od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2012
 • Zobrazuji 56 zaznamu.
 • 2.2.2012 21:39Bunnie
  nádherné fazůlky :-) https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=455
  4.2.2012 19:55Rocky a Sany
  mohu dát (okousanou) napaječku od smáků do akvárka pískáčů budou z ní pít?
  4.2.2012 21:07Piskomilci ova
  pokud je dobře umytá tak jo :)
  - - - - -
  a pokud neteče
  6.2.2012 13:52Bunnie
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=453 nové fotky jen tak
  7.2.2012 14:13sizej
  Chtěla bych pořádat o radu. Mám rok staré pískomili. Koupila jsem je s tím, že by se mělo jedna o 2 samičky. Před týdnem jsem u nich prvně zpozorovala kopulační pohyby. Podle pohlaví bych řekla, že se opavdu jedná skutečně o samičky, ale nejsem chovatel specialista, takže ruku do ohně za to nedám. J možné, že se takto mohou po delší době projevovat dvě pískomilky stejného pohlaví?
  7.2.2012 15:03Bodlinka
  sizej: Je to možné, u mě v chovu je to celkem běžný jev ;)
  7.2.2012 17:46Marky
  sizej: odlišná pohlaví by jsi určitě poznala, pokud jsou stejná není se čeho bát. V době kdy mají samičky své dny (kdy se nechají obtěžovat samečkem) to dělají i dvě samičky.
  Je to opravdu normální jev. Pokud mají stejná pohlaví - není se čeho bát.
  7.2.2012 19:53sizej
  Marky, Bodlinka: Děkuji za vysvětlení. ;o)
  9.2.2012 10:38Axay
  Zdravím, mám dva pískomili v akvárku s dvěma patry (akvárko s klecí na něm). Myslím, že se jedná o dvě samičky (u té druhé si nejsem jistá). Jsou od sebe o vrh. Ta starší mi příjde většinou unavená, tak se schoulí do klubíčka v horním patře na šprušlách a spí,i když spolu většinou spí v hnízdečku...Všímám si, že ta mladší strašně na ní doráží, kolikrá mi příjde, že se chce prát, nebo se mi stalo, že jsem je krmila slun. semínkama a když jsem dávala té starší, tak ta mladší jí to chtěla vzít rovnou z pacek... Dneska ráno, jak byla Ta starších usínající na šprušlách, ta mladší přiběhla za ní a úplně do ní strčila, že se převrátila (opravdu to nevypadalo nijak pěkně, z mého pohledu).

  Myslím, že mají dost velkou klec, takže si nemyslím, že by se jednalo o boj kvůli prostoru.

  V té kleci jsem měla první tu starší asi po měsíci jsem tam přidala tu mladší ( ale obě se znaly už dříve, protože jsem tu starší vzala až po několika týdnech, když se narodila ta mladší...)
  Je možné, že v té chvíli to bylo teritorium té starší, a dnes o něj usiluje ta mladší?
  9.2.2012 11:40Dubínek
  Ahoj. Jak dlouho nebyly spolu? Teda jak dlouho byla ta starší sama. Proto že i po 24h na sebe zapomínají a nepamatují se na sebe. A ještě je zvláštní, že je ta starší unavená, je zdravá, jak je stará? Malí pískomilové často spí. Na druhou stranu může být ta mladší hyperaktivní a starší kliďas. Určitě se mladší snaží teď zjistit, jak daleko může dojít a co si vše může dovolit. Pokud se nebudou hryzat nechala bych je tak, aby si mezi sebou vybudovali hierarchii.
  9.2.2012 15:46Axay
  Dubínek: no je fakt že byli od sebe docela dlouho myslím že měsíc, sice se ze začátku poprali ale druhý den byli už vklidu a pak už vedle sebe spinkali. Ta starší se mi nezdá nemocná, je normálně aktivní když je krmím nebo ji vemu do rukou, ten mladší se mi zdá v rukou klidnější zase... jen mi příjde, že jak ten mladší na ní doráží, tak je občas vyčerpaná tak jde nahoru. Nemyslím si, že by byla nemocná (ale je fatk že nejsem veterinář, ale i přesto nepozoruju u ní žádné příznaky nějaké nemoci).

