od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2007
 • Zobrazuji 324 zaznamu.
 • 2.10.2007 15:05Týnuška
  Můžu se zeptat jak je to s chovem myšek s papírama?s chovem myší mám zkušenosti, ale chtěla bych si udělat menší chovnou stanici a tak se chci zeptat, co je k tomu zapotřebí..
  2.10.2007 16:04Adam
  tak mám doma od včerejška novou samičku ze zveráku, ještě malinkou, je to klasická albínka a jmenuje se cvrček :)
  - - - - -
  pardon, Cvrček s velkým "C" :)
  2.10.2007 16:06Týnuška
  Adam → Albínci jsou hrozně sldký..Taky jednoho mám ^^
  2.10.2007 16:38Cidik
  Ahoj! Tak jsem se konečně zareg. Sice myšky zatím nechovám, ale bylo mi hloupé pořád se ptát jako "anonym". Mám chovnou stanici dlouhosrstých morčat "Rambíkův sen" - jsem evidovaný na morčatech a mám tam i alba, a nyní přemýšlím ještě o chovu myšek.
  - - - - -
  Týnuška - k oficiální chovné stanici se musíš zaregistrovat v klubu morčat a jiných hlodavců. Tam se evidují chs morčat, křečků, potkanů a myší. Všechno potřebné najdeš na jejich webu
  http://www.klubmorcat.cz/
  2.10.2007 17:08Týnuška
  Cidik → Jj děkuju..Projdu to tam, ale zatim ještě mám čas.. :)
  - - - - -
  No teďka mám dvě zverimexový myšky, holčině byl v květnu rok, ale neni na tom moc dobře, už od malinka je náká divná :( a úbec se nedala ochočit :( Myška ze zverimexu je velikej risk, už bych to neudělala..Druhej je kluk, tomu ještě není ani rok..Ten je OK, ikdyž ze zverimexu..No po nich si chci právě koupit od chovatelů, nejlíp 2 holčiny a kluka.. :)
  2.10.2007 18:41Cidik
  Týnuška - máš ty myšky ve svým pokoji (bytě) ? Mně by zajímalo jaký je rozdíl mezi zápachem kluka a holky. Já měl kluka (ale to už je dloooouho) a po týdnu jsem ho musel vrátit, protože každý den ráno i večer jsem ho čistil a pořád byl celý pokoj cítit "myšinou". Měl jsem tam i křečka a dva osmáky a ty byli v pohodě. Proto se teď trochu bojím začít s chovem myšek.
  2.10.2007 19:19Týnuška
  Cidik → Chip je v obýváku a ani já ani mamka s tim nemáme problém..čistím jenom jednou týdně a je to OK...Jako podestýlku používám kukuřici, nebo jak to jinak nazvat :) ..Zezačátku byl maličko cítit ale nebylo to nic hroznýho, po týdnu už jsme necítily nic..Dokonce ani lidi který k nám příjdou na návtěvu si moc nestěžujou a to se divim, protože kromě myšek máme ještě dva potkaní kluky ;)
  2.10.2007 20:52Navel
  jeden myší sameček vydá za 10 potkaních :)) ale člověk si zvykne, je třeba s tím počítat, ale jak se říká... když je miluješ není co řešit
  2.10.2007 20:55Týnuška
  Navel → :) ..U mě to zvykání nebylo tak těžký..Každý zvířátko má svůj vrozený pach s tim nic neudělá ani sebelepší podestýlka.. ;)
  2.10.2007 20:58Navel
  Týnuška: no ono ve většině případů nejde o majitele, jako spíš o okolí :) a tomu se přirozený pach vysvětluje někdy dost těžko
  2.10.2007 23:49Beris
  tak naše myšátka mají nové fotky http://www.marshals.estranky.cz/clanky/vrhy/aktualni-vrhy
  - - - - -
  Cidik: s těmi samci...každý je jiný, některý je cítit víc, jiný skoro vůbec, dost to závisí jak moc značkuje.Tedy nejhorší co se smradu týče jsou samci dovežení z Polska, něco takového jsem ještě necítila, tak strašně moc silný na myš až atypický pach :o))) smrděl i bezprostředně po vyčištění :o) Ted už Gimpe "vyčichl", bylo to nejspíše stravou chovatelky, ale i tak je to čunák, neustále značí vše kam dosáhne (kam nedosáhne tam si vyskočí), ale už není tak cítit. To "čeští" kluci, byt po polácích jsou zlatí, např. Aaron je vonavý myšák, ten cítit není vůbec, je to čistotný a hodný kluk a nezměnilo se to ani když už kryl...
  3.10.2007 13:51Cidik
  Díky za názory. Já mám z hlodavců morčata, osmáky, křečka (měl jsem králíky, potkana (holku)...) a jediný "zápach" produkoval králík-kluk, značkoval celý byt. Když jsme ho dali v půl roce vykastrovat (aby mohli být s holkou spolu), tak už nebyl žádný problém. Proto mě tak "vyděsil" ten zápach který myšák vydával. Já ho i vykoupal a dal pod něj podestýlku s "vůní" a on byl během půl hodiny cítit. A celý dny jsem poslouchal od okolí - fůůůůj tady to smrdí myšinou. Přitom na ostatní zvířata si nikdy nestěžují. Proto teď váhám s pořízením myší samičky, aby se to tady neopakovalo a nebyl jsem nucen myšku vrátit a tím jí chudinku stresovat.
  3.10.2007 15:02Michstr
  Pokud máte chvilku, mrkněte na www.barevnemysky.ic.cz dodala jsem nové myšky do chovu.
  V budoucnu bych chtěla zájemcům nabídnout kvalitní astrex i abyssinian myšky. Odchovy se zatím daří, ale potřebuji vytvořit nějakou větší základnu mého chovu, takže to chce trochu strpení.
  Pokud by někdo měl nějakou takovou myšku na výměnu z důvodu změny krve, tak mi prosím písněte na mail:
  m.strbakova@seznam.cz.
  Díky M.
  3.10.2007 16:31Navel
  Cidík: to šílený drhnutí klecí je právě ten problém.. dáš myšáka do čistýho a on má potřebu si "cizí" teritorium značkovat. Ke koupání se radši vyjadřovat nebudu.
  Při čištění bych naopak nechala kousek něčeho voňavýho.. třeba materiálu z hnízda.. on si pak tolik značkovat nebude
  - - - - -
  Michstr: myšky krásné.. jen škoda že se nechceš věnovat chovu s PP
  3.10.2007 17:25Adam
  lidičky kdo dal tolik jmen do seznamu? :)
  3.10.2007 17:52Claire
  Včera večer jsem přišla o Hidalga, utekl a zakousla ho potkaní mamka...
  3.10.2007 19:29Mettler
  Claire: Klárko, to je mi mocinky líto, alespoň, že máš po něm takovou krásnou kupu mimísků,,,,

  Cidik: Tak jsem docela na rospaku, když tady čtu Tvé příspěvky,,, pokaždé píšeš něco a pak si to hned vyvrátíš a chceš, abychom Ti to potvrdili a pak zase vyvrátili,,,
  hm,,,, zda je toto správný přístup,,,, pokud máš doma tak hodně zvířátek jak říkáš, tak nevěřím, že by Tě jeden myšák zaskočil,,,,
  Pokud Ti jejich přirozenost tolik vadí, tak Ti raději nedoporučuji s chovem začít.
  Pokud to přeci jenom chceš vyzkoušet, tak si pořiď pro začátek dvě samičky,,,
  3.10.2007 19:52Cidik
  Mettler - uvedu na pravou míru - moje zvířátka najdete zde - http://www.cidik.websnadno.cz/index.php?menu=3 - a v ostatních podstránkách najdete i jejich životopisy, odkazy na další fotky atd.
  Dotaz se kterým jsem tuto diskuzy (nebo diskuzi? :o)) ) začal, zněl: Je myší slečna stejně cítit jako myší chlapeček? Protože bych myšku strašně chtěl, ale pokud opravdu "je cítit", tak si to musím vymluvit. Toť byla celá otázka.
  Pokud jsem se špatně vyjádřil, tak se omlouvám....
  3.10.2007 20:03Mettler
  Cidik: Myší slečna rozhodně není tolik cítit jako myšák!!!
  A rozhodně Ti mohu doporučit pořízení takové skvělé myší slečny,,,,
  Jinak zároveń doporučuji pořízení dvou myšších slečen, protože jedné by bylo smutnou, jsou to velmi společenská zvířata.
  - - - - -
  P.S. Tvé stránky jsem již komplet prolétla,,, máš super Yorkyho,,, mám ho doma také :)
  Jinak prima šatník,,, akorád tedy Tokio Hotel???? hm,,,, pomlčím :-))))))))))
  3.10.2007 20:14Cidik
  Mettler - Děkuji!
  Hurá akorát teď ještě tu správnou myšku sehnat. :o) Protože když už myšku, tak long long long long long Hair. :o))) s PP a na výstavy a k registraci a.... a.... a.... proč by měl být člověk skromný :o)))))))) Když už, tak ať se pořádně rozšoupnu :o))))) morčecí slečnu jsem taky scháněl přes půl roku a pak jí koupil úplně náhodou - jinak bych možná ještě hledal :o)
  3.10.2007 20:43Navel
  Cidík: no hlavně to pořádně promysli... aby ti nesmrděla a nešla za chvíli z domu
  3.10.2007 20:48Cidik
  Navel - toho se taky bojím - mně ne - mně to nevadí, ale okolí...
  3.10.2007 20:51Navel
  Cidik: tak v tom případě bych do toho nešla.. nechtěných zvířat je plná inzerce :(
  Nebo se zajdi nejdřív k někomu podívat a "očichej to"
  4.10.2007 09:12Mettler
  Cidik: No, nevím,,, tedy,,, zatím jsem se nesetkala se "zasmárdlou" samičkou, ale co není může být.
  Nabídla bych Ti svoje miminka (teď mám vrh, kde by se lh miminka měla oběvit,,,, zítra dorazím domů tak zkontroluji jejich "stav" srsti)
  Ale tedy,,, to riziko, že by Tvému okolí smrděla a Ty by jsi ji dal pryč, se mi skutečně nezamlouvá,,,,
  Ale v Praze bydlí Líza Švejdová, která má v zoo koutku myšky (chová je a má tam samičky i samečky),,, tudíž jak říka Hanka, by jsi ji mohl navštívit a přičichnout (sakryš zní to divně :-)))))))
  Jinak tedy pro mne není vůbec žádný problém myšky do Prahy dopravit,,,
  Pokud by jsi měl zájem, tak mrkni na
  http://www.mouseworld.wz.cz
  Zrovínka teď je tam skutečně z čeho vybírat (fotky tam ještě nejsou, ale zítra budou :-)))
  4.10.2007 10:25jackie
  chtěla bych se zeptat neplánuje někdo miminka astrex.děkuji
  4.10.2007 11:26Cidik
  Michstr - máš úžasný stránky (obě). Moc se mi líbí jak jsou "jednoduché" a všechno na nich krásně a podrobně najdu a jsou tam zodpovězeny všechny dotazy které jsem k myškám měl!
  Jen je škoda že se nechceš věnovat chovu s PP, tvoje argumenty jsou logické, ale pro chov s PP je víc než polovina zbytečná. Vždyť nemusíš na výstavy a srazy, nebo tahat všechno k registracím atd. Když to vezmu HODNĚ zjednodušeně, tak ti stačí jedna samička s PP kterou vezmeš k registraci (20-50 kč) a kluk mít reg nemusí, a už můžou mít mimča PP. Vždyť pro uznání stačí jeden registrovaný rodič. A já to sice píšu podle "morčátek", ale myslím že kdo chce začít s chovem a CHS, tak se ohlíží po papírovém mimču. Možná to tak u myšek není, ale u morčátek z většiny ano.
  - - - - -
  Mettler - jj - začínám, tak se ptám na "kraviny". :o))) neboj už do mě vědomosti o myškách lezou. (pomalu, ale přece) :)
  - - - - -
  Mettler - ten ZOO koutek je nějaká akvaristika ? Máš adresu? díky
  4.10.2007 12:42Beris
  Cidik: u morčátek stačí jeden registrovaný rodič, u potkánků a myšek však musí být registrovaní oba rodiče
  4.10.2007 13:06Cidik
  Aha - tak to se Michstr omlouvám za chybu! ale i tak si myslím že mít reg i otce není zase takový problém. :-)))
  4.10.2007 16:06Mettler
  Cidik: Adresu nemám, zkontaktuj Lízu, je skoro ve všech profilech, taky má doma snad uplně všechno,,, je na potkanech, morčatech, tady tušim taky, psounech atd,,,,
  Nevím, kde přesně to má, to už se musíš domluvit s ní.

  Jinak pro registrovaných chov myšek je zapotřebí mít zaregistrované oba rodiče a registrace stojí 20 Kč.
  4.10.2007 16:34Michstr
  Cidik: díky moc moc moc za pochvalu stránek!
  S tou registrací je to fakt takový divoký u těch myšek, neumím si to ani představit, že bych někam přijela, vybalila tam svých cca 30 myšek (představte si už jen těch přepravek - samce mám totiž každého zvlášť a holky zrovna po velkých hromadách taky nemám) a čekala, než mi každou zapíšou atd...a pak každou novou, co si nechám z odchovů, každé miminko nechat zapsat....
  Ano, ještě u těch morčátek to chápu, jenže u morčat se Vám nenarodí třeba 13 miminek, že? Taky žijí déle, což se také nemůže opomíjet... U myšek mi to fakt přijde dost zběsilé...
  Myslím si, že by měli vznikat hlavně různé organizace na podporu chovatelů myšek, kde by Vám poradili, jak správně odchovávat ty a ty myšky, kdy krýt, jak a co čím krýt, poradily s určením typu srsti, barvy atd.... Registrovat chovatele, to ano, ale myšky???
  Každopádně je to na každém, jak se rozhodne, paradox je ten, že si ode mě můžete koupit super myšku třeba po obou rodičích s PP za 50,- a nechat si ji za 20,- registrovat a rázem máte myšku s PP za 70 kč.
  To je super, né? Kdo Vám tohle nabídne?
  M.
  4.10.2007 18:01Navel
  Michstr: chovám potkany.. a s registrací není absolutně žádný problém.. 30 najednou jich nevozím, protože 30 stejně starých doma nemám.
  Předpokládám, že časem se i myšky dostanou k tomu že zvířata bez PP se registrovat nebudou.. a to pak bude věčná škoda všech myšek od " líných" chovatelů :)
  4.10.2007 19:05Katka
  Michstr: Ahojky Míšo, tak jsi konečně tady!
  Vždyť víš, jak to je - na chovatelství hlodavců nikdo nevydělá... Při chovu s PP jde hlavně o předky, aby měl chovatel zaručeny určité genetické základy. A když se mohou chovat potkani, morčata, tak k myškám je opravdu jen krůček. Nechtěli jsme zavést registrovaný chov jen po jednom registrovaném rodiči, jako to myslím bylo u potkanů, protože pak by to bylo všechno velmi neprůkazné a zpětně nedohledatelné... Věřím, že pokud bys bydlela blíže, tak by pro tebe byl registrovaný chov snesitelnější, taky bych nechtěla jet přes celou republiku:-) Budeme se snažit někam vyjet, ale je to za naše finance a náš čas a toho je v poslední době opravdu velmi málo...
  5.10.2007 13:32Michstr
  Katka/Navel: já vím, proto nesporně uznávám výpis předků a solidnost chovatele, to je bez debat!
  Je to takový, prostě jak se kdo rozhodne, každopádně má asi pravdu i Navel v tom, že jde i o určitou mojí lenost, to musím přiznat...
  Ale každopádně jde i o další, pro mě zatím "zbytečné" náklady. Ono sice když se řekne 20 kč za myš, tak je to málo, ale pokud už máte myšek více, např. 30, tak je to 600 + náklady na cestu cca 600,- + musela bych sehnat dostatek přepravek cca 500,- = momentální výdaj 1.700,- což je pro mě docela dost peněz, je to třeba 85 kg zrní pro mé hlodavce...
  Ale jak říkám, je to věc každého z nás, jak si kdo co rozhodne a o čem je přesvědčený atd.., rozhodně netvrdím, že je PP špatný... jenom spíš zdůvodňuji moje momentální rozhodnutí.

  Mým cílem totiž je: shromáždit teď nějaké myšky jako gen. materiál pro mé záměry v zušlechťování. Vysvětlím to konkrétně, jak jsem to dnes již vysvětlovala jedné paní/slečně:
  V ČR seženu myšku, řekněme třeba např. varianta variegated, ale myška je malá, s malýma ušima....jenže já bych chtěla výstavní, velikou, statnou, pěkný kvalitní rozmístění barvy, veliké uši - nezbývá mi nic jiného, než se pokusit takovou myšku vyprodukovat při svých odchovech. Koupím tedy myšku variegated, nejhezčí, co v ČR seženu a skřížim ji s mohutnou myškou s velkýma ušima (třeba to podle mě splňují někderé myšky z CHS Dynamimaus)...a čekám, zda se v odchovu objeví variegated myška mých vysněných kvalit...a tak pořád dál.... Chce to čas a dost gen. materiálu.
  Zároven pro tyto účely nemohu chovat 4 myšky, to bych čekala na své vysněné myšky dlouho...předlouho....s 30 myškama to může jít rychleji....
  Ono taky jde právě o to, co kdo s myškama zamýšlí... Pokud je někdo chce jen jako mazlíčky, tak mu asi 3 bohatě stačí a může jim vyřizovat PP, jezdit po výstavách...prostě pro radost, pro potěšení a asi pro takového chovatele nebude těžké ušetřit třeba 500 na takový výlet, prostě proto, že tam pojede zároveň jako na výlet... Pro mě už je těžké takhle třeba někam vyrazit už jen z důvodu toho, že nemám někoho, kdo by mi ostatní zvířata nakrmil a obstaral je, takže se nemůžu jen tak zbalit s 20-ti myškama a odjet na dva dny pryč.... Kdo se mi postará o ta zvířata doma během této cesty? Pokud vyřídím kvalitní záskok, musím mu ale zaplatit, on mi to nikdo kvalitně 4 hodiny denně obstarávat nebude, a jen tak někoho si ke zvířatům taky nepustím...

  Prostě je to těžký, každý máme jinou situaci, jiné možnosti, jiné záměry, myšlení...

  Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala!!!!
  M.
  5.10.2007 13:55Cidik
  Ahoj!
  Teď jsem studoval různé myší stránky a prý se myška plastem prokouše. Já jí chtěl chovat v tom žlutém plastboxu Rody.
  http://www.adakam.eu/?p=productsMore&iProduct=244&sName=Plastovy-box-RODY-maly-pastelove-zeleny Z toho se myška prokouše?
  - - - - -
  Já v něm měl džungaráčka a teď je prázdný.
  - - - - -
  Stejně je sranda jak jde cena rchle dolů. Já mám ten plastbox asi rok a stál 999,-Kč. Teď přijde na polovinu...
  - - - - -
  rchle - rychle
  - - - - -
  Michstr - tak můžeš reg.jenom to vyšlechtěný miminko. Vždyť když se ti podaří krásné myšule, tak ho můžeš vzít na reg.a pokud odpovídá standardu, tak mu vystaví pp a bude "první" zakladatel rodu. a na něm můžeš postavit super chov. Ale jinak jasně že to co píšeš má logiku - jen ti píšu co mě k tomu napadlo :o)
  5.10.2007 16:06Navel
  Michstr: no já bych v takovém případě postavila chov na kvalitních importech, než se snaži zlepšit typ myší ze zveráků, kde jsou holt jen na kusy než na kvalitu.. to je práce na několik let řekla bych. A pokud máš o chov skutečně takový zájem tak bych na tvém místě neztrácela čas šlechtěním něčeho co už mají za hranicema vyšlechtěný :)
  Ale to je pochopitelně pouze můj názor.
  5.10.2007 16:46Michstr
  Cidik: Jo, jo, proto jsem psala, že je to moje rozhodnutí pouze momentální, tak nějak bych si to i představovala... Až budu mít základ, ustálené linie, více zkušeností atd., tak bych to tak nějak chtěla provézt... Je jasné, že nechci, aby moje myšky pak nějak tratily na tom, že nemají PP.
  Je mi taky jasné, že registrace myšek bez PP nebude možná do nekonečna, ale někde jsem četla, že to zase nebude ukončeno nějak záhy, ale bude to postupné a třeba oznámené (to jen tak odhaduji)??? Na to by asi nejlépe odpověděla Katka s Lenkou, posuzovatelky a odbornice na toto.
  M.
  - - - - -
  Navel: nemám ze zverimexu ani jednu myšku, u nás to zverimexi vůbec nevedou, pouze akvarijní rybičky pro Němce, to je ze živého +/- vše (taky vedou močné červy, za 3,-/ks, jen tak pro zajímavost!). Většina mých myšek je právě import Německo a 3 myšky z Polska, ale Německé myšky nejsou třeba tak veliké atd... Polské jsou veliké, mohutné, ušaté...z Německa mám rozetové, astrexové, saténové, ale ne tak veliké, ne tak ušaté....a ne barvy, které třeba zrovna chci... Zatím je to prostě řekla bych kvalitní gen. materiál, nejdřív se s ním chci naučit zacházet.

  Problém třeba číhá u rozetek, protože vzhledem k ceně, jsem si třeba koupila jen jednoho samce, takže nemám čím krýt mláďata.... Tam budu muset sáhnout po jiných myškách, ale pak je zase problém udržet rozety.... asi budu muset zase něco našetřit a vyrazit na nákup a jsme zase na začátku, že prostě ZATÍM peníze raději obětuji na nákup nových myšek, než za registrace...
  Protože neznám nikoho, kdo by mi teď rozety nabídl v ČR, abych mohla krýt své odchovy a nemusela to řešit jinak... Bohužel, kvalitní rozetová myška z Německa mě vyjde na 20 Euro za kus + náklady na cestu do Berlína... Není to málo, přítel mi z toho zelená..

  Až se to u nás taky rozjede, bude to veselejší!
  M.

