od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2015
 • Zobrazuji 118 zaznamu.
 • 5.1.2015 20:22Jitka78
  Ahoj Nikol a Dimirrij,
  my máme box, po bokách dole neprůhlednej plast, nahoře po bokách průhlednej a víko mříž, 1cm rozteč drátů a v pohodě, Gabča po ní lezla vzhůru nohama a nehrozilo, že by prolezla, i když byla miminko..
  6.1.2015 21:32Karca
  Já mám na některých starších boxech čtverečkovaný pletivo s 1cmx1cm. Dřív bych dala ruku do ohně, že tím myš neproleze. Ale po tom, co mi zdrhl DOSPĚLÝ samec(jiným východem) a snažil se dostat do druhého boxu a narval do toho pidi čtverečku celou hlavu, kterou už zpátky samozřejmě nevyndal a zůstal takhle půl dne než jsem ho našla a vystříhala kombinačkama... mladou myš bych do ubikace s 1cm průlezem nedala. Už v nich mám jen tlustý, líný, starý samce :D
  7.1.2015 23:10Ema D
  Atheira: Tak promiň, já už toho mám prostě dost. Když projíždím všechny ty myší a potkaní diskuze a všichni mají ,zachráněného, myšáka ze zverimexu a koupili si ho ,jen, za dvacet korun. Nic si o něm nezjistí a donesou si ho domů...

  (Jo a š je měkká souhláska.) Kde mám chybu? Ve slově myšy?
  - - - - -
  Nikol: O co mi jde? Aby si lidé už konečně uvědomili, že musí být zodpovědní a začali například tím, že si nejdříve o zvířátku něco nastudují, než si ho přinesou domů ;)
  A pro tvou informaci, křeček a myš jsou rozdílní hlodavci a to, že jsi chovala křečka neznamená, že se umíš postarat o myš :(
  8.1.2015 09:39Tinne
  Ahoj holky,chová tu ještě někdo fuzzíky nebo astrex?Chtěla bych něco nového.V říjnu mi to všechno vymřelo na mycoplasmu a ted nemám nic a po myšulkách se mi stýska.Kdyby měl někdo dvě myšulky samičky a byl z Prahy(nemám auto) ozvěte se mi prosím.Díky
  ----------------------------------------------------------------
  Ema-píše se MYŠI
  8.1.2015 20:09ghzufgrt
  ahojseksikočko
  9.1.2015 05:28Ema D
  Tinne: jj:D ale ne kvůli tomu, že š je měká souhláska...
  9.1.2015 11:17Atheira
  Ema D : Co to tady plácáš? Viděla jsi někdy, aby se po měkkých souhláskách psalo y - nezávisle na vzoru? Ano, myš je podle vzoru kost, ale po š by se i psalo, i kdyby slovo bylo podle vzoru žena. Tak můžeš teoreticky skloňovat i jméno Míša, ale ve druhém pádě těžko napíšeš Míšy, že ano... Vzory pomáhají u slov, kde jsou souhlásky obojetné, nikoli měkké nebo tvrdé. -.-
  Přemýšlej, prosímtě, a nebo znovu zasedni do školní lavice na prvním stupni a zopakuj si to laskavě, než tu z lidí začneš dělat blbce.
  9.1.2015 16:40Zlatickovee
  Možná divná otázka,ale prostě to k tomu patří. Co děláte s myškou která umře ? Děláte hrobečky ?
  9.1.2015 21:02Atheira
  Zlatickovee: Já mám teda myšky nově, takže zatím žádnou nepohřbívám a snad ještě dlouho nebudu, ale jinak dělám hrobečky každýmu mýmu tvorečkovi.
  9.1.2015 21:48Zlatickovee
  Jak dlouho vydrží samička sama ?
  9.1.2015 22:36Chs Korálky
  Prosím o radu u určení barvy tohoto myšátka: http://cms.chskoralky5.webnode.cz/miminka-na-prodej/aktualni-vrhy/ ( ten 1., Bastien) Děkuji ;)
  - - - - -
  No, už jsem na to přišla :D Ale odkaz zde: http://chskoralky5.webnode.cz/miminka-na-prodej/aktualni-vrhy/
  10.1.2015 11:24Zlatickovee
  netušila jsem jak těžké je sehnat myš. Dnes už to vzdávám a jdu hledat zverimex
  10.1.2015 15:46Atheira
  Zlatickovee: Já myslím, že ona jakože vydrží, dost určitě z toho neumře, ale bude se tím prostě trápit. A to je jedno, jakou dobu, prostě to chce co nejdřív kamarádku... Taky jsem se divila, že se tu široko daleko nedají sehnat myši, tak jsme nakonec byly ve zverimexu. Ono se to lehko řekne - pořizujte zvířata od chovatele - ale když chovatelé nejsou, nedají se od nich ani ta zvířata pořídit. :D
  10.1.2015 17:13Zlatickovee
  Atheira: přesně moje řeč. Preferovala jsem myšky od chovatelů. V tuhle dobu prostě jenom kluci. Tak prostě ted budu mít zverimexové a pak třeba zase chovné :)
  10.1.2015 18:17Fisulka
  Já myslím, že chovatelek se najde celkem dost.. Samičky jsou prostě žádané zboží. Asi moc přebíráte.
  10.1.2015 18:32Zlatickovee
  Fisulka: Přebíráme? je to na mazlíka beru cokoliv jenom ne kluka.
  10.1.2015 18:33Happy mouse
  Zlatickovee, Atheira: Taky si myslím, že chovatelů není málo. Ale holky jsou nedostatkové zboží (my jsme teď měli rozebrané všechny holčičky už dopředu před narozením) a nové vrhy například děláme až se prodá i většina kluků, jinak bychom se z toho zbláznili. Další samičky budou u nás k odběru přelom leden/únor, pokud by si chtěl někdo udělat předběžnou rezervaci - předpokládané barvy black, beige/cpb, blue burmese /fox, blue sepia, blue fox, mock chocolate, burmese, ssp.
  10.1.2015 18:48Zlatickovee
  Happy mouse: já chápu že sem usej udat i kluci. Jenom prostě v mém dosahu momentálně žádné myšky nejsou. Měla jsem u vás rezervovanou myšku,ale v mém provedení :D se žádná nenarodila a vše bylo už zabrané. Včera myška umřela tak nechci nechat tu poslední dlouho čekat. Proto je pro mě zverimex poslední a asi jediné řešení
  10.1.2015 21:37Atheira
  Fisulka, Happy mouse: Všechny chovatelky, na které jsem při hledání narazila, byly buď z Prahy nebo Brna, to je pro mě víc než z ruky a celkově ani nejsem fanda toho tahání zvířat přes půlku republiky. A sehnat někoho, kdo by byl nějak rozumně daleko, to se mi prostě nepovedlo. Není tu problém sehnat morče nebo králíka, ale myši a potkani, to bych se fakt musela vydat třeba do Prahy... A možná jsem jen špatně hledala, co já vím, ale fakt bych byla schopná věřit tomu, že tu skutečně nikdo nechová. :)
  10.1.2015 23:13Ema D
  Atheira: Fajn, popletla jsem to. První stupeň Zš jsem vychodila před rokem a půl. Nevím, jak jsi to měla ve škole ty, ale já chodím na jedno z nejtěžších gymnázií v Brně a tam se na studium musíš plně soustředit, zvlášť v 7. na samé jedničky. Sorry, já mám plnou hlavu tlaku, síly, Newtonových zákonů, Svaté říše, křižáků, či konstrukce a postupů u trojúhelníků a vážně si po sobě svůj příspěvek několikrát nečtu.
  No ale alespoň vím, že myš není podle vzoru kost, ale kolísá mezi kostí a písní ;) O půlnoci, nebo v pět ráno se asi taky příliš nesoustředíš
  - - - - -
  Atheira: Ty taky nejsi bezchybná, Projížděla jsem tvé starší příspěvky a taky tam pár chyb máš. Jo, a na to, že máš myšky jen 18 dnů, jsi nějak moc chytrá.

