Osmák deguPořizujeme osmákyBydleníNemociVeteriny

 JídelníčekZvukyRozmnožováníZajímavosti

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy


E-mail

Diskuze


Ostatní diskuze na králíci.cz

Hledá nový domov!


Přezdívka Heslo (pro registrované)
   
nápověda | registrace | zobrazit jen důležité příspěvky  


Info

Martin - 24.11.2021 20:13
Dobrý den chtěl by sem se zeptat jestli Osmáci když jdou spát tak leží na sobě a ten který je dole tak má na krku lysinu a jak tomu zabráníte aby se mu ta lysina nezvětčovala.Děkuji za odpověď(jsi to kluci).

Torka - 2.8.2021 10:08
Ahojky, jak jsou na tom osmaci s jogurtem?

ugvnb jhv - 10.4.2021 19:15
čauko, mužou osmáci řeřichu? nikde jsem to nenasla...

Václav - 16.3.2021 16:29
Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat jakou klec by jste mě doporučila pro tři osmáky?
předem děkuji

VikyVal - 16.1.2021 17:12
Všem moc děkuji za rady, luky už mám ochočené a jsem za ně neskutečně ráda

Bulinka - 9.1.2021 00:48
VikyVal já je ochočuju tak, že je uplácím domácími mlskami.Jestli máš zájem pošlu recept,a hlavně na ně pořád mluvím, hladím je, škrabkám, chytám atd. Oni si pak zvyknou na můj hlas a dokonce můj osmáček slyší i na jméno, opravdu přiběhne na zavolání, je to užasné, ale mám ho od malinká, pouštím ho po pokoji, zavolám zoubku a přiběhne. Ale jeho tatínka sem si koupila ročního a strašně se bál, ale ochočil se, trvalo to přes půl roku, ale ochočil se, celkově osmáček se hůř ochočí jak třeba potkánek, ten je ochočený do týdne. A z vlastní zkušenosti vím, že osmáčí kluci se ochočí mnohem rychleji jak holky. Pž holky sou nedůvěřivější od přírody, pž jsou maminky, Ale taky se ochočí, chce to jen čas a trpělivost. Když mám mimča, tak je pořád mazlim aby už byli zvyklí na lidský kontakt, tet mám právě poslední kluky kdyby byl zájem. A už si berou z ruky, nechají se pohladit, vylezou na ruku, jsou skvělí. A ty je máš od 6týdnů nebo jak byli stáří, když sis je brala, a máš holky nebo kluky? Moji osmáčci taky nespí v domečku spí rádi na sobě na patře, tam mají kožešinku, tak to se jim líbí velmi, nebo zase tet co mám dva nové kluky, tak ti zase rádi spí v kapuci od zimní bundy, záleží i na jedinci. No a s tím wc oni sou také prasátka trošku, já sem je na WC neučila, ale potkánek se učí tak, že do rohu který je nejvíc pomočený, dáš misku a vysbíráš všechny bobky. Z domečku, prostě z celé klece a dáš do wc, to děláš několikrát denně, a ještě tam dáš i pomočenou hadýrku, nebo ubrousek.A když vidíš že dělá potřebu dej ho na WC a odměn ho mlskou. Držím palce ať ti to vše vyjde. A doufám že ti mé rady aspoň trochu pomůžou

Gven - 4.1.2021 23:14
VikyVal
Tam kde si osmak ľahne sa cíti bezpečne resp. on uznal za vhodné že je to bezpečné a pohodlné miesto preňho alebo pre jeho spoločníkov. Toto ich rozhodnutie by som nijak nemenila...my sme mali dve domčeky a tiež našli si miesto pod skríženými vetvami kde ďalej pokračovalo poschodie. Rukami mi bolo ťažšie sa dostať k ich hniezdu a to im vyhovuje. Každý chce mať miesto len pre seba svoje vlastné útočisko. Vyprázdňovanie zrejme nijako nezmeníte. Nato sú skôr vhodné pieskomily ktoré su cistotnejsie same o sebe ... A vykonavaju potreby na jednom mieste.
Čo sa týka ochočovania ja som na svoje nové prírastky nikdy netlačila keď to trvalo 3 mesiace tak sme to vydržali žiadne prudké pohyby treba snimi komunikovať naučiť na zvuk po ktorom dostanu maškrtu z vašej ruky možno to tak nebude vyzerať no oni citia vaš pach ktorý im núka jedlo..
Ak Vám niečo z toho trošku pomohlo som rada

Majiteľovi tejto stránky patrí môj obdiv pekné rozpísané do podrobna nemám žiaľ prečítané úplne všetko ale zatiaľ to vyzerá super

Osmak - 2.1.2021 21:32
Ja by som ich ochočil a následne naučil chodiť na wc takto : zoberte znečistenu podstieľku a dajte ju do wc potom ich tam dajte nech si to očuchajú a ak sa tam vykakajú , vycikajú odmeňte a potom ak sa tam opäť vykakajú opäť odmeňte atď...

VikyVal - 29.12.2020 22:33
Prosím vás o radu. Osmáčky máme teprve krátce, ale nechápou, že mají spát v domečku a pak spí tak různě v kleci... A taky čůrají a bobkujou všude možně, a ráda bych, aby to bylo jen jedno místo. Dokáže mi někdo poradit?
A taky jsme ve fázi ochočování, jak jste postupovali, aby vám osmák sám vlezl na ruku, aby se nebál, případně přišel na zavolání?
Děkuji za odpovědi :)
Archív diskuze | Alba uživatelů