od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2015
 • Zobrazuji 8 zaznamu.
 • 1.5.2015 12:57LiluŠka
  Co napsat choavteli, aby se přijel podívat a kdyžtak si štěně odvezl zpátky?
  2.5.2015 10:10Tinne
  Tým Dokonalé lásky ve složení Princezna Zorka,Ivánek II. a moje maličkost za chvíli vyráží na Pedigrre maraton se psy.Inhalaci máme,cukr taky,v sobě ibalgin proti zánětu,tak snad dojdeme-doplížíme se.Loni jsme to udělali za 78 min.Letos buď dojdem,nebo vzdáme-držte palečky
  9.5.2015 20:28debi
  Ahoj, jak donutit pejska pit?
  22.5.2015 14:45Marcie
  Kikina 123: Zdravím, jsem odvedle z potkanů, ale jistě nebude vadit, když napíši svůj názor, jakožto rodilý kynolog. Každý klub má jasně dané, kdy fena může být znovu použita k chovu, po odchovu předchozího vrhu. U borderek nevím přesně jak to je, avšak například u něm. ovčáků je u výběrového chovu maximum 1 x ročně, u kontrolovaného dokonce 2x ročně (což považji za prasárnu a většina chovatelů to ani nedělá). Za druhé, pokud sis vzala pejska na výstavy, do chovu s tím, žes mu nepřekontrolovala varlata před odběrem, zda je má obě pěkně v šourku, tak to je trochu smutné. V kupní smlouvě by měla být poznámka u psa (samce), že má obě varlata sestouplá, v opačném případě je zde upozornění, že varlata nebo jedno není sestouplé a že pes není vhodný ani k chovu ani na výstavy, že je pouze na mazla/k práci a jeho kupní cena by měla být patřičně snížena oproti ceně za zvíře k chovu/ na výstavy. Pokud má vysoko nasazený ocas, nemusí to být až tolik patrné v době odstavu, zvláště pro začínajícího chovatele, ale v rámci růstu se všeobecně takové věci ještě mění, takže to ani nemusí být chyba chovatele. Avšak myslím, že to není vylučují vada. Drápek navíc? Který? Pes má 6 prstů na jedné pacce? Nebo má dvojité paspárky? Problém je třeba popsat podrobněji.
  17 tisíc za štěně borderky mi přijde docela dost, ale zase je třeba se podívat i na rodiče, jejich výstavní a pracovní úspěchy, složené výkonsotní zkoušky, importy apod.
  To, že má štěně ve 4 generaci rodokmenu 2x jedno stejné zvíře je naprosto v pořádku, je to nejniží stupeň liniové plemenitby a dělá se to tak běžně. Kdyby bylo toto zvíře uvedeno v páté generaci, už by to bylo považováno za outcrossing- nepříbuzenskou plemenitbu! U německých ovčáků, kteří se chovají na liniích, je toto dokonce žádoucí. Udržují se tak určité vlastnosti v krevní linii a ne jen v rámci plemene. Příbuznost by měla být na význačného předka- plemeníka, který má ideální a žádoucí vlastnosti, které je třeba v linii udržet. Proto se spojují za několik generací jeho potomci.
  O problému musíš říci a hlavně v klidu nejdříve chovateli, pokud je se zvířetem něco špatně, měl by být chovatel první, kdo se to dozví. Pokud sis brala pejska za účelem výstav nebo chovu a při odběru to bylo chovateli jasně řečeno a přesto ti dal pejska kryptorchida, pak požádej chovatele o vrácení části peněz. Měla by to být taková částka, která odpovídá finančnímu rozdílu mezi psem k chovu a psem s vadou vhodného jen na mazlíka. Nemůžeš po chovateli chtít vrátit celou částku. Pokud je štěně u tebe déle než 6 kal. týdnů, pak nemáš nárok na vrácení štěněte výměnou za celou jeho kupní cenu.
  Pokud chovatel hodlá opakovat spojení, nelze mu v tom bránit v případě, že jedno štěně z vrhu nebylo "košér". Pokud víš o nějakém jiném sourozenci tvého psa, který rovněž má hrubé vady, pak bude dobré požádat majitele "vadného" štěněte a promluvit si s chovatelem společně, zda je opakování tohoto spojení rozumné. Pokud by chovatel na toto neslyšel, pak požádat poradce chovu případně zažádat na plemenné knize, aby spojení neschválili a pokud by bylo i přes jejich nesouhlas chovatelem provedeno, vrh by neměl mít nárok na PP. Takto by to MĚLO fungovat. Zda to fungovat opravdu bude záleží spíš na lidském faktoru. Vždy se ale snaž o klidné vyjadřování a řešení problému, když někam přiletíš a začneš ječet jak viktorka, tak tě každý chovatel pošle někam.
  23.5.2015 18:35Sabiii
  Dobrý večer,
  chci se zeptat, jak mám tátu přemluvit, na pejska, když už máme tři?
  23.5.2015 23:56PavlaS
  Sabii - A proč chceš dalšího, když máte tři?
  27.5.2015 15:50Sabiii
  PavlaS: Protože je z špatných podmínek u jedné paní z vesnice.. dá mu tak jednou týdně vrchovatou misku jídla a vody a ani se mu nevěnuje..
  29.5.2015 05:53eddy247
  Dobrý den,
  obracím se zde na Vás s radou nebo pomocí v této záležitosti.
  Koupili jsme biewra trikolor od velké chovné stanice v roce 2013 fenka má rodokmen a po roce bylo zjištěno že pes má vrozenou vadu.
  lekařské vyšetření - vrozená vada nutná operace
  kupní smlouva
  znalecký posudek zní - bezcenný domocí mazlíček pro pána
  majitelky stanice nekomunikuje a tak to trvá rok, doporučené dopisy se vracely a po dopise právnika odepsal také právník, že nám nikdo nic nedá.
  Pes 35.000.-kč - operace 17.000.-kč
  myslíte že je to málo finančních prostředků, následná péče a nechali jsme psa vyšetřit z krve na Slovensku jestli nemůže být přenašečem alespoň to je v pořádku, ale štěňata nemůže mít - doporučeno od doktorů.
  IBC to nějak neřeší a poslední možnost je komunikace s Neměckem, jelikož v ČR je toto plemeno neuzávano a nemohou ani na naše výstavy proto si pořádají své výstavy.
  Doufám, že se zde najde někdo kdo mi pomůže , poradí co dál a také je to upozornění aby lidí nekupovali štěňata od takových lidí. Mohu napsat i chovnou stanici, ale počkám jak mi poradíte
  děkuji mos a krásný den všem přeji
  stějně ji máme rádi je to náš mazlíček i když trošku drahý