  Taky nevím, proč neopravuješ dospělé, 13 holka je snadnější terč, co?
  10.1.2015 23:28Atheira
  Ema: Na tobě je prostě jen vidět, že jsi třináctiletá holka, jak sama zmiňuješ. Dohaduj se tu s někým, kdo studuje a pracuje, jak máš těžkou školu, na kterou se musíš soustředit... Mám si sednout na zadek, že studuješ gympl? Ale to si ze mě, doufám, děláš srandu. :D

  Ona je totiž chyba a chyba... a napsat po š 'y' je fakt do očí bijící. A splést se v něčem jiném, vůbec se v tom nešťourám... Podívej se, že tu do ohně přiléváš olej jen ty, já už bych to dávno neřešila.
  A pokud vím, nevyjadřovala jsem se tu k ničemu, k čemu bych musela mít myši nějak extra dlouho. Pokud vím, nikomu jsem tu s chovem myší ani ničím podobným, na co bych musela mít zkušenosti přímo s myškama, neradila, tak přestaň zbytečně hledat, co bys mi ještě vyčetla a jdi se radši učit Newtonovy zákony a konstrukce trojúhelníků, ty malej Einsteine a nedělej zbytečný vlny.

  Víc už se nevyjadřuju, nehodlám tu zahlcovat diskuzi hádkama s puberťačkou.
  11.1.2015 00:07Ema D
  Já jen, že nesedím celé dny na zadku a nepřemýšlým o každém písmenu mého příspěvku, který jsem ráno napsala.
  Dospělí děti stále jen kritizují a kašlou na to, že jimi byli také.
  S touhle diskuzí jsem skončila (alespoň pro zatím), myšky jsem chovala, ale postupně bohužel všechny zemřely a další si už pořizovat nebudu (chovám potkany), takže se zde nemám na co zeptat a radit ostatním, aby jsi mě znovu opravovala... to mi za to nestojí.
  - - - - -
  Také nehodlám diskuzi zahlcovat hádkama s ,dospělákem,!
  11.1.2015 01:10Happy mouse
  Atheira: sice nevím odkud jste, ale myslím si, že bych k vám myšku dokázala přiblížit. Pokud ovšem nejste fanda převozů "přes půl republiky", tak to je pak těžké. Pokud si vezmete Prahu a Brno, tak z jednoho nebo druhého místa se do 2,5 hodiny dostanete autem (tj. přepravcem) kamkoli po ČR a to si nemyslím, že je až tak strašně dlouhá doba pro převoz. Ale možná vám na přepravě vadí jiná věc než čas, třeba cena nebo já nevím... Pak už je to asi hold opravdu o těch prioritách :) Je ale pravda, že dřív bývalo chovek víc...
  11.1.2015 10:00Atheira
  Happy mouse: No, já právě nemám auto, takže to mi dopravu dělá ještě těžší. Jinak je mi svým způsobem opravdu vcelku jedno, jak myška vypadá a kolik stojí, tohle jsem nikdy neřešila. Proto radši hledám zvířata co nejblíž, abych je nemusela vozit vlakem a tak. Kdybych to auto měla, tak si pro ně klidně dojedu. Ale momentálně mám tedy ty své zverimexové, bílé a uvidím, co bude potom... To už budou věci třeba jinak a budu moct přemýšlet o pořízení myšek odjinud.
  Snad do té doby bude fungovat aspoň takové množství chovek, co teď.
  11.1.2015 12:35Bettyz
  Zlatickovee a ostatni : prevoz Praha - Brno a zpet neni zadny problem, staci se ozvat, vzdycky se najde nekdo, kdo to jede (ja skoro kazdy tyden). Takze si staci pak radius hedani mysek trochu rozsirit ;) chovatelu je ted mene nez drive, proto je treba vetsi usili ze strany zajemce. Cim vetsi bude zajem ze strany poptavky, tim se zvedne i nabidka, no ni?
  Ema D: �� �� ��
  11.1.2015 15:26Zlatickovee
  Bettyz: není problém v dopravě. Prostě se jenom ted musí déle čekat než se narodí myška. Protože chápu že vrhy se musí udat.
  Byla jsem blbá že jsem nechala myšky jenom dvě a u jedné jsem věděla že je dlouhodobě nemocná. Takže ted je jenom jedna a pořád jenom spí už si nehraje jako dřív.
  Dřív jsem brala od Geluzee ta už s tím asi sekla. Chápu že kvantita zvítězí nad kvalitou. :)
  Takže kdyby někdo věděl o volné slečně tak beru :)
  - - - - -
  Mátě někdo zkušenosti s nějakým dopravcem na dopravu myšky Ostrava-Praha ?
  11.1.2015 15:51Happy mouse
  Zlatickovee: 17.1. jedou Bezděkovi
  Atheira: myslela jsem to spíš tak, že by vám myšku přivezl nějaký přepravce, ne že vy byste si měla dojet. Chtěla jsem tím poukázat především na to, že zvíře nemusí trpět přepravou x hodin, ale že ty 2,5 hodinky se dají.
  Jinak Bettyz má pravdu, kdyby byla větší poptávka, tak si člověk může dovolit chovat ve větším a umožní to i existenci dalších chovek. Většinou jak nejste z většího města, tak myšky neudáte a možnosti přepravy jsou taky limitovanější.
  11.1.2015 18:22Marta S
  Ahojky,
  zajem by byl.. ale věk na to nemám..
  11.1.2015 18:25Bettyz
  Zlatickovee: taky jedu 17. Jestli si domlouvas mysi od Eviny tak s ni mozna se sejdu.
  12.1.2015 08:28Zlatickovee
  Bettyz: ano měla by pro mě půlroční myšandu :)
  - - - - -
  máte někdo myšky tam kde spíte ? Syn chce spát sám,tak musíme spát v obýváku a dneska musela jít spát i myška jinam. celou noc si povídala a to je v akvárku sama. :D
  13.1.2015 13:30Atheira
  Zlatickovee: Já je mám tak půl metru od postele a ani trochu mi nevadí. Část týdne tady ale přespává sestra, a to je musím na noc stěhovat, protože ona se kvůli nim nevyspí. Houpou se na všem, co jde, hrabou v hoblinách a lezou po kleci, ale mně to prostě nepřijde jako nějak velký hluk. Asi záleží, jak a při čem je kdo schopný zaspat. Mně třeba nevadí jakékoli zvíře, od potkanů přes morčata až po ty myšky, to můžou skákat, třískat se vším a usnu při tom, ale jakmile třeba člověk začne chrápat nebo funět, tak vraždím. :D :D
  13.1.2015 16:24Chs Korálky
  Naši prcci mají otevřená očka a neustále někam lezou :). Kdyby měl někdo zájem klidně napište, dovoz možný po domluvě :)
  13.1.2015 22:25Bettyz
  Korálky: pokud nejste registrovaní pod ČSCH nebo Český klub myší, nevydávejte se laskavě za CHS.
  14.1.2015 09:37Chs Korálky
  Bettyz: Když už jsme u toho, vadilo by moc, kdybych se nechala zaregistrovat pod ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců? Byl by v tom nějaký kór větší rozdíl? Díky
  14.1.2015 18:09Tinne
  Kdyby někdo chtěl nějaké myšky-krátkosrsté v barvě red,blue nebo splashed kontaktujte Dášu Hrdinovou mobil 724014547
  14.1.2015 23:56Bettyz
  Korálky: jestli ještě berou pod sebe myši tak nevadilo. Jen prostě musíte být ve spolku, který shromažďuje i chovatele myšek, protože jinak to nejde - to by se každý (kdo má dvě myši a více) nazýval chs a byl by v tom nepořádek.
  - - - - -
  Korálky: napiště na ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců email, zda se k nim můžete přidat jako chovatelka myší
  15.1.2015 07:13maya
  Ahoj, jsou myši míle, přítulné a hravé?
  15.1.2015 16:23Chs korálky
  Dobrá...napišu tan :)
  16.1.2015 13:18Tinne
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1945 holky z chs Abaddon
  17.1.2015 16:41Skaki
  Já znám bohužel myšky hlavně jako krmení pro hada.Vždycky je obrečím.Kdyby tak byly granule pro hady...:/::(
  17.1.2015 17:26Jakkubbb
  Zdravím,chci se zeptat,našla by se tu dobrá duše,která by mi pomohla podle fotek určit barvy mých pěti sameček?
  17.1.2015 17:31Happy mouse
  Jakkubb: když je pošleš na e-mail nebo pošleš odkaz, tak se můžu podívat. Ale určování barev pouze fenotypově není optimální, lepší je v kombinaci s informacemi o genotypu z rodokmenu...

