od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2011
 • Zobrazuji 325 zaznamu.
 • 1.10.2011 09:26Geluzee
  Vím že to sem nepatří ale mám z nového člena rodiny velkou radost http://www.geluzee-mys.wz.cz/ostatni/Wixi.htm
  1.10.2011 09:33Lenka
  Mám pocit, že jedna má myška přenáší, je jako koule už delší dobu než by měla, bezproblémů přijímá potravu, je čilá, jen mám obavy. Vet co je tady na mě bude koukat asi blbě a u takhle malých tvorečků císař asi nebude to pravý. Máte někdo s tímto skušenost a poradíte mi?
  1.10.2011 10:34senega
  Lenka: je dobré počítat těch 21 dní březosti až od posledního dne kdy je myška u samce. Bříško může skreslovat - pokud čeká třeba nějakých 15 mimin nebo i víc, může vypadat jako koule už od nějakýho 12týho dne a bude to pořád horší a horší :)
  Pokud už to ale je víc jak 21 dní od posledního dne co byla se samcem urychleně bych běžela k vetovi, mohlo tam nějaké mimčo umřít, zablokovat porodní cesty, může mít úzké porodní cesty - cokoli, v takovým případě by hrozila smrt otravou krve z rozkládajících se mimin uvnitř matky, takže bez veta s tím nic neuděláš...
  1.10.2011 11:10Geluzee
  O círaši u myšek sjem slyšela a zase takovej problém to není.
  1.10.2011 11:36SpeedyGon
  Lenka:u toho císaře je to samozřejmě při velikosti myšky složitější...chce to veta specializovaného na hlodavce a nebude snad problém...ale souhlas se senegou...takže si to znovu spočítej a kdyžtak urychleně k vetpvi...
  1.10.2011 13:09Geluzee
  Nepojede prosím někdo z Karlových Varů do Prahy?
  1.10.2011 17:29NoName
  Moc děkuji Všem za předchozí rady, ale nyní se vyskytl nový problém a to určení pohlaví myšek, narodily se 6.9 a já jsem dosud nebyla schopna určit jejich pohlaví, myšky když je vezmu do ruky neustálé utíkají, kroutí a tak nevím co dělat a moc se tedy bojím abych těm drobečkům neublížila, potřebovala bych nějak jednoznačně a konečně určit jejich pohlaví a oddělit od sebe holky a kluky, moc děkuji tomu, kdo mi na tuto otázku napíše odpověď
  1.10.2011 18:37Karca
  No, to už máš tak tak.. pokud nejsou výrazně zaostalí už je odděl hned.
  U samečků je otvor řitní a penis dál od sebe a mají jakoby větší ten "čudlík" v místě penisu(tj. penis) nevím, jak to lépe nazvat:D.. samice mají oba otvory blíž u sebe a "čudlík" je menší.. navíc by měly být vidět struky. Více tu:
  http://mouseworld.g6.cz/index/index28.html

  PS fakt je odděl už dnes ať pak nemáš pohromu... pokud si nebudeš jist/á, tak raději ty neurčené dej samostatně a zkus je určit časem. Byly by z toho zbytečné komplikace jak na tvojí straně, tak u myšek..
  a pokud máš kval. foťák klidně myškám vyfoť bříška a pošli pokud to bude dobře vidět určitě ti někdo poradí.. :)... jde to celkem dobře poznat
  2.10.2011 18:37Semiš myš
  Lenka: některé myši mají velké břicho už poměrně brzy ze začátku březosti. Může jít třeba i o zcela normální průběh, pokud nevíš, jak dlouho přesně je březí... Pokud se neblíží příznaky porodu a myš se chová jako normální březí myš, ještě bych počkala. Jakmile ale začne např. zrychleně dýchat nebo se chovat nějak "divně", bylo by třeba zajít k veterináři vyvolat porod nebo zkusit císaře. Jde to, ale samozřejmě ne každý vet s tím má zkušenosti.
  Každopádně držím palce a přeji bezproblémový porod! :)
  2.10.2011 19:34Bettyz
  Lenka: císařák jsem s myšma zažila 3x. Když se Ti zdá, že myš nějak polehává a furt nic, začne být unavená či dokonce apatická, studenější, tak je to alarm, kdy veterina je jasná. Ale jak říkají holky, pořádně spočítat, ať zbytečně do ni neřežete.
  3.10.2011 12:10Karca
  Ahoj,
  tak hlásím, že Hawu jsme po menší konzultaci nechali utratit. Injekčně... a můžu přidat svůj názor... bylo to bezproblémové, byla to ta sekunda. Vet to píchl, myška která je hodně divoká akorát trošku vykulila očka a už to bylo... žádnej řev, žádný dlouhý umírání, ani náznak bolesti(krom těch oček). Takže to vždy nemusí být horor.

  No a druhý důležitější dotaz: jak mám myši dostat atb do tlamičky? Zkoušeli jsme to, ale nějak to nejde ač je samec kliďas toto se mu nelíbilo a max se mi podařilo mu oddělat pisk a přes zuby jsem se nedostala... a ani an ty zuby se mi to nepovedlo. Potřebuji radu!:):D
  3.10.2011 14:30senega
  Karča: do tlamičky u myši.. žádný fígl na to neznám a jediné řešení co mě napadá je podávat tu dávku ve vodě - odkoukat kolik toho samec vypije (me jedna myška vypije za den cca 2 cm jakoby té skleněné napaječky) a rozpustit mu to v tom... Já rozpouštěla ještě spolu s kapkou echinacei a nikdy se mi nestalo, že by to myšák nevypil :)

  Jinak Hawy je mi moc líto, aspon se holka nebude trápit a hlídá ti tam nahoře spolu s Bettkou :)
  3.10.2011 14:431lucka1
  Ahoj můžu se zeptat moje dvě bílý myšky se z ničeho nic začali prát a to jsou spolu už 10 měsíců...vůbec netuším proč vždycky byli v pohodě už se to stalo víckrát ale pokaždý to přestalo ale ted se mi to vůbec nelíbí předtím se jen tak pokousávali a to nebylo nic hrozného ale ted se ta jedna do tý druhý pořádně pouští..nevíte někdo co s tim?? moc se mic nechce je od sebe oddělovat :)) Děkuji!!
  3.10.2011 15:31senega
  lucka: nejsou to náhodou samečci? to by i odpovídalo.. (samečci se poznají snadno, pokud jsou v klidu mají pod ocáskem pytlík - varlata :), pokud jsou ve stresu, třeba na ruce mohou ho zatáhnout..)
  3.10.2011 17:05Karca
  No, zkusím to.. pokud se nam to jinak nepovede udelam to tak. díky za radu :)
  3.10.2011 17:11Semiš myš
  Karca: nejlepší by bylo sehnat si nějakou sondu, tj. něco co se nasadí na stříkačku a půjde to zavést jednodušeji do tlamičky (např. kovové - podobné jako jehla, ale tlustší a s tupým koncem). Mezi řezáky a stoličkami je volný prostor, kam by neměl být problém sondu vsunout. Myš se bude bránit, s tím se nedá nic dělat... je třeba použít přiměřené "násilí"

  Podávání do vody není ideální. Musíš se přesvědčit, že myš dostane přesně stanovenou dávku, nejlepší je to podat rovnou ze stříkačky a co nejdále do krku... Tak, aby to nemohl vyplivnout. Vodu pije navíc po troškách, k dosažení účinné hladiny antibiotika by to nemuselo být to pravé. Problém je tu i velmi nízká dávka antibiotika, myšák to do sebe prostě musí dostat všechno a pravidelně. Je to moc důležité!
  Dobré je, když Ti myšáka někdo přidrží - zafixuje za kožní řasu (nebát se toho a kožní řasu si vytáhnout co nejvíce, přes celá záda, je tak možné myš poměrně dobře znehybnit - i včetně krku a částečně i hlavy). Tak jako tak se mu to nebude líbit, takže čím pevněji bude přidržen, tím rychleji to půjde a tím méně se bude stresovat.
  3.10.2011 17:481lucka1
  Děkuju pujdu to omrknout..:))
  3.10.2011 18:17Karca
  Semiš: Díky. Zkusím.. "sondu" žádnou nemám vet mi k tomu dal jen jehlu a "špunt", aby mi to nevyteklo.. nějak to zkusím vymyslet.
  3.10.2011 18:26urgona
  Karca: je mi to s Hawou moc líto. Alespoň se jí ale ulevilo....
  3.10.2011 20:01Geluzee
  Nepojede prosím někdo v nejbližší době z Karlových Varů do Prahy?
  3.10.2011 20:29Karca
  urgona: No, není to nic příjemného, ale vzledem k počtu a rozsáhlosti nádorů + jí to praskalo a krvácelo jsem neviděla jiný východisko. :(
  3.10.2011 21:07urgona
  karca: taky bych ji raději nechala uspat.
  Musím se přiznat, že jsem hrozně ráda, že Hagira je ok, ale hlídám to. A do chovu už nepůjde...
  3.10.2011 21:44Semiš myš
  hm, sotva jsem myši přestěhovala do sklepa, už to začíná... dneska mi umřel nejstarší dvouletý myšák, včera dvě starší samice, které už byly delší dobu nic moc... ale přece jen ten vlhčí vzduch a taky vyšší prašnost jim tam nedělá moc dobře. Už aby bylo zase jaro :(

  Ale mám i dobrou zprávu - na světě je vrh trikolorátek po mojí samici a samci z Holandska, a daří se jim dobře :)
  3.10.2011 23:41senega
  tak holky i já hlásím nádor :( Brusinka má takovou obrovskou bakuli přímo nahoře na zádech - předevčírem sem holkám ráno čistila a nic neměla, takže to muselo vyrůst strašně rychle.. ráno do toho píchnu a uvidíme, možná je to jen absces, ale strup ani ložisku nikde nevidím, takže se bojím toho nádoru :(
  - - - - -
  a aby toho nebylo málo, Flora (PL) mi o víkendu utekla a před chvílí ji mamka viděla ve sklepě - jsou tam různě ty granule na myši a tak a jestli se jich nažrala :/ bohužel, nejde zatím chytit...
  4.10.2011 13:55urgona
  Snad trošku rozseknu ty smutné zprávy, co tu poslední dobou jsou.
  Dorazilo mi povolení pro zvláštní krytí HONORÉ La Souris (shs blue) x RAMAVA SpeedyGon (sh blue burmese fox).
  Vzhledem k předkům se snad zadaří a vyleze mé vysněné blue fox zbarvení, tak držte palce.
  Zatím je Ramava u Honorého a patřičně piští :))
  4.10.2011 18:00Geluzee
  Já bohužel hlásím úmrtí našeho Inferna Family Geluzee, našla jsem ho nafouknutýho jak balon v rohu klece ale vypadá to na usntí ne na umření v křeči. Udušení to není, petechie v očích nebyli.
  4.10.2011 19:32Karca
  Nafouklý - to by mohli být parazité ne..?
  4.10.2011 19:48Geluzee
  Karca - byli před 2 měsíci léčený metrozolem kterej je bohužel pouze na plochý nebo tak nějak se jim říká červům
  - - - - -
  Oběvila jsem Profender pro kočky, kterej je pouze ale na plně všechny vnitřní parazity, můžou ho březí, kojící i hodně malinký koťata. Formou spot-on a konzultovala jsem to s veterinářkou vypočítala jsem jak se to má naředit lihem a teď to maj skušebně 2 myšové pokud budou ok přeléčím s tím všechny a nadále budu používat už jen tohle. Týdení Metrozol mě ubijí mám těch napáječek už moc.
  4.10.2011 20:09senega
  Gel - o Profenderu sem se bavila o prázdninách s vetem a nakonec sme dospěli k tomu, že si nebyl jistej, jestli by to ty myši ani po naředění nevyřídilo nebo jim to nezlikvidovalo zažívání...
  Metrozol mě taky dostává, nadávkovat to do všeho je na půl večera...