  M.
  - - - - -
  Navel: tím seženu nejlepší dostupnou myšku, jsem nemyslela, že půjdu obcházet zverimexi, ale že se porozhlédnu po inzerátech, CHS, atd...
  5.10.2007 16:52Navel
  Michstr: aha to jsem špatně pochopila.. já pořád beru že když se řekne česká myš tak je to ještě totéž co zverák... no snad už to neplatí
  5.10.2007 18:01Katka
  Michsrt: Samozdřejmě, že to bude oznámené!!! A jak jsme myslím předeslaly, nebude se jednat ani o příští rok a asi ani potom ne!
  Pokud vím rozety má CottonCup, ale o nikom jiném jsem neslyšela...
  5.10.2007 18:43Lenca
  http://www.schwarzesloch.de/photos/gras1.jpg co myslíte,že je to za materiál,znáte to někdo ?
  5.10.2007 18:56Bettyz
  Zdravim po delsi pomlce, koukam co se tady resi- import mysek x ceske mysky- to je hezke tema. Ja se hlasim k tem ,,ceskym" =) - nechcete nekdo 3 hezke ceske kluky? ale nejsou long hair;)
  jackie: ta tvoje Iris je kvitko, nestacim se divit jak se ji porad dari utikat, ale vzdycky se vrati=) ale je to milacek stejne jako ostatni ijacci.
  Zdravim vsetky a pa za dobu, nez se mi spravi net=/
  5.10.2007 20:12Cidik
  Michstr - no jo, ale co s těma myškama "mezi" než vypěstuješ ty "pravé" ? Myslíš že to všechno udáš?
  5.10.2007 22:01Beris
  Lenca: vypadá to jako eukalyptová sláma - dá se to sehnat i u nás, je to docela dobré stelivo - neprašná jemná sláma aromatizovaná eukalyptem. Používala jsem ji pod králíka a morče
  6.10.2007 12:29jackie
  Bettyz:to neva aspon si bude rozumět z Deisy
  - - - - -
  náké fotečky mích myšek jedna i od Michstr
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=70
  6.10.2007 12:42Týnuška
  Mám takovej dotaz..Týká se havně těch, kteří maj myšky u sebe v pokoji..Já jen že mám v pokoji potkany a jednoho myšáka a v noci se skoro nevyspim, dělaj hroznej randál..Taky máte takový problémy? xD
  6.10.2007 12:53Misicka
  Týnuška : Ne ty mí jsou uplně hodný.
  6.10.2007 13:00Koki
  Ahoj
  6.10.2007 13:51Anecola
  Jackie: Ahoj.. to jsou krááásný myšky!:) .. hlavně se mi líbí Max. Taky bych později chtěla takhle barevnou myšku:)..možná i long hair..;)
  6.10.2007 14:03eva krásová
  Sháním dvě samičky myšek nějakých zajímavých barviček!!! Pokud možno Praha a okolí. Nevíte někdo něco???
  6.10.2007 16:17Katka
  Všem: Nové fotografie vrhu M a N http://www.zupatizh.wz.cz/vrhy.html
  6.10.2007 16:33CottonCup
  Ahojky, omlouvám se , že delší dobu neaktualizuji stránky, ale já se k tomu zas dostanu;o) nebojte. Ano, mám rezetičky, vlastní odchov + importované z Hamm Show v německu (pár, z toho ta samice byla již březí, a vrhla mláďata jště po jiném samci:o) akorát že z tohohle neznámého krytí je jeden abyssinian (rozetička) a tři heterozygoti. Moji vlastní abysiiniani jsou po samici importované před rokem - jsou to rozetky + astrex rozetky.. chvilku bude trvat, než něco pustím z mé chs, byť heterozygoty už jsem věnovala.. tj., podle toho, jaké mám informace, rozetové myšky máme v ČR 3 choavtelé. Ta třetí ChS je má nezávisle, taky z německa, nebudu říkat kdo to je;o) pášč nevím, jestli to není tajné. Pokud budou chtít, ozvou se sami:o) Ty rozetové myšky, které mám já, jsou velké (možná větší než ta polská výstavní linie), ale mají jinou stavbu hlavy a menší uši. Jinak jsou rovněž velice hodné a klidné, takové papučky, které si nechají líbit všechno. Mám v nich ohromnou radost. Je s nimi ale dost práce. V abyssinianech - jejich chovu - je totiž několik zádrhelů.. už před časem jsem o nich dala alespoň nějaké info na svůj web (informace se shánějí dost špatně), takže minimum o nich k dispozici je zde - a postupně sand budu přídávat. Momentálně ale pracuji na jiném článku o jiných zvířatech, takže pochybuju, že to bude v nejbližší době. Díky za strpení http://cottoncup.wz.cz/abyssinian.htm
  - - - - -
  Omlouvám se za všechny překlepy, ale pááádíím, jdu sklidit seno, páč nám ho valník vyklopili před vrata:-(( a pak ještě šupky dupky na prochajdu a na kukuřici. Sklidili u nás na poli a ještě se tam po sklizni válí takové krásné paličky, že je škoda nevzít jich pár pro morčátka a myšky, než to shnije / divoká prasata sežerou;o) a to prej mají "nový bezstrátový kombajn" HAHA:o))
  - - - - -
  Michstr ;o) : abyssiniany mám v i astrex, stain a longhair!
  6.10.2007 17:00Claire
  Dnes porodily obě holky (Moira a Yetta), potvůrky mi zbořily rozdělení akvárka a vrhly do jednoho hnízda (naštěstí jdou děti od sebe poznat, Moiry jsou ta světlooká;) ) Celkem je jich myslím 20 - kolik má která jsem zatím nezkoumala, ale Moira jich má víc. Tatínek je ještě chudák Hidalgo:'-( - nejlepší mazlík.
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?Vrh_A
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?Vrh_B
  7.10.2007 12:44Cidik
  Ahoj! Mám dotaz ohledně vrhů. Když budu v jedné chs chovat morčátka i myšky, tak budu mít morčátka vrh "A" a pak budou mít miminka myšky, tak budou taky vrh "A" nebo už vrh "B" ???
  7.10.2007 14:55Misicka
  Cidik: Oboje budou vrh A.
  7.10.2007 19:48Alexandria
  jeee tak sa vam idem pochvalit s nasou buducou samickou :) teda pokial sa nezisti ze je to samcek :( http://img233.imageshack.us/img233/82/mladatko5jc3.jpg je to cierne dievcatko a malo by byt tan ale zatial ma biele brusko tak uvidime :)
  8.10.2007 11:43Michstr
  Cidik: Těžko říct, zatím i ty mé okolní myšky, které si ve svém chovu nenechávám vypadají "často" lépe, než myšky, které třeba mám od jinud u nás, takže to zatím neřeším a udatnost mám dobrou. Cenu držím nízko právě proto, abych si mohla dovolit hodně vrhů a velký výběr. Navíc pokud mám nějakou myšku, co je třeba barevně mimo standard atd., dávám ji třeba za 20 Kč, nebo zdarma..a to se může jednat i o odchov po rodičích s PP a z importu, takže se musí brát v potaz i to, co a za jakou cenu nabízím... přijde mi to srandovní i tak, protože 99% mých myšek jsou kvalitní myšky z importu, takže si myslím, že i ty myšky, které si nevyberu já, by mohli být v ČR vítané, jiné CHS by tyto myšky třeba ohodnotily i na 180,-/ks... Asi nejlepší to je ty myšky vidět, protože fotky jsou jedna věc a skutečnost druhá... Mám několik myšek od jinud v ČR a při návštěvě je vždycky předvádím k porovnání, je to často legrace...
  Možná se jevím jako ne příliš skromná, ale to tak prostě je, na výběr zvířat jsem hodně, hodně přísná a na dobré myšky jsem patřičně hrdá, ale to jsme na tom snad všichni stejně, ne?
  No a pokud bude přebytek myšek i tak, tak je dám na zkrmení, co jiného...
  Každopádně je to moje hobby a moje radost, takže už jsem si zvykla, že prodejem těchto myšek nezbohatnu, ani neuhradím veškeré náklady, takže ceny řeším jen pokud se jedná o fakt kvalitu, vzácnost atp...

  Katka: O Helence z CottonCapu vím, že chová rozetky, už jsem ji výměnu - spolupráci nabízela, takže uvidíme, až nějaké myšičky budou, zda se domluvíme. Každopádně to ještě asi nějaký čas potrvá, protože chápu, že si také nejprve chce vytvořit nějakou vlastní základnu těchto myšek...
  Je to pro mě hodně cenné, získat kvalitní nepříbuzné rozetky, ale je to také hodně, hodně obtížné...nejen že se jich rodí málo, ale i kvalita se může dost různit...

  M.
  8.10.2007 13:00Cidik
  Michstr -toho já se právě bojím - že bych měl miminka a pak je nikdo nechtěl (ani zadarmo). Nechci je dávat jako krmení. To se mi stalo u křečků i osmáků. Měl jsem je zadarmo a nikdo o ně neměl zájem, ani zverexy. Měl jsem holky spolu a kluky každého zvlášť potože se už prali, a trvalo hozně dlouho než jsem je rozdal.
  - - - - -
  Jaký máte názor na tuto klec? Je vhodná pro dvě myšky?
  http://www.happyanimals.cz/klece-pro-ostatni-hlodavce/ferplast-flipper-klec-pro-male-hlodavce
  - - - - -
  Michstr - já to asi minule špatně napsal - já nemyslel že ty "mezi" myšky jsou ošklivé nebo tak, jen jsem se ptal jestli máš na tolik myšek odběr. (když já nemohl udat 12 křečků zdarma) :o)
  8.10.2007 13:50Katka
  Cidik: no asi jo, ale ta cena... Jinak budeš mít někdy prblém tu myšku z té klece dostat, protože ti uteče nahoru a co pak?
  8.10.2007 14:59Cidik
  Katka - jojo to máš pravdu, já měl u toho stejný myšlenky. Na tohle je to dost nepraktické. A taky se bojím malého odvětrávání. Ale je to krááásnýýý! Já mám plastbox RODY pro křečky a docela dost prolézaček - přes víkend zkusím nafotit album, tak to bude asi nejvhodnější.
  8.10.2007 15:28Navel
  no teda mě se moc nelíbí množit x vrhů a ty co se nepovedou dávat na zkrmení... nicméně je to každýho věc
  8.10.2007 15:3511
  jakej je rozdil mezi potkanem a mysi?
  8.10.2007 15:41Navel
  11: půl kila živé váhy
  8.10.2007 17:45Michstr
  Cidik: Proto je v mém zájmu produkovat ty nejhezčí a nejkvalitnější myšky... Prostě něco v tom být musí, aby se zájem vzbudil... nevěřím tomu, že když teď nabídnu třeba saténové siamské myšky za 100,-/ks, tak že by mi zbyly... stejně tak kvalitní astrexe, rozety, red-myšky atd...
  Jo, ale stojí to právě hodně peněz a úsilí, moci tyto myšky nabídnout....stojí to třeba cestu do Berlína, nebo Gdyně a taky 10 - 20 Euro za počáteční chovný kus a taky další finance za následnou kvalitní péči... Není to ale pak stejně o nějakém bomba kšeftu, ale o tom, že pak mohu mít ty nejhezčí z nejhezčích...to je pro mě ta odměna, proč to všechno dělám...prostě pro pocit...
  U osmáků je to těžké, protože je každý kus pro laika stejný, prostě stejně vypadá a je jich všude plno, žádné moc veliké umění je namnožit...u barevných myšek mohou být ale dost zásadní rozdíly i pro laické oko...
  Takže je rozdíl, co produkuješ a jestli to někoho zaujme...
  Až se astrexové a rozety u nás tak rozjedou, že už o ně nebude zájem ani třeba v saténové formě atd....bude se to muset zase celé poposunout dopředu... atd.. atd..
  Stejně, jako se nebojím, že neprodám své odchovy u acomys russatus, i když za ně požaduji 800,-/kč za pár, tak stejně tak se nebojím o to, že bych neprodala hezké kvalitní barevné myšky...
  Pro příklad: U ac. russatus jsou důvody třeba následující:
  1/ jsou vzhledově velice hezké
  2/ jsem jediný chovatel (počítaje včetně našich ZOO), který tyto myšky aktivně množí
  Nepočítám tedy chovatele, kteří je začali množit na základě myšek ode mě.
  3/ chovatelé, kteří si je u mě zakoupily, tak už mi hlásí úspěchy. Dobře ví, že největší úspěch je v tom, že koupili perfektní, chovu schopné jedince...

  A s tím krmením to taky nevidím tak hrozně, protože i svou vačici mám moc ráda a něco jíst musí.... zatím se to ale barevných myšek moc netýká, přeci nebudu vačici krmit astrexema, zatím si myslím, že by to byo škoda.... Ale až mi jednou nikdo mé astrexe nekoupí, nebo si je alespoň za pakatel nevezme, něco zkrmím a pak chov raději ukončím...

  M.
  8.10.2007 17:49Navel
  Michstr: máš skutečně zajímavý přístup k chovu.. co se nepovede šup k hadovy.. docela smutný :( no ještě že už myšky nechovám a u potkanů se tohle nepraktikuje.. díkybohu
  8.10.2007 19:14Cidik
  Já bych nikdy nemohl vypiplat miminko a pak ho šoupnout třeba hadovi. Ale zase taky se mi nechce je strkat nějakým harantům, kteří se o ně neumí postarat a trápí je! Znám to, protože si nosím domů stará zvířátka které lidi odloží ve zverexu! Proto se nemůžu rozhodnout! Hrozně rád mívám miminka (nemám problém se o ně starat - trávím celý dny doma) ale potřebuji a ně mít odběr! Proto jsem musel rozdělit křečky a nechat vykastrovat osmáka. Teď chci mít přes vánoce mimča morčat - a abych si aspoň trochu zajistil odběr, tak jsem si pořídil "luxusní" samičku za nemalé prachy (oba rodiče mají PP a jsou registrovaní), ale stejně mám hrůzu že mi zůstanou na krku! A nevejde se mi do bytu dalších třeba 5 morčátek. A to samé s myškama. S radostí vypiplám třeba deset myších miminek, ale musí si je pak někdo "hodný" vzít!
  - - - - -
  Býváte někdy někdo tady na "myš-chatu"?
  8.10.2007 19:28Wiktoria
  Ahoj... hele.. kouše myš vždycky, když porodí, nebo je ta naše vyjímka... a dá se ještě odnaučit kousat, když začala?
  9.10.2007 09:57jackie
  pro Michstr-pár fotek
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=70
  9.10.2007 15:25Alexandria
  Navel: čo ty vieš či sa to u potkanoch nepraktizuje... veľa ľudí kŕmi svojich hadích miláčikov aj s potkanmi...
  9.10.2007 16:28Navel
  Alexandria: u potkanů chovaných na mazlíky mezi lidma který znám a že jich znám hodně je tohle sviňárna. Když tomu vrhu věnuješ tolik energie, pipláš se s tím, mazlíše je aby z nich byli super mazlíci tak je pak prostě hadovi nehodíš ne? Nemám nic proti krmení hlodavci. Jen mi to přijde drsný od někoho kdo zároven nabízí mláďata jako mazlíky. Není umění nasekat 50 vrhů měsíčně.. jde o to že tím že nakryju nesu za narozená mláďata zodpovědnost... a množitelů už je tady v tý zemi myslím až až :(. Přijde mi to vůči těm zvířatům hnusný.. ty seš pěknej tebe dám na mazlíka, ty seš bílej, tebe na mazlíka nikdo chtít nebude tak máš smůlu a jdeš k hadovi.. na to bych svědomí fakt neměla.Jsem zastáncem toho že bud chovat na krmení nebo na mazlíky. Ale jak tu stále opakuju.. každý musí podle svého svědomí.
  - - - - -
  alexandria: ano i u potkanů to občas někdo udělá.. ale to nemá s odpovědným chovatelstvím nic společnýho a ostatní zodpovědní chovatelé takovému člověku mimino už nikdy nedají
  9.10.2007 19:40Terka
  Ahoj,myslíte že by se myška provlíkla mezerou mezi mřížeme necelej 1 cm?
  9.10.2007 20:18Anecola
  Wiktoria: Ahoj já mám ted myšata, který se narodili 9.9. .. maminka zezačátku kousala, ale ted užji to přešlo:)
  9.10.2007 20:35Alexandria
  Navel: no a tak isto to máš u solidných chovateľov myšiek ;)
  10.10.2007 14:37Michstr
  Navel: 1/ i hadi musí něco žrát. A kdo chová hady, tak je to pro něj stejně milované zvířátko jako pro Vás myšky, takže ho jistě nebude šidit v jídle a vymýšlet nějaké blbosti.
  2/ podle mě se tím, že v chovu nechám slabá zvířata, či jinak pro chov nevhodná, jen znehodnocuje chov. Je to velice nežádoucí a každý rozumný chovatel to pochopí.
  Zvláště, když se slabí jedinci v chovu prostě nechávat nemusí s ohledem na to, že je ostatních - pro chov vhodných myšek dostatek...
  3/ hodně chovatelů takovou selekci dělá, ale asi to nedokáže takto otevřeně říct...
  4/ taky se najdou chovatelé, co slabé kusy prodávají směle dál a začínající chovatel pak v domění, že si za 100,- koupil super myšku staví chov na nevhodných jedincích....
  - "vypiplané" miminko byste si tedy buďto měli nechat, nebo ho dát pryč způsobem takovým, aby nebylo možné, že se někde objeví v chovu....
  Tím "vypiplané" myslím třeba uměle dokrmované, slabé atd...nemyslím tím vypiplané jako s láskou odchované, opečovávané apod... To jen aby nedošlo k špatnému pochopení..

  M.
  - - - - -
  A u potkanů se to tak také praktikuje, ale jak říkám, chovatelé to dělají, ale moc o tom nemluví, protože to není moc populární téma...
  A i pro chovatele samotného to jistě není jednoduchá věc...
  - - - - -
  Otázka na Katku s Lenkou ( zástupce za klub myšek ):
  Co je tedy vůbec v zájmu registrovaného chovu myšek?
  Já jsem si to vysvětlila totiž tak, jako se to praktikuje v klubech jiných - třeba psích.
  Tzn. zájmem všech je dosažení standardu - pomyslného ideálu krásy, kvality a vlastností.
  Nežádoucí jedinci se z chovu vyřazují, resp. do chovu se nevpouštějí. Plno chovatelů sice na takových jedincích odchovává, ale je to proti stanovám a takovýto chovatel nemůže být zároveň členem daného klubu, resp. hrozí mu pokuty, vyloučení, zákaz chovu i na jedincích k chovu vhodných atd...
  Nežádoucí jedinci se sice u psů nezkrmují, ani nezabíjí, to je jasný, ale prostě nepatří do chovu a registrovaný chovatel na nich prostě nemůže chovat... Takže mají cestu mazlíčka jenom jako takového... V psích klubech je to ošetřené stanovami, u myšek? Existuje něco takového?

  Co tedy dělat se slabýma, agresiníma či pro chov jinak nevhodnýma jedincema?
  Pro můj případ:
  - můžu si je nechávat na dožití...
  - můžu je darovat hodným lidem a pak půjdu kupovat od "možitele" "krmné" myšky třeba pro mou vačici...
  - a nebo prostě budu slabýma myškama krmit rovnou...

  Znám hodně chovatelů, co mají rádi zvířata jako taková a chovají hlodavce a i třeba hady, podle mě je to super kombinace.... závoveň pak můžete zkrmovat právě jen ta slabá zvířata, což trochu mírní situaci, že vlastně berete něčemu život. Na straně druhé jsou to jen přírodní zákony, žádné týrání atp..

  M.
  10.10.2007 14:46Cidik
  jj - proto nechovám nic co žere něco jiného :)
  10.10.2007 15:39CottonCup
  Michstr: podpora, plně souhlasím. Může se to nelíbit, ale je to jedniný způsob jak uchovat životaschopné a zdravé linie. Co se mi nelíbí, vypadá nemocně, je agresivní, příliš divoké, atd., dávám na skrmení, zájem je velký. Nechovám myšky na krmení, pouze vyřazuji neperspektivní kusy, které se mi nehodí, nikdo je nechce atd. Mám populaci asi 50 ks chovných zvířat. Nakonec, když mi samice dávají průměrně 12-14 mladých, ten počet myšek prostě stoupá geometrickou řadou. Průměrně jen 2-3 myšky mají šanci se umístit u nového zájemce. K ZAMYŠLENÍ: "polovina všech myšek je podprůměrných" - to není názor ale matematická skutečnost;o) výběrový chov je jediná možnost jak dosáhnout nějakého výsledku a vyřazovat SE PROSTĚ MUSÍ.
  Takže souhlas s Michstr. Tohle je realita.
  - - - - -
  (A vegetarián taky nejsem;o)
  10.10.2007 15:40Claire
  Že vám ruším vaše téma, ale nevíte nějaké info o výstavě v Praze? Potkani už info mají.
  10.10.2007 15:53Cidik
  Claire - Podle posledního zpravodaje klubu morčat bude výstava potkanů a myšek najednou. 17.-18. 11. V Muzeu Dětské kresby. (14 dní předtím tam bude výstava morčat).
  - - - - -
  Claire - ChS Mettler zastupuje na výstavě "myšky", tak jí zkus napsat mejl o více informací.
  - - - - -
  Claire -
  mettler@seznam.cz
  10.10.2007 16:53Katka Arwen
  Zvu myškaře na naše pískomilí fórum tady na králících dostanete se na něj buď pře info nebo místo mysky napište jednoduše piskomilove, těšíme se na Vás ;-)
  10.10.2007 17:00Navel
  Cidík: tady jsou propozice http://www.grove.unas.cz/images/vystava%20propozice.doc
  10.10.2007 17:14Claire
  Cidik: Datum znám

  Navel: To ano, ale je to především o potkanech - jako jsou třídy atd, ale ne o myškách
  10.10.2007 17:45Mettler
  Cidik: Výstavní podmínky myšek jsou téměř totožné s výstavními podmínkami potkanů a budou v nejbližších dnech přidány,,,,
  Jinak každý vystavovatel dostane ode mne informativní email s důležitými informacemi.

