Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Zkušenosti s konkrétními veterináři

Pokud chcete přispět i vy svými zkušenostmi, návod naleznete na konci této stránky.

Benešov
Brno

Břeclav
Čelákovice
Česká Lípa
České Budějovice
Čáslav
Děčín
Frýdek-Místek
Havířov
Havlíčkův Brod
Hodonín
Holice
Hradec Králové
Humpolec
Cheb
Chlumec nad Cidlinou
Chomutov
Chrudim
Jablonec nad Nisou
Jaroměř
Jihlava
Karlovy Vary
Kladno
Králíky (Ústí nad Orlicí)
Krnov
Liberec
Litoměřice
Litomyšl
Mariánské Lázně
Mladá Boleslav
Mohelnice
Most
Nymburk
Olomouc
Opava
Ostrava
Ostrov nad Ohří
Pardubice
Plzeň
Praha
Prostějov
Přerov
Roudnice nad Labem
Slavkov u Brna
Suchdol nad Lužnicí
Šternberk
Teplice
Trutnov
Uhlířské Janovice
Uherské Hradiště
Ústí nad Labem
Veselí nad Lužnicí
Vlašim
Zábřeh
Zlín

Znojmo
Žamberk
Žďár nad Sázavou

SLOVENSKO

Bratislava
Trnava
Žilina

 V případě hledání ohlasů na konkrétního veterináře, doporučujeme použít vyhledávání na stránce prohlížeče a zkusit vyhledat jméno veterináře či kliniky.

Jihlava

 

 • MVDr. Zdeněk Novák - Sv. Čecha, Jihlava
  !Pozor na něj, jednomu králíčkovi už ublížil a nemá obecně moc dobrou pověst i pro ostatní zvířátka.! • Skvělej veterinář, kam chodí skoro celá Jihlava a nejen ta, je: MVDr. Michael Horský - R. Havelky, Jihlava (je veterinářem i v Jihlavské ZOO a tak zvířátkům moc rozumí)

   
 • MVDr. Přemysl Tvarůžek - Lipová, Jihlava - sem chodí docela hodně lidí a chválí si ho.

   
 • MVDr. Libor Okřina - Telečská, Jihlava - Tento mladý doktor je sympatický, je vidět, že má dobrý vztah ke zvířátkům. (Po první návštěvě)
   


Mladá Boleslav

 

 • Veterinární klinika Salvus
  Mládežnická 1340, Mladá Boleslav, tel.: 326 731 757326 731 757
  Lékaři se tu střídají, provoz je nepřetržitý. Od 20.00 do 8.00 ve všední dny, víkendy a svátky celé - pohotovost (150,- Kč příplatek navíc).


Plzeň

 

 • Myslím, že kdybych o Dr. Caltové věděla dříve, tak by můj králíček ještě možná žil. Ale už je to pryč a jsem moc ráda, že pomohla tomu mému (novému) drobečkovi. Je to taková vědátorka, je mladá a je na ní vidět, jak zvířata miluje. Ta nová zvěrolékařka se jmenuje Dr. Dagmar Caltová, ordinace - Barakova 56, Plzeň - konečná tramvaje č. 2. na Svetovaru. Tel: 377446814.

 • No a ta klinika, kde se jim to nějak nepovedlo - Kleislova ulice (přesně nevím číslo). Je to na Roudné. Na této klinice mi dali mastičku a neinformovali mě o nebezpečí, které hrozí králíčkovi po perorálním užití. Zde mi před necelými dvěma měsíci zemřel předchozí králíček. Předávkovali ho medikamenty. Také jsem se doslechla, že tam lidé pořád chodí se zvířátkama třeba tři týdny na "nějaké" injekce a výsledky nejsou žádné. Vím, že se musí nějak uživit, ale někdy mi připadá, že je to na úkor zdraví našich mazlíčků. Nejsou tam určitě špatní doktoři, ale je vidět, že se nejvíce věnují pejskům. Nechci je zase úplně odsoudit, ale s králíčkama raději k té Dr. Caltové.

 • Ráda bych se připojila ke komentáři veterinární kliniky nacházející se v Plzni v Kleisslově ulici. Mohu potvrdit, že se zde léčí asi opravdu jen pro zisk. Alespoň taková je i má zkušenost. Měsíc mi zde léčili psa (kterého mimo jiné zbytečně operovali). Operace se nezdařila, ale i přesto jsme s chudinkou pejskem den co den jezdili na "nějaké injekce", které stály "majlant" a byly naprosto k ničemu. Navštívili jsme proto Dr. Svatoše, který ordinuje v Plzni Lobzích a ten skoro přesně určil, že psovi zbývá nanejvýše týden života :((. Nebylo by mi líto obětovat peníze za uzdravení kteréhokoli z mých zvířat, ale pokud není naděje na vyléčení a zvíře trpí evidentně velkými bolestmi, raději bych nechala jeho bolest ukončit uspáním. (Personál oné vet. kliniky v Kleis. ul. stropil velký humbuk a zostudil mě do NElidí a necitů, že bych prý byla ochotna nechat utratit psa, který dle nich má šanci na uzdravení (ale podle názorů ostatních veterinářů i mě samotné jako jeho majitele, je nevyléčitelně nemocný a opravdu velmi trpí.) Je mi velmi smutno nad tímto faktem. Nad faktem, že jsou mezi námi tací, kteří vydělávají peníze prodlužováním utrpení ubohých zvířátek. Snad je toto pouhá výjimka a ostatní vet. kliniky jsou natolik eticky na výši, že se snaží svým pacientům pomáhat a neprodlužují zbytečně jejich bolest za účelem zisku...

 • Ráda bych se veterinářů v Plzni, Kleisslova ulice, zastala. Chodíme k nim se svým malým zveřincem čítajícím mimo jiné i morčata a králíčka. Je jasné, že někdy se nezdaří zvířátko vyléčit i při sebevětší péči, avšak z vlastní zkušenosti mohu říci, že všichni veterináři i veterinářka z oné kliniky se snažili myslím ze všech sil zvířátku pomoci. Myslím, že není na místě je obviňovat z toho, že léčbu schválně protahují a ještě k tomu z finančních důvodů. Mě se mnohokrát stalo, že jsem k nim dorazila nedostatečně finančně vybavena a nikdy z toho problém nedělali. Také se mi velmi líbí jejich láskyplný přístup k malým zvířecím pacientům. Zejména pan doktor Chaloupka, či ona mladá paní veterinářka (nevím jak se jmenuje) se zvířátky mluví a člověk by si kolikrát přál, aby se stejně chovali i lidští lékaři :) Na závěr bych ráda upozornila majitele zvířátek, že v některých případech (samozřejmě neříkám, že se jedná o případy zde zveřejněné) si za neúspěšnou léčbu mohou sami majitelé. Šáhněme si do svědomí, skutečně svému zvířátku poskytujeme takové podmínky, jaké vyžaduje? Skutečně jsme s návštěvou lékaře neotáleli příliš? Protože ani veterináři nemohou při vší snaze dělat zázraky.

 • připojuji se ke stížnostem k veterinární klinice v Plzni-Kleisslově ulici. Chovali jsme doma kdysi morče, které trpělo na roztoče. Jako první jsme vyhledali právě tuto kliniku. 1.) Podali nám sprej - Frontline, údajně na psy.. Nezabral.. Poté nám doporučili, abychom si jej zakoupili sami, že léčbu aplikovat nebudou. Vyhledali jsme proto jiného veterináře.. Druhým veterinářem se stal obvodní veterinář v Kaznějově, který nejen že pokaždé morčeti pomohl, ale dokonce jej vyléčil, dával léčbu na doma a peníze chtěl jen málokdy.. Nakonec morče zemřelo na stáří... Kdybychom nepřestoupili k panu doktorovi, dostávali bychom silnou léčbu která více škodí než pomáhá a morče by nám zemřelo dřív..

   
 • Reakce veteriny v Kleislove ulici:
  Dobrý den všem,
  sice neradi, ale dozvěděli jsme se od známých, že zde někteří chovatelé prezentují negativní skušenosti s naším pracovištěm. Uvítali bychom, kdyby jsme se mohli vyjádřit ke konkrétním zde diskutovaným případům - protože se nám trochu zdá, že je zde kritika podávána poněkud jednostranně. Pokud má dotyčný nebo dotyčná zájem nechť se ozve a můžeme osobně nebo na těchto stránkách daný problém probrat. Dovolím si ještě podotknout, že nedáváme ,,nějaké injekce", ale vše má majitel konkrétně vypsáno v kartě - denním záznamu i na účtě. za vet. kliniku v Kleislově 7 dr. Chaloupka M. veterinakz@volny.cz

 • Mám také výborné zkušenosti s paní MVDr. Dagmar Caltovou. Ta ale bohužel před 2lety odešla na mateřskou dovolenou. Velmi jsme potom váhala, kam budu se svými zvířátky chodit. Vyzkoušela jsem několik veterinářů v Plzni. Nakonec se nejlépe osvědčil pan MVDr. Zahrádka. Sídlí v ulici Baráková na Slovanech (je v ordinaci po paní Caltové). Ke každému pacientovi má skvělý přístup, snaží se zvířátkům pomáhat do poslední chvíle. Rozhodně svou práci dělá s láskou a ne pouze pro peníze. Dále také mohu doporučit kliniku v Lobzích, pana MVDr. Bohma. Mají ordinace vybavené specializovanými přístroji, každý veterinář má svou specializaci.
  Šárka Škopková

 

 • Bohužel ač nerada musím se též připojit k negativním komentářům veterinární kliniky v Plzni v Kleisslově ulici. Předem bych ráda upozornila, že ne všechny veterináře z této kliniky lze házet do jednoho pytle, ale bohužel se zde střídají a tak člověk nikdy neví, na jakého z nich se tam zrovna natrefí. Najdou se mezi nimi i tací, kteří jsou velmi schopní, slušní, milí a chovají se ke zvířátku velmi pěkně. Prvním příkladem, který bych chtěla uvést je stříhání drápků.
  Při první návštěvě této kliniky mi bylo účtováno 50,- Kč, které bych opomenula v případě, že by se veterinář trefil a nezkrátil 3 z drápků natolik, že králíčkovi tekla krev. Následně mu to bylo ošetřeno nějakou zelenou dezinfekcí a jelikož jsem nedostala ani nějaký tamponek na utření dostala se mi ta zelená dezinfekce na kalhoty a bohužel mi je nenávratně zničila, to mě ale opravdu tak nemrzelo jako to, že se pan veterinář 3x nestrefil!
  Při dalším stříhání drápků se jiný z vetrinářů netrefil a to dvakrát a opět mi byl účtován ten samý poplatek s tím, že králíčkovi to ani neošetřil tou dezinfekcí a nedostala jsem na to ani účtenku.
  Na další návštěvě bylo stříhání drápků v pořádku a dokonce i zdarma s tím, že o nic nejde a že snad ani nelze za 10 vteřin práce něco počítat, jak mi bylo řečeno. Jelikož chovám králíčky už 9 let, naučila jsem se jim stříhat drápky sama a nikdy se mi zatím nestalo, že by se mi to nepovedlo. Další příkladem jsou dost nasazené ceny za očkování, ale jsme ve městě, je tu konkurence a i veterinář se musí nějak uživit, že?
  K dalšímu příkladu nespokojenosti bych ráda uvedla, že moje králičí samička po porodu postupně ochrnula na zadní nohy a byla léčena tak, že jí byly píchány nějaké velmi drahé vitámínové injekce na podporu svalstva a proto, že jsem jí velmi milovala a její stav se jí stále nezlepšoval spíš naopak, vyhledala jsem pomoc jiného veterináře, a protože ve mně panovala nedůvěra plynoucí z předchozího zažitku, vyhledala jsem ještě jednu veterinářku a oba se shodli nezávisle na sobě, že jedná o něco podobného jako je u člověka výhřez plotýnky a že se to u zakrslých králíčku po porodu stává a je to neléčitelné.

  Ted po přečtení i jiných odkazů se mnou stále cloumá myšlenka, jestli opravdu léčí zvířátka a nebo je to opravdu jen za účelem zisku... Myslím si, že té kritiky už bylo dost, proto bych chtěla na závěr pochválit pana doktora Chaloupku, který je opravdu dobrý, ale především pro koně.
  (mail 4.3.2008 Nikol) 
 • Bohužel musím souhlasit s názorem, že MVDr. Mužík má pobuřující názory a králíčkům nerozumí. Měli jsme nádherného zakr. králíčka – beránka činčilový strakáček. Byl to králíček s velkým apetitem a chutí do života. Dlouho jsme váhali s kastrací. Na klinice nás ujišťovali, že je to banální zákrok. Králíčka jsme předali k zákroku ve čtvrtek s tím, že jsem byla domluvena se sestrou, která nás objednávala, že operovat bude MVDr. Karel Böhm – tomu důvěřuji. Snad kdyby ho operoval, tak by se nestalo takové neštěstí. To, že nebyl operován tímto doktorem jsme se dozvěděli, až když jsme si pro našeho ušáčka přijeli. To jsme ještě netušili,co bude následovat. Večer po zákroku se najedl jako jindy a napil. V pátek jedl méně, než jindy a  i méně pil. Dostal jablíčko, aby dohnal nedostatek. V sobotu nejedl a ani nepil, více odpočíval a nebyl tak teploučký, jako dříve. V neděli jsme po ránu vyrazili hned na kliniku, že králíček nejí ani nepije. MVDr. Mužík vzal králíčka za kůži, podíval se na něj a řekl, že je v pořádku. Ale my jsme mu říkali, že to přece není v pořádku, když den nejí a nepije a zvlášť, když je po operaci. Že by to mohlo znamenat něco špatného. Nic méně po chvilce jsme opustili ordinaci s tím, že je maličký O.K. V pondělí nepil, nejedl a byl zcela apatický. Volala jsem na kliniku, kde sestra byla celkem dost neochotná, a že když jsou s ním takové problémy, že ho tedy utratí. To už jsme začali být pobouření, že ani nemají snahu mu pomoci. Byl nám tak k telefonu předám doktor, shodou okolností opět MVDr. Mužík. Měli jsme pocit, že ho hodně otravujeme. Nepříjemným hlasem řekl, že na „ králíkovi „ nic neshledal, a že když se nám to nelíbí, že mu máme změřit teplotu, kterou ani on sám den předtím nezměřil. Také, že mu můžeme zkusit dát pít přes inj. stříkačku, ale to už jsme dělali, než nám to milostivě doporučil. To se nám už přestalo líbit, a tak jsme začali hledat informace na internetu a našli tyto stránky. Když jsme si přečetli o Mužikovi, tušili jsme, že je zle. Našli jsme zde alespoň kapku naděje - kontakt na MVDr. Caltovou a jeli. Bohužel pan doktor Zahrádka (kde sídlí i paní doktorka) nám řekl, že paní doktorka je MD. Tak jsme jeli na kliniku a bohužel s živým ušáčkem nedojeli.

  A co se vůbec stalo : 1/ domluva se setrou ke konkrétnímu doktorovi selhala, 2/ tragický nezájem prohlednout a pomoci němé tváři, zvlášť když je po operaci, 3/ výsledek pitvy prokázal pochybení při operaci - akutní peritonitis – sepse, pooperační infekce. 4/ myslím, že mu byly podány dle internetových informací zbytečně nevhodná antibiotika určená pro prasata skot. Teď vím, že existuje celá řada daleko vhodnějších léku přímo pro králíčky a podobně malá zvířátka.

  Na těchto stránkách jsme se po tom všem dočetli, že je nemožné, aby králíček tak dlouho nepil a nejedl. Že se musí zajistit rehydratace apod.. Víme, že kvůli této vnitřní záležitosti, by stejnak náš miláček umřel, ale snaha mu pomoc nebyla od MVDr. Mužíka ŽÁDNÁ. Kdyby se pan doktor snažil a ověřil možné komplikace, nemusel se tak dlouho trápit a umírat v takovém stavu. Nechápeme to !!! O tom, že MVDr. Mužík neléčí s láskou, ale asi dle nálady, jsme se dozvěděli poté od spousty lidí, co mají pejsky, králíčky atd.

  Tato klinika patří určitě  z hlediska vybavení mezi nejlepší v Plzni, jen je škoda, že tam pracuje takový člověk jako je MVDr. Mužík, a že MVDr. K. Böhmovi kazí pověst. Dříve jsem měla na doktora Mužíka lepší názor, velmi mě zklamal.

  Zvířátka nám nedokáží říct jako lidé, kde je bolí a jak moc. Proto se bohužel „občas stane, že je veterinář bezradný. A také je pochopitelné, že jako každý doktor má svojí specializaci, tak i veterinář by měl uznat, kde si není zcela jistý a doporučit majitele zvířátka k takovému, který již zkušenosti má.
  (mail 21.1. 2010)
   
 • Chtěli bychom se podělit hlavně se zkušenostmi s vetrinární ordinací StarVet ve Starém Plzenci ( http://starvet.cz/ ), i když tenhle příspěvek shrnuje celkem zkušenosti s třemi klinikami. Jelikož nám naše králinda asi 3 dny skoro vůbec nepapala a nebobkovala, navštívili 1.12. veterináře u nás v Domažlicích. Ten králindu prohmatal a řekl, že má úplně plná střeva, že to z ní nejde ven a máme jí dávat stolní olej, aby ji protáhl. Tak jsme mu důvěřovali ( bohužel jsem ještě neznal tenhle web ) a olej dali večer a druhý den ráno. Bohužel vše pořád stejné. Když přišel syn odpoledne domů, králinda ležela v bedýnce, celá se třásla a občas trochu kňučela. Proto jsme ihned jeli rychle do nejbližší ( mojí známou doporučené ) veterinární kliniky v Klatovech. Tam byla moc příjemná paní doktorka, která hned říkala, že králíček musí být dokrmován ( prodala nám i Rodicare ), jinak že se mu zabrzdí trávení. Vyšetřila mu kukátkem pusinku a konstatovala, že problém je v aftách na čelisti a píchla mu léky na trávení a ATB a že v sobotu máme přijet na další dávku léků. Odjížděli jsme v klidu, že to snad bude OK. Ale bohužel nebylo. Nedalo mi to a hledal jsem na netu a objevil tyhle úžasné stránky. Po napsání problému do diskuze mi bohužel uživatelka Monakuč ( moc jí za to děkuji ) napsala ( a poslala i příbalový leták a odkaz na varování ), že ty podaná antibiotika můžou být pro králíky smrtelná a neměli by se jim dávat a zmínila se o klinice ve Starém Plzenci. Ihned jsme ( byla sobota večer ) MVDr. Pokornému zavolali, byl moc ochotný poradit i po telefonu, řekl co a jak máme dělat, hlídat a domluvili se na schůzce v pondělí ( v případě komplikací i o víkendu ). V pondělí řekl, že kukátkem co použili v Klatovech většinou 50% komplikací v pusince stejně nelze odhalit a proto ji uspal a udělal RTG. A diagnóza nakonec byly háčky na zubech a od nich rozdrásaný jazyk. Háčky obrousil, nasadil správné léky a dal léky na doma ( dokonce nám je i 2x poslal poštou, abychom nemuseli těch 60 km jezdit ). Králíček začal sice papat asi až po měsíci dokrmování, ale teď už krásně baští ( bohužel se při dorůstání zubů pravidelnému obrušování zubů asi nevyhneme ). Závěr: Veterinární klinika v Klatovech je určitě dobrá, bohužel asi ne moc specializovaná na králíčky – proto určitě v Plzeňském kraji doporučuji zajet do Starého Plzence, kde MVDr. Pokorný přistupuje ke králíčkům jako k plnohodnotným domácím mazlíčkům, ušákům rozumí a byl vždy ochoten pomoct ( je i externím veterinářem ZOO Plzeň ).
  Ludva10 (01/2011)
   
 • Chtěl bych ještě napsat další velkou zkušenost s veterinární ordinací ve Starém Plzenci (hlavně s MVDr. Pokorným). Po dlouhém rozhodování pro a proti (kvůli jistým rizikům při kastraci) jsme se nakonec rozhodli pro kastraci naší samičky Amandy (https://www.kralici.cz/alba.asp?a=19359). Vše proběhlo úplně bez problémů, pooperační problémy žádné. Rozhodně nás ale hned po operaci překvapila krásná malá „ jizvička“, kdy rána byla šita vnitřními stehy a proto nebyla skoro vidět a hlavně tam nehrozilo nějaké velké riziko vytrhání stehů a infekce. Po měsíci byla jizva skoro zahojená a téměř neviditelná. Takže i po této zkušenosti (a i předchozích jiných návštěvách) určitě doporučuji tuto ordinaci, kde jsou veterináři, kteří králíčkům rozumí a jsou ke zvířátkům (a i králíčkům) a jejich majitelům moc přátelští a ochotní a určitě vědí, co dělají a králíčkům určitě rozumí. A MVDr. Pokorný (jinému veterináři z ordinace jsme zatím nikdy nevolali) je moc ochotný kdykoliv poradit a pomoct i po telefonu. Takže v Plzeňském kraji tuto ordinaci moc doporučuji (my jezdíme až z 60km vzdálených Domažlic).
  Další naše kladná zkušenost s MVDr. Pokorným při kastraci naší další králindy Sofinky v albu - https://www.kralici.cz/alba.asp?a=23164
  Ludva10 (01/2012), (02/2014)
   
 • Chtěla bych se připojit k hodnocení veterinářů. Bohužel negativnímu hodnocení a to konkrétně ke klinice pana MvDr. Rumla, Komenského 17. Na jeho obranu nemám zkušenosti přímo s ním, ale s paní veterinářkou, jejíž jméno neznám :(
  Jenomže nevíte, kterého veterináře v ordinaci "zachytíte". Veterinu jsem nijak nehledala, v té době jsem jí měla téměř před domem. A to byla určitě chyba, stejně jako to, že jsem neznala tyto stránky. Poprvé jsem tam šla s želvičkou. Byla nastydlá ( u želv je hodně nebezpečný zápal plic, proto jsem tam šla okamžitě po prvním příznaku). Bylo mi doporučeno dát ji do suchého písku bez vody a nechat ohřívat. Upozorňuji, že je to vodní želva, která delší dobu bez vody být nemůže. Také se jí snažili do tlamičky strčit injekční stříkačku s nějakou výživou. A to na suchu, přímo na veterině.
  Nevím, jak nemohli vědět, že želva na suchu nic spolknout nemůže - a hlavně NESMÍ. Když jsem měla jít s králíčkem na očkování, abych ho netrápila dlouhou cestou, šla jsem zase na tuto kliniku. Co se na očkování dá zkazit, říkala jsem si cestou. Jenomže náš králíček je vždycky vystrašený, když je v cizím prostředí. Paní doktorce to ale bylo zjevně uplně jedno. Králíčka drapla a přitlačila k podložce. Ten se snažil utéct a jak se bránil tělíčko si otočil bříškem nahoru, avšak doktorka jeho hlavičku na podložce stále pevně držela v nezměněné poloze. To jsem řekla ať povolí a on ke mě okamžitě přišel. Pak udělala to samé znovu, králíček se jí ale vysmekl a seskočil ze stolu a utekl do vedlejší místnosti a nahlas vřískal. Strašně se bál a já také, o něj. Navíc mají ceny opravdu strašně vysoké, což by nevadilo, kdyby zajišťovali kvalitní péči a přístup.
  Ája - mail (09/2011)

 • Chtěla bych přidat zkušenost s veterinami v Plzni. Máme králindu necelé 3 roky. Od roku měla problémy se slzením očí a pak téměř každodenní průjem. Na veterině RPVET nám řekli že oči má špatné od podestýlky, nebo že má alergii na seno. A průjem od špatného krmení, doporučili nám vynechat čerstvé krmení a granulky a dávat jen seno a suchý chléb!! Králinda se v problémech patlala dál a já hledala jiného veta. Tady jsem našla dr. Zahrádku. Působil věrohodně - problémy s průjmem má od přemnožených tyčinek ve střívkách. Tak jsme dostali injekci na podporu trávení, doporučená probiotika a jelo se domů. Trochu se to zlepšilo, ale jen dočasně. Chci Baru nechat vykastrovat a tak jsem váhala - když není pořád uplně v pořádku, jestli operaci risknout. A přišla záchrana.
 • Tady na stránkách mi Monika poradila veterinu ve Starém Plzenci. S dr. Pokorným jsem se telef. domluvila na kastraci, ale při prohlídce nám pan doktor řekl že mu přijde že není v pořádku a popsané problémy jsou od zoubků. V narkoze udělali prohlídku zubů a rtg. a zjistil že jí přerůstají kořeny a že má hroty na stoličkách. Zoubky Barušce zbrousil, pročistil oční kanálky od kterých měla špatná očička, napsal nám dietku a světe div se- Baruška je po 2 letech bez průjmu. Konečně jsme našli v Plzni veta, který rozumí i králíčkům.
  Jajča (02/2011)

 • Chtěla bych se svámi podělit o své pozitivní zkušenosti s MVDr. Janem Pokorným ze Starého Plzence. Kastroval mé dva samečky a vše dopadlo na 100%, před kastrací nám vše vysvětlil co se týče zákroku, zásahu do organismu a následné péče. Udělal nám i názornou ukázku jak podávat léky a jak bezpečně zkontrolovat rány aniž by se králíček zranil. Je velice ochotný a vždy nám odpoví na naše otázky (a že jich neni málo). Když sme měli podezření, že se děje něco s naší samičkou protože hubla ihned nás objednal na následující den a pečlivě ji celou zkontroloval, uděla rozbor bobků, odběr krve a prohlédl částečně dutinu ústní. Problém byl s přerůstáním stoliček. Také sme s ním prokonzultovali ochranu králíčků proti klíšťatům a bylo nám řečeno, že je lepší nepoužívat žádné chem. připravky (Advantix apod.) protože i u takových připravků hrozí otrava králíčka a poradil nám babské rady, které ušákum nijak nemohou ublížit. Když sem ze zvědavosti volala kvůli klíšťatům na veterinární kliniku Kleisslova v Plzni bylo mi doporučeno použít sprej Frontline, že ho i paní doktroka používá na své králíčky doma takže i zde je vidět že králíkům nerozumí dostatečně.
  Grenadina - mail (06/2012)

 • Chtěla bych se zastat veterinární kliniky RPVET v Plzni. Chodím tam s králíčkem od té doby, co byl maličký, vždy tam byli velmi ochotní a příjemní. Jednou mi trochu kýchal a já asi v 10 večer panu doktorovi volala, a on mi ochotně vysvětlil, že mám sledovat, jestli králíčkovi neteče z nosu a pokud by se něco zhoršovalo, mám zavolat a on přijede. Chodíme tam každý měsíc na drápky, sestřička je vždy ostříhá během chvíle, ani jednou se nám nestalo, že by se netrefila nebo Damonka stříhla. Když jedeme na očkování, dělají mu i kompletní "servis" - zváží, zkontrolují zoubky i uši, zkrátka všechno. Ani čekací doba není dlouhá a vždy se ke králíčkovi chovají moc hezky, mluví na něj, pohladí... Připouštím, že patří k dražším v Plzni, ale za zdraví mého miláčka si ráda připlatím. Takže za sebe můžu RPVET jen doporučit!
  TP (09/2013)
 • Mám výbornou (sice ne přímo osobní) zkušennost s veterinární ordinací ve Starém Plzenci, konkrétně s panem MVDr Janem Pokorným, který nám byl doporučen. Náš malý králíček byl celý den v pohodě, najednou večer se u něj objevili hrozné křeče a apatie a těžce dýchal. Obvolali jsme několi veterin v okolí Klatov, ale nikdo z veterinářů zrovna nemohl. Byl nám doporučen právě pan Pokorný, který se prý specializuje na králíky a podobná zvířata. Když jsme mu popsali příznaky, ochotně se nám snažil poradit a nabídl, že můžeme klidně přijet, že měl sice jiné plány, ale že je zruší. Chtěl vědět, co měl maličký za antibiotika (na kokcidózu, týden před tím) a snažil se zatím vyhledat o nich co nejvíc informací, jestli by to nemohl být vedlejší příznak. Králíčka jsme bohužel nezachránili, nestlihli jsme k veterináři dojet, ale byl stále přítomný na telefonu a i když jsme mu volali, že už je pozdě, tak se dále vyptával a snažil se nám alespoň po telefonu objasnit, co to pravděpodobně mohlo způsobit. Cítili jsme z jeho strany účast a podporu.
  pí.Hucová - mail (11/2013)
 • MVDr. Jan Pokorný - z ordinace jsem odcházela s oddydech a klidným srdcem. Pan Pokorný vše dopodrobna vysvětlil, ukázal a poradil. Předtím jsem byla s ušáčkem u pana Zahrádky, neprovedl, žádná podrobná vyšetření, neudělal rozbor na kokcidiozu, jen mi ušáka naočkoval. U Pana Pokorného se mi líbil každý jeho postup a hlavně každou radu co mi dal si beru opravdu k srdci. Všem vřele doporučuji navštívit pana MVDr. Jan Pokorného ve Starém Plzenci, myslím si, že když máte něco s ušáčkem je rozhodně lepší jít opravdu k někomu, kdo tomu rozumí, a věřím, že budete spokojeni s návštěvou, stejně jako já !!!!!! Obrovská pochvala.
  Makynka (07/2014)
   
 • Chtěla bych se také podělit o zkušenosti s veterinářkou MVDr. Dagmar Caltovou z Plzně. Na stránkách tady s ní čtu samou chválu, ale já mám bohužel opačné zkušenosti a nejsem sama. Mému králíčkovi špatně zbrousila zoubky, následkem toho nemohl vůbec jíst, protože mu je zarovnala s dásní, neukázala mi, jak ho správně krmit a dávat mu pít, když sám nemohl. Snažila jsem se ho tedy (na její doporučení) krmit obyčejnou injekční stříkačkou. Bohužel množství vody a potravy, které mi paní doktorka předepsala vůbec nestačilo a králíček stále hubnul a sám nejedl. Chodila jsem k ní snad každý den, nijak ho neprohlížela, vždy mu jen dala 6-8 injekcí a poslala nás domů (za injekce jsem dala něco přes 5000 kč). Tvrdila mi, že když králíček zhubnul ze 3kg na necelé 2kg, tak se nic neděje, že to je ještě přijatelná váha. Až po necelých třech týdnech, konečně nabrala králíčkovi krev a zjistila, že mu selhávají ledviny. Když už viděla, že to opravdu nezvládá, doporučila mě MVDr. Pokornému. Ten diagnostikoval králíčkovi následující: špatně ubroušené zuby, následkem toho nemohl sám jíst, těžkou anorexii a akutní selhání ledvin a ledvninové kameny. Příčinou selhání ledvin bylo to, že mi paní doktorka Caltová dala špatné informace, jak králíčka krmit. Doporučila mi, že mu mám dávat 60 ml za den a jídlo ve formě kaše. Pravdou je, že králík musí vypít za den minimálně 100 ml a to je pravdu minimum. Sice mi doporučila kaši, kterou mu mám dávat, ale dala mi k nim obyčejnou stříkačku, kterou ho nebylo možné nakrmit. O speciální příkrmové stříkačce neřekla ani slovo. Závěrem bych ještě chtěla říct, že pan doktor Pokorný byl naprosto úžasný, hned se králíčka ujal, vzal si ho domů, začal mu dávat infuze, správně ho krmit a dávat mu léky proti bolesti a hlavně ho správně vyšetřil. Králíček tedy bohužel i přes jeho snahu zemřel, ale vím, že pro něj udělal naprosté maximum. Nikam jinam bych se zvířátkem už nešla, je to odborník a profesionál. Možná se Vám na doktorce Caltové líbí, jak se rozplývá nad každým zvířátkem, ale věřte, že to je jen maska. A tohle není jen má zkušenost. Když potřebujete očkování, je dobrá, ale když se opravu o něco jedná, je k ničemu. Nemá vůbec žádné vybavení ordinace a nedokázala se ani králíčkovi pořádně podívat do pusinky. To je má zkušenost. Vybírejte, prosím, veterináře pro své mazlíčky zodpovědně,
  záleží na tom jejich život. 
  pí. Naxerová - mail (06/2014)

 • Lucie Kulatá, ordinuje na Veterině u tří voříšků. Chodíme k ní s ušákem už od mimina a je skvělá. Prcka jsme si koupili nemocného, kromě kokcidiozy měl váček na zuby a hnisavé strupy různě po tělě a v uších, paní doktorka poznala, o co se jedná a vyléčila nám ho. O králíčky se zajímá a je vidět, že jim rozumí. :) Tak kdyby někdo potřeboval dobrou veterinu přímo v Plzni, tak tam. :)
  TP (12/2016)
   
 • Moc ráda bych ostatním chovatelům ušáků z Plzně a okolí doporučila veterinu BoleVET. S králíčkem tam chodím již přes 3 roky a pomohli nám již nesčetněkrát. Nejdříve jsme řešili v listopadu roku 2019 problém s očičkem, kdy bohužel muselo být očko nakonec odstraněno. Paní doktorka Špačková byla velmi hodná, vše nám vysvětlila, po operaci si králíčka nechala dva dny u sebe, kdy nám volala ohledně výsledku operace. Následně i při vyzvednutí králíčka nám vysvětlila co a jak, jakým způsobem s ním máme manipulovat při podávání léků a tekutého sena. I na všech kontrolách nás vždy čekal milý a ochotný přístup.
  Poté jsme v listopadu roku 2021 řešili tentokrát problém se zoubky, kdy mu museli být postupně na jedné straně čelisti zcela odstraněny a absolvovali jsme několik dalších operací a vyšetření. Tento problém jsme řešili na stejné veterině, jen s paní doktorkou Čejkovou. Opět platí to stejné - mohu jen doporučit, protože je vidět, že králíčkům rozumí a hlavně, že o ně mají opravdu zájem.
  Když potřebujete cokoliv vysvětlit nebo vyřešit, vždy vám rádi ve všem vyjdou vstříc. V neposlední řadě musím vyzdvihnout i práci pana Špačka, který je také velmi ochotný, jak v osobní formě komunikace, tak i v té telefonní.
  Za mně tak mohu BoleVET jen doporučit, jsou zde opravdu lidé na svém místě a kéž by bylo takových ochotných a skvělých veterinářů více. :)
  Dreams (prosinec/2022)
   


Praha

 

 • MVDr. Jaromír Král: šikovný, klidný a ochotný, vždy vás vyslechne a nemáte dojem, že pospíchá. Léčí nejen psy a kočky, ale i papoušky, kanáry, leguány, morčata, želvy atd. Dopoledne je v pražské ZOO a odpoledne v ordinaci ve Verdunské ulici (blízko metra Dejvická). Ordinaci má ještě s asi dvěma kolegy i v Dolních Břežanech. Ve Verdunské se s ním teď střídá i jeho dcera, MVDr. Daniela Králová. Z jejího mládí jsme měli trochu strach, ale není proč, je prostě báječná! Je stále ochotná studovat neobvyklé potíže vašich všemožných miláčků a snaží se jim pomoct se stejným zápalem, jako jejich majitelé. - tel. 33326022
  MVDr. Jaromír Král: pondělí až středa 16:30-19:30
  MVDr. Daniela Králová: čtvrtek 14-19:30, pátek 14-19


 • Rád bych se podělil o svoji zkušenost s pražskými veterináři při léčbě mého ušáka Bobíse (pana Bobšiho:)). Před měsícem začal kašlat a tak jsem s ním zašel k paní doktorce v Maďarské ulici na Praze 6, ke které pravidelně chodím na stříhání drápků. Ta si Bobíse poslechla a nic na něm neshledala, jen jsme dostali vytamíny do vody. Ty mu ale evidentně něchutnali, takže nechtěl ani pít. Vzhledem k tomu, že králík kašlal stále víc, rozhodl jsem se navštívat jiného doktora. Jeli jsme proto na Červený vrch k paní doktorce Kovačičové, která si králíka také poslechla a rovněž na něm nic nenašla. Píchla mu pouze PREVENTIVNĚ dávku antibiotik na dva týdny. Ani po skončení účinnosti antibiotik kašel neustal a tak jsem se dostal až k panu doktoru Královi (Verdunská 8, Praha 6). Ten při jeho poslechu zjistil, že králík není v pořádku a má šelest na průduškách. Navíc konstatoval, že předchozí léčba antibiotiky byla nevhodná. Dostal tedy dávku jiných antibiotik, po dvou dnech další...třetí už ale nedostal, protože králík následkem antibiotik odmítal přijímat potravu. Místo třetí injekce s antibiotiky dostal jinou, proti nechutenství:) A teď už je vše v naprostém pořádku, Bobís dlabe jako dřív a přestal po necelém týdnu kašlat. V případě problémů s vašimi ušáky doporučuji navštívit pana doktora Krále.
  Michael Černý, mail 5.10.2008

 • Navštěvujeme Veteriny na Hůrce, Běhounkova 2530, Praha 5, http://www.vets4pets.cz/ a jsem moc spokojena. Kdyz jsem tam přišla poprvé s 8-mi týdenní Nikinkou, paní doktorka ji hned začala prohlížet, říkala, že její známá má taky králíčka, sama od sebe mi začala říkat, že Niki potřebuje něco na hlodání, seno, ... že mají rádi rozinky, sušené banány, ... no prostě super. Řekla mi, že dělají "analýzu trusu" z které zjistí kokcidiózu, kdy mám chodit na očkování, kontrolovala zuby... V čekárně jsem vyslechla rozhovor majitelů nemocného pejska, někde jinde ho odepsali, že mu nepomůžou a tady že ho vzali na rentgen a dávají mu docela dost naději.

