od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2009
 • Zobrazuji 132 zaznamu.
 • 3.7.2009 08:44jania
  Ahoj :-) Chtěla bych se zde zeptat neoficiálních chs Rivombrosa, Pištíkův Důl a Flusch jak vlastně chov probíhá? Máte v klecích páry pískomilů nastálo? A hledání nových domovů asi není tak snadné, že? Ale já osobně bych svoje odchovance do zverimexů nedávala, vždycky musím vědět kde zvířátko je a jak se mu daří. :-)
  3.7.2009 11:11Fiška
  jania: To jak chovám své pískomily mám na stránkách. A hledání nových domovů? Mě to celkem jde.. :)
  3.7.2009 11:24jania
  Fiška - Už jsem to pročetla :-) A ještě dotázek - miminka přece nemůžou dostávat PP (neoficiální PP snad ani neexistuje ne?:-D ) takže je k nim výpis předků? :-)
  3.7.2009 12:03Katka Arwen
  Jania: už sme se tu s Fiškou na téma neoficiální PP bavili skus to najít v archívu - co se týče udávání pokud vím tak třeba Elis byla nucena oba vrhy dát do zverimexu
  3.7.2009 15:24jania
  Katka Arwen - No právě jsem měla pocit, že už se to tu řešilo, ale na stránkách to zůstalo.. :-)
  3.7.2009 16:01vilik2204
  JAnia:Ahojky já je mám po párech nechci,aby byli sami...a bylo jim smutno...Odchovance se mi daří prodávat,párkrát se mi stalo to dát do zverimexu,když nebyl žádný zájemce.Dost mě to mrzelo,ale lepší je tam dát než s nimi udělat něco jiného...
  3.7.2009 16:10jania
  vilik2204 - Jasnačka :-)
  3.7.2009 16:11Fiška
  jania: NPP beru jako informace pro budoucí majitele, které to zajímá a chtějí se o svém zvířátku dozvědět co nejvíce, jsou to prostě papíry, na kterých se dočtou to co normálně, kdyby pískomilové papírový být mohli. Samozřejmě nejsou, takže to tak prostě nazývám, že je vše neoficko. :)
  3.7.2009 16:14jania
  Fiška - Já jen nevím proč tedy deláš neoficiální PP když můžeš udělat oficiální VP :-) To mi nešlo do hlavy, ale nemyslím to nějak zle neboj :-) Konečně začal pískomily chovat někdo kdo o nich něco ví :-) Pískomilové jsou podle mě jako mazlíčci dost složití, hlavně kvůli konfliktům, které mezisebou zničehonic mají třeba po roce kamarádění..
  3.7.2009 16:17Fiška
  jania: Nemůžu mít oficko VP, protože nejsem oficální stanice. Takže PP i VP jsou neoficální a jsou opravdu brány jen jako informace pro nový majitele.. Jen je to tak nazývám, je to jednodušší ;)
  3.7.2009 16:20jania
  Fiška - Já myslela, že VP je vždycky oficiální a může ho vydat kdokoliv ne jen oficiální chs :-) Já jsem měla doma vrh potkánků a dostávali odemě VP Potkana laboratorního (s kterým mi pomohla jedna chovatelka). Protože do VP si může kdokoliv cokoliv přimyslet :-D Třeba, že otec odchovanců je slon.. :-D A existují vůbec pro pískomily PP? Dá se pískomil u nás zaregistrovat?
  3.7.2009 16:21Fiška
  jania: Ne, když jsem neofociální, tak se tomu říká neoficiální VP, musela bych se zaregistrovat a vydávat to jako oficiální stanice. PP mít pískoušové nemůžou, páč je ještě neuchovnili..
  3.7.2009 16:51Katka Arwen
  Jania a Fiška vše je vysvětleno v sekci o webu- je asi zbytečné tu opakovat co je tam napsáno- doporučuji přečíst ;-)
  3.7.2009 16:53Fiška
  Katka: Nevim, proč to říkáš mě ;)
  3.7.2009 17:15jania
  Tak jsem to říkala správně :-) VP není oficiální listina takže ji může vydávat každý, tudíž ani neexistuje oficiální VP :-D I když máš Chs VP bude vždycky neofiko :-D Jsem se do toho trochu zamotala. :-D
  - - - - -
  Plomiň Kačí, že ti to tady zahlcuju, nevěděla jsem, že se tam o tom píše.. ;-)
  3.7.2009 17:17Fiška
  Tak už v tom mám bordel :D
  3.7.2009 21:35Elis
  Ahoj holky, dneska jsem u vsech mnenila podestylku a klukum jsem tam dala domeček(konkrétně - http://www.exo-eko.cz/Domek-pro-hlodavce/Domek-krecek-sikmy ) akdyz jsem tam kluky dala, tak samozrejme ze tam hned zacali radit a Tecka vlez do toho domku okynkem, ale zad. nohy a zadek mu uvizly venku a tak proste nemoh dovnitr, ani ven...8( zacala jsem trochu histercit...) a tak tatka vzal kleste a rozlomil ten domek, nakonec to teda osneslo jen par Teckovych chlupu...

  takze, ponauceni pro me: "Nekupuj domek urceny pro krecka s okynkem, do ktereho se tvuj milacek nevejde" (samozrejme kdyz byli maly, tak se tam vesli)
  4.7.2009 16:31Eva
  Zdravím Vás všechny :) a zárověň žádám o pomoc.Co byste doporučili mé 12tileté dceři - pískomila nebo potkánka.Pořád váhám a nevím co poraďte :o) .Děkuji moc.