  Michstr: Cílem reg. chovu, je odchovávat myšky, které se nejvíce přibližují standardu a dají se rovnat se zahraniční konkurencí, které jsou ve skvělé kondici s milou a přátelskou povahou a mají zároveň dobrou genetickou výbavu, tudíž jsou vhodné pro chov.

  V prvé řadě, bych nepřirovnávala reg. chov pejsků s reg. chovem myšek,,, přeci jenom jsou nejen fiziologicky velmi odlišné, ale zároveň jsou na jiné chovatelské úrovni (přeci jenom pejskové fungují již desítky let, kdežto myšky zatím pouze rok, což je přeci jenom v úrovni znát).

  V současné době se do chovu zařazují i zvířata nejasného původu (odpovídající standardu a vyjímkám standardu!!!) a budou se zařazovat do té doby, dokud se v ČR neustálí dobrá chovatelská základna (samozřejmě i po genetické stránce). Jakmile bude tato základna dostatečně velká, tak se pochopitelné začne zařazování těchto zvířat omezovat (což bude pochopitelně v čas oznámeno!!!!)
  Ale tato záležitost se odhaduje na minimálně rok či dva (i déle). Je samozřejmě, že čím více bude přibívat chovných zvířat tak tím více se budou registrace zpřísňovat.
  10.10.2007 17:50Navel
  CottonCup,Michstr : a můžu se zeptat co děláte se starými-nechovnými zvířaty?
  Michstr : ano, sama chovám pavouky, kteří dosávají myší holátka. Akorát to nejsou vypiplaná mláďata od hoby chovatele. Slabá, nemocná.. chápu.. ale když se ve strakatém vrhu narodí bílé mládě, které si nikdo na chov nebo mazlení nekoupí.. to je něco dost jinýho podle mě... Beru to podle sebe.. když už ten vrh "udělám" tak nesu za všechny zodpovědnost.. at už jsou bílý nebo modrý. Přeci nejde říct.. ty modrý prodám na mazlíky a ten bílý odpad zkrmím.. to je fakt hnusný promiň
  - - - - -
  ale tak to je o svědomí každého chovatele.. to si každý musí vyříkat sám v sobě :(
  10.10.2007 17:51Mettler
  Jinak chov se hlídá především pomocí registrací myšek a následně registrací vrhů.
  Při registraci myšky se posuzuje její exteriér (vzhled), ale zároveň její povaha. Pokud mi někdo k registraci přinese naprosto nezvladatelnou myš, kterou sám nedokáže odchytit a já mu ji po velkém snažení odchytím a ona mě kousne, tak je pochopitelné, že ji nezaregistruji.
  No a dále jsou registrované vrhy, kde k tomu určená osoba (což je v současné době Kateřina Doležalová) kontroluje zda sedí registrační čísla rodičů (zda si je někdo nevymyslel, a podobně), dále zda bylo spojení myšek vhodné, jestli nedošlo k závažnému pochybění, zda sedí barevné rázy mláďat ve vrhu a datumy.
  Sankce za nedodržení zatím nejsou, ale pokud se chovatel dopustil něčeho velmi špatného, tak mu může být odebrán status chovatelské stanice.
  I když popravdě řečeno, takovýto množitel může stejnak množit vesele dále, pouze už né pod záštitou ZO chovatelů morčat a chovatelů jiných drobných hlodavců.
  10.10.2007 18:16anděla školoudová
  Navel: ale jak bys potom rozhodovala které zvíře dát na skrmení a které ne? přeci je jasné že tak aby vydržely hlavně ty žádanější a hezčí barvy...

  Pardon že se do toho míchám... ale už dvakrát jsem byla u CottonCup na návštěvě a mě samotné to přišlo logický.
  10.10.2007 18:30Navel
  anděla školoudová: Jak můžeš nějakému zvířeti dávat lásku, mazlit ho, věnovat mu tolik času a péče a když si ho nikdo nekoupí tak ho hodit hadovi? Tak někdo asi může no..
  10.10.2007 18:41Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: já ne, ale chápu že když má samička hodně mlá´dat tak je to prostě pro dobro samičky, a ono taky nechat si třeba 6 myšek při každym vrhu je docela zpřah
  mimoto když chovám i hady (já ne) tak se tomu nedivím...

  A pokud k myškám máte vztah vyloženě jako k tomu že se vám pouze líbí, tak se nedivím že není proti srsti dát ji hadovi, byť je stará
  10.10.2007 19:16Terka
  Haloooooo,odpovíte mi prosím??jestli myška proleze rozestupem mezi mřížema necelej 1 cm?
  10.10.2007 19:51Navel
  Anděla: nevím co je na tom za dobro pro samici, ta mláďata jdou hadovi stejně až po odstavu
  10.10.2007 20:08Mettler
  Terka: Kdyby jsi si přečetla diskusi a nebo to dala do vyhledávače, tak zjistíš, že už se to tu řešilo milionkrát a zrovínka před pár dny opět!!!!
  Pro Ty líné to tedy zopakuji.
  Záleží natom jak je myš stará (tím myslím mláďě či dospělá) a jakou má stavbu těla,,, pokud je to klasická zverexová myš, tak Ti proleze, pokud je to myš po importech tak neproleze.
  10.10.2007 20:26Cidik
  Ježiš mě už tahle debata nebaví - vždyť je to pořád dokola! Prostě někdo má žaludek na to dát mimčo hadovi, někdo ne. Já bych to neudělal, ale je jasný že kdo má hada, musí mu dát najíst! Tím bych diskuzi uzavřel a buřt! :o)
  - - - - -
  Na výstavu v Praze jsem zvědavý. Já tam budu vystavovat morčata a posuzuje je němec, tak by do toho posuzování mohl vložit trochu euro standardu.
  10.10.2007 20:45Navel
  nepoužíváte někdo hobliny Tier Wohl ?
  10.10.2007 21:23Adam
  Navel: ee, proč? ani nevím co používám...to co koupím... :)
  - - - - -
  Jinak se přidám do diskuze o skrmování myšek hadům.... nepřijde mi na tom nic divnýho...je to příroda, nijak si ji nesmíme idealizovat.... je to sice kruté ale s koňmi se taky mnoho lidí mazlí...ale bohužel: končí i v salámu....s králíky se taky moc lidí mazlí: bohužel, jí se jako pečínka....kuřátko je taky moc hezké...taky se zabije a pak se upeče...je to prostě normální...
  10.10.2007 21:40Navel
  aaaa nebudu se rozčilovat :)

  Adam: jen tak.. chtěla jsem vědět jakou zkušenost s ní mají ostatní.
  11.10.2007 09:18Mettler
  Navel: Nepoužívám, ani jsem o této značce neslyšela, pro myšky používám značku Chipsy a jsem s nimi nadmíru spokojené. Pro myšky jsou naprosto vhodné a ještě jsem neslišela žádný případ, kdy by někdo od této značky hoblin chytil svrab. Jsou vakuově balené. Velmi maličko prašné (téměř vůbec, ale co si budeme povídat, práši všechno) a pod kluky se mi velmi osvědčily chipsy s jablečnou vůni,,, jsou v nich absorbční papírky, takže kluci na nich vydrží o mnohem delší dobu bez zápachu,,, dělají je ve třech druzích: Standard - velmi dobré, citrus - neosvědčili se mi, zdá se mi, že ta "vůně" citronu je štiplavá, a jablečná vůně s absrobčními papírky - naprosto super, doporučuji

  Jinak tedy ke kauze ¨zkrmování jsem se vyjadřovat nechtěla, ale ráda bych tady také řekla svůj názor.
  Nikoho neodsuzuji, že dá nažrat hadovi a dá mu myš, je to skutečně přirozené a chápu to. Ani neodsuzuji někoho, že zkrmí myš ze svého chovu.
  Ale za podmínek, že ta myš pro to byla určena. Tím myslím, dělám vrh, protože s ním chci nakrmit hada, pavouka, vačici atd,,,
  Ale já osobně, i kdybych doma měla hada,,, tak bych mu nedala myš z odchovu, který jsem plánovala prodat, rozdat atd,,, do kterého jsem vložila usílí, lásku a péči. Má mláďata jsou vymazlená a tudíž mi není lhostejný jejich osud. Člověka, kterému je dávám si pečlivě prověřuji a po dobu života mého odchovance jsem s ním v kontaktu.
  Takže neodsuzuji krmení myškami, pouze za podmínek, že k tomu je myška hned od začátku určena.
  Nikoho nechci pobouřit či osočit, ale musím uznat, že se mi skutečně nelíbí zkrmování starých zvířat.
  Příde mi to dosti nemorální. Posloužil jsi, vydělal nějaké ty peníze (je samozřejmě, že kvalitní a poctivý odchov nemůže být nikdy výdělečný) a teď šup k hadovi.
  Nejsem zastáncem těchto praktik.
  A odpověděla jsem i přesto, že jste pomyslně tuto diskusi uzavřeli, protože si myslím, že je to téma, o kterém by se mělo mluvit.
  A ač je tato diskuse k těmto tématům dosti pošetila, protože většinou, když se zde někdo k něčemu přizná či otevřeně vysloví svůj názor, tak ho okamžitě téměř všichni napadají a okřikují.
  Ale diskuse je od toho, aby se diskutovalo,,,,
  Toto je zrovna takové téma, které se tu bude oběvovat neustále si myslím,,,,

  Tady jsou již propozice pro myšky pro výstavu. Přesné rozřazení tříd a pár dodatečných informací zašlu vystavovatelům na email.
  Čímž, bych chtěla poprosit vystavovatele, kteří se hodlají zůčastnit výstavy, aby mi to oznámi.
  Předem Vám děkuji
  http://www.grove.unas.cz/images/vystava%20propozice.doc
  11.10.2007 10:17Cidik
  Vytvořil jsem album "ubykace". Hoďte nějaký názor na ten plastbox vs. myška? Co pryč, co přidat atd. Díky https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=8385
  - - - - -
  jojo- chipsy s vůní jablka jsou dobrý - doporučuji.
  Jinak pod morčata použvám i ty citrus a "voní" jenom chvilinku
  11.10.2007 10:19Cidik
  Ještě k hoblinám. Pokud někdo má rád "hrubší", tak jsou dobrý Tukan. Ty mají veliké hoblinky
  11.10.2007 11:23CottonCup
  Mettler: ok. Jen praxe je taková, že se dle potřeby a velikosti predátora skrmují myšata čerstvě narozená (holátka) - např. malým guttatam, korálovkám, radiatám, menším ještěrům atd., trochu osrstěná 4-6 dní (lední medvědi), a pak "skákavky" - tříčtvrtečky, odstávčata i dospělé myši. Někdy bývá vhodnější, dle uvážení a podmínek, tj. poptávka/schopnosti samice, vrh zredukovat. Dá se např. hned po narození vyřadit samečky (+ - odhadnout pohlaví), protože je o ně menší zájem.
  Další redukci je možné provést ve 4 dnech, kdy se mláďata osrstí a vyřadit nepovedené kresby. Pak když zbude 6 mláďat, lépe prospívají a není to takový drain na samici. Pak si vybrat mláďata pro sebe, zkrmit nepovedené, nabídnout prodat/věnovat/vyměnit zbytek pěkných ostatním zájemcům .. obvykle čekám ještě měsíc, jestli se někdo neozve, pak většinou skrmím neumístěné kusy (již vlastně v dospělé velikosti). U starých zvířat - to je čistě otázka, jestli je to zvíře zdravé. Jestli mám nějaké sentimentální důvody proč si držet "mazlíčka", ale většinou je prostě lepší, hlavně pokud myš již věkem trpí (z chování a držení těla je to dost poznat) jí to zkrátit.U některých člověk nemá to srdce, ale jindy máte starostí nad hlavu, málo místa, pak to moc neřešíte. Chov - to je práce s narozením a smrtí, sem růžové brýle nepatří. Nebo si můžete samozřejmě nechat nasazené růžové brýle, ale pak zas nemůžete čekat nějaké úspěchy v chovu - nemůžete mít dost velkou základnu chov. zvířat, aby nějaký výběrový chov a šlechtění mělo vůbec smysl. Buď to děláte dobře a tedy naplno a patří sem i ty "očklivé" věci, nebo to děláte jen tak trochu, aby to bylo načančané a růžové, ale lžete si tím do kapsy a velký úspěch nečekejte. Tohle je rozdíl mezi chovem a držením mazlíčků. Zkombinovat to jde taky, ale důležitější v tom případě je právě chov. Tak to mám já. Baríska nebo Halili bych nedala, stejně jako jsem nedala GertiMay (ale už to opakovat nebudu, ty dva poslední týdny už pro nic byly dost náročné:-/ a asi jí bylo dost zle).
  - - - - -
  (Samože, když máte vrh něco vzácnějšího (varr.satin/strex/rozetky) nebo najdete jen dvě mláďata pod matkou, necháte si je.. atd., další věc je "podstrkování" vrhů pod jiné samice (od notoricky vraždících matek, u těch nunu to bude podobné - ty zas nemají mléko, nebo ho není dost, ne?) prostě vždy dle uvážení.)
  11.10.2007 11:58Cidik
  Nevíte kde se v Praze koná burza živá exotika teď v sobotu 13.10. ??? díky
  11.10.2007 12:03jackie
  Cidik:je to na Ladví
  11.10.2007 12:27CottonCup
  Cidik: ládví - ta škaredá budova naproti metru;o)
  - - - - -
  ..jdeš se podívat? Já to zvažovala, ale 14.10 v neděli je na BVV burza v Brně, tak asi dám jent o brno (Kongresové centrum).
  11.10.2007 15:10Cidik
  Jo ahá, zase v Edenu. Oni ho opravovali, tak bývala burza na výstavišti v pavilonu "D". No asi se půjdu s tátou podívat. Musím na "povinné procházky"(vadí mi prostory a lidi-tak musím dělat "bobříka odvahy") :))) , tak takhle aspoň očíhnu co tam mají. Jenže u mě je problém, že když jdu na nějakou výstavu nebo burzu, tak bych nejradši všechno natahal domů.
  - - - - -
  Ještě k hoblinám - teď jsem přišel z akvaristiky a mají nové hobliny od firmy "Limara" s vůní Malin. Ty tak úžasně voní!!!! úplně mi provoněly pokoj, opravdu jako maliny.
  - - - - -
  A přiznám se co mě napadlo. Tak mě napadlo že bych si na burze koupil jednu obyčejnou myšku a kdyby tu okolí "nevoněla", tak bych jí dal do akvaristiky. Jenže pak jsem si vynadal že by ta chudinka byla zbytečně stresovaná! Jenže zase na druhou stranu, kdybych si jí nechal, tak bych jí zachránil před "nějakým hadem"! No takže jsem vlastně nevymyslel nic a napsal jsem úplně zbytečný odstavec :o))))
  - - - - -
  Jo a jukli jste už na ten plastbox jestli je vhodný?
  https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=8385 díky
  11.10.2007 15:16CottonCup
  Cidik: na výstavišti to bylo super:o) lepší prostor, víc světla. Ale nájem byl dost vysoký. Mě se líbilo, když fungovala Brumlovka, tam to bylo fajn.
  11.10.2007 16:07Navel
  Mettler: jo přesně tak jsem to myslela.. mluvíš mi z duše
  11.10.2007 19:14Cidik
  CottonCup - jojo, tam to bylo hezký. Ségra si tam koupila dospělého leguána (mazlíka) a já si tam naposledy koupil housenky motýla Atacuse Altas. V tom Edenu je vždycky nedychatelno a tmavo.
  11.10.2007 19:23Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: takovej podobnej plastbox mám ale od jiný firmy... je super, ale asi bych chtěla v bdoucnu koupit Myšákovi něco víc na běhání aby se nenudil když si s nim nemuzu hrat
  - - - - -
  Cidik: a ten domeček neni moc dobrej, můj Myšák ho po pár (asi dvou) měsících zlikvidoval, jak ho značkoval tak to smrdělo, umyla jsem to a pak ta barva šla dolu, dřevo tak divně nabobtnalo a nakonec jsem to po par mytich savem a vsim moznym vyhodila
  11.10.2007 20:35CottonCup
  Cidik: právě:-/ je tam tma, jak ve zlém snu, takovej paranoidní prostor to je. Víš jakou to má mezi teraristama přezdívku? "Kravín" :o))
  11.10.2007 20:57Anděla ŠkoloudovÁ
  Cott: tma tam není, mají tam dost světla :)) já to zaplnila až po okraj té plastové vany, aby mohl i jukat poradne ven
  11.10.2007 23:30Anděla ŠkoloudovÁ
  Cott: ja myslela ze mluvis o plastboxu :D
  12.10.2007 11:10CottonCup
  Andělka: brala bych aspoň nějaký okna:o)) pa
  12.10.2007 13:18Cidik
  Tak se tam asi zítra pojedeme podívat (když mi bude dobře). To zase bude veselý - já chci všechno a táta mě od toho bude tahat pryč :o))) Schválně jestli tam budou mít nějaké barevné myšky.
  - - - - -
  Anděla - a už si viděla "něco víc na běhání" ??? Já právě ne! Ten plastbox má největší dno. Klece jsou menší. Jediný co jsem našel je ještě tohle
  http://www.happyanimals.cz/klece-pro-ostatni-hlodavce/ferplast-flipper-klec-pro-male-hlodavce ale to už jsme tady řešili, že z toho ty myšky nevytáhnu. A je to málo větratelný.
  12.10.2007 16:11Anděla Školoudová
  Cidik: no já bych do budoucna moc chtěla tuhle http://www.happyanimals.cz/klece-pro-ostatni-hlodavce/ferplast-duna-fun-klec-pro-male-hlodavce

  ale bohuel je to moc vysoka cena, nemuzu dat tolik penez na klec pro mys
  - - - - -
  CIdik: videl si tady na Inzerci tu klec Habitrail? ja ji asi koupim
  12.10.2007 16:17Navel
  Anděla: ten odkaz na klec... moc pěkná.. moc se mi líbí
  Ten Habitrail: nikdy jsem podobnou klec neměla ale hodně bych se bála těch trubek - 1) nechci vidět to čištění, 2) prokoušou tam díru a co pak?
  12.10.2007 19:24Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: myšák plast nekouše :))
  a ta Duna je sice úžasná (stejná jako moje krom toho že má navíc ty mříže a patro)
  ale fakt 1300 je pro me moc
  - - - - -
  a čištění je snadný, odšroubuješ
  12.10.2007 20:10Cidik
  Já tu klec habitrail mám - http://img.kralici.cz/morcata/alba/08c9da00bb7a10a001e0.jpg?a320 - tu Safari verzi. Ale ta je teda o hodně menší než ten plastbox. A ty trubky se sice jednoduše čistí - oni se odendají a rozpadnou na dvě půlky, ale křečci je mají hned počůraný a smrdí to.
  - - - - -
  Anděla - mně se ten patrový plastbox moc nelíbí, vždyť je to skoro stejný a patro se tam dá udělat taky. Teda líbí se mi, ale přijde mi moc "stejný"
  12.10.2007 20:23Anecola
  ahoj všichni. Mám takový problém.. mám 2 identické myšky, ale smím si nechat jen jednu. Přirozeně chci tu "přátelštější".. ale problem je, že je od sebe samozdřejmě nepoznám. když dám ruku do klece, tak mi ji začnou očuchávat, a pak mi na ni 1 vleze.. nikdy obě.. ale jak mám poznat, jestli je to vždy tatáž myška? A ted se dostávám k hlavnímu problému: Čím bych si tu jednu mohla označit, abych věděla, s kterou z nich mám právě v dané chvíli tu čest?.. prosím poraďte.. já přemýšlela i o lihovce.. ale to je asi nebezpečné ne..?.. psovi bych dala mašličku.. ale takhle..:D tak dík moc:)
  12.10.2007 21:25Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: ale prave ze ja si tam treba patro udelat nemuzu...
  - - - - -
  Anecola: co vzít obyčejné potravinové barvivo, rozpustit a trošinku obarvit bříško, zádíčka... ?
  12.10.2007 21:54Anecola
  Anděla ŠkoloudovÁ: to by možná šlo.. ale bude to držet?.. neslíže si to?.. ale dik.. asito zítra zkusim. :)
  .. nic lepšího nemám
  13.10.2007 00:01Anděla ŠkoloudovÁ
  Anecola: nebo taky řepu, tu mělo moje morče (omylem :D) tečku na boku a docela dlouho to drželo, zkus dát (kdyby si to ta jedna slizala) jedne treba barvivo a druhe taky, ale jinou barvu... nebo treba jedne barvivo a druhe tu repu
  13.10.2007 13:07Claire
  Děti po naší argentce jsouu krom argente zbarvený do asi dove! (ale zatím bez ofic prohlášení;) ) a nějaké to mimi je až moc světlý (že by albín? nevím jestli je to možné... taky to může být světlejší odstín jedné z barev, nebo ještě doroste srst)
  13.10.2007 14:56Cidik
  No tak jsem blbej jak tágo! Já jsem pochopil že je ta burza zase v Edenu, tak jsem se tam trcali a prd! A až na místě jsem zjistil že je v Ládví! Nevím proč, ale spletl jsem si to! Tak jsem jeli do Ládví. Burza byla pěkná, ale barevné myšky měli pouze kluky a jen u jednoho stolu, a popravdě můžu říct že tak smrděli že mě to úplně odradilo! Ale měli tam úžasný skinny morčátka.
  - - - - -
  Anecola - nebo stačí na jednu myšku udělat tečku lakem na nehty - někam za krk - to si nemůže ocucat a když dáš jen malinko, tak jí to zůstane jen na chlupech a kůže se to vůbec nedotkne. A tečka na rozpoznámí stačí - ne?
  - - - - -
  Anděla - vždyť patro můžeš udělat třeba z překližky - pár prkýnek na tyčkách a žebříček. Až to myšák počůrá, a nepůjde to opláchnout, tak se to vyhodí. Mně se u křečků osvědčil i tvrdý papír - a měly to jako švandu než to prokousali.
  13.10.2007 15:44Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: já jsem na tyhle věci uplně levá :))
  13.10.2007 18:00Mettler
  Anecola, Cidik: No tedy lak bych rozhodně nedávala!!!! Vždyť se Ti z toho ta myš může otrávit.
  Vyřešila bych to tím potravinářským barvivem.
  Cidik: Jinak ty věci z alba o bydlení docela fajn, akorád bych vybrala dřevěný domeček místo plastového a pak ty kolečka a koule na běhání bych vůbec nedávala a nakonec ten plastový box je super, ale rozhodně dát víko!!! Vím, že morčatáři tyto boxy mají bez víka, ale u myšek to nejde, hned by Ti zdrhla.
  Jinak klec je fajn, pro myšku je lepší kupovat ubikaci spíš do výšky než na hrát na větší plochu,,, a v kleci mají myšáci vždycky více zábavy.
  Já to řeším v akvárkách tak, že na stěny akvárka přidělám pletivo a o to pletivo zavěsím různé provazy, prolézačky, kolečka atd,,,
  Jinak mám dřevěný domeček, který mám už minimálně 5 let!! Bydlelo v něm už hodně myšek a zatím je stále v OK stavu,,,
  Pravidelně ho čistím kartáčem s teplou vodou a jarem (tím pravidelně myslím ve stanovené dny a né, když už domeček začne smrdět a není poznat, že je to domek!!) a nechám ho vyschnout na sluníčku případně v pokojové teplotě (nedávejte to na topení, protože by Vám dřevo mohlo prasknout). Jednou za čas převentivně vystříkám arpalitem proti svrabu ostatním parazitům a v zimě ho vždycky nechávám vymrznout (dám ho přes noc ven do mrazu).
  13.10.2007 18:52Cidik
  Mettler - díky ,ale já už jsem tu myšku vzdal - ta burza mi zase na chvilku stačila. :o)
  - - - - -
  Jo ale na burze měly Myšici malookou - takové malé hnědé myšky, ale nevím co na tom bylo malooké, protože kukadla měly vyvalený jak mičudy :o) Ty se mi moooc líbily!
  - - - - -
  a mluvil jsem tam s jednou paní a ta tvrdila že prý krysa zakrslá tolik nesmrdí jako myš, je to pravda?
  - - - - -
  S tím lakem na nehty je to asi pravda, tak radši nedávat! - Já jsem takhle lakoval malé křečky, a přežili, ani si to necucali, tak jsem to sem jen tak "poradil" :)))
  - - - - -
  Mettler - zdrhla? Myšky nemůžu volně pouštět běhat po bytě? A pak je dát normálně domů?
  13.10.2007 19:16Navel
  Anděla ŠkoloudovÁ : asi jak kterej :)
  - - - - -
  Cidík: krysa zakrslá.. myslíš mastomyš? = krysa malá , pokud ano tak ty skutečně jsou cítit o poznání míň než myši, ale většinou jsou dost kousavý
  14.10.2007 00:46Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: ale co když ti myška zdrhne když nejsi doma? To jí nenajdeš... takže proto to víko, víš... myš není králík aby mohla chodit volně po bytě
  - - - - -
  Navel: já myslím toho svýho, to je Myšák, je to jeho jméno :))
  14.10.2007 11:01Adam
  ať žije podělaný život... nejen že mi teď umírají na otravu dva hadi,ale ještě k tomu jsem na Čokoládě zjisti bouli pod zadníma nohama...a ještě to že jak mí samci kryli dva týdny spolužaččiny samice tak že není ani jedna březí...asi se odstřelím
  14.10.2007 12:52Bettyz
  Tak u nas je novinka ta, ze Hooney ma bud zanet nebo rakovinu na plicich=,( pan veterinar nam predepsal nejaka silna antibiotika (ale mladata je nesmi,takze se Iris stehovala ke svym babickam) a cekam co bude.. Na mladata se to pry prenest nemelo (vzhledem k tomu,ze zadna jina myska co bydli s Hooney nejevi priznaky), jestli je to rakovina, tak zacala diky porodni zatezi. Ja s tim nemam zkusenosti- ale doufam tedy, ze mladata nebudou mit nejake predpoklady pro nemoci na plicich.
  14.10.2007 13:56Katka
  Všem: V sobotu 20.10 bude v Praze probíhat registrace myšek!!! Raději odpoledne (po 16h). Kdo budete mít zájem, ozvěte se na katka.basenji@seznam.cz