 • Musím souhlasit že veterina na Hůrce je super, Dr. Hrubá o králíčcích ví hodně a je vidět, že má zvířata moc ráda. Je ochotná různé informace zjistit. Všechno důkladně vysvětlí, řekne jaké jsou možnosti v léčbě.

 • Také mám velmi dobré zkušenosti s paní Dr. Hrubou z veteriny na Hůrce. Chodíme k ní jak s králičkou, tak s kocourkem a nestalo se, že by se nám nesnažila všemožně pomoci. Chodíme tam i na pravidelné zkracování drápků, protože doma nezvládáme nacvičený chvat, kterým paní doktorka s přehledem naši Bobinku na chvilku šetrně znehybní.

 • Chodili jsme vždy na veterinu na Hůrku. Vždy, když tam byla Dr. Hrubá, byli jsme spokojení. Moje první nevalná zkušenost s dr. Minárikem byla ohledně našeho kocourka. No a druhá zkušenost s doktorem byla až teď s Bobinkou. Byla tam tehdy asi paní doktorka, ale vyšetření dělal doktor. Jsem teď přesvědčená, že dr. Hrubá by mohla Bobince pomoct, nebo ji aspoň zbavit utrpení. Doktor nic nepoznal. Vlastně mám ještě jednu nedobrou zkušenost s dr. Minárikem. Když měla Bobinka poprvé červíky, naordinoval jí lék proti kokcidióze. Vůbec po ničem nepátral. Pak jsem byla u dr. Hrubé, ta hned chtěla udělat rozbor bobečků a samozřejmě mi pak dala správné léky. Jak se k ní choval po narkóze! Ani nemám sílu to popisovat. Řekla jsem mu, že má Bobinka slabé srdíčko, ať s ní tak nezápasí. Díval se na mě jako na magora. Škoda, že Bobinku nevyšetřovala paní doktorka Hrubá, ke které jsme předtím s Bobinkou chodili. Je totiž mnohem pečlivější. O tom už jsem se několikrát přesvědčila. Sice jí všechno dlouho trvá, protože každému poctivě vysvětluje, co se zvířátkem bude dělat. Někdy je to až obtížné ji poslouchat, ale zdá se, že je to mnohem větší profesionálka.
   
 • Já bych naopak chtěla uvést dobré zkušenosti s panem doktorem Minárikem z veterinární kliniky na Hůrce. Byla jsem tam s Mínkou, hodně pila a proto jsem ji chtěla nechat udělat odběry na encefalu. Pan doktor Minárik ji nejen provedl ty odběry, ale také zkontroloval funkci ledvin, udělal ji rtg a testy moči. V neposlední řadě se jí podíval i na zoubky. Ledviny shledal v pořádku, jen našel zvětšený močový měchýř - od nadměrného pití. Encefala byla dle jeho slov dost pravděpodobná. Výsledky se posílají do Brna a měly přijít až za 14 dní. Na tu dobu mi dal Panacur ať už raději přeléčuju i kdyby se encefala nepotvrdila tak ji léky neuškodí. V případě pozitivních testů jsem si měla přijít pro další dávku Panacuru. Celou dobu byl na Mínku hodný, zacházel s ní něžně, promlouval k ní aby se tolik nebála. Taky ji moc chválil jak je hezká a hodná. Pokud by některý z mých králiček znovu něco bylo, nebála bych se je vzít opět za panem Minárikem.
  Klára Kottová (02/2013)

 • včera jsem přišel o svého miláčka (zakrslého beránka Ludvíka - 3,5roku). Je to cca minulou zimu co se Ludvíček začal divně chovat, padat na jednu stranu a byl apatický. Po přečtení zkušeností s veterináři na králici.cz, jsem se rozhodl navštívit veterinu na Hůrce, byla tam zrovna paní doktorka Sekyrová, která Ludvíčka prohlédla a dala mu tuším kortikoidy. Ludvíček už druhý den byl jak vyměněný. Přístup paní doktorky byl skvělý a výsledek zrovna tak. Zhruba před čtrnácti dny začal Ludvíček čůrat všude možně po bytě, myslel jsem že je to změnou kočkolitu. Proto jsem ihned zkoušel jiné a Ludvíček dostal i novou misku, pak opět začal chodit na jedno místo i když občas to "nedonesl". Pár dní nato však začal kulhat na obě zadní nožičky, ihned jsem se objednal na veterinu. Po přijetí mu byl udělán rentgen, prohlídka zubů a nechal jsem udělat i rozbor krve, také mi bylo řečeno že hodně zhubl, na základě rentgenového vyšetření mi paní doktorka (Lietavcová) sdělila že má vychylenou plotýnku a ledvinové kameny, ale že už viděla i horší ledviny a králíček žije dodnes. Nakonec dostal Ludvík kortikoidy a jeli jsme domů (24.12). Doma dostal jablíčka, hrušky, listy zelí, vše spapal a vše se zdálo super. Druhý den taky papal a pil, tak jsem měl radost že to je na dobré cestě. Od středy však začal být opět apatický a ani už nehopsal, jen ležel v kleci a čůral pod sebe, nejedl a musel jsem ho krmit ze stříkačky, ihned jsem se objednal na kliniku, paní doktorka mi řekla že tam nebude, ale že kolegyně mu zase píchne kortikoidy. Po injekci Ludvíček nepatrně ožil, ale nepapal a ani nepyl. Celou sobotu jen ležel a občas si kousnul do jablíčka, říkal jsem si že je vyčerpaný a pokud to bude v neděli přetrvávat pojedem na veterinu. V neděli ráno ležel Ludvíček v kleci zcela bez hnutí a těžce dýchal. Bohužel veterina otvírala až v 13:00 a mě se nechtělo čekat. Na internetu jsem si našel Libuš a objednal se tam. Při čekání na odvoz jsem Ludvíčka vyndal z klece, byl počůraný, tak jsem ho chtěl osušit, vzal jsem si ho na klín a začal ho otírat, přitom jsem si všiml něčeho divného kolem zadečku, myslel jsem že to jsou přischlé bobečky, ale nebyly, vypadalo to spíš jako naschlá krev a i když byl Ludvíček hodně vyčerpaný tak při doteku do těchto míst se bránil. Nevím co to bylo a asi to již ani nezjistím (tyto strupy byly schováný v záhybu kůže a kolem byly patrné jako křečové žíly), po osušení a položení do klece se Ludvíček natáhl a umřel, dřiv než mi přijel odvoz. Je to pro mě veliká ztráta. Chyba se zřejmě stala jak u mě tak na veterině, protože si nikdo z nás tohoto místa nevšiml:-((((((( Je těžké teď spekulovat kdo za co může......
  Pavel Křivánek


 • Protože máme více zvířecích členů, prošli jsme již mnoha veterinárními ordinacemi. Osvědčila se nám MVDr. Jana Lukešová, Praha-Nové Město, Lípová 1479/16 – je to kousek nad Karlákem. Super přístup, vždy určená správná diagnóza. Jeden z našich pejsků je srdcař, je mu už 14 let a myslím, že je tu stále s námi díky právě zmiňované paní doktorce. Také mi před lety kastrovala králíčka – měl nádor varlat, bylo mu 7 let a dožil se 12!!!!
  Moje nejčerstvější zkušenost je s vet.klinikou Kolmá 12, Praha 9, konkrétně MVDr.Kňákal, kastroval nám ročního králíčka a přístup, vysvětlení a následné hojení – super!!!!!! Myslím, že i ostatní doktoři zde budou opravdu profesionální!!!!
   
 • Králinda se pořád drbala kolem pravého ucha. Nezdálo se mi to, tak jsem jí čapla a zkoumala, jestli v uchu něco nemá, neměla. Pak jsme si asi po týdnu doma všimli, že má za uchem holé místo. Myslela jsem, že má nějakýho parazita, tak jsem jí vzala na veterinu. Byla jsem v ordinaci MVDr. Jany Lukešové v Lípové 16, Praha 2 (doporučení na ní jsem našla v sekci "nemoci" a máme to kousek) Ošetřující lékařka ovšem byla MVDr. Žaneta Hniličková. Ta se spokojila s mým názorem, že jsem parazita nenašla, a tak ho ani nehledala a že prý půjde buď o plíseň nebo alergickou reakci. Píchla jí Dexadreson a domů nám dala mast Gamaret od Biovety a šampon Neostomosan. Doma jsem zjišťovala, co nám to vůbec dala a konzultovala právě s Monakuč. Ta mi sdělila, že tato léčba se jí nezdá jako vhodná, navíc mast Gamaret obsahuje penicilin, který do králíka nesmí přijít orálně a mast olíže. Nehledě na to, že jde o ATB a obsahuje kortikoidy. Tak jsem další den volala veterinářce a ta mi řekla, že by se jí nic stát nemělo. Jenže slovo nemělo mě zcela neuspokojilo, volala jsem Valeše a prosila ho o radu. Ten mi řekl, ať králíčka dovezu, že se mu to nezdá. Po prohlídce konstatoval, že takhle plíseň rozhodně nevypadá, že nejspíš nemá ani parazita, ale že našel ušní maz (právě v pravém uchu) a jak jí to bylo nepříjemné, tak se drbala a chlupy kolem ucha vydrbala. A že léčba byla zcela mimo i v případě plísní, že tuhle mast, obsahující PNC by králíkům nikdy nedal (sám jí ani neznal a musel se dívat do PC). Řekl mi, ať jí holé místo potíráme heřmánkovým čajem, že desinfikuje a uklidňuje a zahojí se jí stropky od drbání. Taky jsme byly pochváleny, že jsme přemýšlely a že se nám to nezdálo. Proto bych na tuto MVDr. ráda upozornila. Nešlo sice o akutní stav, ale u banalit všechno začíná. Doufám, že Matyldě srst brzy doroste a dlouho na veterinu nepojedeme :)
  nickisek (08/2010)

 • Mám dobrého doktora jmenuje se MVDr.Čáp a má kolegu - MVDr.Kňákala, MVDr.Kvapil,...a fungují na adrese Kolmá-12 Praha-9 a když řeknete, že Vás posílá ten chovatel s masožravejma 9-ti Kg potvorama, tak u něj máte protekci !!!:-))))

 • MVDr. Kňákal je opravdu super doktor, to můžu potvrdit. Králíčkům rozumí a když se na něco zeptáte, dopodrobna vám to ochotně vysvětlí. Je s ním legrace, je vstřícný a ochotný. Telefon na kliniku je 284810471. Lékaři se tam střídají.

 • Před pár dny jsme s Kubíkem prožili krušné chvilky. Byli jsme s ním na pohotovosti, kde dostal antibiotika a ještě nějaké léky na lepší průchodnost střev. Měl prý nějaký malý zánět v trávicím ústrojí. Nyní je zase čiloučkej a zase běhá po bytě. Kubík byl takový apatický, nechodil na záchod, bylo mu jedno, co s ním kdo co dělá (klidně ležel na zádech a nechal se hladit po bříšku), nežral ani moc nepil. Tak se projevoval v pátek večer. Ráno jsme našli v koutě loužičku krve (v tom koutě pokoje trávil v noci více času) a tak jsme jeli hned ráno na pohotovost (na Novodvorské ulici). Máme zde dobré zkušenosti. Tam dostal něco na zprůchodnění střívek a také antibiotika. Následující týden dostával jen nekupované seno. Velice rychle se z toho dostal. Tady je tedy kontakt na jednu veterinární nemocnici, se kterou máme vynikající zkušenosti:

  Veterinární nemocnice Libuš
  ordinační hodiny NON-STOP
  ulice Na Šejdru 45
  Praha 4, Libuš
  e-mail: info@vetnemocnice.cz
  URL: www.vetnemocnice.cz
  Tel.: +420 2 44470704+420 2 44470704


 • Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o nemilou zkušenost s touto klinikou.
  Před třemi dny mi zemřel králíček, kterému byly necelé tři roky.
  Jeho nemoc začla nevinně a to před půl rokem. Začla se mu kalit moč a chodil vykonávat potřebu na jiné místo.To nám jako laikům nepřišlo zvláštní, ale vědět to nyní, ihned zakročím, protože to byla předzvěst neskutečné bolesti a trápení, které vyústilo v nemoc močového měchýře a smrt člena rodiny.
  Po pár dnech, ve kterých náš králíček změnil své chování v nevrlého bručouna, se začala v jeho moči objevovat krev. Samozřejmě nás to vyděsilo a volali jsme do naší ordinace, jenže byl zrovna svátek a tak nás poslali na tuto kliniku v Libuši, kde jsme připlatili za svátek okolo 400Kč+vyšetření a nějaká injekce a činilo to částku, která byla sprostá, tedy něco okolo 1200Kč a to nemluvím o tom, že jsme čekali přes hodinu a půl.
  Byli jsme tam mockrát, utratili mnoho pěněz, strávili spoustu času a bylo to k ničemu, náš králíček vyčůral močový kámen a musel trpět. Slíbili nám tehdy operaci, která by mu zřejmě zachránila život, doteď nevím proč se nekonala. Několikrát absolvoval sono a rentgen, takže kámen musel být znatelný!!!
  Netvrdím, že na této klinice jsou doktoři zlí, ba naopak, jsou tu velice milí a ochotní lidé, ale řekla bych, že hlodavci nejsou zrovna jejich parketa a pro člověka, který nemá moc peněz, už vůbec nedoporučuji, je to snad nejdražší klinika, kterou jsem kdy navštívila. Před třemi dny nám králíček díky této nemoci vykrvácel, ačkoli nám doktor dvě hodiny před jeho smrtí řekl, že vykrvácet nemůže,jenom upozorňuji, že to bylo na jiné klinice.
  Ta bezmoc, která vámi cloumá a bolest, kterou prožíváte ze ztráty vámi milovaného zvířete je obrovská a jediné, co můžete udělat,je pomoct jiným, aby se to neopakovalo.
  A. Kalousková (07/2007)


 • Dr. Sobek (jezdí do Trojského útulku a výzkumného ústavu) je opravdu skvělý lékař, vždycky když jsem měla se psem problém, tak mi ho pomohl vyřešit. Řekla jsem mu, co je s Šimáčkem, že dva dny nejí, nepije, je smutný, ale jinak vypadá v pořádku. Na to mi řekl, že v tom je potíž s králíky, nic jim není a pak z ničeho nic umřou. Dozvěděla jsem se, že chodí léčit zvířátka do výzkumného ústavu a tak má s králiky docela dost zkušeností. Šimáčka zkontroloval, prohmatal mu bříško, kouknul na zuby, ale vše naprosto v normálu. Ptala jsem se ho na ty chlupy v žaludku, ale to po prohmatání vyloučil. Nakonec mu dal injekci na podporu chuti k jídlu a protože dlouho nic nepil tak ještě infúzi do ouška, což byl docela výkon - trefit se do tak malých žilek. Doktor mi ještě řekl, že kdyby do večera nic nepil, měla jsem do něj dostat mrkvovou šťávu a druhý den přijít. Naštěstí to nebylo potřeba. Hodinku na to co jsme přišli domů, se Šimon vrhl na jídlo a dlabal a bumbal až do večera. Můžu Vám říct, že takovou radost z bobků na koberci jsem snad ještě neměla.

  Veterinární ordinace MVDr. Jiří Sobek CSC, MVDR.Kolář
  U Smaltovny 32, Praha 7
  telefon 02/20 87 78 78
  Ordinační doba:
  Po 14:30 - 20:00 Dr.Sobek
  Út 14:30 - 20:00 Dr.Kolář
  St 14:30 - 20:00 Dr.Sobek
  Čt 14:30 - 20:00 Dr.Kolář
  Pá 14:30 - 19:00 Dr.Sobek
  So 10:30 - 14:30
  Ne 14:30 - 19:00
  Víkendy mají střídavě.

 • Zkušenosti s Dr. Sobkem mám jen ty nejlepší. Vždy se mnou všechno probral a všechno mi vysvětlil. Se psem k němu chodím zhruba 6 let. Za běžnou prohlídku si účtuje asi 50 Kč + medikamenty, ve srovnání s ostatními doktory to je asi dost, ale jsou tam každý den i o víkendu, a za to si neúčtuje žádnou víkendovou přirážku. V ordinaci mají k dispozici rentgen, zubní ultrazvuk, a zvířátka tam i čipují. Dr. Kolář je tam teprve krátce, ale jednou jsem u něj byla také se Šimonem, to si vrazil kousek sena do oka, tak na mě působil taky hodně dobře.

   
 • Mám králíčka (tedy králici) Bobka, jeden čas si vykousávala chlupy a často až do masa. Když jsem to zjistila odvezla jsem ji na veterinární kliniku na Prosek (P9), protože tam mají do 21.00 hod. Ordinoval tam Dr. Vích. Ten mi řekl, že bude nejlepší králici utratit, protože je to porucha. Na uzdraveni jí nedával žádnou naději. Dokonce mi nacpal injekce, abych jí dávala přes víkend sama (a to jsem naprostý laik:-((( ) I od dalších lidí poslední dobou slýchám stížnosti na výše uvedeného lékaře. S takovýmto řešením jsem se nehodlala smířit.

  Navštívila jsem tedy svého osvědčeného lékaře MVDr. Marka Svobodu, který mi pomáhá úspěšně léčit Bobka. Pomalu jí začínají růst chloupky, jen se musí pravidelně mazat. Jinak kormě Bobka mám ještě 2 kočky a musím říci, že doktor Svoboda, je ochoten (když je potřeba) i ve svém volném čase, pomoci Vaším mazlíčkům.
  MVDr. Marek Svoboda
  Jiřická 164
  190 00 Praha 9 - Prosek
  Ordinační hodiny:
  PO-PÁ 9-12   15-19

 • Veterinární klinika MVDr. Jana Herčíka, Horoměřice, Velvarská 24, Praha západ. Tel: 220 971 236220 971 236. Musí se tam ale bohužel objednávat. Nejlépe se tam dostane autem, ale také autobusem z Dejvic z kulaťáku. Pan doktor je opravdu vynikající a každý kdo tam chodí, tak si ho jenom chválí.
  Ordinační hodiny: Po - Pá 8 - 20 hod., So 10 - 16 hod.

   
 • ORDINACE MVDr. Lukáše DUCHKA, K Vltavě 40
  Praha 4 Modřany
  tel: 2 41772814
  MVDr. Duchek ordinuje jen ve čtvrtek, ostatní dny je tam MVDr Andrea Halčinová. Nikdy jsem s paní doktrou neměla problémy ani pochybnosti ohledně jejího jednání. Je pravda, že jsme se zvířátky nikdy žádný vážnější problém neměli, snad jen Píšťalka s tím vypíchlým očičkem, ale vždycky jsem byla moc spokojená. Paní doktorka je moc milá a je vidět, že má ke všem zvířátkům opravdu vřelý vztah. Se všemi zachází velice jemně a vždycky na ně mluví. Když králičice Ema jednou upadla příteli na zem a začala kulhat, paní doktorka jí důkladně prohmatala celou nožičku. Řekla, že tam nic necítí, že to může být jen naražené, ale že mě pro jistotu objedná na rentgen do Stodůlek. Vláčely jsme se sice v zimně metrem a zaplatila jsem asi 300 Kč za snímky a vůbec mám z té akce na rentgenu velice zajímavé zážitky (musela jsem Emu podržet sama), ale zase jsme měli skutečně jistotu, že je nožička v pořádku. Pan doktor František Svozil z veterinární kliniky Paprsek, která zřejmě také patří panu doktorovi Duchkovi, řekl, že jí může na tu nožičku dát tišící postředky, ale není to nic vážného a bez těch léků aspoň snadno poznám, že už se jí to zahojilo až si na to sama začne stoupat.
  Když začala Emička podivně chrochtat, hlavně při mytí zádíček, dostala jsem od doktorky i sestřičky "vynadáno", že jsem z ní vykrmila pěknou kuličku a že to má zřejmě z nadváhy. Ema vážila 2,8 kg a dokonce jsem zjistila, že se jí za krkem a z boku na předních tlapkách udělaly tukové polštářky! Pro jistotu jsem ale dostala Nasivin, kdyby to náhodou skutečně bylo od dýchacích cest (také hrozné zážitky - zkuste si někdo kapat králíkovi do nosu kapky a ještě bez cizí pomoci!!!) a bylo mi řečeno, že pokud by se to nezlepšilo ani po kapkách ani po dietě, musel by se udělat rentgen nebo sonda jestli není něco vzpříčeného v dýchacích cestách. Nakonec ale naštěstí zabrala ta dieta... :)
  Když jsem přišla poprvé s morčetem Píšťalkou a jejím vypíchlým okem, paní doktorka jí důkladně prohlídla a řekla, že je to mechanické poškození. Na očičko nalila zelené kapky, které ukázaly jak velké to poškození přesně je a zda je tkáň živá nebo ne. Dostaly jsme mastičku Opthalmoframikoin - antibiotika a anabolické kapky. Prý je to běžná léčba u lidí, tyto dva medikamenty by měly vytvořit nové buňky rohovky. Musela jsem jí očičko potírat třikrát a kapat pětkrát denně. Po 5 týdnech se bohužel ukázalo, že očičko je už skutečně mrtvé a na léčbu bylo pozdě. Paní doktorka řekla, že pro tak malé zvířátko je zbytečně velká zátěž očičko vyndavat, proto jsem měla Píšťalku sledovat a pokud bude normálně jíst a bude spokojená, stačí očičko kapat "umělými slzami".
  Paní doktorka mi také hodně pomohla s kočičkou, první den tvrdila, že je v žalostném stavu. Jako venkovní kotě byla samá blecha, měla svrab v uších a byla hodě začervená. Problém byl s blechami, paní doktorka řekla, že Frontline se používá od 2 měsíců. Kotěti bylo odhadem 6 týdnů a paní doktorka řekla, že kotěti mladšímu 2 měsíců dala Frontline jen jednou na požádání majitelů a kotě do druhého dne zemřelo na alergickou reakci. Ale blech jsme se potřebovali zbavit, naštěstí to vyřešil pudr Bolfo, který skutečně zabral, ale ta aplikace se musela několikrát opakovat (nezabíjí všechny včetně vajíček). Na svrab jsme dvakrát dostali do stříkačky roztok, abychom nemuseli chodit každý týden na čištění. Paní doktorka je moc vstřícná, s kotětem jsem přišla bez objednání v pátek půl 7, měli do 7 a paní doktorka mě jako poslední vzala, přestože už měla po pracovní době. Jednou jsem také zapomněla antibiotika na kočičí rýmu v Plzni a paní doktorka mě opět přijala bez objednání, řekla mi co a jak a dala mi další prášky.
  Vždy zváží všechny možné varianty a snaží se odstranit všechny možné příčiny.
  Jednou jsem šla s Emičkou na očkování, byl tam zrovna pan doktor Duchek a já jsem měla jen stovku. Očkování většinou stojí něco přes 50 Kč, ale tentokrát to bylo 124! Bylo mi pěkně trapně, ale pan doktor řekl, že za měsíc vlastně budou ty Vánoce, tak že mi těch 24 Kč daruje k Vánocům... :) A nakonec když jsem přišla v pátek večer se zuboženým kotětem a 150 Kč v kapse a ke kompletnímu ošetření dostala ještě antibleší pudr za 122,- Kč, udělala jsem si tam docela velkej dluh. Byl to opravdu trapas, ale paní doktorka byla úplně v klidu a peníze jsem jí odnesla příští týden...

 • Dovolte příspěvek k veterinářům v Praze. Chci jen potvrdit, že dr. Sobek je naprosto nejlepší a mohu ho všem bez výhrad doporučit. V králíčcích se dokonale vyzná a poradí ve všech ohledech. Našeho králíčka dokonale a odborně vykastroval, operace i rekonvalescence proběhla bez sebemenších problémů. Teď už ale asi rok nepracuje U Smaltovny a působí pouze v psím útulku v Troji.

 • Ahojky, chci se podělit o zkušenost s jednou veterinářkou.Jsmenuje se Dr.Lenka Chylíková a pracuje ve veterinární nemocnici Libuš.Je specializovaná na králíčky, morčata, fretky a všelijakou malou havět :). Naše první zkušenost s vet.nemocnicí Libuš byla taková, že jsme byli nejdřív u jiné doktorky, kde nám vyndali abcesy (co šlo), byli jsme u té doktorky asi 3x a potom nás poslali k MVDr. Chylíkové. Všechno nám vysvětlila, i co králíčka bolí a co ne. Když potřebovala rozříznout další abces, všechno nám řekla, ukázala a vysvětlila. Její přístup je opravdu dobrej :) Snažila se bojovat o něj do poslední chvíle, dělala RTG nohy a i když potom měl jít Luky na poslední injekci, tak nám řekla , že nejdřív dostane injekci pod kožísek, potom když bude v narkóze tak že dostane další do srdíčka, což nebude vůbec cítit, nabídla nám, ať zůstaneme, zeptala se, jestli chceme ho odvést domu atd. Při další návštěvě s novou králindou mi vysvětlila dávkování kapiček, všechno mi ukázala a při očkování přesně řekla rozmezí od kdy do kdy a při revakcinaci napsala i do očkovacího průkazu, kdy přijít, abysme na to nezapoměli. Takže pokad hledáš schopnou a skvělou veterinářku, určitě zamiř na Veterinární neocnice Libuš :)
   
 • Včera jsem prvně zamířila na tuto kliniku jako alternativu špatné diagnózy jiného pana doktora z jiné veteriny a byla jsem na této vererinární klinice mile překvapená přímostí, ochotou a celkovým přístupem MVDr. Lenky Chylíkové. Paní doktorka evidentně věděla očem mluví a ač se dnes rozmýšlím nad nejhorším u svého morčete, vím, že paní doktorka mi srozumitelně a jednoznačně vyložila situaci a že byla skutečně ochotná pomoci a bojovat o život mého zvířátka. Evidentně hlodavcům rozumí!
  mail L. Janoušková (17.2. 2010)

 • Mám velmi dobré zkušenosti s veterináři MVDr. Jiřím Filipem, MVDr. Janem Márou a MVDr. Lindou Krajsovou. Všichni tři se střídají v ordinačních hodinách na jedné klinice na Praze 10 a všechny tři jsem postupně poznala, když jsem asi 10 dní denně docházela s králíčkem - přestal jíst a tak mu dávali vitaminové injekce, naučili mě krmit ho přesnídávkou z injekční stříkačky a vůbec byli velmi milí a ochotní, i přesto, že to s králíčkem vypadalo hodně špatně, neustále zkoušely další vyšetření a léčbu. A nakonec se nám ho opravdu podařilo zachránit a já jsem jim za to velmi vděčná :-).
  Kromě králíka k nich docházíme i s ostatními zvířaty, nikdy jsme se nesetkali s neochotou.
  Anuška Z. (07/2007)
 • Ráda bych se připojila ke zkušenosti s veterinární klinikou v Madridské ulici 14 na Praze 10. V pracovní den mají otevřeno do 23 hodin, což bylo naše štěstí. V úterý jsem přišla z práce kolem 19h a v půl osmé jsem si všimla, že králíček je nějaký divný, pořád si lehal, nechal se pohladit a zvednout, ač jinak se zvednout ze země rozhodně nenechá, zkusila jsem mu tedy dát pamlsek, na který vždy 100%ně přiběhne a nadšeně ho sní, ale nechtěl. Došlo mi, že musíme ihned na veterinu. Začala jsem tedy obvolávat nejbližší veterinární kliniky - jsem z Prahy západ. V Horoměřicích mě bohužel odmítli, že mají úplně plno (volala jsem tam 20 min.před zavíračkou, mohla bych tam být do 10min), ale ochotně mi nadiktovali telefon na nonstop kliniku na Prahu 5 - vetcentrum (ul. K Hájům), tam jsem dle rad z Vašich stránek raději volala, zda je přítomen někdo, kdo vyšetří králíčka - bohužel mi bylo sděleno, že jediná paní doktorka, která se specializuje na králíčky bude až druhý den od 8h ráno, řekli mi, že když neseženu nikde jinde tak mám s králíčkem přijet, že se na něj podívají, ale nebude tam nikdo, kdo by králíčkům moc rozuměl, doporučili mi zkusit ještě nonstop kliniku Jaggy v Rainerově klinice na Praze 6 - tam mi bohužel řekli, že na králíčky se vůbec nespecializují. Začala jsem tedy hledat na internetu a padla mi do oka reference na kliniku Madridská na Praze 10 - otevřeno do 23 h. Volala jsem tam a řekli mi ať přijedu. Jeli jsme sice autem přes celou Prahu ale nelituji. Ordinoval zrovna MVDr. Jiří Filip - doktor byl moc milý, ochotný, vše nám pečlivě vysvětlil, králíčka prohmatal, řekl nám, že nafouklý není, ale že nemá ve střevech žádné bobečky, takže tam má možná nějaký chuchvalec. Píchl králíčkovi injekci a doporučil jen vodu a seno a hodně pohybu a pokud by zítra králíček nejedl, měli jsme přijet znova na další dávku. Po návratu domů králíček pořád polehával, měla jsem náročnou noc a ráno jsem se bála jít na králíčka podívat. Ale králíček vesele vyhopkal z klece, měl tam už i jeden bobeček a také papkal seno. Když jsem přijela dnes z práce, měl králíček spasenou téměř celou dávku sena, v kleci hromádku bobečků a hned vyhopkal :) Pana doktora MVDr. Jiřího Filipa mohu opravdu jen doporučit!
  Martina K. (09/2009)


  Adresa klinky:

  Veterinární klinika pro malá zvířata
  Madridská 14
  Praha 10 - Vršovice
  101 00

  tel/fax: +420 271 72 64 95
  E-mail: vet@volny.cz

  Ordinační hodiny:
  Po - Pá 8.00 - 23.00

  Pohotovost:
  Sobota 9.00 - 12.00
  Neděle 15.00 - 19.00
  http://www.volny.cz/vet/

 • Konkrétní zkušenosti - koupila jsem si morčátko v Hornbachu. Už bych to neudělala. Vypadalo celkem dobře, nicméně druhý den začal průjem, rýma s pro mě neodstranitelnými stroupky kolem nosu, v srsti cosi jako lupy....s rýmou jsme bojovali antibiotiky a heřmánkovým čajem na otírání čumáčku, dostala jsem speciální šampón na mytí, i když morčátka se moc často koupat nesmí. Přístup k morčátku byl výborný, povídali si s ním, uklidňovali jak to bude dobré, jak se brzo uzdraví, když mělo morčátko na vyšetřovacím stole stres, tak ho dal pan veterinář do mojí tašky, ve které jsem ho přinesla, že je na něj zvyklé a "léčil" ho v tašce. O morčátko jsem se opravdu bála, nevypadalo dobře a za 14 dní péče, kdy jsem tam chodila obden bylo zdravé jako řípa. A ke konci už ani za ty injekce s antibiotiky nic nechtěli...asi jim to bylo blbý na tak malý zvířátko....
  Havelková Jitka. (12/2007)

  Adresa klinky:

  Veterinární klinika OK-VET, spol. s r.o.
  Žalanského 31/34 (ve dvoře u kostela sv. Martina)
  Praha 6 - Řepy, 163 00


  Tel.: 235 300 969235 300 969
  tel/fax: +420 235 301 561
  E-mail: info@okvet.cz

  MVDr. Radek Zusko : krtek@okvet.cz
  MVDr. Zdeněk Schaefer : zdenek@okvet.cz

  S mým druhým morčátkem jsem tam přišla kvůli bulce pod kůží, která je nakonec prý neškodná, ale morčátko kompletně vyšetřili když už jsem tam byla a zjistili, že má cysty na vaječnících a že se bude muset operovat. Zase uklidňování, krásný lidský chápavý přístup, po operaci jsem si chtěla pro morčátko přijít a že ještě ne, že ho chce pan veterinář ještě mít po probuzení u sebe, aby opravdu měl jistotu, že nebudou komplikace. Morčátko je plné zdraví a života.

