od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2016
 • Zobrazuji 61 zaznamu.
 • 3.12.2016 09:29Karolínka
  Dobrý den.

  Mám myšku druhý den.
  Včera jsem si jí přinesla domů ze zverimexu.
  Myslím že pro ní mám vše co potřebuje.
  Mám : Fauna box, kokosový domeček (zverimex), misku, pítko a tři ruličky od toaletního papíru.
  Myslíte že to stačí?

  Předem Děkuji.
  3.12.2016 16:46Konemy
  Karolínka: To hlavní, co potřebuje, je společnice.
  3.12.2016 18:55Raven
  Pokud zná pohlaví..
  4.12.2016 08:36Denipeni
  Karolinka: a víš pohlaví myšky? Pokud je to holka, určitě jí bude druhá myška moc chybět! Z vybavení máš základ, který potřebuje, můžeš jí tam dát třeba i nějakou větvičku z ovocného stromu, šišku přivázanou na provázku (i ta rulička od toaletního papíru se dá přivázat provázkem) apod.
  U zverimexových myšek je to někdy složité, tak ti přeji, ať spolu dobře vycházíte a hlavně, ať myšce zdraví slouží ;)
  4.12.2016 13:40Konemy
  Když se ta myška jmenuje Dia, tak asi nebude kluk...
  4.12.2016 14:17Raven
  Konemy - Nikdy nevíš :D Můj had se jmenuje Roshan, pohlaví neznám a nemám pocit že vypadá takhle https://i.ytimg.com/vi/UqSad6d8VMo/maxresdefault.jpg
  4.12.2016 14:19Mafiamouse
  No ono to s tou společnicí nebude tak vážný, bůh ví z jakého zverimexu a jak dlouho myška vydrží, ale jinak ano, potřebuje k sobě samičku co nejdřív, pokud to ovšem samička je

  a to že se jmenuje Dia neznamená že je samice, jen že se tak jmenuje :D ve zverimexu vám klidně prodají samici jako samce a naopak :))
  4.12.2016 14:22Raven
  Gag time: / a nejen ve zverimexu, jak sem nedávno zjistil...aneb než si pořídíte zvíře nejdřív zjistěte jaká míra stresu zmítá vámi vybraným chovatelem - Nick approved/
  4.12.2016 18:51Denipeni
  Raven: svata pravda ;)
  6.12.2016 17:55Raven
  Tak kde jsou ti mimi spamy? Čekám tu každej večer a furt nic. Hlavně že všichni rodíte :D
  6.12.2016 18:12Mafiamouse
  Éééé zápočtové nestíhám nestačím :D :D ale dneska! dneska už budeme fotit :D (doufám)
  6.12.2016 19:37Raven
  Mafi - :D neboj takhle budu já brečet následující měsíc :)
  7.12.2016 09:49Brambi
  Mně se dnes narodilo hafo mimin, taky už málem praskla, břicho pomalu jak tenisák :D Kudrnáčci a snad i Lháčka :)
  7.12.2016 13:00Mafiamouse
  Tak jo, přidána hromada fotek! :D

  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2025
  - - - - -
  Brambi - gratulace ! :)
  7.12.2016 13:01Denipeni
  Tak konečně mám v albu taky fotky Déčka a Céčka :)
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2022