  Skaki: Když na to nemám žaludek, tak si nepořizuju hada...
  17.1.2015 17:35Jakkubbb
  A mail?
  17.1.2015 17:40Karca
  Jakub: staci kliknout na prezdivku a objevi se ti info vcetne emailu ;)
  17.1.2015 17:45Jakkubbb
  Na mobilu to nejde.
  17.1.2015 18:16Happy mouse
  Jakkubbb: chs.happy.mouse@gmail.com
  18.1.2015 11:07Skaki
  Ten had je tátovo...
  19.1.2015 02:42senega
  Aktualizované stránky s vrhy:
  http://chs-senega.webnode.cz/vrhy-mysky-k-prodeji/aktualni-vrhy-mysky-k-prodeji/

  Předání možné kdykoli v Brně, o víkendu mohu dovézt po trase Brno-Kolín-Pardubice-Svitavy.
  19.1.2015 18:18Atheira
  Skaki: I v granulích, jsou-li kvalitní a skutečně z masa, jsou mrtvá zvířata, tak to prostě je. Odmítat dávat živé krmení hadovi, kterému takové krmení prospěje asi nejvíc, ale přitom vesele juchat nad tím, jak jsou granule skvělý, je trochu pokrytecký. Především, jestli jsi schopná si v klidu sednout ke stolu a dát si řízek. :D
  Hada má tvůj taťka, takže se o něj pravděpodobně i stará a tebe do toho nenutí, tak proč kvůli tomu brečet? Já bych na to žaludek neměla, jsem spíš hlodavčí, s plazy jsem si nikdy moc nesedla, a tak je ani nechovám. Je to jednoduchý.
  Hadař je úplně stejně milující chovatel, jako každý jiný. Tedy, dokud si z krmení nedělá zábavu, netočí to a nepostuje na net, nebaví se tím a podobně netrollí.
  21.1.2015 02:19Nikol a Dimirrij
  Tak Dimitrij ma konecne velky vybeh :) Nejvic miluje kolotoc a beha na nem skoro nonstop. Plastovy domek se mu nelibil tak se zabydlel ve skorapce z kokosu :D je to velký žrout ale zároveň sportovec. Miluje průlezky.. Je proste aktivni mys. Nejlepsi bylo, kdyz na me mamka vybehla a zarvala "rusak utekl" :D ona z toho mela trauma ale Dimitrij se jen prochazel po stole :) Za par tydnu se stehuju do vlastniho a drobka beru sebou. :) Dimitrij je uzasna myska a jsem rada ze ji mam. Muzu jeho vylomenony sledovat hodiny. Porad mu vymyslim nove prulezky a tak me napadlo, nemate nejake svoje vyrobene pro inspiraci? :)

