od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2016
 • Zobrazuji 77 zaznamu.
 • 1.1.2016 12:50Raven
  Tak vás všechny vítám v novém roce, ať se daří co nejlépe vám i vašim miláčkům :) Stále sbírám návrhy na úpravy fóra :)
  2.1.2016 16:15Dadli11
  Všem přeji šťastný nový rok plný myšek :D
  Jinak přidala jsem do alba nové fotky, i jednu holek bydlení a ostatní z průzkumů, kdo by se chtěl podívat :)
  http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1967
  2.1.2016 17:53Raven
  Taky se přidám se spamem fotek :) Jako vždycky holky, kdo jinej taky :) http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1966
  a kdyby byl zájem tak adoptovaní potkani už maj vlastní album :) barvy jsou orientační :)http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=10197
  6.1.2016 00:34becky
  Zdravím. Přicházím sem opět s dotazem. Mám samičku, přes rok starou, která nebyla již několik měsíců v kontaktu se samečkem a i tak má bříško jak v posledním stádiu březosti. Jedná se o nějakou formu červů, nafouknutí? Obezita to na 100% není. Nebo je snad nějaká minimální pravděpodobnosti, že by mohla být březí třeba z předchozího kontaktu? Jedná se o samičku, která byla se samcem a nechtěla zabřeznout.
  6.1.2016 01:46Raven
  becky - Pokud je to výrazně déle než 21 dní tak březost nepřichází v úvahu. Jestli je tam rozdíl pár dní, myška by mohla být březí a z nějakého důvodu "nemůže" porodit. V tomhle případě je to na akutní návštěvu vet.
  Jestli je to delší doba tak nevím... Tloušťka je ve většině případů způsobena přebytkem jídla a nedostatkem pohybu. Pokud má ale myška vyvážené krmení i pohyb, možná by stálo za to navštívit veterináře. Těžko říct takhle na dálku..
  6.1.2016 09:23dagmar
  Dobrý den,v listopadu dostal náš syn myšáka Nera k narozeninám.
  Koupili jsme vše nové,box,domek,kolotoč napáječku ,prolejzačku.Nero je od výborné chovatelky,není ze špinavého zveráku.A vánoční překvápko,lečili jsme na Vánoce svrab.Vyřešily to dvě cesty na veterinu a tři kapky čehosi.Já jsem se ale pídila po původu tohoto svrabu a prý to může být z podestýlky.Kupujeme bezpašné hobliny a mícháme je kukuřičnou podestýlko.Chtěla bych se zeptat,zda by nebyla lepší buničina.Díky.
  6.1.2016 10:03Happy mouse
  Dagmar - buničina by určitě lepší nebyla - je pro myšky nebezpečná - mohou si tam zaháknout a strhnout drápek. Co mám vlastní zkušenosti a co vím i od ostatních chovatelů všemožných hlodavců, tak velice často se jedná právě o kukuřičné podestýlky, které jsou původcem svrabu, takže bych se vyvarovala především těm. A asi bych si s tím nedělala hlavu, protože nějaký ten vnější parazit se čas od času vyskytne v každém i sebe víc hlídaném chovu. Člověk si jej můžu přinést na sobě, může být v podestýlce nebo i v kupovaném žrádlu pro myšky... Co ještě můžu poradit, tak je přemražovat - jak zrní, tak podestýlku - ale to samozřejmě záleží i na velikosti mrazáku...
  6.1.2016 10:34Dagmar
  Happy mouse-moc děkuji za cenné rady.Mrazák máme velkký a jedna porce žrádélka a hoblin se tam vejde vždycky.Díky
  6.1.2016 10:39Ronald
  Zdravím.Včera jsem šel domů a na hřišti s ledem hráli dva šmejdi hokej nohou s myší.Měli jí v plastové krabičce pro hada,tak prej na tom nezáleží.Jednoho jsem asi zranil,ten druhej zdrhnul.