  Dále ještě připomínám, že o víkendu 17.-18.11. bude 1. Speciální výstava myšek v Muzeu dětské kresby. Přihlášky najdete na http://minos.ic.cz a uzávěrka je 31.10.!!! Proto, kdo máte zájem neváhejte!!!


  Bettyz: To je mi líto, ale snad to není přenosné...
  14.10.2007 15:08Navel
  Bettyz: jestli je to rakovina tak ty atb to značně uspíší :( snad to bude ten zánět a bude to dobrý
  14.10.2007 18:27Cidik
  Navel - ta paní mluvila o zakrslé, tak to bude asi ona! To je blbý že kouše. To je stejný jako bodlinatky-ty jsou taky vzteklý!
  14.10.2007 18:44Claire
  Fotky miminek zde - http://claires.wz.cz/mysky/nabidka.htm - jsou tam chyby, vím o nich a hned jak se k tomu dostanu je opravím.
  Chtěla jsem dát fotečky taky sem do alb, ale nějak mi to nejde...
  14.10.2007 20:19Anecola
  Ahoj.. diky za názory na obarvení.. nakonec jsem použila řepu.. bylo to nejjednoduší.. trochu dobarvuju, ale jinak je to fajn:) ..

  mám také otázku spíš ke genetice.. je možné mít strakatá myšátka ze spojení 2 jednobarevných rodičů?.. nebo jen když je alespon jeden strakatý.. a jaká je pravděpodobnost, když jsou strakatí oba?.. je to 100%?.. díky všem za odezvu:)
  14.10.2007 21:19Anděla ŠkoloudovÁ
  Asi to nevíte, ale myšák bydlí momentálně ve sklepě (má tam světlo a teplo), dneska jsem ho tady čistila a zjistila že se mu ty "stroupky" hrozně zhoršily, má skoro kolem celého krku obojek a leze mu to až dovnitř do ucha, ale vůbec se nemůžu rozhodnout co teď. Má na tom odvar z přesličky, umyla jsem mu to vodou.... A ma to uz i okolo oci... ale nevypada ze by mu to vadilo v zivote.

  Mam ho nechat utratit?
  14.10.2007 21:23Navel
  Anděla: proč utratit? Zkoušela jsi Arpalit? Byla jsi u veta?
  14.10.2007 21:29Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: U veta jsem nebyla, ale když jsem ho dneska viděla tak mě popadla neuvěřitelná beznaděj. Na co je arpalit?
  - - - - -
  On nemá parazity
  - - - - -
  K vetovi se mi upřímně řečeno moc nechce
  14.10.2007 22:37Bettyz
  Navel: jak rikas.. pokud je to zanet, muze ji to pomoc a pokud rakovina (to jsem nevedela, jaky ma na ni atb vliv), tak ji nepomuze proste nic, kdyz ani cloveku nelze vetsinou pomoc=( jsem v pulce davky, tak cekam co bude..jeste dva dny a pak uz zbyva jen cekat
  - - - - -
  -Fungujou vam alba? snazim se konecne dat tady fotky Icek a ono to nejde, album se zalozi, ale nejde mi vlozit fotka
  14.10.2007 23:01Navel
  Bettyz: mě z praxe přijde že atb vymlátí mikrofloru a zvíře je pak ještě víc náchylný.. prostě atb zatíží organismus a rakovina se většinou rozjede ještě víc
  - - - - -
  Anděla: a jak víš že nemá parazity? když jsi nebyla na stěrech? myslíš že nějaký roztoče bys okem viděla?
  15.10.2007 12:18Cidik
  K těm myším stroupkům - nemůže mít svrab? Teď je to u morčat jak epidemie - hodně jich to má ze sena - normálně koupeného v obchodě. A to se jim udělají stroupky, zarudne jim kůže a někdy mají i lysinky. Píchají se jim injekce Ivomec.
  15.10.2007 15:27Navel
  u potky co jsem měla stroupky tak to byli vždycky paraziti.. všenky, roztoči nebo tak něco... 2x vzít arpalitem, a v 98% je to pryč. Pokud Arpalit nezabere tak zariskuju a kápnu Frontline. Poslední dobou používám hodně Stronghold spot on a tam je to bez problémů - tam pak Arpalit nedávám a dávám rovnou Stronghold.. zabírá parádně a je i na vnitřní parazity.. akorát je drobet dražší než Arpalit.
  15.10.2007 16:52anděla školoudová
  Špatně jsem se vyjádřila, on nemá stroupky, leze mu tam prostě maso a místy má stroupky...

  K vetovi nepujdu, protože momentálně jsem v dost velké finanční krizi, u nás na veterině to s myškama vubec neuměj...

  Myšák je ze zveráku, může bejt rád že neskončil u hada, ja si ho vzala opravdu z nouze, spolužačka si ho zamilovala.

  Já vím že asi nepochopíte že prostě k vetovi nepujdu, ale já jsem myšáka vůbec nechtěla... A to zranění mu nijak, krom toho že se drbe, nevadí

  Navel: a jak se aplikuje arpalit?
  15.10.2007 16:56Navel
  anděla: tím že sis ho z toho zveráku vzala jsi za něj převzala zodpovědnost! neposkytnout zvířeti veterinární pomoc je v rozporu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání! To sis holt měla rozmyslet než sis ho vzala.To že pořizovací cena myšek je tak nízká bohužel svádí k názoru že jejich život nemá žádnou cenu. Pokud to má na maso víš jak ho to musí bolet? Psala jsi jestli ho máš utratit.. to s ním švihneš o zem? nebo jak ho chceš utratit?
  Když jsi ho nechtěla tak sis ho neměla brát.. to je výmluva 5-ti letýho dítěte
  15.10.2007 17:21Michstr
  CottonCup: Ahojky Helo, souhlasím, souhlasím...

  Mettler: Leni, je to tak, že mám u sebe v chovu i přestárlé hlodavce ( barevné myšky mám zatím krátce, takže na staré dojde časem), pokud se nějak netrápí a jde o zvířata, ke kterým mám nějakou vazbu - např. byla to super máma/táta atd... tak jsou u mě hýčkaná s plnou parádou i v důchodu a na zkrmení nikdy nepůjdou!!! Světe div se, taky mám srdce! Jinak selekce dle Hely (CottonCup) je jasná a postupuji stejně...

  No a taky musím dodat, že sice možná machruju s tou selekcí, ale taky mi to není lhostejné a myšek je mi často líto, ale snažím se do toho dát i trochu zkušeností a rozumu a nejednat prostě jen citově... Je pravda, že jsem se to musela učit, časem pak člověk trochu otupí, ale prostě není to tak, že by to člověk dokázal hned a bez problémů, tedy aspoň já ne... Taky jsem vždycky zachraňovala všechno a za každou cenu...ale s více zkušenostma přicházím i na jiné principy a jsou to většinou pouze principy přírody tam, kde přírodu potlačuje člověk - v domácím chovu. V přírodě by se selekce provedla sama, a zůstali by jen silní a reprodukčně schopní jedinci, (samci by se poprali a zbyli jen ti silní)... v domácím chovu je to na chovateli, aby tu přírodu zastoupil... Nic víc... Tedy víc je na tom jen to, že se člověk zároveň snaží o šlechtění zvířat do nějakého svého snu - třeba myšího standardu.
  S týráním, s pokusama na zvířatech atd...to nemá vůbec nic společného, s tím nesouhlasím celým svým já!!!
  15.10.2007 17:47Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel : já jsem si ho nekoupila!
  na utracení bych ho samozřejmě vzala k vetovi, můžu ho vzít k veterináři ale pokud mu to nebrání v životě a je šťastný a energický, tak bych ho radši nechala dožít.
  Já neumím vyjádřit jak to vypadá... je to jako hodně tenounký strup...
  - - - - -
  Navel: Jak by ses zachovala v mojí situaci ?:
  Našli jsme ve škole myšku, dali ji k nam do tridy do klece, zjistili jsme ze byla puvodne pro skolniho hada... Ucitelka rekla ze ji tam nechce, ze bud si ji nekdo veme nebo ji jde hodit hadovi, spoluzacka zacala brecet a prosit me abych ji pomohla...
  tak jsem ji pomohla (ted toho lituju)
  chtela jsem mysakovi anjit novy domov, nepodarilo se, 3 mesice na to onemocnel... dlouho to mel v nemennem stavu, potom se to najednou zhorsilo.
  nedostavam kapesny, momentalne budu v minusu 300...
  Mamka sama zivi 4 deti
  Od taty dostavame na 4 deti 4 tisice alimenty, coz by nevystacilo ani na jidlo.... mamka je do vecera v praci
  Tata mi penize neda, rika neustale ze nema...(jeho svedomi)

  Co bys v delala? Co mam delat? To co jsem vcera napsala s utracenim, to byla prvni vec ktera me napadla, neumis si predstavit moje pocity kdyz jsem ho uvidela...
  15.10.2007 17:57Navel
  Anděla: já bych si v takový situaci žádný zvíře nepořídila. Co tvoje pocity... ale co pocity tý myšky ! At se ti to líbí nebo ne jsi za ní zodpovědná. A myslím že léčba parazitů vyjde možná na míň než utracení.
  15.10.2007 18:13Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: ale jeho to opravdu nijak zvlášť nebolí!
  žere normálně, chová se jako dřív... Občas se poškrabe ale jinak nic.

  a neodpověděla jsi mi na otázku, jak se používá arpalit? já ho nemůžu chytit do ruky (Myšáka)
  15.10.2007 18:17Navel
  Anděla: já používám arpalit v pěně, to se aplikuje na celý tělo kromě hlavy.. jak ho nemůžeš chytit? tak si vezmi rukavici jestli kouše. Akorát jestli to má na maso jak píšeš tak to bych dala něco spot on-kapku za krk, protože arpalit do otevřený rány nic moc. Takže stronghold nebo frontline
  Hm nijak ho to nebolí... nejdřív tu napíšeš že to má rozežraný do masa a najednou ho to nebolí.. zajímavý
  15.10.2007 18:26Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: ma to cerveny jako maso, ale neboli ho to... mela jsem kozenou rukavici, tlustou, a on ji prokousl :))
  15.10.2007 18:36Adam
  lidičky rozhodně Vám řeknu jedno...na arpalit se rozhodně vykašlete...organofosfáty se používají jako bojová látka a já si s ním oddělal hady a už se mi jednou podařilo i přiotrávit tím myšky...radši vražte prachy za pořádný antiparazitikum než todle...
  15.10.2007 18:44Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel,Adam: ale když to má za krkem tak mu tam nic nemůžu dát
  15.10.2007 18:52Bettyz
  dodatečně se mi konečne podařilo nacpat fotky myšat tady do alb- vrh I, fotky jsou ze 20.9.,tedy když myšatum bylo 22dnů.
  Fotky nejsou nic extra, pres tyden vyfotim tech 5 mysek co mam doma- tak ti je pak jackie poslu.
  Zatim aspon toto:
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=76
  -Katka,jackie: na konci je par fotek pro vas
  15.10.2007 18:53Navel
  Adam: používám Arpalit na hlodavce 10 let a nikdy žádnej problém.. a to ho dávám i na mimina
  - - - - -
  Anděla: ježíš tak tu kapku dáš na zadek ne
  - - - - -
  koženou rukavici neprokousne ani rozzuřenej potkan .. teda když v ní není díra :)
  15.10.2007 20:10Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: on ji prokousl...
  15.10.2007 21:36CottonCup
  Andělko, myslím že v Tvém případě, tak jak to tady čtu, asi nemá smysl se kvůli toml nějak stresovat. Protože: pokud nejsou penízky, není veterina, myšky si tottiž sociální a zdravotní neplatí (jako lidi), aby mohly "bezplatně marodit";o). Dřív nebo později se s myšákem rozloučíš, to že jeho tělesná stránka vykazuje úpadek, to je prostě přirozené a zákonité - přichází stáří, nemoci a smrt. Poněkud nepřirozené je proti tomu bojovat. Zvlášť pokud by účet z veteriny byl 200,- a nová PEW myš stojí 6,-. Hlavu vzhůru, ber to jako zkušenost.
  - - - - -
  Anecola: "je možné mít strakatá myšátka ze spojení 2 jednobarevných rodičů" = ano, je to možné za předpokladu, že oba tito jednobarevní rodiče jsou heterozygoti na tu recesivní bílou skvrnitost. Pak by v odhcovu bylo 25% strakatých, 50% heterozygotů jednobarevných a 25% obyčejných jednobarevných (nejdou rozeznat od heterozygotů). Jinak některé typy bílé skvrnitosti jsou dominantní (capped, banded, varriegated - ale pozor, banded přebije varriegated - je dominantnější). Tj. existuje více typů - geneticky více možností na více lokusech, jak zařídít bílou strakatost/skvrnitost (snad je to jasné;o)) a lze to i kombinovat (záleží i na tom, jak blízko ty lokusy jsou. Varriegated se kupodivu dost často přenáší ve spojení s tou recesivní bílou skvrnitostí (ne banded) co je v ČR dost rozšířená - jakoby pohromadě.
  - - - - -
  Cidik: "zakrslá krysa a kousání" - mastomyšky, = MOC záleží na tom, jaký máš kmen!!! My letos měli 12 skupin po 1,4 z výborné linie (od pana Krcha), měly ve vrzích 12-18 mladých, nevytahovaly krmení z krmítek a hlavně NEKOUSALY ani při vybírání hnízd. Bohužel už je podzim, takže jsou všechny pryč. Zápach asi nejpřijatelnější (hned po pískomilech).
  - - - - -
  Dále: Arpalit, frontline a jiný šílený jedy = chovám podstatně choulostivější zvířata než myši, takže mám trochu jinak nastavený přístup k veterinárním přípravkům. překvapuje mě proto, že někoho napdne tyhle věci vůbec použít. Nikdy bych neměla odvahu. Když řeším breberky (čas od času ano, hlavně v létě kdy jsou myšky ve stáji atd.), tak jedině Neostomosanem. Ředění 1:400, zcela bezpečné pro obratlovce, zahubí hmyz (působí i jako odpuzovač), roztoče, veškeré bezobratlé včetně svrabu atd. Pro ty, co v životě neciděli svrab u potkanů, myší atd.: Neos. si NEPORADÍ PLÍSNĚMI (strouky, červená holá místečka atd.). Plísně jsou VŽDY otázkou narušené imunity = tady vám nepomůže nějaký odblešovátko;o) Myš s nedostatečnou imunitou není nijak skvělá investice do chovu (proč šířit vlohy pro imunitní systém, že), takže pokud to není váš nejmilovanější mazlík, kterého se nikdy (=do 2 let) nevzdáte (poté lze uchovávat v mrazáku:o) promiňte to už je morbuidní humor, ale jen pro odlehčení situace, jinak vážně to nemyslím) - tak raději vyřadit z chovu.
  - - - - -
  Bettyz: gratulace, krásní bandedi:o)
  - - - - -
  Tak:o)) Omlouvám se za všechny překlepy a vynechaná písmenka, ale jste inteligentní lidi, tak si to doplníte. Já jdu vytírat podlahu, žehlit, nakrmit všechny potvorečky, zbavit se hromady riadu a odmrazit mražák;o) Dobrou noc..
  - - - - -
  nemohu odolat, musím napsat ještě toto:

  Navel: nebo se dá uvázat uzel na ocásek, ne? Na jeden ocásek uvážeš uzel a na druhej dva uzly. Když se to utáhne, tak už si ten ocásek samy nerozmotají a máš 100% jistotu, že nedojde k záměně;o)


  (Ano, i toto byl vtip.)
  15.10.2007 21:58Navel
  Cotton: to předpokádám nebylo na mě
  Jinak se teda nestačím divit.. nová myš je za 6 korun.. bezva, takže tu starou nechá umřít třeba v bolestech. Protože je někdo nezodpovědný a myslí si že pořízením veškeré náklady končí. To je skutečně otřesný názor a nevím co víc k tomu dodat :( je mi z toho fakt smutno
  15.10.2007 22:31Anděla ŠkoloudovÁ
  Cott: díky moc
  každý den teď budu chodit Myška kontrolovat, dávám mu bylinky který pomohly i mě proti svědění při ekzému a jinej kožních onemocněních (to proti tomu škrabání)

  Pro všechny: arpalit ani nic jinýho stejně nemá cenu, teď jsem si uvědomila že to má vlastně i kolem očí a v uchu, a tam mu teda s Vaším ctihodným dovolením nic kapat ani pěnit nebudu!

  Navel: Myšák rozhodně nemá bolesti, kdybych viděla že má bolesti, okamžitě běžím na veterinu a nebudu to zbytečně protahovat, to bych mu moc nepomohla.
  Myško je dost protivnej na chytání za ocas, dřív jsem ho chytla normálně do ruky, ale od té doby co mi prokousl prst do masa se mi před ním ruka třese a uhýbá...