  A do třetice - jak vidíte výše, každý veterinář má e-mail, využila jsem ho dvakrát k poradě - jednou když chtěli u nás v paneláku likvidovat hnízdo s mládětem holuba a chtěla jsem si ho vzít domů a podruhé když moje mastomyška porodila dvakrát po sobě mrtvé myšátko ( předtím měla asi 6 vrhů s 6-13 mláďátky zcela bez problémů ). V obou případech jsem nejpozději druhý den dostala zcela vyčerpávající odpověď.

  MŮŽU OPRAVDU DOPORUČIT !
   
 • Mám naprosto otřesnou zkušenost z  Veterinární kliniky OK-VET, spol. s r.o. Žalanského 31/34, Praha 6 - Řepy, 163 00. Přišla jsem tam s tím, že mému králíčkovi přerůstají zuby. Pan doktor (nevím, který to byl, protože se nepředstavil) králíčka popadl za kůži na krku a zvedl ho do vzduchu a zeptal se, proč si jako myslím, že zuby přerůstají. Ke králíčkovi se choval jak ke kusu hadru, vláčel s ním naprosto nelidským způsobem, i když se mu bránil. Když konečne uznal, že zuby opravdu přerůstají a já se zeptala na broušení v inhalační anestezii, prohlásil, že o něčem takovém v životě neslyšel a že zuby se musí buď stříhat, nebo vytrhnout. Radši jsem odešla a v životě už tam nevkročím. Králíček se doma ještě dlouho třásl, ještě nikdy jsem ho neviděla tak vystresovaného.
  pí Novotná -  mail (10/2012)


 • Bohužel nevím co to bylo přesně za veterinu, ale prý někde na Andělu jakoby Na Knížecí a asi tam mají pohotovost, protože kamarádka tam volala v noci. Měla nemocného králíčka, v noci dostal velký průjem a jen apaticky ležel. Zavolala tam, jestli můžou přijet a dovolala se totálně opilému veterináři, se kterým byla vážně těžká domluva. Začal dokonce být i sprostý a když se ho kamarádka zeptala, jestli má nějaký problém, tak odpověděl:"To vy snad máte problém když vám chcípá králík, ne ?" To už snad ani napotřebuje další komentář....
  Píďa


 • Jedná se o MVDr. Zdeňka Valeše z pražské kliniky H-Vet v Horních Měcholupech. Chodili jsme k němu s naším králíčkem několik let, tento pán očividně králíčkům velmi rozumí, má k lidem přátelský přístup, vždy si věděl rady i s různými záludnostmi (např. když mu operoval kýlu, brousil zoubky v tlamičce atd.). Králíček se nám dožil skoro 8 let, bohužel ochrnul a nebylo mu již pomoci, ale když jsme ho dávali k němu uspat, věděli jsme, že ve svých posledních chvílích bude v dobrých rukou. Proto Vy co bydlíte poblíž a máte králíčka, neváhejte, lepšího asi neseženete. Na této klinice jsou i jiní doktoři, ovšem ti moc o králících netuší, proto si vždy dopředu raději na jejich stránkách zjistěte, kdy má pan Valeš službu, ať jdete na jisto ;)
  Jirka, 23.3.2008


 • H-vet s.r.o., veterinární klinika pro malá zvířata, Veronské nám.403, Praha 15 - Horní Měcholupy, 109 00, tel 271 961 092271 961 092
  Náš králíček začal chroptět a sípat, nemohl pořádně dýchat a byl apatický. Byly jsme s ním ve 2 dalších klinikách, kde nám jen řekli, že má zápal plic a nasadili mu léčbu antibiotiky. Měsíc do něj píchali antibiotika a nic nepomáhalo, přestal jíst i pít a zhubnul přes 1kg..Pan doktor Valeš hned na první pohled řekl, že se mu zápal plic nezdá a nechal si ho tam na vyšetření. Za 2 hodky nám zavolali, že si pro něj můžeme přijet. Náš králinda někde snědl jehlu!!! Celý měsíc ho jinde ládovali antibiotiky naprosto zbytečně a MVDr. Valeš odhalil celou záhadu za necelé 2 hodiny. Udělal podrobné RTG snímky a jehlu mu ihned odranil. Náš mazlík se hned cítil lépe a teď se snažíme ho zase rozpapat, protože léčba z jiných klinik mu zničila střevní mikroflóru..pokud se vám něco na vašem králíčkovi nezdá, tak neváhejte a zajeďte rovnou k němu, protože našemu králíčkovi pan doktor Valeš zachránil život!! Je opravdu skvělý!
  Lumichell, 30.12.2008


 • Chtěla bych upozornit před Veterinární klinikou Zlíchov. Bohužel si nepamatuji jméno oné paní doktorky, protože jsem na kliniku nejela osobně, ale řešila problém přes telefon. Králíček ožral kousek jedovaté kytky, tak jsem volala na veterinu, kde byl králík registrovaný, a paní doktorka co měla zrovna službu mi řekla, ať hned přijedu, že mu dá injekční stříkačkou do tlamičky trochu peroxidu vodíku, aby to vyzvracel. Přišlo mi to divný, tak jsem radši zavolala ještě k jiným veterinářům, kteří z toho byli v šoku. Dost mě překvapilo, že veterinářka nemá takovou základní znalost, že králíci neumí zvracet, a když už zvrací, bývá to většinou jejich konec. Kromě toho jsem se doslechla od pár lidí, že se jim ta klinika "postarala" o smrt psa, kterého by jinde zřejmě vyléčili. Za život svého králíčka vděčím jen tomu, že jsem za doktorkou nejela a nechala si poradit od jiného veterináře. Kdybych tam s ním jela, tak by zřejmě úplně zbytečně zemřel kvůli základní neznalosti anatomie králíků.
  Kerstinn, 4.6.2008


 • Našla jsem si na internetu veterinu na Hajích (http://www.aavet.cz/) konkr. Tererova ulice. Už při telefonickém objednávání na očkování jsem z ní měla velmi dobrý pocit. Sestřička byla milá a ptala se na spoustu doplňujících informací. Když jsem přišla s ušáky na očkování opět jsme se setkala s velmi milým přístupem. Paní doktorka Šeflová nejdřív vzala mladší králindu, která šla na očkování poprvé. Zeptala se jak se jí daří, bobečky/loužičky, jestli ji máme z chovu nebo ze zverimexu a jak si u nás zvykla, potom ji velmi opatrně prohlédla zoubky, uši, oči a srst. Sestřička opatrně píchla injekci a králinda velmi statečně ani nepištěla. Stejný postup opakovala i se starším králíčkem. Po skončení prohlídky si se mnou paní doktorka ještě povídala o tom jestli nemáme problémy s okusováním ruzných věcí a také upozornila, že za půl roku bychom měli přijít znovu. MVDr. Šeflovou mohu vřele doporučit.
  Tami, mail 4.9.2008

 • Videla jsem tu hodne negativnich komentaru k veterinari na klinice Parnik na Praze 9 - ja jsem tam byla nekolikrat a musim rict ze mam jen dobre zkusenosti - pan veterinar Bonk je velice prijemny a ochotny a vsechny moje zviratka peclive prohledl a uzdravil. Druheho pana veterinare jsem nepotkala. Vzdy jen MVDr. Bonk. Po prestehovani z Prahy 9 chodim na veterinu na ulici Janovského na Praze 7, kde ordinuje pan MVDr. Miroslav Rehak, ktery je taky velice hodny, ochotny a kralickum pomohl. Zhruba pred 2tydny jsem zjistila, ze ma moje kralinka absces na tlapce, tak jsem okamzite vyrazila :) Byla jsem pochvalena za vcasnou reakci a ted je uz vsechno v poradku :) Vyplachovala jsem a podavala antibiotika po cemz ma na me kralinda trosku zlost, ale je v poradku :) Takze kdyz to shrnu tak jsem zatim nepotkala krome veterinare na Vinohradech v Brne zadneho veterinare, kteremu bych mohla dat negativni hodnoceni.
  NeRa

 • Před třemi týdny jsem našla svého králíčka nafouklého, protože máme veterinu Parník kousek od domu jeli jsme tam s ním. Pan doktor nás vzal a králíčkovi prováděl ošetření, kterými se ho snažil zachránit. Bohužel se to nepovedlo a králíček mi zemřel. (Chovaní pana doktora nebylo příliš profesionální, předchozího pacienta ani nepožádal aby odešel z ordinace. A po jeho umrtí se mě zeptal mám se těla zbavit? Což mi přijde opravdu nedůstojné) Mám ještě jednoho králíčka (brášku zemřelého kralička) jela jsem sním na stejnou veterinu na prohlídku. Pan doktor ho prohlédl, dal nám antibiotika preventivně aby se mu nic nestalo. Králíček se začal vzpamatovávat a choval se normálně. Po třech týdnech jsem ho objednala na kastraci. Pan doktor Bonk si vzal králíčka a za 30 minut jsme si ho měli vyzvednout. Přijela jsem si pro něj a pan doktor říkal že je vše v pořádku, dostal antibiotika a léky proti bolesti. Kralíček se velmi motal a byl malátný. Po příjezdu domů se zdálo vše v pořádku. Ale bohužel opak byl pravdou. Začal velmi krvácet a protože bylo již po 20 hod museli jsme jet na kliniku H-vet. Okamžitě nás přijali a pani doktorka Šazlingová hned řekla, že je to velmi vážné a že ztratil mnoho krve. Králíčka opět uspali a znovu otevírali. Ránu vyčistili protože byla velmi špinavá a králíčka zašili vnitřními stehy. Králíčkovi kanilou doplnili krev a nechali ho dýchyt kyslík. Nechali nás u něj když se probouzel. Ležel na vyhřívané podložce a byl zabalen do ručníku aby mu nebyla zima. Vše nám krásne vysvětlila a byla velmi milá. Konstatovala nepřímo že byla chyba na straně pana doktora z Parníku. V ráně se vytvořil velký otok ze kterého hodně tekla krev a nejspíše uvolnil steh a vše bylo špatně. Zítra ráno jdeme na další transuzi krve a přeléčení vzniklých hnusů a bakterií, které se za tak kratkou chvíli vytvořili. Rána po kastraci v Parníku vypadala opravdu zle. V H-vet nám dali kalhotky aby se to nemohl lízat a aby zastavili krvácení. Rána vypadala o mnoho lépe, byla krásne vyčistěna a zašita. Takže pokud mohu doporučit veterinu pro králíčky tak H-vet. Na veterinu Parník pouze v kritickém stavu.
  pí. Kremlíková  - mail (01/2015)


 • Ráda bych se podělila o výbornou zkušenost s MVDr. Jaroslavem Švecem, který má ordinaci na Praze 9 Černý Most - Parník. Už na začátku roku se naší králici udělal absces na dolní čelisti způsobený křivě narostlými zuby, které tlačily do dásně. Pan Švec z abscesu vymačkal hnis a poskytl nám desinfekci na domácí použití a stříkačky pro podávání tekuté stravy. Bohužel po zahojení abscesu se udělal další a po něm ještě několik dalších a proto jediným řešením bylo všechny zadní zuby vyndat. Pan Švec nás po celou dobu objednával k sobě a ne ke svým kolegům, protože byl nejlépe obeznámen s případem, a nakonec provedl operaci v inhalační narkóze. Už z rentgenu bylo jasné, že se mu nepodaří vyndat všechny zuby dokonale, protože se překrývaly a některé byly hodně zaryté do dásně a tvořily zvápenatělé výrůstky. Teď s králicí chodíme jednou za tři týdny na zkrácení předních zubů, protože jsme museli přejít na kompletně tekutou stravu a pokaždé se taky zkontrolují zadní zuby, které naštěstí zatím nedorůstají a králice je veselá a zlobí jako dřív. Přechod na tekutou stravu jí nedělal žádný problém, pokud se někdo vyskytne v podobné situaci, doporučuju granule Versele laga, které jsou kompletním krmivem a dají se výborně rozmočit na kaši. Králice je miluje a nic jiného už ani nechce. Panu Švecovi děkuji za velmi profesionální přístup, dobře zvládnutou neobvyklou operaci a za to, že mou králici nikdy netrápil a choval se k ní s respektem i v případě, že na něj zrovna vrčela nebo se pokoušela bojovat.
  K. Doležalová - mail (07/2011)
   
 • Mám velice dobré hodnocení Veterinární Kliniky APEX na Zelené Lišce - Praha 4 - Pankrác (ww.zelenaliska.com). Na tuto veterinu už chodím skoro 3 roky a nikdy jsem se nesetkala s tím, že by byl personál vulgární, nebo neochotný. Dr. Ďurech je velmi ochotný doktor, znalý a hodný jak ke králíčkům, tak i k lidem. Dr. Macek a Dr. Ďurech -tito páni doktoři jsou tam většinou spolu, takže v ničem není problém. Jeden umí lépe stříhat drápky, druhý dělá vyšetření :) Mají velmi slušné ceny -stříhání drápků dělají zadarmo. Pan doktor říkal, že si za práci na 20 vteřin nebude brát peníze :). Paní doktorka Dubovanová má dokonce specializaci na choroby drobných hlodavců, ale Dr. Ďurech mi příjde na králíčky lepší. Tuto kliniku doporučuji, mám s ní dobré zkušenosti. :) Mají otevřeno soboty i neděle, operují, mají inhalační narkózu na ušáky, mají RTG.
  mail z 23. 10. 2009

 • Stalo se to již před šesti lety. Jedná se o MVDr Petříkovou z Prahy, která je (možná) odbornice na pejsky, ale mého králíčka to stálo tenkrát život. byl velmi přítulný a mazlivý a najednou začal být divný, takový bázlivý a nechtěl moc jíst. Tak jsme vyrazili na vete, paní doktorka ho poslechla, diagnózu nám nesdělila a řekla, že mu píchne vitamíny pro povzbuzení. Píchla a cestou domů měl králíček křeče a asi velké bolesti. Když jsem ho vyndala z přenosky, tak už měl chudáček poslední chvilky. Umřel mi v ruce za strašlivého naříkání v asi hrozných bolestech. Dodnes mám na ruce jizvu od drápku z poslední křeče. Zavolala jsem na vete a paní doktorka mi sdělila, že zjistila, že se "přehmátla" a píchla mu jinou injekci. Pak poslala ještě omluvný dopis něco v tom smyslu, že to nebylo úmyslné. No a před rokem udělala zkušenost s toutéž doktorkou moje známá, která měla králindu s nádorem v pusince a ta už nemohla jíst. Nebylo jiné řešení, nežli jí ulehčit trápení a nechat jí uspat. Tady nastal druhý extrém: i když paní řekla přesnou váhu zvířátka, tak jí uspávali natřikrát! Králíček trpěl a naříkal, trvalo to prý hodinu. Paní je velmi slušná ale říkala, že když viděla, jak zvířátko trpí, při třetím pokusu dostala pravý hysterický záchvat, kdy na ní chtěli volat policii. Od té doby nenašla odvahu pořídit si dalšího králíčka.
  (Candík, 23. 1. 2010)

 • Vřele nedoporučuji k ošetření hlodavců Veterinární kliniku Břevnov - Za Strahovem, Praha 6 - vyzkoušela jsem bohužel na kůži svých králíků a morčete. Př. u kluků králíků to byly dle pana doktora Mullera - staršího - holky a u holky jsem byla přesně naopak - tak to není až tak hrozné, ale jednoho takovou králičí holku - což byl klučík - chtěl pan doktor pří rýmě léčit lékem na kokcidiózu bez rozboru bílého hlenu z nosu - naštěstí jsem jela ještě jinam a jiný pan doktor zachránil oba z mých králíků. Králík, který nikdy neměl bouličku na bříšku, tomu nově vyrostl pupík - následně uhynula a morčátku podle MVDr. na této klinice nic není, jenže na základě jiné veteriny jdu dnes na operaci a nebo na uspání a to mu nic není - až na hrozivě přerostlé zuby! Jen pro úplnost: králíčkům se zde zkracují zuby střihem a platí zde dvoje ceny - dle ošetřujícího MVDr. staršího nebo mladšího.
  mail L. Janoušková (17. 2. 2010)

 • Veterinární klinika ERIKA. Měla sem zakrslého králíčka a vždy byl zdravý. Jednou se mu udělala bulka za krkem a my při běžném očkování přišly na to, že se jedná o abces. Ihned králíčka operovali. Každý den jsem tam jezdili na dávku antibiotik a čištění. Bohužel se nám ho nepodařilo vyléčit a Montíček nám umřel.
  Při našich každodenních návštěvách se k nám všechny paní doktorky chovaly moc pěkně. Paní MVDr. Daniela Vozková je sice možná trochu drsnější, ale to z pohledu člověka. K našemu "Karlovi" jak mu říkala, se chovala moc hezky. Všechny paní doktorky i "sestřičky" jsou vysoce profesionální a umí to i s králíčky. Rozhodně mohu doporučit. S naším novým králíčkem tam budeme určitě také jezdit na pravidelné očkování i když to je třeba pro nás přes celou Prahu.
  Veterinární klinika ERIKA
  Nám.Dr.Holého 8
  180 00 Praha 8
  http://www.vet-klin-erika.cz/
  mail P. Vodičková (04/2010)
   

 • Veterinární klinika ERIKA. Před lety nám tam zabili králičí holčičku špatnou volbou léků/antibiotik. Malá dostala křeče do bříška, po pár hodinách pak začala pískat a plakat bolestí! Když jsme se na kliniku vrátili, že se malá strašně zhoršila, zkonstatovali, že neví co s tím, ale každopádně se to zvíře trápí, že neví, jak mu pomoct a je lepší její trápení "ukončit" ! :(
  Mrzí mne, že si nemůžeme vzpomenout na jméno ošetřující lékařky, ale snad alesp. budou lidé hledající pomoc pro své králíčky - na této klinice - opatrní.
  mail Oravcová (11/2010)

 • Ráda bych se vyjádřila k přístupu paní MVDr Petry Mikulcové z vetcentra ve Stodůlkách, na internetu jsem si na tuto doktorku našla dobré reference, a tak jsme se za ní s kubíkem vydali (kuba přestal jíst a měla jsem podezření na přerostlé zuby), poté co jsme vešli do ordinace paní ani nepozdravila, nepředstavila se, jen nepříjemně pronesla "CO JE KRÁLÍKOVI?" (jsou tam dvě ordinace, ve kterých ordinují dva doktoři současně, nevíte kdy na Vás přijde řada a ke komu se dostanete, paní doktorku jsem do té doby nikdy neviděla, takže jsem ani netušila, zda je to opravdu ona), popsala jsem jí tedy že má nejspíš přerostlé zuby, nedovedla si kubu ani vyndat z přepravky, poté mu cca 5 minut nebo ještě déle prohlížela zuby, kuba při tom slintal a divně chrochtal, zeptala jsem se tedy co vidí a jestli to jsou opravdu zuby... odpověděla, že nic nevidí a že ho bude muset uspat zda souhlasim.... co jsem mela delat, odnesli kubu do klece do jiné místnosti, kde měl čekat do deseti hodin večer na uspání a zbroušení zubů, byla jsem tam za ním a pár kroků ode mě zrovna probíhala operace vlčáka, pes měl otevřené břicho, stálo nad ním asi pět lidí, NIKDO z nich neměl roušku a ještě nad ním popíjeli kafe!!!!!!!!!!! byla jsem zděšená, když jsem si představila, že takhle může probíhat i operace kuby!!! paní doktorku jsem už neviděla, mluvila jsem jen se sestrou, která mi dala podepsat souhlas s operací... druhý den ráno jsme si jeli kubu vyzvednout, hrozně dlouho jsme čekali, potom se ve dveřích objevila asi sestra, strčila nám fakturu a kubu do náruče s lístečkem, na kterém byly napsané dvoje léky, které jsme měli koupit a podávat a zase zmizela... nevěděli jsme, zda už ten den léky dostal, jak je máme podávat, jak proběhla operace, prostě nic, když se setra objevila znovu, zeptali jsme se zda bychom mohli mluvit ještě s paní doktorkou a dostalo se nám odpovědi ať se nezlobíme, že má spousty jiných pacientů a jestli chceme at NAVEČER zavoláme, že to bude už mít volněji!!!!!!!! odjeli jsme a už mě tam nikdo nikdy neuvidí!! kuba ale po zbroušení moc neprospíval, myslím že se mu totiž už v té době tvořil absces kolem zubu (zpětně jsem se dočetla, že králíkům přerůstají nejen zuby, ale i jejich kořeny což následně způsobuje abscesy), kterého si ve stodůlkách nikdo nevšimnul, ani neudělali kontrolní rentgen! když jsem si té boule na tváři všimla i já a jeli jsme k naší osvědčené paní doktorce už bylo pozdě, absces byl tak veliký, že prožral celou čelistní kost a kubu jsem musela nechat uspat:(
  LuciPuci (07/2010)
   

 • Zároveň bych chtěla moc pochválit a doporučit MVDr Lenku Chylíkovou z Animal Clinic na Bílé hoře, specializuje se na morčata, králíky a fretky, králíčkům i morčatům obrovsky rozumí, se zvíratkem si během vyšetření povídá, vse co bude delat vam nejdrive do nejmensiho detailu vysvetli a popise, treba i obycejné očkování a hlavne je opravdu profesionálka, jestliže je jen malá šance na uzdravení, tak bojuje, kubík už bohužel šanci neměl a doporučila mi ho uspat, i přesto kdybych se rozhodla pro operaci, tak by ji provedla, mluvi s Vámi na rovinu a je opravdu moc příjemná.. já jsem netušila, že kubíka budu muset nechat hned uspat a když jsem se dozvěděla, jak je na tom špatně, tak jsem se hrozně rozbrečela a nemohla se rozhodnout co dělat, paní doktorka mě utěšovala, říkala at si nic nevyčítám, že to není moje vina, že na abscesy králíčci trpí, dala mi dost času na rozmyšlení a po uspání říkala, že jsem pro něj udělala to nejlepší co jsem mohla
  LuciPuci (07/2010)

 • Chtěla bych taky přispět svou troškou do mlýna ohledně referencí na paní doktorku Chylíkovou z veteriny na Bílé Hoře. Minulý týden jsme u ní byli s Pepínem jen na preventivní prohlídce a očkování. Musím říct, že prostředí super, všichni včetně paní doktorky jsou moc příjemní. Paní doktorka ochotně vše vysvětlí a poradí co jen může. Nemůžu zatím víc hodnotit, z hlediska složitějších zákroků, ale přístup super. Přeléčovali jsme kokcidiózu, rozbor bobků nám dělala známá - ale jako doktora nám doporučila právě paní doktorku Chylíkovou. (Jsme z Prahy 6, tak to máme blízko). Nevím jak by s referencí souhlasil Pepino - který si to prohmatávání, poslouchání, kontrolu zoubků a stříhání drápků asi moc neužil, ale za mě super :-)
  pepino22 (11/2011)

 • >Ráda bych zde doporučila veterinu s kterou mám již téměř roční zkušenosti a ne malé. Řešila jsem polámanou nohu, genetická vada předních zubů s jejich broušením, trháním, kontroly a i obyčejné očkování či rozbor bobků u králičího mimina. Je to veterina Animal Clinic Praha 6 na Bílé hoře a paní doktorka Lenka Chylíková - http://veterinarni-ordinace-praha.cz/. Teď je Hopíkovi rok a doufám že to máme vše za sebou. Každopádně králíci jsou i dle narvané čekárny hlavní doménou paní doktorky. Jednoznačně doporučuji.
  kzaj81 (11/2011)

 • Píšu, abych se podělila se svými zkušenostmi z Animal Clinic na Bílé Hoře, kam jsem šla po tom, co jsem si přečetla chválu na doktorku Chylíkovou na této stránce. Nadšení bohužel nesdílím. Paní doktorka je neskutečně uspěchaná, téměř si nevyslechne, co zvířátku chybí a okamžitě přijde s  diagnózou, která bohužel v případě mého králíčka nebyla správná. Dostala jsem od ní jen kapky do očí a ujištění, že za pár dnů bude všechno v pořádku... ještě ten večer byl králíček mrtvý. Je mi to líto, nevím, jestli po této zkušenosti lze ještě kterémukoli veterináři důvěřovat.
  pí Novotná - mail (02/2013)

 • chtěla bych se s Vámi podělit o skvělou veterinářku, MVDr. Janu Schröfelovou, která ordinuje na Praze 6 (veterinární ordinace Hvězda). Pokaždé, když za ní přijdu s králíčkem (mám dvě králičí slečny) nás mile přijme, poctivě vyšetří. I když jdeme jen stříhat drápky, nikdy to "neodflákne". Beruška, jedna moje králičí slečna, docela trpí na zažívání. Asi před půl rokem mi přestala jíst, skoro nepila, jen ležela a byla apatická. Vzala jsem ji tedy k paní veterinářce a ta mi řekla, že má Beruška plyn v bříšku, že na to králíčci trpí. Dala jí nějaká antibiotika a probiotika a ještě něco na obnovení střevní flory. Chodili jsme s Beruškou k paní veterinářce asi týden a opravdu jsme viděli zlepšování. Najedřív začala pít, později i jedla a začala zase běhat a zlobit. Veterina má i pobočku na Červeném vrchu, veterináři se střídají, můžete ji najít i tam. http://www.vetcervenyvrch.cz/index.php
  Čechová - mail (08/2010)
 • Dobrý den, já mám zase naopak s paní doktorkou Janou Schröfelovou z Prahy 6 (Veterinární klinika Hvězda) špatné zkušenosti. Když jsem k ní přišla, první otázka byla "Co mu je?", aniž by králíčka vzala do ruky a zkontrolovala řezáky nebo drápky. Potřebovala jsem poradit ohledně přeléčení proti kokcidioze, jelikož jsem nevěděla, zda chovatel tak učinil. Paní doktorka se ani nezmínila o rozboru bobků a rovnou mi strčila prášek a ještě se musela podívat do knížky, jak se lék podává. Nakonec se musela znovu podívat do knihy, odkdy se králíci očkují. Mojí sestře u ní zemřelo morče i králík, jediné co totiž umí je píchnout antibiotika. Už k ní rozhodně nikdy nepůjdu.
  Havlová - mail (09/2010)
   
 • Chtěla bych přidat jednu kliniku, s kterou mám dobrou zkušenost: Jedná se o tuto kliniku na Praze 3 veterina-abc.cz, MvDr. Boháčová. Paní doktorka je tam super, po telefonu mě objednala s tím, že pokud mám podezření na kokcídie, mám tam i tak malou objednat, aby ji nejdřív mohla vyšetřit .. malá ani není z tý prohlídky vystresovaná ... Vet predepsala léky na kokcídie + biolapis, napsala i spravně jak mám lék podávat a celkem to vyšlo "jen "na 300,-, takže se v ušácích vyzná a cena je tam také přijatelná i s tím biolapisem
  ANCH (11/2010)
   
 • Chci se podělit s ostatními o čerstvou zkušenost s veterináři. Po přestěhování z Dejvic na hranici Vinohrad a Vršovic jsem našla veterinu kousek ode mně. Byla jsem ráda, že to nemáme tak daleko, jenže...
  Jenže na této veterině působí MVDr. Diana Halászová, která toho o králíkách zřejmě moc neví. Přišla jsem za ní s králíčkem, který měl nafouklé bříško a občasný průjem. Vyšetření bobků bylo v pořádku, tak nám paní doktorka dala pastu na trávení. Žádné rady, co se týče stravování úšatého pacienta, kromě jedné... prý mu mám dávat JOGURT, pro podporu střevních bakterií. To jsem teda vynechala. Po pastě bylo sice ušáčkovi lépe, ale vánočky i občasný průjem zůstali. Na této klinice působí i jiní doktoři, ty jsem však nepotkala. Sem raději ne: www.naxera.cz
  LucieAlie - mail (12/2010)
   
 • Chtěla bych reagovat na příspěvek o MVDr. Dianě Halászové. Musím uznat, že pokud možno se jí na této veterině vyhýbám (už z toho důvodu, že má přízvuk a já jí prostě nerozumím). Ale v protisměně ordinuje MVDr. Václav Naxera, který je výborný. S králíčkem tam chodím už tři roky a nikdy nebyly žádné problémy. Za stříhání drápků nebo zkracování zubů si nic neúčtuje a když jsem u sebe neměla dost peněz na léky, nechal mě je donést další den. A ještě se mi nestalo, že by se netrefil při stříhání drápků (což se nedá říct o paní doktorce).
  pí Hejtmánková - mail (01/2012)
   
 • Kamarádka mi doporučila jinou veterinu v sousedství, kam i ona chodí se svou králindou. je to klinika malých zvířat v Madridské, konkrétně MVDr. Zdeňka Zápotocká. Nakonec jsem tam běžela v neděli, protože se králíčkovi přitížilo a přestal jíst. Paní veterinářka je velmi milá, ochotná a zkušená. Navíc jsem se dozvěděla, že sama měla doma králíka. Králíkovi zkontrolovala i stoličky, znova jsme dali bobky na rozbor, znova byli v pořádku. Píchla mu hned Dagan a vitamíny a protože se králíček ani po dalším dni dokrmováním RodiCarem nerozpapal, přišli na řadu i ATB a Bio-Lapis. Celý proces rozkrmování a dokrmování trval skoro týden. Dnes už je ušáček v pořádku, hlavně díky paní veterinářce. Na klinice působí ještě dva doktoři, osobně jsem potkala jen MVDr. Jana Máru, který nám píchal poslední injekci. Byla jsem mile překvapená, že i když viděl králíčka poprvé, vše si zjistil v počítači, vyptával se a hezkým způsobem mi radil, co dál. Zvlášť oceňuji milé chování všech zaměstnanců, největší díky ovšem patří MVDr. Zdeňce Zápotocké, která mě poprosila, abych jí příští týden, až bude zas v práci, zavolala, jak to s králíčkem vypadá. Klinika je velmi dobře vybavená, má dlouhé ordinační hodiny (8 až 23) a o víkendech pohotovost. Tuto kliniku můžu jen doporučit.
  http://www.vetpoint.cz/index.html
  LucieAlie - mail (12/2010)