  Já jsem dal myšáka do přepravky,kreou jsem měl na křečka.Ale jak jsem čet nahoře,stačí na myší bejvák box 20*30*15.To přepravka splnuje.Já ted jedu na 14 dní na hory do hotelu,tak i po této stránce to vyhovuje.Chci se zeptat,jestli by tam myšák moh bydlet trvale.
  6.1.2016 19:18Athe
  Ronald: Já osobně bych teda volila větší. Celkově mi přijde, že ty rozměry tady v záložce o bydlení jsou zatraceně malé a prostě bych se podle toho neřídila, ať je kde napsané co chce. Za přijatelné bych považovala tak 30x40cm, když už je to tedy pro jednoho myšáka. I když i ty mám ve větším. Ale pod to bych určitě nešla a za ohromný bejvák bych to taky nepovažovala. ;)
  6.1.2016 19:44Raven
  Athe - super, další věc k obnovení..

  Ronald - Velikost dostačující není rozhodně. Doporučuji cca o samé co Athe. Sice jsem trochu odpovědný za věci tady zveřejněné, ale k této rubrice jsem se ještě nedostal, takže se omlouvám. Jinak ti chci říct, že jsi frajer a že bych na tvém místě dotyčné asi zabil. Doufám, že takových jako jsi ty je na světě více :)
  7.1.2016 06:34Terkakl
  Zdravím. Chovám barevné myšky. Mám klasické krátkosrsté, krátkosrsté saténové a teď se mi ve vrhu objevila tři myšata s velmi řídkou srstí - myslím si, že tzv. fuzz. Mohl by mi někdo přiblížit, kde se tato varianta bere a jaké jsou rizika chovu? Nebo je to jen genová deformace?
  Děkuji
  7.1.2016 08:34RONALD
  Raven,Athe-díky moc,my dnes razíme na hory,tak v hotelu to myšák Karel,musí přežít v přpravce.Ale současně se v Jablonci,nebo v Liberci mrkneme po větší kleci,aby měla malé mezery mezi šprušlemi.Díky
  7.1.2016 10:57Raven
  Ronald - hlavně dej pozor, jestli byl myšák venku v tomhle počasí, mohl by být nachlazený. :) Kdyžtak info najdeš tady http://www.mouseworld.g6.cz/index/index31.html =)
  7.1.2016 11:43RONALD
  Raven-jo,jo,taky nás to napadlo.Spolužačka mojí přítelkyně je veterinářka,tak jsme tam včera za ní byli,zatím je v pohodě,ale kdyby začal pčíkat,tak jsme dostali antibiotika,která by dostával do čumáku.
  Shodou okolností mám zprávu,že sehnala t4 box,tak se cestou zastavíme a vyzvednem ho,aby Karel nemusel být v té přepravce.Jen si netrufám v hotelu vytahovat klec,aby pokojskou nekleplo.On je zrovna přírodní barvy,jako divoká myš a to by někdo nemusel dát.Boxík dáme na skřín a nebude problém.
  7.1.2016 14:11Raven
  Ronald - to moc rád slyším :) Vážně mě baví tvá iniciativa :) hlavně ať se máte s myšákem dobře :)
  13.1.2016 19:23Raven
  Ahoj všichni :) Chci se optat kdo se teda chystá 7.2. do Toulcáku ;) Myslím, že by bylo fajn si tam domluvit schůzku s někým z orgů (to už se řešilo na fb) předem, aby na nás měli chvilku.
  14.1.2016 10:33JanaP
  občas by se měli nějaké příspěvky ronou mazat :(
  14.1.2016 10:53Semiš myš
  Zbyly mi ještě nějaké boxy a přepravky, kdyby měl někdo zájem, nabídka zde http://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=1957 (některé kousky už pordány)
  po domluvě zašlu i poštou.
  14.1.2016 11:18Raven
  Splněno :) Nebyl sem tu, spamy mažu ;)
  14.1.2016 11:21JanaP
  Raven: děkuji
  17.1.2016 15:56Mauglík
  Ahoj víte jak zbavit myšku parazitů které má v těle ?? Jak to preventivně od parazitit? Nikde ne nachází nic proti menším parazitům v těle .Dokonce slyším že nato nic není .Určité se zeptam veterináře zítra .Nerad bych aby myšky měli ten problém vnějšími parazity .Dýky za odpověď.
