Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Příhody toulavého králíčka (Geeta)
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]

6. Svoboda!

Děvče si ušáka se zájmem prohlíželo. Raf ležel na zemi a mlsně po Uchovi koukal. "Líbíš se mi, tebe si nechám," řeklo děvčátko a poručilo Rafovi, ať jde na místo. Pes se s kňučením odplížil kamsi za dům. "Kam ale s tebou? Strčím tě zatím k Zelenoočce, pak se uvidí." Děvče otevřelo dvířka ke králindě, která se okamžitě bokem nalepila na prohryzanou díru, aby nebyla vidět. Hups! A Ucho byl vevnitř. Dvířka se zavřela a děvčátko odběhlo. Ucho se s úlevou přitiskl k Zelenoočce. "Hrozně jsem se bála, co s tebou udělá," šeptala mu do ouška a jemně ho přitom čistila od lidského pachu. Když se Ucho vzpamatoval, začali opět přemýšlet nad útěkem. Rozhodli se utéci hned, dokud je Raf s děvčetem za domem.

Rozšířili proto otvor ve stěně. Nejdřív vyklouzl Ucho, zavětřil a pak teprve vyskočila Zelenoočka. Zvědavě a trošku bázlivě odhopkala kousek od králíkárny a rozhlížela se kolem. Ucho do ní musel šťouchnout, aby samým úžasem nezapomněla na útěk. Běželi co nejrychleji, dokud nebyli za živým plotem. Raf je nesledoval, alespoň zatím. V hustých větvích keřů si museli odpočinout, hlavně Zelenoočka, která už byla celá udýchaná. Neodpočívali ale dlouho a běželi zase dál, Ucho navigoval a pro jistotu dělal kličky, aby se je kamarádka naučila.

Když doběhli k lesu, našli starý buk, pod kterým bylo spadané listí. Oba se do něj stulili. Měli strach usnout najednou, proto se ve spánku opět střídali.

Když se začalo stmívat, byli oba králíčci dostatečně odpočatí. Zatímco si Zelenoočka omývala srst, Ucho přemýšlel, co podniknou dál. Rád by Zelenoočku představil mamince, ale neměl nejmenší tušení, kde ji hledat.

Z přemýšlení ho vytrhl tázavý pohled králindy. "Tak co teď?" ptala se nejistě. Ucho však měl jasno - musí najít maminku, budou tedy hledat! A tak se vydali do lesa. Zelenoočka byla z lesa překvapená - nikdy nic takového neviděla. Ucho jí musel všechno vysvětlovat - jak rostou stromy, které kytičky se dají jíst, a které jsou naopak jedovaté. Ukázal jí mraveniště s mravenci a varoval ji před jejich kusadly. Celou dobu ji také nabádal k opatrnosti, protože v lese králíčci musí pořád dávat pozor, co se kde děje, aby případně stihli včas utéct.

Zelenoočka poslouchala pozorně a rychle se učila. Jak ale dny ubíhaly, začínala být víc a víc unavená. Proto museli častěji odpočívat a tak Ucho vyskakoval s oblibou na pařez a vykládal králindě o tajích lesa.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]