 • AAAvet, Praha 10. Není vhodná klinika pro králíčky, evidentně se specializují na kočky a psi, snaží se pomoci, ale bohužel zřejmě málo zkušeností s králíčkama. Na otázky ohledně léčby odpovídali buď obecně nebo, že se to u králíků nedá předem říct. Každý doktor říkal něco jiného a výsledek byl úplně jinde. Myslím, že na kraličí klinice by tady Bobinka ještě byla...
  pidinka (01/2011)
   
 • Veterinární výjezdová služba pro Prahu a okolí - MVDr. Berka. Máme s touto veterinou jen dobré zkušenosti, i když jen s preventivním očkováním. Ošetření zvířete přímo v domácnosti je velké plus, neboť odpadá stres z cesty do ordinace a z čekání v čekárně plné psů. Hodí se hlavně pro preventivní zákroky, jako je například očkování. Pan doktor Berka je příjemný a velmi ochotný. Během očkování provádí i běžnou celkovou kontrolu (včetně poslechu). Cena za očkování je o něco vyšší než v ordinaci - zhruba 230,- Kč (přelom března a dubna 2011), a to myslím za ten klid a snížení stresu stojí. Kontakt na výjezdovou službu (objednání po telefonu): http://www.firmy.cz/detail/727265-veterinarni-vyjezdova-ordinace-praha-zizkov.html
  Pan doktor Berka spolupracuje také s veterinární ordinací U gymnázia v Praze na Spořilově (pozor, je to jiná ordinace než ta známá spořilovská v Hrusické ulici. S ordinací osobní zkušenost nemám. Co je však důležité, že mají systém objednávání na konkrétní čas (což třeba veterina v Hrusické neumožňuje, takže nikdy nevíte, jakou dobu strávíte v čekárně). Kontakt na ordinaci:
  http://www.firmy.cz/detail/727266-bw-technik-praha-zabehlice.html
  Fousie - mail (03/2011)
   
 • IVET – se všemi svými morčíky, i s těmi co mám na hlídání chodím do IVETu, i moji zákazníci, co mají odemne odchovaná morčecí miminka, tam chodí a tuto veterinu si také chválí. Ošetřuje nás MVDr. Petře Viziová, která se specializuje na drobné hlodavce. Pani doktorka je moc vstřícná a milá, umí vždy dobře poradit a snaží se všemu přijít na kloub. To samé se dá říci i o MVDr. Oravové, ke které také občas ráda zajdu, když tam naše doktorka není. Na této klinice mají i kvalitní přístrojové vybavení a můj celkový dojem je takový, že zbytečně z lidí netahají peníze nedělají nesmyslná a zbytečná vyšetření, jen aby dostali zaplacen (tak jako leckde) Dokonce na mě byli až tak hodní, že když jsem někdy neměla peníze (čekala jsem na invalid.důchod) tak mě morčíky ošetřili i na dluh.
  Teď naposledy, když byl můj Šmudlík nemocný, věnovali se mu opravdu nad míru pečlivě a nakonec se přišlo na to, že jeho špatné kousání je díky inervaci nějakých hlavových svalů, které jsou odpovědné za pojídání potravy, prostě mu to nefungovalo v pusince tak jak mělo, kousal se do jazýčku a nemohl normálně polykat. Nakonec jsem jela v 9hod večer raději nechat uspat, (aby do rána netrpěl). Píchli mu tenkou inzulínkou (tak aby ho to nebolelo) uspávací injekci (vůbec to necítil) a na mou žádost mě s ním nechali v čekárně, tak aby mě mohl usnout v klidu v náručí.
  Reny1 (08/2011)
   
 • Chěla bych napsat o pani doktorce Martině Kolářové na veterině v Horoměřicích. Zná hodně o králíčkách, stále jezdí do ciziny se vzdělávat přes králíčky a na různá školení...
  Kubík trpí na háčky u zubů. Ostatní veterináři ho přispávají a pro probuzení je jako chodící pohroma,ale Kolářová mu dá jenom čuchnout a pro probuzení je čilí a má chuť k jídlu :). V Horoměřicích jsou cenově vážně přijatelní a lidé kteří nedělají veterináře jenom pro peníze.... snaží se,jsou k vám milí a pomáhají vám.
  KIKIMAJK (10/2011)
   
 • Mého králíčka Oskara mám od loňského května a nejprve jsme chodili k veterinářům do Staropramenné. Oskar má špatně rostlé přední zoubky, tudíž mu neustále dorůstají a je třeba je nechávat zkracovat. Na vete ve Staropramenné je Oskarovi stříhali kleštěmi, a když jsem se ptala, jestli ho to nebolí, odpovědí mi byl výsměch, že to je jako když stříháte nehty. A to nemluvím o přístupu jedné nejmenované mladé doktorky.
  pí. Vrbová - mail (01/2013)
   
 • Nedalo mi to a pátrala jsem na vašich stránkách a našla jsem odkaz na *MVDr. Chylíkovou z Animal Clinic*. Co se týká zoubků, paní dokotrka nechápala, jak je mohli Oskarovi takhle stříhat. Za prvé to prý bolí, za druhé se tím ničí celá sanice a i přirozeně kvalita zubů a za třetí je správný postup králíčka přispat a zoubky zabrousit bruskou.
  Jsem opravdu šťastná, že chodíme k paní doktorce, protože s předchozí veterinou se to nedá srovnat! A paní dokotrka je naprosto úžasná, milá, všechno vysvětlí, s Oskarem si hezky povídá a co je nejdůležitější, Oskar se jí nebojí jako těch předtím. Sestřičky i celé prostředí kliniky taky moc příjemné. Opravdu doporučuji MVDr. Chylíkovou, protože ta králíčkům evidentně rozumí a je poznat, že to nebere jen jako svou práci.
  pí. Vrbová - mail (01/2013)
   
 • Píšu, abych se podělila se svými zkušenostmi z Animal Clinic na Bílé Hoře, kam jsem šla po tom, co jsem si přečetla chválu na doktorku Chylíkovou na této stránce. Nadšení bohužel nesdílím. Paní doktorka je neskutečně uspěchaná, téměř si nevyslechne, co zvířátku chybí a okamžitě přijde s diagnózou, která bohužel v případě mého králíčka nebyla správná. Dostala jsem od ní jen kapky do očí a ujištění, že za pár dnů bude všechno v pořádku... ještě ten večer byl králíček mrtvý. Je mi to líto, nevím, jestli po této zkušenosti lze ještě kterémukoli veterináři důvěřovat.
  pí. Novotná - mail (02/2013)

 • Doktor se jmenuje Samuel Evinic. Máme ho už "odzkoušeného". Našemu ušákovi spravil zuby po tom, co to jiný veterinář pokazil. Dr. Evinic ordinuje na klinikách doktora Dominika Vlacha v Horních Počernicích v Praze 9 a párkrát do týdne (asi tak dvakrát) je v Brandýse nad Labem. Jedná se o velmi ochotného veterináře, který ví, co dělá, na našeho ušáka byl moc hodný a mě vysvětlil úplně vše co vůbec mohl a to tak, že jsem tomu opravdu rozuměla. Je to opravdu odborník na králíky, který se k nim navíc i umí moc hezky chovat. A náš králík se ho ani moc nebál narozdíl od předchozího veterináře ke kterému jsme s ním chodily.
  Gabi95 (08/2013)


 • Chtěla bych Vám všem doporučit jednu výbornou veterinu pro králíčky. http://www.vetclinic.cz/aktuality/
  a chtějte paní doktorku Martinu Kolářovou. O králíččích toho ví mnoho, je pečlivá a na vše řekne svůj názor. Operace dělá šetrně a uspává pokud možno jen čuchnutím a ne pícháním léků do žíly. Kdyby Vás zajímaly ceny, tak popravdě, paní doktorka kolikrát za ošetření ( běžné ) chce max do 100 kč a někdy nechce vůbec nic. vzdělávala se v zahraničí a i nadále se vzdělává. Všechno se snaží řešit a náš poznatek ... ke konci králíčkova života ( velký absces po dolní čelisti v 9 letech) , všichni chtěli ukončit jeho život, jen ona nám předepsala analgetika do tlamky a když viděla, že je jěště čilý a dokáže papat , tak nám řekla, že by ho 100% nikdy nedávala ještě uspat... a že mu máme udělat krásné poslední týdny.
  KIKIMAJK (06/2015)


 • Chtěla bych doporučit www.klinikaanima.cz v Praze 5. Na králíčky je zde velmi milá a šikovná doktorka Jana Vondrušková. Mají dvě ordinace na Praze 5, kde se střídají, rozpis služeb je na netu. Mají také dobré vybavení. Když byly našemu Čmuchinovi 2, měl ošklivý kašel, ten paní doktorka vyléčila. Teď je mu necelých 5, zhubl, byl takový smutný a udělala se mu boule na tvářičce. Paní doktorka ho dokázala šetrně zrentgenovat i bez narkózy, bohužel zjistil se nádor čelisti. Operaci již nedoporučuje. Naučila mě ho dokrmovat stříkačkou a dávat mu analgetika. Teď je na tom lépe. Vím, že už tu s námi asi náš brouček dlouho nebude a je to moc těžké, ale věřím, že je v dobrých rukou a že se nebude trápit.
  Salome (07/2015)
   
 • Dobrý den, posílám hodnocení a doporučení veterinární kliniky v Praze kam jsme pravidelně chodili s naším ušákem. Mohu Velice doporučit veterinu pana MVDr. Vladimíra Fialy, pan doktor i paní doktorka (střídají se) jsou velice milý a vždy se náš králík ze všeho po jejich zákroku během dvou dnů "srovnal" do svého běžného režimu. Ordinace pana Fialy je i cenově velice příznivá, za očkování MIX+MOR jsme platili přibližně 250,-, za veterinární zákrok vždy tak do dvou set. Když jsme si králíka přinesli domů a byli u něj poprvé, provedl jeho kompletní vyšetření, měřil mu teplotu aby se ujistil, že je zvíře v pořádku. za nás mohu pro ušáky pana Fialu a kolektiv jedině doporučit.

  http://www.fiala.vetordinace.net/index.html
  Veterinární ordinace Praha 4 – Chodov
  specializovaná ordinace pro malá zvířata
  MVDr. Vladimír Fiala
  Majerského 2034
  149 00 Praha 4
  Tel: 267 910 297267 910 297, Mobil: 603 528 254603 528 254
  E-mail: veterina.fiala@email.cz
  Ordinační hodiny:
  Po – Pá: 8–19
  So, Ne, svátek : 10–15

  S tímto zároveň nedoporučuji Veterinární kliniku Na Šejdru, kde nám králíka chtěli operovat kvůli přerostlým zubům (za cca 5000,-) a v ordinaci pana Fialy mu našli na puse zánět, který za stokorunu vyčistila a zlikvidovala.
  p. Drvota - email (05/2015)

 • Chci se s Vámi všemi podělit o nezapomenutelnou pozitivní zkušenost s veterinární klinikou Vethope. Dnes jsem byl s naším novým králíčkem u pana doktora Galbince, jelikož nám králík už dva dny nežere.
  Klinika Vethope se nachází v Praze 4 - Modřany. Mají tam velké parkoviště a pozitivní šok jsem dostal už z milého přijetí v čekárně. Následně nás přijal pan doktor Galbinec, který provedl potřebná vyšetření, vč sona a rozboru krve. Králíček má cizí těleso v žaludku, a tak byl ihned operován. Pan doktor mi doporučil inhalační anestezii, díky které se králík hned po operaci probral z narkózy. Přístup pana doktora hodnotím na výbornou a mohu kliniku Vethope všem doporučit. Informace o nich najdete na vethope.cz
  auers (09/2015)
   
 • Musím vychválit vet na Hůrce, jinam už bych nejela. Mému beránkovi Esterce se zatáhlo střevo a odumřelo, měla 5% na přežití, stálo mě to 8000,- ale byla týden v jejich péči v ordinaci. Teď u druhé řešíme špatnou funkci ledvin, ale obě doktorky mi vycházejí maximálně vstříc, vše mi ukážou vysvětlí, ve všem mi poradí, není nic co by neznali a krásně se k zvířátkům chovají. Ceny jsou asi vyšší, ale vím za co platím, nikde mi takhle pokaždé nekoukli na králíka, zkoknou uši, bříško, moč, zoubky prostě všechno a za to ráda dám 150,- kč, jinde jí jen poslechli a nic víc a platila jsem stejně.
  Eeliska (02/2018)
   


Ostrava

 

 • Jméno a kontakt na doktora, který stanovil léčbu proti škrkavkám (?roupům), které byly v bobcích:
  MVDr. Milan DVOŘÁK
  veterinární ošetřovna
  Dolní 34,700 30 Ostrava - Zábřeh
  tel.: 596 784 705596 784 705
  Lék dostal Bobík dvakrát, podruhé to bylo o dva týdny později. Při té příležitosti mi bylo řečeno, abych za měsíc přinesla vzorek králíčkových bobků.

  MVDr. Vítězslav Raška, Hynaisova 12, Ostrava 9, 709 00 (hned za hotelem Atom) zde také ordinuje i MVDr. Irena Tomisová. Telefon do ordinace je 596 621 677596 621 677.

  S panem doktorem Raškou i s paní doktorkou Tomisovou mám jen ty nejlepší zkušenosti ! Vždy mi pomohli a snažili se co nejvíce mohli, když mi onemocnělo některé morčátko, brali je skoro jako svoje. Když jsem neměla peníze, mohla jsem jít i na dluh, což tedy nepraktikuju často, ale když prostě není zbytí ... ;o) Takže opravdu mohu jen doporučit !!!

   
 • Ne jako Veterinární ošetřovna MVDr. Penhakerová Dagmar!!!! Tam jsem byla jednou a to poprvé a naposledy, když si moje první morčátko rozseklo "ret". Přišla jsem tam jako 10ti letá dívenka bojící se o svoje zvířátko, doktorka tam neměla ani sestru. Položila jsem morčátko na stůl, ona se na ní podívala a řekla, že jí to zašije. Čekala jsem, kdy řekne, že jí uspí nebo tak něco, ale ona že to musí udělat bez uspání. nechala mi jí v ruce, vzala si jehlu a řekla ať jí pevně držím - chápete to ????!!!!! Bylo mi deset let, bylo to má první morčátko, brečela jsem tam, když zakvičelo bolestí.... Mamka to vydržela chvíli, pak mně i se zvířetem sebrala, seřvala doktorku a bez čehokoliv jsme odešly ....
  Musely jsme s ní ale něco udělat, tak jsme našli veterináře ještě blíž našeho domu, ono zmiňovaného MVDr. Rašku. Tam na mě čekal milý pán, jež mě, stále se zajíkající, utěšoval a říkal, že to bude v pořádku ať neblázním, že jsme přeci statečné holky :o) Píchnul jí nějakou uklidňující injekci, vydesinfikoval ránu a řekl ať příjdem hned ráno, až otevře. Nemohl jí to zašít, neb jí nemohl uspat, protože jedla .... to je jediná věc, v čem měla ta paní Penhakerová MVDr. pravdu.
  A takové zkušenosti nemám jen já... většinou tam každý chodí 14 dní a pak přejde k MVDr. RAškovi. Pan dokror má nejen krásnou ordinaci čekárnu atd. , ale také docela příznivé ceny na Ostravské poměry, opravdu jej mohu jen doporučit!

 • Všem z Ostravy a okolí také doporučuji MVDr. Rašku, kterého jsem navštívila na doporučení své kamarádky poté, co mi den předem MVDr. Merta z Ostravy - Hrabůvky určil jako přičinu stroupků na zádech mé králindy Bobyschi VŠENKY a aplikoval jí STRONGHOLD na kůži na krk. Jeho diagnoza se mi nezdála, protože králindu denně hladíme, škrábeme a nikdy jsme nic "živého" nenašli. MVDr. Raška moji králindu velice pečlivě prohlédl, zkoumal pod mikroskopem chlupy a nenašel nic závažného, poté Bobyschi řádně vyprášil kožich (až chlupy lítaly) a každý kousíček kůže či stroupku, co z ní spadl na stůl nalepil na izolepu a opět dlouze zkoumal pod mikroskopem a nenašel jedniného dospěleho jedince ani HNIDU (ty za 24 hodin zmizet nemohly)....a jednoznačně určil, že všenky nemáme!!!!... Přikláněl se k tomu, že stroupky jsou po nějakém mechanickém poškození...Bobyscha měla v únoru falešnou březozt a různě se schovávala, i za skříň., z které vzadu trčely hřebíčky a zřejmě se poranila o ně... Nemíním zkoumat, zda první veterinář měl vidiny či našel jednu jedinou všenku v kožichu mého králíka a příště s jakýmkoliv problémem půjdu k panu Raškovi, s jeho přístupem a zájmem o mého králíka jsem velice spokojená. O jeho kvalitách jistě svědčí plná čekárna psů a koček... Ještě bych ráda upozornila, že jeho ordinace není za hotelem Atom, ale ze hotelem Chemik...:-))...
  Jediné, v čem se MVDr. Raška shodl s MVDr. Mertou, že aplikovaný přípravek STRONGHOLD je skutečně kvalitní a proti všenkám účinný. Na internetu jsem našla, že je taky proti sarkoptovému svrabu, klíšťatům, blechám.....i pro psy, kočky, morčata...

 • Pan doktor Raška, i paní doktorka Tomisová co s ním ordinuje, jsou fantastičtí. Když bylo zle, tak jsem volala v neděli odpoledne na mobil od pana doktora, ten mi poradil, co delat a že večer máme přijít. Večer Pavince udělal všemožná vyšetření - prostě vše co bylo možné. Dokonce mě poslal i do nemocnice na fyfejdy se vzorkama krve a biochemie aby hned rano mel výsledky... navíc kdyz přijímali Pavču k hospitalizaci, tak si paní doktorka Tomisová s ní povídala a říkala jí, ať se nebojí, že za ni hned přijde. Jsou vztřícní, na každý dotaz ochotně odpoví a i když jsem nesla pavči zachodek, tak paní doktorka si vyslechla, kde je Pavča zvyklá ho mít. Když jsme šli pak s druhým králíčkem na očkování, tak byla velmi ochotná a profesionalní.
  Makrelka

 • Mám velmi podobné zkušenosti jako zde píšící lidi. Mám teď již desetiletého králíčka Tomáška, který měl dost vleklé problémy s průjmy ... dýcháním atd. Navštívila jsem asi 5 veterin, v Ostravě, kde si s malým vůbec nevěděli rady. Cpali do něj zbytečně antibiotika , aníž by věděli jeho konkrétní problém. Při návštěvě veterinární kliniky VETPARK Budečská 7 Moravská Ostrava MVDr. Petr Vrána s týmem se jeho zdravotní stav zlepšil na 100%. Naordinovali mu ACIDOMIT a problémy byly rázem pryč. Jak banální, že. Na tuto veterinu nedám dopustit a chodím tam s "dědečkem" i s malým mimčem taky králíčkem, kterého mám ! Takže tuto veterinu Vám 100% doporučuji. Skvělý vztah ke zvířatům a profesionalita celého týmu.
  mail 6.7.2008 - Vladana Šipulová

 • Paní doktorka Výtisková je moc milá paní, s maminkovským přístupem ke zvířátkům i k jejich páníčkům. Když jsem jí po telefonu celá uslzená volala, že mi má 11 letá milovaná králičice asi umírá, tak mě uklidňovala a příjemně působila i v ordinaci. Králíčka kompletně prohlédla, věnovala se nám asi hodinu, pochválila nás, jak mám vitálního králíka (Fredyška se u ní chovala vzorně a skoro zdravě), dala nám ATB na zánět uší, popsala jak postupovat s výplachy abscesu a uší, krotila se v účtu...mno fakt milá a Fredyšce pomohla. Takže doporučuji, sice není "králičí" doktor, ale pomoci dokáže a hlavně uklidní majitele, což je někdy k nezaplacení. Jo a čekárna i ordinace je zařízena v historickém stylu, opravdu zajímavě. Takže doporučuji, na operaci sice bych šla jinam (nemají zde inhalačku), ale na běžná vyšetření budu chodit sem. Jo a mají dobré ordinační hodiny a dle domluvy jsou schopni dojet i za pacientem. http://www.vetpark.info/index.php
  Ivcza (04/2010)
   
 • VETERINÁRNÍ AMBULANCE - MVDr. Lubomír KOŠŤÁL - chodím a chodila jsem na veterinu k panu Raškovi a spol., kde jsou samozřejmě jedničky, to není co dodávat, nicméně z důvodu dálky, cestování s králíkem, jsem pro očkování a nákup drobností zvolila cestu kratší a to k panu Košťálovi. Má sice malinkou ordinaci prakticky v obytném domě, nicméně u tohoto človíčka jde vidět, že miluje svou práci. Vždy vás vítá s úsměvem na tváři, k zvířátkům je jako k vlastním, a velice rád a ochotně zodpoví vaše dotazy. Sice jsem naštěstí nebyla řešit nic závažnějšího, nicméně když jsem byla pro přípravek na všenky, velice ochotně mi vysvětlil i život všenek a celý proces - na můj dotaz, zda žijí v koberci, jak dlouho žijí, a co potřebují k přežití. Prostě zde určitě naleznete lidský přístup!! Takže tím chválim jak Veterinární ambulanci Raška a spol., tak Vet. ambulanci Košťál.
  Sofie4 (02/2011)
   
 • Ráda bych přidala svůj názor (varování) na veterinu v Ostravě-Porubě, jedná se o http://www.vetcentrum.net/ na ulici Lvovská1. Chtěla bych tímto upozornit všechny majitele králíčků, aby se této veterině vyhli. Chodili jsme sem dlouhé roky s pejskama, ale králíčkům bohužel nerozumí. Nechali jsme tam svého ušáka na broušení zoubků. Králíčka nám předal p.doktor Pavel Muller. Na přepravce bylo trochu krve a nebylo mi jasné z čeho, tak jsem se ho ptala jestli je to z něj, nebo z jiného zvířete a řekl, že mi to nemůže s jistotou říct a krev utřel. Nenapadlo mně nic řešit, Ferda už byl v přepravce čilý a vypadalo to, že vše proběhlo v pořádku. Doma jsme si všimli, že králíček špatně chodí na zadní nožku, jako kdyby jí necítil a neuměl ovládat. Do pár dnů si jí bohužel začal ohryzávat, takže jsme navštívili opět pana doktora Mullera.Ten se na nožičku podíval a řekl že neví čím to je, jestli nám nespadl apod., na vyjádření že takto vypadá co nám ho vrátili nic neříkal, dal nám mastičku a šli jsme domů. Žádné bližší vyšetření neprovedl. K celé záležitosti se stavěl laksně a spíš jsme měli pocit, že králíčka považuje jako něco podřadného. Nožička se samozřejmě zhoršovala,takže jsme navštívili veterinu doktora Rašky, kde nás přijala paní doktorka Kokešová - velice milá a příjemná, chovala se k našemu Ferdovi, jak k vlastnímu. Věnovala mu čas - změřila teplotu, odebrala vzorky, nechala králíčka proběhnout po zemi, zkoušela kde má citlivost a kde ne. Dala nám vitamíny a léky na bolest. Dělá vše proto aby se nožička zachránila... Bohužel nevíme co se na veterině u p.Mullera dělo, jestli jim králíček spadl či špatně provedli narkózu - napíchli mu sval a proto má poškozené nervy v nožičce. Bohužel jsme se před skutečností, že králíček musí jít do narkózy setkali poprvé, a tak jsme ani nevěděli, že lepší je pro králíčka narkóza inhalační, na to nás p.Muller také neupozornil a ani se nám ji nepokoušel nabídnout. Každopádně bychom chtěli varovat všechny majitele králíčků, aby se veterině v Porubě radši vyhli. Našemu ušáčkovi teď díky nim hrozí amputace nožky.
  dsimca - mail (04/2011)
   
 • Chtěla bych napsat ohlas na dva veterináře. První je bohužel spíše negativní, je to ordinace MVDr. Václava Petra v Ostravě-Hrabové, ulice Šolcova 2. Pan doktor i paní doktorka, kteří tam ordinují se bohužel asi příliš v králičcích neorientují, za zcela neúčinnou léčbu rýmy králindy jsem tam zbytečně vyhodila peníze. Králindě neublížili, ale bohužel ani nepomohli. Možná, že v pejscích a kočkách se vyznají lépe.

  Ten druhý, pozitivní, se opět týká ordinace MVDr. Rašky v Ostravě-Mariánských Horách (Hynaisova 12), moje konkrétní zkušenost je s paní doktorkou Tomisovou. Důkladně králíčka prohlédla, změřila teplotu, zvážila, udělala rozbor chlupů pod mikroskopem, nakonec napsala atb na rýmu a stav se o hodně zlepšil. Ještě musíme na kontrolu, ale doufám, že už to bude v pořádku. Odteď už jen sem, i když to mám trochu z ruky, stojí to zato. Paní doktorka se mi věnovala okolo půl hodiny nehledě na to, že už byla neděle půl osmé večer :) Opravdu mohu zatím jen doproučit.
  Agger (02/2012)

 • Veterinární kliniku MVDr. V. Rašky a jeho kolektiv v Ostravě-Mariánských horách mohu jen doporučit. S králíčkama jsem byla u všech doktorů na zdejší klinice a každý z nich se choval vždy profesionálně. Všechno rádi vysvětlí, jsou milí, při vyšetřování pečliví a ke králíčkovi se chovají jako k vlastnímu. Zatím jsem odtud neodešla s tím, že nevím, co králíčkovi je. U naší Lilinky jsem měla podezření na encefalu, tak ji opravdu důkladně, včetně zkoušky citlivosti jednotlivých prstíků, vyšetřovali. Bohužel jsme zjistili, že má polámaná žebra a propíchnutou plíci =( Při naši smůle byl pan doktor zrovna někde na dovolené, takže jsme byli odkázáni na Brno, ale jinak jsou schopni operovat i tyto úrazy! Mimo očkování, přeléčování kokcidií, atd. jsme tam ještě absolvovali kastraci samce a operaci vykloubené kyčle, po níž králíček po rekonvalescenci chodil, běhal, panáčkoval, skákal, prostě jako zdravý králíček. Zvířátka se po zákrocích vracela domů čiperná, klidná a rozpapaná. Ceny nejsou vysoké a přístup je velice profesionální. Rozhodně králíčkům rozumí, a to i v případě větších problémů. Taky mají skvělé ordinační hodiny, ordinují i v sobotu a v neděli, a mají pohotovost na telefonu 7 dní v týdnu (i s tou mám velmi dobrou zkušenost). Sice už v Ostravě nebydlím, ale jinam bych v okolí se svými králíčky rozhodně nešla, rozhodně je doporučuji =)
  Wewerka - mail (06/2012)

 • Chtěla bych napsat referenci na veterinu pana MVDr. Lubomíra Košťála, Milana Fialy 246/4, Ostrava - Dubina. Jeho veterina sídlí v obytném domě, ale všem zvířatům - jak psům, tak králíčkům rozumí dobře. Byla jsem tam s Annabell, hned nás s úsměvem od ucha k uchu vítal, uklidňoval ušandu a chválil jí po celou dobu prohlídky. Perfektně ji zastřihl drápky, zkontroloval, zda je to opravdu holčička (byla :)) ) a dal nám prášek na přeléčení kokcidií s následným rozborem bobečků. Nemohu si na něj stěžovat, je to opravdu skvělý doktor, svědomitý a chová se jako profesionál. Zodpoví vám všechny otázky.. :)
  Spittle (07/2012)

 • Chtěla bych upozornit na http://www.vetcentrum.net/ veterinu v Ostravě Třebovicích! Králíčkům tam zřejmě absolutně nerozumí! Moje králinda trpěla na bolesti od malička, chodili jsme tam celé 3 roky. Za celou dobu ji léčili jen antibiotikama pro zánět močových cest, peněz uvalených a k ničemu... stále se to vracelo. Pak jednoho dne králinka přestala jíst a měla problém s polykáním. Volala jsem tam na pohotovost celá neštastná v neděli k večeru. Paní doktorka mě odmítla že prý bude stačit, když příjdu až v pondělí ráno... vůbec nebrala v potaz, že mám o králinku, která vypadala že staršně trpí, šílený stach, bylo ji to jedno. Ráno mi řekli že má pravděpodobně přerostlé zoubky a že to chce nechat operativně zbrousit pod narkozou... věřila jsem jim!!! BYL TO TOTÁLNÍ NESMYSL! Chudáček po narkoze ji bylo špatně a pořád víc zle a zle, měla ukrutné bolesti. Zašli jsme tedy na jinou veterinu tam ji ohmatal a prý je to zase asi zánět a že nejlepší bude se operativně na to podívat... Když ji otevřel zjistil pan doktor že králinka má ledviny plné písku a že se nedá už s tím nic dělat... již jsme ji nechali uspanou aby netrpěla. Za celé 3 roky ve VETcentru NEZJISTILI ŽE KRÁLINKA MÁ PÍSEK V LEDVINÁCH A zřejmě kolikové bolesti!!! Nevím proč (aspon mě to tak připadá) někteří veterináři berou králíčky jako podřadné... neuvědomují si že je to živý tvor stejně jako pes nebo kočka a pokud je to něčí miláček tak nezáleží vůbec jestli jen to "jen" králíček!!! Pro mě jsou králíčci na stejné úrovni jako třeba kočka!
  AMMMBRA (07/2012)

 • V Ostravě jedině do ordinace MVDr.Rašky ! V Porubě na Alšáku králíčkům nerozumí. Maximálně očkování a stříhání drápků.
  HPatricie (01/2013)

 • Ráda bych přidala další bohužel špatnou zkušenost s Vetcentrem v Ostravě Porubě. Cca před rokem jsem na tuto kliniku odnesla králíčka - nyní už vím, že to byly jasné příznaky nemoci zvané encefalitonoóza. Králíčka mi vyšetřily leda tak pohledem, vyzkoušeli si jak chodí - jedna ochrnutá nožka. Zkroucená hlavička, těkající očka, ochrnutá packa, inkontinence. S diagnózou mozkové mrtvice jsme odešly. Díky (asi) několika injekcím s kortikoidy to ušák "rozchodil". Nyní jsou příznaky zpět, přidalo se třepání hlavou. Králíček byl v jiné ordinace vyšetřen snad i zevnitř, udělaly ihned test moči, odebrali krev, aby se nemoc mohla prokázat. Dostal antibiotika a nyní se léčí. Jelikož je možné, že se bakterie za tu dobu od špatné diagnózy přenesla i na mé zbylé dva králíčky, jsem opravdu naštvaná. A jestli se to prokáže, budu ještě naštvanější. Proč mi tenkrát králíka nevyšetřily? Má snad nižší hodnotu než pes nebo kočka? Byla to lenost, bylo to považováno na zbytečnost nebo prostě čistá nezodpovědnost? Neznalost neomlouvá - zvlášť lékaře.
  DenisaP (03/2013)

 • I přes spousty doporučení a kladných recenzí bych s králíčkem znovu nešla k dr. Raškovi v Ostravě, http://www.vetmed.cz. Pan doktor byl sice velmi milý, ochotný a určitě (snad) bude patřit k těm lepším v okolí, sám ale říkal, že odborník přes králíčky není (spíše prý jeho kolegyně veterinářky), přesto mi u králíčka určil pomocí otoskopu přerůstající stoličky a říkal, ať se objednám co nejdříve na broušení. Stoličky však byly naprosto v pořádku, jak se ukázalo na odborné klinice na VFU v Brně o pár dní později. Příjemná nebyla také 1,5 h čekání v přeplněné čekárně, a naprosto šokující bylo, když přinesli do čekárny spícího psa po narkóze ještě s kanylou v pacce, položili jej na studené kachličky a nechali jej tam probouzet se (po narkóze by měla být zvířata na vyhřáté podložce, neboť narkózou teplo ztrácí), v čekárně bylo několik psů a ne zrovna tiché dítě.
  Katka - email (03/2015)
   

Brno

 

 • veterinární oridnací MVDr. Martina Sosnara a MVDr. Ivany Cvikové v Brně - Kohoutovicích
  Libušina Třída 4
  Rád bych se s Vámi podělil o své zkušenosti s veterináři v Brně. Chtěl bych Vás DŮRAZNĚ VAROVAT před touto veterinární oridnací.
  Když jsem králíčka donesl do ordinace s tím, že už 4 dny nejí, před tím měl průjem a nyní má zácpu odvětil, že je naprosto zdráv a že je to změnou ročního období a že je to normální. Králíčka naočkoval, vyinkasoval peníze a rozloučil se se mnou.