  Ps: omlouvam se ze pisu bez hacku ale jsem na mobilu. :)
  21.1.2015 16:03JanaŠ
  Dobrý den nemá někdo myši pruhované?Dvě samice nebo pár.
  22.1.2015 19:45Happy mouse
  Někdo se zájmem o brindle?
  24.1.2015 10:32Tinne
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1946 myšata
  24.1.2015 19:46Karolina
  Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte nebo neplánujete myšata se srstí astrex?
  24.1.2015 21:11senega
  Karolina: mám volného krásného modrého foxatého samečka :)
  24.1.2015 22:18Karolina
  senega: děkuji za info, už koukám na vaše stránky, je vážně krásný, ale asi bych raději samičku, neplánujete v blízké době ještě další astrex vrhy? Jinak budu uvažovat o tom samečkovi, ale koukám, že jste od Brna, já jsem z libereckého kraje, tak by to bylo asi složitější
  24.1.2015 22:59senega
  Karolina: nene, další v dohledné době nebudou. Jinak jezdím pravidelně do Kolína/Hradce, jestli by to nějak pomohlo :) Případně mohu zařídit dopravu po celé ČR přes přepravní službu, klidně mi napište mail, pro více info :)
  25.1.2015 09:16Tinne
  Ta genetika je ale sviňa, poradíte mi?Jak je to možné,že v tom vrhu myšek po blue agouti se tam objevila dvě myšata s červenýma očima.Ostatní budou černoocí.Že by to bylo ještě po dědečkovi-splashedovi?Nééé to už je fakt na mě moc,genetika mi moc nejde
  25.1.2015 09:40Karolina
  senega: no v HK studuju, takže od 9. února tak ve všední dny budu, tak to by bylo super
  25.1.2015 13:53Karca
  Tinne: hod sem rodice a prarodice (variety) muze to byt pp - dove, champ, zmrsenina cervenookeho aguti apod a nebo nejake cc... A smaozrejme recesivni - takze po obou rodicich. Genetika neni tezka, jen je potreba ji venovat zpocatku vice casu, aby si to clovek v hlave urovnal.
  25.1.2015 18:07Semiš myš
  Happy mouse: byly by? :-)
  27.1.2015 16:16Jaša
  Ahoj, můj myšák se často drbe-viditelně na sobě nic nemá, ale pořád se drbe. Nevíte čím to může být a co proti tomu můžu udělat? Podestýlku mu měním často-používám hobliny a pod to trochu dřevěných pelet. Díky
  27.1.2015 17:21Andrsen
  chci se zeptat jaké pítka používáte dovnitř ubikace?
  27.1.2015 18:07Angee
  Zdravím :) ... jen se chci zeptat,.. jaké rozměry mříží klece.. jsou pro myšky nejvhodnější? ... Aby neutíkali..
  - - - - -
  už jsem koupila dvě klece (s úzkými mřížemi)... ale vždy si někde našly místo, odkud mi utíkali...
  do akvárka se mi je dávat nechce... je to moc těžké a špatně se to čistí a přenáší :(
  27.1.2015 19:58Atheira
  Angee: Všude se uvádí, že by to mělo být do 0,7cm, pak už hrozí, že utečou. Teď mě ještě napadá, co zkusit nějaký větší plastbox? Dá se vybavit stejně tak dobře jako klec, není těžký a používá to čím dál víc lidí a chválí si je.
  - - - - -
  Přidala jsem dvě nová alba s mými myšouny.
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1948
  Jedna myška byla totiž 13v1, takže mám teď doma živo. Ale všechny si plánuju nechat. Neuvěřitelně jsem si je zamilovala a ubytovat je nemám problém :) https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1947
  27.1.2015 20:14Angee
  Atheira: už jsem něco našla, teď se už jen musím rozhodnout, co je lepší.. :) ....
  Je lepší tato:
  https://www.akva-exo.cz/detail/pro-hlodavce/klece/drobni-mys/2013/ nebo tato: http://www.4nohysvet.cz/4nohysvet/eshop/10-1-NOVINKY/169-2-rijen-2014/5/3577-Klec-pro-krecka-TOM-VILLA-27x21x25-cm ?? :)
  Obě mají 7mm... Nic dražšího mi mamka koupit nechce... :( Šipku mám zatím v přenosce (z klece mi utíkala..), tak snad zatím postačí nějaká taková menší klícka.., když bych jí tam dala nějaké klacíky, lanka.. apod.
  27.1.2015 20:23Atheira
  Angee: No... Já osobně bych do toho nedala žádné zvíře. Ale vnucovat ti to nemůžu, protože když se rozhodneš, stejně si to koupíš a tu myš do toho dáš. Podle mě by ti ale teda mnohem líp vyšel ten plasťák. IKEA má nejlevnější, co jsem tak koukala, ale jinak seženeš i u skoro každých vietnamců. Myška bude mít víc prostoru než v téhle klícce a box tě vyjde do dvou stovek. Vyvrtáš díry do víka, nebo si někomu řekneš. Já osobně to vidím jako mnohem lepší řešení, než ji nechat nacpanou v téhle miniatuře.
  Na lezení tam pak můžeš různě zadělat větvičky, jako domeček nějakou krabičku... Tady jak je to v tý kleci plastový, to patro s úkrytem, ta "klouzačka" atd... tak nevím... Já mám ten komplex, co se spojuje tunelama a smrdí to naprosto pekelně, takže kolem toho lítám co dva dny.
  A jestli máš holčičku, tak určitě pořiď ještě aspoň jednu a nenech ji samotnou. ;)
  - - - - -
  Ještě bych ti jinak doporučila zkusit bazar. Jestli trváš na kleci. Ale tyhle dvě bych si být tebou opravdu rozmyslela.
  27.1.2015 21:25Angee
  Atheira: Dobře, tak já se ještě mrknu, zda nenajdu něco lepšího většího :) Já mám právě raději klece, je tam lepší cirkulace vzduchu.. měla jsem myšky v "klecoboxu" a tam to hrozně páchlo - to všichni doma šílí... nedávno jsem koupila velkou, prostornou klec s mřížemi 0,7 cm... ale myšky si našli ve dvířkách větší mezeru a tama utíkali ven... :D .. ale už to tolik nepáchlo a bylo to prostě lepší.. mě to tolik nevadí, ale ostatní můžou zešílet... :D
  Ale pokusím se teda hledat něco prostornějšího :) .. Když tak zajdu omrknout zveri, na živo je to lepší vidět... Taky nemám ráda, když jsou ty domky plastové apod. ..
  Jinak, Šipku mám samotnou, protože její spolubydlící po 2 týdnech umřela, netuším proč.. :(
  No.., ona Šipka je hrozně.. teritoriální,.. Běluši proháněla po kleci a kousala ji a vyháněla z domečku.. (někdy se dost rvaly, ale ne do krve) ... každou chvíli tam byl jekot. A jakmile otevřu dvířka, tak Šipka hned po mě vystartuje - dost si svoje území brání,.. chovat se dá, to se zklidní, ale v kleci je.. taková dravá :D .. tak nevím no,... už je to nějaký čas, co je sama,... bojím se, že by novou myšku nepřijala... :/
  - - - - -
  Já je obě koupila ve zveráku... Šipka patřila mezi myšky, co tam měli na mazlíka,.. a Běluše byla klasická bílá myška (bílé mám nejraději) .., které tam měli levně pro hady :( tak.. se domnívám, že měla asi něco vrozeného, protože nijak nemocná nebyla, to by Šipka chytla (ta je zdravá jako řípa) :) ...
  - - - - -
  nevím, jestli mám Šipku nechat samotnou... Běluši nechtěla dát pokoj... jinak, je veselá, ráda jí, a pořád tak vesele poskakuje a něco kutí... tak to nevypadá, že by strádala..
  27.1.2015 21:34Atheira
  Angee: Tak jestli nechat nebo nenechat a případně jak seznamovat ti asi neřeknu. Já bych sice zkusila dvě malé holky a seznámit, ale co se tohohle týče, vím něco spíš teoreticky, praktické zkušenosti ze seznamování myší mi pořád ještě chybí. Mám je teprve krátce a tak lidem kecám jen do bydlení a takových věcí, protože mám hlavně zkušenosti s křečky (který lidi rvou často do nesmyslně malých klecí) a pak až těmi většími - morčaty, potkany... A tak nějak různé věci vím i jen teoreticky. (Jako dítě jsem byla ujetá na čtení chovatelských příruček snad o všech hlodavcích, co se tady dají chovat. :D A pak se zajímala jen tak ze zvědavosti i dávno předtím, než jsem dané zvíře měla.)
  Tak třeba se tady ještě někdo ozve. :)
  27.1.2015 22:23Angee
  Atheira: No, to je dobrý nápad, s těmi dvěmi myškami... to by šlo snad lépe než s jednou,... ale 3 myšky mi mamka zatím nepovolí .. :( (bydlíme momentálně v malém bytě... a myšku mám v kuchyni) .. no, 3 myšky by mi už neprošli :/ ... Časem, jak se budeme stěhovat,... tak pak budu mít povoleno mít co budu chtít, ... no, zatím Šipku nechám samotnou.. promyslím to ještě... je taková výbušná no ...
  Jinak to jsme na tom stejně... :D také jsem pročítala kde se co dalo :D .... Jinak myslím, že seznamování myšek je podobné jako u potkánků... to bych zvládla,.. jen se bojím, jak by Šipka reagovala....
  28.1.2015 12:11DIANA
  Atheira--naši kluci dostali od babičky k vánocům každý jednu klícku,co ukazuješ za těch 160 korun.V ní každý jednoho samečka a je to naprosto super.Takže jestli je jen jeden myší kus,je to fajn ubykace.Dokonce jsme byli i na horách.
  28.1.2015 12:45Atheira
  Diana: Tak to vidíte vy. Já mám představu o vyhovujícím bydlení pro zvíře zcela odlišnou a i kdyby mi sto lidí tady řeklo, že je to naprosto super, podle mě je to vhodné maximálně jako přepravka. Ale to je věc názoru a hlavně přístupu ke zvířeti. ;)
  28.1.2015 13:35Chs Korálky
  Myslím, že ta klec je opravdu malá. Já mám pro samečka klec poměrně velkou a to i pro samičky. Myšky (a každé živé zvíře) potřebuje prostor a to tato malá klícka rozhodně nemá...To není vhodné ani pro jednoho jedince...Ale tak je to tvé rozhodnutí. A k těm boxům...jsou opravdu super. Nejlepší jsou SAMLA právě z IKEI. Snadno se čistí a dá to mnohem méně práce než ty klece s prolízkama a tunelama. Já jsem tam holkám nastrkala nějaké větve, šňůrky, 2x týdně mají i kolotoč, samozřejmě nechybí domeček, rourky z toaleťáku atd. Klidně pošlu i fotku, ale momentálně jsem na horách, tak to asi neklapne. Pořizovací cena boxu byla i s víkem 350 Kč, větve jsem nařezala z našeho sadu, takže jsem platila jen za domeček, "rozhlednu" a kolotoč. Dohromady vybavení stálo něco okolo 300 Kč, ale vyšlo to levněji než klec pro samečka, která stála okolo 800 Kč, takže příště opět pořídím box a na klece a "poloboxy" se vykvajznu :)
  Tady je fotka z internetu, teno "polobox" obývá i náš sameček:
  http://www.mavez.cz/www-dkl-cz/eshop/15-1-MALA-ZVIRATA/406-3-KLECE-WC/5/4402-Box-Labyrint-modry ale tady je levnější -_-
  28.1.2015 14:55Happy mouse
  Angee, Diana: taková klec je rozměrově prostě opravdu nevyhovující...
  A o těch zverimexových myškách je to tu pořád dokola...
  28.1.2015 15:48Jaša
  Ahoj, můj myšák se často drbe-viditelně na sobě nic nemá, ale pořád se drbe. Nevíte čím to může být a co proti tomu můžu udělat? Podestýlku mu měním často-používám hobliny a pod to trochu dřevěných pelet. Díky
  28.1.2015 17:07Chs Korálky
  Neznáte nějakou knížku o genetice?
  28.1.2015 17:14Atheira
  Je tady někdo, kdo používá Asan? Chtěla bych se na něco poptat.
  - - - - -
  Happy mouse: Já samozřejmě věděla, že tam to riziko je a rozhodně to neřeším jako většina lidí - zpětným vezením do zverimexu nebo kdovíčím a normálně se o ně dokážu postarat, ať jsou tři a nebo patnáct. Poznámku bych chápala ve chvíli, kdybych sem přiběhla brečet, jak se stalo tohle a tamto a jak jsem z toho zoufalá. Já si jen dovolila hodit odkaz na moje alba, což snad zakázaný není, nebo jo?
  28.1.2015 17:30Happy mouse
  Atheira: to nebylo směřováno na tebe( fotky myšek jsou hezké :) , ale Angee...