  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2021
  7.12.2016 16:33Brambi
  Krasný mimča. :) Teď se to tu nějak všem rozrodilo :D
  8.12.2016 07:08Raven
  Deni - Ty se fakt povedli. Sakra sem naštvanej... Já chci svoje splashedky :D A tvoje splashedky! :D
  8.12.2016 12:09Denipeni
  Raven: díky, však až bude ten správný čas, tak něco pěkného pro tebe zase vymyslím :D
  A v albu Déčka jsou nové fotky z dneška :)
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2022
  8.12.2016 20:37Andy
  Ahoj, můžete mi někdo poradit ohledně chování myšek? Máme doma 3 samičky myšky laboratorní - mamku a její 2 dcerky. Poslední dobou se "starší" z dcer pere s mamkou. Může se něco stát a mám dát radši tu "starší" mimo nebo je můžu nechat všechny tři pohromadě? Předem moc díky za rady.
  8.12.2016 21:02Mafiamouse
  Andy - určitě nechat pohromadě, mamina stárne a mladá samička sílí, vyjasňují si pozice, nic neobvyklého nebo divného :)
  8.12.2016 23:34Raven
  Andy - Souhlasím s Mafii, neoddělovat dokud nepůjde o myšky zdraví. Hierarchie ve skupině je hodně důležitá a musí si to mezi sebou vyřešit. Pokud by se prali například i o jídlo, doporučuji dát dvě misky a nejlépe na opačný konec ubikace :)
  9.12.2016 20:40Andy
  Moc díky za rady :-) nakonec jsem musela maminu dát na chvilku "na samotku", protože ji mladá kousla pod packu a teče z toho krev. Nevím, zda mám ještě vracet k sobě. Bojím se, aby jí neublížila víc, když třeba nebudu doma a nebudu to moct ohlídat :-( A jak dlouho takové vyjasňování pozic ve smečce trvá?
  10.12.2016 00:30Mafiamouse
  Andy - no nakousnutí ocásku, ouška nebo packy se může stát bohužel, přeci jen zoubky mají ostré, tím že jste je oddělila to teď bude problémovější, samička si teď bude hodně myslet a bude to už její území, ze kterého vyhnala, někoho kdo jí nesedl :)
  možná by bylo lepší k mamince pořídit nějakou klidnější starší samičku, nesmí totiž zůstat sama :)

  jinak tohle vyjasňování trvá jak kdy :D ono, když má někdo jako my kolem 15 samic tak už to přestane vnímat, tam ječí každou chvíli někdo :)
  11.12.2016 18:28Andy
  Tak jsem je nakonec dala na víkend k sobě s tím, že to snad dopadne dobře (nebo se holt sežerou), ale přijeli jsme domu a všichni žijou :D takže dám na tvou radu a už žádná "samotka" :) Moc díky za všechno info :)
  12.12.2016 06:08Raven
  Andy - Hlavně že jsou okay. Hodně štěstí :)

  Otevírám nové diskuzní téma. Kdo poradí tomu, kdo obvykle radí, když potřebuje pomoct? :D
  12.12.2016 10:13Mafiamouse
  Raven - většinou ty mě :D