  Každopádně dej vědět, jak to dopadne, sem hodně zvědavá :)
  4.10.2011 20:16Geluzee
  senega - mám tady 2 myšáky z odchovu na který mám podezření že jsou začervený jsou 1/3 svých sourozenců a neskutečně vyhublí přesto veselý, žerou, lítaj prostě jinak vše OK. Vzala jsem to jako vabank když přežijou oni a budou v pohpodě tak už to ostatním neublíží. Nevím jak moc velký má tvůj vet zkušenosti a jakou má odpbornost ale já svojí vet věřím. Několikrát mi zachránila zvířata jen pro to že zná nadstandartní informace o kterých se nikde nedočteš. Viz modrý čivavy a antibiotika
  - - - - -
  Jo jo dám vědět
  4.10.2011 20:25senega
  mám tu dvě takový samičky akorát ty teda zrovna moc živý už nejsou, je vidět, že je něco zmáhá.. taky vyhublý, drobný, metrozol nezabral ani po dvou týdnech, nic..
  Právěžě vet na hlodavce moc není, probírali sme spolu jen nějaký vedlejší účinky na kočkách, doporučený ředění a tak a tvářil se stylem, že se mu to moc nelíbí, tak sem od toho raději upustila, ale minimálně pro ty dvě by se mi to opravdu hodilo, jelikož moc dobře nevypadají a jak píšu, metrozol nezabral...
  - - - - -
  myšákům si to kapala dneska?
  4.10.2011 20:33Geluzee
  senega - jo jo dneska, odpoledne ještě jsem nahoře nebyla
  4.10.2011 21:54La Souris
  Karca... je mi moc líto :( Awangarda půjde asi zítra taky na injekci, už přestává žrát :(

  Jinak máme taky jedno úmrtí :( Dneska ráno jsem našla mrtvého Benoita (z našeho B vrhu). Bez zjevných problémů, z ničeho nic, asi věkem.
  A něco z dobrých zpráv, náš pradědeček Kal se má čile k světu ve svých skoro 2,5 letech :)
  4.10.2011 22:06Semiš myš
  malá zubatá teď obchází naše chovy...

  LS: to je slušný věk.
  Flintíček mi včera umřel ve věku necelých 27 měsíců :-( Byl to jeden z mých úplně prvních tricolor odchovanců.

  A zjistila jsem, že můj program na tvorbu rodokmenů umí hlásit výročí narození - takže jsem náhle přišla na to, že mám teď tři jednoleté oslavence- trikolora Tajfuna, fuzzíka Gemise z Polska a samici Ušanku. Budu to muset nějak oslavit :)
  5.10.2011 09:17SpeedyGon
  Jj, máte těch smutných zpráv nějak moc...my se zatím držíme:ťuk ťuk ťuk...pokud nepočítám odchod děděčka Zázvorka...ale dědeček Walter se zatím drží...
  5.10.2011 09:38La Souris
  Semiš myš... jaký program máš?
  5.10.2011 16:50Semiš myš
  LS: jmenuje se Ancestry, je to zřejmě nějaký český výrobek (zdarma ke stažení), sice je to dělané na lidi ale už jsem se s tím sžila... Akorát se musí trochu přenastavit, aby to nehlásilo hlášky typu "příliš nízký věk matky" atd. :)
  5.10.2011 20:11Zambarau
  Mě toho teď taky dost poumíralo.. Aľe teď je zatím klid
  LS: Benoita je mi líto, jinak bych se u tebe měla zastavit pro tu přepravku už. :) Jinak co odchovy, už jsi to udala? :)
  Já čekám vrh choco tanů, teda pokud je březí.. moc nato zatím nevypadá
  5.10.2011 21:01Andýsek
  Ahoj :) mám tu nějaké nové fotky myšek,nejmenší prďola čokoládová samička,která málem nepřežila ani kojení,a která se narodila jako hodně slaboučká a miniaturní,tak nejen že přežila i přes to že měla 14 sourozenců,ale ještě je i dohání a roste jako z vody :))) http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1341
  5.10.2011 21:19La Souris
  Zambarau... jj přepravka tu na tebe čeká. Nene, klučíky tu ještě mám a i champagne holky. Nějak je teď jalový období.
  5.10.2011 22:12SpeedyGon
  Andýsek: pěkné myšule, akorát ten tan je mizérie...máš přesně takový, jako moje myšule...spíš jako fox...a té přeživší čoko holčičce blahopřeji, snad už bude vše ok :-)
  5.10.2011 22:46Geluzee
  Máme vrh S s PP http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20S%20s%20PP.html
  6.10.2011 07:43Andýsek
  SG-Jj je to mizérie ale já jsem tam tany vůbec ani nečekala oni taky musí být všude :D,no každopádně tady šlo hlavně o genové nunu a hlavně aby byly myšky zdravé :)
  - - - - -
  jinak děkuji :)
  6.10.2011 10:46Karca
  andýsek - No, hlavně maj obrovský přesahy. Na nunu to neva těm to spadne, ale jinak je to blbé.. :/
  6.10.2011 11:13SpeedyGon
  Karca: většina myšat má to mláděcí chmýří...třeba jim zmizí ještě před definitivním shozením srsti...je fakt, že nunu neznám a nevím, kdy kožíšek začne mizet...
  6.10.2011 12:22Geluzee
  Výstava myšek v Bochově 5.11.2011 BUDE
  Propozice budou každým dnem.
  6.10.2011 12:22Lenka
  Tak jsem vzala myšulku k veterináři aby se mi na ni koukl, prohmatal bříško, řekl, že tam mimina jsou, ale že mi nepomůže, zánět žádný, jinak je v pořádku, do císaře nepujde, vysoké náklady a úmrtnost. Máte ještě nákou radu jak jí pomoci, nebo to má holka spočítaný?
  6.10.2011 12:32Karca
  a jak dlouho je těhotná? Třeba ještě vůbec nemá termín.. na to si nám neodepsala....
  6.10.2011 12:36Geluzee
  Lenka - jinýho veta
  6.10.2011 12:57Lenka
  po termínu má určitě, u samce byly dvě samice, ta druhá má mimča už docela veliký. Druhá naše veterinářka mě vůbec nevzala, nebyly jsme objednaný a má toho moc, asi se jí do toho taky nechtělo.
  Myška je zatím ještě docelá čilá, ikdyž jí občas vidím jak leží a funí, pupek jí zmáhá :(
  6.10.2011 13:09Karca
  A jako datzum krytí nebo kolik dní to je od toho, co jsi naní spozorovala břicho...?
  6.10.2011 13:17Lenka
  28 dní
  6.10.2011 13:18Karca
  28 dní má břicho?
  6.10.2011 13:23Lenka
  jo, právě že už tak dlouho
  6.10.2011 13:56senega
  Lenka: jedine reseni co vidim je najit urychlene veta, co ti cisar udela... 28 dni pokud je to pocitany od posledniho dne, co byla se samcem, rozhodne neni v poradku, kdyz by prenasela den, dva jeste bych to brala, ale toto je extrem. Navic, pokud ti vet tvrdi, ze ty mimina tam citil prohmatem... sup sehnat veta, co ji veme.
  6.10.2011 18:08SpeedyGon
  Lenka: souhlasím se senegou...už déle neotálet a začít řešit, jinak můžeš přijít o myšku i s miminkama
  6.10.2011 18:23Semiš myš
  S miminy už asi bude dávno amen... čím dřív se problém začne řešit, tím větší je pravděpodobnost, že alespoň matka bude OK. S mrtvými plody v děloze ji hrozí infekce a sepse - otrava krve - a úhyn.

  Myš může být březí 28 dní a porodit mláďata živá a zdravá. Jednou se mi to už taky přihodilo. Stává se to v případě, kdy samice zabřezne v první poporodní říji. Což asi nebude tento případ.

  Navíc pokud má už celých 28 dní velké břicho, bude to nějaký problém. V pořádku by to bylo v případě, že samice je "jen" obézní a zabřezla před méně než 21 dny...

  Pokud myška už nějakou infekcí trpí, je to velká zátěž na její orgány a tak jako tak ji mohou brzy selhat ledviny, i po případném úspěšném zákroku. Chtělo by to další diagnostiku (u myši by se dal určitě udělat rentgen) a operaci co nejdříve.
  6.10.2011 20:03Zambarau
  LS: a tak máš i ty tmavé champange holky, nebo ti zbyly už jen ty světlé? :) Pro přepravku bych se stavila příští víkend, pokud budeš doma. :)
  7.10.2011 02:33Sorka
  Ahoj, kdyby byla v Bochove potreba s necim pomoct, tak dejte vedet na mail. Jedina podminka ale je odvoz ;)
  Jinak jsem na tom podobne jako Beris, porad nemam moznost je kde chovat, doma nejlepe nic, ale tak to nikdy nevyjde. Planuju do budoucna alespon 3 mysule na chov, nicmene uvidime pristi rok, nebot to ted jeste nejde. :(
  - - - - -
  teda pokud mi to toho neco nevleze :x
  - - - - -
  do*
  7.10.2011 06:05Geluzee
  -> Nabízím odvoz z Prahy do Bochova a zpět na výstavu. Kdo by měl zájem mám 2 volný místa v autě
  7.10.2011 12:51Tinne
  A budou tedy myšky v Bochově?
  7.10.2011 14:13Geluzee
  Tinne - budou mluvila jsem s Beris a ta s myškama počítá mluvila prý s Lenkou a ta souhlasila že bude posuzovat ještě podle starých pravidel beztak většina znás má ještě u nich zaplacený členství a já ho budu platit i na píšté rok kvůli potkanům
  7.10.2011 15:03La Souris
  Geluzee... pokud budou v Bochově i myšky tak jedu. Tak se mnou do auta počítej.
  Zambarau... jj, ještě se domluvíme. Už mám jen ty světlejší holky.
  - - - - -
  Bochov - až budou někde propozice můžete to sem prosím hodit, díky moc.
  7.10.2011 15:44Geluzee
  La Souris - myšky budou 100% vím to přímo od zdroje už maj nachystaný ceny, OK
  - - - - -
  Nabízím už jen jedno místo :-D
  - - - - -
  Jo jo hned jak budou hodím je sem i na FB
  7.10.2011 15:45La Souris
  Super :) Teď jen zda mám doma nějaké jedince na vystavování ;)
  7.10.2011 15:53Geluzee
  La Souris - jedu tam s potkanama, tak snad tady taky aspoň nějakou tu myš budu mít :-D
  7.10.2011 22:23senega
  Konečně nafoceny myšky z Holandska a Německa: http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1355
  Nové fotky vrhu I: http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1352
  A nové fotky volných samců + nějací nov: http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1313

  Zítra na stránkách zaktualizuji plánované vrhy, u dvou samiček už máme bříško :)
  8.10.2011 07:46Semiš myš
  senega: ta trikolorka je super! už se těším na mimina a dopředu se o hlásím jako zájemce :)
  Já se chystám na focení myšulí dneska, také očekávám každou chvíli další nadílku mimin z plánovaných vrhů.

  Jo a pokud máte někdo tip na přepravu dvou myší z Brna do Prahy, dejte mi vědět. Dík!
  Bohužel nemám moc volného času poslední dobou, takže kdo má u mě zamluvené myšky, musí se pokusit zajistit si přepravu sám... :(
  8.10.2011 09:51senega
  Semiška: jasné, s tebou počítám vždy :D Od včerejška ji nakrývám, tak uvidíme :)
  Býváš ještě v Brně? (že bych si nějak převzala tu cpb slečnu), mám školu jednu zastávku od toho, kde bydlíš, takže bych se mohla stavit skoro kdykoli :) Kdyžtak sz nebo mail...

  Joo na ty tvoje prcky se už děsně těším, doufám, že se ty myšky ode mě "pochlapí" a dají hezká mimča, hlavně po Elisee sem napnutá, jak struna :)
  8.10.2011 11:25NoName
  Bohužel se v ubikaci objevil problém, mladé- 1měsíční myšky mají prořídlou srst na některých místech ji maji již zcela vypadanou, zaznamenala jsem již 3úhyny mladých, ovšem 3dospělé samičky, jak se zdá tímto problémem netrpí, ale vše se jestě zkomplikovalo, když jedna z nich nečekaně porodila, vše napovídá že jde o plíseň, poradil by mi někdo jak myšky vyléčit?
  8.10.2011 13:49SpeedyGon
  NoName:doporučila bych maminu s myšatama vzít k vetovi, pokud máš nějakého dobrého
  - - - - -
  nebo ještě lépe:všechny myšule pro jistotu
  8.10.2011 13:55senega
  Kdo by měl zájem - po prvním vrhu budu zřejmě dávat pryč myšky z Německa ze silvered linie (dodávám, že u nás tato barva není vůbec dostupná) - jedná se o silver grey samce a black silver (nebo se silver genem) samici. Na sebe nepříbuzní. Stáří samec 5 měsíců, samice 3.

  Cena dle domluvy, bohužel neměla bych čas se této barvě dál věnovat a hezky ji šířit, mám plný ruce modrých splashedů...