  Navel: ještě něco, já opravdu Myškovi nijak neubližuju, akorát mi přijde zbytečný když je to myš ze zveráku (čili to může bejt potomek jakýhokoli křížení zvířat s vlohama k nemocem atd....) která většinou žije tak rok (z mojí zkušenosti) někdy i půl roku (to jsem četla) dávat za léčení 200 (u nás i víc) aby stejně za 2-3 měsíce umřel... mám ho tuším od května, a to už byl dospělej
  - - - - -
  Navel: A ještě bych si chtěla trochu rýpnout a uvedu příklad mého týrání : každý druhý den (no dobrá, někdy třetí, nejsem dokonalá) dostane plnou misku, která je velikosti pro králíka (patří ke králičí kleci)
  + jednu menší misku
  + jednu mističku ve který rád spí

  a popíšu co má v kleci:

  domeček z hlíny
  žebříček na ten domeček
  asi 7 ruliček
  trvale čistou vodu

  No a snad jediný na co by si mohl stěžovat je že jsem ho včera procákala vodou (umyla jsem mu ránu... ), ale to si dokonce sednul pod ten pramínek vody a nstavoval hlavičku :))
  16.10.2007 00:54CottonCup
  Navel: a proč tak drasticky? Teda holka tebe napadaj věci, netýrá tě někdo doma?? Nebijou tě? :o) Přece když vidím, že je to s myší zlý = utratím, ne? To se týkalo i chudáka Cieszymira, pokud někdo sledoval Velkou Pardubickou. Jenom lidi to v tomhle maj jinak.. protože doktoři skládají hypokratovu přísahu. A kdo by se chtěl inspirovat, ať tu pořád neřešíme kdo koho týrá (víc), zkopíruju ten krásný text sem:

  "Přísahám při Apollonovi, bohu lékařství, při Aeskulapovi, Hygiei a Panacei i při všech bozích a bohyních a dovolávám se jejich svědectví, že podle svých sil a svědomí budu tuto přísahu a tyto závazky řádně zachovávat. Svého učitele v tomto umění budu ctít stejně jaké své rodiče a vděčně mu poskytnu všechno nutné, ukáže-li se toho potřeba; také jeho potomky budu pokládat za bratry, a budou-li se chtít naučit tomuto umění, vzdělám je bez nároku na odměnu a jakékoliv závazky. Rovněž umožním jak svým synům a dětem svého učitele, tak žákům, kteří se slavnostně zavázali lékařskou přísahou, aby se podíleli na výuce a přednáškách i na celé vědě, jinému však nikomu. Způsob svého života zasvětím podle svých sil a svědomí prospěchu nemocných a budu je chránit před každou úhonou a bezprávím. Ani prosbami se nedám pohnout k podání smrtícího léku, ani sám k tomu nedám nikdy podnět. Stejně tak neposkytnu žádné ženě prostředek k vyhnání plodu; zachovám vždy svůj život i své umění čisté a prosté každé viny. Neprovedu řez u žádného nemocného, který trpí kameny, ale odevzdám ho mužům v tomto oboru zkušeným. Ať přijdu do kteréhokoliv domu, vejdu tam jen ve snaze pomoci nemocným, vyhýbaje se všemu podezření z bezpráví nebo z jakéhokoliv ublížení. Stejně tak budu vzdálen touhy po smyslových prožitcích se ženami a muži, jak se svobodnými, tak s otroky. Uvidím-li nebo uslyším-li při své lékařské praxi nebo v soukromém životě lidí něco, co by mělo být utajeno, pomlčím o tom a zachovám to jako tajemství. Budu-li tuto přísahu zachovávat a řádně plnit, nechť je mi dopřáno žít navždy šťastně, požívat úcty u všech lidí a těšit se z plodů svého umění. Jestliže ji však poruším a poskrvním, staniž se mi pravý opak."
  16.10.2007 07:22Bettyz
  Anděla: mě se myšky ze zveráku dožily 15měsíců, druhá 16 a kdybych tenkrát včas poznala že jde o infekci,mohly tu klidně být. A Manon bude mít zanedlouho taky rok.. nemyslim si tedy,ze by ve zveraku byli vzdycky mali mutanti,co ti hnedka doma umrou.
  16.10.2007 10:38Beris
  Anděla: můžu se zeptat odkud jsi?
  16.10.2007 12:53Anděla ŠkoloudovÁ
  Bett: to jsem nerekla... (to o tech mutantech) ale on byl dost droubounkej uz kdyz jsem ho dostala a je tak malej porad
  - - - - -
  Beris: Praha 5
  - - - - -
  Po včerejším "sprchování" a bylinkách se mu to hrozně zlepšilo, rána není červená, nesvědí ho a stáhla se trošku :))
  - - - - -
  Dneska budu postup opakovat
  16.10.2007 13:34Cidik
  Teda koukám že jste se pěkně rozepsali. :)
  Přišoupnu sem můj skromný názor. Podle mě člověk který si vezme zvířátko odkudkoliv, nebo ho najde a vezme si ho, za něj automaticky přebírá zodpovědnost. A pokud potom to zvířátko něco bolí a nechá se to bejt, tak je snad lepší kdyby to zvířátko tehdy snědl had - to by se netrápilo. Myslím že existují veterináři, které utratí zvířátko zadarmo (třeba Riedlová v Praze 6) po mě nikdy žádné peníze za křečky a osmáka nechtěla. Taky by "Anděla" mohla napsat na veterinání dotazy - třeba na www.vet-cenrum.cz ve Stodůlkách, nebo tam rovnou zajít i s myšákem a říct že prostě nemá peníze. Určitě by se na něj aspoň sestra podívala. Určitě by jí z veteriny nevyhodili. (myslím :) ). A pokud se myšák natahoval po vodě, tak ho to svědí a on si to chtěl schladit.
  Takhle radit je jinak těžký - když člověk neví co mu vlastně je - může to být cokoliv.
  - - - - -
  Arpalit nepoužívám, ale veterinářka nám dala BioKill ve spreji. Používá se to na všechno chlupatý kromě koček a musím říct že stačí 2x postříkat a po dvou dnech rozčesat a hotovo. Já si přinesl z akvaristiky starého křečka, který když se podrbal, tak z něj vypadly červený a bílý tečky a běhaly. (odbočím-nevíte co to mohlo být?) Já ho postříkal a po týdnu překoupal (Hoodně těžký úkol koupat starého vzteklého křečka) ale už se pak vůbec nedrbal a byl spokojený. A na morče, které si přitáhlo všenky to fungovalo taky super!
  - - - - -
  Já už jsem to s tou myškou vzdal - u ní je hrozně moc věcí "proti". To si radši pořídím křečka s dlooouhou hřívou - u něho vím co čekat. I když na běhání "na volno" taky není vhodný adept. Myška je krásná, ale pro tenhle byt a soužití s ostatníma zvřátkama "nepraktická".
  - - - - -
  :) Můžu tady na té diskuzi zůstat i bez myšky??? :)
  16.10.2007 13:43Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: jo, svědilo ho to, ale nebolelo... a dneska jsem ho šla zkontrolovat a už se nedrbe a ranu ma hezčí :)) bylinky zabíraj, tak jsem to ještě jednou ptořela a večer budu pokračovat. momentálně ale radši nechci moc chodit ze schodů a do schodů (sklep je o 3 patra dolů), dneska se mi stala dost hnusná věc a mohla jsem z toho mít i zlomenou páteř, naštěstí je to jenom naražený, ale musim ještě pár tejdnů kontrolovat jestli mám v pohodě ledviny...
  Myšáček si samozřejmě nově uklizenej byteček hnedka přeorganizoval, přesouval trubky, žebřík... :))
  16.10.2007 13:44Cidik
  OPRAVA - ta adresa na vet-centrum Stodůlky je - http://www.vetcentrum.cz/
  16.10.2007 13:47Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: Já si ho nevzala aby ho nesežral had, ale zastávám názor že když má zvíře jméno, nemělo by se s ním zacházet ošklivě (jednou už utekl od hada, a podle mě by nebylo nejhezčí dát ho k němu znova), neuctivě!

  A věř že jsem HODNĚ riskovala když jsem si ho vzala (taky jsem ho musela asi 4 měsíce mít schovanýho v pokoji....) ze dne na den domů.

  A pokud někdo nevěří že se má Myško dobře, může se přijít podívat
  16.10.2007 13:51Cidik
  Anděla - ale nikdo tě přece z ničeho neobviňuje - já jen reaguju na to co je zde napsaný. Můj názor - nic víc. :)
  16.10.2007 13:53Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: o utracení zadarmo mi opravdu nejde, to klidně zaplatím, když uvidím že ho to bolí!
  Nezabiju ho protože má svědění (který není nijak zlý...). Navc se teď začal léčit...

  A i kdyby se na něj sestra zadarmo podívala, jemu to nepomůže a já ho prostě za 300 léčit nebudu.

  Takže to shrnu:

  POKUD BUDE MÍT BOLESTI, NECHÁM HO UTRATIT. POKUD NE, BUDU HO LÉČIT SVÝM ZPŮSOBEM.


  ještě něco, vím, není hezké to říkat, ale kdybych ho neměla, měla bych vše mnohem snazší, na druhou stranu, kdybych ho neměla neseznámila bych se s CottonCup a ani se nerozhodla mít pěkně zbarvené myšičky
  - - - - -
  Cidik: Ty mě z ničeho neobviňuješ, ale myslím si že Navel má hodně vyhraněné názory na to že mě nikdy neviděla, nemluvila se mnou a ani nikdy neviděla Myšáka..
  16.10.2007 16:19Navel
  Anděla: tady nejde o tři stovky.. jde o jednu kapku frontline ... pokud máš v okolí nějakýho pejskaře určitě ho doma má
  CottonCup: nikdo mě netýrá. Věta "pokud nejsou penízky, není veterina" je skutečně od velmi zodpovědného člověka. Já bych napsala pokud nejsou penízky není zvíře. Tvůj přístup je velmi smutný.
  16.10.2007 16:49Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: Oprvdu se o tom s tebou už nechci bavit, Myška to nebolí, a opravdu si nevemu na triko to že když mu dám např. FrontLine, tak si ho slíže a třeba taky chcípne... Dokud ho to nebude bolet, k vetovi nepůjdu.
  My máme doma 3 psy, troufnu si říct že jsme pejskaři a FrontLine teda doma nemáme
  16.10.2007 16:57Navel
  Anděla: tak se o tom nebav, počkej až budeš obsypaná parazitama jak tě to nebude bolet :)))
  16.10.2007 17:34lili
  schanim barevne male mysky.mohly byste midoporucit kde bych je mohla sehnat? ve zverimeksech je totis nemaj , diky.
  16.10.2007 17:43Anděla ŠkoloudovÁ
  Navel: Promiň, ale on obsypanej parazitama rozhodně neni... má to jenom na krku a kousku hlavy... a v uchu, ale jediny co dela je ze se obcas podrbe, zere normalne, chodi normalne, hraje si jako driv---to by asi nedelal kdyby mel tak hrozne bolesti jak ty pises!
  16.10.2007 18:51Suli
  lili: od ňákýho chovaltele je nás tu dost a tak se koukni do inzerce
  16.10.2007 19:01Cidik
  lili - kouni se na webové stránky některých chovatelů tady - když najedeš zde v diskuzi myší na jejich jméno, tak se objeví vizitka.
  - - - - -
  - koukni
  - - - - -
  Ha ha najeď myší zde na myších.... :)
  16.10.2007 19:25blackwolf
  Tak jsem dneska koupila těm svým krasavicím klasy senegalského prosa a má to ohromný úspěch:-) Nejvíc mě pobavilo, že když jsem dala myškám při večerním "výběhu" klásek, tak pes (který je strašně rád sleduje a obtěžuje, což myším vůbec nevadí, ještě ho rády zkoumají) jim klásek tolik záviděl, že se pro něj pomalu nenápadně natahoval, čapnul ho za koneček zubama a ubohý myšce ho začal odtahovat pryč:-D No vysvětlila jsem mu, že to nesmí, tak už zase jenom kouká:-)
  16.10.2007 19:40CottonCup
  Navel: no jo:o)) bez urážky, ale ten tvůj je zase nepraktický. Znám dost případů, co si děti přinesly domů TAJNĚ hlodavce, který pak dříve nebo později nějakým způsobem zašel, byť třea už pak byl rodiči akceptován. Ta věta "nejsou penízky není veterina" je ryze praktická - tak to skutečně chodí. Já to vím. Je otázkou, zda léčba není pro zvíře více traumatická než samotné onemocnění (v mnoha případech tomu tak je), proto se přistupuje k usmrcení zvířete humánním způsobem (utracením sdandardně, veterinář), nebo přirozeným - skrmením predátorivi. Doporučuji si přečíst předchozí větu raději dvakrát;o) Pokud ti leží na srdci, že existují děti, které mají myšku, ale nedostanou kapesné a rodiče rozhodně veterinu za myš platit nebudou (COŽ JE ZCELA BĚŽNÝ STAV), tak buď užitečná, něco s tím konečně udělej a založ nějakou nadaci, nebo tyto děti a jejich myšky sponzoruj. Co jiného můžeš dělat? To, že si budeš stěžovat tady na fóru NIKOMU NEPOMŮŽE, to už bys snad mohla dohadnout;o)A to, že říkám úplně otevřěně a NAPLNO, JAK SE VĚCI MAJÍ, protože vidím, jak to je, je zcela správně. Proč bych měla někomu malovat růžové obláčky? Ten výrok: " pokud nejsou penízky není zvíře" je zcestný právě v tom, že naopak VELICE ČASTO JE ZVÍŘE, ALE PENÍZKY UŽ NE. A pokud se podíváš za naše hranice dál na východ, JE TO PRAVIDLO. Pokdu s tím máš problém, pak ti nezbývá, než se o tyto případy osobně postarat a pomáhat jim. něvšimla jsem si, že bys Anděle řekla: tak zajdi na veterinu, já to zaplatím. NEBUĎME POKRYTEČTÍ, ano? ;o)
  - - - - -
  (Aneb: radit umí každej, něco udělat málokdo.)
  16.10.2007 20:24Alexandria
  oukey, pozerám, že je tu menšie bojisko :D takže... pokiaľ anděla hovorí, že to jej Myšiaka nebolí, tak nemyslím, žeby ho to bolelo... má ho na očiach každý deň a vidí ako sa správa, či normálne alebo či má bolesti, to proste majiteľ milovaného zvieratka vidí už v tom ako sa to zvieratko chová, čo ma v očičkách... Navel ty ho nevidíš tak nevieš ako mu môže byť... tak isto nevieš či má naozaj nejakého parazita alebo či to nie je niečo iné... viem podľa príznakov to môže byť parazit ale ja som napríklad tiež mala raz podozrenie na svrab a nakoniec to bola plieseň tak si myslím, že zas nie je dobré radiť nejaké lieky... si myslím, že sa Anděla mohla ísť poradiť s veterinárom a povedať mu, že je tam len po radu, za radu by ju nikto nezbil a určite by ani peniaze nepýtal...
  tak isto si ale myslím, že je zbytočné sa tu navzájom osočovať teraz... je dobré vyjadriť svoj názor ale zas nie je dobre tu svoj názor niekomu vnucovať...
  16.10.2007 21:25Anděla ŠkoloudovÁ
  Alex: Myšáček se chová úplně normálně a co jsme začaly s léčbou bylinkama (konkrétně měsíček lékařský, přeslička a dubová kůra) už se ani tolik nedrbe a rána se zavírá... nevím co to je, ale nesahám na něj (kdyby to byla ta plíseň...) abych od něj nic nechytla... přes tyčinky do uší mu natírám odvary z bylinek na ranu a tady na hlavicku, a na okraj ouška.

  _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

  K vetovi se mi nechce protože na veterině která je tady blízko my očkovali králíka (a řekl že jí je +- 4 měsíce) za 213,-
  a taky nam tam ted pekne pokazili lecbu psa ktery ma hnis mezi chrupavkou a kuzi v uchu... No a ve vetcentru jsem ještě nebyla, prý je to tam super, ale já momentálně nestíhám s Myškou (kterej mimochodem nerad cestuje a je z toho dycky hrozne utrapenej) jezdit / chodit na veterinu...
  Mimoto nevim jak by se na něj mohli podívat, chytit se nenechá, a když ho někdo chytí tak hryže a vykrucuje se... takže si to opravdu nedovedu představit...

  _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

  Navel: Věř že ho opravdu moc miluju, trapit bych ho rozhodně nenechala...

  _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

  CottonCup: Díky za podporu, já to vidím stejně, a já opravdu poznám jestli moje zvíře něco bolí nebo ne, naopak je teď ještě rozkošnější, jelikož se mu omrzelo spát v domku tak přes den leží v ruličkách od toale´táku a nenápadně se dívá jestli mu nedám něco k jídlu, taky se do ruliček schovává, bojí se tyčinek do uší na kterejch mu dávám odvar z bylinek :D
  ale jinak je hodnej, samozřejmě v rámci možností, kouše vesele dál :DD
  - - - - -
  omlouvám se za chyby v textu
  17.10.2007 00:45adél
  Ahojky všem, už jsem tady dlouho nebyla, tak vás všechny moc zdravím :-) Máme momentálně dva vrhy krásných myšáčků, tak kdyby jste se někdo chtěl mrknout tak tady jsou albíčka - vrh A https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=28 a vrh B https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=30
  17.10.2007 08:01Suli
  adél: Krásný miminka, taky máme teď dva vrhy http://suloinenhiiri.wgz.cz/aktualni
  17.10.2007 08:26Beris
  Tak musím reagovat... :-) Anděla: jak píšeš ty stroupky, ty se nám bohužel na myškách už poštěstily taky, a byl to skutečně svrab...ti roztoči nejsou pouhým okem viditelní, takže je neuvidíš běhat po kůži....a léčba? Stejně jako u potkanů - Ivomec pod kůži a bylo to. Nic těžkého, myška ani nestačila nic zaregistrovat, protože jsem ji nechala zalézt do ruličky od toal. papíru, přidržela ocásek a píchla do prdky :-) po týdnu jsme postup zopakovala a je zdravá...a investice? Asi 50 haléřů :-) což je položka víc než směšná. Odkud jseš jsem se ptala proto, že v sobotu jedu do Prahy a pokud máš zájem, můžu ti myšáka ošetřit
  17.10.2007 09:03CottonCup
  Beris, klobouk dolů;o)
  17.10.2007 09:50Beris
  ještě se musím pochlubit...naše Céčka mají první fotky na webu: http://www.marshals.estranky.cz/clanky/vrhy/aktualni-vrhy
  17.10.2007 14:44Anděla ŠkoloudovÁ
  Beris: to bych byla moc ráda kdybyste měla čas... Já jsem pro, zeptám se mamky jestli budeme v sobotu doma.
  17.10.2007 15:47Michstr
  Beris: Koukám a nestačím se divit! Áronek má mimísky!!!!!!!!!!!!!! A tak krásný!!!! A to skrakatý je po prarodičích!!! Moc gratuluju!!!!

  Navel x Cottoncup :
  1/ na Frontline fakt raději zapomeňte, pokud tedy nechcete řešit nechtěné utracení - špatně se odhaduje dávka a pokud ho dáte víc, myška to nerozchodí.... Osobně si myslím, že tento přípravek může myšce poškodit i vnitřní orgány a i když ošetření přežije, můžou nastat problémy jinde, je to zbytečně riskantní....
  2/ myslím si, že víc lidí má skutečně zvíře, ale už né finance na jeho 100%-ní péči...
  Zároveň si myslím, že pokud si někdo pořídí zvíře, které nese vyšší pořizovací náklady, tak se o něj i lépe stará...je to ve většině případů, vyjímky samozřejmě existují, tato diskuse to dokazuje...

  Myškám zdar a myškařům též!
  M.
  - - - - -
  Anděla Š.: Jinak Mirka (Beris) je na léčbu myšek a injekce fakt třída! Patří jí mé veliké díky za záchranu několika myšind!
  17.10.2007 15:51Anděla ŠkoloudovÁ
  Michstr: já se toho frontlineu taky bojim... a byla bych ráda kdyby mi teda Beris Myška píchla:))
  18.10.2007 09:39Cidik
  Dneska umřela moje Osmanda (osmák degu) - https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=7948
  18.10.2007 09:41Alexandria
  Cidik: to je mi luto :( bola nádherná...
  18.10.2007 16:26Michstr
  Mettler: Leni, je možné mi zde povolit tzv. Alba? Dala bych tam nějaké fotky mimísků. Na mých stránkách je to zdlouhavé, nemám na to teď moc času...
  Předem moc děkuji! M.
  18.10.2007 16:33Cidik
  Michstr - napiš jí to na mejl - je vlevo na liště úplně dole. Ale pokud to je jako na morčatech, tak mi to trvalo měsíc než mi je povolily, ale tady je menší frmol :)
  - - - - -
  Michstr - máš už povolený tady "chat" ?
  18.10.2007 19:03Bettyz
  Michstr,Cidik: nebojte, mesci to tady netrva, ale musite chvilku pockat, snad nebude vadit kdyz reknu, ze administratori ted maji frmol =/
  19.10.2007 09:07Ann
  Ahoj. Jakeho veku se tak dozivaji mysky? A na kolik tak prijde myska s pp a za kolik nabizite ty vase hezke ruzne strakate bez pp?
  19.10.2007 10:47Cidik
  Ann - myšky se dožívají "jen" roku a půl - dvou let. Na ceny myšek se podívej na stránky chovatelů - koukni na obsazené přezdívky, tam máš i odkazy na weby. Na burze se strakatí kluci bez PP prodávají kolem 20,- kaček.
  19.10.2007 11:12Ann
  A jak je to se spolubydlenim nekolika mysek? Holky muzou byt spolu a nebudou se prat? A co kluci? Popr. kluk s brezi holkou/vice brezima holkama?
  19.10.2007 19:47Katka
  Všem: Musíte mít strpení, Lenka není na netu přes týden, ale nebojte se, že byste alba a chat neměli!!!
  19.10.2007 20:00Claire
  Můžete juknout na stránky, máme ještě volné mimisky. Vrh C se strakatě zatím netváří, tak uvidíme
  http://claires.wz.cz/mysky.htm
  19.10.2007 20:15Mettler
  Michstr: Tak jsem Ti Míšo alba povolila,,, odhlaš se a opět přihlaš. Napravo od Tvého nicku se Ti objěví ikonka Alba
  19.10.2007 21:17Cidik
  Já mám "chat" to jsem si asi přetáhl z morčat, ale nikdo tady na něm stále není - chodíte na něj v nějakou hodinu nebo tak?
  19.10.2007 23:02Beris
  jdu se chlubit novými přírůstky: https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=71 Míšo, moc moc moc moc moc moc ti za ně děkujeme :o)))))
  20.10.2007 10:14Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: ja na něj tady nechodím... nikdo tu právě že nebejvá
  20.10.2007 10:50Adam
  hojte, bohužel smutná zpráva... budu muset nechat utratit Čokoládu...má nádor pod zadečkem asi o velkikosti hrozny :(
  20.10.2007 11:36Bettyz
  Adam: to je mi moc vazne moc lito, bobek maly..je to strasne utratit zviratko,ale zase mu tim pomuzes aby neumirala v bolesti a to je podle me horsi=(
  - - - - -
  Beris: jsou kráásní všichni..a Frost je jak ze soutěže o nejhezčího plyšáka ;)
  20.10.2007 11:43Anděla ŠkoloudovÁ
  Myšák už má v sobě Ivomec (moc dík Beris)
  20.10.2007 13:00Alexandria
  Beris: nááááádhera :) úžasné myšičky... najviac sa mi páči tá rozeta :) geniálna
  - - - - -
  Adam: no to je mi ľúto, posielam Čokoládke pusinku :-*
  - - - - -
  Anděla: to je dobré :) daj nám potom info ako sa Myšákovi darí :)
  20.10.2007 13:17Anděla ŠkoloudovÁ
  Alex: učitě dám vědět :))
  20.10.2007 13:29Adam
  všem díky... bohužel si myslím že v tom hraje roli genetika... jestli se to objeví ještě jednou tak je to 100%
  20.10.2007 13:30Anděla ŠkoloudovÁ
  Adam: sice tvoje myšky neznám, ale přesto je mi to líto, pozdravuj jí i za mě a za Myšáka
  20.10.2007 14:05Cidik
  BERIS - úžasný myšule! Od koho je máš? (má nějaké webovky?)
  - - - - -
  Adam - je mi líto tvé myšky, bohužel nikdo nežije věčně a i nemoce si nevybírají :/
  - - - - -
  Anděla - Chodíš na nějaký jiný chat tady - na morčatech, želvách...?
  20.10.2007 18:25Michstr
  Beris: To já děkuji a víc než moc, jsem velkým dlužníkem!
  Ty myšky od tebe jsou také úžasné, mám z nich velikou radost! Stavba, uši - prostě nádhera!!!
  Přeji, ať se vám jen a jen daří a na příští návštěvě zase něco vyšmelíme - chci ti nachystat ty nejhezčí saténové siamky!!! Teď jen aby se nám takové vysněné povedly, ale já těm dvoum - teď jim říkám hruštičky - věřím!
  Ahojky M.
  20.10.2007 18:26Adam
  Anděla ŠkoloudovÁ: díky :)
  Cidik: bohužel...
  20.10.2007 19:57Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: na králících :))
  21.10.2007 12:49Mettler
  Tak se mi konečně podařilo dát ty moje zázraky na web. Fotky jsou již z minulého týdne, ale králici nějak stávkovali,,, takže se spožděním Vám představuji náše vrhy K, L a M
  vrh K rok 2007
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=87
  vrh L rok 2007 https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=82
  vrh M rok 2007 https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=86
  - - - - -
  Hm,,, tedy koukám, že popisy u L a M se mi nezobrazují,,, no nic,,, už nemám čas, to opravit, takže zase až příští týden.