  Andy - super! člověk nesmí být někdy přehnaně hysterický :D neboj taky jsem si tím prošla a šílela jsem když někdo pískal, je to o zvyku
  12.12.2016 20:44Thórví
  Ahoj dámy,
  obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem majitelkou čtyřech myších holčin, které pochází od člověka, který se věnuje chovu, avšak myslím, že se neprezentuje jako chovná stanice. Cca 3 týdny od pořízení se u jedné z myšek začaly objevovat chrčivé zvuky u dýchání a jeho těžší průběh. Když se situace nelepšila, začala jsem navštěvovat veterinářku specializovanou na hlodavce (v Praze). Líbil se mi i její přístup, nemocnou myšku brala rovnocenně jako jiné zvířecí pacienty. Myška má dle rentgenu nateklé obě uši zevnitř, že není vidět na bubínek, patrně se jedná o hnis, něco jako zánět středního ucha. Byly jí nasazeny dvoje antibiotika, jedno dostává jednou týdně přímo od doktorky, druhé každý den aplikuji do tlamičky já. Doktorka měla možnost si prohlédnout i ostatní zdravé myši a zaznamenala váhové odchylky mezi zdravými a touto nemocnou. Ta nebyla oddělena od skupiny původně z obavy s možných budoucích rozepří v hierarchii, navíc se potvrdilo, že její nemoc je nepřenosná. Jenže po více než dvou týdnech léčby jen minimální zlepšení, začínám mít pocit, že se jedná spíš o nějakou vrozenou vadu. Stojím před důležitým rozhodnutím, zdali léčbu v momentě, kdy mi dojdou antibiotika, která mám doma, neukončím a nenechám tomu volný průběh. Byť to bude znít pokrytecky, nutno poznamenat, že léčba je taky dost finančně náročná. Tři návštěvy veterináře mě vyšly dohromady na něco přes 1600,- Kč a stav zvířete se dosud nezlepšil. Myška je kromě toho občasného pokašlávání poměrně aktivní, normálně žere a je skupinou přijímána, nejsem sice doktor, ale troufám si říci, že ji její problém neohrožuje na životě. Chtěla bych se zeptat, jak byste se v mé situaci zachovaly vy? Veterinářka navrhuje změnu antibiotik a opětovný rentgen, ale nadšená z toho nejsem, jednak jsou to pro studenta velké peníze, druhak začínám mít pocit, že je lehce zneužíváno situace (při poslední kontrole dnes mi naúčtovány absurdní poplatky jako 163,- Kč pouze za aplikování injekce, stříkačka a samotné antibiotikum - mimochodem dle účtenky 10 ml, což je vzhledem k velikosti zvířete hloupost - bylo naúčtováno zvlášť; dříve nbylo toto účtováno vůbec, ale zaplatila jsem za "ošetření drobných zvířat"). Myslíte si, že má léčba vůbec nějaký smysl? Případně bych se chtěla zeptat, jak postupovat dále. Předem děkuji.
  12.12.2016 22:39Raven
  Thorvi - Začneme tim, kam chodíš na veterinu?
  Osobně bych, vzhledem k nepatrnému nebo žádnému zlepšení, léčbu ukončil. Pak je tu ještě otázka zkušenosti veterináře, popř. jeho následná změna. Nicméně jsme tu skoro všichni studenti takže otázka financí je tu dnes a denně.
  Otázkou je zda se jedná opravdu o vrozenou vadu. Pokud ano, s největší pravděpodobností by léčba měla naprosto opačný účinek a dříve nebo později by mohla zavinit i smrt.
  Bohužel nemáme dostatek podrobností, ale pokud vet vyloučil nakažlivost, budeme mu věřit.
  Za mě tedy takto /a troufám si říct, že většina chovatelů se mnou bude za jedno/..
  Pokud zvíře neprojevuje známky bolesti, samostatně přijímá potravu, atd. dokončil bych nastavenou léčbu a dále v ní nepokračoval. V případě, že zvíře začne mít bolesti máte dvě možnosti. Léčbu symptomů (pokud není známa příčina) nebo ukončit myšky trápené (neříká se mi to snadno), dříve než začne strádat a následně trpět.
  Přeju hodně štěstí, vím že tahle rozhodnutí nejsou snadná.
  13.12.2016 00:06Mafiamouse
  Plně souhlasím s Ravenem :) sama bych už dál v léčbě nepokračovala, plácat bezúčelně jedny atb na druhé aniž bychom nevěděli co myšce je, je stejné jako bychom ji nakazili HIV (samozřejmě obrazně řečeno), pokud nijak vážně nestrádá, nechala bych tomu "volný" průchod :) jen sama bych se trochu bála té nakažlivosti, ale nejsem veterinář a v tomhle budeme muset věřit vetovi.
  13.12.2016 00:28Thórví
  Děkuji moc za odpovědi. Chodím k MVDr. Lietavcové v Praze na Hůrku, rozhodla jsem se pro ní na základě recenzí z různých stránek od lidí, kteří k ní chodili s potkany či křečky.