  4.7.2009 16:36jania
  Eva - Jako mazlíčka pro 12tiletou holčinu bych doporučila potkana, nejlépe od chovatele. Potkan je jako malý pejsek a dokáže se se člověkem hodně spřátelit. Zatímco co já mám pískomily (mluvím za sebe) tak si spíš radši vystačí sami s pískomilým kamarádem, nevyžadují tolik pozornost člověka.
  4.7.2009 17:57Katka Arwen
  Eva: každé má své pro a proti a v prní řadě sou to naprosto odlišná zvířata. Pokud člověk pořizuje zvíře dvanáctiletému dítěti měl by počítat s tím že se může stát (ale nemusí) že péči bude nucen převzít rodič- když dítě onemocní nebo když ho zvíře přestane bavit. Proto by ste si měla především i vy uvědomit co by ste radši - pískomil nepotřebuje tolik pozornosti jako potkan a je čistotnější, žije si rád svůj život a je to rozhodně zajímavé zvíře na pozorování zato se ovšem tak dobře neochočí jako potkan který je jak tady píše Jania jak pejsek naučí se na jméno nechá se mazlit. Nicméně vychovat fajn potkana dá hodně práce a zabere dost času, navíc je potřeba buď dostatečně prostorná klec nebo výběh (nejlíp potkano vzdorný- bez možnosti cokoliv zničit rozkousat nebo vyhrabat hlínu z květináčů) - obě zvířata je nutné a vhodné držet alespoň ve dvojici (pokud nemáte zkušenosti s chovem vždy jen samec a samec nebo samice a samice!) více informací o tom pro koho se pískomil hodí a pro koho ne najdete zde v sekci POvaha - doporučuji přečíst- o potkanech se zas můžete dovědět na www.kralici.cz/potkani Vše pečlivě zvažte ať nebohé zvíře nenesete třeba proto že dělá v noci hluk (jak potkan tak pískomil) po třech dnech do zverimexu
  5.7.2009 11:47bibe
  Eva: no nevím, ale vybírat dceři zvířátko mi přijde už ze začátku špatné. Podle mě by sama dcera ve 12 letech už měla vědět, zda vůbec o nějaké zvíře stojí popřípadě sama říci, které je jí bližší a které by radši chtěla. Nelze univerzálně říct je jí deset kupte ji morče, je jí 12 kupte potkana. Každé dítě je jiné. Proto by bylo dobré si s ní o tom prvně pořádně promluvit a hlavně vy sama nejlíp znáte jak je zodpovědná a ochotná se o něco starat. Pokud chce jen zvíře, které sem tam nakrmí a bude se na něj jen dívat. tak ať si pořídí radši rybičky. Samozřejmě potkan je ohodně náročnější než pískomil, jelikož vyžaduje společnost, ale to už tu psali taktéž. Taky si prvně načtěte plno publikací o tom jak se které zvíře chová a dle toho je také vhodné se rozhodnout.
  6.7.2009 12:37Terkina
  Ahojky... Vím, že plšík je dost jiné zvířátko než pískomil... Ale potřebuju se poradit a nevím kam jinam napsat... Dneska jsem v lese našla v jakési pasti ( v pet láhvi na stromě ) plšíka lískového. Takový drobný noční živočich s chlupatým ocáskem. Vzala jsem ho domů, protože jsem myslela, že je hodně zesláblý a že by to tak sám v lese nepřežil, kdybych ho pustila. Jenže po pár borůvkách drasticky ožil a nějak si nedokážu představit, jak ho ponesu zpátky, když nejde chytit. Myslíte, že bych ho mohla pustit na zahradu ? Babička s dědou bydlí kousek od lesa, mají tady louky, spoustu stromů, hned u baráku mají i jehličnany i listnáče, tak myslím, že prostředí by to snad bylo dobré, skoro stejně jak tam kde jsem ho našla, akorát nevím, jestli nebude trochu zmatený, když ho tady tak pustím do cizího. Myslíte, že se vzpamatuje ? Jinak já fakt nevím jak ho do toho lesa ponesu...
  6.7.2009 15:32bibe
  Terkina: vzhledem k tomu, že je to normální lesní zvíře a pokud opravdu žijou u lesa tak se rychle adaptuje. Rozhodně to bude pro něj lepší než být v zajetí klece, kterou nezná.
  6.7.2009 17:54Katka Arwen
  A v čem ho máš? lepší když ho doneseš v čem ho máš na místo kdes ho našla, neb u babičky by ho mohl napadnout a zabýt jiný plšík kterému to tam patří nemluvě o tom že tam pro život plšíka nemusí být vůbec podmínky. Jinak taky bach upozornila tímhle se někde nechlubit plšík je chráněný a za to že sis ho vzala domů (přesto že to bylo v dobré víře) mohla bys dostat pokutu
  6.7.2009 19:05Terkina
  No, už jsem o tom četla, že se na to musí mít povolení... Mám ho v takové menší králíkárně s úzkýma mřížema, protože je hubeňoučký. Dala jsem mu tam různé klacky a seno a tak. Asi se ho pokusím odchytit do menší přepravky a odnesu ho tam, kde byl... Však to není daleko :o)
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=288 tady je jeho album :o)
  6.7.2009 19:19jania
  Terkina - Ježiš ta je rozkošná :-)
  6.7.2009 21:29Labi
  Terkina-juu ta je krásná :) to je rostomilí zvířátko :)
  7.7.2009 17:40Terkina
  Tak plšík už je zpátky tam, kde byl. Nadšeně zmizel v keřích :-D
  8.7.2009 10:16Eliška
  Ahoj, objevila jsem u svého pískomila olysalá másta a na jednom byla i malá ranka se zaschlou krví. Pískomil se chová zatím normálně. Pískomilovy jsou zhruba 2 roky, takže nevím, jestli to nemůže být stářím. Trochu se o něho bojím, protože už nejednou byl nemocný...