  Jinak tedy z vrhu K a M směle vybírejte, miminka jsou již k odběru. Vrh L není určený k rezervacím.
  21.10.2007 13:33Cidik
  Ahoj! Víte někdo něco o "Natronu" lékárenský hydroxid sodný, který se v kapslích přidává do rohů klecí, aby pohlcoval zápach???
  21.10.2007 14:20Suli
  Náš Vrh A https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=88
  21.10.2007 16:26Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik: hydroxid sodný? já jsem někde četla že je to jedovaté, prý to psali v nějaké knížce, že se to může dávat do rohů, ale že je to kec a nemá se to dělat!
  - - - - -
  Cidik: tady to je
  http://ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?thema=177233&r=11
  21.10.2007 17:20Anecola
  všem: Ahoj.. chci se zeptat, jestli tu někdo nechovád louhosrsté strakaté (černobílé) myšky.. jednu takovou bych chtěla. dívala jsem se i jinde na internetu.. ale nic moc jsem nenašla. tak dík
  21.10.2007 18:39Cidik
  Já to mám přesně z té knížky o myších! Nojo, ale když to není hydroxid sodný, ale minerální sůl Na2CO3.10 (H2O) - to pod ně dát můžu? Jsem z toho úplně pitomej!
  - - - - -
  Prej je to Dodekahydrát uhličitanu sodnýho - co to je???
  21.10.2007 19:34Ann
  prosiiim poradte mi s tim souzitim mysek. Kdo muze byt s kym? Holky spolu? Kluci spolu?
  21.10.2007 20:02Suli
  Ann- Kluci spolu ve většíně případech být nemůžou.....Když jsou spolu tak jsou to fakt velký vyjímky... Holky se spolu snášejí dobře
  21.10.2007 20:25Bettyz
  Mettler: zadny nunu mysacek nebude k prodeji?=)) pokud ovsem ukol techto princu a princezen je spravit pocet nunu mysek u nas, tak si pockam=) ale pristi rok si nejakou nunu mysku musim koupit, milaskove ..
  21.10.2007 21:07Claire
  Mettler: Tak máš po argentce taky něco cosi hooodně světlího? Já mám 2 a rozhodně to nejni bílá, tak jsem uvažovala nad silver...
  21.10.2007 21:44Katka
  Cidik: A proč to pod ně vůbec chceš dávat...? Není to soda?
  21.10.2007 22:11haslerka
  Cidik: neni to dodekahydrát ale dekahydrát a navíc to není ani tohle, ale hydrogenuhličitan sodný-tedy jedlá soda....a tedy ani tu jedlou sodu bych pod mysky nedavala..
  22.10.2007 10:02Michstr
  Můj první odchov rozetek - můžete mrknout, kdo chcete - https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=89

  Mettler: Moc děkuji za povolení alb - je to tady rychlé, úprava www stránek mi zabere moc času, který teď nějak nemám, takže ještě jednou díky!
  M.
  22.10.2007 12:35Beris
  Mischr: máš ode mě mailík :-) a ještě jednou díky
  Mimča z našeho C vrhu mají jednotlivé fotky, kdo chce může juknout :o)
  http://www.marshals.estranky.cz/clanky/vrhy/aktualni-vrhy
  22.10.2007 12:54Cidik
  Já jsem si to přečetl v knížce o myších kterou jsem si koupil, tak jsem se radši ptal, abych nekoupil nějakou blbost! teď už vím že to kupovat nemám. A je vhodné dávat pod myšky konopné peletky, nebo ten "plínkový" Asan?
  - - - - -
  Nebo máte zkušenosti s něčím co hodně pohlcuje pachy?
  - - - - -
  Michstr - ty miminka jsou ÚŽASNÝÝÝ hlavně to zrzavé!
  22.10.2007 12:57Beris
  Cidik: dle mého jsou konopné pelety celkem tvrdé, proto je používám pouze ke králíkovi a morčeti do záchodu, Asan jsem zkoušela také, ale nijak mě nenadchl u potkanů - a u myší vůbec. Asi nejvíc se mi osvědčila hoblinová podestýlka Chipsy - je jemnější, ale přesto nepráší a dobře saje, na jiných hoblinách myšky dost brzy cítím, ale tyhle jsou fakt dobré. Např. u potkanů se mi asi nejvíc osvědčil skartovaný novinový papír, ale myšky v něm hned cítím, takže tam ho nedávám...myslím, že asi každý máme jiný nosánek, a každý si bude muset ozkoušet co mu vyhovuje nejlépe, např. spousta lidí používá jako podestýlku kukuřičná vřetena, mě tedy ale přímo vadí, zvířata na nich cítítm během hodiny...
  22.10.2007 14:31Cidik
  Beris - jo já používal tu kukuřici pod morčata a každý den "zaváněli" - to už jsou fakt lepší hobliny. Když já bych HROZNĚ rád měl myšku, ale musím nějak eliminovat zápach, tak se ptám kde to jde. A třeba ten Jonáš atd mi přijde hrozně veliký granule pod ty myšule. Už jsem se díval i na netu jestli je tam něco speciálně pod myšky a jediné co jsem našel byli ty chipsy s vůní citrónu. Ty už jsem měl pod morčatama taky. Pořád hledám jetli neobjevím něco úchvatného, že když se tam myška vyčůrá, tak to začne vonět fialkama :))))))))))
  22.10.2007 18:32Anděla ŠkoloudovÁ
  Cidik,Beris: vřetena pro morčíky nejsou vhodná, morčata mají na ně moc citlivé tlapky a jsou z toho potom otlaky
  22.10.2007 19:40blackwolf
  Cidik: No já nevím, ale podle mého názoru, kdybys měl třeba dvě myší holky, tak by zápach nemusel být problém... Já mám právě dvě holčičky, na normálních hoblinách a nemám s tím problém. Nemají příliš velké bydlení (ale zato denně výběh až na několik hodin), nastýlám vrstvu cca 1,5 cm hoblin a měním je tak jednou za 5 dní. Občas to protáhnu o den až dva. A těch pět dní je tak akorát, jen občas něco slabě cítit je, ale to spíš když právě nečistím hned po těch pěti dnech. Ale vzhledem k tomu, že mám rodiče přecitlivělé na takové věci jako zápach od zvířat, a oni si zatím nestěžovali, myslím, že je to OK.
  - - - - -
  Beris: Nádherná mimča:) Strašně se mi líbí Cora! Škoda, že další myška by mi doma už neprošla...
  - - - - -
  22.10.2007 19:45Bettyz
  Claire: mela jsem ted vrh po argentce a cinnamon agouti- mysata byli 2 black, 1agouti, 2 fawn, 1 argente, 1 champagne, 1 silver agouti, 1 dove a 1 silver! pokud jsem to tedy spravne urcila,jakoze doufam ze ano =))
  - - - - -
  Michstr,Beris: mate krasne mimca, Cora a rozetacci maji u me bod- jsou klaaasni (vsici) :-*
  22.10.2007 19:47Claire
  Dotázek - jak může být cinnamon agouti, když cinnamon už je agouti barva ;)
  - - - - -
  Bett: Tak to snad jde, aby byli silverčátka:-)
  22.10.2007 20:06Bettyz
  Claire: dobre, cinnamon jinak tez skoricova agouti- tak je to spravne,ja pisu kraviny=)
  22.10.2007 20:08CottonCup
  Ahojte babice:o)) konečně jsem se zas dostala na diskusi.

  Michstr: ty modré satin rozetky jsou úúúúúúúúúúúžasné!!! Gratulace. Taky chci jednu!:o))
  22.10.2007 20:49Mettler
  blackwolf :-)))))))

  Claire: No, já ještě chviličkuv počkám, ale mám pocit, že ten můj světlý zázrak bude silver (možná argente cream). Je skvělý,,, a z genetického hlediska je to i možné, no uvidíme co se nám z nich vyloupne

  Michstr: Není vůbec zač, snažím se to tady pečlivě kontrolovat, ale hold někdy se mi nepodaří se tu zastavit každý den.
  22.10.2007 21:17blackwolf
  Mettler: Díky;-)
  22.10.2007 21:22Bettyz
  jackie: https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=90 =)
  23.10.2007 12:43Cidik
  Udělal jsem album mojich motýlů - https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=8466
  23.10.2007 14:29anděla školoudová
  Cidik: to je škoda, a nejsou nějací jiní, kteří dokážou přijímat potravu?
  23.10.2007 17:38Mettler
  Cidik: Prosím, vždyť znáš pravidla, co se netýká myšek, ani okrajově, tak tu nemá co dělat.
  Na morčatech se taková alba také editují a odstraňují pokud se nemýlím.
  Když jsem příde někdo nový, tak zkoukne motýlí album (mimochodem je pěkné :))))
  A jde pryč, protože si myslí, že o myškách se tu nic nedozví.
  23.10.2007 19:30Cidik
  Mettler - jj znám , ale mě to občas projde i na morčatech :))) Já nevím jak jinak upozornit na moje new album :)
  - - - - -
  A myslím že to album tak nepobouří návštěvníky že by kvůli němu odešli :)))
  - - - - -
  Nevíte jestli se tu objevuje chovatelka myšek, která má email m.strbakova........atd. ?
  - - - - -
  Mettler - ale neboj, polepším se! (myslím)
  - - - - -
  anděla - jj je jich plno, ale nejsou tak velcí jako tihle.
  - - - - -
  Michstr - ten mejl m.strbakova budeš asi ty - :) - teda já mám dneska den!!! Jak máš na iFauně inzerát - máš někde fotky prodejních holek? A je mezi nima i long hair astrex saténovka? Díky
  23.10.2007 20:57Anděla ŠkoloudovÁ
  Jak jsem psala, chci Myšákovi pořídit k vánocům nějakou klec, nebo tak něco...

  A teď mě něco napadlo! Pořídím mu plastový box z IKEA... Ale né ten malý, ale ten z těch největších.
  No a teď potřebuju radu, buď koupím i víčko, a téměř po celém jeho povrchu vyrobím "průduchy", nebo koupím pletivo a přetáhnu ho přes box... co myslíte?? co by bylo lepší??
  23.10.2007 21:09Alexandria
  Mettler: ja si myslím, že to nie je neviem ako zlé, že tu dal Cidik album ohľadom motýľov :) si myslím, že nie je na zlo veci sa pochváliť aj inými koníčkami a tak a sem-tam to tu oživiť aj napr. niečím takýmto :) mne osobne pokiaľ tu nedáva nejaký obrázok ako had žerie myš tak mi to nevadí :)

  Cidik: tie motýle sú krásne :)
  23.10.2007 21:11Anděla ŠkoloudovÁ
  Alexandria: já vím že to zní morbidně, ale mě by ani ten obrázek hada žeřoucího myš nevadil :D
  Měli jsme doma hada, sice mi bylo myšek líto, ale had něco jíst musel, no... hada jsem měla taky moc ráda
  23.10.2007 22:03Bettyz
  Anděla: tak vy co jste chovaly hada...ale co my, co bychom nejradsi naucily hada jist listy ze stromu nebo neco jineho?;)
  23.10.2007 22:11anděla školoudová
  Bett: no to já bych taky brala, kdybysme naší Žofku nemuseli krmit myškama, ale bohužel... byla bráchy a né moje, já bych si hada asi teď nepořídila, časem možná :))
  - - - - -
  Hele, můžu si založit chovatelskou stanici když je mi 12? A navíc nemám chov? :D
  23.10.2007 23:16Bettyz
  anděla: chs- musis byt přihlašená v klubu: http://www.klubmorcat.cz/ tim ze ti neni 18, se ti musi rodic podepsat na prihlasku- zakonny zastupce. mno a pak si tam napises ze chces mit chs, das nazev chs (az odesles prihlasku tak pockas az ti prijde schvaleni- jestli nekdo nema stejny nazev a jestli ho tedy muzes pouzivat), co budes chovat (morce,krecek,mys,potkan,ci jiny roztomily hlodavec..), a pak jeste neco.. ted si presne nevzpominam co tam bylo, ale prihlasku najdes na klubu, tak uvidis.
  24.10.2007 10:22Jana
  Dobrý den, prosím o radu. Dva roky máme doma dvě laboratorní myšky - samičky. Za tu dobu dvě uhynuly přes péči zvěrolékaře. Nedávno uhynula jedna stářím a zbyla asi 3-4 měsíční "holka". Došli jsme tedy do zverimexu pro novou samičku - mládě asi měsíc staré. Rozdělili jsme klec na dvě poloviny a jednu vyhradili mláděti. Po týdnu, kdy se zdálo, že jsou obě klidné a komunikují spolu, jsme jim udělali v přepážce otvor. Setkání proběhlo velmi klidně a i druhý den se zdálo, že je všechno vpořádku (jindy se myšky zprvu "hádají"). Třetí den bylo mládě mrtvé, mělo vytrhané chlupy na bříšku a kolem řitě, na oholené části krvácelo. Muselo se to stát, když jsme nebyli doma, protože jsme neslyšeli žádný pískot. Od té doby je dospělá myš nesvá, má trhavé pohyby a ukrývá se. Necháme ji dožít samotnou, nebudeme žádnou další myšku vystavovat takovému riziku. Chci Vás poprosit, máte-li někdo podobné zkušenosti, jestli je takové chování několik měsíců staré samičky normální, chováme myšky dva roky, ale tohle neznáme. A jestli je správné rozhodnutí nechat tuhle myš dožít o samotě, či jestli by potřebovala partu, která by ji spravila. Dá se vůbec skamarádit sotva dospělá "holka" s mládětem? Zatím jsme měli jen společnost dvou stejně starých mláďat a po roce jedno uhynulo a nové mládě stará myš "adoptovala" - chovala se jako by malou kojila a pečovala o ní. Děkuji moc za Vaše zkušenosti.
  24.10.2007 10:29Alexandria
  Jana: tak keď ideš zoznamovať myšky tak musíš počkať, kým budú približne rovnako veľké a zoznamovať ich postupne... vidíš ako môžu niektoré zoznamovania dopadnúť... tá prepážka bol dobrý nápad ale tak isto si ich mohla každý deň vymieňať (myšku z jednej prepážky do prepážky druhej myšky a naopak) aby si zvykli na svoj pach... tak isto si ich hneď zo začiatku nemala nechať pre istotu už hneď spolu celý čas ale dávať ich spolu na nejaké neutrálne teritórium, napr. sa hrať a spoznávať zo začiatku napr. na 15 minúť a postupne ten čas predlžovať... potom dôkladne vyčistiť celú klietku a dať ich tam spolu a sledovať...
  24.10.2007 11:46Michstr
  Anděla Š: Koupila bych i to víko, prořízla do něj tvarově hezkou díru (pokud půjde o tvrdý plast, tak je to nejlépe proříznout pomocí pájky) a k tomu přidělala bodované pletivo 1 cm x 1 cm... bude to vypadat dobře a bude to skvěle větrat!!! Já si takhle vyrábím přepravky s kyblíků od Primalexu - je to praktické, myšky to neprokoušou narozdíl od Faunaboxů a +/- to i nějak vypadá....Dodám fotky.
  M.
  - - - - -
  Přepravka -
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=92
  - - - - -
  Jana: Je mi to divný, u samců bych to čekala, ale u samic fakt ne! Napadá mě ale jiná možnost a to ta, že to mládě uhynulo jinou příčinou a ta druhá samice ho potrhala až potom, což už vůbec vyjímečné není... Sázím na tuto variantu tak 70%... zvláště, když k tomuto došlo až za nějaký čas, co byly myšky spolu - podle mě by se totiž servaly hned, pokud by se chtěly prát....
  Pak taky to chování té "zbylé" myšky by mi tuto variantu potvrzovalo, nejen že může být nakažená (30%), tak umrtí druhé myšky ji na psychice také nepořidá (70%).
  24.10.2007 12:49Anděla Školoudová
  Bett: díky moc, tak já to znám jen u psů
  24.10.2007 14:21Cidik
  Bettyz - u chs v klubu morčat "jiný roztomilý hlodavec" nefunguje. :) - já se ptal. Evidují se jen myšky, křečci, potkani a morčata. Bohužel zatím chs nelze použít na pískomily, osmáky atd.
  - - - - -
  Anděla - jj - v klubu morčat si můžeš zareg chovnou stanici a když ti schválí jméno (nikdo jiný ho nemá evid) tak už jí můžeš oficiálně používat. I když zrovna nic nechováš :)
  - - - - -
  Anděla -
  http://www.klubmorcat.cz/ a nahoře je tlačítko "klub" a tam se ti otevřou odkazy na registraci, přihlášku atd atd
  - - - - -
  Jana - já to beru podle "křečků", ale tam se většinou větší s menším buď hned snesou - nebo okamžitě do sebe pustí. Já měl džungaráky a když jsem dal k jednomu druhého, tak se ten nový do něj okamžitě pustil a musel bydlet zvlášť. A pak přibyl nový a ten se s tím prvním krásně snesl a nebyl žádný problém. Po čase ten starý umřel a ten druhý ho celýho potrhal. Tak jestli není možnost že malá myška umřela a velká jí pokousala až pak.
  - - - - -
  Michstr - máš někde na netu fotky myšek na prodej (holek) ?
  24.10.2007 14:34Anděla ŠkoloudovÁ
  Michstr: To je dobrý! Tak já to s mamkou pořeším :))

  Cidik: Díky za odezvu! Já bych totiž chtěla mít chovku už teď, protože (před mamkou pšššt!) bych chtěla mít hnedka jak nebudu mít Myšáka první chov... (na myšandách jsem domluvená s Cott)

  Vydrží mi ta chovka tak dlouho? Nesmaže se nějak?
  24.10.2007 15:07CottonCup
  Jana: nebyli to dva samečci? To by vysvětlilo ten pokousaný a oholený zadek. Ta druhá/druhý pak může odejít jen na stres.
  24.10.2007 15:55michstr
  Cidik: fotky nějak nestíhám... Moc holek ale k nabídnutí bohužel nemám, je po nich velká poptávka, což je u myšek jasný.
  - - - - -
  Odchovy astrexů -
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=93
  24.10.2007 17:58Mettler
  Alexandria: Já jsem si ta pravidla nevymyslela, to jsou daná pravidla, která fungují na celém serveru králíků. Je sice hezké, že to sem dal teĎ jenom Cidik, ale každý si řekne, jemu to prošlo a dá si sem také svoje new album, a další, a další, a další,,, a pak to tu bude tak zahlecené, že skutečně někdo kdo sem příjde za účelem myšek, odejde kvůli hadům, motýlům, rybičkám a ec....
  Já jako administrátor jsem povinna na to upozorňovat, což dělám, takže není důvod se na mě čertit :)))))

  Jana: Nemyslím, si, že by byl takový probléme kdyby se jednalo o dva samce, protože jestli bylo mláděti necelý měsíc jak píšeš, tak to není zas tak pravděpodobné.
  Spíše bych se přikláněla k té variantě, že bylo mimčo nemocné,,,,
  Samička by ho po po pár dnech soužití bez příčiny neměla důvod usmrtit.
  Je skutečně lepší přidávat přibližně stejně stará (nebo alespoň stejně velká) zvířata k sobě.
  Nejsem si jistá, že je dobré nechat samičku o samotě, pokud byla zvyklá na společnost.
  Skusila bych jí tam přidat nějakou stejně starou či velkou nedominantí samičku.

