužití s morčaty. Pozor ale, aby diskuze nepřešla v chat.

 

Diskuze se archivuje pro pozdější možnost vyhledání informací. Můžete pak následně využít Archivu a tam si dohledat například příspěvky od konkrétního uživatele nebo veškeré příspěvky ke konkrétnímu tématu atd. Záleží, jaké požadavky do vyhledávání v archivu zadáte. V diskuzi odkaz na archiv najdete nejen nahoře napravo kousek pod oknem, do kterého se píší příspěvky, ale i dole na konci diskuze.

 

Vpravo od diskuze jako první je umístěn odkaz na místní e-shop s velmi širokou nabídkou, jehož služby můžete využít.

 

Hned pod e-shopem jsou nečastěji pokládané dotazy. Další potřebné informace máte možnost ihned získat v zeleném poli v horní části diskuze. Jsou tam umístěny odkazy, pod kterými se ukrývá spousta užitečných rad (jídelníček, péče, chov atd.). Doporučujeme - přečtěte si je dříve (případně využijte archiv), než položíte dotaz v diskuzi, protože na většinu vašich otázek tam naleznete odpověď.

 

Máte možnost si prohlédnout i alba s morčátky registrovaných uživatelů diskuze, odkaz je umístěný dole pod diskuzí.

 

Diskuze má jiná pravidla a možnosti než chat. Zde nejsou uživatelé stále přítomni, funguje spíše na principu zanechání příspěvku ve formě ucelené srozumitelné zprávy, na kterou odpoví jiný uživatel, který zná odpověď a v tu chvíli je v diskuzi aktivní. Proto neočekávejte, že odpověď na svou otázku obdržíte ihned. Dotaz nepokládejte opakovaně, vyčkejte, až někdo z přítomných odpoví. 

 

 

 

Pravidla moderované diskuze:

 • Nejsou povoleny příspěvky nemorčecího charakteru.
 • Nejsou povoleny odkazy na aktualizaci webových stránek zdejších uživatelů.
 • Dále nejsou povoleny příspěvky hrubé, sprosté, prudící, agresivní a jinak narušující pohodu mezi uživateli.
 • Z důvodu zjednodušení komunikace si všichni účastníci tykají. Tímto odpadne nejistota, komu je vhodné tykat a komu vykat. V diskuzi si jsou všichni rovni a nikoho neopravňuje věk k tomu, aby to nevybíravě a agresivně dával mladším ročníkům najevo. Ruku na srdce – věk není patent na rozum.
 • Není zde povoleno chatování (tzn. nesouvislé jednoslovné nebo jednovětné příspěvky, styl rozhovorů používaných na chatu - k tomu slouží právě samostatný chat).
 • K běžnému popovídání a tlachání slouží chat a „Soukromé zprávy“, nikoliv diskuze.
 • Je nutné dbát na jistou estetičnost příspěvků, i co se týče gramatických chyb - je to nejen vaše vizitka, ale i vizitka diskuze (příspěvky se archivují).
 • Dbejte na to, aby diskuze byla zajímavá a přínosná pro všechny ostatní příznivce morčat.
 • Dotazy co nejlépe formulujte, aby bylo srozumitelné, na co se ptáte.
 • Odpovídejte jasně, stručně a výstižně, bez emocí, kritizování a zbytečné „omáčky. Příliš dlouhý text je nepřehledný, špatně se čte a důležitá informace v něm může být lehce přehlédnuta.
 • Pokud již jiný uživatel správně odpověděl (či uživatelé), není třeba znovu psát stejnou odpověď. Mnohonásobné stejné odpovědi dělají diskuzi nepřehlednou.
 • Pokud je možné odpověď nalézt v zeleném poli diskuze, v „Často pokládaných otázkách“ nebo v archivu, odkažte tazatele na tyto zdroje a neodpovídejte na dotaz, který byl již mnohokrát zodpovězen. 
 • Chválit morčátka na fotkách můžete přímo v albech uživatelů, nikoliv v diskuzi. K tomuto účelu je v albech možnost vložení komentáře.
 • Zvláště nové uživatele prosíme, aby, než se plně zapojí do diskuze, nejdříve pár dní sledovali, jak to v diskuzi chodí a teprve pak odpovídali na dotazy.
 • Nováčky, ale i stávající účastníky žádáme, aby odpovídali pouze na otázky, u kterých jsou si naprosto jisti správností odpovědi. Dále se také ujistěte, že jste svou odpověď přesně formulovali a podali ucelenou radu se všemi souvislostmi. (Např. odpověď "Natynka-1,5 roční samička je už na mláďátka stará, je pravděpodobné že by nastaly komplikace."Je zavádějící. Chybí tam "na první" mláďátka.) Myslete na to, že mnoho začínajících nezkušených morčatářů zde čerpá rady, poznatky a zkušenosti a každé takové opomenutí je zbytečně mate. (Tento bod byl sepsán podle příspěvku AnnaviReese v diskuzi, děkujeme.)
 • Odpovídejte, pokud znáte stoprocentně odpověď, pokud neznáte, do diskuze se nezapojujte. Odpověď ve stylu „Já si myslím, že by to takhle mohlo být, ale jistá si nejsem.“ je naprosto zbytečná a nadělá více škody než užitku. Berte, prosíme, ohled na ty, kteří pokládají dotazy a kteří čekají na fundovanou odpověď.
 • Odkazy musí obsahovat přímo stránku, na kterou odkazujete, a ne hlavní stranu webu, odkud se uživatel musí k inzerované informaci proklikávat.
 • Admini dohlížejí na dodržování úrovně diskuze a je na jejich uvážení, kde se nachází hranice v případě sporného příspěvku.

