Pořizujeme psaBydleníPlemenaKrmeníVeterinářiNemoci

Rady a tipyVýcvikAktivity se psemOstatní

Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy


E-mail

Pořizujeme psa

Před pořízením pejska je potřeba si ujasnit hned několik věcí:

1, Proč si chceme pejska pořídit?
Je velmi důležité rozmyslet se, proč si vlastně pejska chci pořídit abychom zamezili pořízení nevhodného pejska. Zda jako mazlíčka nebo jako sportovního společníka. 

2, Souhlasí s tím rodina?
S pořízením pejska by měl souhlasit každý člen rodiny. Musíme si uvědomit, že pejsek bude bydlet i s nimi.
 

 
 
3, Mám na psa čas?
Pejskové jsou společenští tvorové, kteří vyžadují každodenní společnost a pohyb. 
 
4, Máme na pejska dostatečně finance?
Je potřeba si uvědomit, že za pejska budeme hradit nejen krmení, preventivní očkování, odčervení, městské poplaty ale také mimořádné veterinární úkony, které nejsou úplně levnou záležitostí. 
 
5, Jaké plemeno pořídit?
Po promyšlení všech předchozích otázek, je nejdůležitější se rozhodnout pro které plemeno. Chceme venkovního pejska nebo pejska do bytu? Pejska na sport nebo jen mazlíčka a společníka? Každý pes je nešťastný pokud je nucen k něčemu, k čemu se naprosto nehodí.

 
6, Štěně nebo dospělý pes?
Pokud si chceme pořídit štěně musíme si uvědomit, že mu budeme muset věnovat spoustu času při výchově a výcviku. Není pak ale jasné, jaký pejsek bude až bude dospělý. Výhoda dospělého psa je ta, že výchově nemusíme věnovat tolik času (Samozřejmě pokud k nám přijde pes, který již nějakou výchovou prošel). Také je výhodou, že už víme jaký pes je a většinou už se moc nezmění.
 
 
7, Máme již doma nějaké zvířa?
Pokud už máme doma nějaké zvířátko, je potřeba zvážit zda se s pejskem snese. V lepším případě si na sebe zvyknou v horším případě je možné, že si ublíží nebo dokonce dojde ke smrti.
 
 

Zdá se Vám něco špatně nebo nepřesné? Chcete něco doplnit, můžete své informace poslat na pejsci@kralici.cz