  8.7.2009 10:45bibe
  Eliška: a máš jen jednoho pískomila? nebo máš jich více? neškrabe se více? může mít napříkld parazity a může se proto škrabt až do krve. Pokud by jsi měla podezření na parazita je lepší zajít z veterinárním lékařem.
  8.7.2009 10:49Eliška
  Mám 2, ale olysalá místa má jenom jeden...
  - - - - -
  \\\On se škrábe pořád, ale že by nějak více, to jsem nezaznamenala...i když možná trochu...
  8.7.2009 11:07bibe
  Elišk: tak pokud jsou dva tak je možné že ho i druhý kousl nebo mohl poranit. Pokud jsou na sebe zvyklý tak je to dost otázka, pokud jsi je k sobě přidla nedávno tk je to docela pravděpodobné.
  8.7.2009 11:13Eliška
  Jsou spolu od narození
  8.7.2009 11:45bibe
  Hm tak pokud se neperou a uz se to nezvetsuje tak to nech tak a samo to zaroste a pokud budes mit obavy kdyz se to bude zvetsovat nebo vice ran tak zajdi za veterinarem at ti ho vysetri.
  8.7.2009 13:46Pavla
  Co myslíte, je také dobrý pro pískomily sprej proti parazitům:

  Bolfo
  Difusil
  ?

  Zpěchá!
  8.7.2009 14:00bibe
  Pavla: pokud něco takového spěchá, tak to nepíšu n diskuze ale zvolám na nejbližší veterinární kliniku. Navíc jsi nenapsala na jakého parazita to potřebuješ. Ale na pískomili bych nepoužila ani jeden, používá se biokill nebo arpalit.
  8.7.2009 14:38Fiška
  Pavla: Proti dosti parazitům je výbornej Frontline. Měla jsem všenky, jednou zvířata postříkala.. a už nejsou.
  9.7.2009 10:49Baří
  ahojky!mám dva pískomily(samička a sameček) a včera jsem viděla jak se rozmnožovaly.jak poznám že je samička těhotná?
  9.7.2009 10:58vilik2204
  Baří:pokuĎ si viděla jak se pářili tak bude 100% těhotná,protože páření u pískomilů je třeba celou noc a můžeto pokračovat do rána..Poznáš to,že samička začnem mít větší a větší břicho nic jinýho neznám jak to určit
  9.7.2009 19:09Terkina
  Možná ještě tak, že teď už se moc pářit nebudou :-D Jestli je těhotná.
  - - - - -
  Baří : měla bys ale vědět, že miminka pískomilů se těžko udávají do dobrých domovů. Není moc dobré chovat páreček, pokud na to nejsi připravena.
  10.7.2009 22:16bibe
  Taky se vám zdá, že samečci více zapáchají po určité době? nebo ne? Já když porovnám kluky a holky,tak smrdí rychleji a to je všechny čistím stejně a mají i stejné podmínky jako krmivo a výměnu písku.
  11.7.2009 12:00Terkina
  No co já vím tak rozdíl mezi zapácháním samečků a samiček u myší je dost velký, tak bych řekla, že by to moho být i u pískomilů. Já to sice nemůžu dost dobře porovnat, ale trochu víc bych řekla že smrděl páreček když jsem měla než teď dvě samičky. Řekla bych, že tam trošku rozdíl bude, i když asi ne tak velký jako u těch myšek.
  12.7.2009 19:57ninka
  pavla-
  nejlepší je frontline.
  12.7.2009 21:48vilik2204
  Bibe:máš ůžasný pískomili dobře vykrmený a to jse mi líbí...De vidět jak je miluješ tím nechci někoho odsuzovat to ne...Ale fandím ti:)Jsou rozkošní..
  - - - - -
  tím myslím Pošťucha a Rapida:)
  13.7.2009 10:03Baří
  Terkina-Já wim.Už jsme chovali pískomily,ale potom jsme si museli dát pauzu,protože se neustále řešila alergie na ně,ale nakonec se zjistilo,že je to alergie na kočky.Potom jsme zase začali.A už mám zajištěno komu bych je případně dala:)
  13.7.2009 10:53Terkina
  Tak to je fajn :o) Můžeš se kdyžtak zaregistrovat, ne ? Jestli máš čas a chuť.
  13.7.2009 11:52bibe
  vilik: o děkuji za pochvalu, no je pravdou, že jsou dobře vypaseni. Pišťucha si držela svou štihlou linii ale po smrit Bubli je už z ní typická linější babička tak hezky přibrala. A ruby s rapidem no to jsou dva pořádní samci:)))))
  13.7.2009 17:47animal
  Nevíte někdo co je to za zvíře?
  https://www.kralici.cz/krecci/alba.asp?a=669
  13.7.2009 18:06vilik2204
  animal:Obličej má jak potkan,ale není to hraboš?
  13.7.2009 18:20animal
  vilik2204:
  Na hraboše je to moc velký a má to jinou stavbu těla a potkan to není určitě. V jiných "odděleních" mi nepsaly že je to norník rudý v bílé variantě. A myslím, že mají pravdu... :o)
  13.7.2009 19:43vilik2204
  animal:Tak asi jo:)chtěla jsem jen poradit:)
  13.7.2009 19:44animal
  Neznáte někdo nějakou stránku, kde by měli vyfocené barvy pískáčů? Pokuď ano, pošlete mi prosím do SZ odkaz.
  Mockrát děkuji
  13.7.2009 21:06Terkina
  animal : jejda... to jsi někde našla ? :-D
  13.7.2009 21:39animal
  Terkina:
  právě, že nenašla... :o)
  14.7.2009 13:53Vamina
  animal: Na zahraničních webech mají vyfocené barvy, ale teď si nevzpomenu odkaz... bibe nebo Katka ho tu uváděly...