  17.1.2016 16:09Raven
  Mauglík - pokud jde jen o prevenci tak se zeptej veterináře. U drobných hlodavců je obecně běžné, že se (bohužel) problémy dají řešit, až v momentě, kdy jsou. Tím myslím, že se myšky atp neodčervují jako třeba psi. Má to své důvody (mezi nimi je například "rychlost" metabolismu myšek nebo jejich minimální hmotnost,..). Nicméně si myslím, že základem "prevence" v tomhle případě je kvalitní krmení a čisté prostředí. Doma chovaná myška z kvalitního chovu se ti "jen tak" doma nenakazí vnitřním parazitem. ;)
  17.1.2016 16:44Mauglík
  Raven co když jsi koupí někdo že zverimexu a už má parazity vnější v těle co stim ? Určité se poptam veterináře .Pořídili jsme si dva kluky že zverimexu a pořad se často škrabalí měli jsme zato to bude podestilka tak jsme to vyměnili dokonce jsme je od dělili dali je od nových kleci každý má svou klec Dastan a Artuš. Pořad se škrabali oba .Artuš vyrostl přibral a skrabal se .Dastan moc ne vyrostl je drobní slabý a skrabal se začali mu padad chlupy nakonec zánět kůže .Bylo zjištěno roztoče kožní. Artuš se léčí na kožní rosce nebo byl sním pohromadě. Dastan se teď léčí zánětem kůže a bude i léčba na roztoče kožní .Co mě dělá starost že moc ne vyrostl je slabý a pomalu se s toho dostává kdovy Jeslí nemá vnitřní parazity Dastan to biho dost oslabilo imunitu a mohl by pojit.A to opravdu nechci aby se dožil min já chci aby se dožili déle Dastan a Artuš.
  17.1.2016 16:47Raven
  Zaprvé kluci se musí chovat odděleně! Začali by se prát a to by trvalo dokud by jeden druhého nezabil!

  Standartní postup při nakažení je dobře popsaný zde
  http://www.mouseworld.g6.cz/index/index31.htm/. Jinak, pokud má vnitřní parazity tak to veterinář zjistí a nastaví patřičnou léčbu.
  17.1.2016 16:52Mauglík
  Raven Dastan a Artuš nejsou spolu mém to napsané diskuzi .Artuš má svou klec a Dastan taky má svou klec .Dřív bílí spolu v jedné kleci ne dělalo to dobrotu tak jsme koupili dvě klece pro kluky .V jedné kleci je Artuš druhé kleci Dastan.
  17.1.2016 16:55Raven
  Ahoj všichni,
  chtěl bych vás poprosit o pomoc ;) Našel by se tu někdo, kdo by mi poskytl fotky ubikací atp. sem na fórum? Chystám se na úpravu sekce "Co myška potřebuje" a jsem aktuálně bez kvalitních fotek. Moc děkuji všem ;)
  - - - - -
  Mauglík - Jo, už to chápu. Nebylo zřejmé jestli jsou rozděleni dlouhodobě nebo jen kvůli jejich stavu. Nicméně s parazity ti pomůže asi jen veterinář. Tedy s bojem proti nim ;)
  17.1.2016 16:56Mauglík
  Díky zítra se domluvim z veterináře na postupu vnějších parazitů Ahoj
  18.1.2016 18:55Mauglík
  Ahoj dnes 18.1.2016 jsme řešili případ myšky Artuše a Dastana z veterinářem .Myšky nemají parazity v těle ale byli potvrdilo se me podezření že jde o parazity kožní které s působili že kůže je napadena paraziti a svedy škrábání došlo k zánětu kůže. Používám Arpalit Neo sprej který je pro psi,ptáci, plazi, králíci, myši, poslání, činčily, pískomilové, fredky, krečky.Působí proti blechám, klíšťatům, vším, všenkám a rostočum a jiným vývojovým stádium. Veterinář řekl že Arpalit NEO je dobrý přípravek že jim pomůže myškam proty parazitům kožním a mám Dastana potírat gencialkou ty bebinka zanícení každý den uvidíme jeslí to zabralo pak dodal že to pomůže na ten zánět já nato to vím .Tak věci zverimex nám prodal myšky z kožním parazity!!!