 

Co všechno se v morčecí diskuzi schovává:

 1. Vulgarity, spam a vyloženě urážlivé příspěvky.
 2. Výkřiky typu "Ahoj lidi!" nebo "Je tu někdo?"
 3. Příspěvky nesouvisející s morčaty.
 4. Příspěvky na téma jihoamerické recepty z morčecího masa, zkrmování morčat hadům či jiné "vtipné" poznámky ohledně pojídání morčat. 
 5. Opakující se dotazy, osobní vzkazy, což se týká i opakovaně vložených odkazů na alba se slovním doprovodem "kdo jste ještě neviděl....."  apod..
 6. Žádosti o alba a chat (viz. pojednání o přidělení alb a chatu)
 7. Budou schovány jakékoliv komerční příspěvky, reklamy, inzertní příspěvky (nekomerční inzeráty patří do Inzerce). Výjimkou je například netypická inzerce případně nabízení nalezeného morčete, o kterém bylo předtím psáno na diskuzi, a podobně).
 8. Chatování pár uživatelů, dokonce i související s morčaty (převoz a podobně). Taková domluva už patří do SZ, případně mailu - nezúčastněné nezajímá.
 9. Rozhovory mezi uživateli, které jsou na úrovni chatování, neboť nejsou pro diskuzi a ostatní účastníky žádným přínosem, jen diskuzi zahlcují.
 10. Diskuze přešlá do vleklých sporů.
 11. Příspěvky týkající se aktualizace webových stránek zdejších uživatelů budou vždy mazány.
 12. Samotné odkazy bez označení, co na nich uživatel najde. (Pozn.: Protože jsme diskuze o morčatech, lepší než pouze "nové fotky" je připsat bližší označení, například o které jde plemeno, vrh, že "to a to morče mě dneska rozesmálo, no podívejte se sami..." Můžete také přidat pár vět o tom, jak jste fotky tvořili a co to pro vás znamená. Diskuze může i pomoci uživatelům sdělením svých radostí nebo smutků radost rozšířit a smutek trochu zmenšit. Jen se musíme všichni snažit.)
 13. Mnohočetné odkazy na alba, či webové stránky zahlcují a znepřehledňují diskuzi. Proto je povoleno maximálně pět odkazů v jednou příspěvku. Jak bylo již výše uvedeno, je třeba, aby každý odkaz měl slovní komentář. Ne každého baví klikat a otvírat odkaz, který je pro tohokterého účastníka diskuze nezajímavý a zbytečný.
 14. Osiřelé pochvaly alb - např. "Krásné fotky", "Hezká miminka" a podobně. Výjimkou jsou pochvaly fotek, které zároveň komentují nějakou fotografii, nebo na pochvalu navazuje dotaz. Toto je zvláštnost morčecí dikuze a je to proto, že se zde objevovaly stránky plné výkřiků "hezká morčátka" :-)
 15. Neopodstatněné používání klávesy CAPS LOCK. Upozorňujeme, že použití této klávesy do jakékoliv diskuze je považováno za neopodstatněné téměř vždy. Vypadá to, jako kdybyste na ostatní KŘIČELI. Dále i příspěvky s velkým množství vykřičníků a otazníků, závorek u smailíků, příliš velké mezery mezi jednotlivými odstavci atd..
 16. Příspěvky tak plné gramatických chyb nebo překlepů, že se téměř nedají číst.