  14.7.2009 15:44vilik2204
  animal:http://www.gerbille.ch/couleurs2.html zkus tento ten je nejlepší:)
  - - - - -
  Ahojky mám nový vrh kuknite,špatná kvalita omlouvám se naši jsou pryč tak nemám k dispozici fotoaparát...Postupně budu doplňovat:) https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=289
  14.7.2009 15:46Vamina
  animal: Jak ses dostala k tomu zvláštnímu zvířátku, ti někdo daroval??? :)
  14.7.2009 15:51Lenka
  animal: To zvířátko mě taky zajímá. Norníka rudého jsem viděla jen v knížce a tam byl uveden jako zvíře žijící v přírodě. Netušila jsem, že se chová i v teráriích.
  14.7.2009 17:01animal
  Lenka, Vamina:
  Někdo nám je donesl do kroužku se zvířaty. Co mi tady psaly v jiných "odděleních" tak se to prý normálně chová jako domácí zvíře...
  14.7.2009 21:21Terkina
  animal : jůů, zajímavý tvoreček... Já si chtěla nechat toho plšíka... Byl fajný a asi mládě z letoška, tak by se třeba dal ochočit... Ale když už byl zvyklý na přírodu, tak jsem ho odnesla zpátky, když se vzpamatoval... Navíc se to nesmí, je silně ohrožený. Tak můžu být aspoň ráda za novou zkušenost :o)
  15.7.2009 14:51Marky
  Ahojte, měla bych velký dotaz:),ohledně rozmnožování pískomilů?
  Je možné rozmnožovat sourozence?
  Chci se zeptat jestli to vadí nebo jestli je v tom nějaký problém.
  Děkuji předem za odpověď.
  15.7.2009 16:00Terkina
  Marky, možné to je, ale myslím, že to není to dobré... Později můžou být jedinci z toho vrhu třeba neplodní, můžou mít různé zdravotní problémy a co já vím co ještě... Třeba k tomu bude někdo vědět víc, tak kdyžtak ještě počkej co napíšou ostatní...
  15.7.2009 18:57xsnow
  já jsem slyšela, že to nevadí, že se to může popřípadě projevit jen neplodností mláďat, ale já osobně bych sourozence nekřížila...
  16.7.2009 07:47Lenka
  Marky - Zkušenost přímo od pískomilů nemám, u králíků se to třeba nedělá proto, že je to rizikovější - je o něco větší šance, že králíčata budou mít nějaké zdravotní problémy, které se někdy projeví až v jejich dospělosti. Myslím, že problém by mohl být spíš s udáváním mláďat - protože je větší šance, že budou mít zdravotní problémy, asi je moc chovatelů nebude chtít - a neprozradit jim, že jsou od sourozenců, mi nepřipadá moc fér - co když by je chtěli pro chov?
  16.7.2009 12:50Bodlinka
  Marky: Ahoj! Vetsinou to problem neni. Rika se, ze az po nekolika generacich a pak maji treba problem s rozmnozovanim, takze to je celkem dobry.
  Jinak jsem koukala, ze si beres 4 sourozence od Fisky, z toho jeden kluk. Ja bych byla spis pro, aby sis od Fisky vzala i jineho dalsiho kluka. Bud muzes mit piskomily oddelene a kluk nebude sam. Nebo muzes mit aspon tatinka pro pripadne deti z jine rodiny, coz je jiste lepsi nez ze sourozeneckeho paru. Pokud se bojite s Fiskou o seznamovaji cizich chlapecku, pak kdyz je date dohromady do veku 2 mesicu, tak to bude bezproblemu, uvidis.
  Zatim ahoj Bodlinka
  16.7.2009 14:17vilik2204
  Marky:Mno já už jsem ti psala že jsem si nechala sestry a bratry a pak z toho sameho vrhu to sami a udelal jse mi z toho mutantíci bez noh ja je pak oddělila a je klid každej žije sám..Má je přitel..
  16.7.2009 15:41bibe
  Marky: muj nazor je, ze by jsi vubec nemusela rozmnozovat. Uprimne piskomilu je dost a nechci se zase na majlu docist, ze se me nejaka pani pta co s nima a vyhrozuje vypustenim do prirody pokud ji je nepomuzu udat majitelum. Takze pokud nemas odberatele, coz pochybuji a nechces je davat hadovi tak je nemnoz a je to vyreseno.
  16.7.2009 15:51vilik2204
  Marky:No to je taky volba..:)ü nás v jihomoravským kraji nenajdete ani jednoho pískomila ve zvěrokruhu to je co?vše mám oběhaný..maj jen majitele ktere si je koupili...Je o smutné,ale tady ani vidu ani slechu po pískomilech:(
  16.7.2009 16:23bibe
  vilik: no s tim tvrzenim moc nesouhlasim. na jihomoravskem ziju a ve vankovce je mivaji celkem casto. Tke v pet planetu maji neustale nejake nemluve o pet centru. takze brno je zasobeno dobre. A myslim, ze inzeratu na piskomily je neustale hodne. A jeste k tomu no nevim ale cena v petcentru 120 za piskomila, kdy je mnozi prodavaji hromadne mi prijde dost ujete.
  16.7.2009 19:36vilik2204
  bibe:nechcu se hádat,ale byla sjem teďom ve vaňkovce a neměli je tam..Asi chodím ve špatnou dobu do Brna
  16.7.2009 20:22bibe
  vilik: no to nejspiš bude ono, netvrdím, že je tam mají vždy a neustále. Ale opravdu pískomilů je na trhu hodně a kdo chce najde spoustu inzerátů v jakémkoli kraji. A jak říkám viz majl, co mi teď před dvoma dny došel a opět mi zvedl žluč. Prostě lidí, kteří mají páreček a zbytečně mláďata je dost. Navíc slečna ani nenapsala proč mláďta chce a z jakého důvodu. A otázkou je, jestli si také uvědomuje kolik jich za chvilku bude mít.