  Dávala bych je pryč cca za 2 měsíce, po odchování prvního vrhu samice... (Nechala bych si jen jednu na ně nepříbuznou samici, takže později by nebyl problém opět trochu osvěžit krev). Kdyžtak prosím piště do SZ...
  - - - - -
  Fota:
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1355
  Jedná se o Silvera a Blacky.. Maličkou si budu nechávat
  8.10.2011 20:49Semiš myš
  Foky mladých myšek z aktuálních vrhů:
  http://www.semisovamys.estranky.cz/clanky/vrhy---litters/aktualni.html
  Na samičky je už pořadník, čekám až se všichni předběžní zájemci ozvou a potvrdí rezervace.
  Ve vrhu W5 jsou typově pěkné myšky, modří siamáci se slibnými pointy i na tlapkách... Astrex zatím nevypadá moc úchvatně, je to spíš chaotická změť chlupů... Až se jim srst v dospělosti opět trochu zkrátí, bude to snad o něco lepší... Rodičům astrexy poměrně dobře drží.

  A každou chvíli čekáme pořádnou nadílku od Elisee, v albu jsou fotky z dneška s obrovským břichem. Tak snad bude vše OK :)
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1084
  8.10.2011 21:00senega
  Semiška: ja už chci taky modrý splashedíkyy :D:D
  9.10.2011 00:44Geluzee
  Tak jsem neplánovaně přišla k myšákovy klučík blue marked tan ale je spíš bílej s 2 fleky než marked :-D
  - - - - -
  Tak tady je Aschimos Pontikos
  http://canis-sport.rajce.net/Novej_mys
  9.10.2011 11:33La Souris
  Další dvě úmrtí :( Awangarda a Dalia (obě z PL).
  9.10.2011 12:08SpeedyGon
  LS:zase Polské myšky...ach jo...člověk z nich má nejprve radost, už kvůli tomu, jak složitá to kolikát je organizace, aby je vůbec měl a teď toto...co jim bylo??
  9.10.2011 12:14urgona
  LS: To je mi moc líto :-( Je jich škoda
  9.10.2011 12:26SpeedyGon
  Gel: hezkej...takové zajímavé zbarvení...maska na xichtíku i prdelce...ještěže má ocáse...je poznat, kde je hlava :-D
  9.10.2011 14:32PlushMouse
  Semiško, moc gratuluju, La Souris, to je teda smůla, snad to nebude nějakým "pravidlem" moje PL myšky jsou zatím (ťukám) OK..

  K tomuto tématu, velmi skromně dávám odkaz na svoje miminka po Polce, jak píšu v popisu alba, není problém nafotit bližší fotky, myšky jsou už krotké, jen ten foťák mi zlobí..
  Takže odkaz:
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1348
  9.10.2011 18:35Zambarau
  LS: To je mi líto...
  Semiška: Máš ještě volného chlapečka z vrhu S5? a plánuješ nějaké barvičky sable?
  9.10.2011 18:46petrvyoralcz
  Koupím myšky s PP nebo VP, nejlépe Zlín a okolí, zaplatím klidně předem, cenu respektuji
  klidně i starší kusy, které již nepotřebujete do chovu
  http://petrvyoralcz.ic.cz/
  10.10.2011 11:25La Souris
  Díky holky, jedna měla nádor a druhá z ničeho nic. Netuším co jí mohlo být. Nestihla jsem jí ani nakrýt. Nakonec to bylo zřejmě dobře.
  - - - - -
  Sháním chocolate, burmese, blue burmese a chinnamon samice. Pokud máte někdo v nabídce piště mi prosím do SZ. Děkuji moc.
  10.10.2011 13:47REGIN
  Dají se prosím sehnat nunu myšky,popř.kde.Děkuji
  10.10.2011 17:49SpeedyGon
  S velkým zármutkem oznamuji, že nás dnes opustil i druhý dědula: Walter od Semišové myši...12.9. oslavil rok a třičtvrtě....
  - - - - -
  Waltřík se narodil 12.12. a zemřel 10.10.....zvláštní
  10.10.2011 18:10Geluzee
  :-(
  10.10.2011 18:30senega
  u mě kolabuje Flora z PL :( má jakoby takový záchvaty, kdy lapá po dechu, plazí se, ale pořád žere a pak je zase v pořádku, tak vůbec netuším, co s ní je...

  Gel: promin že pořád otravuju, už se nějak projevuje ten lék na vnitřní parazity? resp. zatím vše ok?
  10.10.2011 19:23Geluzee
  senega - dostaly to 2 dospělý myšové a všechno ok :-)
  10.10.2011 19:41senega
  Gel: paráda paráda a jak ste to nakonec rozředily a nadávkovaly? ať vím, o jakou dávku si mu mám říct..
  10.10.2011 19:57Geluzee
  Výstava Bochov
  http://vystavabochov.webnode.cz/
  10.10.2011 20:41Semiš myš
  Když se mluví o parazitech, vzpomněla jsem si, že jsem zde chtěla uvést dávkování metronidazolu (Metrozolu) pro myši - z nedávno vydané odborné publikace o medicíně drobných savců a exotů, možná se to někomu bude hodit. Je to 2,5 mg/ml pitné vody, tj. 2,5 g na litr :) Můžeme přidat cukr (1%) kvůli chutnosti (už tu někdo jednou psal, že je to hnus). Osobně bych dala spíš ovocný cukr, ale nejspíš pro myši není problém ani klasická sacharóza.
  Jinak je to lék poměrně silný, takže nedávat březím a kojícím samicím, může mít negativní vliv na plody a mláďata...
  To jen tak pro zajímavost :)
  10.10.2011 21:04SpeedyGon
  Semiška:vždyť se tu psalo o gramu na litr a ž jej mohou těhotné i kojící....
  10.10.2011 21:59Geluzee
  Semiš myš - já teď skušebně dávám Profender je to na úplně všechny vnitní parazity narozdíl od Metrozolu a hlavně podává se to formou spot-onu ne tejden do napáječek.
  - - - - -
  Profender pro kočky 8Kg ampule je 1,12ml naředěno lihem 1:3 (1,12:3,36) na průměrného myše (50g) je 0,03ml ideálně se to aplikuje stříkačkou zvanou tuberkulínka k dostání u veterináře.
  A dejte si na to jehlu s uštíplou špičkou jinak vam vychrstne moc a pozor dá se to předávkovat pokud dostaně myš dvojitou dávku.
  10.10.2011 22:04Karca
  Semiš - To fakt? Já teď zrovna dávám dávku a mám 1g/1l a dávám to i březí. Tak snad to bude Ok. 2,5 je už dost silné řekla bych. To možná na léčení ne na prevenci.
  10.10.2011 22:06Semiš myš
  Geluzee: no každý z těch přípravků má jiné spektrum účinku, Profender je zaměřený na vícebuněčné vnitřní parazity jako teba škrkavky a tasemnice, metrozol účinkuje na jednobuněčné parazity (trichomonády, giardie a chlamydie..) ale také na bakteriální infekce vyvolané anaerobními bakteriemi, například Clostridium.
  Ideální je samozřejmě dávat léčivo cíleně podle výsledků rozboru trusu, protože žádný všelék bohužel neexistuje.

  Speedy: gram na litr se psalo, právě proto sem teď píšu toto, když to mám ze spolehlivého zdroje :) Já odjakživa dávala myším 2 g/l více méně preventivně (max. 1-2x do roka v období, kdy se vyskytují nějaké zdravotní problémy). Jinak sázím spíš na Acidomid jako prevenci střevních problémů.
  Četla jsem různé články o metronidazolu a výzkumu jeho toxicity přímo březích a kojících na myších... Bohužel už si nevzpomínám, kde jsem ty články našla a nemám čas to hledat znova, ale kdo by si chtěl dát tu práci, určitě to někde na síti je (anglicky ovšem)
  10.10.2011 22:07Geluzee
  Semiš myš - naletáčku a i vet říkal že je profender na VŠECHNY vnitří parazity
  10.10.2011 22:30Semiš myš
  Karca: ano je to terapeutická dávka. Každopádně bych i tu preventivní klidně 1,5 gramu dala. Poddávkování taky není ideální,abychom nebudovali nějaké rezistence... No já jsem ty dávky nevymyslela a osobně se budu řídit podle chytré knihy :)
  Já se nesnažím myši léčit preventivně moc často, mám teď v plánu nasadit právě režim preventivních rozborů trusu a následně případně něčím léčit.

  Jinak preventivně bych metrozolem březí samice opravdu raději neléčila... raději vůbec ničím pokud jim nic není. Spíš už je to lepší před nakrytím, ať je samice čistá, ale obecně v březosti (hlavně první třetině) může být problém skoro s čímkoliv. Ale myslím že zase takové drama to není, hlavně u těch nízkých dávek.
  - - - - -
  Geuzee: myslíš tu větu "působí proti všem druhů střevních červů" ?
  - - - - -
  Nechci vám tvrdit nějaké bludy, takže si za domácí úkol nastuduji spektrum účinku metronidazolu a praziquantelu (Profender) a pak se o to s vámi opět podělím :)

  Není parazit jako parazit... hlavně prvoci nejsou červi, metrozol je na prvoky, na červy ne, na ty je zase dobrý profender. Takže tak to asi bude...
  10.10.2011 22:51Karca
  No, tak jsem už v půlce.. tak je zbytečné to přerušvat, když ji mám s dalšími samicemi.

  PS myšák, který měl před čtvrt rokem záchvat je teď apatický, spomalený a má obě oči silně zalepené, tak že nevidí - zakysané. Nemám doma nic na oči, zítra musím koupit.. pokud už nebude pozdě.
  11.10.2011 10:45Bettyz
  Tak tedyBrněnská vánoční výstava aneb 1. oficiální výstava myšek v Brně-Lužánkách se uskuteční 11.12.2011 (neděle)
  Změnily se podmínky ze stran Lužánek, ale i tak věřím, že výstava proběhne v poklidném vánoční atmosféře =)
  11.10.2011 10:53Karca
  Bettyz supeer:))... už se těším.
  11.10.2011 13:38Geluzee
  Super nabízím 2 místa v autě z Prahy
  11.10.2011 15:02Semiš myš
  Bezva, napeču perníčky ve tvaru myší :D
  Budou i registrace?
  11.10.2011 15:08Geluzee
  Nové fotky vrhů
  R s VP
  http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20R%20s%20VP.html
  S s PP http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20S%20s%20PP.html
  Nový vrh
  T s VP http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20T%20s%20VP.html
  11.10.2011 15:28Karca
  Semiš - Já s reg. počítám, tak snad bude mít Katka čas :) A taky se pokusím vyčlenit čas a předběžně něco napéct.. :)
  11.10.2011 15:59senega
  Bet: to je paráda, akorát 10.12 je Hamm v Německu, tak snad se vrátím, kdyžtak mě tam budete křísit kávičkama a perníčkama, jelikož bych tím pádem byla přes 48 hodin na nohách :D:D
  - - - - -
  šok: v koupelně mi v ručníku přistála divoká myš! asi v noci - nechala sem otevřený okno, neuvěřitelný.. co s tím? :D:D je to tak 3 týdny starej prcek...
  11.10.2011 16:14SpeedyGon
  senega:kdoví, odkud přišel, hnízdo těžko najdeš a sám by možná ještě nepřežil...možná bych ho zkusila odchovat...
  11.10.2011 16:24senega
  Speedy: no to by mě taky zajímalo, jak se to tu vzalo - mám okno v 1.patře :D:D
  super odchovat mno... já už mám myší i tak mooc :D:D
  jinak blbej odhad.. je to menší jak prckové z Německa, těm nejsou ani ty tři týdny.