  18.1.2016 19:15Fisulka
  Mauglík: To není nic překvapivého. Vždy, když si kupuješ zvířátko ze zverimexu, ho dej nejdřív do karantény a ošetři ho právě tím Arpalitem. Z Tvého popisu mi ale však přijde, že Tvé myšky mají svrab, nikoli, že po nich lezou nějaké brebery.
  18.1.2016 19:40Raven
  Mauglík - Dělal veterinář kontrolu vzorku kůže? Může se (jak píše Fisulka) jednat o svrab a v tu chvíli je Arpalit na nic. Pro příště si raději pořiď myšky od chovatele, velkochovy jsou plné různých nemocí a parazitů.
  18.1.2016 20:58Dadli11
  Semiš myš - tak tvé album s nabízenými boxi mě pobavilo. Přesně tento plastový box mám a myšky ho pořádně okusují. Zrovna jsem začala řešit, že budu muset už dopředu, začít shánět nějaké akvárko, až se mi prokoušou ven abych je měla kam dát. Koukám že tyhle plastové mini mřížky výrobce opravdu nedomyslel :D .
  18.1.2016 21:06Raven
  Dadli11 - co myslíš, že sem teď dodělal? Oprava zdemolované přepravky podle semišky :D Díky za inspiraci :D
  19.1.2016 07:58ZUZANA
  Mauglík-hned jak se mi Leonek začal drbat,šla jsem na veterinu a šlo o svrab.A to je Leonek od jedné z nejlepších chovatelek,ani není ze zverimexu.Je chován v super hygienických podmínkách..Ale zřejmě to bylo v podestýlce.Vyřešily to dvě kapky za krk.Změn veterináře
  19.1.2016 14:47Mafiamouse
  Ahojte,

  naše hobby chs má právě svůj vrh A! očekáváme zbarvení tricolor/marked myšátka už se začínají vybarvovat :) mají črená očka.
  Více informací na FB nebo našich webovkách.

  https://www.facebook.com/mafiamouse/?ref=aymt_homepage_panel
  http://mafiamouse.wix.com/chsmafiamouse
  19.1.2016 18:23Betty
  Zdravím, jaké ubikace se Vám pro myši nejvíce osvědčily ? Vždy jsem volila klece, jenže teď momentálně nemůžu sehnat klec s malými mřížkami v přijatelné velikosti, všechny jsou strašně malé a já bych chtěla pro více myšek :) Děkuji !
  19.1.2016 20:18Raven
  Betty - já používám upravené ikeaboxy, něco v tomto duchu http://happypets.websnadno.cz/P1010303.JPG, momentálně nemám fotky :/

  Mafiamouse - prdelky ^^
  19.1.2016 22:40Mafiamouse
  Já pro více myšek používám velkou klec, pro samečka nebo pro odchov boxíky :)

  Děkuji :3 jsou to naše vymazlované miminka!
  20.1.2016 07:31LÍDA
  Dobrý den,potřebovala bych nějaký návod,jak upravit Ikea box ,pro myšky.Poprosila bych od začátku.Bude to pro syna,od kterého bych box chtěla upravit.Předem děkuji.
  20.1.2016 08:09Dadli11
  Tak myšky už jsou přes měsíc doma a vedou si vlastně skvěle. Hnědá-Myška, je kámoška od prvního dne, na ruku vyskočí hned a čeká než si jí neodnesu, opravdu zlatíčko. Včera vydržela taťkovi v posteli šušňat ucho asi 5 minut :D Už i Leuška se postupně rozkoukává, na ruku teda braní jen v nejnutnějších případech protože pár sekund v ruce znamená několik minut na kolečku aby vyběhala stres :D Předevčírem už se od kolečka na posteli vzdálila dál jak na 10cm což je taky úspěch a dnes se mi dokonce v kleci přiblížila k ruce. Vydržela jsem jí nechat mě asi minutu okusovat, pak přidala na síle tak jsem to radši vzdala. Snad jí to kontrolní kousání přejde. Překvapilo mě, jak dokážou být každá naprosto, ale naprosto jiná.