 • Nedalo mi to, tak jsem na doporučení známé navštívil ordinaci MVDr Martina Petrlíka Viniční 20. Ten u králíčka na první pohled rozpoznal kokcidiózu, důkladně ho vyšetřil, včetně rentgenu a nasadil léčbu. Tohoto veterináře velice doporučuji, je vidět, že má zájem, má rád zvířata, rozumí králíčkům.
  Michal Pukančík

 • Je to sice uz delsi dobu (cca pred 3roky jsem tam byla naposled), ale vzdycky jsem mela ty nejlepsi zkusenosti s panem veterinarem MVDr. Jirim Ptackem sidlicim ve Staré Líšni, Trnkova 610/53, 628 00 - chodila jsem k němu s morčaty a kamaradky s potkany a kockami a psy. Je to opravdu skvely veterinar u ktere ho clovek nikdy neplati za neco co se nestalo. Jednou jsem k nemu sla s 3dennim mocatkem, ktere se narodilo s nadorky na ocich - na Vinohradech (u radnice) mi veterinar, jehoz jmeno nevim, rekl, ze je to beznadejne a kdyz se to nespravi do tri dnu tak utratit a pichl mu vitaminovou injekci za 250kc!! Nejsem clovek, ktery se s takovym ortelem jen tak smiri, tak sem zasla za panem Ptackem (chodila jsem k nemu vzdycky, ale s mladetem jsem nechtela tak daleko) a ten mi na ocicka dal ocni kapky ktere zabraly a morcatko se nam doma dozilo 7mi let (u pana Ptacka byl i kastrovan). Pan Ptacek jednomu morcatku i operoval bulku, dale osetroval zanicenou pacicku a vubec hodne veci a vsechno jsme vzdycky uzdravili :) Kamaradka tam musela i v neprijemne chvili, kdy mel jeji potkanek nador tak velky ze uz se rozhodla ho nechat utrati..to bylo ocividne panu Ptackovi lito, ale opravdu uz se nedalo nic delat.
  NeRa
   
 • V Brně mám velmi špatnou zkušenost se soukromou vet. ordinací "Aura", kde ordinuje doktor Kyllar se synem. Je to klasický pejskař a pojala jsem podezření už tehdy, kdy mi ke králindě dal kočičí očkovací průkaz. Králinda měla nějaké šupinky v uších a já se bála aby to nebyl svrab tak jsem tam šla a on mi na ni dal KOČIČÍ šampon ať ji VYKOUPU!!! to byl už vrchol a naprostá tečka byla, když nám stříhal drápky a u toho Lusy vykloubil 2 prsty, takže jí doteď trčí, kam nemají. Nebolí ji to, ale tehdy to určitě bolelo!!! chtěla bych tímto všechny varovat před touto ordinací, pro králíčky naprosto nevhodnou...
  Kikulín (07/2010)


 • MVDr. Zdeněk Haluza s ordinací na Svitavské ulici v Brně: Začátkem minulého týdne jsme přišli za dr. Haluzou s Nelinkou, že nebobkuje a při snaze čůrat píská bolestí. Dozvěděli jsme se, že má "nějaké trávící potíže" nejspíš po kedlubně, kterou jsme jí dali, dal jí tři nějaké injekce, až jsme se zeptali co jí to dává, tak řekl, že "jsou to vitamíny a NĚJAKÉ chemoterapeutikum" a řekl že ji máme minimálně týden dávat JEN seno a slabý heřmánkový čaj. Každý den po dalších injekcích byla Nelinka stále slabější, tak jsem se nakonec rozhodla zajít na kliniku VFU k MUDr. Jeklovi. Ten po vstupním rozhovoru a prohlídce určil diagnózu nádor dělohy, kterou potvrdil rentgen. Navíc Nelča byla dietou tak zesláblá, že už nebylo možné jí pomoct.
  Za dr. Haluzou jsme chodili i s naší předchozí králindou Bobuškou, které léčil "následky zánětu močových cest", po dvou letech průběžného léčení, kdy se stav zhoršoval a zlepšoval, se králinda dostala do takových bolestí, že v pěti letech jsme ji museli nechat uspat.
  Po rozhovoru s dr. Jeklem z VFU o problematice nádoru dělohy u králičích samiček po třetím roce (před tím jsem to nevěděla, přestože jsem si myslela že o králíčcích toho mám načteno hodně) tuším, že i Bobuška měla takový problém.
  MVDr. Haluza má v čekárně na stěně spoustu diplomů, možná je dobrý na pejsky či kočičky, to nevím, ale na péči o králíčky ho nedoporučuji. Až přebolí ztráta Nelinky a pořídíme si dalšího králíčka, už budu chodit na kliniku na VFU, kde vím, že problémům králíčků rozumí.
  Tygr (04/2011)

 • Mám velmi dobrou zkušenost s ordinací pana doktora Slavomíra Hladíka - ulice Zvěřinova Brno. Nejen on, ale i paní doktorka ve druhé ordinaci jsou velmi milí a postarají se nejen o králíčky. Byli jsme na očkování a i ceny jsou velmi pěkné. Mohu jen doporučit.
  pí Matějková - mail (06/2012)


 • Zato paní doktorka Kusáková na ulici Charbulova také v Brně by patřila (cenzurováno administrátorem). Nejhorší doktorka jakou jsem kdy poznala. Ze začátku se tváří, že je svědomitá, udělá kompletní prohlídku všeho, ale nejsme první případ komu zabila zvířátko. Doktorku Kusákovou důrazně nedoporučuji.
  pí Matějková - mail (06/2012)

 • Vím že na paní MVDr Kusákovou jsou tu záporné názory. Já mám zase jen kladný. Na Vánoce minulej rok nám neřádi prodali vadné granulky a Leošek dostal těžkou střevní infekci a to takovou že mi zhubl víc jak půl kila. Paní doktorka diagnostikovala že je to právě z těchto granulek, udělala stěry co to je plus citlivost na antibiotika a po dlouhé a přísné dietě se mi z toho dostal. Na Velikonoce se mi můj Leošek nadmul tak sme jí mohli zavolat hned do půl hodinky sme tam přijeli. Leošek byl v hrozném stavu šlo to strašně rychle. Když sme tam dojeli tak nevím jak to nazvat ale zvracel žaludeční štávy, celý se klepal a nebyl schopný chodit. Paní doktorka ihned určila diagnozu, Leošek byl hospitalizován a vyléčila mi ho, i když na tom byl bledě. To všechno způsobily jedny granulky, protože Leošek byl citlivější, tak se i snadněji nadmul a paní doktorka ho vždycky z toho dostala a ted už kupujeme granulky jen u ní, aby jsme měli jistotu že jsou v pořádku. :-)
  Eliška - mail (10/2012)

 Hradec Králové

 • velice dobré zkušenosti mám s veterinární klinikou v Kuklenách, Dr.Ekr. Byli jsme tam už několikrát s králíčkama, s osmákem a s vodní želvou. Řekla bych, že před pěti lety ještě neměli s králíčkama moc velkou zkušenost, přesto ale měli k naší Mazlince milý přístup a snažili se. Chodíme tam pravidelně na očkování, veterina se značně rozšířila o několik dalších doktorů a myslím, že zkušeností a vědomostí ohledně králíčků a hlodavců mají dost. Další dobrá veterina je v Hradci Králové na Brněnské ulici vedle Petrofu - HKvet.

 • Ráda bych upozornila na pana MVDr. Václava Bartoše. Je to velmi vynikající lékař, který skutečně má rád zvířátka. Chodili jsme k němu s kočičkami ještě když byl v Gayerkách a jsem ráda, že jsme ho objevili. Měla jsem předtím dva a ti moje zvířátka brali jako nějaký kus nábytku. U pana doktora vím, že mu na nich záleží a už mě svojí péčí o tom několikrát přesvědčil. Někdy se stane, že pan doktor nemůže a proto ještě se obracím na jeho kolegyni MVDr. Milenu Martincovou a i ji mohu pochválit.
  Kočičky i králíček Dodík se u nich cítí dobře. A zaujalo mě, že na konci roku si vzpomene na zvířátka a posílá jim i jejich páníčkům přání do Nového roku.
  mail 6/10/2008 Jitka Hl.
  http://www.zoovet.cz/index.html
   
 • ZOOVET - klinika MVDr. Bartoše
  S naší ušandou jsem tam byla dvakrát, poprvé přímo u dr. Bartoše a podruhé u dr. Suchánka.V obou případech měli výborný a VELICE pečlivý přístup.Podruhé jsem tam byla, protože se mi zdálo, že ušák špatně došlapuje.Dr.Suchánek jí pacičky prohlížel snad 10 min. a pak jí nechal proběhnout. Také jsem se ptala na všemožné věci ohledně králíků a bylo vidět, že králíčkům rozumí. Nejlepší bylo, že si ani nakonec nenechal zaplatit! Řekla bych, že tato veterina je pro králíkáře nejlepší a je vidět, že je jim tady rozumí a mají zvířátka rádi.
  Magdiik (05/2010)

 • Veterinární klinika, Pražská 94/53, 500 04 Hradec Králové 4 - Kukleny
  ke králíkům mají otřesný přístup, mají zastaralé léčebné metody. Rozešla jsem se s nimi ve zlém. Absolutně odmítají postupy opravdového odborníka přes králíky – jejich přístup je dosti arogantní. Možná rozumí jiným zvířatům, ale králíci jsou pro ně jen „přítěž“.
   
 • Veterinární klinika Hradec Králové, Tř. čs. armády 216, 500 03, Hradec Králové- Gayerova kasárna
  Mám s nimi velice dobré zkušenosti, byla jsem tam s králíčkem dvakrát - poprvé u pana doktora MVDr. Václava Kolína kvůli krvácení v moči- pan doktor byl velice ochotný a příjemný - králíček byl nervózní tak nás vzal přednostně, protože králíčkovi nebylo dobře. Po druhé jsme byli u paní doktorky MVDr. Hany Horákové - kvůli plísni na králíčkově oušku, je to odbornice králíčky - takže vřele doporučuji. Na klinice mají i pohotovost, což hodně upřednostňuji. Tady je odkaz na jejich krásně zpracované webové stránky http://www.veterinahk.cz/index.html
  Drobílek (12/2011)
   
 • Ráda bych doporučila veterinu ZOO VET Hradec Králové. Měli jsme tam na hospitalizaci králinku, měla ucpaná střívka při falešce a rovnou nám ji vykastrovali. Nejsou žádné komplikace, přístup, profesionalita a domluva s celým týmem je suprový. Doporučuji
  Soni (06/2015)Trutnov

 

 • Chtěla bych doporučit soukromou veterinární kliniku s.r.o v Trutnově, kde ordinuje MVDr. S. Novotný, MVDr. K. Černý a MVDr. Hádek. Opravdu jsou to zkušení doktoři,kteří se zajímají, jak o malá stvořeníčka,tak o velká. Byla jsem jen u S.Novotného a K.Černého,mají společnou ordinaci. Někdy ordinují spolu a někdy zvlášť. Tito veterináři mají vždy milý přístup a snaží se a proto věřím že takovéto chování má i pan vetrinář Hádek. Vždy když tam někdo příjde s králíčkem,pan vet. Novotný mu říká Arnošt, vždy páni doktoři pochválí vzhled králíčka,a pak jej důkladně vyšetří. Před 3mi lety jsme zajeli k panu doktoru Novotnému (P.doktor Černý,ještě neordinoval) kvůli bouličce na boku.Hned poznal že je to abces a ihned ho operoval. Říkal,že nemůžeme čekat,jinak se mu to rozšíří. Hrozně sem se o něj bála.P.doktor mě naštěstí uklidnil a poslal mě čekat ven abych se na to nemusela dívat. Musím říct,že mu to p.doktor opravdu vyoperoval a králíčkovi se to ještě nevrátilo.Pak byl králíček hodněmockrát nafouklý a to mu p.doktor vyléčil. U pana doktora Černého mám zase ykušenost s tím,že měl králíček kožní nemoc.Černý mu po dobu 1 tydne pichal ATB a králíček to měl za ten týden pryč.

  Adresa:
  Spojovací 571
  541 01Trutnov

  Jak je Autostyl u Penny,tak u Autostylu uvidíte na zdi šipku a na ni Veterinář.. Tak pujdete po šipce a tam to je.

  e-mail: veterinar.sro@tiscali.cz
  www.veterinarsro.cz
   

 • Jen jsem vás chtěla upozornit na veterinární kliniku v Trutnově. Pana doktora Novotného a Černého můžu vřele doporučit (mám 11 let psa, kterému taky říká Arnošt ;) a kocoura a nikdy jsem s nimi neměla problém), ovšem pokud ordinuje pan Hádek a zvíře nepotřebuje akutně ošetřit, doporučuji počkat na některého jiného doktora. Pan Hádek se neumí chovat ani k zvířatům ani k lidem a mám s ním velice velice špatné zkušenosti (i ze stříhání drápků může být problém :( )
   
 • Chodíme k panu Hádkovi a jsme s ním nanejvýš spokojeni, pohladí králíčka, popovídá si s ním, vše nám vysvětlí a zatím jsme s ním neměli ani jeden problém. Ale po kastraci nám králíček nežral a pan Hádek měl zrovna dovolenou, tak jsme jeli k panu Novotnému, který má ordinaci hned naproti, tam mu píchli injekci na bolest a dali nám antibiotika proti zánětu, o dokrmování nám paní Novotná, která zrovna ordinovala neřekla vůbec nic. Když se to ani po 3 dnech nezlepšilo a králíček dostal záchvat, jeli jsme tam znovu, pan Novotný nám řekl, že má otok mozku (tuto diagnózu určil bez nějakého rentgenu a jiného vyšetření!!!) a píchnul mu injekci na zastavení toho otoku. Když jsme přijeli domů, volala jsem do Brna a tam nám řekli, že králíčci NIKDY otok mozku nemají.
  Alien (10/2011)
   


Cheb

 

 • Loni k narozeninám jsem od manžela dostala krásnou králičí holčičku. S MVDr.Valouchem jsme od předchozích zvířat neměli celkem žádné problémy. Až do teď. Bobina občas měla malé,mazlavé a velmi aromatické bobíky,které se jí lepily pod ocáskem a museli jsme jí umývat.Vždycky to ale přešlo. Jednoho dne mi to nedalo a zašla jsem za ním. Dal jí nějakou injekci (prý antibiotika) a se slovy "přijdete ještě 4x" nás poslal domů. Do té doby byla Bobina čilá,jedla,pila,běhala po pokoji. Po každé injekci se však začala měnit.Byla apatická,nejedla,nepila,jenom ležela v kleci a čůrala si pod sebe. V sobotu,když s ní byl manžel u veterináře na 4 dávce,mu řekl o jejích stavech.Pan Valouch Bobinu prohmatal, řekl že apatická není, střeva zauzlovaná nejsou a na umření to taky není.Dostala injekci a my stříkačku,abychom jí mohli vstřikovat vodu a rozmixované jablko rovnou do tlamičky. Následující den jsme to k veterináři ani nestihli. Doktor měl otevřeno od 13.hodin,Bobina zemřela 2.12. 2007 v 11:15 manželovi v náručí.

  Tímto nechci nikoho soudit,protože nám to Bobíska stejně nevrátí,jen to hrozně bolí a je těžké žít s vědomím, že nezemřela na stáří, ale možná na nedbalost někoho jiného. Jak mohl vědět, na co ji léčit, když jí ani neudělal rozbor těch bobíků, sono, RTG...?
  (mail 3.12.2007 Martina H.)

 Roudnice nad Labem

 

 • V celé Roudnici se ordinuje až od 10h pokud máte něco akutního nikdo vám nepomůže. Konkrétně mám zkušenosti s Veterinární klinikou a MVDr. Blankou Tešnarovou která ač má všude vyvěšené že v akutních případech je na mobilu nepomůže. Volala jsem ji hodinu před ordinační dobou s tím že mi umírá králíček jestli by mi nepomohla pani doktorka mě razantně odmítla s tím že nemá čas že není v ordinaci. Neměla vůbec žádnou snahu mi někoho jiného doporučit a ani se nezajímala co vlastně s králíčkem je. Jsem z toho dodnes v šoku na takové jednání nejsem zvyklá a u doktora bych ho ani nečekala.
  (mail 21.4.2009 Jitka V.)
   
 • Paní doktorka *Tešnarová* je milá, chodily jsme na očkování a vše bylo ok. Bohužel v době kdy moje králinka onemocněla, jí zastupovaly různé jiné a možná čerstvě vystudované lékařky. Moje Eliška zemřela "díky" špatné diagnóze, respektive nedostatečně rychlé péči. Šlo o encefalitozoonózu. Jinde mi bylo ihned nabídnuty léky na podporu imunity a hlavně antiparazitika. V Roudnici ne, takže nyní jsem už bez králíčka.
  Jitka - mail (02/2012)
   


Havířov

 

 • ráda bych se podělila o kontakt na vynikajícího veterináře:
  Jedná se o MVDr. Jaromíra Vaculíka a jeho dceru, rovněž veterinářku, MVDr. Doru Vaculíkovou. Oba ordinují na adrese Lidická 1196/2b, Havířov - Šumbark, tel. 596 881 137596 881 137

  Jezdím k němu vždy s nějakým problémem, protože ho mám kapánek z ruky a očkování králíčků zvládne každý veterinář /i ten nejhorší/. Každopádně musím nechat, že i obyčejnému očkování věnuje náležitou péči. Ušákům prohlídne uši, zuby, oči, poslechne srdce a prohmatá bříško (drápky si krátíme sami). Vždy se zeptá, jestli u nich nepozoruju něco neobvyklého a často přidá i "veselou historku z natáčení". Moc si cením lidský přístup - nejen ke mě jako k člověku a platícímu klientovi, který se vrací, protože je s jejich službami spokojen, ale hlavně ke zvířátkům. Je to s podivem (když vemu, kolik zvířátek mu projde rukama), ale pamatuje si jména zvířátek, většinou se připtá i na předchozí problém (jestli se nevrátil nebo nebyly další komplikace).
  Taky je, pro mě, dobrý veterinář proto, že co neví, zjistí a nechá "si poradit".V poslední době jsme u něj víc, jak doma, protože máme problém s morčaty. Když nám diagnostikoval plísně a já řekla, že chovatelé používají Imaverol, nevyhodil mě z ordinace s tím, že on je veterinář a on ví, co je dobré, že nepotřebuje rady od takové nějaké, ale dal mi ho.
  Taky mu nevadilo, když jsem mu přinesla Zpravodaj klubu morčat, kde se rozebíraly nemoci potkanů a saténových morčat (Osteodystrofii - odvápnění kostí) s tím, že mám doma potkany i saténové morče, tak aby byl připraven:). Někdo řekne, vzal a vrátil. Podle mě i četl, protože, když jsem přišli s Andrýskem (saténové morče) na prohlídku s tím, že mu vypadly zuby, ale dorůstají - koukal mu do tlamičky, zkontroloval jak chodí... Evidentně si to spojil.
  Doufám, že tohle mé doporučení a hlavně kontakt pomůžou i ostatním chovatelům z Havířova a blízkého okolí.
  mail 18.3.2008 - Venda (Pipinka)

 Most

 

 • Veterinární ordinace Most - Velebudice, Dělnická 33, Most
  Pobočka veterinární ordinace - Litvínov, Jiráskova ulice 398
  MVDr. Jaroslav Kernal, MVDr. Jiří Hasilík

  Začalo to občasným průjmem a zácpou, poté nadýmáním, načež jsme od MVDr. Kernala dostali pro králíčka "švédské kapky", že nic jiného pro náš problém neexistuje. Tak to trvalo několik dní a Ferdíkovi začal zánět spojivek, čímž se spustila další lavina léčby antibiotiky. S ujištěním MVDr. Hasilíka, že na tuto diagnózu se neumírá... Antibiotika jsme vyzkoušeli dvoje a nic, tak mu pan doktor píchl injekci pro chuť k jídlu a ráno nám Ferdík umřel... Po prostudování odborných článků o kokcidiích. jsem pochopila, že stádia nemoci byla zřejmá, včetně vyčerpanosti a křečích před úmrtím... Jsem přesvědčená, že pokud by došlo ke včasnému a správnému diagnostikování Ferdík by tu byl ještě s námi (byl to bojovník).
  mail 27.5.2009 - Ludmila K.
   
 • Byla jsem prvně na veterině v Mostě u Dr. Slovákové a byla jsem po zážitcích z veterin v UL nadšená. Doktorka i sestra milé, pečlivé, když něco nevěděly, podívaly se do chytré knihy - zmátl je způsob očkování u předešlého veterináře, strašně se snažily, byla jsem vevnitř přes půl hodiny. Na řadu jsem šla dřív, než jsem byla objednaná. Dokonce měla k prodeji granule Supreme, které tu ve zverimexech nemají, rozbor bobků na počkání, mají i RTG, kastraci dělají jen samečkům, na holky si netroufají, nemají inhalační narkózu. Ceny super.
  Lenkaul (09/2011)
   


Pardubice

 

 • Veterinární klinika Pardubice - MVDr.Vladimír Tlučhoř ; Štrossova 239, 53003 Pardubice- specializace: Terarijní zvířata, Okrasné ptactvo, Holubi, Psi, Kočky, Králíci, Drobní savci, Ovce a kozy, Koně, Skot.

  Je to veterinární klinika, na které by (jak už mají napsáno ve specializaci) měli rozumět králíčkům. Přišla jsem k nim včera se 7-týdení králindou - měla nafouklé bříško nepapala ani nebobčila, nic. Den předtím jsem byla na jiné veterinární klinice a tam už jí píchli antibiotika. Tady jí doktor promačkal bříško a konstatoval, že je nafouklé, Píchl jí ta antibiotika, která dostala den předtím, protože jsem mu řekla, že je musí brát 3 dny za sebou. Potom jsem si řekla ještě o glokózu. Tu jí taky píchl + nám ještě dal domů sáčky s BioLapisem. Sice mi ořišlo, že tento doktor toho moc také neví, ale určitě se choval lépe než ten doktor, na kterého jsme narazili na stejné klinice dnes. Přinesla jsem králindu s tím, že má ještě větší bříško než včera a, že je i víc apatíická atd. + teda nepapá a nebobčí. Píchl jí teda ta antibiotika, která jsem mu řekla, že má dostat. Ale když králindu zvedl a díval se jí na bříško začala se cukat a vyskočila mu z ruky na stůl a kdybych jí na stole neodchytila dávno už by byla na zemi. Dále pak dumal nad tím co by to mohlo být a snažil se poučovat, že u takhle malých králíčku se moc léčit nedá atd. Když jsem mu řekla, že bych chtěla něco na kokcidiózu, tak se začal ušklebovat, že kokcidiózu mít nemůže když nejí trávu a neběhá s jinými králíky. Dělal stráášně chytrého a nakonec jí něco na kokcidiózu do tlamičky stříkl. Odmítl jí píchnout glukózu, prý je to moc věcí najednou. No jinak pořád opakoval to, že tak malému zvířeti jako je králík se moc nedá pomoct, že infuzi mu dát nemůžou atd. Dopadlo to tak, že králindě se do odpoledne ještě přihoršilo, tak jsem volala na pohotovost na jinou kliniku a tam mi řekli ať ji hned přivezu. Po přivezení se veterinářka zděsila, když viděla tak ukrutně nafouklé bříško a musela ji hned hospitalizovat. Říkala, že kdyby byla hospitalizována dřív mohla mít mnohem větší šanci a mohla být už zdravá. Strašně se divila hlouposti těch otatních veterinářů. S mojí králindou je to teď hodně vážné a nevíme jestli to zvládne, protože je to ještě králičí miminko. Kdyby dostala takovouto péči dříve mohla být už zdravá.
  mail 12.7.2008 - Adéla K.
   
 • Mám pro Vás příjemnou zkušenost s veterinární nemocnicí v Pardubicích s názvem AESCULAP (www.vetnemo-pce.com). Na veterině jsem byla asi dvakrát a určitě ne naposled (i když v to doufám). Hodná paní doktorka MVDr. Bacílková Hana, si králíčka poslechla, prohlédla, věnovala mu maximální péči i když bylo v čekárně dalších xx pacientů. Na vše mi ochotně odpovídala, bylo na ni vidět, že plná čekárna není důvodem k tomu, aby mi otevírala dveře ven. Konkrétní případ: S králíčkem jsem tam jela, když mi začla doma kýchat. Nasadila nám antibiotika, nabídka rozbor z nosu, ochotně mi ukázala jak se píchají injekce, které jsou učinnější a zároven mi dala možnost ji antb vstřikovat i do pusinky. Protože jsem v ni měla maximální důvěru, přistoupila jsem na injekce a uspěch byl skvělý. Povedlo se mi zdárně antb píchat, bez otoků nebo vypadávání chloupků. Jela jsem tam ještě na kontrolu, opět super přístup. Králinda se uzdravila :-). Za to moc velký dík paní doktorce a určitě ji budu doporučovat kde se dá!! Prostředí veteriny na jedničku, prostorná čekárna s "recepční" (asi sestřičkou) :-), prostě nemám co víc dodat. Skvělá péče se cení, i kdyby si měl člověk něco připlatit!
  pí. Zelingerová - mail (02/2012)

 Liberec

 

 • Doporučuji Veterinární kliniku Hanychov. MVDr. Kateřina Kramerová je specialistka na králíky a je opravdu moc šikovná. Střídají se tam s MVDr. Ivo Grégrem, který je taky moc fajn, a když si není jistý, vždycky se poradí s MVDr. Kramerovou. Operace provádějí vždycky společně. Měli jsme tam kastrovanou samičku i samečka a veškerá péče byla opravdu perfektní a přesná.

  Tady je kontakt:
  VETERINÁRNÍ KLINIKA HANYCHOV
  Ještědská 287/37
  460 07 Liberec 7
  telefon: 482 770 371482 770 371
  mobil: 603 828 120603 828 120
  nonstop pohotovost: tel.: 736 175 107736 175 107
  info@veterina-liberec.cz
  www.veterina-liberec.cz
  mail 29.7.2008 - Dana V.
   
 • Velice spokojená jsem byla s Veterinární klinikou Hanychov v Liberci, kam jsme jeli poté, co nás v Jablonci nad Nisou odbyli. Narazila jsem na velmi ochotné a milé paní doktorky, které mi vše vysvětlili. Snažili se najít příčinu králiččinýho trápení a také na ní přišli. Paní doktorky se na Veterinární klinice Hanychov vždy radí spolu, aby náhodou nepochybily a v ordinaci mají spoustu odborných knih, do kterých se podívají, aby se utvrdili ve svém odhadu. Myslím, že to je velice správný přístup. Vždy se snaží přijít na nejjednodušší metodu a vždy si chtějí být 100% jisté, že dělají správně. Veterinární kliniku v Liberci mohu všem jen doporučit.
  Šimonová - mail (02/2010)

 • Na vet. klinice NISA si umějí poradit v podstatě s čímkoliv co se týká králíčků, my jsme tam registrovaní nastálo a řešili jsme tam už mnoho věcí - od přerostlých zoubků po březost samičky, která tam byla až do porodu hospitalizovaná, stříhání drápků, rýmu králíčka atd. Ochotní všichni veterináři, zkušený tým, který ví co dělá. Zkrátka a dobře doporučuji všem z Liberecka. Snad jediné malinkaté mínus, klinika není bezbariérová a já jsem na vozíku, takže na veterinu vždycky musí jen mamka sama.
  chytrolin94 (07/2014)
   
 • Dnes tam operovali našeho nově přineseného dvouměsíčního králíčka, měl hlubokou ránu na hřbetě v bederní oblasti, která nevznikla naší vinou ale pravděpodobně u lidí, kde se narodil. Když řekli, že se to musí šít pod narkozou (bylo to na 4 stehy), strašně jsme se o něj báli. Za dvě hodiny nám ho dali po operaci domů a vypadalo to, jako by žádnou operaci ani neměl, byl čilý tak jako před operací, zvládl to skvěle. Operovala ho paní doktorka Odleváková a měl isofluranovou inhalační anestezii na 10 minut. Na tuto kliniku chodíme již třetím rokem a nikomu jinému bychom králíčky nesvěřili. Vlídný přístup ke zvířátkům i jejich majitelům. Opravdu doporučuji.
  chytrolin94 (07/2016)

 • Dovolil bych si doporučit přidání do seznamu (doporučení) veteriny v Liberci, kde jsme udělali velmi dobrou zkušenost a kam jsme přestoupili odjinud. Našemu králíčkovi se tam věnují velmi pozorně. Dostali jsme na ně doporučení na VFU v Brně. Myslím, že si zaslouží "publicitu". http://www.vetonline.cz/
  Klinika Nisa, Na Zápraží 390/1, Liberec 3

  p. Kazda - mail (02/2015)
   

 Veselí nad Lužnicí - Jihočeský kraj

 

 • MVDr. Anna Horáčková - Je to výborná zvěrolékařka, chodila jsem tam se svým pejskem a teď tam chodím se svými králíčky. Je příjemná, ochotná, umí a hlavně má velice dobré ceny. Nenabízí vám, a nebo nevnucuje nic, co opravdu nutně nepotřebujete. Což si myslím, že je veliká výhoda. Najdete jí ve Veselí u Mounfieldu. Navíc teď má novou zelenou ordinaci. Je to nejlepší zvěrolékařka ve Veselí.

  Kontaktní údaje:
  Jateční 42
  391 81 Veselí nad Lužnicí II
  Mobil: +420 606 751 932+420 606 751 932
  E-mail: anna.horackova@volny.cz

  Otevírací hodiny:
  Pondělí —
  Úterý 9:00 - 11:00 15:00 - 17:00
  Středa —
  Čtvrtek —
  Pátek 9:00 - 11:00 15:00 - 17:00
  Sobota 9:00 - 11:00
   

 Česká Lípa

 

 • MVDr.Šárka Stratilová je skvělá a velmi hodná veterinářka, která svému zaměstnání opravdu rozumí. Týdení léčení králíčka vás nebude stát "majlant" a paní veterinářka je sama o sobě velmi příjemná. Mám s ní moc dobré zkušenosti. Když měl můj králíček zácpu, a bylo to "na hraně" skvěle nám pomohla, protože nám věřila že to zvládneme!

  Tady je kontakt:
  Dolní Libchava 98
  Česká Lípa

  telefon: 487 871 140487 871 140
  mail 26.8.2008 - bajanka1

Hodonín

 

 • MVDr. Karel Mühlbauer - šílený amatér, který spíš uškodí, než jakkoli pomůže
  mail 14. 10. 2009 pí. Babiková

   
 • Velmi doporučujeme veterinární ordinaci MVDr. Hanky Vičarové v Hodoníně. O nás se starala MVDr. Zorálková a díky paní doktorce náš Ferda přežil své první zažívací potíže, nejenom, že se k nám pěkně chovali, vše podrobně popsali, ale poskytli maximální péči. Paní doktorka rozumí i krmivu a umí vše moc pěkně vysvětlit. Vřele doporučujeme. Z doslechu z čekárny, je paní doktorka i moc dobrá operatérka.
  Verunka a Pepík (03/2012) Břeclav

 

 • MVDr. Jiří Krabička - to je vyloženě vrah a zvířátku spíš ublíží než pomůže
  mail 14. 10. 2009 pí. Babiková

Kladno 

 • MVDr. Jan Čučka
  Pan doktor je sám o sobě sympaťák a velice rád poradí, když se zeptáte. I na svých stránkách má poradnu, kde tak do dvou dnů poradí. Známe ho již mnoho let a léčil nám všechna zvířátka - králík, osmák, hafani... Je milý a velice zdvořilý. Snaží se vždy najít nejlepší cestu, jak vám a vašemu mazlíkovi pomoci. Měli jsme  zkušenosti i s ninými veterináři v Praze, ale nikdy jsme nebyli spokojeni tolik, jako u pana doktora Čučky.  Pracovat a ošetřovat naší Puffí je trochu oříšek, je protivná, nechce se nosit a nechce nic ukazovat, když ji něco bolí, ale tento pan doktor se vždy opravdu snaží.
  Inka Brožová (07/2009)
   
 • MVDr. Jan Čučka
  O králíčkách toho vím víc, než pan Čučka. Jeho problém je v tom, že on je tam málokdy a neustále se mu tam střídají zástupy. Už jsem tam potkala asi 6 doktorů. Byla jsem si téměř jistá, že můj králíček má rýmu a požadovala jsem kultivaci (cena 1500,- kč) on mi řekl, že budeme zkoušet antibiotika co zabere, každý den mám jezdit na injekce po dobu 14 dnů, že kultivace je drahá, přitom si bere 150,- až 200,- pokaždé jinak jen za to, že do ordinace vstoupíte. Trvala jsem na svém a 4 dny mi tvrdily, že ještě nemají výsledky a přitom je měly. Kultivace byla samozřejmě pozitivní na bakterie a hned jsme začali s léčbou. Můj první králíček měl celkem vážné zdravotní problémy, tenkrát jsem se v tom moc nevyznala, ale asi se nám to po návštěvě trochu zlepšilo, pak jsem jí našla v kožichu broučky, tak jsme jeli na tuto vet, Ela dostala kapičku za krk proti broučkům a když jsme dojely domů, tak umřela. Va vet mi tvrdily, že to bylo tou nemocí, ale já si do teď myslím, že jí daly velkou dávku té kapičky proti broučkům, nebo něco špatného. Jsou to zloději co nic neumí, slyšela jsem už tolik špatných recenzí. Po jedné paní chtěly 20 000 za operaci, že prý jejich pes má něco vážného s nohou a musí ho řezat, tak šla jinam a tam jí řekly, že pejsek má jen natažený sval a za 3 dny byl v pořádku. Naší fence zase málem zlomily nohy při rentgenu. 3 dny nemohla chodit na zadní. Už nikdy. Na pohotovost jsem se nikdy nedovolala, ani ve 20:30 a to jsem jí párkrát nutně potřebovala. Vždy mi bylo řečeno, že pan doktor je daleko za Kladnem. Na Kladně dobrá veterina pro hlodavce NENÍ zkusila jsem jich už několik, na očkování ano, ale jinak jsou zoufalý a ani neví jak králíka podržet.
  Eeliska (02/2018)

Olomouc

 • MVDr. Jitka Tesaříková
  Už po příchodu se mi to vůbec nelíbilo. Čekárna nic moc. Bylo něco málo po otvíračce a za dvěřmi bylo slyšet hlasy, ale nikoho nezajímalo, že v čekárně čekají lidi. Prý zachraňovali psa, to beru, to je v pohodě. Ale pak vylezla nějáká ženská, co potřebujeme. Řekla jsem, že jsem objednaná s ušákem na kastraci. Zeptala se mě, jestli byl o hladu. To přece králíci nikdy nesmí. Navíc jen vykukovala zpoza dvěří, jakoby nechtěla nikomu ukázat, jak to vypadá za dvěřmi. Objednaná jsem byla na 9 hodin, a ona mi řekla, že kastrace dělají odpoledne, že si mám přijít ve tři odpoledne. Strčila ho za dvěře a nezájem. Moc se mi to nelíbilo, tak jsem se hned vracela, že ho chci zpátky. Ani by mu snad nedali vodu, jen by ho nechali v přepravce u dveří a tím by to asi haslo... Nevím co bych řekla víc, prostě na první dojem, mě to úplně vyděsilo. Nikdy bych jim zvíře do ruk asi nedala.