  Ale je to zvláštní, až když na to koukám, tak si uvědomím, jak ty naše sou strašně moc vyšlechtěný, oproti normálu :)...
  11.10.2011 17:47La Souris
  Gel místo to Brna v autě ráda využiju :)
  11.10.2011 18:39Karca
  Ahoj,
  tak jsem myšákovi ulevila aspoň borovou vodou a optalmoseptonexem na očka. Je ale apatický, jakoby napadá na jednu stranu a zdá se mi, že má minimum síly. Nemám doma moc léčiv, ale chci se zeptat, jestli budou nějaké komplikace, když do metrozolu přidám vitamíny či echinaceu? Nemůže to mít vedlejší účinky či naopak neúčinkovat? Je lepší mu metrozol vysadit nebo jej mám nechat??
  11.10.2011 18:46Geluzee
  La Souris - super počítám s tebou a ještě jednoho člověka :-D
  11.10.2011 19:20senega
  Holky nechystáte se některá z Brna/Ostravy atd do Bochova? Potřebovala bych tam převést nějaké myšky...
  11.10.2011 19:33Semiš myš
  Karca: řekla bych že to neuškodí, ale zřejmě má myšák nějaké vážné zdravotní problémy, možná to souvisí i s tím minulým záchvatem. Ty oči mohou být projevem komplikace nějaké vnitřní choroby, a jestli se jeho stav stále horší, tak se obávám že vitamíny a echinacea ani metrozol už mu nepomůžou :(
  každopádně držím myšákovi palce.
  11.10.2011 19:42Karca
  Já vím no, jen nevím, jak jinak mu pomoct.. veta stihnu až zítra...ale je vážně uplně mimo "provoz".. mám ho tu ve svetru zachumlanýho a ani se nehne... je mi jasný, že je to něco vážnějšího jen nevím co...
  11.10.2011 20:06Semiš myš
  Karca: bohužel, to se ani nemusí zjistit... a i kdyby, tak se s tím možná nebude dát nic dělat.
  Zkus do něj dostat co nejvíce tekutin a udržovat ho v teple.
  11.10.2011 21:14La Souris
  Gel... můžeš mi vzít toho red klučíka do Bochova? Bych si ho podle toho co na něj řekne Katka když tak vzala.
  11.10.2011 21:23Geluzee
  La Souris - jo jo
  12.10.2011 08:37La Souris
  Gel.. nebo Lenka nebo která z nich tam bude ;) Díky :)
  12.10.2011 10:38Tinne
  Chci se zeptat jsou už někde přihlášky na Bochov?na klubu jsou jen potkani
  12.10.2011 13:18Geluzee
  Tinne - Přihlášky ještě nejsou budou později na http://vystavabochov.webnode.cz/
  - - - - -
  Asi mi něco uniklo posuzovat v Bochově nebude Lenka?
  12.10.2011 15:01La Souris
  Gel... neuniklo, měla jsem v hlavě Brno ne Bochov. V pohodě, v Bochově by měla být Lenka.
  12.10.2011 18:18Monjie
  Kdo vypustil ty mysi v supermarketu?:DDDDDDDD
  12.10.2011 18:31Karca
  Ahoj,
  dneska jsem byla ve Vaňkovce a hemží se to tam pet trikolorama mimo jiné(choco tan, markedi a pew).. no, ale spíš teda mé zděšení padlo, když jsem tak v na šířku 30cm akvárku či terárku viděla minimálně 20 potkyšů. Stáli si doslova hlavu na hlavě a to byli jen samci. Chtěla jsem to natočit, ale prodavačky byli na hlídce:D... no, životní prostor jim asi nic neříká.
  12.10.2011 18:52senega
  Já dneska byla v kampusu a nejmenší terárko myslím na džungaráky je nějakých 50x40 :D bylo jich v tom tak 10 a dalších 5 jich bylo v dalším, tak sem se ptala, proč jsou oddělení a bylo mi řečeno, že i křečči potřebují aspon trochu prostoru a že 15 by jich na takový terárko bylo moc..
  Takže palec nahoru, snad první zverimex, kde se ke zvířatům chovají s láskou...
  12.10.2011 19:04Karca
  senega :).. a kde to?
  12.10.2011 19:14senega
  Karča: Kampus Square - Brno, cca 15 minut z hlavasu :)
  12.10.2011 21:51Zambarau
  prosím neplánuje z vás někdo nějaký import :)
  12.10.2011 22:05urgona
  Zambarau: zaregistruj se, patříš do naší myší komunity :)
  12.10.2011 22:25Zambarau
  Urgona: UŽ! :)
  - - - - -
  alespoň doufám :)
  13.10.2011 10:29Tinne
  http://pes.help24.cz/nahlaseni-tyrani-zvirat.php Tento elektronický formulář slouží k nahlášení týraných zvířat.Sice je tam napsáno pes,ale je to pro všechna zvířata.Prosím adminy o nesmazání příspěvku.Děkuji
  13.10.2011 15:15Sorka
  znate? mohlo by se vam to libit :) http://games.bbgsite.com/content/transformice/index.shtml
  - - - - -
  Karca: to je bohuzel bezna praxe :(
  senega: znam par lidi, chovatelu potkysu, co provozuji zverimex, mozna si natrefila zrovna na nekoho takoveho ;p
  - - - - -
  Tinne: dulezity prispevek! :x
  13.10.2011 22:10Zambarau
  Senega: ty jedeš do Hamu viď? :) Potřebovala bych do chovu sable :)) nevíš náhodou tam o něčem??
  13.10.2011 22:47senega
  Zambarau - chtěla bych, ale jako v minulém případě, do poslední chvíle je to celkem nejistý.. je to 10.12 až, takže do té doby bych tu určitě dala vědět, jak to vypadá a případně rezervace na myšky, jak s penízkama a přepravkama a tak :)
  13.10.2011 22:50Zambarau
  Senega: to by byla paráda, samo bychom se nějako domluvily :)) To víš, mám nějaké plány v chovu, ale potřebuji jak říká Jeni, chovnou základnu :)
  13.10.2011 22:55Geluzee
  Zambarau - chovatelskou
  chovná je samice
  13.10.2011 22:57Zambarau
  *chovatelskou základnu :) sry překlep
  14.10.2011 05:58Rokenrola
  Zambarau: já se chystám do Polska, ale nejspíš pojedu sama vlakem, tak poberu tak akorát svoje myšky :-((
  14.10.2011 07:56La Souris
  Rokenrola... kdy a kam jedeš?
  14.10.2011 13:58Zambarau
  Rokenrola: mě by stačily dvě hočinky nebo jeden samec... A též by mě zajímalo kampak jedeš? :)
  14.10.2011 15:03Geluzee
  Prodám klece http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1356
  15.10.2011 09:59Semiš myš
  Přidala jsem do alba fotky malých trikolorků: http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1084
  (barvy colourpoint beige/beige). Někteří tricolor kluci budou k zadání. Myšky by měly být typu "show mice" :-)
  15.10.2011 12:18Geluzee
  Holky prosím kde se daj sehnat malý zámeky na Samla boxi? Takový ty zacvakávací pacičky na netu je nemej v obchodech taky ne obvolala jsem to a byla jsem tam i osobně všichni mi tvdí že na ty malý boxi o velikosti 5l a 11l to neexistuje ale já to ma křeččích akcích viděla. http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=samla&category=products&color=b%c3%adl%c3%a1
  15.10.2011 12:36senega
  Gel: kup si nejmenší zámky a cvakni to na jakejkoli samla box a hotovo... Není v tom nic jinýho než to, že nejsou dělaný přímo na ty malý, ale když se na to mrkneš, všechny ty boxy mají stejný lemování, takže je to jenom o tom, najít na tom menším boxu místo pro ty zámky (na některých místech jsou zespodu přepážky, takže to musí jít mimo ně) a zacvaknout.. mám to na všech boxech a i na těch úplně nejmenších, který mám jako přepravky a funguje..
  15.10.2011 14:09Geluzee
  senega - nejmenší zámky jsou na boxi 45/65l ty mám doma a na ty malinký boxy jsou přiliš velký nedrží.
  15.10.2011 14:43senega
  Gel: já to mám doma a drží mi to dobře.. ještě používám takovýty "koníky" na složky, nevím, jak se tomu říká - silnější kovové véčko a rozevírá se pomocí takových pacek... :D nevim, jestli to je vůbec pochopitelný :D
  15.10.2011 16:28Semiš myš
  senega: něco jako toto? :-) http://www.stockphotos.cz/image.php?img_id=6387746&img_type=1
  15.10.2011 16:45Mettler
  Výstavní podmínky pro výstavu v Bochově konanou 5.11.2011
  http://www.czmc.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=31
  15.10.2011 16:46senega
  Semiška: jojooo to je přesně ono :D a to se mi líbí asi nejvíc, nejde to tak blbě oddělávat jako to zavírání z ikei a můžeš to dát kamkoli a na cokoli :)
  16.10.2011 09:19Karca
  Tak včera umřel Flipr :(.. měl takovou křečovitou polohu a potevřený oči, ale ne vyvalený. Tak snad to neblo tak strašné :( jen se bojím, aby to nebylo nakažlivé.. ač měl karanténu, tak Flash je teď nějakej naježenej a včera vypadal chvíli strašně, pak teda ožil a lítal, ale naježenej je pořád. Snad měl jen blbej den. Teď spí.. :)
  16.10.2011 11:53Dex
  Ahoj, chci se zeptat odkdy je sameček schopen stvořit vlastní potomstvo? Díky za odpověď,...
  16.10.2011 12:15SpeedyGon
  Dex:od měsíce, ale i dříve...ale samička by měla zabřeznout nejdříve ve 3. měsíci
  - - - - -
  Karca:upřímnou soustrast...nás opustil po nějakém těžkém problému Šediváček...
  16.10.2011 12:23Dex
  SpeedyGon: díky Ti,..:)
  16.10.2011 13:34senega
  Tak máme první dva podzimní vrhy na světě :)
  Vrh J (14.10) Cora + Lamborghini
  Vrh K (16.10) Carrie + Falco
  a co nevidět bude rodit i Ernika, tatínek bude importovaný samec z Holandska
  16.10.2011 13:40SpeedyGon
  senega:gratulace Tob i rodičům a miminkům ať se daří :-)
  16.10.2011 17:21senega
  Speedy: děkuju :) už mi ty malý růžový žížalky chyběly :)
  - - - - -
  HOLKY: máte některá zájem o posledního modrýho klučíka po rodičích z Německa?
  Mám o něj zájemce, ale jen na mazlíka, tak jestli ho budete chtít některá do chovu, dejte vědět, na mazlíka je ho škoda :)
  16.10.2011 17:59xxx
  chci se zeptat zda se s tím někdo nesetkal-myšák má jakoby bílé vajíčka na chlupech co to může být???nikdy jsem se s tím nesetkal.Včera nic a dnes je tím obsypaný.Děkuji za každou radu a odpověď.
  16.10.2011 18:02SpeedyGon
  xxx:možná vajíčka všenek...kup si Bio Kill a pošplíchej ho...úplně celého, ale pozor na oči...a za týden postup zopákni...ale pozor, kup Bio Kill, který můžeš aplikovat na myšáka, ještě je jeden a ten je jen na prostředí...
  16.10.2011 18:48Karca
  senega: Gratulacé :)...
  16.10.2011 19:52hanka2
  tyjoo taxem byla zas na přírodovědecky fakulte na karlofce a maj tam myšule v uplně malejch boxech a ani tam nemaj kolečko na běhání, chudinky :( bych s tim chtěla zkusit něco dělat, ale netušim co a jak, za jakoukoli radu dik
  16.10.2011 20:00SpeedyGon
  hanka2:kolečko není životně důležité...důležité jsou životní podmínky:strava,pití,"bydliště"(jeho čistota, velikost)
  16.10.2011 20:02Karca
  Ja kolečko třeba dle materiálu a doby použití, danné myši považuju za nepoužitelné. A myslím, že dobré je pro myšky třeba na 2hodinky denně a to plné bez šprušlí a dostatečně velké. Jinak je spíše na škodu.
  16.10.2011 21:04Geluzee
  Mám bohužel špatné zprávy Harfie od Mettler má velký nádor v oblasti podbříšku tudíš vrh po Harfii nebude.
  - - - - -
  Holky prosím o radu který z těchto 2 sh chocosable myšů by byl lepší ten co je už teď hodně tmavý a skoro vypadá jako choco tan a nebo ten světlejší?
  č. 1
  http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20R%20s%20VP/Kluk%202%20-%2025.%20den.JPG
  č. 2 http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20R%20s%20VP/Kluk%201%20-%2025.%20den.JPG
  16.10.2011 21:10senega
  Gel: to je mi líto :(
  v sable se nevyznám, ale podle mě ten světlejší - hřbet by se mu měl ještě cca do 3 měsíců dobarvit a podle mě u něj bude lépe vidět ten přechod barev. Ten tmavý už skoro ani jako sable nevypadá..
  17.10.2011 08:57La Souris
  Kdo jedete do Bochova?
  17.10.2011 09:29Geluzee
  La Souris - Betyz když se domluví doma, Abaddon, Tine o více lidech zatím nevím
  17.10.2011 16:04Lenka
  Ja jedu taky.
  17.10.2011 16:07Annie
  Ahojky:))..PRODÁM VYBAVENOU KLEC - 24x37x38 (vhodná pro křečka, laboratorní myš nebo pískomila), ZA 150KČ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/301436_1542893828049_1706071680_768840_2142991763_n.jpg , kdo by měl zájem ať se mi ozve na e-mail: scherynka95@seznam.cz
  17.10.2011 20:00Tinne
  Geluze-já do Bochova nejedu-nemůžu
  18.10.2011 07:19Geluzee
  Tinne - ok
  - - - - -
  NABÍZÍM 1 místo v autě z Prahy do Bochova na výstavu!
  - - - - -
  místo obsazeno
  - - - - -
  Prodám klece více tipů za slušné ceny
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1356
  18.10.2011 10:24La Souris
  To nás v Bochově tedy moc nebude :( Je to škoda.
  Jinak se snažím překecat někoho z poláků ;) aspoň na Brno.
  - - - - -
  A ještě jeden "hloupej" dotaz: Když mám myš, která má vystavený ten starý PP, chci jí nechat uchovnit a vystavit, musím PP přepisovat do nového?
  18.10.2011 10:43Mettler
  LaSouris: Ne nemusíš, výstava v Bochově se dělá ještě pod záštitou ZO morčat.
  Jinak zaregistrovat myš pod CZMC můžeš i se starým PP (není potřeba přepisovat do nového formátu).
  Nezapoměň mi prosím vzít přepravku co jsem Ti ji půjčila na schůzi. Děkuji :-)
  18.10.2011 10:45Lenka
  Holky která jedete do Bochova, nemáte některá samičku dove/dove tan případně champagne?
  18.10.2011 10:54La Souris
  Já mám champagne holky a vezu je s sebou ;)
  - - - - -
  Mettler... díky, jj vezmu :)
  18.10.2011 22:24Janinininka
  Lenka: mám dove tan. Veškeré své myšky přivezu k případnému "prodeji"...
  - - - - -
  La Souris: jááá jedu takýýý :-)
  - - - - -
  Pro všechny: nabízím samečky: sbp, chocolate, cpb rosette, lh astrex champagne tan, satin dove tan. Samičku satin dove tan. A déle vše možné ze starších jedinců z mojich stránek.
  19.10.2011 09:45La Souris
  Jani... To je super, se na tebe těším :)
  - - - - -
  ty končíš?
  19.10.2011 11:29Geluzee
  La Souris - co já vím tak říkala že klučíka sbp v chovu nevyužije
  19.10.2011 16:37senega
  holky nepojedete nektera do Bochova i treba z Brna nebo Ostravy?? potrebovala bych tam prepravit 4 mysulky :-)
  19.10.2011 18:24Bettyz
  senega: tak mi napiš do SZ o co se jedná. Jak toho nemáš kopy snad to zmáknu převézt.
  - - - - -
  =)
  19.10.2011 22:42Zambarau
  Gel: tak do Bochova nakonec nepojedu.. doma jsme se jaksi nedohodli.. :-/
  Kdopak má nějaký prcky sable? Sháním jak divá! :))
  20.10.2011 08:31Geluzee
  Nové fotečky
  vrh S s PP -
  http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20S%20s%20PP.html
  Vrh T s VP - http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20T%20s%20VP.html velkým překvapením jsou champagne miminka
  - - - - -
  Změna v Plánovaných vrzích http://www.geluzee-mys.wz.cz/planovane%20vrhy%20mys.htm
  20.10.2011 23:42senega
  První fotky miminek :)
  J:
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1358
  K: http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1357
  21.10.2011 08:34Mettler
  Bettyz: A myslíš, že by jsi byla tak hodná a mohla mi vzít myšku do Brna pro Senegu? (v podstatě opačným směrem :-D
  21.10.2011 09:15SpeedyGon
  senega:vrh J:koukám, že se zadařil vytoužený blue splashed....gratuluji....celkově vydařený vrh...jen těch kluků zase, co? :-D
  21.10.2011 09:44Karca
  Senega: gratuluji :))
  21.10.2011 09:51senega
  Speedy: jojo, je to už náš v pořadí třetí narozený blue splashed prcek :D a doufám, že jich bude víc a víc :D Kluci ještě celkem ujdou, když sem na ně koukala druhý den, měla sem pocit, že holčička tam je jenom jedna a to sem se fakt lekla :D
  Karča: díky :)
  21.10.2011 10:22Tinne
  http://obchod-darky.cz/darkovy-rucnik-pro-vaseho-milacka-s-vasim-obrazkem-p-537.html?cPath=61 vím že to sem nepatří,ale vánoce se blíží a tak můžete někomu udělat radost originálním dárkem.Stačí objednat,poté poslat na meil který je tam uvedený obrázek vašeho miláčka s číslem objednávky.
  21.10.2011 11:01Semiš myš
  Aktuální vrhy:
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1360 TRICOLOR koblížci :)
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1084 přidány 2 fotky trikolorků
  Ve vrhu Elisee x Lelek máme nakonec 3 modré splashedy, z toho bohužel asi jen jedna samička...
  21.10.2011 14:32urgona
  Já poslušně hlásím, že Ramava vypadá, že je březí :-) Již je zase s holkama a já jsem plna očekávání :-)
  21.10.2011 15:07Karca
  A já hlásím, že Bella stále nic trošku větší bříško má - je to atletka, tak to nejde moc poznat.. jestli jen víc jí nebo tam něco má každopádně už to odpovídá 21 dnům né-li více. Tož ještě raději pár dní počkám a popř. budem muset opakovat krytí. Byla by škoda, kdyby vrh nevyšel. :(
  21.10.2011 18:19hanka2
  Semiš myš : nadherny sou!!!
  21.10.2011 18:52Zambarau
  Senega: Gratulace k vrhům.. :)
  21.10.2011 19:37senega
  Jsme tu teď všechny v očekávání koukám :D:D
  U nás ještě zhruba do týdne porodí importovaná tricolorka z Holandska a čekáme oopravdu velký mimina nebo velký počet (osobně doufám v to první :D:D) jelikož má už od 8mého dne kdytí pupík jak dvoutýdenní těhule a roste a roste a roste :D