  ještě se zeptám - nejsem schopná určit, zdali má zvíře bolesti - když jí "to" chytne, nejsem schopna určit, zdali lehce skučí, nebo se jedná o hvízdavý zvuk jehož příčinou je změna způsobu proudění zvuku do těla myšky. je to lehce pištivé, na druhou stranu když proběhla nějaká menší hádka o pamlsek ve skupině a myšky se lehce popraly, to pištění bylo jiné. Je však pravda, že ten zvuk v momentě obtíží je poměrně hlasitý. Když jsem začala poprvé registrovat, že je s ní něco v nepořádku, bylo to právě na základě toho hvízdavého zvuku, v noci mě to dokonce probudilo. Tak nevím. Mohlo by se jednat o bolest?
  - - - - -
  Poslechla jsem si na netu nějaký zvukový záznam myší bolesti a tedy to, co vydává ta moje chuderka se liší.
  13.12.2016 00:48Raven
  Thorvi - Obvykle se bolest projeví jednak zvukem, ale má i spoustu jiných projevů. Myška často sedí nahrbená, čas od času sebou škubne, často si urputně *čistí* bolestivé místo. Klade odpor jakémukoli fyzickému kontaktu od člověka /většinou i od jiných myší/, obvykle se hodně straní myší společnosti. S tím jde ruku v ruce nezájem o potravu, vodu atp. Obecně je zvíře v bolestech apatické vůči vnějším podnětům, obvykle reaguje úzkostně, popřípadě nereaguje vůbec. Ale to už je většinou pozdě cokoli řešit. :(
  13.12.2016 00:58Thórví
  Raven - Ahá, díky moc. Tak tu nahrbenost jsme měli, ale tu skutečně léčba potlačila, to je zatím jediný viditelný výsledek léčby. Naopak fyzický kontakt, to ona může, sama už se po mně otáčí, když jdu něco dělat v kleci a dost často mi sama vyleze mi do ruky, dále jak jsem již psala, ostatními v skupině je přijímána, ani ona se jich nestraní. Mám dva domečky, ale stejně spí všechny v jednom. :-) Jen teda když přijde ta slabá chvilka, to pak vyleze nahoru na střechu domku a ztěžka dýchá, zvučí. Když jsem doma a stane se toto, tak si ji hned vemu do ruky, ona se tam usadí a po chvilce se uklidní. Před chvílí jsme vyčistila klec a spolu s ostatními pobíhá a zkoumá, co je nové. :-) K té veterinářce jsem šla dřív, než to mělo potenciál dojít do fáze nezájmu. Přemýšlím akorát, zdali bych ukončila léčbu až mi dojdou atb, aby se to pak nějak nezhoršilo.
  13.12.2016 18:49Tinne
  Thorvi-to spíš vypadá na mycoplasmu.Ta je mezi myškami velice rozšířená,i v chov.stanicích.Bohužel se velmi těžko léčí,většinou nevyléčí.I já jsem u myšek mycoplasmu měla-teď už nechovám.Taková myška by se neměla pouštět do chovu,neboť nemoc přenáší dál.Stalo se mi,že ke mě docestovala už březí myška s mycoplasmou.Nemoc se většinou rozjede stresem z cesty.Myška pšíkavka u mě porodila,kojila starala se.A hle-čtrnácti denní mimčo začalo pšíkat a pak i ostatní.Nechala jsem je uspat.Asi tak
  13.12.2016 22:27Thórví
  Tinne: Ach, to mne mrzí...
  Tak já je mám jen na mazlení, čtyři holčiny, chov neplánuji a to ani v budoucnu.
  - - - - -
  Tinne: Tak jsem si vyhledala, co je ta myctoplasma zač a dost jsme se zděsila, to vypadá, že je to s myšinou beznadějné...
  13.12.2016 23:48Mafiamouse
  Thorvi - vklidu :) může to být myko to ale neznamená, že je to něco strašného, mám holčičky co myko mají, projevila jsem jim až po roce života a mají teď rok a půl a krom toho že vrkaj a cvakaj zuby jim nic není
  15.12.2016 00:40Raven
  Moje zkušenost s myko je taková, že nakažené zvíře může mít naprosto "normální" život, bez známek bolesti atd (ale to neni podmínka). Jediné kde se to výrazně projeví je imunita. Opravdu pak stačí málo (náhlá změna teploty, průvan,..) a myška s myko má poměrně malou šanci na uzdravení (výrazně menší než zdravá). S tím jdou ruku v ruce chronické zdravotní problémy. Ale jak jsem řekl, obvykle majitelé myšek s myko (krom chovatelů) ani neví, že zvíře nemocné je a případné vrkání /díky jeho zvuku/ považují za komunikaci nebo něco podobného.
  Rozhodně bych neplašil, ale zároveň určitě nepořizovat další myšky.
  Otázkou zůstává, zda se opravdu jedná o mykoplasmu. Má mnoho projevům, a opravdu těžko se identifikuje. Může se stejně tak dobře jednat o dříve zmíněnou vrozenou vadu nebo chronické onemocnění.
  15.12.2016 22:52Mafiamouse
  Přidány nové fotky:

