Než pořídíme králíčkaRady pro první týdnyVýchova a ochočeníSoužitíEshop

JídelníčekBydleníRozmnožování a péčeAnatomiePlemenaVeteriny

Nemoci

Diskuze

Inzerce

Galerie

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Otázky

Pravidla

Proč se registrovat?

Registrace
Do diskuze lze psát i anonymně, bez zaregistrování se. Pokud se rozhodnete napsat svůj příspěvek anonymně, stejně prosím uveďte nějakou přezdívku nebo jméno pro lepší orientaci, až vám budou ostatní uživatelé odpovídat. Pokud by za den všichni anonymní přispěvatelé nepoužili žádné jméno/přezdívku, nevědělo by se, komu směřují odpovědi. Anonymní přezdívky nelze použít ve vyhledávání v archivu. Anonymní přezdívku může bez problémů použít více různých uživatelů.

Výhody registrovaných přezdívek
Pokud jste se rozhodli zaregistrovat, máte navíc tyto výhody:
 • získání přístupu na chat
 • můžete tvořit svá alba
 • máte možnost vyhledat si své příspěvky a odpovědi na ně v archivu
 • máte možnost registrovat svou přezdívku na pořádaných akcích (srazy králíkářů a jejich mazlíčků, ankety, účast na tvorbě vlastního kalendáře ...)
 • vaše přezdívka je chráněna heslem a nelze ji zneužít jiným uživatelem bez znalosti hesla
Informace o uživateli
Po zaregistrování si prosím vyplňte informace k vaší přezdívce. Není to povinné, ale je to dobré vodítko pro seznámení se s ostatními uživateli. Informace o každém uživateli uvidíte jak po stisku tlačítka "Obsazené přezdívky", tak po jednoduchém najetí myší nad přezdívku ostatních, zobrazí se bublina s informacemi, které o sobě uživatel uvedl. Budou se vám také zobrazovat na chatu.


Co jsou alba a chat?

Alba
je systém sloužící k nahrávání vašich fotek. Jsou rozdělena na veřejná (fotky vašich nebo cizích králíčků, pokud obsahují fotku jiného zvířátka, tak jen za účelem zveřejnění jejich případného soužití nebo nesoužití) a neveřejná (v omezeném množství lze alba použít i na jiné než králičí fotky - např. vašich dalších mazlíčků). Neveřejné označení znamená, že album není vypisováno v seznamu alb, který vidí návštěvníci když příjdou na stránku s alby, kde očekávají alba králíčků ;-)

Pravidla alb:
 • Veřejná alba:
  - zobrazují se na seznamu Alb uživatelů
  - odkaz na toto album můžete umístit do Diskuze a tak upozornit, že máte nové album, kterým se chcete ostatním uživatelům pochlubit. Je ale zakázáno do diskuze vkládat odkaz na své album opakovaně víckrát za sebou. Opravdu stačí jednou ;-)

 • Neveřejná alba:
  - není povoleno vkládat fotky s pornografickou a erotickou tematikou, stejně tak politickou, náboženskou či komerční. Dále není povolená propagace drog nebo jiných návykových látek.
  - mají omezený prostor, pokud budou neveřejná alba zabírat příliš mnoho místa, mohou být automaticky mazána

Postih:
Pokud některý uživatel bude pravidla užívání alb porušovat, budou mu alba smazána, odebrána a znovu nepovolena, případně odebráno právo užívat dalších výhod registrovaného uživatele.


Chat
je narozdíl od diskuze pro uživatele na povídání si i o jiných tématech než jsou králíčci a péče o ně. Lze si zde domlouvat např. osobní schůzky a další osobní věci. Chat není archivován v databázi, pokud si chcete některé příspěvky z něj uložit, použijte tlačítko Historie a z ní danou věc zkopírujte nebo uložte tak jak to je na váš disk.

Výhody:
 • lze šeptat jinému uživateli (pomocí lomítka, např. /přezdívka Konkrétní příspěvek tomuto uživateli.)
 • lze měnit barvy
 • lze používat smailiky a vkládat odkazy
 • při najetí kurzorem nad poznámku "Na chatu si právě povídá ... lidí" se vám objeví bublina s výpisem přezdívek uživatelů, kteří jsou právě na chatu přítomni

Pravidla:
Odchodem posledního uživatele z chatu obsah chatu mizí. Chat se v několika sekundových intervalech stále obnovuje, v pravém sloupečku vidíte, kteří uživatelé jsou momentálně v místnosti. Když najedete myší nad jejich přezdívku, zobrazí se vám v jaké barvě uživatel píše, informace k jeho přezdívce, které uvedl, jak dlouho je již na chatu a případně jak dlouho z toho je neaktivní (tzn. nemluvil veřejně ani šeptem). Dále je na chatu poznat, zda se jedná o muže nebo ženu.

Nejsou povoleny příspěvky:
 • hrubé, sprosté, prudící a jinak narušující pohodu mezi uživateli
 • obtěžování ostatních uživatelů "tapetováním" (posílání bezúčelné množství smailiků nebo stejných příspěvků)
 • slovní napadání ostatních uživatelů

Postih:
Za jakékoliv narušení chatových pravidel budete vykopnuti Adminem na chatu, při opakovaných problémech vám bude možnost chatu odebrána, při dalším narušování pravidel vám budou odebrány další práva a výhody registrovaných uživatelů.


Přidělování alb a chatu
Alba i chat se přidělují na požádání - prosím pokud máte zájem, napište svůj požadavek na tento mail albachat@kralici.cz a v průběhu dne vám budou alba a chat po zvážení povoleny. Důležité je uvést svou přezdívku, abychom věděli, komu chat máme povolit.