  Zambarau: děkuji :)
  21.10.2011 20:08SpeedyGon
  senega:čekáš myší velryby, jo?no to jsem zvědavá :-)
  22.10.2011 04:26senega
  Speedy: buď velryby nebo trhnu myší rekord a budu mít tak 20 mimin :D:D
  - - - - -
  Nabízím chovné myšky a myšáky, které (již) nevyužiji v chovu, ale jsou v ideální věku na první/další krytí a potomky. Fotky a info na mých stránkách nebo si o ně piště do SZ.

  Samci:
  Black Jack Senega - lh fuzz burmese (blue, chocolate, red eye geny)
  Jankes Black&White - shs half extreme black (blue, možná ch gen)

  Samice (věk 2-4m):
  Goldie Senega - sh blue tan banded (drobná, spíš na mazlíka)
  Holly Senega - sh blue agouti/silver agouti/chinchila?? moc hezká zváštní barva (blue a fuzz gen)
  Haiku Senega - sh fuzz burmese (blue gen)
  Harmony Senega - shs ssp (blue, fuzz geny)
  Chaldea Senega - shs black (blue, fuzz, long hair, ch geny - možná i chocolate)
  Delilah Senega - shs burmese agouti? (fuzz a blue geny)
  Modrá samice z Německa...

  Ceny budou spíš symbolické, holky bydlí spolu, takže není problém vzít dohromady... Pokud by byl zájem o nějakou jinou myšku, či myšáka, které nenabízím přímo v tom seznamu, klidně se ozvěte, kvůli škole nemám tolik času na odchov prcků, takže většina myšek bude po podzimních plánovaných vrzích jen na mazlíky :)
  22.10.2011 11:49jaja
  Ahojte, prosím vás neviete poradiť jak vyliečiť neustále myškino kýchanie? Má to od kedy som ju kúpila v obchode. Neviem, či sa nachladila počas cesty domov alebo to mala už predtým. Druhá myška, ktorá býva s ňou nekýcha. Ďakujem
  22.10.2011 12:57Janinininka
  Ahojky, už jsou přihlášky do Bochova? Abych to neprošvihla...
  22.10.2011 13:20Bettyz
  Janinka: jup, na stránkách klubu myšek..tuším do 27.10.
  22.10.2011 17:39senega
  Aktualizované nejbližší plánované a aktuální vrhy, během večera obnovím sekci Mých myšek a přidám jednu rubriku se seznamem a informacemi o prodávaných chovných myškách, co jsem tu psala...
  http://chs-senega.webnode.cz/vrhy-mysky-k-prodeji/planovane-vrhy/
  22.10.2011 18:51Zambarau
  Jaja: zkus Baytril, prodá ti to veterinář,je to ATB. V dávkování si nejsem jistá ale myslím si, že to bylo 0,1 na 60ml napaječku. Podávat 5dní. Můžou to ale myšky starší 3měsíců. Je možný, že se ale nevyléčí, pokud to už má delší dobu..
  22.10.2011 20:15Mettler
  Všem: Vrhy P3 a Q3 mají konečně fotky a jména, kdo má zájem může mrknout na http://mouseworld.g6.cz/index/index20.html
  Jinak máme ještě volného fuzz samečka z vrhu O3, je to dobře stavěný myšák, v černé je drobné prostříbření.
  Myšky mohu přivést do Bochova a nebo po Bochově zkusit po někom poslat do jiných měst.
  23.10.2011 12:35urgona
  Tak Ramče roste bříško s každým dnem:-) Takže jí mám dávat žrádlo, jak je zvyklá, kdyžtak jen zvětšit porci a červy atd kvůli bílkovinám přidávat po porodu?
  Preventivně si opakuju vzhledm k tomu, že kryju podruhé :D
  23.10.2011 12:41SpeedyGon
  urgona:jj...já třeba jako zdroj bílkovin dávala i trošku jogurtu..v¨zhledem k tomu, že bílý nebýval doma, jen výjiměčně, tak jsem dávala ochucený....ale baštily jak divé :-D
  23.10.2011 13:47Bettyz
  Mettler: úžasné ušiska, nádherní =)
  23.10.2011 14:33SpeedyGon
  Bettyz:škoda, že tam má Lenka ty zálomkový...ale koukala jsem, že ten óčkový vrh má mega ušiska...ale tj tím, že tam není takový kožíšek....když nám Zázvorek opelichal, taky měl plachťáčky
  23.10.2011 16:31Zambarau
  Ahoj holky. Právě připouštím shs choco tan x sh choco tan. :) Objevit by se tam mělo i něco self, choco tani a black tani. víc na: http://chszambarau.wbs.cz/PLANOVANE.html
  23.10.2011 22:44Karca
  Mettler: krásná stavba a ty uši! :) Škoda, že ta zbarvení a srsti jdou uplně mimo mě :(
  24.10.2011 11:07senega
  Tak máme poněkud horší, ale i jednu maličko dobrou zprávu:
  Tricolorka z Holandska zřejmě tu obrovskou hromadu mimin potratila nebo vstřebala (nikde žádná krev) a nevypadá to s ní dobře - ještě v noci sem jí musela píchnout "erární" antibiotika, je naježená, chroptí, plazí se, ale žere i pije celkem..
  Druhá špatná, že jsme přišli o jedinou splashed samičku z vrhu J, byla ale hodně malinká, takže se to bohužel salo čekat...
  A Celkem dobrá je ta, že Clovisek je (musím to zaklepat) snad z nejhoršího venku - přišel o horní třetinu uší a bohužel, to možná odnese i levé oko, o které ale stále bojujeme, ale už se mu dělají stroupky, ochotně drží při čištění ran a snad se ani tak moc nedrbe :)
  24.10.2011 11:15Zambarau
  Senega: Držím palce, ať to dobře dopadne.. :)
  24.10.2011 11:32SpeedyGon
  senega:to ještě není všem pohromám konec? Půjdeš s tou tricolorkou k vetovi?Snad to chudera zvládne...a Clovisek taky...držím pěstičky...maličkou zesnulou už teď opečovávají za Sýrovým mostem
  24.10.2011 11:54senega
  Speedy: vet u nás má dnes až od 7 večer, ale určitě s ní půjdu, minimálně pro atb, protože nic jiného stejně asi nezmůžeme :(
  24.10.2011 13:12SpeedyGon
  senega:asi tak nějak...držím pěstičky, určitě dej potom vědět...
  24.10.2011 13:36Geluzee
  Nabízím jedno volný místo do Bochova z Prahy.
  24.10.2011 14:30Bettyz
  Gel: a na mě stále myslíš jo? =))
  24.10.2011 15:00Geluzee
  Bettyz - samozřejmně
  24.10.2011 15:04Mettler
  Ahojky, nabízím těm kdo jedou do Bochova "výběrová" semínka pro myšáky. Vyřazujeme prezenční vzorky od již prodaného zboží. Je toho dost, takže je mi to líto vyhodit. Doma jsem zásobená až až.
  Semínka jsou čerstvá i starší (sklizen 2009 a 2010). Mohu dovézt len žlutý i hnědý, oves nahý, neloupanou pohanku, proso žl. č. a š., čirok, sorgho, koriandr, kmín, soju a hrách.
  24.10.2011 16:17senega
  Už vime barvy Jčka i Kčka, upravilo se i pohlaví a je i fotka Lka :D Jména mají už všichni :)
  24.10.2011 17:11Geluzee
  senega - tak povídej :-)
  - - - - -
  Prodám klece
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1356
  24.10.2011 17:27senega
  Gel: je to buď v tady v albech nebo na stránkách :)
  http://www.chs-senega.webnode.cz/vrhy-mysky-k-prodeji/aktualni-vrhy-mysky-k-prodeji/
  Tady je tedy seznam "starších" myšek i s fotkami, o aktuální fota si kdyžtak pište :)
  http://www.chs-senega.webnode.cz/chovne-mysky-prodej/
  24.10.2011 17:59Lenka
  kdy se vybarvujou pointy, marně tápu jestli budu mít myšky ssp nebo sbp.
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1347
  24.10.2011 18:01senega
  Lenka - vypadaj na siamáky, modří siamáci jsou opravdu stříbrní většinou už od malička, na těchto je vidět, že jsou spíš krémoví. Mrkni ke mně do alba vrhu J, je to tam na poslední fotce poznat (vlevo sbp, vpravo ssp) jinak pointy se vybarvují kolem 3-4 týdnů a pak asi do +-3 měsíců tmavnou..
  24.10.2011 18:12Lenka
  senega:Jsou kouzelný stříbrnáci, hned bych si nechala jednoho přibalit :)
  24.10.2011 20:27senega
  Tak holky, přináším zprávy o vnitřních/vnějších parazitech, co jsem se dnes dozvěděla:
  Nedávno jsme se tu bavili o Profenderu pro kočky, naředěném 1:3 s lihem a po konzultacích se třemi veterináři mi ani jedním nebyl moc doporučován, už jen z hlediska toho, že pro hlodavce není přímo určený a i po naředění a správné dávce může být škodlivý, pro miminka a kojící či těhotné samice prý už vůbec ne..
  Tak sem bádala po něčem dalším a přišli jsme na Ivermectin, který se sice podává injekčně, ale působí proti všem vnitřním, ale i vnějším parazitům. Nepůsobí jen proti tasemnicím a motolicím, které u hlodavců prý jsou opravdu jen minimálně. Jinak je to "povolený" lék konkrétně i pro hlodavce, oproti Profenderu třeba...
  Může se v klidu dávat i preventivně a může se dávkovat i mláďatům s ohledem k váze. U březích samic by taky neměl být problém, jen u kojících není moc doporučován, jelikož může být postupně uvolňován i v mléku, ovšem u koní a krav se podává i při kojení a nebyly prý žádné problémy...
  Ovšem je třeba dávat pozor na dávkování, preventivně mi bylo doporučeno 0,03-0,05 ml na 50g myš. Při léčbě problémů se dávka zvyšuje, ale preventivně to bohatě stačí, jelikož Ivermectin je celkem silný.