Postih:

Za jakékoliv narušení  výše uvedených pravidel budete upozorněni příslušným administrátorem na chyby, které děláte. Při opakovaných problémech vám budou odebrána další práva a výhody registrovaných uživatelů. Pokud dojde k hrubému porušení pravidel diskuze, může být zablokován přístup na diskuzi.

Jak se chovat při výskytu "prudiče" na diskuzi?
Pokud začne do diskuze někdo psát sprosté narážky s evidentním cílem naštvat a urazit co nejvíce lidí,jediným účelným řešením je naprostá ignorace a pokud možno rychlé kontaktování některého z administrátorů (přehled je v infu), který nevhodné příspěvky smaže.

Poznámka ke schovávání příspěvků aneb Cenzura???
Na tuto diskuzi přispívá poměrně mnoho uživatelů, z nichž ne všichni chápou rozdíl mezi diskuzí a chatem. Také se tu stále objevují nové a nové tváře, které nemají zkušenosti s používáním diskuze a nemají trpělivost nejprve pár dní číst, aby pochytili styl fungování diskuze, ale rovnou píší a píší a píší... Diskuze má potom tendenci se stávat nepřehlednou a nefunkční z hlediska předávání potřebných informací mezi chovateli. Proto je některé příspěvky nutno schovávat. Schování nějakého příspěvku není útok na jeho pisatele, ale jen snaha udržet úroveň diskuze. Někdy také může dojít k omylu, proto se není potřeba hned rozčilovat, ale pokud se vám zdál být váš příspěvek v pořádku, můžete napsat e-mail s dotazem, proč byl smazán. Lepší je ale zamyslet se nad tím, proč byl příspěvek smazán, a zkusit ho přeformulovat, například uvést nač odpovídám (už ve škole nás přece učili "odpovídat celou větou" ;-)).
 

Další informace v nápovědě.

 

 

Inzerce


Pravidla  byla  upravena  a trochu  pozměněna. Věříme, že  budou  pro vás  přehlednější
a srozumitelnější.

 

Inzerce slouží k nabídce nebo poptávce po morčatech, chovných zařízeních, krmivu a všech ostatních potřebách nutných k chovu morčat (vyjma komerčních nabídek, které do této inzerce nepatří). Při zadávání inzerátu nezapomeňte uvést všechna povinná data - kontakt na sebe, nutné je uvést co nejvýstižnější informace (popis nabízeného morčátka či příslušenství, odkud jste, jakou máte chovatelskou stanici, dále případně i to, kam můžete nabízená zvířátka nebo věci dopravit nebo kam si pro ně můžete dojet) – viz. pravidla.

Tímto Vás žádáme, abyste si pravidla přečetli a důsledně je dodržovali. Dodržováním pravidel si ušetříte i pozdější nejasnosti ohledně smazání Vašeho inzerátu. Jestliže v inzerátu nebudou zohledněna níže uvedená pravidla, takové inzeráty administrátoři budou dle svého uvážení mazat.

Kontaktovat nás můžete na adrese janaparoubkova@seznam.cz. Pokud nás budete chtít oslovit, je potřeba do dotazu uvést nejlépe číslo inzerátu. Pokud byl inzerát smazán, tak uveďte informace, dle kterých bude možno inzerát identifikovat – např.: datum podání, CHS, e-mail, telefon a čeho se inzerát týkal.

 

Pravidla inzerce:

 •  Inzerce slouží primárně k nabídce a poptávce morčat.

·        Na inzerci je možné zveřejňovat i jednorázové inzeráty typu „Prodám klec po našem morčeti./ Prodám balíček krmiva, které mi morče nechce jíst./ Prodám pelíšek, který náš morčák nevyužije./ případně je možné nabídnout nezištnou  pomoc s přepravou morčat  apod.