Nepovolují se:
 • uživatelům, kteří si registrují z jakéhokoliv důvodu víc jak jednu přezdívku
 • uživatelům, kteří nemají zájem o králíčky a cokoliv s tímto tématem spojené, nevlastní králíka nebo to ani nemají v úmyslu, a na chat jdou "jen pokecat" (je velké množství jiných chatů na internetu určené k nevázanému pokecu, tento je na stránkách s konkrétní tématikou - určený pro stálé uživatele králičích stránek)
 • uživatelům, s kterými byly opakované špatné zkušenosti z minulosti
 • uživatelům, kteří ani po upozornění nevyplnili žádné informace o sobě ke své přezdívce do nastavení
 • uživatelům anonymním, kteří ještě ani nepsali do diskuze


K čemu slouží diskuze?

Diskuze
slouží k debatě o králíčcích. Zde můžete pokládat své otázky jiným uživatelům, můžete sdílet svoje zkušenosti, příběhy ze života králíků a králíkářů, sdílení radostí i smutků ze soužití. Tento systém má jiné pravidla a možnosti než chat. Zde nejsou všichni uživatelé stále přitomni, funguje spíše na principu zanechání příspěvku a jakmile bude některý uživatel přítomen, odpoví.
Diskuze se archivuje pro pozdější možnost vyhledání informací. Můžete pak následně využít Archivu - odkaz, který najdete na konci stránky v Diskuzi - a tam si dohledat například příspěvky od konkrétního uživatele nebo veškeré příspěvky ke konkrétnímu tématu atd. Záleží, jaké požadavky do vyhledávání v archivu zadáte.

Pravidla moderované diskuze:
 • nejsou povoleny příspěvky nekráličího charakteru
 • dále hrubé, sprosté, prudící a jinak narušující pohodu mezi uživateli
 • není zde povoleno chatování (tzn. nesouvislé jednoslovné nebo jednovětné příspěvky, styl rozhovorů používaných na chatu - k tomu slouží právě samostatný chat)
 • budou schovány schválně neestetické příspěvky (psané Capslockem, případně použití velkého množství vykřičníků a otazníků, závorek u smailiků, příliš velké mezery mezi jednotlivými odstavci atd.)
 • dále budou schovány jakékoliv komerční příspěvky, reklamy, inzertní příspěvky (nekomerční inzeráty patří do Inzerce), stále se opakující se příspěvky, osobní vzkazy
 • schovány budou žádosti o alba a chat, prosím adresujte tyto své požadavky na výše uvedený mail, v diskuzi na ně nebude reagováno
 • schovávají se příspěvky na téma kuchařské recepty z králičího masa, zpracování králíků z velkochovu či "vtipných" poznámek ohledně pojídání králíků
 • zde je nutné dbát na jistou estetičnost příspěvků i co se týče gramatických chyb - je to vaše vizitka, ale i vizitka diskuze (příspěvky se archivují)
 • dbejte na to, aby diskuze byla zajímavá a přínosná pro všechny ostatní příznivce králíků
 • jmenovaní admini by měli dohlížet na dodržování úrovně diskuze a je na jejich uvážení, kde se nachází hranice v případě sporného příspěvku
 • pokud se někdo na diskuzi ptá po albech a chatu, odkazujte jej pouze na přečtení těchto pravidel, kde se vše dozví. Nepište, prosíme, odpovědi typu "Alba i chat mas vedle tlacitka obsazene prezdivky." - Protože je tam samozřejmě nemají a pak jen píší další zmatené dotazy do diskuze.
 • není dovoleno rozesílat soukromými zprávami hromadné nabídky nebo žádosti. Tento bod je hrubé porušení pravidel a hrozí zrušení registrace.

Postih:
Za jakékoliv narušení těchto výše uvedných pravidel budete upozorněni příslušným administrátorem na chyby, které děláte, při opakovaných problémech vám budou odebrány další práva a výhody registrovaných uživatelů.


Diskuze neslouží k pokládání otázek, na které lze jednoduše najít odpověď zde na tomto webu, v odpovídající sekci, nebo v nejčastěji pokládaných otázkách. Pro tazatele to sice může být jednodušší, ale pro všechny ostatní je to zátěž stále se opakujících otázek.

Pokud se chcete zeptat, zda máte jít k veterináři, tak je v 99% odpověď ANO. Na diskuzi se nevyskytují odborníci, kteří by poskytovali závažné informace ke zdraví konkrétního králíčka. Pokud se vám cokoliv nezdá, fundovanou odpověď dostanete pouze u veterináře - a to jen u takového, který se králíkům alespoň trochu věnuje. Diskuze není online veterinární poradnou.

Pokud se chcete zeptat kolik stojí to či tamto, použijte následující stránku a vyhledejte si příslušné ceny u příslušných prodejců: Google

Dále jsou nevhodné otázky takového typu, kde slovo králík lze zaměnit za cokoliv jiného. Např. "Přepravují spediční služby králíky?" - tj. např. "Přepravují spediční služby makové rohlíky?" - Odpověď samozřejmě hledejte na webu provozovatele takových služeb. Chápeme, že tu s tím někdo mít zkušenosti může, avšak pokud vám jde o odpověď, dozvíte se ji rychleji a přesněji samozřejmě tam.

Podrobnější informace v nápovědě.


Tyto pravidla vychází z dlouholetých zkušeností a slouží k všeobecné spokojenosti uživatelů. Věříme, že sami oceníte snahu uživatelů i administrátorů o dodržování těchto pravidel, jejich péči o stránky, zachování pohody, klidu a příjemného sdílení našich lidských i králičích osobností :)
Vítáme vás!