  Dva veterináři mi řekli to stejné (nezávisle na sobě), třetí si nebyl jistý dávkou, jelikož někde zašantročil "dávkovací knížku", ale jinak mi pro moje potřeby (preventivní přeléčení vnitřník a vnějších parazitů u drobného hlodavce) Ivermectin schválil.
  Pro doplnění, Ivermectin může být toxický pro psy a vodní živočichy, hlodavci je ale snášen bez problémů. Některé jeho složky se prý používají proti parazitům i u lidí :)

  Přehled účinných dávek Ivermectinu: Noromectin, Ecomectin, Bimectin, Zimecterin a další (tyhle jsou prý nejpodstatnější)

  Popis: Ivermectin je širokospektrální antiparazitikum ze skupiny avermectinů. Avermectin, objevený vědci v roce 1975, vzniká jako fermentační produkt půdní aktinomycety Streptomyces avermitilis. Ivermectin působí na široké spektrum ekto- i endoparazitů u mnoha druhů zvířat (koně, krávy, ovce, kozy, holubi, hlodavci...). Mechanismus jeho účinku spočívá v ireverzibilní blokádě nervových impulzů, která vede k paralýze a úhynu parazitů.
  Ivermektin se po podání velmi dobře vstřebává a koncentruje se v tukových buňkách a játrech. Nejvyšších koncentrací v plazmě po perorálním podání dosahuje v rozmezí 3 – 5 hodin, vylučování z organismu je díky uložení v tuku relativně pomalé, účinné koncentrace zůstávají v těle až po 3 týdny. Vylučován je trusem a příp. také mlékem.

  Spektrum účinnosti:
  Malým strongylidům (dospělci i vývojová stádia) včetně kmenů rezistentních k benzimidazolu: Cyathostomum spp., Cylicocyclus spp., Cylicostephanus spp., Cylicodonthophorus spp., Gyalocephalus spp.
  Plicnivkám (dospělci a vývojová stadia): Dictyocaulus arnfieldi
  Roupům (dospělci a vývojová stadia): Oxyuris equi
  Škrkavkám (dospělci a vývojová stadia): Parascaris equorum
  Vlasovcům (dospělci): Trichostrongylus axei
  Žaludečním nematodům (dospělci): Habronema muscae
  Mikrofiláriím: Onchocerca spp.
  Střevním strongyloidům (dospělci): Strongyloides westeri
  Žaludečním střečkům: Orální a gastrická stadia Gastrophilus spp.