  - - - - -
  Ještě znovu zde dám informaci, kdo m zájem umístit své stránky do odkazů ať mi napíše do SZ adresu odkazu a kraj odkud je. Případně čeho se jeho stránky týkají. Pokud by jste chtěli umístit stránky i na www.svet-zvirat.cz po domluvě není problém
  16.7.2009 20:41Baří
  podle mě bysme měli nechat ty lidi co davaj své pískomilky pryč!!!!!určitě k tomu měli nějakej důvod.ať si je každý rozmnožuje jak chce.podle mě je odběrců pískomilů dost.mně například ještě ani neporodili a už se všichni hádaj kdo si koho veme
  - - - - -
  souhlasim s bibe!
  16.7.2009 20:57bibe
  Báří: jenže tady se nikdo nenaváží do lidí, kteří je dávájí pryč. Prosím ať si je dávají do zveráků nebo hadům, je to jejich věc jejich svědomí. Ale ať si pak nestěžují, že je nemají kam dávat, když jsme je varovali a jim se přemnožili.
  17.7.2009 09:05Lenka
  Souhlasím, že určovat, kdo a jak pískomily bude množit, je přinejmenším utopie. Stejně kdo chce, tak je množit bude. Osobně bych navrhla tomu, kdo si plánuje sehnat pár a dopřát mu radost z mláďat, aby předtím oběhal pár prodejen či známých a prozkoumal, kde by je vzali. Já jsem takhle oběhala několik prodejen v Brně (čtyři z pěti prodejen zvířat v Brně, které znám, pískomily čas od času mají) a rychle mě chuť na množení pískomilů přešla... Ale někdo má víc štěstí či energie a pískomily udat dokáže.
  17.7.2009 09:18bibe
  Jo přesně to se jim snažíme vysvětlit. Je jasné, že jsou lidi, co si poradit nenechají a pak se sem po půl roce vrátí pod novou přezdívkou a dělají ze sebe chudáčky, že o tom nevěděli, že se tak rychle množí a oni neví co s nimi mají dělat.
  18.7.2009 09:35vilik2204
  Třeba teďkom mi napsali jedna moc hodná paní,že chce 2 samečky jako bratry,že to nechce množit,že to má pro malé dcerky...Tak to jse mi líbí,kdyý tak lidé uvažují:)
  18.7.2009 11:39bibe
  vilik. je pravda, někteří jsou rozumní a radši se stokrát zeptají a jsou ochotní si poradit s chovem a někteří rodiče jdou koupí hlodavce i přes to, ž e třeba dítě o to nemá zájem a začne se to množit a oni ani neví jak to chovat a starat se o to. Hlavně že děti dají na chvilku pokoj.
  21.7.2009 08:17barca
  d
  - - - - -
  dobra den je tady nekdo kdo by mi poradil mam 2 piskomily samce a samicku a maji vrh kdy maji 7 malich ted jim muze byt tak cca 3 tydny jenze dnes rano jsem nasla samicku mmrtvou a ja ted nevim jak se postarat o malinke poradi mi nekdo prosim email je
  barca.hrosik@seznam.cz moc dekuji
  21.7.2009 08:34bibe
  Ve třech týdnech už by mohla mláďata sama přijímt pevnou stravu, takže je důležité pozorovat jestli si ji vemou nebo ne. Já bych zkusila koupit kočičí mléko. Tři týdenní mláďata by mohla už přežít, ovšem i tak je to problém. Náhradní matka je nepřijme, ještěbych se podívala na servery s potkanama a králíkama tady jestli tam nemají nějaké odstavové směsi.
  21.7.2009 11:40Lenka
  bibe - Králíčata jsme kdysi několikrát opakovaně úspěšně vypiplali na kravském mléce, jen bylo trochu ředěné vodou a vlažné. Na přesný poměr ředění už se nepamatuju, to by asi věděl s jistotou spíš veterinář. Ale králíčata ho (servírované ze stříkačky) dobře snášela i jako úplně malá.
  21.7.2009 12:46Cidik
  Doufám že v tom nebydlí - http://www.aukro.cz/item689822533_chovne_piskomily.html
  21.7.2009 14:19Bodlinka
  Barca: Tak to je nadeleni... Ja bych asi hlavne zkusila najit v okoli nejakou kojici piskomili samici. Deti by mela v pohode prijmout, doufejme. Hrat si na chuvu a vyrabet flasticky a smesi pro mimina, to se mi zda dost nerealne, hlavne proto jak jsou malinci
  Zkus napsat odkud jsi, treba se nekdo najde. Drzim palce. Ale pokud to maly nezvladnou, tak si z toho nic nedelej. Ve 3 tydnech uz by meli sice umet zrat i pevnou stravu, ale mlicko od maminky je pro ne stale dulezite, abz poradne vzrostli, tam je dulezity kazdy den. Mame s tim u nas v chovu zkusenosti. Takze snaz se hledat nahradni mamu kde se da.. jinak zradylko jim dej taky, aspon tak...
  Jinak doufam, ze piskomili tatinek a srycek se o miminka staraji ;-).
  - - - - -
  Barca: Kdyztak jedna znama v Praze zna veterinare, co chova piskomily, tak by treba dokazal poradit.. hlavne co se tyce tech smesi.
  21.7.2009 15:13Terkina
  No jeden spolužák kdysi vypiplal ještě menší křečky... Králíky jsem piplala taky, jednou jsme ty větší vypiplali taky na ředěném kravím, ale lepší je třebě kočičí nebo kozí - jestli je to tak i u pískomilů, to nevím, ale přecejen je to trochu rozdíl, králík a pískomil... Já třeba dávala malým myškám piškot namočený trošku v mléce. Tak jsem vždycky přecházela na pevnou stravu. Tři týdny už je docela dost, asi jim to mlíko bude chybět, ale taková pohroma to snad nebude...
