od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2017
 • Zobrazuji 6 zaznamu.
 • 6.7.2017 08:53Eliška
  Dobrý den
  Sabina: na to místo ho to učíte správně !
  On to po 3 týdnech pochopí (,ale musíte mu vždy říct povel ,,na místo" ,aby potom věděl co a kam ;-)
  Na zachod ho učte tak ,že když budete vidět ,že se štěňátko chová jinak (čicháni po zemi,trochu jiná chůze-příprava na čůrání :D) nebo i po spánku a hraní
  lehce donést nést na plochou krabici vystlanou toaletními papíry...tohle se náš Kavalír naučil za dva týdny ;-)
  - - - - -
  Ted poradte prosim mne ...
  Mam 20 mesicniho kavalira a agility cvici rok...Pri treningu na nej mlumuvim pozitivne a snazim se ho motivovat susenim masem a hrackou ...Prijde mi ,ze hracky jsou mu nic a pamlsky pomalu take ANO odmeni ho ,ale ,ze by se po nich strhl to ne..
  Uz nevim co snim ...A take mi prijde ,ze cim je starsi tim ještě pomalejsi!
  Cim to je??
  7.7.2017 08:25PavlaS
  Eliška: Nedáváš mu těch pamlsků moc? Nebo zkus jinej druh pamlsků. Prostě poupravit motivaci, aby pro něj byla nová a zajímavá. Taky záleží jak často s ním cvičíš a jak často mu ty pamlsky dáváš a jaký má jinak režim.
  18.7.2017 20:11Jesse
  Dobrý den, chtěla bych znát názor někoho nestranného. Bydlím s partnerem a dcerou u jeho rodičů. Nedávno pořídili ke starému psovi štěně (vlčáci). Pejsek byl největší a nejprůbojnější ze štěňat a je to na jeho povaze znát. Starý pes nikdy nesmí jíst/pít jako první jinak se do něj mladý pustí. Navíc se s ním cvičí maximálně sedni, lehni, zůstaň a jeho kousání se bere jako hra. Když jednou chtěl dceři stáhnout ponožku, kousl ji u toho. Já se zařekla, že k tomu psovi už chodit nebudem, protože je divoký a necvičený. Ostatní mi na to ale řekli že přeháním a pes z toho vyroste, zklidní se a brát ho na cvičák je zbytečné. Zajímal by mě názor někoho nestranného, jestli opravdu přeháním, jak mi říkají ostatní. Děkuji moc za případnou odpověď.
  18.7.2017 21:12PavlaS
  Jesse: Jak je pes starý? Chodit na cvičák nikdy zbytečné není, nejenom že se tam člověk dozví něoc zajímavého hl. z nového úhlu pohledu, ale taky je to součást socializace. Mladí psi prostě zkoušejí, co si mohou dovolit, nicméně pořád musí být jasné, kdo je pán. A to člověk může být se psem nejlepší kamarád, ale pes se musí umět chovat -> proces socializace. To je přesně to, jak se pes chová i bez povelů, jak je zvyklý žít s ostatními - lidmi i zvířaty. Pokud si člověk se psem hraje a on u toho kouše je to ok, ale musí to být člověk, který hru ukončí a potom už to rozhodně hra není. Psa jsem neviděla, takže nemůžu úplně poradit, nicméně tento přístup není úplně takový, jaký by měl být. Sedni lehni a zůstan jsou sice základní povely a pes by je měl znát, ale taky by se člověk psovi měl věnovat více (více povelů -> hry, seznamování s okolím, výlety apod.) Pes se určitě časem zklidní, já bych se spíš bála toho, že bude celé rodině lézt po hlavě. Všechno jde naučit a upravit, možná je spíše chyba se přestat snažit. Zkusila bych se psem více pracovat, myslím vás i s dcerou. Aby se to naučil. On i ten pes dokáže ocenit, pokud se mu někdo věnuje.
  19.7.2017 10:51Jesse
  PavlaS : Určitě máte pravdu, tady je spíš ten problém, že se psem se nepracuje. Byl pořízený letos v dubnu hlavně aby hlídal dům. Já se s ním od začátku snažím nějak seznámit a naučit fungovat, bohužel dceři je necelý rok a nemám čas na to vychovávat ještě psa. To byl úkol švagra, ten je právě ovšem názoru, že není třeba psa učit víc, stačí když štěká na cizí lidi. Jemu s jeho 100kg nevadí když na něj v zápalu hry pes skočí, ovšem já s poloviční váhou a dítětem v náručí už problém mám. Pejsek není zlý jen je hrozně divoký a mě vadí neochota páníčka ho tomu odnaučit. Rady tipu "tak až příště skočí, kopni ho." se mi ani trochu nelíbí. Myslíte tedy, že cvičák není zas tak zbytečný? (já tam chodila před lety se psem mých rodičů a osobně si myslím že je to užitečné, ale přítelova rodina zastává názor, že pes cvičený na cvičáku je automaticky ostrý pes) Jinak děkuji za váš vzkaz a jsem ráda že nejsem jediná kdo myslí že je cvičák užitečná záležitost. :) No rodině to bohužel asi nevymluvím.
  19.7.2017 16:41PavlaS
  Jesse: No vcelku s vámi soucítím, můj táta je přesně tenhle typ - cvičák ej zybtečnej, pes je k tomu aby byl an zahradě a hlídal. Já tenhl názor rozhodně nezastávám. Cvičák se samozřejmě musí dobře vybrat, aby vyhovoval psovi a lidem. Na cvičáku se dá cvičit cokoliv, poslušnost i obrana i hry. No já bych ho nakopla, nicméně si to nedokážu představit s dítětemv náručí. Jestli je divoký, tak je prostě nevybitý. Potřebuje víc pohybu a víc práce. Nemá rád třeba nošení věcí? To u nás naprosto osvědčená věc, pes běhá jak blbeček za míčem přes celou zahradu a já se u toho stíhám ještě učit :D když se vyběhá, dá se s ním i "rozumně domluvit". Ale asi toto všechno zůstane na vás.