  Omlouvám se za dlouhý a obsáhlý příspěvek, ale chtěla jsem se o to s vámi podělit se vším všudy :) Jinak cena - nevím přesně (platila jsem dnes bohužel navíc uspání křečíka a antibiotika pro tu tricolorku z Holandska, ale "dávka" na 50 myší (mám raději do zásoby :D) + to uspání a atb. mně přišly na 176,- což mi přijde jako celkem slušná cena...
  24.10.2011 21:13Zambarau
  Senega: pro doplnění, u nás na veterině používáme Biomectin 1%-stejné složení jen jiný výrobce a navíc ten je vhodný i pro psy, nevím jak s hlodavcema. :) Používali jsme to na psí a kočičí ušní svrab a právě to i odčervuje. Dávkování u Biomectinu je 0,2ml na 10kg. Myslím, že existuje i ve slabší koncentraci.. :D Možná že je to právě ten Ivermectin. :))Jinak i 100násobné předávkování není smrtelné-alespoň u koček ne>jen jsou po tom 3 dny jak ožralý, rozšířený zorničky a svalový třesy, tak pozor na to! Bohužel vlastní zkušenost..
  24.10.2011 22:15senega
  Zambarau, našla sem si to na netu a je to totožné složením (zhruba), jen u ivermectinu je dávkování pro velká zvířata 0,2mg a je to tedy na kilo...
  U tebou zmíněního je v 1ml 10mg ivermectinu takže dávkování taky odpovídá :) Akorát mi u hlodavců bylo výslovně řečeno, že předávkování může být toxické. Jinak u psů jsem našla, že je to toxiské pro kolie a podobná plemena, takže u jiných, to je asi v pohodě :)
  24.10.2011 22:53Geluzee
  senega - pro kólie ale jen pokud jsou MDR1 DNA afekted
  24.10.2011 23:37Zambarau
  Ahoj holky: Sháním na krytí svojí myšule nějakýho krásnýho pointa :) kdyby byl long hair, bylo by to vůbec úžasný, ale není podmínkou. Mám ji na webu> Evita Senega
  25.10.2011 15:21Geluzee
  Nové fotečky
  R s VP -
  http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20R%20s%20VP.html
  S s PP - http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20S%20s%20PP.html
  T s VP - http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20T%20s%20VP.html
  - - - - -
  Volní myšáci ze starších vrhů
  http://www.geluzee-mys.wz.cz/na%20prodej%20mys.htm
  25.10.2011 17:55SpeedyGon
  senega:a jak jsi dopadla s myšulkou?Co na ni říkal vet?
  25.10.2011 19:02Zambarau
  Holky poraďte > kterej le lepší choco sable?? http://www.geluzee-mys.wz.cz/Odchovy%201/Vrh%20R%20s%20VP.html Runfold nebo Raine??
  25.10.2011 20:55Karca
  chocolate sable - sobolí s čokoládovým odstínem
  Zambarau -
  Barva: záda čokoládová se zlatým odstínem od čumáku až po kořen ocasu, břicho v barvě zlaté tan, přechod na bocích plynulý
  Oči: černé
  Vady: nedostatečné rozložení barvy zad, přechod není plynulý, světlý odstín břicha, tmavý hřbet
  - - - - -
  tak si myslím, že Raine
  25.10.2011 21:11Zambarau
  Další názory??
  Karča: taky se mi líbí víc Raine :)
  25.10.2011 21:15senega
  Speedy: s myšulkou jsme dopadly včera dobře, dnes bohužel špatně - umřela odpoledne. Nedalo mi to a vzala sem ji mimo ordinační hodiny k vetovy na pitvu a měla v sobě napůl vstřebaná mláďata, ale podle veta i něco potratila, dle porodních cest. Uvnitř napočítál 15 téměř vstřebaných zárodků, nevím, jakou hromadu tedy opravdu čekala..
  Bohužel byly ve stadiu rozkladu, umřela na otravu krve :(
  '
  Zambarau - Raine, jednoznačně :)
  25.10.2011 21:24Semiš myš
  senega: to je velká škoda :-(
  25.10.2011 21:31Zambarau
  senega: to je mi líto.. před nedávnem se mi stalo něco podobnýho a taky to tak dopadlo...
  25.10.2011 22:17Geluzee
  Jsem ráda že jsem vybrala dobře
  26.10.2011 10:05SpeedyGon
  senega: to je mi moc líto...tomuto ale asi předejít nemůžeš...ach jo a tolik miminek jsi mohla mít:-(
  26.10.2011 11:35senega
  Holky díky, sem si vědoma, že se to občas stává, ale zamrzí to, obzvlášť, když to byla tak pěkná myška a ještě ke všemu z Holandska :( Ještě tu máme dvě myšulky z H. ak snad u nich bude vše v pořádku, zrovna je nakrývám, ale zatím není poznat, jestli úspěšně...
  26.10.2011 11:49urgona
  Holky, mám trochu obavy o Ramču. Jak je březí, už má pěkný bříško, ale často ji vidím posedávat na takové dřevěné placce, na níž mají misku s vodou. Nemá zježenou srst, když k ní dám ruku, očuchává mě, nadzvedne se, čistí si i nožky. Ale pak zase jen sedí, oddechuje a čučí doblba.
  Mohlo by jí být horko, když se nedrží na podestýlce?
  Ještě mě napadlo, že je prostě jen unavená, jinak baští i pije, to vše je ok. Topení jsem stáhla na minimum, k dyby to bylo tím (ubikace je u něj), tak zvažuju, zda to nepřemístit prostě jinam...
  26.10.2011 13:34Mettler
  urgona: Takový výkyv teploty, velká změna prostředí a Tvůj stres myšce ublíží víc. Rozhodně žádné mega stahování topení a přemisťování ubikace nedělej. Nechej to tak jak to byl předtím, ať má myška co nejstejnější podmínky jako před zabřeznutím. Březí myšky jsou na tyhle změny poměrně citlivé. To, že by ji bylo vedro si nemyslím, prostě hold tahat v břiše 10 prcků není žádný med, ani pro myš. Jak dlouho je březí, nepřenáší již? Jak je stará? Je to prvorodička? V případě starší myšky prvorodičky by se mohlo jednat o zůžené porodní cesty, tady by mohl být problém.
  Ještě se zeptám, má myška postavené hnízdo? A pěkné? Opečovávané?
  26.10.2011 19:09Karca
  A já hlásím, že Bella(sh choco) nezabřezla a tak nevím, zda vůbec mimča budou....achjoo.
  26.10.2011 19:11Zambarau
  Karča: nezoufej, zkus to znovu.. :)) mě taky myšová nezabřezla, tak ji vezu znovu.. :)
  26.10.2011 19:15urgona
  Mettler: Ok, změny nebudu dělat.
  Je jí těch 6 měsíců, k samci šla 10. 1. nechala jsem je spolu přesně 2 týdny.
  Mě jen udivilo, jak si takhle prostě sedne, tak snad je ok. Je to prvorodička
  Hnízdo v domečku má, záměrně jsem jí dávala kousky toaleťáků a kapesníčků, aby mohla stavět.
  26.10.2011 19:23Semiš myš
  urgona: březí myšky mívají občas takovéhle způsoby, u mých těhulí jsem někdy pozorovala, že např. sedí na dřevěném domečku (zatímco ostatní holky spí uvnitř) nebo tráví čas sama někde jinde nejlépe na mírně vyvýšeném místě... Myslím že jim to břicho dává zabrat, tak se prostě snaží najít si někde trochu soukromí pro svůj odpočinek :)
  Hlavně ji nech v klidu, jinak vycítí že se něco děje a mohla by při porodu zpanikařit a vrh zlikvidovat. Myšky jsou na vyrušování v době okolo porodu hodně citlivé. A jak už říkala Mettler, lepší jsou stabilní podmínky, i kdyby byly trochu horší (myš se přizpůsobí), než náhlé změny v kritickém období.
  26.10.2011 21:21urgona
  Super, holky, děkuju moc za pomoc, nechám vše při starém :) Naštěstí je to kliďaska, ale aspoň se nemusím děsit, že by jí hned něco bylo. Už aby měla porod za sebou :)
  26.10.2011 21:53SpeedyGon
  urgona: jak je možné, že myšule ode mě se vždy při příchodu k novému majiteli zklidní???Tady fakt byla zvědavý plašan :-D
  26.10.2011 22:55Karca
  Zambarau: No, to enjde.. samec má zdravotní komplikace, ale snad bude cinnamon náhradník... uvidíme.
  26.10.2011 23:00Zambarau
  Karča: Tak budu držet palce, ať něco seženeš :))
  26.10.2011 23:04urgona
  SG: to netuším, ale je fakt milá :-)
  26.10.2011 23:56SpeedyGon
  urgona:snad to v poho zvládne...kolik jí ještě zbývá?
  27.10.2011 10:01La Souris
  Narazila jsem a tohle krmení (beru to jako základ, vždy ještě dohazuji jiné věci) - http://www.zoofast.cz/megan-krmivo-hlodavce-kbelik-p-9655.html - co si o tom myslíte?
  - - - - -
  Mettler.... pokud ještě platí nabídka na dovoz semínek, tak já bych si něco vzala. Jak jedeš do Prahy, aby jsi to zase nemusela ale tahat na zádech :(
  - - - - -
  Zambarau... pokud ještě sháníš toho pointového samce, jednoho mám - http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1321 (chtěla jsem si ho původně nechat, ale nakonec ho asi nevyužiju).
  27.10.2011 11:08urgona
  Holky, slavíme, máme miminka :-)
  27.10.2011 11:16Geluzee
  urgona - gratulujeme
  27.10.2011 11:19Mettler
  La Souris: Nabídka stále platí, ale v omezeném množství. Vezmu co se mi vejde do batohu a musíte si to rozebrat. Včera jsem na zkoušku vážila kolik se mi vejde do batohu tak to bylo skoro 7 kg, takže toho nebude tak málo.
  27.10.2011 12:16urgona
  Gel: Děkuji :-)
  27.10.2011 13:08senega
  Urgona: to je paráda, držím palce, ať je vše ok a sem zvědavá, co se z nich vyvrbí :)
  27.10.2011 14:56Zambarau
  Urgona: Gratulace, doufám že ti vyjde ten blue fox :))
  La souris: díky, už mám :))
  27.10.2011 19:08SpeedyGon
  urgona:tak to zvládla, šikula...gratulace veliká...jsem zvědavá na počet
  27.10.2011 19:23senega
  Jednotlivé fotky miminek:
  J:
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1358
  K: http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1357
  27.10.2011 19:38urgona
  Za gratulace děkuji :-)
  Holkám jsem dala dneska jogurtík, jsem zvědavá, co mu řeknou :D Tetky jsou 2 : Twiggy a Lea, takže maminka může i relaxovvat :)
  27.10.2011 20:59Tinne
  Ahojky holky moc prosím do Bochova se asi nedostanu,původně jsem měla dělat ale přehodili mi službu na tento víkend.Dáša Hrdinová asi taky nepojede,umřel jí tatínek,tak se ptám?Mohl by mi někdo od Mettler přivézt do Prahy fuzzinku,kterou mám uní objednanou?Mohla by jí rovnou registrovat,peníze bych buĎ Lence poslala,nebo bych je dala tomu kdo by mi jí přivezl.Dííííík
  27.10.2011 21:06Janinininka
  Ahojky, tak jdu ted rychle na poslední chvíli vyplnit přihlášku. Nevím však které myšule přihlásit, nemám tu žádné extra kousky, chci však podpořit akci... tak přihlásím kde co :-p
  Doufám, že si pak nebudete ťukat na čelo:)
  27.10.2011 22:04Geluzee
  Tinne - jestli nepojede Dáša tak je to problém protože Lenka měla jet s ní.
  28.10.2011 03:35Sorka
  Opravte me pokud se pletu a pripadne doplnte, trosku se v tom ztracim. Ted, kdyz je zalozen mysi klub, tak jelikoz momentalne nejsem clenem zo chovatelu morcat a jinych drobynych hlodavcu, ale mam tu zelenou karticku, tak budu platit zapisne znovu? tedy 450,-? Ale co mam delat s tou zelenou knizeckou od ZO?:) Defakto bych pokracovala tam, kde jsem prestala, ale ted, kdyz je tu mysi klub, tak nevim jak, to mam zacit od znova nebo tam taky zkopirovat ty puvodni udaje? Plany na dalsi rok sice, ale diky za info :)
  - - - - -
  pak mam taky dotaz, zda se to da zaplatit i jinak, nez b. prevodem, nebot tu moznost mit nebudu :/
  28.10.2011 10:12La Souris
  Mettler... ok, my se podělíme. Děkuji
  - - - - -
  Jani, to je super, že jedeš, se těším :)
  28.10.2011 11:11Karca
  Sorka: Zelená knížka ti je na dvě věci pokud nechceš do ZO :) v CZMC dostaneš novou kartičku a ano musíš zaplatit částku i se zápisným, jako nový člen to jsme museli všichni. Akorát nám Lenka "převedla" peníze, co jsme platili u ZO + těch 50Kč na zápisné. B. převod nevím, zda jde jinak, ale dá se zajít na poštu a poslat to složenkou na účet... to snad zvládneš ikdyž nemáš e-bankovnictví :)
  28.10.2011 12:43Sorka
  Takze od znova, no to jsem potrebovala slyset :) A ani nevim, ze to u posty jde takhle, vubec defakto s postou nespolupracuju, tak nevim. Ale pokud to jde, tak by s tim snad problem nebyl, to uz bych nejak vykoumala
  28.10.2011 12:51Bettyz
  Holky, poslala jsem přihlášku i peníze za Bochov, za potkany mi mail zpátky přišel,že mám zaplaceno a potvrzeno - za myši ne. Přišlo vám nějaké potvrzení?
  28.10.2011 16:42Geluzee
  Nechcete někdo něco z www.allpet.cz na všechno mám 14% slevu?
  - - - - -
  Budu objednávat granule z Hulína krmím s nima už několik měsíců a jsou super nechcete někdo nějaký kylo?
  http://www.krmivahulin.cz/?page_id=32
  - - - - -
  Bettyz - já jsem platila myši a potkany na jeden účet. Až pak jsem se dozvěděla že myši se platí na jinej účet ale Katy říkala že to nějak pořeší
  28.10.2011 19:17Bettyz
  Gelu: no ja to posilala na ucet co byl uvedeny na klubu myší! říkala jsem si, že je stejný jako mají potkani, ale nedošlo mi, že je to špatně
  28.10.2011 20:22Geluzee
  Bettyz - tak na klubu myší byla si dobře já to posílala na účet kterej byl na stránkách výstavy Bochov skus napsat Lence
  28.10.2011 21:16Semiš myš
  Sorka: taky můžeš zajít do banky a vložit peníze na ten účet přímo na pobočce (ale poslat to složenkou z pošty vychází většinou levněji, banky mívají za to docela hloupé poplatky).
  Jinak na poště je to "poštovní poukázka typu A" se kterou se platí třeba nájem, elektřina, telefon...)
  - - - - -
  http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/
  28.10.2011 21:17Lenka
  Poplatky za výstavu se platí na jinej účet, než je psáno na stránkách klubu? Smím se zeptat na který? Poslala jsem to taky na ten samý co mají potkani, je to psaný i v přihlášce.
  28.10.2011 21:23Geluzee
  Lenka - za myšky se platí na účet uvedený na klubu, za potkany na účet uvedený na stránkách výstavy
  28.10.2011 21:26Lenka
  Gel - to je ale jeden a tentýž účet jestli se nepletu
  28.10.2011 23:07Geluzee
  Lenka - nevím já to neskoumala
  29.10.2011 12:28urgona
  Tak lidi, mám dojem, že mezi miminy budu mít i siamáky .)
  29.10.2011 13:10Geluzee
  urgona - Zambarau scháněla lh ssp klučíka
  - - - - -
  Holky komu jsem slíbila převzetí myšek v Bochově?
  29.10.2011 13:56urgona
  Zkusím jí napsat, jen pochybuju, že by byla mimča i lh
  29.10.2011 16:00SpeedyGon
  urgona:je to možné, babička byla ssp fox a jedna její sestra je taky ssp fox...
  - - - - -
  urgona:vlastně ne sestra, ale mamina...jsem to ale tele...maminou je Foxinka, babičkou Béžanda...tak a je to..a obě ssp fox...
  29.10.2011 18:25Janinininka
  Máte někdo zkušenosti z Arpalit neo? Nanesla jsem ted na tři silně zavšivené myši (mimo chov) vrstvu na záda a myši se chovají divně, jedna je agresivní, mlátí ocasem, skáče, má nějaké tiky, další dvě se též chovají divně. Je to normální? Mám je mimo, vrátily se ke mě nemocné, nechápu kde přišli k takovému zavšivení, koukám na ně denně, pouhým okem pod lampičkou jsem to prostě nebyla schopná rozpoznat. Dnes měly modré ocasy.. to už jsem věděla že je to zlé!
  29.10.2011 18:43senega
  Janča: co já vím, tak arpalit by jim vadit neměl, ale může být i toxický, aspon někdo to tu kdysi psal.. Já na ně vždycky jen lehce šplíchla nebo si to šplíchla na ruku a potřela je tím.
  Jednou se mi i stalo, když se jí to dostalo přímo na kůži, že se jí tam udělaly nehezké strupy, jakoby hoodně jí to podráždilo kůži a hojilo se to skoro měsíc...
  29.10.2011 18:47Geluzee
  Holky prosím o radu je to jen zvláštní marked nebo variegated
  myš č. 1 -
  http://canis-sport.rajce.idnes.cz/Abercrombie_z_Hajku
  myš č. 2 - http://canis-sport.rajce.idnes.cz/Artemiela_z_Hajku
  29.10.2011 18:48Janinininka
  Ta jedna strašně píská, asi jí to nějak pálí. Já už to nanášela na vícero myší a nikdy nic a to mi tady nekdo radil, že to na ně můžu klidně nanést hodně. Teď nevím co dělat... nejradši bych je vykoupala, nebo nevim...
  29.10.2011 19:12senega
  Janča: já toho na ně taky většinou nanesla celkem dost, hlavně když měly všenky opravdu všude a nic se jim nestalo.. ale davala sem si bacha, aby nebyly jakoby durch, ale měly to jen nahoře na chlupech..
  Jediny co sem si hlídala, jestli byly předtím hodně napitý a tak (resp. stylem jestli nemaj ucpanou napaječku a tak)
  29.10.2011 19:15Janinininka
  Kopírováno z webu potzkanářů: Nahoru
  Re: podivné příznaky
  od krysa » 05 bře 2008 22:27

  jsem zpět z veteriny:
  byla to otrava tím arpalitem, čistotně ho totiž slízal. u starších zvířat by to bylo jedno, ale on, měsíční miminko, z toho měl bohužel problémy. příznaky jsou (rada pro budoucí zákazníky a strašpytly): zpocené bříško, tahání nožiček za sebou, "tiky" - nepřirozené hýbání hlavičkou, nechuť k pohybu, částečná apatie. dostali jsme dvě injekce a do rána by to prý snad mělo být v pořádku. arpalit nesmíme používat dokud nepovyroste a nestane se pro něj netoxickým. alespoň, že tak