  Jen jsem narážela na spojitost zverimex - jedna myška mi umřela po třech dnech a druhá je "agresivní". Nemyslela jsem to zle, jen že tohle se prostě u myšek od chovatele nestává. Sami jsme začínali na zverimexových myškách.
  28.1.2015 17:46Atheira
  Happy mouse: Aha, tak to pak jo. No, ono se může stát cokoli a co se té povahy týče, hodně dominantní, až agresivní může být i zvíře od chovatele. Mám takhle morčici, co sice byla (a stále je) krásná, každý vírek a skrvnka, jak má být, ale měla chuť zavraždit všechno, co připomínalo morče a nenechala se nikdy tak úplně ochočit, i když její sestra, taková opižlaná šeredka, byla zlatíčko.
  Ale u těch nemocí, i když řekla bych, že spíš genetických vad, než že by se nakazili něčím přenosným s tím jsem se zatím nesetkala, je to fakt. Moje první morče bylo ze zverimexu, samička, co pak měla tři mladé. Všechny přežila a dožila se úctyhodného věku. Vlastně mi od základky vydržela až do konce loňského roku, ale s mláďaty to bylo po zdravotní stránce hrozné. Neustále něco a pořád na veterině. První umřel hned v pár měsících, druhý ve čtyřech letech a třetí v šesti, všechny s podobnými příznaky. Tehdy jsem se v tom moc nevyznala, tak nevím, o co přesně šlo.
  28.1.2015 17:51Jaša
  Prosíím:můžete mi někdo poradit ohledně toho drbání myšáka? - viz níže můj příspěvek.Můžu koupit třeba nějaký sprej ve zverimexu anebo co?Díky
  28.1.2015 17:55Atheira
  Jaša: No, já nevím, ale já mám zkušenost takovou, že se mi zvířata prostě čas od času podrbou. Já se taky každou chvíli drbu na ruce, na hlavě, na noze... Hlavně myšky jsou dost čistotné, pořád se pucují. Jsi si jistá, že se prostě jen nečistí?
  28.1.2015 18:09Jaša
  Jaša:no právě mě příjde, že se nečistí, ale drbe..Mám myšky-kluky a fakt ten jeden se hodně drbe. každý bydlí zvlášt, ale je mezi nimi v tomto obrovský rozdíl-proto se ptám co s tím?
  - - - - -
  oprava mělo být pro Atheira
  28.1.2015 18:46Danuli
  Jáša: měla jsem obdobnou zkušenost. Jedna z myšek se pořád drbala a čistila mnohem víc než ostatní. Tak jsem si myslela, že má všenky, se kterými mám špatné zkušenosti již z dřívějška. V srsti jsem jí sice nic neviděla, ale ona taky v ruce moc neposeděla. Když mi pak umřela na záchvat, potvrdilo se, že srst měla čistou a byla jen přehnaně čistotná.
  28.1.2015 18:57Angee
  Chs Korálky: Já vím, je to prťavé, nic jiného takového levnějšího s úzkými mřížemi jsem nenašla... Viděla jsem tyto klícky na jedné Chs, chovatelka je tam nabízela, že na jednu, dvě myšky to postačí.. Raději jsem sem ale šoupla odkazy... Ty IKEA boxy znám... vím, jsou dobré,... no, ale já miluju totiž klece, dobře se na nich dá vyřádit a skvěle je zařídit (hrozně se v tom vyžívám) :)) ... Ty plastové domky, prolézačky dám vždy bokem a nahradím to dřevěnými věcmi, koupila jsem i dřevěný kolotoč.. a různými větvičkami apod. Mám velké prostorné klece, s mřížemi 7mm,... ale ze všech mi myšky utíkali... vždycky se tam našla nějaká větší skulinka mezi šprušlemi a bylo... Na boxy jsem se už dívala, aji jak je zařídit... Ale tam už bych se nemohla na tom tak dobře vyřádit :D Já tam ráda za šprušle přidělám různé destičky, žebříky, lanka, klacky... atd.. :) Už jsem nakoupila plno dřevěných destiček, co se dají přimontovat na mříže, a různé dřevěné můstky a tak.. :) Myšky pak můžou po všem dobře šplhat a řádit.. :))
  No, snažím se hledat něco lepšího vhodnějšího, kde by bylo hodně prostoru. Jaké rozměry klece jsou pro myšky nejlepší? Dejme tomu, pro 2 - 4 myšky? Šipku ale nechám už samotnou.... nevím, zda by druhou myšku přijmula, Beluši tenkrát v kleci nechtěla... :/ Nevím, jestli to zkusit, nebo ne.. Zdá se, že vůbec nestrádá, že jí nic nechybí,.. je hrozně aktivní a pořád tak vesele poskakuje... Tak... nevím, jestli k ní zkusit pořídit nějakou spolubydlící.. Já pro ni honem něco sháním, zatím ji mám v přenosce... (je mřížová, takže tam má dobrou cirkulaci vzduchu)...
  Happy mouse:
  Jinak já vím,... já chtěla myšky od chovatele, jenže... já neodolala... když jsem ve zveri viděla merle myšky... Byli moc pěkné, čilé, aktivní... - měli je dražší.. pak bílé myšky.. levnější..... Nu..., já bílé miluju... zdály se být úplně zdravé, dlouho jsem je tam pozorovala... Tak jsem si vzala jednu bílou a jednu strakošku.. Obě byli úplně zdravé, běhaly v kolotočku a normálně baštily... Ale ta bílá po týdnu začala jakoby sýpat ''pískat'', když dýchala... a pak už to šlo rychle z kopce.. :( Šipka je naprosto zdravá... - není agresivní, jen si hájí své území a to vždy vystartuje.. ale venku je naprosto v pořádku a nechá se chovat.. :) S minulými myškami ze zveri jsem žádné problémy neměla, byli vždy zdravé... tak jsem si řekla,... že tyhle budou taky .... No.., příště už si raději vše budu brát od Chs.. :)
  - - - - -
  Jaša: a když se na něj podíváš.., má srst lesklou a hustou? ... není nějaká jakoby prořídlá, nebo plstnatá? ... - já má tohle na křečkovi - hrozně se drbe, na kůži nic nemá, nemám ani žádné lysinky, ale má takovou plstnatou srst... - žádné broučky, strupy nebo tak,.. nemá... Půjdu s ním na veterinu.. nechat udělat nějaký rozbor - testy... - asi to totiž už mají aji potkánci :/ ... napadlo, jetli to není plíseň nebo nějací mikroskopický roztoči... - u nás se to pravděpodobně muselo roznést dotekem :(((....
  - - - - -
  Atheira: .... já jsem používala Asan..
  28.1.2015 19:48Happy mouse
  Atheira: Samozřejmě, že to není dogmativní. I ve zverimexu můžeš koupit plně zdravou myšku a od chovatele nemocnou. Jen bych řekla, že u chovatele je ta šance na zdravé zvíře obecně větší...