  21.7.2009 15:47vilik2204
  Cidik:Koukni na ostatní aukce tam má ty svoje boxy takže v tom žijí..:)chudáčci..ach můj bože
  - - - - -
  *:(..měl být smutnej smajlík
  - - - - -
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=289 pořád doplňuju:)
  21.7.2009 20:23barca
  vsem dekuji za pomoc snad to nejak zvladnem fakt moc diky
  21.7.2009 20:31Lentilka
  ahoj, dneska jsem se zaregistrovala, tak bych hned potřebovala s něčím poradit:) Chovám 4 pískouše , na které mám 2 klece a chovám je po dvou ( bohužel se mi nepodařilo je spřátelit, protože Píďa je hroznej agresor :-)) , Ale tohle neni to hlavní co mi vrtá hlavou. I když všechny až na jednu dostali klučičí jména, tak jsou všechny samice ( pevně doufám, i podle fotek co jsem zde našla to odpovídá ), ale v období, kdy mají možnost mít mladé, ta jedna na tu druhou pořád skáče ve snaze se spářit a ta druhá překvapivě drží:) Jen se chci zeptat, co jsi o tom myslíte, moc jsem o tomhle na netu nenašla, tak by mě zajímal názor ostatních.
  21.7.2009 22:23bibe
  Lentilka: je to naprosto normální věc, která se děje mez zvířty a dělají to tak všechna zvířata včetně hospodářských takže nic to není.
  21.7.2009 22:36Anonym
  bibe: díky za info, už vážně začala pochybovat, jestli mám opravdu samičky, mladý bych si nemohla dovolit prostorově ani časově.
  Jinak máte fajn stránky:)
  22.7.2009 19:26Cidik
  vilik - nojo fakt - to je děsný - http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=6406516
  23.7.2009 09:12Lenka
  Cidik - v aukcích se nevyznám, ale nedovedu si představit, že by normální pískomil vydržel v takovém lavoru déle než pár minut. Ti moji suverénně vyskočí z velkého kbelíku, když není ničím zakrytý. Navíc ten plastový lavor není rozškrabaný ani jinak zdemolovaný - takže bych tipla, že tam nejsou déle než půl hodiny (dát dohromady pískomily a plast jsem kdysi zkoušela, když mi doporučili zkusit je dát do klece se zvýšeným plastovým spodkem. Je to dobrý způsob, jak je za pár týdnů v tu nejnevhodnější chvíli honit po bytě...). Na focení to může být praktičtější, pokud je nemohli dát na rovnou plochu, neb by ihned zdrhli...
  23.7.2009 21:49čiko.j
  ahoj, myslíte že je blbost pořídit si k osmákovi jako společníka do klece pískomila?
  23.7.2009 22:25BOdlinka
  CIKO-J: Myslim, ze je to dost riskantni kombinace. Radeji mej dva osmaky, nez k nemu piskomila. Mozna by se to povedlo, kdyby byly oba maly.. ale spis se k piskomilovi zadne jine zvire nedoporucuje.. (Ale pokud to zkusis, tak dej vedet jak to dopadlo.. )
  24.7.2009 07:56Lenka
  čiko.j - myslím, že je to velký risk. Pískomilové se obtížně snášejí i s jinými pískomily, někdy i pískomilové vyrůstající spolu od narození se po roce či dvou začnou nesnášet... Pokud se do takového experimentu pustíš, tak jedině s tím, že budeš mít připravenou po celou dobu rezervní klec, když by se začali napadat. Rozhodně nedoporučuju dát je do jedné klece proto, že nemáš doma dost prostoru pro dvě klece. To by mohlo dopadnout jako krvavé mučení jednoho či obou.
  24.7.2009 08:06bibe
  čiko.j: je to velká blbost, ty by jsi taky nechtěla mít v pokojíku neandrtálce nebo někoho jiného. Takže je to blbost nd blbosti a nedělá se to prootže to skončí smrtí jednoho nebo druhého. navíc zvíře je pak stresované. nehledě na to, že už samotný pískomil nesnese ani vlastní druh natož uplně jiný druh.
  24.7.2009 09:22Terkina
  Já četla v knížce, že pískomilové můžou mít společný výběh s králíkama, pokud je dost velký a má dostatek skrýší. Já si teda takový výběh ani nedovedu představit. To musí dát práci takový udělat. Já bych se ale asi bála, že králík nectěně dupne a pískomil má otřes mozku, není-li rovnou mrtvý... Vždyť je mezi něma dost velký velikostní rozdíl, ne ? Já předtím dávala ven na zahradu do výběhu myšky s morčátkama, když se snášeli, ale pískomilové z toho nadšení nebyli tak je dohromady s nikým nedávám. Maximálně je nechám přičichnout k někomu ale jinak ne.
  24.7.2009 13:23vilik2204
  Ahojky mám samicu pískomila,které táhne na 4 roky a už je taková špatná už se neraduje ze života a jen opečovává svýho samca a nebo papá a ještě spí už nerapluje je to starší paní,ale v poslední době jen spinká asi ju to posiluje dávám ji drobsy vitámíny všelijaké..De na ni stáří,ale bojím se toho nejhoršího..Tak bych chtěla váš názor jak umřel pískomil na stáří jaké byli projevy:(
  24.7.2009 21:27bibe
  vilik: zadne projevy nejsou, je to uplne jako u kazdeho jineho. Proste je pomalejsi a stejny jako kazdy i jako stary clovek. POdle niceho se nepozna ten pravy den pokud to neni na nemoc. Jink se dozila pekneho veku.