  21.1.2016 17:51Betty
  Děkuju moc, ty boxíky musím zkusit, taky by se mi hodil návod :D
  Dadli11 - Gratuluji k pokrokům ! Když já si přivedla toho svého ze zverimexu, kde jsem ho taktak zachránila ze spárů hada, pištěl jenom když se ho paní chtěla dotknout, nikdy předtím na ruku nebyl zvyklý. Chtělo to hodně trpělivosti, teď na ruku vyleze na povel, neusne bez poškrábání za ouškem a miluje si hovění u mě v rukávě. Je to prostě úžasný mazlík, jen co slyší, že vejdu do pokoje, už leze z domečku a vyhlíží mě u vrátek :)
  Jenom tak, tohle je zatím ještě začínající stránka o myškách, kdyby jste se chtěli přidat :)
  https://www.facebook.com/Milujeme-myšky-492682094237133/?ref=hl
  Mafiamouse- gratuluji k prckům ! :33 :) ouškem a miluje si hovění u mě v rukávě. Je to prostě úžasný mazlík, jen co slyší, že vejdu do pokoje, už leze z domečku a vyhlíží mě u vrátek :)
  Jenom tak, tohle je zatím ještě začínající stránka o myškách, kdyby jste se chtěli přidat :)
  https://www.facebook.com/Milujeme-myšky-492682094237133/?ref=hl
  Mafiamouse- gratuluji k prckům ! :33 :)
  - - - - -
  Omlouvám se, trochu mi blbnul počítač, něco mi tam vyskočilo dvakrát :D
  22.1.2016 18:19Gyggy
  Ahojj Má tady někdo zkušenost z králíkem a myší v kleci??
  22.1.2016 18:50Dadli11
  Betty - Jee to je krasny. Tak zacala chodit k ruce hodne, ale proste kouse. Ani na ni nezkusi vlest, proste kouse do prstu. Nevim si rady co s tím.
  - - - - -
  Gyggg - Zkusenost nemám, ale už kvůli kleci si to neumím představit. Z klece pro králíka by ti utekla jak nic a mít králíka v akvárku mi přijde nevhodné.
  22.1.2016 21:11Mauglík
  Fisulka svrab ? to ne to bych měl i já když na něho šaham a nic nemám takového žádné svědění kůže jsem úplně pořádku pokud vím svrab je přenosný na druhého nebo ne ?? Každý den potiram gencialkou kvůli zánětu kůže nebo má bebinko už ma krásní stroupek hojí seto jen kolem beby má holej kr a hlavičku a už se lepší mazu flamigel mast skvělá .Svrab nemá nebo naneho šaham dotikam se ho a nemám nic zadní kožní problém pokaždé si umiju ruce pořádně a mazu krémem nivea .
  - - - - -
  Mazu flamigelem a potírání dezinfekci gencialkou rozkrabana rána se krásně hojí má srup až na holá místa vypadaly mu chlupy na krku hlaviče doufám že to doroste jinak Dastan je či péra hodně jí a dost pije má chuť k jídlu což je dobré.
  22.1.2016 22:59Chs Korálky
  Ahoj, na jakém lokusu je zbarvení sepia? Nemůžu to najít. A pro chs senega- je ještě volný samec M3 do chovu? :)
  23.1.2016 09:03Betty
  Dadli11- I to je pokrok, už se ruky nebojí, když tě okusuje, prostě jenom zkouší a ochutnává :) Zkus si třeba na kraj prstu dát trochu taveného sýra, když ho v pohodě slíže, můžeš postupně přejít až na dlaň a když ti bezproblémů vyleze na ruku, zkus ji pomalu vytáhnout a sledovat její reakci. Nepůjde to hned, zkoušej to častěji a zachvíli to půjde :-) Popřípadě ji můžeš strčit třeba pod košili, aby trochu "pookřála" :D
  23.1.2016 14:26Raven
  Mauglík - svrab který mají myšky a potkani neni přenosný na člověka!!