  krysa
  Malý potkan

  Detaily uživatele:
  - - - - -
  Co můžu ted dělat? Mají naprosto stejné příznaky, tahají nohy, lítají po ubikaci... Mam je umyt, nebo?
  29.10.2011 19:18karel
  Moc zdravím.Můj kámoš si koupil dva myší kluky.Začali se mu rvát.Zítra si jednoho beru.Něco jsem si přečet o myších a dočet jsem se,že nemají být sami.Co ale dělat.Nechci chov,takže samičku ne,a když koupím samce tak se zase budou rvát.
  29.10.2011 19:24senega
  Janča: popravdě nevím.. na jednu stranu pokud nic neuděláš, nemusí to ustát, na druhou bys je musela úplně zmáchat a "vyprat", abys to znich dostala vše a být hodně šikovná, aby to něměly v očích a spol. protže líbit se jim to určitě nebude..
  Karel: samci se chovají zásadně samotní.
  29.10.2011 19:25Janinininka
  Jsem docela bezradná, myši tu lítají nahoru dolů z leva doprava, trhá mi to srdce! Jestli se jim neco stane... Netuším jak jim ted pomoci!
  29.10.2011 19:27senega
  Janča: jediné co mně napadá, pokud máš dost přepravek či něčeho, dát každou samotnou, aby si to nemohly olizovat navzájem, přihodit jim tam nějaké okurky, jablka, nebo dát do vody echinaceu a tak, aby měly "motivaci" do sebe dostat nějaké tekutiny. Mohlo by to znírnit ty příznaky..
  29.10.2011 19:36urgona
  Karel : samec může být sám :) Obvykle se snáší jen sourozenci a ani to není pravidlem
  29.10.2011 19:56Geluzee
  karel - potkani by neměli být sami
  29.10.2011 20:15senega
  Gel: já měla pocit, že se tu bavíme o myškách :)
  29.10.2011 20:39Karca
  Gel . dyť se ptá na myši a né potkany:D... myslím, že četl o myšíc samicíc, které je nutno chovat po 2 a více :)
  29.10.2011 22:24Geluzee
  Karca - u myšek jsem nikde neviděla uvedený že by měli bejt samci pohromadě. Vím že se ptá na myši a pokud někde čet že maj bejt samc spolu taky si to asi plete s potkanama proto jsem to psala.
  - - - - -
  Holky prosím o radu je to jen zvláštní marked nebo variegated
  myš č. 1 -
  http://canis-sport.rajce.idnes.cz/Abercrombie_z_Hajku
  myš č. 2 - http://canis-sport.rajce.idnes.cz/Artemiela_z_Hajku
  29.10.2011 22:44senega
  Gel: k fotkám, pokud nevíš přesně, jak vypadali rodiče a jestli není pečlivě vedéné VP, může to být cokoli - tot můj názor.
  Lidi dneska s oblibou míchají páté přes deváte - může to být špatný marked, občas míchnutý s bandedem, takže se to může dědit i dominantně, ale variegated to být nemusí.
  Na druhou stranu, pokud víš, jak vypadají rodiče, nebo máš ve VP, nějaké myšky Polsko, Německo a tak, může to být i horší variegated. Ale osobně bych mu nevěřila, jelikož tu moc není... a jak sem psala, pokud je toho pomíchanýho víc dohromady, může to vypadat jako variegated, ale geny můžou být úplně jiný..
  30.10.2011 00:11Geluzee
  senega - nakreju je obě Diademe on sám má v rodokmenu Variegated
  30.10.2011 00:37senega
  gel: Variegated by měl být dominantní.
  Já bych je nakryla právě nějakým čistě self myšákem, co nemá ani v předcích markedy, aby se ukázalo, co je to zač... případně jednu aspon. V dalšív vrhu by se s tím dalo pak pracovat..
  - - - - -
  podle toho jak by byly znakatý mimina by se dalo snad nějak určit, co to je.. (beru v potaz, že by byly nakrytý tím čistě self myšákem)
  30.10.2011 09:21AVOS
  Je možné,že by myška žila tři roky?
  30.10.2011 09:23kikinak
  Dobrý den,je v Praze nějaký chovatel/chovatelka fuzz myšek
  30.10.2011 10:21Semiš myš
  Geluzee: souhlasím se Senegou v tom, že nejlepší by bylo nakrýt je samcem ze self linie, protože tak zjistíš jestli jsou vari nebo ne. Vari je dominatní, takže pokud by mláďata byla podobně zbarvená, jednalo by se určitě o variegated. Pokud je nakryješ marked samcem nebo samcem, který měl v rodokmenu nějaké markedy, nezjistíš podle mláďat, jestli jsou ty znaky dominatní nebo recesivní.
  Druhá věc - fakt, že je variegated v rodokmenu, nemá v tomto případě význam. Nijak Ti to nezvýší pravděpodobnost že mláďata budou vari.
  A navíc pokud je ten myšák z PL - mám zkušenost, že v PL označují jako variegated všechny dominatní bílé znaky, tj. i např. spotted, berkshire aj. bílé skvrnky různé po těle...
  - - - - -
  Jinak osobně si myslím, že by ty myšky opravdu mohly být variegated :) Držím palce!
  30.10.2011 11:04Karca
  AVOS: Ano je to možné, ale stává se to zřídka :)
  30.10.2011 12:53Mettler
  Všem: Lidi nemá někdo volné místo v autě z Prahy do Bochova ??? Vypadl mi odvoz a nemám se tam jak dostat.
  Předem všem děkuji!
  30.10.2011 14:51Zambarau
  Gel: mě si slíbila vyzvednutí myšáka od Mettler, pokud tam pojede.. :)
  - - - - -
  Jinak pro všecky: nakrývám sh choco tan x shs choco tan.. :) tak kdo by měl zájem a myšule, tak mi písněte na mejl. :)) mělo by tam být i něco self, při troše štěstí i choco sable.. :))
  chszambarau@seznam.cz
  30.10.2011 18:17Geluzee
  Mettler - zeptám se ještě u potkánků
  30.10.2011 19:08Tinne
  Geluze prosím nevzala by jsi mi z Bochova od Mettler myšku,co mám u ní rezervovanou?
  30.10.2011 19:34Geluzee
  Tinne - jo klidně ale musíš si jí pak vyzvednout na stanici metra Dejvická
  30.10.2011 21:36magda
  Dobrý den,jen jsem Vás chtěla informovat,že v Petcentru na chodově,mají trikolorní myšky(lhsa,lhs...)
  Magda
  31.10.2011 03:07Sorka
  "Semiš myš - 28.10.2011 21:16
  Sorka: taky můžeš zajít do banky a vložit peníze na ten účet přímo na pobočce (ale poslat to složenkou z pošty vychází většinou levněji, banky mívají za to docela hloupé poplatky).
  Jinak na poště je to "poštovní poukázka typu A" se kterou se platí třeba nájem, elektřina, telefon...)
  - - - - -
  http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/ "

  V bance nemam momentalne nic ulozeneho a navic mam mbanku, takze asi leda prez postu :)
  31.10.2011 05:45Karca
  Sorka: To můžeš dojít normálně do jaklékoliv banky a vložíš peníze, co máš na ruce. Nemusíš mít účet.. :))... ale pošta bude asi lepší.. :)
  31.10.2011 06:53Geluzee
  Harfie od Mettler a nádor/y http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1364
  31.10.2011 12:37SpeedyGon
  Gel:chudák Harfie :-(...jak je na tom jinak?
  31.10.2011 13:37senega
  tak mám špatnou zprávu: Vrátila sem se od doktorky a mezitím nám přímo před barákem začli vrtat do betonu jakousi novou kanalizaci - hluk, že mě z toho bolí hlava, otřásá se všechno, celej barák, skleničky v policích drnčí. Myšky to asi nesou hodně špatně - všechny lítají, skáčou, popiskujou, i potkani a křeček (a to je co říct, ten jinak jen spí furt) mno a mimina ze všech tří vrhů sou v těch boxech různě porozhazovaný a našla sem zatím i jedno zakousnutý, ještě sem neměla odvahu to jít omrknout celý - nějakej nápad, jak myškám ulevit nebo něco?
  Napadlo mně, že zbylá miminka oddělám a dám je samicím, až přestanou vrtat, ale aby je to nevystresovalo ještě víc.
  Stalo se někdy někomu něco podobnýho?
  31.10.2011 13:53Lenka
  Ahoj senega, nám zateplujou barák, vrtaj a bouchaj do stěn, hluku je dost, ale moje myšky v klídku chrupkaj a vubec jim to nevadí. Takže dle mě jim asi vadí ty vibrace, zkus dát boxy na madraci, nebo na něco co ty vibrace pohltí, aby se boxy tolik neklepali a uvidíš jestli to pomůže, toť můj názor.
  31.10.2011 14:04Geluzee
  SpeedyGon - jinak je v pořádku byla jsem s ní na veterině a má nádory na děloze děly jsme ultrazvuk takže je dál neplodná bydlí teď s Olsenem úžasně se o ní stará, neustále jí čistí očíčka a opečovávájí narozdíl od holek který jí jen tiranizovaly.
  31.10.2011 14:55Anný
  Ahojky všem :) Jsem tu poprvé, jen jsem se chtěla pochlubit, že máme nově také ChS. Máme už tři vrhy, miminka jsou nádherná, bohužel mi nejdou prodat :( Tak kdyby jste někdo měl zájem, jukněte na www.jingels-mouses.webnode.cz
  31.10.2011 15:11senega
  Nádory a nemoci se bohužel nevyhýbají ani nám..
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1365

  Anný: na tvoje stránky sem už narazila a první co mně zarazilo, tak rodiče vrhu A, jsou to přece soourozenci a i u druhého vrhu je poměrně příbuznost.. Jen by mě zajímaly důvody?
  Neber to nijak zle, jen sem zvědavá :)
  31.10.2011 15:29Semiš myš
  Sorka: nemusíš mít v bance účet.. peníze můžeš vložit v bance na účet uvedený pokynech k zaplacení aniž bys měla u té nebo jakékoliv jiné banky účet.. ale ta pošta m´bude jednodušší
  - - - - -
  Po týdnu zase konečně vidím své myšky, rostou jako z vody :) Všem vrhům kromě jednoho se daří dobře, bohužel jde o vrh blue splashed (Elisee od Senegy). Většina mláďat je velmi drobná, některé jsou vyloženě kachektické... myslím že problém nastal někdy v týdnu, kdy myšule rozkousaly svůj domeček a mimina tak nedosáhla na napáječku, ke které měla jinak přístup ze střechy domečku... Doma si toho bohužel nikdo nevšiml :( doufám ale, že většina prcků to rozchodí, hlavně blue splashed mimča (z nich je na tom nejhůře jediná blue splashed samička, které by byla zrovna největší škoda)
  31.10.2011 15:36Sorka
  poslu dyztak postou, v poho, diky za info :D
  31.10.2011 15:39Geluzee
  senega - to sourozenecký byl omil nějaký dítě tam šachovalo s myškama co já vím
  31.10.2011 17:08urgona
  Tak holky, miminek je 10 :-)
  31.10.2011 17:25Geluzee
  Myšky kompletní mám pomocníky takže by stránky měli být nejdéle ob den aktualizovány http://mpo.wbs.cz
  31.10.2011 17:41Karca
  senega: Ou, tak to se teda Clovis změnil :(... chudááček. Zkoušelas konopnou mast?
  31.10.2011 18:09senega
  Karča: mno, už není takovej fešák co dřív no :(
  Nejdřív sem zkoušela nějakou klasiku, co mi předepsal vet a nic, pak mast s kortikoidama - po té se neškrábal, ale hodně mu to po ní hnisalo a nakonec nějakou čistě přírodní bylinnou a konopí v ní bylo taky, po té se mu začaly dělat jakýsi vřídky všude okolo, tak byl dva týdny ponechán svému osudu a nic sem mu na to nedávala - strhal si ty zanícený strupy a tak a teď už mu to jen desinfikuju a celkem se to hojí...
  31.10.2011 18:29Karca
  ¨Tak držím pěsti :)
  31.10.2011 20:51SpeedyGon
  senega:Clovisek nevypadá dobře, ale oušek má dost velký kus...Flíček měl opravdu jen otvory s kousíčkama boltců
  A myšulka? Takhle jsme vypadali s některýma holkama, akorát to neměli v úrovni předních tlapek teda...ale až za nimi...
  31.10.2011 22:53Geluzee
  Holky prosím chybí tam někomu něco případně co? http://mpo.wbs.cz/