  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2025

  <3
  16.12.2016 02:08Raven
  Mafi - Krasavci jak jinak :) Já budu mít nafoceno snad o víkendu. :)
  16.12.2016 16:52Brambi
  Mafi: Krásný ušáci :))))
  - - - - -
  Nááhodou, neplánuje tu někdo lha mimina do selfu? :)
  16.12.2016 21:28Mafiamouse
  Děkuji moc :3 uši mají po rodičích fakt super no :D zase jeden vrh, další už takový plachťáky mít nebude.

  Brambi - nene :/ už tady nemám vůbec nic point/self, všechny efka co byli čistí selfové s lh jsou pryč :)
  16.12.2016 22:05Dadli11
  Dobrý večer,
  mám takový dotaz. Minulý týden, asi ve středu když mamka ráno vstala, viděla že jedna z myšek leží natažená a nehýbe se. Druhá u ní seděla a celá se třásla. Mamka je pozorovala a nic se nedělo. Myslela si že je prostě konec a druhá ji oplakává. Po půl hodině se byla znova podívat a myšky běhali v klidu obě dvě po kleci, díky bohu! Každopádně nemohl to být třeba nějaký infarkt, jestli se to u myší teda vůbec může stát? Prý neležela jako normálně, schoulená, v klubíčku. Ležela úplně narovno na boku natažená, vůbec ne přirozeně jako při spánku. Jsem z toho trochu vyděšená, protože dneska ve zverimexu jsem jednu myšku nataženou ležet viděla a jsem si jistá že právě odcházela ze světa... Co to tedy mohlo být?
  16.12.2016 22:22Mafiamouse
  Dadli11 - pokud by to byl infarkt nebo mrtvička nejspíš by potom jen tak nevstala a nešla dál bez žádných následků, většinou zůstává myška nějak ochrnutá, nebo natáčí hlavičku, má horší koordinaci atd. podle toho co popisuješ, bych se spíš přikláněla k epilepsii (záchvatu), pokud je myška ze zverimexu s největší pravděpodobností je křížena mezi sourozenci a bude mít k vrozeným vadám predispozice. Nevím jak častá je epilepsie u myšek ale u potkanů bývá, proto si myslím, že to není vyloučitelné.
  Určitě ji sleduj, zvaž si ji v určitou denní dobu a dalších pár dní (týden cca) ji denně važ abys viděla jestli nejde váha dolů, pokud by šla tak k vetovi, většina lidí to nedělá a potom když už to jde vidět bývá většinou pozdě.

  Taky je možné že tak prostě ležela :D už jsem viděla všelijaké polohy spánku, třeba i kdy myšák usnul na zadních packách opřený o pítko :)
  16.12.2016 22:38Dadli11
  Mafiamouse - klepala se ta druhá. Ta natažená byla prostě natažená. Už jim je přes rok, tak snad by se nějaké vady projevily dříve. Fůů tak snad bude vše v pořádku. Zkusim jí tedy zvážit, ale vypadá naprosto fit, pochutnává si na všem a nejeví žádný známky nějakých následků. Každopádně děkuji za odpověď. Budu doufat, že jen tvrdě spinkala a o svou polohu se nezajímala :D
  16.12.2016 22:50Mafiamouse
  Dadli11 - problém u epileptického záchvatu je ten, že si každý představí hned křeče a zmítání na zemi, to jsou ale až ty nejtěžší případy, nic jiného krom tvrdého spánku a epi mě nenapadá :) není zač, pokud se to nebude opakovat a váha nepůjde dolů, tak si možná jen zdřímnula
  16.12.2016 22:59kaculka
  Ahoj dnes jsem u sebe doma chytla myšku a nemam srdce ji ublížit zatím ji mam v přepravce myslíte že by se dala chovat jako mazlicek placha není už na sebe necha i sáhnout jí i pije ale stále se snaží dostat ven myslíte že je dobrý nápad nechat si ji ??
  16.12.2016 23:14Raven
  kaculka - Pokud nemáš doma jiné hlodavce, které by myška mohla nakazit něčím z venku, asi bych přirozeně nic nenamítal. Až si trochu zvykne na kontakt, určitě ji vezmi na veterinu na odčervení (vnitřní i vnější parazity). Co se pokusů o útěk týče, myška byla zvyklá se pohybovat bez omezení tak nějakou dobu potrvá, než si to místo "přivlastní" a zvykne si na uzavřený prostor. Mělo by to trvat nanejvýš pár dní.
  16.12.2016 23:38Mafiamouse
  Kaculka, jak píše Raven, jinak dej ji někam kde je tma a ticho, zklidní jí to, pár dnů kdy bude v temnějším prostředí a budeš jí tam dávat jídlo, tak si za pár dnů zvykne a zklidní, potom můžeš přistoupit k ochočování.
  17.12.2016 15:05Denipeni
  Dadli11 - souhlasím s Mafii, myšky někdy volí ke spánku velmi zajímavé polohy :) určitě ji převažuj, ať hlídáš váhu, ale pokud baští a je vitální, mohlo by to být ok ;)