  Dadli11 - mě pomáhá klokanka.. vždycky když nějakej hlodavec začne magořit z toho, že je v ruce prostě ho strčim do kapsy ( :D zní to hrozně).. Ale většina zvířat se uklidní ve stísněnějším tmavém prostoru =)
  23.1.2016 19:48Karca
  Korálky - Cčko, nestandardní zbarvení
  - - - - -
  Betty - jestli chceš vyrábět vlastní box, tady je můj návod:
  http://chs-freedom.hys.cz/diy-box.html
  24.1.2016 10:56Dadli11
  Betty - Tyjo, děkuji za nápad. Pokus se sýrem určitě zkusím, tohle je myška, která by se myslím uplatit nechala narozdíl od té ochočené, ta pamlsky k životu vůbec nepotřebuje :D Takže to určitě zkusím :))

  Raven - Děkuju, tak až se mi podaří jí mít v ruce tak zkusím i klokanku :D
  24.1.2016 14:31Raven
  Dadli11 - snad to zabere, jinak moje holky mi na pamlsky totálně pečou xD Jediný co se u nás doma nechává uplácet jídlem sem já :D
  24.1.2016 16:03Dadli11
  Raven - Tak to sedí. Stejný je to zřejmě i u nás :D
  24.1.2016 18:23Mauglík
  Raven dobrá správa Dastanek co di rozkrabal kůži a měl škaredý bebi už se muto krásné zahojilo .Každý den se mazal gencialkou a masty flamigel kůži má hezký zahájeno začíná růst srst byl 2x ošetření proty parazitů podle návodu .Dastan je či první aktivní a má chuť k jídlu uzdravuje se krásně .
  24.1.2016 19:18Raven
  Mauglík - to je skvělé! :) Tak hodně štěstí do budoucna ;)
  25.1.2016 07:53LÍDA
  Karča-děkuji moc za zveřejněný návod na výrobu boxu
  - - - - -
  Ještě bych se chtěla zeptat,zda 7.2. je v Praze v Toukcově dvoře výstava myšek a zda je možné koupit myšku.
  25.1.2016 12:14Karca
  Lída - Rádo se stalo :)
  25.1.2016 17:54Raven
  LÍDA - 7.2. je výstava potkanů, kde se ale někdo z nás (minimálně já) bude určitě vyskytovat, avšak bez myšek. Je dost pravděpodobné, že některá CHS na výstavu pojede a nebyl by asi problém si tam domluvit předání. Výstava myšek jako taková je zatím stále v řešení :)
  26.1.2016 12:32Fisulka
  LÍDA: Pokud by sis vybrala myšku u mě, tak není problém do Toulcova Dvora myšku dovézt.
  26.1.2016 17:20Dadli11
  Tak jsem tedy poprvé zkusila sýr, holky se po něm můžou zblánit. Dokonce by to mohlo platit i na bláznivku Leušku tak uvidíme.
  Raven - vzala jsem Myšku ven a sýr jí nabídla i venku a zájem o něj byl pryč :D
  26.1.2016 17:30Raven
  Dadli11 - bohužel to se často stane, když změníš prostředí.. zkus to nějak postupně.. vylákat jí úplně na kraj klece/terárka, na stůl atp.. :)
  26.1.2016 22:10Blacky
  Ahojte, viete poradit CHS, ktora chova "ciernobiele" mysky? Zhanam dve samicky na mazlika :)
  Vopred dakujem.