  - - - - -
  Terkina: podle me kralik a piskomil je dost rozdil a uprimne v nekterych knihach je spousta bludu. Proc asi tam maji byt ty skryse? pro kralika urcite ne. Proste se piskomil s jinym neciti dobre a kdyz chce clovek druhe zvire at mu poridi zvlastni ubytovani. Nehlede na to, ze tu omylame porad dokola pridavani dvou jedincu stejneho druhu. A podle toho co slecna pise uz piskomila ma dlouho a ted by chtela jeste neco.
  24.7.2009 23:23zaba900
  znáte někdo nějakýdobrý obchod v Brně s písomili(chci si 2 pořídit)
  25.7.2009 09:06bibe
  zaba900: obchodu v brne je spousta otazkou je zda zrovna maji nabidku piskomilu. Muzes e podivat ve zverokruhu nebo v petcentru ci petplanetu obvykle je myvaji. A nebo je i moznost pres inzeraty pac v brne je chovatelu taky dost staci jen hledat.
  25.7.2009 10:57vilik2204
  zaba900:ahojky ja jsem z Blanska a teďom nabízím pískomili mám mláďátka...JSem chovatelka a měla by jsi to levnější a věděla by jsi co si bereš..Ze zverimexu ti nic neřeknou..
  25.7.2009 11:34Lulu
  Mám 2 new alba tak juknete ;) https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=290 a https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=291
  25.7.2009 11:52bibe
  Lulu: co to mají za jídlo ve druhém albu? vypadá zajímavě
  25.7.2009 12:50vilik2204
  bibe:to jsou Korny mix a prodávaj se v globusu...A maji to piskouši i králíčci moc rádi
  25.7.2009 13:02zaba900
  vilik2204: Jaké nabízíš barvy?
  Kolik bi to stálo?
  25.7.2009 14:20vilik2204
  zaba900:koukni na adresu:http://www.vilik2204.wbs.cz/ v sekci Na prodej.Ve zverimexu mě to stojí od 65 do 100,- já to mám jako hobby chov tak za nízkou cenu nejvíce 30 korun.Mrkni a klidně ti o nich něco řeknu..
  25.7.2009 14:53Kája67
  Ahojky všichni, můžu mít dotaz? Když jedu na týden na dovolenou, stačí, když nám pískouše půjsou známí nakrmit 2x-3x? Jako nakrmit, vodu, písek, seno, roličky, nějaký pamlsky, zeleninu, kdsyž jim dají všechno 2-3x? Já doufám že jo, nechtělo se mi je ke známým tahat aby si zase zvykali na nové prostředí a tak, předem díky za odpověď
  25.7.2009 17:57bibe
  Kája: já nechávám občas teď pískomily doma přes víkend, samotné a tři dny vydrží když jim pořádně nasypu vodu a vyměním čerstvou vodu až po vrch. Takže si myslím, že to vydrží. Pokud máš kvalitní napáječku, která ti nevyteče a dojdou je zkontrolovat tak by se nemělo ic stát.
  26.7.2009 19:22lulu
  bibe : to sou takovy granule z kunstátu to mám ;)
  27.7.2009 07:47Lenka
  Kája67 - Záleží na tom, jak jim to tam zařídíš - hlavně jak to máš s miskou na vodu. Já cestuju často i na delší dobu a v zimě stačí, když se o pískáče někdo postará každých pět dní, v horkém létě to chce radši aspoň dvakrát týdně. Hlavně jde o vodu, suchého krmiva se dá dát do zásoby. A nedat tolik zeleniny, aby jim tam začala plesnivět - to radši jen trochu, pár dní bez zeleniny vydrží líp než být v hnijícím odpadu.
  27.7.2009 09:28Pikolinka
  Ahoj všichni:) tak před týdnem jsem si pořídila 3 pískomily kluky:) ze zverimexu.jsou hrozně krásný a roztomiloučký.Bohužel ještě pořad nechtějí jít k ruce a ani se nedají pohladit:( každý den jim tam tu ruku strčim a nabízím jim ruzné dobroty a ani si to neberou:( Chtěla sem se tedy zeptat jak dlouho trvá než se pískomil ze zverimexu ochočí ajakým zpusobem na to? děkuji za odpovědi :)
  27.7.2009 09:35bibe
  Pikolinka: pískomil se ti nikdy neochočí tak, že za tebou přiběhne n zavolání. Je to dost plaché zvíře a kor ze zverimexu. Buď to chce hodně trpělivosti, ale max ti vlezou na ruku ale po mazlení netouží.
  27.7.2009 11:21zaba900
  vilik2204:asi bych si vzala tu holčičku a druhou bych si kní koupila ve zveraku.
  27.7.2009 12:01Lenka
  Pikolinka - Nejlepší je nechat tam tu ruku třeba i deset či patnáct minut, určitě se o ni začne některý z nich zajímat (pozor, někdy může uvažovat nejdřív o tom, jestli ji nemá prozkoumat i ohlodáváním, to je pak lepší včas uhnout a zkoušet jindy znova). Měla jsem také plaché pískáče a postupně si zvykli na hlazení prostě díky tomu, že byli zvědaví. Ale mám doma jednoho, který prostě strpí pohlazení a prchá - asi je to i o povaze. Pohlazení ti plaší pískáči snášeli asi po třech týdnech pokusů, ale prvních čtrnáct dní jsem s nimi nic nezkoušela, neb byli hodně bázliví.