  Anděla: Mrkni na mejl, avíza se dostala již ke mě.
  - - - - -
  michstr: pěkní myšáčci,,, jak tam máš toho dove s otazníkem, tak to není dove,,, protože dove má světlá očka, kdežto tento má očka tmavá(tedy podle fotograie vypadají tmavě)
  24.10.2007 18:22anděla školoudová
  Mett: na mejl jsem jukla, a odepsala
  24.10.2007 19:13Cidik
  Mettler - jojo musíme to nějak s těmi alby vymyslet :))) neboj tady už budeme propagovat jen myšky :)
  - - - - -
  Michstr - ty myšky jsou krásný!!!! Pojedeš na výstavu do Prahy 18.11. ?
  - - - - -
  Mettler - Ta výstava myšek 18.11. je na stejném místě jako budou 1.-4.11. morčata???
  - - - - -
  Michstr - jo ještě jeden dotaz - posíláš myšku českou drahou?
  24.10.2007 19:50Alexandria
  Mettler: ja sa nečertím :) ale si myslím, že pre prichádzajúcich je základ text a nie užívateľské albumy :)
  24.10.2007 20:22Mettler
  Cidik: Ano, výstava je v Domě U Zelené žáby (muzeum dětské kresby),,, na stejném místě jako morčata.

  Alexandria: Já si myslím, že i odkazy (už na alba či jiné weby) jsou velmi užitečné a tudíž se na ně přicházející dívají,,,,
  24.10.2007 21:49Claire
  Fotky nejmladších mimi https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?Vrh_C - pokud by měl někdo tip na poslední dvě barvy, sem s ním:-)
  24.10.2007 23:17Cidik
  Takže je to v PR....!!! Omlouvám se za toho (i když nedopsané) slovo! Teď jsme vedli doma celý večer dalekosáhlou debatu o pořízení myšky. Při čemž jsem netušil mámy panickou hrůzu z myší. Po nekonečné debatě mi bylo řečeno že když si musím do toho "chlívu" co už doma mám pořídit další chlupatou potvoru, tak to může být další morče, králík, křeček v nejhorším případě nový osmák. Ale myš v žádném případě! A to dokonce máma, která se bojí pavouků řekla, že by v bytě spíš snesla kdybych si koupil sklípkana než myš. Takže jsme se dohodli že myš si do bytu nepořídím. Bohužel!!!!!!! Takže i když jsem byl už připraven na pořízení myšky, musím ty plány trošku pozměnit a uvažovat - pokud další zvířátko, tak ne myšku.
  Ale tady na diskuzi budu pořád - moc se mi tu líbí!!!
  - - - - -
  ...Teda pokud mě tu chcete? :)
  24.10.2007 23:22anděla školoudová
  Cidik: jééé, to je škoda

  ale to víš že tě tu chceme!
  moje ségra má taky panickou hrůzu z myšek, ale ta to má oprávněný, jako malou jí kousl rejsek nebo divoká myš a potom byla dost vážně nemocná
  25.10.2007 08:11Katka
  Claire: Počkej ještě chvíli, zatím to vypadá taky na agouti ale světlejší...
  25.10.2007 09:18Jana
  Ahoj, děkuju všem za nápady a zájem. Za ty dva roky jsme poznali 4 myši a musím říct, že opravdu je každý tvor jiná osobnost (doufám, že Vám nevadí, že užívám pojmy z lidského společenství, připadají mi nejpřiléhavější). Ta současná samička je fakt samička, u mláděte to tak přesně nepoznám, ale u dospělé myši už je to jasné. Už od začátku byla trochu agresivní a temperamentní, zdálo se mi, že už jako mládě chce šéfovat té staré a zkušené myši. S novým mládětem se seznamovaly týden, mládě bylo v uzavřeném patře klece, kde mělo i svou skrýš a velká si ho mohla zvenčí prohlédnout a očichat. Nezaznamenali jsme žádnou hádku, naopak, za pár dnů už postávali spolu u drátů v dlouhém myším "rozhovoru". Když mládě poprvé vlezlo do výsostného teritoria té velké, zamířilo rovnou k ní do doupěte pod kokosovou skořápkou. Očekávala jsem, že se strhne mela, ale nic, ani chrutí. Nějak se tam hned snesly. Tak fakt nevím. Celé mi to připadá, jako by té velké myši přeskočilo, přišly na ní nějaké pudy a nesnesla vedle sebe budoucí konkurenci - samičku. Jinak si neumím vysvětlit ten oholený zadek. Mládě krvácelo, takže ho určitě pohryzla ještě za živa. Myslím si, že té velké myši by možná udělalo dobře zabřeznutí, ale o chov nejsme schopni se v domácnosti postarat. Nechtěli byste někdo mladou krásnou bílou samičku? Původem ovšem ze zverimexu. Teď už je vcelku vyrovnaná, má plynulé pohyby a čile rejdí v kleci i na kleci (klec je trvale otevřená a na židli, odkud se myši bojí seskočit).
  25.10.2007 12:12Michstr
  Jana: I když ta malá krvácela, mohla ji ta starší pohryzat až po smrti, nebo těsně před, když nevěděla, co s tou malou je.... Krev by tam nebyla až když by ji hryzala po tom, co by byla mrtvá dlouho... nevím, myslím si, že i kdyby šlo o dvě samice rozdílné velikosti a za popsaných podmínek, tak by ta velká tu malou prostě nezakousla... prostě tomu nějak nechci věřit...
  Já bych k té "zbylé" dala kamarádku, pravděpodobnost, že samice zakousne samici je u barevných myšek minimální! Pro jistotu bych ale tu novou myšku koupila trochu větší. Předtím si myslí, že šlo o souhru blbých náhod...
  - - - - -
  Mettler: Leni, s tou barvou máš pravdu, mrknu na to. Nejsem si totiž úplně jistá, jaké oči ta myška má - buď skutečně černé, pak to ale opravdu dove být nemůže, ale mám i takové podezření, že ta očka jsou dosti tmavě červená...ale pak nevím.. Ono je to dost těžké, zejména kvůli té srsti, ten satén a ty kudrny dosti klamou... proto taky ten otazník... V Německu jsem koupila myšky v barvách "vajíčková" "našedivělá" a taky třeba "tmavá siamská - ne burmese" tak tomu hledám nějaké anglické ekvivalenty, očividně se mi to ale moc nedaří.... Ale není divu, zkušeností moc nemám, genetiku taky zrovna nějak bravůrně nezvládám, takže se vůbec nedivím...

  Dále mě taky třeba v barvách mate to, že z Polska mám samce Marten Sable - má to tedy napsané v PP, na výstvě jste rozhodly, že Marten Sable to není, že je to spíš Lilac Sable... Natálie pak šalamounsky napsala, že je to Marten Sable, ale nestandardní...a vzledem k zkušenostem má asi pravdu...

  No není to s těma barvama zrovna jednoduché, asi se učíme všichni....
  25.10.2007 12:20CottonCup
  Michstr: taky to tak vidím.

  Ony se samice mohou taky poprat, ale většinou si to vyříkají a po pár hodinách je klid. ..Někdy ke kanibalismu, kdy je obětí dospělá myš, dojde spíš z nedostatku bílkovin v potravě atd., ale někdy je to prostě dost záhadné. Existuje % případů, kdy samice zabije samici (třeba jen proto, že jsou geneticky dost vzdálené - nepovedený outcross), lidé co dělají velkochovy to ví dobře. Lepší by bylo přidávat obě naráz do neutrálního prostoru, kde ani jedna není doma - aby neměly co hájit.
  - - - - -
  Po jakých rodičích máš ten lhs astrex vrh - samečky? Budou velcí?
  26.10.2007 13:03Marci
  Kolik let se dožije laboratorní myška?
  26.10.2007 13:19Cidik
  Marci - myška se dožije 1-2 let. U těch "obyč" z akvaristiky je i jeden rok někdy dlouhý (vrozené vady a degenerace). Ale většinou tak 2 let.
  26.10.2007 14:57Michstr
  CottonCup: Lhs astrex vrh je po rodičích z Německa (matka je lhs astrex "šedivá", otec lhs astrex "béžový" ale má stínování jako sable... je to u těch long hair satin myšek docela mazec, tam mi ty barvy vůbec nějak nejdou určit....navíc ta srst fakt hodně zkresluje. Veliký myšky to docela jsou, ale zase ne tak kolosální jako ty z Polska (tam mám myšky, co mají tělo přes celou mojí dlaň, to je fakt brutální velikost). Ovšem mají dosti jiný tvar těla, což vůbec nevím, jestli má nějakou spojitost s axrex genem, nebo vůbec, ale jsou takové buclatější, ne jako tlusté, ale stavbově mají tu prdeklu takovou oblou a z toho jemný ocásek, jemné nožičky...ty z Polska mají i obrovský mohutný ocas...Prostě jsou stavbově trochu jiné, taky třeba jsou ušaté, ale mají úplně jiné uši, hezky posazené, krásně stojací (ty polské je dosti klopí), ale takové kulaté, prostě k tomu tělu...Jestli seženu velkého astrexe z Polska, tak to chci zkusit míchnout...
  Třeba ty rozety jsou ale těm polským myškám podobné daleko víc, veliké a mohutný ocas....
  26.10.2007 14:59Fany
  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo máte knihu Myši od Georga Gassner??? Pokud jo, tak je dobrá a má cenu ji kupovat??? Díky
  26.10.2007 15:16Michstr
  Mettler: ta myška má skutečně oči černé, takže je prostě šedivá?
  26.10.2007 16:30Pája
  Fany: Měla jsem brigádu v knihkupectví, takže jsem měla možnost prohlídnout různý knížky a tahle, na kterou se tu ptáš mi nepřišla moc užitečná...Přijde mi, že je napsaná pro děti...Radši si kup tuhle:
  Myši - Horst Bielfeld Tu mam doma a je v ní spousta užitečných rad, hezky vysvětlená genetika atd... :)
  26.10.2007 18:58Cidik
  Fany - Já mám doma knížky: George Gassner - Myši a pískomilové, ta je naprosto k ničemu, pak Milan Kořínek - Velká kniha savců, tam není o myškách skoro nic, Encyklopedie králíků a hlodavců - ta je celkem pěkná a je tam hodně fotek a Horst Bielfeld - Myši - ta mi přijde z těch knížek nejzajímavější.
  26.10.2007 22:02Klára
  ci.
  27.10.2007 13:04Cidik
  Sice to není o myškách, ale přečtěte si můj křeččí horror - https://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=8517
  27.10.2007 13:16Bettyz
  Cidik: v krouzku kreciky roborowske chovame a jsou to uzasna zviratka..jen se nam ted nedari chov,jsou-li v akvarku 2 samice, ale mozna je to tim,ze maji ted pauzu (mely v posledni dobe casto mladata,tak asi odpocivaji). A na rozdil od dzungaraku nejsou agresivni.
  - - - - -
  -nejsou agresivni narozdil od nasich dzungaraku, dodavam,at se se mnou majitele dzungaraku neprou=)
  27.10.2007 13:34CottonCup
  Michstr: Uááá!!Děkuju moc za odpověď. To je přesně to, co jsem doufala, že se nedozvím, ale potvrdilo se to. teď se tě nechci dotknout;o) prosímtě. Já jen, že jsem si TAKY všimla na několika odchovech ze dvou astrex linií (od Lízy Švejdové a pak od Ammi), že ti astrexi, pokud jsou v odchovu, bývají MENŠÍ, jaksi kulatější-baculatí, ale poměrně křehce působící - ten drobný ocas jak píšeš atd., a co je zajímavé, ne-astrex sourozenci takoví nebyli - třebas i z jednoho vrhu. Ach bože. Takže je to tak, on to dělá ten "astrexovací" gen:-/ že jsou to takoví kulatí sklenění drobečci. Já už rezignovala a dala je pryč. Astrex mám už jen z odchovu po CH - samce sha abyssinian a sha samičku (které ty kudrny zůstaly i v dospělém věku!!! Parádní:o) - ale samci ne:-( ten je ve výsledku spíš takový "hrubosrstý". = a tihle dva po CHčkách velikánští jsou:o) skoro jako ti polští, ocasy velké, ouška tak prostřední, ale jiný tvar hlavy = stejný jako ti abíci z hammu (babička byla lh abyssinian odtud dovezená r.2006 - GertiMay)

  Snad, říkám si, nemusí být ta podivná zdrobnělost (nebo sklon k ní) u všech astrex linií? Co jsem slyšela, tak ti polští astrexové jsou normálně velcí? Kdo je ještě máte? Je to tak?
  - - - - -
  Michstr: ty rozetky, co mám jsou myslím - podle fotek - ty samé jako máš ty. Barvy rovněž určit nedikážu - "přírodní odstín hedvábí v barvě šampaňské, případně mléčné kávy", vzdávám pokus o určení barvy. Mláďata po nich vycházejí i s bílou skvrnitostí. Výskyt siamáků v odchovu zatím nepotvrzuji (ač mi byl chovatelkou abíků přislíben)...Kolosální velikosti abíci myslím jsou:o))) jsou to takové POLOKRYSY. ocas maxi, ale jiný tvar hlavičky - kratší a plošší (bacha, dlouhá srst zkresluje:o)) a jiný tvar oušek..
  27.10.2007 13:39Mettler
  Michstr:
  Tam šlo o jiný problém při určování. (myslím s tím údajným marten sable). My s Katkou jsme trvrdily, že to prostě marten sable není. Ale bylo nám nadvznášeno (přesně jak Ty říkáš), že Natálie je velký a skušený chovatel myší (mimochodem také pořádný podvodník, je skutečně pravda, že myšky má kouzelné a krásné, ale z genetického hlediska jsou to většinou braky, pozor píši VĚTŠINOU a zároveň jednání s N. není nijak příjemné a ve výsledku většinou nijaké). A kvůli tomu, jsem se rozhodly udělat kompromis,,, sable jsme mu nechali, přiečmž marten sable není ani omylem, tak nejvíce podobná barva jeho zbarvení byla Lilac sable. A to, že z chovatelky po výstavě a prozkoumání (a při nejmenším po předání) myšky vyleze, že je vlastně hrozně moc nestandardní Marten sable, to už není naše věc. Posuzovatel posuzuje okamžitý vzhled myšky při tom posuzování (samozřejmě se zohlednuje věk a typ zbravení). Posoudily jsme ho s nějlepším svědomým a zkušeností, kterou máme.
  Vím, že je snadné okřiknout posuzovatele, vždyť on to udělal špatně a né chovatele, který tady po více jak 3 měsích po předání přizná, že to asi nebylo uplně OK.
  Vím, že má Natálie zkušenosti, to je pravda, to jí neberu. Zase se na to musíte kouknout také z jiného úhlu pohledu, kdy my teprve začínáme, já i Katka, se velmi snažíme a veškerý svůj volný čas věnujeme studiu genetiky, myšších variet, novinek ve světě, Vašich odchovů atd,,,,

  Claire: Ještě bych chvíli Klárko počkala, skutečně to budou trošku spíš světlejší (nazlátlější) aguťáčci.
  Ten sameček je moc pěkný, jen škoda, že neregistrovaný, ani jsi se nepochlubyla novým přírustkem :))))

  Marci: Věk, myšky kterého se dožije je přímoúměrný péči o ní. Takže, pokud se o myšku dobře staráš, tak se dožije i pěkných 3 let (zebrované myšky se mi dožili i 5 let a byli ze zverimexu). Samozřejmě záleží na místě pořízení´,,, u zverimexu je většinou problém, že si přivezeš domů nemocnou myšku a případně z velmi příbuzenského křížení,,, i když u chovatele se toho také můžeš dočkat,,, je to různé.
  27.10.2007 13:43Anecola
  Ahoj.. chci se zeptat, co může být příčinou toho, že moje myška asi před 2 dny začala vydávat takový divný zvuky... je to něco mezi chrčenim a pískáním.. dělá to skoro pořád.. a dřív nevydávala zvuky téměř žádné.. nemůže být nemocná?... nevim, jestli to dělá jen proto, že je nevrlá.. mám s ní jít k veterináři?...
  27.10.2007 13:48Mettler
  Mám doma astrexe od Katky, která je skvěle odchovává a nikdy nebyl problém s nějakou extra náchylností a nebo zdrobělostí.
  Odchovala jsem také astrexačku po jednom z těchto samců od Katky a nijaký extra rozdíl jsem také nezaznamenala.
  Nejsem si plně jistá, že by byl s astrexem až natolik vázaný takovýto problém,,, pokusím se to zjistit.

  Jinak jsem chtěla podotknout, že je velký rozdíl myška z Polska, myška z Německa a potažmo teď už i myška z ČR.
  Každý má jiné zdroje a hlavně jiný standard,,, chovatelé chovají v každé z těchto zemí (teď mluvím především o Polsku a Německu) jinak. V ČR se to zatím nedá nijak definovat, protože se tu teprve základna rozjíždí, ale časem budeme mít také svůj typický "tvar" myšek.
  - - - - -
  Anecola: Veterinářem moc nezkazíš, poslechne si myšku a pozná o co jde,,, ale ve výsledku Ti asi stejnak doporučí antibiotika a vitamíny,,,
  Myšky jsou náchylné na průvan,,,
  27.10.2007 14:18Anecola
  Mettler: dik moc.. tak já s ní někam zajdu a uvidíme.. snad se mi myšanda nenastydla.. a nevíš, kolik by to tak mohlo stát..?..
  27.10.2007 17:38Mettler
  Anecola: To skutečně netuším,,, bude záležet na tom, co myšákovi bude.
  - - - - -
  Všem, kteří chtějí vystavovat v Praze na 1.Speciální výstavě myšek.
  Rozeslala jsem informativní email se vším potřebný, pokud se náhodou stalo, že někomu nepřišel, tak mě prosím neprodleně informujte a já Vám ho zašlu.
  Uzávěrka přihlášek je do 31.10.2007!!!
  Přečtěte si prosím uvedené informace i na uvedených odkazech.
  Přejeme krásné prožití výstavy jak vystavovatelům tak návštěvníkům

  - - - - -
  Tady ještě malé opožděné představení Speciální výstavy na oficiálních myších stránkách
  http://www.musmusculus.estranky.cz/stranka/1_specialni-vystava-v-praze
  27.10.2007 17:45Claire
  Nový myšák https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=94
  27.10.2007 18:31Alexandria
  Anecola: tak isto môže ísť o dýchacie ťažkosti vyvolané napríklad prašnými pilinami atď... určite choď ku veterinárovi
  27.10.2007 21:06Claire
  Další společné fotečky mimi z vrhů
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?Vrh_A
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?Vrh_B
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?Vrh_C
  27.10.2007 21:41Michstr
  Mettler: Já vím, Leni, že se snažíte, je to jasný... Je pravda, že jsem zatím asi v myškách příliš krátkozraká a soudila jsem to podle toho, co jsem viděla...stavbově a barevně mi myšky od Natálie přišly nejdokonalejší, tak i proto moje největší důvěra v určení... Nic proti Tobě, nebo Vám, prostě jen logický úsudek založený na vzhledu myšek...ano, může to být všechno i jinak...
  Po pravdě mi vůbec nešlo o to, zda můj myšák je nebo není Marten sable, je veliký a mě se móóóc líbí a to je pro mě to nejdůležitější!!! Ta barva mě zajímala ze zvědavosti...

  Cotton Cup: Helenko, já si nemyslím, že by ti astrexové byli tak malí či tak křehcí, to jsem tedy asi blbě napsala... Psala jsem to v porovnání s těma Polskýma, ale oproti myškám od Tebe jsou velký dost, prostě asi tak stejně jako ty Tvoje, akorát jiný tvar těla. Chce to vidět. Na burze v Praze je asi budu mít, tak můžeš mrknout a posoudit na vlastní oči...Jednoho astrexe myšáka jsi tam u mě už viděla posledně, přeci...
  28.10.2007 10:19Ann
  Nechcete vyfotit bydleni vasich mysek? :) Zajimalo by me, jak ho mate resene. Jak velke, jake hracky a tak... A taky jak to mate uspusobene ke snadne vymene podestylky a cisteni
  28.10.2007 10:31Pája
  Tak já přicházím s hodně dotazy, tak snad nenaštvu a těm co odpoví mockrát děkuju :-* :)))
  1) V hodně CHS jsem viděla, že miminka myšek fotí majitelé třeba ve věku deseti dnů, ale fotí je mimo klec...Nevadí to myší máme, že je z nich cítit můj pach? Nesežere je potom?
  2) Obdivuju vás jak rozeznáte všechny myší barvy…Vím, že každý vyniká v něčem jiném (já např. poznám jakéhokoliv psa), ale i přesto bych se chtěla naučit základní barvy atd…A s tím souvisí můj dotaz…Našla jsem tuhle stránku, která mi přijde super, jen nevím jaký je rozdíl mezi tímto zbarvením
  http://www.hiiret.fi/eng/breeding/varieties/coffee.html a tímto http://www.hiiret.fi/eng/breeding/varieties/reverse_siamese.html
  3) Pak jsem se chtěla zeptat na něco ohledně té výstavy myšek co bude…Bude možno nějaké myšky zakoupit? Za kolik? A popřípadě v který den, nebo oba? Abych věděla kdy přijet…Abych tam nejela třeba v sobotu a nezjistila, že prodej je jen v neděli ;)
  4) A konečně poslední dotaz…Mám doma akvárko po morčeti…Je asi tak 40cm vysoké…Mohu ho použít pro myšky bez víka, nebo vyskočí i tak vysoko? Nebo není vhodné, protože by se tak dobře nedostával vzduch?
  Děkuju mockrát za odpovědi =)))
  28.10.2007 10:55CottonCup
  Michstr: Díky za odpověď!:o)

  Já mám na ty astrexe prostě asi smůlu:o(( teda až teď na tu jednu svojí odchovanou samici, samečka který by byl het. abík, nebo rovnou rozetka a zároveň opravdu velký kudrnatý NEPŘÍBUZNÝ, takového sehnat snad ani nepůjde.. ach jo. Mám já to pech..
  - - - - -
  Máš ještě některého z těch kudrnáčků tedy volného? Na burzu jedu určitě;o)
  28.10.2007 11:33Alexandria
  tak dúfam, že naša budúca myška :) https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=80 keď mi ju mamka ovšem dovolí :D ak áno tak budúci týždeň ju budeme mať doma :) sa strašne teším
  28.10.2007 12:41Mettler
  Pája: Musíš být opatrná a matku znát, pokud ji znáš dobře tak víš u které si to můžeš a u které si to nemůžeš dovolit.
  Mám v CHS myšky, u kterých bez problémů koukám na mimča hned po narození (třeba ještě při porodu, ale pozor,, nezkušení to nezkoušejte, dělám to především, protože vím, že je matka při porodu problémová, a tímto krokem mimča čistím a kontroluji, protože to samice nezvládá),jiná samice si zase na mimča nedá sáhnout.
  Ta magická hranice 10 dní je proto, protože v tuto dobu je poznat, zda je mimčo klučík či holčička a je již plně vyvinuta srst.
  Barvičky se dají naučit,,, myšky které jsi ukázala rozeznat skutečně nejdou,,, je to prosté,,, je to vyfocená jedna myš, ale z více úhlů pohledu :)))))
  Jednou je zařazená ve varietě barvy, čím ukazují odstín a podruhé je zařazena ve varietě stínování, čímž ukazují znaky.
  Myšky se budou normálně prodávat již v sobotu,,, Ti co vystavují si myslím, je tam budou mít již od rána a myslím, že i v neděli.
  Ceny jsou různé,,, skutečně nevím, ale hádám, že se budou pohybovat kolem 50-150 Kč (možná i více,,,)
  Akvárko určitě vhodné bude, ale pouze a jedině s víkem!!!!
  28.10.2007 14:44Pája
  Mettler: Mockrát děkuju za trpělivé odpovězení všech mých dotazů :)))
  28.10.2007 17:43anděla školoudová
  CottonCup: jelikož plánuju myškovi k vánocům velký plastový box s pletivem nahoře, chci se zeptat kde jste ho kupovala..