  27.1.2016 07:47ZUZANA
  Dobrý den,včera jsem si koupila v našem zverimexu,úžasného černého chlapečka.Je hodně ochočený a hned jde na ruku.Chtěla jsem se zeptat,ohledně orientace věku.Je už mormální myší velikosti,ale kdo není odborník,ještě těžko rozeznává pohlaví.Pám co prodával to nepoznal,já ano,ale ne s jistotou.To až doma.Je smutné,když takovíto očení myšáci,jsou určeni pro hady...
  27.1.2016 18:41Raven
  ZUZANA - to se těžko odhaduje na dálku. Myšky v pet stavbě jsou obvykle menší než fancy takže i to hraje roli. Pokus se myšáka nějak vyfotit, třeba vedle krabičky sirek nebo cigaret /něco co má uniformní velikost/ a zkusíme poradit, ale ani tak to nebude 100%. Obvykle se myšky ve zverimexech prodávají po 4.týdnu věku (pokud nejde o holátka atp.), tak to můžeš brát jako spodní hranici =).
  28.1.2016 09:19ZUZANA
  Raven-moc díky,ale včera jsem šla koupit červíky pro ježka,do Petcentra.Vzala jsem Blacka sebou a odhadli ho šest něděl až dva měsíce.
  28.1.2016 09:40Raven
  ZUZANA - Není zač. =)
  28.1.2016 16:33Betty
  Karca- Opožděně děkuji za návod :)
  Dadli11- No vidíš ! Všechno samozřejmě nejde hned, hlavně že jsi našla něco, co jim chutná ;) Můj myšák když je venku nejprve také ztrácí zájem o potravu, nech ji chvíli rozkoukat a až si uvědomí, že je to v pořádku, půjde do jídle jak divá :D Alespoň takhle to platilo na Eddu .)
  29.1.2016 08:57Dadli11
  Prosím vás, je normální, že jsou moje myšky tak závislé na kolotoči? Jakmile jim ho vyndám z klece nastane nehorázná panika a šílenství. Přijde mi, že jsou schopní si ublížit, naschvál naráží do zdi boxu nebo skočí a rozplácne se o strop a spadne. No jak poblázněný. Dneska v noci jim začal kolotoč vrzat, ale vim, že ho nemůžu vyndat protože bych se nevyspala už vůbec. Teď jsem ho vyndala abych ho umyla a namazala a fakt blázinec.
  29.1.2016 12:27Karca
  Dadli11 - já kolotoče nepoužívám vůbec už pěkných párlet. Právě protože mi z toho myši psychařily a kroutili se jim ocásky. Taky to není dvakrát bezpečný(hlavně máš-li šprušlový kolotoč. Případně spousta lidí dává kolotoč myškám jen na určitou dobu (pár hodin denně). Asi bych je to být tebou postupně naučila tj. brát jim ho každý den na chvilku a postupně tu chvilku prodlužovat. Nahradit kolotoč jiným vyžitím.
  29.1.2016 14:39Raven
  Dadli11 - Bylo tu pár let zpátky několik zvláštních případů kdy chovatelé (už nevím kdo to byl :( ) měli pocit jako by se myšky zbláznili. Začali se chovat divně a tak. Nicméně kolotoče jsou risk. Klasicky si na nich zvířata lámou vaz nebo končetiny, nehledě na to že způsobuje jak říká Karca zkroucení ocásku a to je problém hned 2x. Zaprvé u výstavních zvířat je to exteriérová vada a za druhé běh malém kolečku způsobuje prohnutí páteře což může zavinit další zdravotní komplikace. Já sem ho osobně nikdy nepoužíval a to ani u křečků atp takže osobní zkušenost není.
  30.1.2016 09:02Dadli11
  Karca, Raven - Tybláho, tak o tomhle jsem neměla ani páru! :O Tak to je určitě začnu odnaučovat. To mřížkování mam hodně malinké, nožku by si zlomit neměli, ale je fakt, že když se o něj začnou ,,hádat" lítaj tam i vzhuru nohama. A opravdu mě zneklidňuje, jak se chovají když jim ho vezmu, opravdu jak blázni.
  Tak to vám moc děkuju a určitě to začnu ze začátku aspoň omezovat. A kdy myslíte že bych jim ho tam měla nejčastěji nechávat. Třeba ráno a večer když přes den by měli spát?