  Příště chodím už jen k osvědčeným lidem. Nejlepší pro mě jsou asi MVDr. Pavel Galko a MVDr. Albín Gryga. Hodně mi pomáhali s mým psem, který měl už od mala rakovinu a stále nějaké zdravotní problémy. Jsem s nimi opravdu spokojená. Hodně ochotní. Nejvíce však chodím k panu Grygovi. S ním je nejlepší domluva. Dokonce jednou, když můj pes přestal chodit, na Silvestra, byl ochotný ihned přijet na kliniku a pomoci. Jako poslední nouzi v Olomouci beru státní veterinární kliniku v Neředíně.
  luculi (02/2010)

 

 • MVDr. Albín Gryga
  Pan doktor Gryga je sice možná ochotný, ale v králíčkách se moc nevyzná. Je spíše přes psy a kočky. Naočkovat umí, ale na běžnou prohlídku bych k němu nešla. Králíčka ani pořádně neprohlédne a zkonstatuje, že je zdraví. Až na Vaše požádání mu pořádně prohlédne oči, uši a zuby. Doporučila bych ho na očkování, ale od té doby, co se tady na diskuzi objevilo, že jedné slečna na pšikání králíčka odpověděl, že to může být nosní kokcidióza (která neexistuje), tak k němu raději doopravdy NE. V Olomouci jsou mnohem lepší a zkušenější veterináři.
  Cappy (04/2010)
   
 • MVDr. Jitka Tesaříková
  Paní doktorka sice nemá „nóbl“ ordinaci a čekárnu se supermoderním vybavením, ale je ochotná, poradí i po telefonu a když je potřeba počká na člověka i v ordinaci po skončení ordinačních hodin. S rozbory bobků bych k ní asi nešla, posílá je na veterinární správu a to trvá asi tak týden, a pokud jsou potřeba výsledky, co nejdříve, nevyplatí se to. Jinak si poradí i se složitějším případem a je asi jedna z nejlevnějších veterinářů v Olomouci.
  Cappy (04/2010)
   
 • MVDr. Pavel Lakomý
  Tak pana doktora Lakomého považuji za úplnou „kapacitu“ v Olomouci, doopravdy nelituji, že za ním musím jezdit přes celou Olomouc až na Lazce. Byla jsem u něj sice jenom „dvakrát“(bohužel nás čeká mnohem více návštěv), ale spokojenost největší. Nejdříve s Vámi probere vše, co králíčka trápí, jaké má problémy a přitom si dělá poznámky (zřejmě asi aby na něco nezapomněl). Pak sdělí svůj názor, co by to mohlo být a nakonec králíčkovi udělá důkladnou prohlídku. A přitom s Vámi i s králíčkem komunikuje. Pořádně s Vámi také probere možnosti léčby, jednu doporučí a nechá Vás vybrat, jakou léčbu považujete Vy za tu nejlepší. Zatím jsem s ním nezažila žádné vyhrocené situace, takže nevím, jak se v takové situaci zachová, ale ve štychu Vás podle mě nenechá. Má i pohotovost. Prozatím bych mu určitě dala jedničku s hvězdičkou a označila ho za nejlepšího doktora „na ušáky“ v Olomouci, s lepším jsem se ještě nesetkala.
  (Pan doktor provádí koprologii sám do druhého dne)
  Cappy (04/2010)

 • MVDr. Albín Gryga - ordinaci nedoporučuji, pan doktor netuší, že králíci mají dva druhy bobků - řešila jsem s ním měkké bobky, které králíkovi zůstávaly přilepené na zadečku. Navíc kolega, se kterým se střídá, ho místo přeočkování Pestorinem naočkoval Pasorinem. Reakce králíka na toto očkování byla neskutečná - po 6 hodinách od očkování ležel natažený v kleci, zřejmě v bolestech a téměř nedýchal. Tak jsem v 11 hodin v noci volala na Veterinární kliniku do Neředína, kde mi službu konající pan doktor sdělil, že Pasorin vlastně vůbec nezná, králíka k nim vozit nemám - mám vyčkat do rána a kontaktovat MVDr.Grygu. Na mé obavy, že se králík rána taky nemusí dožít, mi sdělil, že i na tuto možnost se musím připravit... (Vzhledem k tomu, že na této "klinice" mi před 3 lety léčili jiného králíka na rýmu a ten po měsíci jejich léčby nakonec uhynul, k tomu nemám co víc dodat...)

  Nakonec jsem našla jinou pohotovost - MVDr. Mazocha, kde jsem narazila na MVDr. Jandovou - ta mi řekla, že mám okamžitě přijet, o půl 12 v noci králíka pořádně prohlédla, aplikovala léky na alergickou reakci a proti bolesti - králík přežil ;-)) a téměř po roce se těší výbornému zdraví - MVDr. Jandové patří velký dík!!!
  Šárka Nábělková - mail (01/2012)

 • Dobrý den, tak i já bych se ráda podělila o zkušenosti s veterináři v Olomouci. Opravdu doporučuji pana MVDr. Františka Špručka, PhD. Pan doktor má sice ordinaci jen pro psy a kočky, ale s králíkem pomůže a poradí jak se dá, přes půl roku jsme léčili mýho bobka s plísní, která se později přenesla i na mě. A úspěšně. :)


  Nadruhou stranu mám špatnou zkušenost s pohotovostí v Neředíně. Přijela jsem tam v deset večer s bobkem, který si zasekl packu v kleci, přístup doktorů typu nějakej králík nás absolutně nezajímá, řekli nám že packa je jen natažená a že za pár dnů bude vše v pohodě. Ale nic se nezlepšovalo tak mi to nedalo a jela jsem za týden k panu Špručkovi, který jen na bobka šáhl a hned řekl že se jedná o poraněnou páteř a není naděje na vyléčení.
  Ivana Kušnierová - mail (02/2012)

 • Doplnila bych do Olomouce jednoho veterináře, jmenuje se MVDr. Galko, Byli jsme u nich na kastraci s králíčkem, i moje kolegyně z práce a nemůžem si ho vynachválit, s čím může pomůže, a když je v koncích s technikou, odkáže do Brna, ale naprosto skvělý profesionální přístup :-) v rámci jejich moností naprosto skvěle poradí a vždy správně diagnostikovali problém ;)
  Petastastna (05/2013)
   

Uhlířské Janovice

 

 • MVDr.Mašín - doporučovaný lékař, který je asi dobrý pro psi a kočky, ale s králíčkama nemá asi zkušenosti. U mého králíčka diagnostikoval kokcidiozu, nasadil tetracyklin ob den do svalu, sáhnul na bříško a zvážil. Řekl, že možná zemře, možná ne. Na doporučení jsem radši odjela do Hradce Králové - Dr.Sucháček, Dr.Bartoš - kokcidiozu nediagnostikovali, jednalo se o disbalanci ve střevech, léčba dietou. Provedli komplexní vyšetření, upravili zoubky. Jsem ráda, že jsem poslechla zkušené chovatele, ani nevím, jak by to dopadlo, kdybych neposlechla. Do Uhlířských janovic už nikdy nepojedu.
  Monika30 (03/2010)

 • MVDr.Mašín je hodný, ochotný přijmout Vás i v noci, bohužel ale králíčkům nerozumí a ze své zkušenosti vím, že je to hlavně o tom co si sami přečtete na netu a s ním proberete, případně o co ho poprosíte. I taková základní věc jako změřit králíčkovi teplotu, zvážit ho, kouknout mu na zuby nebo udělat rozbor bobků bohužel není samozřejmostí!!! A já za tuhle zkušenost zaplatila životem svého kamaráda, protože jsem panu doktorovi dlouho i tak důvěřovala. Přece jen jsem k němu jezdila téměř 5 let, ale nikdy nebyl vážnější problém. V poslední době se jeho péče omezila a ceny poněkud zvedly (ale ani to nebyl pro nás problém). Nevím jak s jinými zvířátky, ale s králíčkem radši opravdu jinam.
  Chiqiutka (04/2010)

 


Čáslav

 • Ráda bych přidala pozitivní zkušenost s veterinární klinikou Neovet v Čáslavi. Měla jsem tu čest s MVDr.Musialkovou a MVDr.Truhlářovou. Obě byly velmi milé, ochotné, vše dopodrobna vysvětlily a bylo vidět, že králíčkům OPRAVDU rozumí. Bohužel v našem případě bylo opravdu pozdě a přestože se snažily dělat co se dalo, tak zpackanou péčí jiného veta z Uhlířských Janovic už mému králíčkovi život zachránit nedokázaly. Přesto jim patří moje díky, rozhodně s dalšími budu jezdit už jen tam. Péče je úžasná, ceny oproti jiným vetům na okrese K.Hora nižší, ale hlavně se tam cítíte, jakobyste byli v lidské nemocnici. Nepodceňují zvířecí pacienty a tak to má být.
  Chiqiutka (04/2010)
   
 • Chtěla bych připsat k veterině v Čáslavi - Neovet další dobrou zkušenost. Nechala jsem si u nich kastrovat samičku a vše probíhalo bez problémů a velice dobře se o ni postarali. Operovali doktorka Musialková a doktor Bednář. Pokaždé když tak jdu velice dobrý přístup a slušné ceny.
  Redy (01/2011)
   
 • Chtela bych vzkazat vsem majitelum kralicku z okoli Caslavi aby s nimi nejezdili na veterinarni kliniku Neo-Vet! Svych casu to byla dobra klinika ale dnes uz tam nejsou vetove, kteri by kralickum rozumneli! Mozna pani doktorka Musialkova, ale ta je na materske.
  pí. Richterová - mail (01/2015)
   

Chrudim

 • Vet. která mě moc zklamala! Paní Lagínová (sídlo u nádraží v Chrudimi). Já si ji zezačátku tak chválila, ale teď - ani si králíčka neposlechla, nekoukla se baterkou do očiček, neptala se (jestli se něco nestalo, tohle támhleto - cokoliv.. - žádný zájem). Prostě chladná jako 80% veterinářů

   
 • Dnes jsem byla na Valech v Chrudimi, kde jsem byla dříve velmi nespokojená kvůli vet. Mravíkové (která si mimochodem otevřela ordinaci v Chrudimi - tak tam ani na krok - ta to bere jak na běžícim páse - moje zkušenosti, nevím jak ostatní), ale nyní - krása! Paní doktorka prohmatala králíčka, problikla světýlkem reakci zorniček - i díky tomu přišla na otok, zpomalená reakce jednoho očička. Promačkala bříško, u zadečku, poslechla si srdíčko, všechno co bylo prostě potřeba a nutné. Vše mi ochotně zodpověděla, každý postup a prohmat zdůvodnila, navrhla možní varianty a důvody PROČ měl králíček křeče.
  NikySkippy (07/2010)

Jablonec nad Nisou

 • V Jablonci nad Nisou jsem navštěvovala pana doktora Baudyše. Očkování zvládá perfektně, ale když nastal problém, už to tak perfektní nebylo. Naší králindě se udělala boule na krku. Nejdřív na to dával antibiotika, ale nezabraly, tak mi řekl, že s tou boulí (pro představu - byla velká asi jako třetina králičiny hlavy) může normálně žít. Jenže další den se to zhoršilo a tak jsme se objednali na operaci. Pan doktor jí provedl precizně a řekl, že to je v pořádku, že je zdravá a že už to bude dobrý. Nebylo. Po dvou měsících se králindě boule udělala znovu, tentokrát na jiném místě. Šli jsme tam znovu, opět byla boule odstraněna, ale rána zůstala otevřená, aby se případný hnis mohl vymáčknout. Po třech dnech jsme přišli na kontrolu. Pan doktor nám napsal mastičku s antibiotiky a že máme každý den tu ránu mazat. Pokud se to zhorší, tak je pro abysme jí nechali uspat. Pan doktor se vůbec nesnažil zjistit příčinu! Navíc jeho přístup? Králindu chytil za uši až vypískla (nikdy sem to neslyšela, občas když je naštvaná tak zavrčí, ale nikdy takhle nevyjekla) a on řek, že je nějaká bláznivá. A tvrdil mi, že jí ty ouška nebolej, když se za ně králík bere, protože králík se prý ani jinak nebere. Vždy prý za uši! Věřím, že pan doktor je na pejsky super, ale králíčky nebere jako plnohodnotné mazlíčky. Je schopen říct: ,,Víte...kdyby to byl pes, tak jo..ale on je to jen králík".
  Šimonová - mail (02/2010)
   
 • MVDr. Baudyš st. je zmíňen jako neodborník v článcích ohledně léčby králíčků, paní jenž píše, že měl k její králičici špatný přístup, každopádně není pravda, že by se tento lékař choval lépe k psímu plemeni. I my máme hořkou zkušenost a z doslechu víme, že nejsme samotní, žel zastaralá RTG a vybavení moc neumožňuje kvalitní vyšetření a je fakt, že pan doktor rozumí nejlépe hospodářským zvířatům, vždyť léta nic jiného nedělal a již zřejmě dělat nehodlá. Jenom tiše doufáme, aby jeho syn nešel v jeho šlépějích, to přejeme nejen králíčkům, ale všem druhům zvířat, v opačném případě raději navštivte jiné veterináře, kteří vás sice stojí více peněz, ale když nic jiného, alespoň máte pocit, že pomohou, i když dnešní doba je pouze o penězích a co si myslet o veterinářích, kteří bez skrupulí prodávají humánní preparáty např. AULIN 1 tableta á 50 Kč. Klinika v Semilech - zde také musí být člověk opatrný, neboť i zde je to pouze o tom, kolik jste ochotni zaplatit, nikoliv o pomoci. Na této klinice vás obrovsky vyděsí a přesvědčují u jakékoliv banality, že jde o velmi závažný problém, nicméně zde je lépe počítat do deseti a venku si vše uspořádat v hlavě. Pokud nějaké zkušenosti člověk má, určitě okamžitě neletí a nenchá ať králíčka či psa operovat a raději toto konzultuje s vícero vetrináři. Víc hlav víc ví.
  Manželé Kosaříkovi - mail (06/2011)

   

Chlumec nad Cidlinou

 • Velmi ráda bych upozornila na veterinu v Chlumci nad Cidlinou Říční 73 (okr.HK). Paní doktorka Vladislava Konášová je velmi příjemná paní. Vše mi vysvětlila ke všem zvířátkům má trpělivost a milý přístup. Jelikož je to spíše taková "vesnická,, veterinářka králíčkům rozumí. Je levná a ochotná. I přez to že byla plná čekárna nespěchala byla trpělivá....pohladila, promluvila a až poté začala ošetřovat..... Z návštěvy této veterinářky jsem měla dobrý pocit a jinám již nepůjdu!
  Natysa (08/2010)
   

Frýdek-Místek

 • Byla jsem ve Frýdku - Místku na veterinární klinice AlfaVet. Já i ušanda jsme byly naprosto zklamané. Nechtěli mi miminko ani přeléčit na kokcidiózu, nakonec jí něco dala, vůbec mi neřekla co. Ani si nás nezapsala. Paní doktorka byla dost nepříjemná a Lillynka se v jejích rukou mrskala jako kapr na suchu. Bylo to naposledy, co jsem tam šla. Rozhodně nedoporučuji. Hned jsem si našla pana Rašku v Ostravě a byl napsrosto úžasný. Lillynka byla naprosto klidná. Všechno mi vysvětlil, udělal rozbor bobků. Vřele doporučuji.
  Mazlinka (10/2010)

Opava

 • Nejlepší veterinář jakého jsem kdy poznala je MVDr. Roman Jokl z Holasovské Loděnice (okres Opava), je to skvělí doktor a králíčkům opravdu rozumí. Příjdete s králíčkem on ho zkontroluje a pohladí, když příjdete zkontrolovat a ostříhat drápky a zeptáte se co jste dlužní odpoví že nic že pro něj byla radost zase se s vámi setkat. Takový by měli být všichni veterináři- musí tu práci dělat pro radost a ne pro peníze a být na zvířátka hodný
  Amali (12/2010)

 • Tímto bych se velmi ráda podělila o pozitivní zkušenost s MVDr. Lucií Robenkovou a MVDr. Pavlem Štellarem, kteří oba ordinují na veterinární klinice v Opavě a také v malé ordinaci ve Vítkově, kde se střídají. Majitelem obou těchto zařízení je již zmiňovaný MVDr. Pavel Štellar a já mohu oba lékaře jen doporučit. Jednoho pátečního dopoledne totiž dostal můj králíček průjem a jelikož jsme z Vítkova a v ordinaci je otevřeno právě jen přes týden, tak jsem se rozhodla nic nezanedbat a raději s králíčkem na veterinu dojít ihned na prohlídku a případně pro radu. Ten den byla v ordinaci MVDr. Lucie Robenková, která králíčka důkladně prohlédna, na vše se vyptala a po prohmatání bříška, které se jí zdálo tvrdé mi velmi ochotně nabídla, že ho raději po ordinančních hodinách vezme s sebou na kliniku do Opavy, protože ve Vítkově nemají dostatečné vybavení, kde mu udělají rentgen bříška, aby se nic nepodcenilo a nezanedbalo, a aby také viděla jak bude králíček v noci reagovat - jestli se zlepší, jestli bude bobkovat a pít. Rentgen králíčkovi udělali v Opavě ještě ten pátek večer a zjistilo se, že je vše v pořádku a králíček začal dokonce normálně bobkovat a s chutí jedl seno, takže mu nejspíš jen něco nesedlo. V sobotu ráno jsme ještě vše s paní doktorkou i přítomným MVDr. Štellarem zkonzultovali a dostali jsme i něco na podporu trávení. Opravdu mě překvapil milý přístup a péče, kterou našemu mazlíkovi věnovali. Tímto jim děkuji a ráda doporučuji ostatním z Opavy a okolí.
  Honey Bunny - mail (05/2013)


 • Nedoporučuji veterinární nemocnici MVDr. Radomíra Hynara v Jaktaři v Opavě, http://www.veterinarninemocnice.cz, králíčkům nerozumí, trvají na zbytečné 4 hodinové hladovce a žíznění králíčka před narkózou a vykládají nesmysly o zvracení či regurgitaci, snaží se působit odborně. Špatně diagnostikovali králíčkovi přerostlé stoličky, chtěli je už ten den brousit. Nesouhlasila jsem ale s hladovkou před narkózou, která je pro králíčky nebezpečná, a po pár telefonátech ostatním veterinářům v okolí jsem pochopila, že většina má o králících minimální znalosti, a jela raději na odbornou kliniku do Brna na VFU. Paní doktorka na VFU byla úžasná, konečně někdo králíčkům rozumí, byla jsem objednaná na broušení stoliček, po vstupní prohlídce paní doktorka na stoličky kouká, a kouká... a říká.. není co brousit, králíček má zuby naprosto v pořádku! Jelikož dva veterináři pár dní před tím označili stoličky za přerostlé a chtěli je brousit, nevěřila jsem, udělali rentgen, koukli pod narkózou, vše v pořádku. Broušení by jinak bylo za poloviční cenu, bez hladovky a bez zbytečné hospitalizace, zákrok na VFU trvá půl hodiny, ordinace z toho však běžně dělají půldenní záležitost.
  Katka - email (03/2015)
   
 • Nedoporučuji ordinaci dr. Gebauera v Opavě, http://www.veterinagebauer.cz. Bohužel králíčům příliš nerozumí. Králíček (věk 7 měsíců) se jednoho dne začal téměř nonstop škrábat na hlavě, rána byla dost velká, seškrábala si srst, celé to bylo rudé a děsivé, a škrábání neustáválo. Byla sobota večer, když jsem to zjistila, volala jsem na pohotovostní telefon, pan dr. nebyl příliš nápomocný a řekl ať přijdu druhý den do ordinace. První odhad byl na alergickou reakci a nasadil injekčně kortikoidy (což prý není pro králíčky vhodné, jak mi bylo později řečeno na VFU). Druhý den chtěl zkontrolovat stoličky, že udělají rentgen (poslali mě pryč do čekárny), rtg prý ukázal přerostlé stoličky, že už má v puse odřený jazyk a patro a že musíme co nejdříve brousit. Zákrok byl naplánovaný na středu ráno, v deset mi volali, že už je vzhůru a vše je v pořádku, odmítli mi ji ale vydat dříve než v 17h, že jí musí pohlídat a rozkrmit (původně si ji chtěli nechat přes
  noc, což jsem odmítla, na otázku, kdo by tam s ní byl, mi neodpověděli, ale že když podepíšu revers, dají mi ji odpoledne). V 17h jsem přijela, ptám se co králíček už teda jedl, řekli nic, že bude jíst až doma.... Ptala jsem se jestli měla inhalační narkózu, tvrdili že ano, ale na faktuře jsou látky používané pro injekční. Vzhledem k tomu, že přerůstající stoličky se mohou za 3-6 měsíců vrátit (i přes mou snahu o správnou stravu plnou sena a vlákniny, např. pokud má třeba špatně postavenou čelist), hledala jsem jiného veterináře, který by se na stoličky aspoň otoskopem zběžně podíval (dr. Gebauer to dělal jen při narkóze). Shrnu to stručně – o 6 měsíců později další 2 veterináři označili stoličky za přerostlé (dr. Hynar v Opavě a dr. Raška v Ostravě) a chtěli hned brousit, ostatní veterináři už z tel. hovoru zněli tak, že bylo evidentní, že o králíčkách moc neví, takže jsem se objednala na kliniku na VFU, kde označili stoličky za naprosto v pořádku a i dle rentgenu dr. Gebauera pry v pořádku tehdy byly. Broušení na VFU ve srovnání s ostatními veterinami přišel vždy na polovinu ceny, trvá jen 30 minut a mají čistě inhalační narkózu.
  Katka - email (03/2015)
   
 • Doporučuji kliniku dr. Paličky v Opavě, http://www.veterinaopava.cz, MVDr. Marek Palička a MVDr. Mariana Mazumderová jsou velmi vstřícní a ochotní, mají úžasný vztah ke zvířátkům. U králícků správně používají vstřebávací stehy, inhalační narkózu, netrvají na hladovce ani zbytečné hospitalizaci. Ceny mají normální a umí říct, že na něco nemají vybavení nebo znalosti, čehož si velmi cením! (např. speciální brusku na broušení stoliček). Přesto ve srovnání (a osobní zkušeností) s velkou většinou veterinářů v okolí mohu s jistotou říct, že králíčkům rozumí nejvíce. Byla jsem u nich se samičkou na kastraci, za 1,5 h jsem si ji vyzvedla, uz byla hezky probuzená a čilá, nedostala žádné zbytečné léky navíc, už večer jedla a byly první bobky, rána na bříšku byla malá, krásne zašitá, už za týden nebyla témeř vidět... řekla bych ukázková práce veterináře.
  (Katka 03/2015)

Uherské Hradiště

 • http://www.veterina-uh.cz/o-nas/
  Já můžu doporučit tuhle kliniku, jezdíme tam už víc jak rok. Pravda je, že hlavní specialistka na ušáčky, paní doktorka Rozsypalová je na mateřské, ale doktor Hlavička ji plně zastupuje a musím říct, že přes počáteční nedůvěru jsem ráda, že se nás ujal. Brousí zoubky, čistí kanálky a nám amputoval půl čelisti kvůli zánětu. Tak snad to zvládneme a budeme dělat panu doktorovi dobrou reklamu :-). Teď je tam i nějaká nová paní doktorka, taky přes ušáčky, ale jméno nevím, nějak na H....
  Janica (01/2011)

 • Pro ušáky velmi doporučuji kliniku v Uherském Hradišti, speciálně pana doktora Hlavičku. Vypravili jsme se do Hradiště s podezřením na přerostlé stoličky a s neustále rostoucím stroupkem na uchu.
  Pan doktor je trošku zamračený a nemluvný, čímž netřeba se nechat odradit :) Ušandu prohlédl od nosu po ocásek, vyptal se na problémy, krmení... Ouško prohlédl, diagnostikoval typický aterom (nikde jinde nerozpoznaný) a přesně mi vysvětlil, co dál a jaká jsou rizika operace. U tlamičky prohlédl zoubky, přesně se vyptal na krmení, na potíže se žraním, na seno, na kousání tvrdého... nakonec ušandě prohlédl mokrý kožíšek pod tlamou a našel zanícenou kůži, na kterou jsme dostali léky a za týden kontrola. Ta bohužel ukázala zhoršení; pan doktor následně ušandu oholil - nesmírně trpělivě na to, jak sebou vztekle škubala :)) Sám mi předvedl, jak krček ošetřovat, zásobil nás léky a poslal na tři týdny ošetřovat. :) Díky němu se podařilo tlamičku vyléčit a problémy se naštěstí nevrátily. Jeho jak profesionální, tak lidský přístup nesmírně obdivuji a po odborné stránce ho mohu jen doporučit i pro široké okolí včetně Zlína. :)
  leprechaunek (02/2013)
   

Ústí nad Labem

 • Musím všem doporučit veterinární ordinaci v Ústí nad Labem na Střekově, ulice U lesa 248/5. Pracují zde 4 různí doktoři/doktorky a jsou neuvěřitelně milí, cenově skvělí, ke zvířátkům se chovají moc hezky a citlivě a vždy si vědí rady. Chodíme tam už roky s kočkami a pejskem a když jsem tam byla s králíčkem kvůli kokcidiím, tak ho i zdarma kompletně celého prohlédli, poradili nám. I když je to pro nás přes celé město, rádi tam jezdíme, protože s jinými veterináři v Ústí nemáme tak skvělé zkušenosti. navíc jeden ze zde pracujících střekovských veterinářů je zároveň ředitelem ústecké zoo, která poslední roky jen kvete. Tak neváhejte a přineste sem také svoje miláčky!
  bubáček2011 (01/2011)

 • Tůma (Bukov): nechodit s králíkem. Přijela jsem tam v noci na pohotovost s hodně špatným králíkem, první věta po zaťukání "mám tu důležitější věci jak králíka", byla jsem ubrečená, dopředu jsem volala, takže věděl, že je to nutné. Nechal mě 15 minut čekat. Pak se králíka ani nedotkl a ptal se co si jako myslím, že mu je. Mopina měla kokcidii (jsem zjistila až později) v akutním stádiu, umírala mi. Řekl, že je špatná bo si určitě někam šprajcla jen pacičku, ani RTG neudělal. Přesvědčovala jsem ho, že má příznaky kokcidie. Na to řekl, že v tom případě stejně umře a poslal mě bez léčby domu. Nebýt rad na kralici.cz, Mopina by umřela. V malých savcích se nevyzná.
  Lenkaul (09/2011)
   
 • Vojtek (Krásné Březno): nechodit s králíkama, nevyznají se v nich. Vystřídala jsem se tam u všech tří doktorů. Přijela jsem s králíkem s akutní kokcidií (to jsem zjistila až později), nevyšetřili ho, jen dle popisu příznaků nasadili injekčně antibiotika každý den 5 dní (později jsem na jiné vyterině zjistila dle sjetiny, že nešlo o antibiotika, ale kortikoidy), nechtěli vzorek bobků, k tomu jsem je přesvědčila až za několik dní, když měl směnu místo doktorky Dr. Vojtek, dle toho teprve zjistili kokcidii a nasadili správnou léčbu. Mopina ani nejedla a jaksi mi neřekli, že musím dokrmovat, čerstvou zeleninu mi vůbec nezakázali. Očkovat také neumí, na nové veterině jeho očkovací schéma nepochopili, prej očkoval jako by šlo o králíka na výkrm. Když jsem po doktorce chtěla i odběr krve, byla nepříjemná. No katastrofa.
  Lenkaul (09/2011)

 • Ahoj, chci jen napsat zkušenost s veterinářem. Jedná se o veterinu v Ústí nad Labem, na Střekově, ulice U Lesa, pracuje tam několik doktorů, já byla u MVDr. Evy Jeřábkové. Byla velmi milá a ochotná, myslím, že králíčkům rozumí, protože když jsem tam přišla na rozbor bobků, měla mi toho hodně co říct a vše se shodovalo s tím, co jsem našla zde na webu. Jinak rozbor dělají na počkání, cena 50,-, jelikož jsme měly nález pozitivní, dostaly jsme hned i antibiotika a probiotika Bio-Lapis, cena 60,-.
  Naopak veterina v Krásném Březně (dr.Petrák), tak rozbor bobků za 250,-, za 5 dní výsledky!!!
  Bájča (04/2012)
 • Veterinární ordinace Střekov - U lesa 248/5: na základě pozitivních doporučení ze stránek jsme sem vyrazili s ochrnutým ušákem a podezřením na encefalitozoonózu. První dvě návštěvy nás ošetřovala MVDr. Petra Matoušková, která byla naprosto skvělá - ušákovi zkontrolovala reflexy a citlivost pacek, udělala rtg, probrala s námi naprosto všechny možnosti ochrnutí i léčby.... Nebyl žádný problém ani zeptat se na zkušenosti ze stránek a na základě toho se s ní dohodnout na dalším postupu. Co mě velmi příjemně překvapilo - automatická věta "fixujte mi ho..." při každém odběhnutí od stolu, aby ušák sám nespadl - což je věta, kterou jsem v jakékoliv veterinární ordinaci za x let slyšela vůbec poprvé. :) Podruhé nás paní dokorka ošetřovala při zánětu prstíku (následek pokousání při ochrnutí), opět výborné ošetření a rady čím a jak ošetřovat. Super. Při další návštěvě ušáka ošetřovala MVDr. Barbora Brázdová - vrátilo se ochrnutí zadních pacek a ošetření bylo opět perfektní. Paní doktorka ušáka prohmatala, zkontrolovala citlivost, pročetla si záznamy z uplynulých návštěv a dohodla se s námi na pokračování léčby panacurem. Opět na moje přání nebyl problém odebrat krev na funkci ledvin, a i když to šlo doslova kapku po kapce, paní doktorka neztrácela trpělivost a s ušákem si potichu a příjemně povídala. :) Od obou paní doktorek z řeči vyplynulo, že králíci jim do ordinace chodí často a například s léčbou encefalky mají vysledované vlastní zkušenosti, takže rozhodně tuto ordinaci doporučuji. Je pravda, že mají většinou plnou čekárnu pacientů a doba čekání kolem hodiny je běžná, ale počkat si rozhodně stojí za to.
  leprechaunek - mail (11/2013)
 • MVDr. Král (Na Valech z ordinace Tůma a Král): Přišla jsem k němu s králíčkem, co mu v noci nateklo oko ale ráno už bylo splasklé, protože mi přišlo, že má okolo očička klíšťata. Pan doktor vůbec neřešil, že jsem mu říkala o klíšťatech, která jsem si myslela, že králíček má. On mu prohlídl oko a řekl, že má zanícenou spojivku a dal mi na to léky. Doma se mi to nezdálo a koukala jsem na to znovu a samozřejmě měl králíček klíšťata. Měl jích asi deset okolo jednoho očka. Navíc si pan doktor vzal za kapky a ošetření 300 Kč.
  Monikal (07/2014)
 • MVDr. Ladislava Matrková (Mi-vet na Doběticích): Paní doktorka je velmi schopná, s králíčkem zacházela hezky a velmi schopně vyndala mému ušákovi klíšťata z okolí očiček. Navíc to vůbec nebylo drahé a je s nimi příjemná domluva.
  Monikal (07/2014)

 • Po špatné zkušenosti s veterinou v Teplicích, jsme se vydali do Ústí - ulice u lesa, s průjmy. Mvdr. Poživil králíčků na první pohled rozumí, nic nezanedbal, zkontroloval zuby, udělal ultrazvuk, další testy, nasadil králindě dietu a vše nám dopodrobna vysvětlil. Sice jsme si hodinku počekali v čekárně, ale jinam už nikdy nepůjdu.
  pí Bullová - mail (02/2015)
   