  Díky za odpověď
  28.10.2007 18:28CottonCup
  IKEA ! :-) flaj 49,-
  28.10.2007 19:17Pája
  Anděla Školoudová: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80023960
  28.10.2007 19:26Anděla ŠkoloudovÁ
  Já myslela to pletivo :D
  28.10.2007 20:08CottonCup
  Pája: jo jo, to je ono;o), brala jsem jich 10. 2 mi myšky zrušily, tak bacha - vkládat větvičky, ať mají na čem si brousit zoubky. Mě je ale neodhlodaly na prolisech, ale proto, že jsem napáječku dala dovnitř a ne zvenku (pítko prochází vyvrtanou dírkou) - myšky kutilky objevily díru a šly ji zdokonalovat. Ráno díra měla v průměru 7cm, ale všechny myšky byly spokojeně uvnitř!!! :o))) LOL

  Anděla: pletivo v železářství, nebo v OBI atd., 5 - 6 mm, jak seženeš. 6 mm stačí, myslím, že je to pozink, ale nezkoumala jsem to, nevím. 1 m asi za 70kč.
  28.10.2007 21:21Anděla ŠkoloudovÁ
  Cott: diky moc
  29.10.2007 11:38michstr
  CottonCup: Na burze budu, tak pokud budeš mít chvilku, stav se u mě, hodíme řeč! Já budu jen a jen ráda!
  Volné myšky budu mít s sebou, takže můžeš nezávazně mrknout, jinak je dám za chvilku i sem do alba.
  - - - - -
  Volné samice -
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=95
  - - - - -
  a volní samci - https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=96
  29.10.2007 13:09Cidik
  O jaké burze mluvíte??? 3.11. v Ládví?
  29.10.2007 13:38Anděla ŠkoloudovÁ
  Ahoj všichni, tak zase informuju:

  Myšák má na krku už jenom jizvu!
  Ouška se mu moc nezlepšila spíš to ztmavlo...

  A ještě mám dotaz: V mým oblíbeným zveráči dostávají nějaký geneticky nejspíš docela špatný myšky (jsou poloviční než můj Myšák a to jsou dospělí...) Myslíte si že s takovým myšákem by se taky Myšák pral? A ještě mě něco napadlo... Kdybych koupila samičku, dala ji k Myškovi (až bude zdravej) a potom ji oddělila do jiného boxu, změnilo by se nějak Myšákovo chování?

  Díky za trpělivé odpovědi, přecijenom každej nemůže znát chování myšek :)) Já znám chování psů, morčat, králíků, ale u myšek jsem naprostej laik :))
  29.10.2007 15:08Cidik
  anděla - jaký je tvůj oblíbený zverex? chodíš do PetCenter?
  29.10.2007 15:20Anonym
  Cidik: No já jich mám oblíbenejch víc... Teďkon jsem měla na mysli jeden z PetCentrů, proč se ptáš?
  29.10.2007 15:20Anděla ŠkoloudovÁ
  To jsem byla já
  29.10.2007 15:50CottonCup
  Anděla: to co ti řeknou v kterémkoli obchodu se zvířátky ber s rezervou:o) Tj pokud tam mají odstávky a tvrdí, že jsou dospělé, budiž. Jinak a hlavně dále: k čemu Ti bude 12-14 PEW mláďat? Maminka radost mít nebude..
  - - - - -
  ..já se jen bojím, aby to nedopadlo jako s těmi morčátky. Říkala, jsi, že maminka už se Ti o ně nechce starat, takže morčí kluci bydlej u nás, a teď se dozvídám, že pořizuješ další? Prostě tomu malinko nerozumím:-/
  29.10.2007 16:23Anděla ŠkoloudovÁ
  CottonCup: U morčat šlo o něco jinýho... Ráda bych Vám to vysvětlila po e-mailu, bylo to složitější.
  Na to s tou samičkou jsem se ptala čistě ze zvědavosti... Nechtěla bych to realizovat :))
  - - - - -
  email jsem už odeslala, a doufám že mu budete rozumnět... Nemám danou schopnost srozumitelně psát...
  29.10.2007 20:07CottonCup
  Anděla: ok, více e-mailem.
  (Mě nic není do toho kolik chce mít kdo zvířat a každému jich přeju spustu, krásných, jen mi není jasné proč pořizovat nějaká a vzápětí se jich zbavovat. Ten nápad s myškami povede jen k průšvihu. Chápu že když je člověku 12, žije ještě v takové euforii, že nějaké potíže vůbec nečeká:o))
  - - - - -
  ...docela bych takový věk brala zpátky.
  29.10.2007 21:40Anděla ŠkoloudovÁ
  CottonCup: Díky za pochopení, odepsala jsem... Já se jich nechtěla zbavit, dost jsem trpěla, ale styděla jsem se před Vámi brečet, a ani to nešlo, když jsem viděla jak nádherný budou mít celý bytek života... Ale potom jsem to oplakala, a dost :´o((

  Už musím končit, doufám že se mi podařilo všechno vysvětlit, objasnit, kdyby ne tak napište, ale doufám že jsem Vám trochu pomohla objasnit svůj pohled.

  Poslední dobou zažívám hrozný chvilky, ale opravdu bych si nikdy bez uvážení nepořídila zvíře, to ne.
  29.10.2007 22:40Beris
  myšky, myšky, myšičky.....fotky Déčkových miminek jsou na webu :o))) http://www.marshals.estranky.cz/clanky/vrhy/aktualni-vrhy
  30.10.2007 10:14Michstr
  Mettler: Leni, ještě jednou jsem si četla - pozorněji tvůj příspěvek ohledně té barvy Marten sable a chtěla bych se zeptat na pár drobností, které mi původně unikly: co to znamená genetický brak???

  Jinak taky musím oporovat tomu, že jednání s Natálií není nijak příjemné, protože s tím rozhodně, ale rozhodně nesouhlasím! Pokaždé, když Natálii oslovím, rychle, ochotně a pokaždé se dočkám odpovědi, což docela obdivuji, protože ani já někdy odpovídat rychle zrovna nestíhám.
  Možná tedy jedná s každým jinak, ale já tedy nemohu říct křivého slova! Zvláště, když je ochotna ještě své myšky posílat kurýrem atd..., sama vím, jak je to časově i materiálově náročné!
  Že by domluva s Natálií nikam nevedla bude asi hlavně ten problém, že si nejsme ochotny pro myšky dojet, a vymýštet nějaké složité možnosti dopravy z Polska do Prahy je fakt mazec...

  Soudím to ale všechno pouze podle svých zkušeností!
  30.10.2007 12:37Mettler
  Michstr: V tom zase musím oporovat Míšo já, protože já jsem si pro myšky přijela až přímo k Natálii do Polska!!! S ničím jsem jí starosti nedělala, všechno jsme zařizovaly my s Katkou!!!
  Je skutečně dost možné, že záleží na tom s kým mluví. Mě už podvedla a napálila 3X (přičemž jednou dokonce přímo v osobním jednání = z očí do očí). Tudíž já prostě k této slečně nemám zas až tak velkou důvěru,,, nevěřím, že by to byla pouhá shoda náhod.
  Jinak genetickým brakem jsem měla namysli to, že chovatelka naprosto totálně přibuzensky kříží (v 5 generacích i klidně 3x sourozence se sourozencem)
  Což ve výsledku sice dělá vzhledově krásné myšky, ale geneticky pracovat s takovýmto materiálem je skutečně makačka.
  Pro Ty rejpavé ten materiál, pracovat atd,,, tato slova jsem použila záměrně, abych co nejlépe objasnila můj postoj, za kterým si stojím.
  Samozřejmě, že myšky jako materiál neberu, ale nevím jak jinak to vysvětlit.
  30.10.2007 14:03blackwolf
  Vím, že podestýlka už se tu dost řešila a někdo z vás psal, že je spokojený s hoblinami Chipsi... Mně vyhovují hobliny od Gimbornu, koukám, že obě dvě značky prodávají balení 60 l, ale Chipsi jsou o trošku levnější. Najde se tu někdo, kdo vyzkoušel obojí? Zajímalo by mě, zda jsou Chipsi stejně dobré jako ty od Gimbornu... tzn. neprašné. Díky;-)
  30.10.2007 14:37Katka
  Michstr: Míšo, je pravda, že s Natlií se dá dobře komunikovat, ale jen když ona chce a je to pro ní nějak výhodné. Když jsem si od ní brala svoje první myšky, tak vše proběhla jak mělo a jak říkáš velmi rychle a pružně!
  A jak píše Mettler naše cesta do Waršavy nás stála nemalé úsilí a peněz! Já jsem měla myšky podle mých představ a nepotřebovala jsem nepříbuzné jedince, takže u mne bylo vše v pořádku. Na druhou stranu, jednání Natalie k nám mne velmi schladilo, přes ICQ je každý torchu jiný a i když je to docela mladá holka, tak jsem si připadala, jako kdybych tam vůbec neměla co dělat. Naštěstí to nemohu řící o ostatních Polácích, kteří nás úžasně přijali i přes naše jazykové bariéry!
  Takže si myslím, že určitou zkušenost s Natálií také máme!
  30.10.2007 14:59CottonCup
  Mettler: a co termín imbrední kmen, hm? Možná by to chtělo konečně nějaký vhled z praxe.

  Tj. kontrolní otázka pro Lenku: čistokrevnost z hlediska genetického? Co je rasa a linie z hlediska genotypu + příbuznosti?

  Ta slečna tedy "výsledku dělá vzhledově krásné myšky", co?? :o) Teď vážně: Dlouhodobé používání příbuzenské plemenitby je v každém případě nežádoucí = imbreedingová deprese, kdo neví, dohledá za domácí úkol, ok? ZÁROVEŃ ALE: Při tvorbě nového plemena je příbuzenská plemenitba nezbytnou nutností! A dokažte mi opak. Dám čokoládu, když to dokážete:o)) ale nedokážete..
  - - - - -
  ..nebudu tě trápit, odpověď je zde: "K vytvoření plemena je podle zkušeností obvykle zapotřebí 5 - 7 generací od výchozího spoření prvních zvířat, jež byla na počátku šlechtitelského procesu použita. "

  = Tj. slečna uplatnila jediný možný postup, jak získat myšky tolik odlišné od těch "našich-zverimexových", ajk jim občas škaredě říkáme a to v souladu s praxí.

  p.s. Čokoládu jsem sežrala sama:o)
  - - - - -
  Tak:o) CITUJI:

  Některé z definic příbuzenské plemenitby.
  1) Příbuzenská plemenitba je uchování krevní linie nebo chráněného či izolovaného plemene tak, že se provedou všechna křížení v rámci rodu, bez vlivu cizích zdrojů. Je to systém jak zajistit přítomnost největšího možného počtu genů daného individua v jeho potomcích. Je to prostředek jak získat jednotnost dvou základních faktorů, jako typu, povahy, temperamentu, nervového systému atd.
  2) Příbuzenská plemenitba zintenzivňuje společné znaky, dobré i špatné - to je klíč k celé otázce.
  3) Příbuzenská plemenitba je koncentrací všech dobrých kvalit v perfektním jedinci.
  4) Příbuzenská plemenitba je jediným způsobem jak vyčistit chov, protože donutí všechny vady ať skryté, nebo recesivní degenerace vystoupit a projevit se na potomcích, kteří pak musí být vyloučeni z reprodukce. Během několika málo spojení pak budou všechny takové negativní faktory vyloučeny.
  5) Příbuzenská plemenitba vede ke koncentraci chromozomů stejného původu v potomcích, kteří se tak stávají homozygotními. Je to nejlepší a nejrychlejší způsob jak upevňovat společné a rodinné znaky.
  Základem je výběr.
  Přemýšlivý chovatel bude vědět, kdy a jaké spojení uskutečnit. Ví jaký je jeho cíl, jaké znaky chce spojením upevnit a začlenit do své linie. Někteří chovatelé považují výběr za hlavní prostředek. Avšak bez příbuzenské plemenitby by nic nezískali. Obojí musí jít ruku v ruce.
  Příbuzenská plemenitba bez výběru může vést k fiasku. Výběr bez příbuzenské plemenitby je loterie. "
  - - - - -
  zbytek je např. na:
  http://fila-onceiro.cz/archiv.html#pribuz
  30.10.2007 21:14Mettler
  CottonCup: Nenene,,, slečna nevytvářela nové plemeno. Pouze nakoupila již pěkné myšky ze zahraničí (převážně Finsko a Anglie) a pouze je mezi s sebou křížila, ale vzhledem k tomu, že koupila málo, tak kříží příbuzensky.
  O žádné vytváření nového plemene nejde.
  Jinak tato pravidla neuznávam, protože komerčním chovem se nezabívám, ani nehodlám vytvářet nějaká nová plemena.
  Mám pouze své skromné cíle, ve své domácí CHS a chci odchovávat pěkné, zdravé a hlavně mazlivé myšky, které budou dělat svým majitelům radost.
  Nějaké nové nadrasy a linie a kmeny,,,,, Nejsem makrogenetik, abych se tím až takto zabívala.
  Základní znalosti a především etické znalosti mi bohatě stačí.
  30.10.2007 22:42Anecola
  Ahoj.. omlouvám se že zase otravuju s otázkama, ale chtěla bych se zeptat, co vede myšku k tomu, že je pořád tak nezvykle naježená, ikdyž se zdá být v pohodě(podle chování).. A taky jestli není špatný, že spí s "síti" ...????.. dík za odpovědi:)
  - - - - -
  cidik: ahoj, prosimtě, kde přesně je ta burza?.. dik moc
  30.10.2007 23:31CottonCup
  Mettler: no jo, Leni, to je právě ten problém... a jsme u toho. Ty chceš aplikovat lidské kulturní morální normy ("tatínek s dcerou ne") a tím to pro Tebe končí. To je ok, pokud prostě chováš myšky jen pro sebe a pro zábavu a nechceš to řešit. Do toho tě taky nikdo nutit nemůže. Problém ovšem je, že chceš na druhou stranu být - jak to říct - na špičce dění - tím myslím standard a výstavy atd... ALE BEZ TOHO TO NEJDE!!!! Bacha:o) takže máš buď a nebo. Buď veřejně přiznáš, že na skutečný chov, držení standardu atd. ve skutečnosti nemáš žaludek, a nebo zodpovědně tu věc přijmeš se vším všudy a pak to teprve může stát za to. Jinak se ten OFICIÁLNÍ (jak honosně to zní:o)) "Chov Myší v Čr" bude furt plácat na úrovni čiré RECESE (kde je) a nikdy to nebude úroveň, na které by mě to v oficiální rovině vůbec zajímalo - tj. aby to bylo tak dobré jako chov psů, koček atd.,.. to je jádro problému a důvod, proč se mi nechce nic registrovat - nemám totiž pocit, že by bylo kvůli čemu. Nic mě k tomu nemotivuje = moje výsledky oficiálnost nijak nezlepší, nedostanu se k dalším zajímavým studiím, postupům ani genetickému materiálu. Dobře to má v tomto směru ujasněné Michstr, já k tomu dodávám jediné - ten postup chovu, který je "oficiálně" prezentován je prostě dětinský a zcela naivní. Pokud "vedoucí osoby", když už to tak mám
  říct, nerespektují ověřené standardní postupy, tak nějaký PP chov vůbec nemá smysl. Teď se nechci nikoho dotknout - každý dělá jen to, na co má.

  Tj. myslím, že to prostě bude asi tak, že vždy bude několik hobby nadšenců, kteří si ve věku -náct zaregistrují ChS, protože je to přece děsná prča mít ChS na myši a bude je jaksi "množit s PP" a občas ho někdo skafrá za to, že má "nestandardní kousek", do doby, než ho to přestane bavit (odejde studovat, založí rodinu atd. a na kravinky tohoto typu už nebude čas, případně se vydá v chovu serioznějším směrem s jiným "materiálem"), no a druhá skupinka, která myšky bude chovat s jasným záměrem už od začátku, humbukem kolem "oficiální sekce" (nikoli však ODBORNÉ ZÁZEMÍ POSKYTUJÍCÍ sekce) se vzrušovati příliš nebude a bude v chovu aplikovat to, co ví, že funguje, protože všichni chovatelé, kteří něčeho dosáhli, to aplikovali taky. Trocha studia a selského rozumu.
  Nakonec jde jen o myši:o)) skrmit se dají vždycky.

  Schvaluju oba přístupy, těžkou hlavu mi to vůbec nedělá - jen ten výsledek bude ale diametrálně odlišný v obou případech. Já mám strašně ráda překvapení, vývoj a úspěch v něčem, s čím si hraju, takže já jdu tím druhým, neoficiálním, ale myslím zcela praktickým stylem - mě jde o vývoj;o) a ten skutečně na těch několika generacích myšek vidím. Mám z toho radost.
  31.10.2007 13:10Michstr
  CottonCup: Je to tak, prostě realita.
  Mettler: Já se nechci s nikým přít a hádat, jsem na to dost citlivý člověk a pak mě to mrzí ať je výsledek jakýkoliv! Takže to neber vůbec prosím vůči sobě, ale ber to všechno jako nezávislý představitel KLUBU myšek, PROSÍM!!!

  Teď trochu odbočím.
  Já si totiž myslím, že pokud bych skutečně přijala pravidla Klubu myšek, nejen že bych se s chovem nikam nedostala, ale na druhé straně se domnívám, že bych tím zrušila asi i Vás.
  Možná to jednou udělám jen proto, abych se přesvědčila, zda to tak je, nebo ne...
  Zaregistruji CHS, a vše potřebné, a pak Vám jednou takhle nahlásím, že přivezu k registraci (teď plácnu a nadhodnotím) 200 myší. A možná taky budu prosit další větší chovatele - třeba CottonCup, aby udělala to samé... Zaregistrujeme myšky a každý den budeme posílat údaje o nějakém vrhu k zápisu, budeme žádat rodokmeny a vše s tím spojené...
  Samozřejmě veškeré žádané poplatky by byly zaplaceny, to není o tom.

  Dokážete si to představit, že se budete papírově starat o třeba dohromady o 2 ticíce myšek v plném chovu, tzn. které rodí další mláďata? Máte na to časový fond???
  Dokážete si to představit?

  Odpověď totiž musí znít ano!
  - - - - -
  A k té Natálii - já jsem v tomto trochu schovívavější, i když beru to, že má každý své zkušenosti.
  Já se taky nezavděčím všem lidem, kteří ode mě kdy něco koupili, někdo bude spokojený, někdo ne.... Snažím se, ale určitě se najdou i lidé, kteří by si na mě a mých zvířatech něco našli...
  Konec konců jde o živá zvířata a tam je to o to složitější, že chyba se většinou lépe hledá jinde, než u sebe...
  31.10.2007 13:44jackie
  náký nové fotečky.https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=97 je tam fotka i pro Bettyz
  31.10.2007 14:52CottonCup
  Michstr: mám 6 aktuálních vrhů + 8 v očekávání - vše jen pro svou potřebu. :o)) Z toho by se za chvíli zbláznili.

  (Webík nestíhám, tak budu aktualizovat, až budu mít nějaké výsledky a vrátí mi z opravny fotítko.)
  31.10.2007 17:57jaja
  ahojky jak se mate ja shanim nejakou mysku na jaro ale musi to byt samička a barevna
  31.10.2007 20:07Claire
  Hojte, házím odkázek na logo, které jsem prapodivně utvořila - nenapadá vás, jak ho vylepšit (a které z nich je lepší? - rozdíl je v oku potkana a uchu myši;))
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=101
  31.10.2007 20:25Anděla ŠkoloudovÁ
  Claire: mě se líbí víc to druhý, je takový temnější, ale zase to první má myška víc vidět ouško... tak nevím, vyber si sama, obě jsou nádherná :))
  31.10.2007 20:30Bettyz
  Claire: me se libi ucho prvni mysky a oku druheho potkana=))
  31.10.2007 20:30CottonCup
  Claire: nádhera!:o) Sice nedokážu najít těch 5 rozdílů:o)) ale máš to mooc pěkný!!!
  31.10.2007 22:42jackie
  Claire:moc pěkný mě se nejvíc líbí ten kůn.ale oba sou fajn