  30.1.2016 11:45Athe
  Já kolečko dávám jen hodně výjimečně, třeba tak jednou za čtrnáct dní na den. Ony jak na něj nejsou zvyklé, nedělají na tom takové voloviny, jaké byly dřív na denním pořádku. To jsem se pak bála, aby se mi na tom navzájem nepozabíjely, jak se tam všechny tlačily. Nakonec mi z obou skupin holek na kolečku vždycky běhá tak jedna jen chviličku, protože mají dost jiných věcí na práci a ten kolotoč je tak nebere. Ale jak jsem je dřív mívala zvyklé, že ho mají nonstop, taky z toho měly absťák, když se kolečko náhodou šprajclo nebo jsem ho nedej bože vyndala. Jeden myšák se choval dost podobně, jak popisuješ, až jsem to vzdala a kolečko mu nechala. Jednou večer mi bez zjevné příčiny z minutky na minutu umřel. V jeden moment jsem ho viděla běhat, otočím se a najednou je po něm. Nemůžu vědět, co za tím skutečně bylo, ale kdo ví, kdyby ten kolotoč třeba neměl... Já jsem spíš taky pro to, kolečko nedávat nebo jen opravdu hodně výjimečně.
  30.1.2016 12:07Raven
  Athe - Hodně myšek dostane při vysoké zátěži infarkt nebo mrtvičku, zvlášť pokud jsou starší.

  Dadli11 - Osobně bych jim ho dával spíš asi večer a po očku je sledoval ;) Jinak s tim odnaučováním...to bude asi podobně jako u lidí. Prostě bych jim ho vyndal třeba přes den a na noc bych jim ho dal(osobně spím spíš přes den a v noci většinou sedim u PC takže u mě by to bylo dozorovaný spíš v noci než přes den :D ale to je podle tývho rozvrhu).. dejme tomu 14 dní a pak bych ho sebral úplně.. Oni když nebudou mít jinou možnost tak si prostě zvyknou. Donutí je to se na nějakou dobu zabavit jinak. Každopádně by bylo horší kdyby na něm byl závislej sameček co žije sám, protože toho by nic "nezabavilo" :)
  30.1.2016 13:59Karca
  Dadli11 - Tak tak dobu, kdy jim ho budeš dávat si zvol sama podle tvého rozvrhu. Aby tě nerušili při spaní apod. Pokud kolečko tak jedině plné(žádné mřížky) a opravdu velké tak, aby se v něm myška neprohýbala při běhu, jak píše Raven.
  30.1.2016 15:06Raven
  Karca - díky, v hluboké depresi zazářilo světýlko naděje.. že sem měl aspoň jednou pravdu :D
  30.1.2016 15:08Karca
  :D :D
  30.1.2016 15:10Raven
  Blbá otázka a trochu mimo téma.. Stalo se vám někdy, že se vám vaše zvířata snažili vypít váš alkohol? Sedím si v klidu doma se sektem v ruce a venčim zvířectvo. Nejdřív mě málem sežrali potkani (5 kousků) a holkám alkohol taky pěkně voněl.. :D asi budu muset tyhle dvě činnosti oddělovat :D
  30.1.2016 17:08Mafiamouse
  Krásní myšáčci na prodej, všichni nesou tricolor nebo marked geny, dlouhá srst a většina v saténu.

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1643953299201355.1073741835.1628779067385445&type=3
  30.1.2016 19:14Karca
  Myslím, že myši asi ne.. ale nevím jestli měly někdy vůbec možnost :D Ale třeba takovej pes hned první den, co jsme ho dovezli šel po červeným víně jak největší alkoholik :D samozřejmě nedávám. A máme ještě ve stáji koně, kterej miluje pivo a jakmile vidí, že nasáváš, tak by tě sežral i s plechovkou(lahváčem). Naopak druhá kobyla když jí dáš čuchnout nahodí zděšenej výraz a začne frkat. Asi to bude individuální :D