  Angee: Merle myšku jsi si ve zverimexu určitě nekoupila, v ČR se nevyskytují a v zahraničí je pouze pár jedinců... A napadlo tě vzít myšku k veterináři?! Tohle je prostě nachlazení, stačila by ATB za pár korun a myška by byla nejspíš ok...
  28.1.2015 20:28Angee
  Happy mouse: no.... vím, že tam byli určitě tricolor myšky... ale byli tam s nimi i myšky, takové zajímavě strakaté, černo-stříbrno-bílé, většina s oranžovounkým bříškem.. prostě byli strakaté s lysinkami, černé jakoby ''nastříkané'', rozmazané fleky, jinak šedé, občas nějaké bílé místo...
  Byla tam i myška béžovo hnědo bílá... Ve Zvěrokruhu.. Tricolorky tam byli určitě,.. ale... nevím právě, jestli tricolor myš může mít i šedé fleky.. tak jsem proto usoudila, že to byli asi merle, ty některé... Některé byli jakoby celé stříbrné a sem tam měli nějaké černý flíček, .. byli tam dvě čokoládové myšky, jedna měla šedý flek na zádech, jiné byli klasické černo bílé, ale měli sem tam vmíchaný světlí flíček šedé. Bylo jich tam hrozně moc, pomíchané, ... různé barvičky... i ty bílé. Podle fotek na googlu, bych se zapřísáhla, že ty myšky tam vypadali jako merle,... ale... co já vím, třeba to byla klasická modrá myš, ale s černými fleky.. nějaká nestandartní... nevím.. v tom se nevyznám..

  Jinak... Já té Běluši koupila vitamín C,.. nijak se to nezhoršovalo, ... tak jsem myslela, že se to zpraví,.. a že když se to zhorší, či nic nebude dít, tak ji vezmu na veterinu.. Nic se nedělo, nic se stále nezhoršovalo, žádný výtok, či naježenou srst neměla, ucpaný čumáček také neměla... Normálně jedla a byla čilá, běhala v kolotoči.. Po 4 dnech se mi zdálo, že je to o něco lepší, že už nijak nepíská... Tak jsem tedy jí dávala co C-éčko dál.. Ale jednou jsem ji našla prostě mrtvou...
  Nevím, jestli to bylo nachlazení, to se mi nezdá... To by asi i Šipka chytla.. Možná měla něco vrozeného... napadla mě i šeles.. (to měl můj potkan, také občas jakoby pískal, ale jinak byl v pořádku-veterinářka řekla, že to tak bývá, že se to nijak neléčí).... To s Běluší mě mrzí,.. nijak akutně to nevypadalo, spíš mi přišlo, že se to zlepšovalo, tak jsem na vet teda nakonec nešla....... :(
  28.1.2015 20:42Chs Korálky
  Angee: Jak říká Happy Mouse, merle v Čr není. Nejspíš to byly silver tricolorky, ale to se nedá říci 100%. Vypadaly nějak takto? : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1550741721835135&set=pcb.1550741881835119&type=1&theater https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1550741831835124&set=pcb.1550741881835119&type=1&theater ?


  Jinak...minumum pro ty 2 nebo 3, max. myšky je tak 50x40x30 ale čím větší, tím lepší :).
  28.1.2015 21:09Angee
  Chs Korálky: No, takových tam bylo pár taky... Různé tricolorky tam byli, aji takové béžové... ale některé myšky byli jen šedé s černou nebo černo šedo bílé, některé s tan bříškem... Jak je tady na tomtu obrázku,.. taková ta menší myška, tak přesně takové tam byli.. http://www.border-wars.com/wp-content/uploads/2012/06/merle_fancy_mice.jpg
  I takovéto tam byli: http://www.hiiret.fi/pics/avicii.jpg

  A ok, dobře :)))
  - - - - -
  Právě ty šedo černé mě hned upoutali... Byli tam i klasické černo bílé, ale měli jen pár šedých chloupků třeba u ouška... Ale přišla jsem tam za dva dny,.. byli tam poslední dva takový kluci,.. a já chtěla holčičky.. - Šipka je jen černo bílá s tan bříškem...
  28.1.2015 22:09Karca
  Tyjo nechcou se mi ty Vaše dlouhatánský příspěvky číst.. :D Ale..