 • Komerční inzeráty, které nabízejí za účelem výdělku výrobu např. morčatáren, domečků a jiného sortimentu, převoz morčete, prodej sena či jiného krmení atd., budou smazány.  Pokud je toto právě Váš případ, můžete požádat o umístění stálého banneru do inzerce (banner bude umístěn vpravo nad Google reklamami). Na podmínkách umístění banneru se můžete domluvit s webmasterem na adrese poncik@kralici.cz .
 • Inzerát je možné podat jednou za sedm dní. Častěji se opakující inzerát bude administrátorem smazán. Výjimkou je, pokud nabízíte zvířata, ve druhém příslušenství, krytí, převoz. Podobně je možno rozdělit i nabídku a poptávku. Další vložený inzerát na prodej jiného morčete není jiný inzerát – stále se jedná o nabídku zvířete.
 • V textu inzerátu musí být uvedeny následující povinné údaje:                
  (Všichni nemají rychlý počítač, aby si otvírali každé album nebo web, ne každému se odkazy rychle otevřou. Každý není ochoten jet přes celou republiku pro morče. Příliš strohý inzerát bez potřebných informací nikoho nezaujme, takže riskujete, že na Vaši nabídku či poptávku nebude reagováno a nebudete žádným zájemcem kontaktováni.)

a) dostatečný popis prodávaného či poptávaného morčete (pohlaví, stáří, barva,..) nebo příslušenství
b) minimálně jeden kontakt (e-mail nebo telefon), ale určitě je vhodnější uvádět oba kontakty, slušností je uvést i kdo prodává nebo nabízí (název chovatelské stanice)

c)
bydliště (město)

  • Inzeráty, kde nebudou všechny výše vyjmenované povinné údaje, budou dle zvážení administrátora mazány.
  • Odkaz na web se musí vztahovat k inzerátu -  (prodej, plánovaná spojení, odchovy). Pokud bude odkaz pouze na hlavní stránku webu, bude inzerát smazán.
  • Odkaz se slovy "morčátka na prodej" (nebo jiný podobný nic neříkající text) není inzerát a bude smazán.
  • Aby nebyli znevýhodněni chovatelé, kteří nabízejí méně mláďat, ale i proto, aby byla inzerce pro návštěvníky přehlednější, nabízíte-li více morčat najednou, spojte více inzerátů do jednoho. Vytvořte si pro tuto příležitost album s fotkami a popisem, alba tedy mají v tomto případě velkou výhodu (viz. pravidla pro přidělování alb). 
  • Nadbytečné množství inzerátů od jednoho inzerenta bude vymazáno.
  • Pokud nejste zaregistrováni, musíte se spokojit pouze s jednou fotografií u inzerátu.
  • Další či dodatečný inzerát s fotografií a textem "fotka k inzerátu níže" bude také smazán.
  • Obrázek nahraný přímo v inzerátu je pro potenciální zájemce velmi důležitý. Proto vybírejte pro tento účel jednoduché obrázky s co největším hlavním motivem.

 • Další důvody ke smazání inzerátu: inzeráty psané Caps Lockem, nesrozumitelný a špatně formulovaný text, vysoký počet gramatických chyb, neetický text, anonymní příspěvky, různé „výkřiky do tmy“, příspěvky neinzertního charakteru atd..  
 • Smazání inzerátu je ponecháno zcela na úvaze administrátora inzerce. Vždy je postupováno podle pravidel inzerce.
 •  Podání inzerátu je zároveň automaticky považováno za souhlas s pravidly inzerce.
 • Dříve, než budete smazaný inzerát reklamovat, přečtěte si pravidla k podání inzerátu. Inzeráty jsou smazány v tom případě, pokud nesplňují výše uvedená pravidla.


   

 

Tato pravidla vychází z dlouholetých zkušeností a slouží k všeobecné spokojenosti uživatelů. Věříme, že sami oceníte snahu uživatelů i administrátorů o dodržování těchto pravidel, jejich péči o stránky, zachování pohody, klidu a příjemného sdílení našich lidských i morčecích zkušeností :)
Vítáme vás!