  Kaculka - tohle je věc názoru :) jako každé volné zvíře prožívá stres, když se jí najednou svět zmenší na "pár" centimetrů čtverečních. Ale než ji nějak "popravit", tak je lepší mazlení :) Holt na zimu se chtějí ohřát, tak se stahují do vnitřních prostor. Jinak souhlas s Raven.
  - - - - -
  Brambi - po novém roce dám k sobě Red a Choco, takže nějací selfíci budou ;)
  - - - - -
  Nové fotky Éčka
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2026 i Fka https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2027
  17.12.2016 18:08Brambi
  Denipeni: výborně, tak to už se na minča těším :)
  A Eliáš, ten je TOP (y)
  19.12.2016 19:35Tinne
  Veselé vánoce http://www.jpeg.cz/images/2016/12/19/zkBrF.jpg
  19.12.2016 21:04Raven
  Tinnie - děkujeme a za nás taky krásné vánoce :)
  21.12.2016 17:56Beranek
  Pod stromeček balík zdraví,
  vzácný poklad, jak se praví,
  lásku, štěstí, žádné hádky,
  spokojenost, hezké svátky,
  radost, úspěch, pevný krok
  a pak šťastný nový rok.
  Veselé vánoční svátky a úspěšný nový rok vám přejí naši myšáčci, myšičky a jejich panička!
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2028
  21.12.2016 19:46Dadli11
  Tak i my vám přeje šťastné a veselé vánoce! Hodně dárečků, pohody, úsměvů :) A i do nového roku jen to nejlepší! :)
  http://img.kralici.com/mysky/alba/08d429d9eea510f0c21d.jpg
  21.12.2016 22:28Raven
  Tak za Relianťáky přejeme s Hexou taky pěkný vánočky všem! :)
  https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2030
  29.12.2016 18:31Denipeni
  Na přelomu leden/únor bude možné doručení myšek za symbolickou cenu na trase Ostrava - F-M - Olomouc - Moravská Třebová - Pardubice - Přelouč. Eventuálně přilehlá města. ;) Máme posledních pár volných strakáčků, splashed a SSP saténových klučíků :)
  29.12.2016 20:04Raven
  Deni - šupej s tim do inzerce ;) a nějaká Praha by tam nebyla? :D
  29.12.2016 22:43Denipeni
  Raven: už tam šupu, nějak mě to nenapadlo, zase :D
  - - - - -
  Pro nás končí svět u Pardubic :D zatím :D
  29.12.2016 23:52Mafiamouse
  :D Doufám že to bude v nějaké ozumné době kdy budu moct do Olmu, když tam nevedete ani Brno :(
  30.12.2016 00:55Brambi
  Já musím pochlubit s kudrnáčky i tady jinak to nejde, jsem z nich nadšená :D https://www.kralici.cz/mysky/alba.asp?a=2031
  30.12.2016 07:59Raven
  Brambi - Jsou fufatý. Doufám. že jim ty kudrlinky vydrží.
  Mafi - Já zas plánuju jen tu Ostravu, ale možná by se to dalo nějak udělat. Jakože bych osobně jel. Popř. paní Machačová jezdí hodně tyhle trasy.

  PS: Princezny, krom toho, že si budete muset užít silvestra i za mě... Ležím/sedím doma s vy**** kotníkem, takže případné reklamace ohledně obsahu fóra a pod. prosím do SZ jako vždy. Už bych tu měl zas něco udělat :D
  30.12.2016 12:25Brambi
  Raven- zatím jim drží, kdyby ne, mám kulmu :D :D