  .. pokud se myš výrazně drbe - k veterináři, ať jí kapne za krk něco na parazity. Čištění a drbání je sakra rozdíl.
  - - - - -
  no nebyly ty podle vás "merle" něco takovýho
  http://www.thefunmouse.com/varieties/images/varieties/variegated2LG.jpg
  - - - - -
  ještě pár fotek:
  http://s906.photobucket.com/user/felix5889/media/P9151114-1.jpg.html
  http://www.reptileforums.co.uk/forums/attachments/domestic-exotics-classifieds/65767d1344079341-trio-variegated-fancy-mice-p6119099.jpg
  http://smg.photobucket.com/user/Padfoot83/media/a25.jpg.html
  28.1.2015 22:46Angee
  Karca: ta první by seděla... tak vypadá moje Šipka, taky má takové fleky :) ....
  http://petrodents.com/wp-content/uploads/2007/06/Feb6Ditto.jpg
  Nějaké takové tam byli taky.. ale měli výraznější černé fleky a občas šedé - jak kombinace blue myšky s černobílou myškou...
  Dlouho jsem ty myšky v tom zveri pozorovala,... určo tam bylo plno tricolorek, a zjevně i těchto variegated.. ale prostě takové černo šedé.. mi přišli jako merle - nic podobnějšího neznám...
  Tady jsem našla podobné myšky, ale tamty měli víc černé: http://www.hapk.com.br/little_mammals/dongo_padrao_afrma/brokenmerle2.jpg
  http://i59.tinypic.com/28whxmc.jpg
  http://www.border-wars.com/wp-content/uploads/2012/06/merle_fancy_mice.jpg (ta menší myška na té fotce - takto vypadali..)
  Hrozně mě to uchvátilo, vybavuji si to moc dobře... stála jsem tam snad 20 minut... :D
  - - - - -
  leda... pokud je to možné, tak to mohli být ty variegated (dle těch flíčků), ale... prostě i šedými flíčky ...
  Moje Šipka je černobílá.... variegated 100% dle těch fotek,.. no, ale její sourozenci v tom zveri tam měl prostě i šedá místa...
  28.1.2015 22:47Karca
  No, moc se mi nechce (spíš vůbec) věřit, že by to byly merle. Ty se jen tak ve zveráku "nepovalují". V německu je na ně čekačka. :D musela bys je vyfotit konkrétně. Spíš se přikláním k těm variegated nebo prostě různým patlaninám markedů.
  28.1.2015 23:01Angee
  No... mě to taky smrdí :DD Ale teď jsem se ptala mamky, jestli si to pamatuje (jsem jí tam držela 15 minut ať se kochá se mnou) :D ... no, tak mi potvrdila, že byli černo šedé, některé šedo černo bílé... Zítra do toho zveri jdu, omrknout klece, jaké mají..., tak se mrknu, jestli tam ty ''super" myšky nejsou zase. Vím, že je to divné.., ale prostě, když se mrknu na fotky merle myší, tak.. prostě takto to vypadalo.. :D ... Jenže, ve zveri se fotit nemůže :( ... Jednou jsem dostala pořádně vynadáno...
  28.1.2015 23:12Atheira
  Angee: Ono když si poprosíš, tak tě třeba nechají. Já takhle fotila kamarádce morčata, protože byla líná tam dojít sama a já zrovna měla cestu kolem. Slušně jsem se zeptala, vysvětlila, jak se věci mají a prodavačka mi ještě rozsvítila extra světlo. Za pokus nic nedáš. :)
  28.1.2015 23:20Angee
  Atheira: ..... Nojo,.. ale to je těžký, když jsem zbabělec :D Ale přesně,... za pokus nic člověk nedá :)
  28.1.2015 23:20Karca
  Angee: No ono variegated pokřížený s markedama podle mě lze mnohdy snadno zaměnit s merle.
  28.1.2015 23:26senega
  Jednoduchý řešení: je to splashed... ten jako merle klidně vypadá, merle tu nejsou...
  29.1.2015 00:12Angee
  Marked a splashed nevím co je.. Ve zbarvení se moc nevyznám..
  - - - - -
  tak jsem kukla na google... - no, nevím, nevím... - necháme to plavat :D
  jestli tam zase budou mít takto zbarvené myšky, tak to zkusím vyfotit... :) .. samu mě to zajímá, co to jen mohlo být...
  29.1.2015 11:39Petr pan
  Je normální že mi samička prvorodicka porodila jen dvě mladý?
  29.1.2015 15:32DORKA
  Budu mít myšáka.Nazbírala jsem tu info a má připravený boxík SAVIC i s třípatrovou dřevěnou vilou a kolotočem.Kamarádka má mladé a jeden je sameček.Prý bude muset být sám,zdá se mi to dost kruté,tak si to ověřuju tady.
  - - - - -
  Budu mít myšáka.Nazbírala jsem tu info a má připravený boxík SAVIC i s třípatrovou dřevěnou vilou a kolotočem.Kamarádka má mladé a jeden je sameček.Prý bude muset být sám,zdá se mi to dost kruté,tak si to ověřuju tady.
  Ještě bych se chtěla zeptat proč se zde v rubrice BYDLENÍ píše ubikace 30*20*15
  29.1.2015 16:28Chs Korálky
  Webové stránky byly přesunuty...http://chskoralky.wobo.cz/
  29.1.2015 20:04Andrsen
  Můžete mi poradit jak mám ochočit myšáka,už jej máme doma 14 dní a pořád se strašně bojí:-(((
  30.1.2015 13:11Karca
  petr pan: Jak je samice stará? A jak dlouho má od porodu? Vypadá v pořádku? Může to být normální, mohla zbytek vrhu sežrat nebo se jí mohlo mládě zaklínit v porodních cestách = průser.
  - - - - -
  Andrsen: No a jak jej ochočuješ do teď?
  30.1.2015 17:26Andrsen
  KArca-přesně tak jak tady radi v ochočování,ale myšák se strašně bojí ruky,nedá se vůbec chytit mevleze ani na ruku,když tam mám žrádlo a to mi jej mamka koupila s tí,že je ochočený:-(((
  30.1.2015 18:41Karca
  A odkud jej máš? Pokud ze zverimexu nekomentuji.. o tom tu padlo x slov.

  Můžeš to dál zkoušet. Myšáka měj v prostředí, kde normálně funguješ, aby si zvykl na ruch. Mluv na něj. Když krmíš nech ruku v ubikaci. Nemusíš mít v ruce jídlo, jen ji tam nech ať si zvykne na pach, postupně až přestane mít strach, můžeš začít krmit z ruky. Chce to čas a klid. Toto zvykání odpadá, pokud máš myšku od slušného chovatele, který své odchovy "socializuje".
  Samozřejmě jsou i myšky neochočitelné... ale to je tak 1 ze 100. Z vlastní zkušenosti to značí nějaký zdravotní problém - např. rakovina.
  30.1.2015 19:03Tinne
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1946 přidané fotky myšat.Dnes jim je devět dnů
  30.1.2015 19:11Chs Korálky
  Andrsen: Záleží i na stáří myši, odkud ji máš atd. Je dobré ji občas dát na pracovní stůl a pouštět ji, myši narozdíl od křečků neskočí (pokud to není skákavka). Dej mu tam nějaké prolézačky, kousek šunky nebo psí granulku a mluv na něj...
  30.1.2015 21:36senega
  Hlavně pokud je myš opravdu plachá (může to být neochočeností od začátku, ale taky stresem - nové prostředí, nové pachy a ne třeba úplně ideální přístup majitele..) tak není dobré jí dávat do klece milion skrýší a vybavení - logicky se mnohem raději schová a nažere se potom, protože ví, že tam to žrádlo je a že ho časem nikdo ohrožovat nebude. V tomto případě mi přijde mnohem ideálnější box - holé stěny, po kterých nemůže lézt, nedávala bych domeček, ale jenom hromadu materiálu na hnízdo a pár trubiček (než se myš ochočí, tak jí takové vybavení bude stačit, ale na celý život to samozřejmě není...) a celý box si vzít k sobě a mít v něm ruku.. nic víc... když se jde člověk učit, číst si, koukat na televizi.. cokoli.. a mít ji třeba u žrádla.. myšák nevydrží celý den spát, časem ho to donutí jít zkoumat... po dvou třech dnech bych myšáka brala nad boxem na ruku.. sám na ni třeba nevleze, ale když se na ni dá, tak mu nezbude než na ní být a po chvilce si uvědomí, že mu to nic neudělá a že je tam najednou hrozně moc věcí na zkoumání.. potom na ni vleze i v boxíku sám.. začne si brát dobroty a pak se klidně může přestěhovat do super vybavené klece, protože potom už bude vědět, že ruka znamená zajímavé věci a dobroty... Zezačátku je lepší mít myšku na ruce když je člověk na posteli a sedí, aby kdyby se náhodou lekl, tak neuskočil na zem (i dospělý myšák může skočit do neznáma, když se lekne)...
  Případně ho vyndat v ruličce a mít tu ruličku v klíně a nechat ho, at si vyleze sám podle sebe... bude to trvat možná dýl, ale je to lehce šetrější varianta..
  Rozhodně ale myšáka nijak nenahánět, nesnažit se ho hladit v kleci a tak podobně...

