od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2016
 • Zobrazuji 6 zaznamu.
 • 3.6.2016 18:04tiffany
  Dobrý večer, když už jsem si dnes došla pro radu na morčátka, zkusím to i tady. Máme s pejskem velký problém - je to pes mini plemene a strašně moc mi na zahradě značkuje. Očůrá mi celý barák. Jsem z toho nešťastná. Nevíte, jestli se s tím něco dá dělat? Další věc je, že se bojí na vodítku. Jak má pocit, že ho chci dát na vodítko, tak mi teď zdrhá. Řekla bych, že čím je starší, tím je "neposlušnější". Dřív mi chodil u nohy, nebyl s ním problém, ale to jsem chodila jen s ním. Teď, když chodím s dítětem, tak potřebuju, aby byl na frekventovanějších úsecích na vodítku, ale to je právě ten problém, že jak vycítí, že ho chci dát na vodítko, tak mi uteče k baráku a přebíhá hlavní silnici...
  3.6.2016 22:29PavlaS
  Tiffany: To značkování opravdu nevím... Jak je pes starý? A dlouho máte mimčo? Nemůže trošku žárlit? Nebo teda spíš hodně. Je možné, že prostě při neposlouchání se mu dostane více pozornosti než normálně. Těžko se mi takhle radí, musíte se na to podívat z jeho úhlu pohledu. kdy ho dáváte na vodítko? Přesně za jakých okolností? Proč na vodítko pes nechce, co se u toho děje, apod. Musíte si prostě analyzovat tu situaci, která je pro psa kritická a zkusit přijít na to, proč to tak ten pes vnímá. Zkusila bych ho vzít samotného, pokud to jenom trochu půjde - jako dřív. Osobně bych ale fakt tipla, že žárlí x)
  4.6.2016 20:36Tygrinka
  tiffany: Zkuste používat kšíry a prozatím psa vůbec nepouštět z vodítka, když jdete s dítětem. A pak to, co radí Pavla, procházky jen ve dvou klidně bez vodítka, jako před miminkem. A jinak vřele doporučuji shlédnout nějaké epizody na youtube o psím "zaklínači" Millanovi Cesarovi - vyhledat dle cesar millan dog whisperer cz - tento člověk kromě vysloveně zkažených agresivních psů hojně pomáhá u takovýchto "drobnějších" nesnází, které běžným lidem dost komplikují život. Neříkám, že to vyřeší váš problém, ale možná tam najdete inspiraci, co a jak změnit u svého psa a zlepšit tak vzájemné soužití...
  6.6.2016 11:23tiffany
  Chtěla jsem napsat stručný příspěvek, raději to trochu rozeberu. Psovi je osm let. Dceři je sedm let, takže se narodila, když psovi byl rok. Pes byl hodně poslušný, chodil hodně navolno, pak byl zvyklý se vozit v kočárku, to jsem ho vůec nemusela přemlouvat a ležel dole v tom košíku, potom jsem potřebovala, aby chodil na vodítku, ale myslím, že tu averzi vůbči vodíku mu vypěstoval manžel, který koupit to zasekávací a pořád ho zasekával a tahal za něj. Já používám klasické. Nicméně teď máme ještě fenku z útulku a já potřebuju, když jdeme s dcerkou, aby na určitých úsecích byli pejsci na vodítkách. Pes má z vodítka paniku a zdrhá. Zdrhne vždy na místě, kde jsem ho na předchozí vycházce poustila z vodítka. Zkusím s ním jít někdy sama. Přijde mi, že čím je starší, tím je neposlušnější. Ty pořady psího zaklínače znám, viděla jsem pár dílů a moc se mi to líbí, ale nic vhodného pro nás jsem tam nevykoukala.
  - - - - -
  ne pustila z vodítka, ale dala na vodítko...
  6.6.2016 22:05PavlaS
  tiffany: hmhm....Začala bych tím brát ho samotného. A to zasekávací vodítko nebrat vůbec. Ono je těžké se občas domluvit a cvičit psa ve dvou... Pamlsky ještě zabíraj? Pokud ano, zkusila bych s ním začít znovu. Upevnit ten vztah mezi vámi. Ještě jak psala tygrinka o kšírách. To by taky mohlo pomoct, pokud ho tedy ted berete na obojek. Změnit to staré na něco nového lepšího. Tedy pro psa. Změnit i trasu pokud to jde. Během procházky ho vzít někam na louku a hrát si pokud bude chtít... Jednoduše, aby si přestal spojovat místa, kde musí být na vodítku s něčím špatným. Zkusila bych třeba upoutat jeho pozornost hračkou i když bude na vodítku. Vzhledem k tomu, jak si dobře pamatuje, kdy to bylo posledně.
  7.6.2016 12:42Tygrinka
  tiffany: Musím říct, že se mi také nelíbí zasekávací vodítko. Právě to, co lidé často dělají - to zasekávání a škubání bez předchozího upozornění nebo povelu - je určitě pro zvíře nepříjemné. A jestli si dobře pamatuje místa, tak to chce dávat ho na vodítko na různých jiných místech, jak píše PavlaS. A také bych dělala to, že bych připnula vodítko, nechala posedět, pochválila, dala pamlsek, a zase vodítko odepla, po nějaké době tréningu navíc před odepnutím obešla pokoj nebo ušla kousek cesty, jen pár kroků, a zase vodítko sundala. Cvičila bych i doma. Pak venku totéž na jiných místech. Pokud teď půjdete ven, tak bych zkusila připnout pejska k fence, pokud ta je poslušná a jsou velikostně k sobě. Klidná energie druhého psa by ho mohla zklidnit. A jeho prozatím během cesty nepouštěla z vodítka vůbec, dokud nedojdete na své venčící místo nebo nějakou tu hrací louku. Tam bych připnula dlouhé vodítko a i s ním ho pustila a zkoušela přivolání. Kdyby nešel, tak je pak snadné konec vodítka na zemi přišlápnout a donutit psa přijít. Ale zde pozor, přišlapovat, když je pes v klidu nebo v kroku, aby to s ním zase neškubalo. Teprve třeba za 3-5 minut vodítko sundat, pochválit a dát volno, aby se mohl vyřádit a nezamotal se. Pokud je nadržený na pohyb hned, tak bych ho nechala trochu vybít a pak teprve na pár minut připnula dlouhé vodítko. Jen pozor na váhu dlouhého vodítka, ona stačí nějaká delší tenká šnůra, aby to na něj nebylo těžké. Před odchodem by zase na chvíli dostal dlouhé vodítko a nechala bych ho zase cca 5 minut chodit i s ním, než bych vyrazila k domovu. A chválit a chválit a přiměřeně pamlskovat nebo dávat hračku, prostě odměňovat každý vstřícný krok. Až bude v pohodě na jiných místech, časem zkoušet i ta místa, kde teď zdrhá. Pokud jsou ta místa riziková, tak prostě napořád připínat vodítko jindy, dříve, aby neměl šanci zdrhnout a něco se mu nestalo. Celkově jde o to, aby si přestal spojovat vodítko s nepříjemnými pocity a nevěděl, kdy vodítko dostane a na jak dlouho ho bude mít. Druhá věc je, že může mít i zablokovaný krk z nějakého škubnutí a nemuselo se to zatím odblokovat a může ho to stále bolet.