Litomyšl

 • Jsem velice spokojená s péčí a přístupem MVDr. Lenky Poláčkové (Družstevní 76). Vždy králíčky perfektně ošetřila, ač to mnohdy vypadalo velmi zle, vždy je dokázala uzdravit. Ke všemu má citlivý přístup k majitelům zvířátek, rozrušeného člověka uklidní a dodá mu naději. Velice si cením jejích služeb.
  Ráďa (01/2011)

 


Humpolec

 • Jedná se o veterinu MVDr. Pejchalové a Píšové. Obě králíčkům dobře rozumí, paní doktorka Pejchalová dokonce roky jednoho samečka vlastní, takže obě se zaměřují i na malá zvířátka. Mají velmi dobře vybavenou ordinaci, není problém dát narkozu, udělat kastraci samečků, RTG. Jsem u nich už 5 let a mohu jen doporučit. Ceny sice nemají nejmenší, ale za tu profesionalitu se to vyplatí. rády dobře a zdarma poradí. http://www.veterinahumpolec.cz/index.htm
  Nugetka (02/2011)
   
 • Naproti tomu důrazně nedoporučuju MVDr. Pospíšila http://www.miciny.cz/kocky-poradna/databaze-veterinaru/mvdr-frantisek-pospisil-871/ Králíky očkuje maximálně v králíkárně po kusech, takže jeho cit je na nule. Odbornost je na hospodářská zvířata, ovšem těch se zase bojí. Takže pro králíčky opravdu nedoporučuju.
  Nugetka (02/2011)

 


Chomutov

 • MVDr. Miloš Helebrant, Maxima Gorkého 1662/13, 43001 Chomutov, je v okolí široko daleko nejlepší veterinář, který je ochotný kdykoli pomoci. Specializuje se na malá domácí zvířata a je to milovník zvířat, který nechce na jejich utrpení vydělávat peníze přemrštěnými částkami, jako někteří jeho kolegové, ale hlavně jim pomoci. Jsem s ním maximálně spokojená!
  Domi (03/2011)
   

Znojmo

 • Jedá se o velmi milého doktora občas by si sice mohl upustit své někdy né-moc vtipné komentáře. MVDr. Ladislav Kulíšek toho o králících hondě ví protože se celý život o to zajímá a je to jeho koníček. Králíčka pohladí pěkně si s ním popovídá a i Terezka (která nedůvěřuje nikomu a nikdy) je v klidu. Zatím se nám nic tak zlého nepotkalo abysem zjistila jak jedná v těžkých situacích. Chodíme k němu jen 2x za rok na očkování a rovnou udělámei rozbor bobečků. Celý den je přístupný na mobilu, kdyby se něco dělo. Sám se připomene když ste se dlouho neozvali nebo je nutné očkování. Má ve všen přehled a je fajn :). Je ochotný s vámi mluvit hodiny jen aby vám odpověděl na všechny vaše dotazy. Já jen vřele doporučuju.
  MVDr. Ladislava Kulíška sídlí na Kramářské 3492/14 Telefon: +420 515 223 298+420 515 223 298 Mobil : +420 603 785 756+420 603 785 756 otevírací doba Pondělí - Pátek 9:00 – 12:00 a 17:00 – 19:00, Sobota 9:00 – 12:00 e-mail dr.kulisek@club34.cz je to pěkně vybavená ordinace a zaměřují se na malá zvířata udělají tam i rozbor bobečků atd.
  Ucho (04/2011)

Havlíčkův Brod

 • Veterinární klinika MVDr Štursy.
  Náš králíček týden málo jí, skoro nepije a musíme ho krmit stříkačkou a tekutou stravou. Náš veterinář nám dal prášky na parazity, Matýska zvážil a prohmatal bříško. Jinak nám nic moc neporadil. Hledali jsme ještě jiného veterináře, zda by mám poradil a podíval se na našeho králíčka, mysleli jsme si, že názor více veterinářů by mohl být užitečný. Našli jsme pana doktora Štursu, který má veterinární kliniku a specializuje se na malá zvířata. Nejdříve nám s úsměvem dal najevo, že jestliže králík nejí a je smutný, nedá se nic dělat. Když jsme od něj poprvé odcházeli, řekla jsem si že k němu bych nešla už nikdy!
  Pátrala jsem dál na internetu a našla kontakt na pana doktora na VFU v Brně, MVDr Hauptmana, který mi po telefomu při popsání příznaků skoro najisto poradil RTG zoubků. Ještě jednou jsme tedy vyrazili k MVDr Štursovi, jelikož na své klinice má RTG a veškeré vybavení. Vezli jsme mu na rozbor bobky, moč a chtěli jsme po něm, aby nám zrentgenoval zoubky, případně nabral krev a udělali veškeré rozbory, z nichž by se dalo něco zjistit. Milý pan doktor s námi opět jednal arogantně, RTG odmítl udělat , prý co bychom tam viděli, krev, moč ani bobky ho nezajímali, s naším Matýskem, který už tak je ve zuboženém stavu a neustálém stresu po podávání léků a návštěv veterinářů, zacházel necitelně, bolestivě , až králíček hlasitě naříkal, nakonec ho jeho asistentka rýpla nůžkami do pusinky a způsobila mu ještě větší bolest. Po tomto "týrání" nám pan doktor s arogantním úsměvem řekl, cituji "Jestli chcete s tímhle králíkem něco dělat, jeďte si do Brna". Cestou zpět jsem toto jednání obrečela a litovala, že jsme králíčka vystavili takovému stresu. Jenom vím, že k tomuhle odborníkovi už bych nikdy žádné zvířátko nevzala. Jen doufám, že se nám Matýsek uzdraví, že najdeme veterináře, který by měl zájem vůbec pomoci, a který by s naším miláčkem zacházel šetrně.
  mail (06/2011)

Šternberk

 • Když jsem dostala králindu a čekala ji vstupní prohlídka a očkování, zašla jsem jako první za p.MVDr. Jaroslavem Königem. Přišla jsem do ordinace, podíval se na králičandě na uši, trochu na zuby a změřil jí teplotu. Když jsem se ho zeptala, jestli mi ji i naočkuje proti moru a myxomatóze, řekl, že je brzo (měla v tu dobu přesně 9 týdnů) a že mám přijít až za měsíc. Toť vše a vzal si za to 120 kč. Jako popravdě prohlídnout jsem si jí mohla i doma a zadarmo. Když jsem tady konzultovala čas na očkování, všichni se divili, že 13 týdnů už je celkem pozdě. Navíc na začátku července už začínají komáři, tudíž se zvyšuje pravděpodobnost nákazy. Takže jsem k němu už nikdy nešla.
   
 • Ten ještě samý týden v pátek jsem šla k p.MVDr. Jaromíru Haincovi, ten si jí prohlídl, řekla jsem mu o výsledku rozboru bobků, odsypal mi půlku balení Sulfadimidinu a poradil, jak ho použít. Očkoval mi ji proti moru a myxomatóze a za to všechno si vzal 100 Kč. Lidí ze Šternberka za ním vesměs chodí hodně, je v pohodě a poradí :-)
  Snad poradím i lidem, co neví, kam jít v tomto městě a nevyhodí zbytečné peníze u pana Königa.
  Domishka (07/2011)

Zlín

 • http://www.medipet.cz/ Králíčky nám ošetřoval pan doktor Halm a paní doktorka Maňásková. Oba byli moc milí a všechno nám vždy stručně vysvětlili - očkování i léčení ekzému a očního zánětu. Klinika je možná trochu dražší, ale zato skvěle vybavená a snadno dostupná autem i MHD.
  hAnko (08/2011)
   
 • Veterina Svahy - MVDr. Friedlaenderová: k paní doktorce chodíme střídavě dva roky především očkovat. Snaha řešit s ní závažnější problémy takřka nikdy nedopadla dobře: s žádostí o posouzení zdravotního stavu pro kastraci mi vyjmenovala všechna možná rizika "ke zvážení", ale rady a ani samotného zhodnocení zdravotního stavu jsem se nedočkala; při nadměrném pití jsme tři týdny "čekali, jak se to vyvine", protože odběr krve na rozbory byl "příliš riskantní"; a stroupek na oušku paní doktorka strhla bez jakéhokoliv zájmu, že to je "nějaký strup", přičemž v Uherském Hradišti ho diagnostikovali jako aterom.
  Věc, která mi u paní doktorky vadí nejvíce, je střídání personálu - sama paní doktorka ordinuje málokdy a často místo ní pracují praktikantky (snad i lékařky?), které jsou někdy výborné (drobná šedooká doktorka, která nám pomohla vyléčit zánět tlamičky), ovšem někdy se také ptají, zda králík nezvrací... je pak otázkou, nakolik věřit závěrům prohlídky od takového "lékaře". Přímo prohlídka při očkování není zvlášť pečlivá, nikdy jsme nezažili zkontrolování zadečku a především ani zoubků. V čekárně jsem jednou potkala slečnu s králinkou, které díky chybné diagnóze paní doktorky musela být odebrána ledvina v Brně; kromě ní jsem slyšela i o dalších diagnostických pochybeních a objevily se i u nás. Paní
  doktorka je asi nejlepší volbou pro králíky ve Zlíně, ale podle mého je na místě opatrnost a v případě pochyb či problémů ihned vyrazit do Uherského Hradiště.

  U M-Veterinární kliniky, Nemohu doporučit ani jednoho z ošetřujících lékařů. MVDr. Oswald (vyšší, černovlasý) umí být velmi nepříjemný - vyrazila jsem pro zklidňující prostředek pro králíka (Serene-Um Drops, pro králíky vhodný i dle příbalové informace!) a pan doktor mi velmi zvýšeným hlasem vysvětlil, že nic takového pro králíky neexistuje a rozhodně by mi nic neprodal, protože králíka nechce zabít. Jelikož přípravek jsem měla už vyzkoušený od jiného veterináře (a věděla  jsem, že vhodný JE), tak doslova seřvání od pana doktora rozhodně nepovažuji za vhodné. U MVDr. Skaličky (starší, prošedivělý) jsme byli na přeočkování - prohlídka byla relativně pečlivá, ovšem už při ní bylo znát, že pan doktor se se zvířaty příliš nemazlí; vrcholem pak bylo očkování, kdy pan doktor ušatou pevně popadl a vrazil do ní injekci takovým způsobem, že sebou králík škubl bolestí. Pak se okamžitě běžela schovat do přepravky a po příchodu domů se strachy počůrala na podlaze - což je na králíka, který veteriny zvládá bez mrknutí oka a veterinářům běžně olizuje ruce, poněkud silná káva. Za sebe mohu říci, že na této klinice už mě nikdo nikdy neuvidí.

  Pro zaběhnutí naočkovat mohu doporučit kliniku AAnimalCare MVDr. Javory - v centru města na Hornomlýnské (http://www.veterina-zlin.cz/kontakty/). Nemají větší zkušenosti s králíky a nedoporučovala bych je pro řešení problémů, ale měli jsme možnost poznat celý tým při našich začátečnických dotazech, radách ohledně cestování i při očkování a prvním stříhání drápků, a vždy jsme se setkali s milým a pečlivým přístupem, velkou ochotou a z ordinace se odnášel pohlazený, klidný a spokojený ušák :) Tak jsem ho skutečně na žádné jiné veterině nezažila, a proto věřím, že si tu Hornomlýnská pozitivní zmínku zaslouží. :)
  leprechaunek - mail (07/2013)
   
 • Ráda bych k doporučovaným zlínským veterinářům přidala MVDr. Umýsovou, která ordinuje na Podhoří od letošního března. Z důvodu stěhování jsme k ní zaběhli naočkovat, a musím říct, že se mi její přístup moc líbil - ušáka kompletně prohlédla, poslechla, zkontrolovala zoubky a na moje přání ušatou zvážila; vyptala se na všechny naše dosavadní problémy a sama zkontrolovala  bradičku (se kterou míváme problémy) i aterom na oušku. Co jsem si povšimla, manipulace s ušákem byla na jedničku - rychlá, přesná a velmi citlivá, bylo znát, že paní doktorka má pro zvířata cit; ušatou ani nenapadlo se jinak nepříjemné prohlídce krčku bránit, jak běžně dělává. Dalším plusem je, že paní doktorka zná Nobivac i to, že u očkovaných zvířat nemusí vytvářet imunitu, čímž mě velmi mile překvapila. Za nás palec nahoru a rozhodně k ní budeme chodit i dál.
  leprechaunek - mail (08/2013)


 • Veterina Svahy - MVDr. Friedlaenderová: Na tuto veterinu chodím s mým kralíčkem celý jeho život (teď má 5 let) a nemám vůbec co vytknout. Většinou chodíme na očkování a na stříhání drápků, ale asi před měsícem jsem zjistila, že má přerostlé zuby, tak jsem s ním hned zašla na veterinu a v pohodě mu je zastříhli. Asi před týdnem jsem ráno přišla k jeho kleci a dala mu tvrdý rohlík, ale vůbec ho nechtěl, tak jsem mu ho nechala v kleci a odešla do práce. Ale když jsem se kolem druhé odpoledne přišla tak pořád seděl na tom stejném místě jako ráno a nic nesežral ani nevypil tak jsem okamžitě vyrazila na veterinu a tam mi řekli, že asi sežral chlupy (zrovna línal), ale operace by byla v jeho věku riskantní, tak si ho tam nechají a udělají co budou moct, ale že je v kritickém stavu. Ještě ten den zavolali jak na tom je, ale zatím nebyla žádná změna. Pak volali další den ráno že mu napíchali nějaké injekce a krmili ho přímo do tlamičky a že teda už sežral i trochu sena a že si pro něj mám odpoledne přijít. Když jsem přišla, hned mi ho dali a bylo vidět, že byl v dobrých rukou. Paní veterinářka mi popsala, co s ním dělali a jak se o něj teď mám starat, dokud nebude úplně v pořádku. Cena byla velmi dobrá, čekala jsem mnohem víc. Teď už je můj králík jako dřív, zachránili mu život.
  pí. Šrámková - mail (01/2015)

Bratislava

 • Klinika Pet Vet v Bratislave, Petrzalka, web http://www.petvet.sk/
  Klinika je relativne dobre vybavena, maju inhalacku, je tam skuseni tym lekarov, vsetci vystudovali na VFU v Brne. Hlavne by som odporucila mladucku doktorku ktorej meno bohuzial neviem, a na webe ju este nemaju. Bola na praxi u Dr. Jekla a Hauptmanna, rozumie kralickom a morciatkam, sama ich mala takze pozna ich problemy. Pozitivum je ze tato klinika pravidelne konzultuje s VFU. Ich pristup k pacientom je velmi dobry, su ustretovi a starostlivi, ceny primerane. Nedokazu vsak pomoct napr. s brusenim zubkov, nemaju na to pristroj ale dokazu odporucit kto vam moze pomoct.
  Bianka (10/2011)
   
 • Klinika VetPoint http://www.vetpoint.sk/.
  Pracuje tu zrejme jedina p. doktorka ktora je schopna zbrusit kralikovi zubky a celkovo poskytnut kralikom skutocne adekvatnu opateru. Vola sa MVDr. Tetourova, je ceska a taktiez vystudovala VFU, ma naozaj vyborne znalosti co sa kralikov tyka. Klinika je vybavena vynikajuco.
  Minusy - extra vysoke ceny (cena zbrusenia zubkov je rovnych 40 eur (cca 1000 Kc), cena jedneho sacku Rodi Care je cca 2,5 eur (cca 62 Kc), nutnost objednania na zakrok.
  Plusy - non stop pohotovost - POZOR - ziaden iny doktor s kralikmi zrejme narabat nevie, neskusala by som nikoho okrem tejto pani doktorky.
  Bianka (10/2011)

 Litoměříce

 • *Klinika LIVE* je výborná, lékaři jsou milí a ochotní, snaží se dělat vše pro záchranu králíčka. Samotné prostředí mě uchvátilo a odborný přístup velice potěšil. Poradí i po telefonu, dostupnost celý den, mají i ambulanci mimo ordinační hodiny. Skvělou a odbornou péči si ovšem poměrně draho zaplatíte. Ale stojí to za to!
  Jitka - mail (02/2012)

Mohelnice

 •  Po doporučení na těchto stránkách jsme jeli k paní Pelikánové. Sdělili jsme jí náš problém s ušákem, který se týkal nadměrných vánoček a občasného průjmu. Bylo nám řečeno, že je to "normální" a doporučila nám koupit probiotika. Probiotika jsme podávali asi přibližně 3 měsíce, ale stav se nelepšil. Proto jsme se rozhodli navštívit paní Jirsovou v Zábřehu, kde nám bylo sděleno, že tohle rozhodně normální není a hned nám udělala rozbor na kokcidiózu, která se vzápětí potvrdila a ihned nasadila léčbu. Jinak paní Pelikánová je dobrá co se týče stříhání drápků a očkování, ale asi nemá velké zkušenosti s nemocnými králíčky.
  verusa91 (07/2012) 
   
 • Králíček nám onemocněl asi zácpou, takže po dni, co nejedl, neměl žádné bobky, jen apaticky ležel, jsme vyrazili k veterináři, který měl bohužel zrovna dovolenou. Zastupující byla paní doktorka Pelikánová z Mohelnice, které jsme okamžitě volali, jestli můžeme dojet a kdy ordinuje... osobní zkušenost s paní doktorkou nemám, ale nepřijde mi normální, aby Vám po tom, co ji řeknete, že králík už víc jak den nežere, nevyprazdňuje se, je apatický a leží, řekla (aniž to zvíře kdy viděla), že je na utracení..nakonec jsme skončili na klinice doktora Mináře v Šumperku, kde byla moc hodná paní doktorka (jméno jsem bohužel nezaregistrovala)..ušák dostal injekci, probiotickou a vitamínovou pastu a už odpoledne vesele
  chroupal seno..není ještě úplně v kondici, ale rozhodně jsem ho nemusela pohřbít!!! Možná jsme paní doktorku chytili ve špatné náladě, i když ani to neomlouvá tento přístup, takže za mě MVDr. Pelikánová NE!
  pí.Brožková - mail (09/2012)

 • Dobrý den, chtěla bych přidat jednu negativní zkušenost s P. Pelikánovou z Mohelnice, kamarád byl u ní s ušákem protože napadal jakoby na jednu tlapku, doktorka jim nevěřila,že si prý vymyšlí že to nic není. Poslala je domů, když se králíček zhoršil jeli s ním na pohotovost do Olomouce, tam diagnostikovali zánět mozkových blan a už bylo bohužel pozdě. Řekli jim že kdyby byla paní doktorka pozornější a důkladněji králíčka prohledla , i ouška, mohl ušák ještě žít :/
  pí. Moťková - mail (01/2014)

 


Zábřeh

 • Po doporučení na těchto stránkách jsme jeli k paní Pelikánové. Sdělili jsme jí náš problém s ušákem, který se týkal nadměrných vánoček a občasného průjmu. Bylo nám řečeno, že je to "normální" a doporučila nám koupit probiotika. Probiotika jsme podávali asi přibližně 3 měsíce, ale stav se nelepšil. Proto jsme se rozhodli navštívit paní Jirsovou v Zábřehu, kde nám bylo sděleno, že tohle rozhodně normální není a hned nám udělala rozbor na kokcidiózu, která se vzápětí potvrdila a ihned nasadila léčbu. S paní Jirsovou jsme spokojeni, je pohotová, ochotná a ví co králíček přesně potřebuje. Rozhodně bych jí doporučila.
  verusa91 (07/2012)

 •  MVDr. Jirsová - paní doktorka je velmi ochotná a umí se ke králíčkům chovat. Řešili jsme s ní případ naší Amálky, která onemocněla kokcidiozou. Naučila nám po 3 dnech i píchat antibiotika, přesto chtěla Amálku i vidět a sledovat její stav. Bohužel i přes snahu a pomoc nám Amálka umřela - ovšem paní Jirsové vinu jistě nedáváme.
  Soni (07/2012)

 • Přidávám velmi pozitivní zkušenost s paní veterinářkou ze Zábřeha na Moravě, P. Jirsová je moc hodná a ohleduplná k ušákům. Byli jsme u ní kvůli kastraci samečka,vše nám podrobně vysvětlila a i pooperační péče byla velmi kvalitní , takže vřele doporučuji :)
  pí. Moťková - mail (01/2014)

 


Žamberk

 • MVDr. Popelářová - u králindy se objevila boulička pod bradičkou, jeli jsme s paní doktorce s tím, že se na "to" podívá a případně se domluvíme na dalším postupu. Domluvili jsme se na okamžité operaci, kterou provedla velmi dobře. Jednalo se o cystu na slinné žláze. Vše nám vysvětlila, na cestu nám půjčila deku, aby králinda neprochladla. Několikrát ji ještě před propuštěním zkontrolovala a poslechla srdíčko.
  Soni (07/2012)

 


 Ostrov nad Ohří

 • Mám zkušenost s MVDr Valnohou v Ostrově nad Ohří u Karlových Varů. Je to arogantní tupec, kterej mi po několika týdnech tahání peněz z kapsy doslova řekl, buď chcípne nebo ne, je to jenom králík. Králinku zanedbal natolik, že i přez špičkovou péči doktora Soboty ve Varech nakonec nepřežila. A já naivní hlupka věřila, že by mohl aspoň jednou udělat dobrý skutek a šla jsem k Dr Valnohovi letos v dubnu znovu, tentokrát už opravdu pro poslední injekci u mojí druhé králinky (prodělala 2x mozkovou mrtvici a 3tí už na ní byla moc, zůstala ochrnutá na pravou stranu a nechtěla ani jíst- už bohužel nebyla šance, nechtěla jsem jí tahat ještě do varů, náš vet měl až odpolední) a ten nelidskej buran mi řekl "a co já s tim, děte si tam kam normálně chodíte, mě to nezajímá" Nakonec nám Rozárku uspala nějaká paní doktorka na pohotovosti v K. Varech a byla moc hodná na nás i na ní. Ale Dr Valnoha u mě skončil definitivně a každýho od návštěvy jeho ordinace zrazuju!!
  Eksitus (07/2012)

 • Veterinární klinika Ostrov MVDr. Valnoha Jaroslav, U Nemocnice 1421, 363 01 Ostrov nad Ohří. Chtěla bych všechny varovat před tímto takzvaným veterinářem. S králíky neumí manipulovat a ani je neumí léčit. Je nehorázný ignorant.Vůbec nemá snahu léčit králíčky. Pokud je váš králíček nemocný, ihned bych jela do Karlových Varů. Nikdy bych tam už nešla. Jediné co vám může nabídnout, je injekce na uspání králíčka.
  xena50 - mail (02/2013)

 


Holice

 • Dovoluji si doporučit veterinární ošetřovnu v Holicích. Mám chov plemene Zbím, některé kusy mám jako mazlíčky a jsem spokojená s léčbou mých králíků, dobře mi zde i poradí. Doporučuji doktorku Štrosovou , pana doktora Sedláka. S ostatními nemám žádné zkušenosti 
  pí. Frymlová - mail (09/2012)

 


Králíky (Ústí nad Orlicí)

 • Posílám info o nové veterině HADVET v Králíkách (okr. Ústí nad Orlicí). Jsou tu 2 veterináři - MVDr. David Švestka a MVDr. Hana Stružková. Především paní doktorka má zkušenosti s péčí o králíčky. Chodíme tam s naší Aiminkou, momentálně řešíme bakteriální infekci. Paní doktorku mohu jedině chválit, stejně, jako pana doktora. Jde vidět, že MVDr. Stružková ušáčkům rozumí, ví, co dělá a jak pomoci. Hodnotím tedy velice kladně!
  Soni (09/2012) 

 


Trnava (SK)

 • Mám skúsenosti s veterinárnou klinikou Zvieracia klinika plus v Trnave v SR, Bratislavská 45, 917 02 Trnava. Odporúčaný veterinár: MVDr. Andrej Broz  (www.zkp.sk). Odporúčaný veterinár je špecialista na králiky. Je potrebné sa pred návštevou najskôr objednať.
  Harry niekoľko dní kakal vianočky a v ten deň mal aj nafúknuté bruško a šprípal zubami. Mala som podozrenie na kokcidiózu. Môj veterinár mal dovolenku tak som išla k druhému. Ten mi poradil MVDr. Broza. Zašla som teda za ním. Broz bol veľmi seriózny a bolo vidieť, že v králikoch sa vyzná. Vyšetril ho a dal mi lieky na preliečenie proti kokcidióze a povedal, že ak sa to nezlepší mám priniesť bobky na rozbor.Bola som tam len raz a Harryho ešte stále preliečujem ale som veľmi spokojná s prístupom. S Harrym už k inému veterinárovy nepôjdem.
  Dominika2468 (01/2013)

 • Chcela by som odporučiť veterinu v Trnave-SVK. Ide o Zvieraciu klinku plus v Trnave na Bratislavskej ulici http://www.zkp.sk/, konkrétne MVDr. Andrej Broz. Študoval na VFU v Brne a je špecialista na králikov. Pán doktor nášmu králikovi robil kastráciu, brúsil zúbky a čistil upchatý slzný kanálik, všetko s profesionálnym, zodpovedným a milým prístupom. Vždy nám pred vyšetrením a zákrokom vysvetlil čo bude králikovi robiť, aké sú možnosti a aké sú komplikácie.
  Na vyšetrenie je potrebné sa objednať. Pri zákrokoch používajú inhalačnú narkóku.
  lendzi (11/2013)

 


Karlovy Vary

 • Mám skvělou zkušenost s veterinářem z Karlových Varů MVDr. Martin Sobota (http://www.veterinakv.cz/veterinarni-ordinace-martin-sobota), velmi nám pomohl. Měli jsme problémy s králíčkem, po tom co jsme si ho pořídili ze zverimexu nám pořád kýchal, doktor mu po mikrobiologickém rozboru zjistil zlatého stafylokoka a kvasinky, nasadil léčbu která mu nejspíše zachránila život. Výborný doktor.
  pan Kovačík - mail (01/2013) 

 


České Budějovice

 • Mám velmi dobrou zkušenost s veterinární ordinací pana doktora Křížka. Po objíždění veterin v Českých Budějovicích se mi zdá, že nejvíce rozumí králíčkům. Má vybavenou ordinaci, je velmi pečlivý a vždy vše vyřeší. Na pana doktora se můžete opravdu spolehnout. Je ochoten ošetřit králíčka v kterýkoliv den a hodinu.
  BudVet, U Trojice 8ahttp://www.budvet.cz/
  AdLen (02/2013)

 • MVDr. Vladimír Vavřín - Mému králíčkovi začalo téct z nosu. Nasadil mu celková antibiotika, po třech týdnech léčby mu vypadalo kus srsti na hřbetu. Vysvětlil mi tedy, že je to obyčejná rýma, která mu neublíží a antibiotika vysadil. Po třičtvrtě roce se králíčkovi udělaly dva abscesy na levé tváři. Ten samý doktor je rozřízl a téměř čtrnáct dní denně vymačkával (samozřejmě s nasazenými celkovými antibiotiky). Prý původem těchto abscesů byl kousek zapíchlého sena. Když králíček přestal jíst, chtěl ho bez jakéhokoliv dalších vyšetření operovat. Změnila jsem veterináře na níže uvedeného MVDr. Jiřího Kamiše. Mimochodem: jednalo se o abscesy způsobené přerůstajícími kořeny stoliček. Nakonec jsem s králíčkem jela na operaci do Brna, kde konstatovali, že původní léčba pana doktora Vavřína byla nastavena naprosto nevhodně. Museli mu kvůli tomu vzít mnohem více tkáně. Nehledě na to, že celková antibiotika jsou na tuto nemoc naprosto neúčinná a bez dalších vyšetření jako rentgen, CT a krevní testy
  do králíčka vůbec řezat neměl! http://www.veterina-vavrin.cz/
  pí Kunclová - mail (03/2013)
   
 • MVDr. Jiří Kamiš - Pan doktor sám králíčky několik let choval, takže k nim má skutečně láskyplný vztah. Na zdejší poměry naprosto skvěla vybavená klinika (včetně inhalační anestezie). Králíčkům rozumí, má je rád  a volí pro ně naprosto nejvhodnější a nejšetrnější léčbu. Sympatický je mi i fakt, že na rovinu uvedl, že na operaci kořenů stoliček jsou nejlepší v Brně. Na nic si nehrál a na rovinu uvedl, že v kvalitě pana doktora Vavřína operaci klidně provede, ale pro králíčka je naprosto nejlepší volbou Brno. Výborný doktor a pravděpodobně jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) v Českých Budějovicích.  http://www.aurumvet.cz/veterinarni-klinika/ordinace/
  pí Kunclová - mail (03/2013)

   
 • Chtěla bych informovat všechny páníčky našich chlupatých přátel o veterinární klinice na Větrné v Českých Budějovicích (370 05 České Budějovice tel: 381 601 464381 601 464, veterina-vavrin.cz‎). Do této ordinace chodíme pravidelně a můžeme ji jen doporučit. Všichni zaměstnanci, kteří nás do teď  ošetřovali (byly to zatím slečny: MVDr. Milena Cimbálková, Kvičerová), jsou moc milí jak na nás, tak na naše zvířátka. Chvají se k nim jako k právoplatným členům našich rodin, vždy se snaží poskytnout jim co nejlepší a nejmíň stresující léčbu. Určitě jim nejde jen o zisky, zvířátkům tady opravdu rozumí. Léčí tu perfektně nejen psy a kočky, ale také malé hlodavce, králíky i plazy (hady si tam i nechávají), stejně tak želvy a další zvířata. Nikdy se nám nestalo, že by byli neochotní řešit nějaký problém nebo zrovna "neměli čas", vše bylo vždy v naprostém pořádku. Není to asi nejlevnější léčení, ale je určitě kvalitní, podle našich zkušeností podávají např. kočkám léky pro kočky, králíkům pro králíky a vše mají ověřené. Vždy vám vysvětlí, jakou péči potřebuje zvíře při léčení, co to obnáší, kolik to bude stát, a většinou mají i více verzí toho, jak to udělat. Potom si můžete vybrat, co je pro vás nejvhodnější. Takže jestli bydlíte v Budějovicích, určitě se nebojte zajít právě k těmto veterinářům. 
  Hanička - mail (07/2013)
   
 • MVDr. Jiří Kamiš - Pokud má Váš králík v podstatě jakékoli problémy a hledáte veterináře, který by Vám měl s jejich řešením rychle a hlavně EFEKTIVNĚ pomoci, pak se obraťte na pana doktora Kamiše. Mám s ním STOPROCENTNÍ kladnou zkušenost a to nejen proto, že králíkům rozumí a má je opravdu rád, ale hlavně také proto, že jejich a tím vlastně i Vaše potíže, dokáže umě řešit. Mám už postaršího králíka, jenž se donedávna potýkal s vleklými zdravotními problémy, některé z nich představovaly nesnáze nejen pro něj, ale i pro mě, jakožto člověka, který s ním žije. Podle několika veterinářů byly tyto problémy ,,neléčitelné", musel mi postačit argument, že je můj králík ,,prostě starý". Některé věci jsem tedy neřešil, některé ano, nicméně léčba, která u mého králíka probíhala, neměla absolutně žádný účinek. Utratil jsem spoustu peněz za něco, co bylo v podstatě zbytečné. Celá tahle situace se otočila o 180° ve chvíli, kdy jsem v Českých Budějovicích objevil pana doktora Kamiše. Během 3-4 týdnů se mu podařilo vyléčit to, co ostatní považovali za naprostou utopii, to, s čímž se můj králík trápil několik let. Jednalo se o poruchy trávicího traktu, ve druhém případě to byl jakýsi defekt na oční rohovce. Pan doktor si v průběhu léčby opakovaně ponechával mého králíka ve vlastních prostorech, když jsem neměl možnost si ho vyzvednout a krom účinné léčby poskytl i mnoho důležitých a přínosných informací, co se chovu králíků týče. Pokud bych se měl vrátit na základní školu a výkon pana doktora známkou ohodnotit, pak dávám 1 s hvězdičkou. Jednoznačně.
  p. Grygera - mail (02/2015)
   
 • Chtěla bych doplnit informace o veterině BudVet v Českých Budějovicích. Přišli jsme tam s králíčkem, kterému se v očích začaly objevovat "zřejmě zvětšená druhá víčka, rohovky, bílé zvětšené rohovky", byla tam sestřička a pan doktor, který absolutně nejevil zájem o našeho Teddáka. Vše zkoumala sestřička, na které bylo vidět, že si moc neví rady a předepsala nám Tobradex, pan doktor si tam pořád něco dělal na počítači...Jestli hledal co by to mohlo být, nevím, každopádně chci upozornit na neprofesionální přístup! Už tam s Tedíkem nepůjdeme, budu hledat jinou veterinu, protože se mu to objevuje častěji a častěji :(
  LucaM (03/2015)