  Ono každá myška je osobnost.. některá u nového majitele nevydrží ani půl dne a už zkoumá ruku, jiná to bere hůř, trvá to třeba týden a jiná se musí trochu popostrčit způsobem, jaký sem psala... 99,9 % myšek není neochočitelných, ani zlých, jen se na ně občas musí trošku jinak :)

  Jinak způsobem box, bez domku s materiálem na hnízdo a v něm ruka se dá ochočit drtivé množství hlodavců, nejen myšky a to i dospělých - vlastní zkušenost.
  30.1.2015 22:14Chs Korálky
  Senega:Ty prolézačky jsem myslela na stůl nebo tu plochu, ne do klece, to by nedávalo smysl :D.
  30.1.2015 23:29Atheira
  V kolika dnech odstavujete mláďata? Dočetla jsem se, že se odstavují 21. den, jinde ale zase chovatel psal, že je to moc brzy a chce to zhruba až po 25. Tak bych možná radši ocenila osobní zkušenost a radu od někoho přímo, ne jen z článku na internetu. :)
  30.1.2015 23:34senega
  Korálky: to nebylo na tebe, bylo to myšlené obecně...
  Atheira: podle kondice vrhu, když mám ve vrhu třeba 8 mimin a jsou dobře živená, bez problému kluky odstavím 21. den, holky obecně nechávám s maminou a zařazuji je ke starším tetičkám. Když je to ale velký vrh nebo není tolik mléka, tak 24. den, i ten 25. by se dal. Ale pokud je mohutný a málopočetný vrh, tak ten 21. ne později...
  30.1.2015 23:44Atheira
  senega: Je jich dvanáct. Jsou pořád takoví prťaví, ale to mi možná jen tak přijde, protože jsem nikdy neviděla takhle mladé myši naživo. Jinak jsou fakt strašně čilí a mám pocit, že z nich máma už je pěkně na nervy. Ale nechám je ještě do 24. - 25. dne. Jen mi teď jedno mrně zdrhlo z klece, tak jsem je musela přemístit do jednoho z plastboxů, co jsem měla připravený na bydlení pro kluky, každého po jednom, takže to není tak velké, jak jsou všichni zvyklí. (jeden plasťák mám 40x40cm plocha, výšku nemám přeměřenou přesně, ale mám v tom udělané patro a lana na lezení). Než zajistím všechna možná místa, kudy se dá zdrhnout, musí tam ten jeden nebo dva dny vydržet. Což je mi dost líto, ale snad se mi povede už ráno najít, kudy mrňous utekl a budu je moct vrátit. Rozteč mříží mám půl centimetru, takže mi nejde do hlavy, jak se dostal ven.

  Samce je nutné od sebe oddělit hned v den odstavu nebo spolu ještě tak týden nebo dva vyjdou? Jde o to, že se budu stěhovat, tak by bylo jednodušší, mít je společně a vzít je v jednom, samostatně je rozdělit až potom. Ale jestli to nejde, půjdou hned každý do vlastního.
  30.1.2015 23:49senega
  Atheira: hehe, ono se to opravdu může zdát, že jsou malincí, zvlášť, když je to poprvé. 12 je takové průměrné číslo, myslím, že 24 den klidně můžeš odstavit kluky. Holčičky nechej s maminou. Jinak kluky dej dohromady, do cca 5ti týdnů vydrží na 100% potom už je to takové na hraně občas. Chce to velký prostor - ideálně tak 60x40 do 7mi kluků a hooodně sledovat. Jakmile i jen začne být jeden drobnější, tak oddělit, ono se to občas nemusí projevit šrámy a kousanci, ale dominantní můžou utlačovat ty slabší.

  Jinak u klece - nejčastější uniková místa jsou kolem dvířek a v rozích - sem tam je škvíra větší, třeba o 2mm a je vystaráno :)
  31.1.2015 09:50Atheira
  senega: Tak jsem to našla a spíš než tomu, že uteklo, se divím tomu, že uteklo až teď a jen to jedno. Ony ty klece jsou tak blbě udělaný, že mají vzadu nahoře po obou stranách čtvercové mezery 1x1cm. Nějak nechápu, co to tam dělá a k čemu, kromě neplánovaných útěků zvířat, to tam má být, ale očividně je to tam schválně, jelikož je to na všech. A já si toho samozřejmě doteď nevšimla.
  31.1.2015 11:15Andrsen
  Senega a holky děkuji za info,máme jí z chovné stanice a v inzerátu bylo,že je myš ochočená:-( asi to chce čas,mám jí v boxíku s ruličkou nic víc..tak budeme skoušet víc rad:-)děkuji
  31.1.2015 11:22Chs Korálky
  Atheira: Já samečky nechávám spolu celkem dlouho, většinou spolu vychází dobře, jen ty slabší mívám zvlášť ;). Samičky nechávám s mámou a ostatníma samičkama
  31.1.2015 11:43Karca
  Andrsen: No, pokud je opravdu hodně plachá, že se nenechá chytit, piští, když na ní chceš sáhnout atp. Tak asi špatný výběr chs. Nicméně držím pěsti v ochočování.
  31.1.2015 16:49senega
  Uvolnily se mi dvě samičky a jedna předběžně, kdo by měl zájem + spousta volných krásných chlapečků. http://chs-senega.webnode.cz/vrhy-mysky-k-prodeji/aktualni-vrhy-mysky-k-prodeji/

  O víkendu možný dovoz po trase Brno-Havlíčkův Brod-Kolín-Praha a zase zpět.
  31.1.2015 22:05Atheira
  Už pár dní pozoruju, že jedno z těch maličkých je takové méně akční, než zbytek. Co začaly lézt a všechno zkoumat, vidím, že tohle jedno nějak zaostává. Velikostně odpovídá zbytku, nakrmené očividně taky je dobře, jen neustále polehává a když ho někdo vyruší, jen si jde přelehnout jinam. Nechá se sebou manipulovat úplně klidně, ale když ho zvednu a mám ho v ruce, tak normálně chodí, ne že by pořád jen leželo. Když ho pak dám zpátky, projde se kolem a zase někam zaleze.

  Co myslíte? Má takové mládě šanci normálně vyrůst nebo to značí nějaký problém?