  27.7.2009 13:51vilik2204
  zaba900:JAk chceš holčičku mám volnou:)
  28.7.2009 08:15Pikolinka
  díky za ospovedi.s rukou v kleci tam trcim treba i pul hodiny a maximalne mi ji ocuchaji:( Jinak mam potkany a ty se mazli uplne krase a sou taky ze zverace:) Asi fakt bude zalezet na povaze zviratka:) tak snad se kluci brzo otrkaji:) diky a pa zatim:)
  28.7.2009 10:22Lenka
  Pikolinka - Jestli ji očuchávají, tak je to dobrý start. Teď už jde spíš o týdny, kdy to prostě občas zkusíš. Moji pískáči potřebovali spoustu času, než se něčeho odvážili. Výhodou byla jejich ohromná zvědavost. Měla jsem asi výhodu, že jsem na ně neměla až tolik času, tak jsem neměla tolik chuť spěchat. Je fakt, že třeba morče nebo králík jsou v tomhle nesrovnatelně rychlejší. Ještě jeden tip - časem jsem vypozorovala, že mají (aspoň ti moji) v průběhu dne chvíle, kdy jsou zvědavější a odvážnější, a chvíle, kdy jsou línější a radši zas rychle zalezou.
  - - - - -
  Pikolinka - Zapomněla jsem dodat jednu věc. Pískáči nikdy nebudou tak nadšení z mazlení jako potkani. Potkani jsou prý vzorem společenského a mazlivého zvířete. Ze "společenských aktivit" mí pískomilové dosáhli toho, že když poblíž akvária zavolám, aspoň jeden vyleze a jde se podívat. Dají se v terárku oba hladit, jeden docela rád, druhý nevím. Něco by se ještě naučili, ale pískáči jsou skutečně spíš na pozorování, ne společníci jako potkani. Nevím, jaké mají zkušenosti ostatní -ale moji pískáči bývají nejšťastnější, když jim hodím roličku od toaleťáku či větev, ne když je drbu.
  28.7.2009 12:55crashs
  ahojky mam doma 4 miminka piskomilu mohla by byt uz k odberu jsou cerne a sede barvy. nevite o nekom, kdo by mohl chtit?
  28.7.2009 16:16davidekse
  ahojte jak se vám daři s piskomilama
  29.7.2009 10:45bibe
  chtěla bych vás upozornit na probíhající soutěž na http://www.svet-zvirat.cz/. Budu ráda, když se zučastníte
  29.7.2009 17:59zaba900
  vilik2204:Kdy bych si ji mohla vzít?
  Já můžu nejdřív v září.
  30.7.2009 12:15piskomil
  muj piskomil je nejak nemocny ale co to jestli to je starim nebo jen šok.je takovy unaveny driv kdyz sem ho pustil po pokoji tak normalne behal ale ted vubec je strasne studenej a jsou mu asi 4roky tak kdybeste poradili tak bych byl rad
  30.7.2009 13:35bibe
  piskomil: a chodi vubec? je to mozne uz starim a tim, ze uz ma pred sebou posledni dny. nejlepe je ho vzit k veterinari.
  30.7.2009 14:16Lenka
  piskomil - Taky bych se přikláněla k tomu, že to může být stářím. Pokud bys ho však chtěl ještě zkusit vzít k veterináři (nejlépe nějakému zaměřenému na drobná zvířata tohoto typu, ne každý veterinář jim rozumí), tak leda udělat to rychle - když pískomil pár dní je apatický a unavený, nejspíš i přestává žrát a pak ho čeká brzký konec. Mimo jiné pár dní bez hlodání vede k přerostlým zubům.
  30.7.2009 15:55jania
  Holky prosim je tu někdo :-(
  30.7.2009 16:13Katka Arwen
  jania: je zbytečné se takle ptát jestli tu někdo je lepší je hned se zeptat
  30.7.2009 18:50jania
  Foristka bezvládně leží :-( Už jen dýchá. Asi mi moc nepomůžete :-( Myslíte, že to mohla být mrtvička?
  - - - - -
  Když jsem ji zkoumala - na tělíčku žádné zranění nemá. Nechala jsem ji hajat abych ji ještě víc nestresovala. Hvězdička se o ni stará. K vetovi to nemá smysl. Takhle umřel pískomil i přítelovi. Najednou z ničeho nic. Nejsou ji ani dva roky.. :-(
  - - - - -
  Tak oznamuji, že Foristla i přes rady Bibe na chatu a přes asi tří hodinovou snahu dnes zemřela :'( Ve věku asi 20 měsíců :-( Příčinu netuším :'( Už má hrobeček na zahradě. A snad se má v pískomilým nebíčku krásně.
  30.7.2009 22:32bibe
  Jania: to je mi lito. Kdo vi, co se ji prihodilo taky uz to mohlo byt třeba věkem. Ted uz odpociva a je s jinyma kamaradama piskomilama v nebicku.
  30.7.2009 22:36Katka Arwen
  jania: to je mi moc líto-(
  31.7.2009 11:10jania
  Byla vážně nádherná :-( Ach jo když pořizujeme mazlíčka musí se s tím počítat, ale vždycky to tak zaskočí a zamrzí. Vlastně vyhrála tu fotografickou soutěž :-) Mám tady tu běhací kouli.
  - - - - -
  Přidala jsem posledni fotečku do alba
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=153
  31.7.2009 15:34piskomil
  vcera sem byl u veterynare a tam my pro nej daly nejaky leky ted ma prujem nechce pit
  31.7.2009 18:14bibe
  piskomil: pri popisu nejake leky ti nikdo neporadi ani nerekne. Ale tak pokud ma prujem tak nejlepsi je tam zavolata rict to. Tohle se neresi na diskuzich ale uz s veterinarem.
  31.7.2009 23:09Verča
  Prázdniny v plném proudy a já jsem se konečně dostala k netu. Hlásím, že "snadsamičky" jsou opravdu slečny a mají se čile k světu. Díky všem za snahu.