 • Dobrý den, ráda bych se podělila o svou zkušenost s konkrétním veterinářem. Jedná se o MVDr. Kamiše a kliniku Aurumvet v Českých Budějovicích. Pan veterinář je králíkáři velmi vychvalovaný, i my si ho zpočátku chválili. Ovšem to se po čase změnilo a rozhodně pana doktora nedoporučuji. Zdánlivě vždy ví, jak králíčkům pomoci, ale naprosto selhává v úplně základních věcech. Nabízí rozbory bobečků přímo u nich na veterině, avšak před očkováním králíčka mi rozbor na přítomnost kokcidií odmítl udělat a bobky přede mnou rovnou vyhodil do koše. Na jeho otázku k čemu ho potřebujeme, že je to zbytečné, jsem údivem zůstala jen němě zírat. Máme problémy se zoubky a zároveň jsem měla podezření na další zdravotní problém. Ten však odmítal i přes mé opakované upozorňování řešit. To byl hlavní důvod, proč jsme definitivně tuto kliniku opustili. Jsou zde také velmi dlouhé čekací lhůty, kvůli výřečnosti pana veterináře (ovšem jdete s králíkem a on řeší granule pro psy...), což bohužel zbytečně prodlužuje stres zvířete. Navíc vy jdete se zvířetem, vyčkáte si dlouhou dobu v čekárně a pan doktor nakonec před vámi vezme zákazníky, co si jdou "jen" koupit granule a přišli daleko daleko po vás...O povýšeném chování pana doktora ani nemluvím a urážky (rádoby myšlené s vtipem) na adresu mého králíčka byly vrcholem všeho. Bohužel nejsem jediná, kdo s panem doktorem má negativní zkušenost. A z reakcí králíčka vím, že jsem udělala dobře. Ono to zvířátko člověku umí ukázat, když se mu něco nezdá nebo se mu někde nelíbí a nemá důvěru. Ani se mu nedivím, když mu po jedné z operací broušení zoubků zapomněli z pusinky vyndat jeden z kovových nástrojů, se kterým seděl v přepravce zřejmě celé odpoledne, než jsme si ho mohli vyzvednout.
  aledobo (09/2015)

 • Také bych se chtěla podělit o velmi negativní zkušenost s MvDr. Kamišem a veterinární klinikou Aurumvet v Českých Budějovicích. K panu doktorovi jsem chodila 3 roky a jeho občasné seky (např. při preventivní kontrole se zeptal, zda králíček nemívá průjmy nebo nezvrací; jindy nám po očkování doporučil, ať ho alespoň 2 týdny nekoupeme) jsem přecházela, protože veterinární péči u něj jsem přesto považovala za nejlepší v Českých Budějovicích. Po letošním zážitku už k němu ale nikdy nepůjdu a stejně tak od jeho návštěvy odrazuji i ostatní králíkáře.
  Hned první týden v červenci dostal králíček silný průjem, s žádostí o rozbor trusu jsem ale neuspěla, protože jim chyběl roztok. Králíčka nicméně preventivně přeléčili Baycoxem a 2x dostal Panacur na odčervení, poté bral probiotika. Jeho stav se ale vůbec nelepšil a hrozně hubnul (z původních 1,35 se dostal na 1,15kg). Trvala jsem na tom, ať mi udělají rozbor trusu, protože roztok si údajně měli obstarat v průběhu nadcházejících dní. I tak mi dalo docela práci pana veterináře přesvědčit, protože mě ujišťoval, že (cituji): „na 97% jsou jeho problémy způsobené nekvalitním senem a kokcidioza je u dospělého králíka v podstatě vyloučená“, do toho zkoušel například i teorii o tom, že ušáka bolí zádíčka a je třeba mu udělat rentgen. Změna sena samozřejmě nepomohla, léky na bolest a zánět také ne. Mezitím jsem pana doktora uháněla o výsledky rozboru, ale pokaždé jsem se dozvěděla jiný důvod, proč ještě roztok nemají a později, proč ho sice mají, ale rozbor ještě nemohli provést. Po dlouhém měsíci od první návštěvy jsem se konečně dozvěděla výsledky – rozbor je negativní, králíček v pořádku a jeho problémy jsou pravděpodobně jen dozvukem rozhozeného trávení. Vzhledem k tomu, že už nám vypršelo očkování, mě pan doktor ještě ujistil, ať neváhám a ušáka přinesu, protože mu vakcína nemůže nijak ublížit. Králíkův stav byl ale pořád stejný, několikrát denně měl průjmy a vylučoval hlen i obarvenou vodu přesto, že byl na senové dietě. Rozhodla jsem se tedy udělat pro jistotu ještě jeden rozbor, tentokrát na veterinárním ústavu. Ještě ten den mi z něj volali, že už dlouho neviděli tak masivní invazi kokcidií (na 4 křížky!) a ať chudáčka okamžitě začnu léčit. Nevím, co pan doktor s bobky prováděl a raději to snad ani vědět nechci; do jeho ordinace už každopádně nikdy nevstoupím, protože bych za sebe neručila. Králíček je vysílený, kost a kůže a já se modlím, aby se mi ho podařilo zachránit a „léčba“ pana Kamiše nezanechala žádné následky.
  Anima (09/2015)
   

 


Jaroměř

 •  Mám jednu veterinu k doplnění je v Jaroměři, doktoři jsou moc šikovní. Byla jsme tam s ušatou na očkování a hned jí celou prohlídl - zoubky, uši, oči, prohmatal ji a poslechl. Střídají se tam tří doktoři a dvě pani doktorky všichni jsou moc příjmení a doktoři strašně ukecaní. My nejčastěji chodíme k doktoru Němcovi vstřícný a na všechny otázky mile rád odpoví a ještě pochválí že je správný když máte přehled o zvířectvu a že se ptáte, ke zvířatům se chová strašně mile, povídá si s nimi a i ten celkový zájem tam je. Benemastrhttp://www.benemastr.cz/ Mají celkově 4 ordinace, ale s těmi ostatními zkušenost nemám. Pro Jaroměř je to jasná volba kam jít.
  Šmoulina (07/2013)

Vlašim

 • MVDr.Olga Luňáčková ve Vlašimi je dobrá tak akorát na psy, ale králíkům umí očividně dát jen injekci. Moje králice měla docela vážné zdravotní problémy a dostala na to od paní doktorky prášeček probiotik a injekci vitaminů.Také ji zvážila, ale např.kontrola teploty nebo kontrola zubů (králíček mi odmítal už 2 dny jíst a hýbat se) vůbec!! Velmi mě to zarazilo, i u paní doktorky o nějaké technice nelze mluvit, ve starém statku jedna místnost s dlouhou, savem načichlou chodbou a vyšetřovacím stolem. Cena nízká- ale odpovídala kvalitě :(
  Denny (08/2013)

Benešov

 • Dalším veterinářem je MVDr. Martin Vašák z veterinární kliniky v Benešově. Již na první pohled se tam majitel i zvířátko cítí dobře, od pohledu je znát kvalitní vybavení ordinace. Pan doktor působí velmi mile, ochotně a vše podrobně a UPŘÍMNĚ vysvětlí. O králíčkovi mluvil moc hezky a působil znale. Bylo u něj na první pohled znát, že ví, o čem mluví, a na nic si nehraje. Takže doufám, že on mi králici vyléčí. Jinak ceny celkem přijatelné,trochu levnější než v Praze.
  Denny (08/2013)

 


Čelákovice

 • MVDr. Jan Mecera s ordinací v Čelákovicích-Záluží. Našemu králíkovi štípal zuby bez narkózy,neudělal to pořádně a to tak že to další veterinář(odborník na králíky) musel zpravovat. Naštěstí se povedlo. Nikdy už k dr.Mecerovi s králíkem ani jiným zvířetem nepůjdu. Za obyčejnou prohlídku si účtuje skoro 300 kč a to se kolikrát na zvíře jen zběžně podívá. Každé zvíře se kterým jsme tam byli se vždycky hodně bálo,což se nám na druhé veterině nestalo. Třeba králík mi u něj vlezl málem až na krk ale u jiného veterináře se to nikdy nestalo. Zvířete v ordinaci si vlastně ani moc nevšímá. Mluví o spoustě věcí takže na to co vám řekne o tom problému,který vaše zvíře má skoro zapomenete. K tomu všemu v ordinaci často bývají jiní doktoři. Jedna z těch veterinářek se vykašlala na kontrolu zubů našeho králíka jen proto že se jí bránil. MVDr. Mecera ani nemá potřebné nástroje k tomu aby ošetřoval králíky. Tohoto veterináře po vlastních zkušenostech rozhodně nedoporučuji a jeho ordinaci nedoporučuji ani v případě že tam je jiný doktor! 
  Gabi95 (08/2013)

 


Suchdol nad Lužnicí 
 

 • Chtěla bych se s vámi podělit se svojí zkušeností s veterinou na sídlišti 9. května v Suchdole nad Lužnicí, bohužel si nevzpomenu na jméno paní doktorky. Poprvé jsme tam šli s 6 měsíčním Jackem na rozbor bobečků, paní doktorka byla velice ochotná a při té příležitosti Jackovi ostříhala drápky, naočkovala ho a celkově ho prohlédla a při tom mu říkala, ať se nebojí, že to nic není, a potom se s ním ještě pomazlila, dala mu pamlsek a ochotně nám vysvětlila všechny naše otázky. Podruhé jsme tam šli s Jackem na broušení, paní doktorka Jacka uspala a provedla zákrok, také nám ukázala jak správně krmit a objednala nás na kontrolu. Potřetí jsme šli na kontrolu a požádali jsme paní doktorku aby nám ostříhala drápky, čekali jsme že si naučtuje 50 Kč, ale paní doktorka řekla, že za těch pár sekund práce není ani jedna koruna a všechna vyšetření kromě operací máme u ní zdarma.
  jackinek (12/2013)
   

Děčín

 • MVDr. Hana Mejzlíková, Vet-komplex Děčín VIII - Horní Oldřichov: paní doktorka je výborná na psy a kočky, všichni naši chlupáči se v její péči dožili velmi vysokého věku, ale s králíky lépe nechodit. Paní doktorka se stará o malochovy na výkrm po celém okolí, ale s ušatými "mazlíky" nemá zkušenosti, podle svých slov neumí odebrat krev a ani o encefalce nikdy neslyšela. Sama mě poslala s ušákem raději jinam.
  leprechaunek - mail (11/2013)


 • Veterinární ordinace Hanzlík a Křeček, Děčín - Chrochvice. Konečně jsem se odhodlala i já napsat recenzi a to na Veterinární kliniku Hanzlík a Křeček z Chrochvic (Děčín). Cca před rokem jsem zpozorovala, že je můj králíček apatický a polehává bylo na něm vidět že ho bolí bříško. Asi možná jediná klinika která se specializuje na malé hlodavce je právě klinika Hanzlíka a Křečka. Tak jsem po hodině neváhala a zavolala tam, nevím sice kdo měl v tu noc pohotovost ale z tónu hlasu bylo slyšet že asi nevolám moc vhod, když jsem popsala příznaky tak mi řekl, že je to nadýmání a že mám králíčkovi masírovat bříško a aby ho měl v teple. I když jsem ho přesvědčovala že toto nadýmání není že má tvrdé břicho řekl ať dělám to co mi řekl a jestli to nepomůže tak znovu zavolat. Nepomohlo to bylo to pořád horší a horší, tak jsme volali znovu že bychom přijeli, to nám začal rozmlouvat že už jen za výjezd budeme platit kolem 500 Kč jestli to má vůbec cenu, že by počkal do rána. Nakonec jsme se dohodli že teda přijedeme. Pan doktor přijel cca o 10 minut později udělal králíčkovi rentgen, dal mu nějakou injekci a řekl že do něj máme dostat alespoň dvě stříkačky vody a uvidíme. Operaci nedoporučoval (bohužel už si nepamatuji proč). Z jeho chování bylo ale vidět jak ho to obtěžuje, že by byl nejradši doma a spal. Zaplatili jsme kolem 2 000 Kč a když jsme přijeli domu tak mi králíček po půl hodině umřel v náručí. Do dnes mě mrzí že jsme s ním ztráceli čas, jet někam jinam možná, by můj první králíček ještě žil :( Neochota a ještě nevstřícné jednání. Takže za mě rozhodně nedoporučuji.
  luci.lucky - mail (01/2015)

 


 Žilina (SK)

 • Veterinárna kinika Žilina (sídlisko Vlčince). edná sa o moderne vybavenú novú budovu, prístroje majú asi všetky okrem CT. Králičkov sme ako hobby začali ako úplní laici chovať pre 6 rokmi a prirástli nám k srdcu.
  Zo začiatku sme boli blbí - zlá strava, nulové štúdium o tom čo potrebujú atď. Veterinárna starostlivosť de facto len očkovanie (pestorin mormyx), problémy dlho neboli.
  Po 2 rokoch ku Baninkovi pribudol Miško. Ten nám po roku (marec 2011) odišiel po zlyhaní obličiek (3 dni trápenia u mladej začínajúcej "regionálnej" vetky, tá nie je predmetom "recenzie", postupne sa celkom učí a má zodpovedný prístup).
  Pár dní na to Baninko začal mať podobné príznaky (apatia, nechutenstvo), tak sme šli do "vychytenej" supermodernej kliniky spomínanej na začiatku, do Žiliny.
  Po 2 dňoch rozmýšľania a tipovania diagnózy zistili absces. Pritom ako relatívne skúsený tím museli hneď vedieť, čo je typický problém u králikov (zuby alebo bruško) a nie 2 dni dávať DEGAN, preháňadlá a antibiotiká!
  Tak ho potom operovali, vytrhali niekoľko stoličiek (neskôr som zistil, že kosť nečistili, len trhali zuby!). Rekonvalescencia prebiehala týždeň, rodičia chodili s ním taxíkom na 5 - 6 injekcií denne (vrátane deganu - "to sú vitamíny na podporu trávenia"). Chudák vôbec nechcel jesť ani behať. O poučení nás, že potrebuje probiotiká na obnovu mikroflóry atď. ani slovo.
  Začal potom mávať (1x za mesiac) problémy s hnačkou, resp. hlavne zápchou, krútilo ho vtedy a škrípal zubami od bolesti, t.j. šli sme hneď na pohotovosť.
  Liečba na pohotovosti - degan + antibiotiká(zase vraj "vitamíny"), týždeň vždy vkuse...probiotiká nič.
  Po pár mesiacoch znova problém so zubami, znova trhanie bez čistenia abscesu, znova týždeň s deganom a ATB...
  Tretí krát identicky cca január 2012 - to už rekonvalescencia trvala dlhšie aj jeho psychický stav bol zlý...medzitým stále 1x mesačne zápcha s týždňovou "profesionálnou" liečbou.
  Až dovtedy sme tým ľuďom verili, že vedia, čo robia a najlepšie ako to vedia.
  Po tomto treťom raze som už začal aktívne hľadať skúsených chovateľov, až kým som nenarazil na kralici.cz a dnes už kamarátku (škoda, že len po internete :) ) Moniku z Brna("Monakuc").
  Tu sa mi otvorili oči, že veterinári sú väčšinou buď amatéri, čo" nevedia", alebo v tom horšom prípade (ako recenzovaná klinika) len ťahajú dlhodobo peniaze (videli, že som ochotný dať hodne prachov za miláčika Baninka).
  Apríl 2012 - obnova problémov so zubami, ale to už nás Monča poslala na VFU. Absces mal veľkosť 25 x 8mm, prognóza bola zlá, kosť má hrúbku 9mm.
  Ale podarilo sa ju nezlomiť a chlapčisko o 1 deň papal granule a tváril sa úplne spokojný!
  Kontrola po mesiaci a po roku na CT ukázala, že kosť je plne zhojená.
  Mimochodom, po odchode Miška dostal Baninko kamoša Alexka, ktorý síce má prerastajúce stoličky, ale často ich kontrolujeme kukátkom a raz za pol roka zbrúsime na VFU.
  Bohužiaľ pár dní dozadu sa Baninkovi znova objavil (menší ako predtým) absces aj upchatie slzného kanálika. Včera ho úspešne odoperovali, aj už začal papať.
  Bohužiaľ v noci mu nastali probémy s dýchaním - otek plic(oslabená imunita po sto ATB kúrach + reakcia na plyn), podarilo sa im ho dnes zatiaľ stabilizovať, ale momentálne stále bojuje na infúziach o život.
  Čo sa týka tej Žilinskej kliniky, tak jednoznačne nám dávali vedome nesprávne informácie, klamali o liečbe a ešte aj nesprávne lieky dávali - takú zápchu mu odvtedy vyliečim za 2 hodiny sabsimplexom alebo kmínovým čajom, nie 7 dni na injekciách.
  Sú ináč brutálne drahí, aj pre psy atď. Viacerí známi psíčkari tiež boli "skúšaní" o peniaze (zbytočné zákroky za stovky eur, ktoré sa dali liečiť fyziorehabilitáciou...).
  Sú to "marketingoví guru", v zmysle "zákazník, ku nám sa budeš musieť vrátiť po takej liečbe".
  A nanešťastie, prachatí psíčkari im to žerú.
  Pritom som im núkal závratné sumy za vyliečenie - rozmýšľajú štýlom "tohto králika pár krát akože poliečime, potom zdochne a oni si kúpia za 10 eur nového...veď sú blbí a budú platiť 100€ mesačne stále za tie naše vitamíny".
  Keď som niektoré ich výroky a spôsob liečby spomínal na VFU, tak sa hanbili asi aj za nich ako kolegov.
  Môžeme si vyčítať, že sme skôr neštudovali, ale oni sú akože profesionáli a mali nás nasmerovať (to by ale nemali odo mňa 100€ mesačne stále potom).
  liivan (03/2014)

 • Dobrý deň, rada by som sa podelila o skúsenosť s veterinarnou klinikou v Žiline. Čítala som príspevok od iného uživateľa ktorý mal zlú skúsenosť nesprávnej liečby atď. Ja sa podelím o svoj, síce je to dávnejšie ale viac názorov je lepších. Náš králiček, dvojročný hermelín, nieje moc maznavý a jeden deň som si všimla že predomnou neuteká, nevedel si pohodlne ľahnúť a celý deň bol zalezený. Mysleli sme si že má len lazy day. Mala som nejaké zlé tušenie tak sme volali veterinárovi z Martina ktorý povedal že je len prežratý tak ho máme nehat o vode a sene. No nedalo mi to tak sme hľadali pohotovosť. Najbližšia bola v Žiline (20 min z Martina) tak sme tam zašli a pán doktor zistil zapchatý vývod zo žalúdka chlpami. Už začínal mať studené ušká. Dal nam možnosť operácie (ktorú však nedoporučoval) alebo injekcie na podporu trávenia, vitamíny (rovnako ako písal iný uživateľ). Dostali sme injekcie a našťastie nad ránom spravil bobky. Tiež sme chodili pre antibiotika este 5 dni. Samozrejme že je klinika drahšia, ale pre porovnanie s našou Martinskou veterinou kde nás odbili si radsej priplatim za vlak a väčší záujem o zviera.
  Pathiu - mail (05/2015)
   

Slavkov u Brna

 • Mám špatnou zkušenost s veterinární ordinací MuDr. Petr Májek ve Slavkově u Brna (Pana doktora konkrétně neznám, mám zkušenost jen s jeho veterinární sestrou) Když se u mého králíčka objevili měkké bobečky a vánočky a podle všech příznaků jsem pojala podezření na kokcidózu, posbírala jsem bobečky a vydala se na veterinu. Pan veterinář tam nebyl, byla tam jen veterinární sestra. Když jsem se jí zeptala, jestli dělají rozbor bobků, řekla mi, že ano. Tak jsem chtěla vědět, jestli je to do druhého dne. Podívala se na mě jak na blázna a řekla, že to ani omylem, na co to jako chci, že to někam posílají a bude to do týdne. Ani se neptala, proč ten rozbor chci udělat, proč na to tak spěchám. Tak jsem řekla, že se o něj bojím, protože má měkké bobečky. Ona mě nenechala ani domluvit a vyjela na mě posměšným tónem, že by jí zajímalo, na co chci asi dělat rozbor bobků, když je králík evidentně nemocný a dala mi rovnou antibiotika Sutricol. Ani se nezeptala na další informace- kolik těch měkkých bobků má, jestli má další příznaky kokcidiozy, jestli jsme náhodou jen nezměnili stravu či kolik mu vůbec je. 
  pí. Hucová - mail (11/2013)

 


Prostějov

 • *Veterinární ordinace* 4398/7a Prostějov 796 01 mezi Kubusem na Plumlovské a VZP, Paní M. Hejková. Protože našemu 5 měsíčnímu králičkovi přerůstal zoubek rozhodli sme se, že ho pujdeme nechat zpilovat. Při návštěve nám tato veterinářka řekla, že pro králíčka bude nejlepší zuby vytrhnout. Souhlasili jsme, protože prece jen je to veterinářka a ví o tom víc. Králíka uvedla to plné narkózy a vytrhla
  mu 6 zubů. Za dva dny se králik ani nehýbal a když tak jsme ho museli do pohybu nutit a našly jsme krvavá místa na bříšku a protože ona už měla zavřeno, jely jsme k jinému staršímu veterináři, který na nás koukal ne jenom jak mohla tak malého králika uspat ale jak mu mohla vytrhnout zuby!! stačilo jen zpilovat zničilamu život už nebude moct nic hlodat ani mrkev seno mu budeme muset trhat na menší kousky. Navíc ránu po vytrhnutí nějak neošetřila a nezadělala takže do ní chytl zánět a měl tam hodně hnisu a dostal teplotu. Teď litujeme, že jsme mu vůbec chtěli zbrušovat zuby. =(
  bublina731 - mail (06/2013)

  Ráda bych se vyjádřila ke komentáři, který poslali na Vaše stránky moji klienti. Vím o koho se jedná. Co se stalo, mě velmi mrzí. Neumím si to vysvětlit. Nebyl to první králík, kterému jsem odstraňovala řezáky.
  Majitel se mi po určité době přišel mluvit. Extrakce zubů, které špatně rostou, je u králíků nejlepší řešení. To Vám potvrdí odborníci MVDr. Jekl a MVDr. Hauptman, jejichž semináře jsem absolvovala. Oproti tomu se krácení zubů nůžkami, které mnozí veterináři široce praktikují je považováno za týrání zvířat. Brousit se hlodáky dají, ale rychle dorůstají, takže se králík musí cca každách 6 týdnů uspávat. Zuby pak křivě rostou, vznikají abscesy atd. Králík se z anestézie probral bez problémů. Dostal mimo jiné infuzní roztok s gloukózou a vitamíny a prokinetika. Problém byl ten, že s ním nepřišli ani druhý den na kontrolu a přepíchnutí antibiotik ačkoli byli upozorněni. Ránu po vytržení jsem nechala otevřenou. Nyní podle nejnovějších doporučení už se doporučuje ranku zašívat, ale není to prý nezbytné (zde mohla být chyba z mé strany, to jsem tehdy bohužel nevěděla, a navíc při zašívání pro změnu hrozí hromadění sekretu v díře po zubech). 
  U lidí se dáseň po extrakci také nezašívá. Ránu jsem opakovaně vypláchla chlorhexidinovým roztokem a aplikovala chlorhexidinový gel do rány (zabraňuje infekci). Aplikovala jsem marbofloxacin (atb) a analgetika a vybavila je tekutou potravou po případ, že by nežral a jednou dávkou analgetik v suspenzi. Bohužel majitelova přítelkyně se druhý den *nedostavila* na další dávku antibiotika , ani na kontrolu. Volali mi až když jsem seděla v autobuse. Poslala jsem je ke kolegovi. Ten prý z rány po zubech vytáhl hnis. Antibiotika neaplikoval prý z důvodu, že nevěděl která jsem dávala předtím (přitom mi mohli majitelé nebo on zavolat). To považuji z jeho strany za chybu. Další den mi přinesli králíka s petechiálními krváceninami na břiše. Pravděpodobně z důvodu sepse. Aplikovala jsem léky proti krvácení, analgetika, vitamíny, infúzi pod kůži a antibiotika. Bohužel tehdy byl dva dny bez antibiotické clony... Tuto léčbu mi majitelé nezaplatili. Asi za dvě hodiny na mě majitel hystericky řval do telefonu, přiběhl s králíkem, který kolaboval. Snažila jsem se ho oživovat, ale neúspěšně. Tento zásah jsem jim neúčtovala. Asi po dvou měsících jsem majitele potkala ten se mi omlouval. Také se omlouval za svoji přítelkyni, které tehdy kladl na srdce, aby s králíkem došla na kontrolu, ale ona se na to vykašlala, ačkoli bydleli hned za rohem. Právě ona asi umístila reference na Váš web. Nevím jestli by ho ta kontrola a antibiotika spasila, nevím jak by to dopadlo kdybych ránu zašila. Nevím co bylo vinou mou a co dílem špatné náhody, špatné snášenlivosti anestézie, dalším neodhaleným vnitřním onemocněním či alergií. Nicméně opravdu mám poměrně velké zkušenosti s extrakcí zubů u králíků a podobný případ se zatím neopakoval a přála bych si , aby to tak zůstalo. J

  eště bych doplnila: operace se odehrála v neděli. V pondělí měli přijít a nepřišli. V úterý chtěli přijít, ale já už byla pryč, přišli až ve středu.

  MVDr. Michaela Hejlková


Teplice

 •  Chtěla bych varovat před veterinární ordinací v Teplicích, ulice Josefská. Přišli jsme s průjmy, mvdr. Hrbková králindě pomačkala břicho, a nechala udělat rozbor bobečků na kokcidiozu za neuvěřitelných 420kč, výsledky po 5 dnech. Výsledky neprokázali vnitřní parazity, dál si nevěděla rady. Na doporučení jsme jeli do Ústí, kde byl naprosto jiný přístup. Pan doktor zkontroloval zuby, udělal ultrazvuk, nechal udělat další testy, nasadil dietu, vše nám vysvětlil. Odešli jsme rovněž o cca 400kč chudší, a ještě s krabicí granulí. Rozdíl obou lékařů je naprosto markantní.
  pí Bullová - mail (02/2015)

 


Nymburk

 • MVDr. Vladimír Hodač, V Kolonii 412/4, 28802 Nymburk. Otrávili mi králíčka fipronilem.
  Sisinka20 (08/2015)
   

 


Přerov

 • Chtěla bych doporučit veterináře MVDr. Josefa Pospíšilíka v Přerově, Riedlova 9. Pan doktor má zkušenosti s králíčky a dokáže pomoct i poradit. Je ochotný a pokud není mimo město je možné se s ním domluvit i mimo ordinační hodiny (pohotovost). http://www.veterinaprerov.cz/
  mony (01/2016)
   

Žďár nad Sázavou

 • MVDr. Petr Johanides. Nařkl nás, že jsme králíčka otrávili paprikou. Poslal nás domů se zácpou a po půlnoci králíček za šílených bolestí zemřel! Když jsem mu volala, aby alespoň Puntíka netrápil, poslal nás někam a řekl, jak si ho vůbec můžeme dovolit zavolat. Nezájem, vůbec králíčkům nerozumí. NECHOĎTE K NĚMU!!! Kdybych věděla, co je zač, nikdy bych k němu našeho Puntíčka neposlala. Jenže my nevěděli, co je zač, šli jsme tam z nouze, protože jsme ho našli jako nejbližšího veterináře.
  Král Jelimán (09/2016)
   
 • MVDr. Pavla Košťálová. Milá, příjemná paní, jde vidět, že nedělá veterinu pro peníze. K našemu novému králíčkovi se zachovala úžasně. Poradila co a jak a Šmudlinka z ní byla taky moc nadšená, vůbec se nebála. Je dostupná i na mobilu a ochotná přijet až domů. DOPORUČUJI
  Král Jelimán (09/2016)

 


Krnov

 • Veterinární klinika pana MVDr. Krzystka z Krnova (Ježnická 34), ordinují zde v současné době 3 lékaři a se všemi máme výborné zkušenosti. S naším králíčkem na tuto veterinu jezdíme od malička, tj. 3,5 roku a vždy nám se vším pomohli. Konkrétně u našeho Freddyho léčili: zánět v oku po vpichu sena, nechutenství, které bylo způsobeno "kuličkou" chlupů v břiše, zlomenina přední tlapky po pádu ze sedačky a naposledy jsme jej nechávali na této veterině kastrovat. Vždy zkontrolují veškerý zdravotní stav, vše k zákroku vysvětlí, při operacích, atd. používají inhalační narkózu a vždy nám králíčka předávají plně probuzeného, oceňujeme i empatický přístup ke králíčkovi a hlavně snahu o co nejhumánnější přístup a postup léčby (tzn. neoperovat, pokud se dá léčit i jinak). Pravidelně chodíme i očkovat.

 Mariánské Lázně

 • Dobrý den .Rád bych se podělil o svou zkušenost s veterinářem Zbyňkem Hermanem v Mariánských Lázních. Před rokem jsme si pořídily králíčka ,se kterým jsme se zaevidovali u pana doktora.Ten nás přijal a zaevidoval jako samičku,jmenovala se Niky.Králíček prospíval až na bouličku za uchem ,kterou zahnaly antibiotika od pana doktora.Byli jsme spokojení že pomohl a že jsme vybrali dobře,až do minulého týdne .Králičinka už povyrostla a měla své dny ,přišla na ní příroda a jisté touhy, které byly tak silné ,že se nám jí zželelo a protože jsme se dočetli že pokud se králinda nenechá kastrovat nebo připustit,což jsme nechtěli, tak s toho může mít v budoucnu zdravotní problémy, tak jsme se rozhodli i po zkušenostech z okolí pro prý jednoduchou kastraci, ať jí to netrápí ,když jsme jí nemohly dopřát samečka .A začala noční můra.Nejsem přecitlivělý, ale toto mě upřímně dostalo.Králindu jsme neměli 24hodin před operací krmit pouze napájet, to jsme dodrželi,předal jsem jí panu doktorovi a cca po dvou hodinách po operaci jsme si jí vyzvedli.Při tom mi pan doktor s úsměvem sdělil, že to není holka, ale kluk a že to zjistil až po tom co mu dal injekci na uspání extra silnou ,určenou prý pro holky.Už mě zarazilo to ,že při evidenci se ani neobtěžoval zjistit ,jestli má v péči opravdu holku nebo kluka. Mi jsme to totiž nepoznali a řekli jsme,že je to holka, protože nám to řekli při prodeji.Ale on se měl přesvědčit, než něco píchne a to je fakt.Takže králíčka jsme si přivezli domů,do večera byl jako mrtvolka až pozďe večer se začal hýbat ,ale od začátku nepil a nejedl, chtěl ,ale nešlo mu to.Snažili jsme se co jsme mohli, ale králíček byl apatičtější víc a víc ,jen na svá místečka se občas dohopsal, ale jen smutňe koukal ani čumáčkem nehýbal. Pan dokotor říkal,že do druhého dne se rozjí, když se nic neďelo,třetí den jsem ho odvezl zpět k doktorovi ,který králíčka tahal, až se mu z rány valila krev (netuším jesli byl vúbec zašitej ,nebo proč se to stalo) nemocnému zuboženému králíčkovi ještě cpal do zadečku teploměr ,výbava jak ve středověku v časech bezdotikových teploměrů.Jak z chlupaté deky jsem z doktora vymámil info, že mu teda mám dávat výživu do stříkačky do pusinky a antibiotika taky do pusinky a nazdar jeďte domů .Poslední den králíček nesmírně trpěl, skřípal zoubky bolestí a mi jsme se snažili v dobrém úmyslu do něj i v noci a pořád dostat trošku vody a tekuté stravy ,jenže už bylo pozďe, králíček už nechťel schovával hlavičku a bylo mu evidentně hrozně.Snažil jsem se ještě volat doktorovi a vyprostit si na odpoledne injekci na bolest kterou mi pan doktor ani jednou sám nenabídl a mi nepoznali že ho to tak bolí.Včera už jsem pro ní nestihl dojet , králíček ,který byl v perfektní formě, veselý a absolutně zdravý kamarád ,který vždy přihopkal pro pohlazení a cítili jsme ,že je u nás opravdu spokojený a že je to opravdový člen naší rodiny nám včera přes naší velkou snahu za velkých bolestí umřel před očima způsobem, že by se nemuseli styďet ani v hollywoodském hororu .Máme teď po něm doma prázdno a smutno a za mně za to může pan doktor ,králíčkúm nerozumí a přesto je operuje. Vím, každá operace má svá rizika ,ale takové chyby, jako uďelal pan doktor jsou amatéřina jako trám ,pokud ďelá králíčky okrajově a múže jim ublížit ať je nebere a odesíla lidi ke specialistovi a toto se nebude dít. Musel jsem to napsat, Nikymu už nikdo nepomůže a snad bude jeho trápení výstrahou pro příští potencionální pacienty.
  Janulaol (11/2022)

 

Neváhejte a pište svoje kladné i záporné zkušenosti s konkrétními veterináři na info@kralici.cz (do předmětu uveďte Veteriny) nebo soukromou zprávou uživatelce Salla.
Pomůžete tím králíčkům, aby se dostali jen do dobrých rukou. Veterinář, který je považován za dobrého při např. léčbě psů, si nemusí vědět vždy rady při léčbě králíků. Proto mohou být vaše zkušenosti při ošetření králíčka cenné. Pomohou ostatním vytipovat veterináře, který si s králíčky ví rady.
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů.


Poslední aktualizace 21. 03. 2018