  Myslím že ta starší se narodila v Duben/červen (popř.červenec) minulého roku a ta mladší o vrh později...
  - - - - -
  Dubínek: a už jsou spolu dost dlouho myslím že od listopadu, tak nevím :/

  ještě si vzpomínám, že ta starší měla v těch prvních dnech co jsem je dala zase k sobě autoritu... i po měsíci a myslím že v polovině prosince ten mladší začal dorážet...
  9.2.2012 21:07Dubínek
  Axay: je to samička a sameček? Píšeš ta starší a ten mladší. Že by ta mladší se snažila dobýt vedoucí pozici? Možná jo. Snad je nebudeš muset někdy rozdělit a uklidní se.
  10.2.2012 08:01Axay
  to v prvním příspěvku jsem psala,že to vypadá na samičku,ale že si tím jistá nejsem. jsem zvyklá se o něm/jí vyjadřovat v muž.rodě,protože jak jsem ji/ho brala, byla jsem přesvědčená že je to sameček.
  Sice své přirození má tmavé, ale spíše to vypadá na samičku... Má to takové onaké, že si tím nejsem jistá :D Omlouvám se, jestli ti mé vyjadřování o tom mladším pískomilovy popletlo hlavu.

  Snad ne, bych jej pak neměla kam dát (rodiče by nebyli nadšení), takže by musel jít zpátky ke příteli, od kterého je mám. Jenže na oba miláčky jsem si už strašně navykla :(
  10.2.2012 17:35Dubínek
  Axay. No snad si to mezi sebou samičky vyříkají, tak že se nepobijou. Vždycky je jeden pískomil ze skupiny vůdce a někdy se snaží někteří ostatní (většinou, když pohlavně dospějí) získat tu pozici. Tak to zkouší. Měj naději, že to bude dobré :-)
  11.2.2012 21:34Tsunamis
  Hello, my name is Patricia and I have a contact person a mouse breeder Lenka who will travel from her home town HavlĂ­ÄŤkĹŻv Brod to Sweden to a mouse show on the 25th of February. So I'm looking for Rex, Blue and Schimmel gerbils that Lenka will be able to pick up for me. If you have any of these please contact me at tsunamis.gerbiler@gmail.com Thanks!
  - - - - -
  And in czech!: Dobrý den, jmenuji se Patricie a mám kontaktní osobu myš Lenku chovatele, kteří budou cestovat ze svého rodného města Havlíčkův Brod do Švédska myší show na 25. února. Takže jsem hledal Rex, modrých a Schimmel pískomilové, že Lenka bude moci vyzvednout na mě. Máte-li některý z nich mě prosím kontaktujte na tsunamis.gerbiler @ gmail.com Díky!
  11.2.2012 21:51Mettler
  Ahojky, Tsunamis hovořila o mě. Pojedu do Švédska a sháním pro své přátele pískomily. Jsem z Havlíčkova Brodu (Vysočina). Vyzvednout pískomily mohu ve Vyškově, Brně a Praze.
  S nabídkou mne prosím kontaktujte na
  Mettler@seznam.cz
  12.2.2012 10:52Pižmoň
  Zdravím, tak po 14 dnech klidu a užívání si mrňousů se samozřejmě musí objevit další "překvapení" a to v podobě čmelíkovců v pelechu (a že jich je!) a po přečtení toho co tu je mám dotaz... můžu Apalit (nebo jak se to píše) použít i na 14denní mrňouse? Nerada bych jim ublížila...
  12.2.2012 12:16Piskomilci ova
  ano můžeš, jenom se vyhni očkům (ikdyž jsou zavřená), tlamce a nosánku, mamince pak neošetřuj bříško. Ve 14 dnech můžeš už i vyčistit celou ubykaci biokilliem nebo tak něčím. Přeju zdárný boj jsou to mršky zákeřné :)
  - - - - -
  čím dřív to udlaš tim líp velké množství čmelíkovce může způsobit anemii a smrt i dospělci
  12.2.2012 12:49Pižmoň
  P: Objevili jsme je dneska ráno. Čekala jsem jestli se někdo ozve (díky) než vyjedu. Takže sice nejbližší obchoďák se zverimexem je 50km ale nedá se nic dělat, snad něco seženu... Kdyby ne tak to zítra ráno jistí veterina... Děkuju :)
  13.2.2012 16:35Anonym
  Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám doma několik pískomilů a všichni jsou to takové kuličky, ale jeden je podviživený a nechce mi nic jíst. Nevíte co s tím?
  13.2.2012 17:19Piskomilci ova
  to co píšeš je pravděpodobně nemoc potřebuje veterináře
  14.2.2012 17:18Iveta
  Ahojky mám problém vratila jsem se z práce a najedou vidím jeden muj pískomil posedavá je jako kulička a zavíra očka
  14.2.2012 17:53bibe
  Iveta: tento problém, jak už to tu bylo mockrát chce veterináře. protože pokud to tak nedělával a jen nespí pak je to nemoc!
  14.2.2012 17:53Iveta
  Děkuju ale ja mam pískomily prvně a na tehto stránkach jsem prvně jinak děkuju
  14.2.2012 18:10bibe
  Iveta: není to myšleno tak, že sem chodíš xkrát denně, ale pořád jsou tu ty stejné dotazy od lidí, co jsem v životě nezavítali. jejich pískomil je nemocný a ptají se co s tím a odpověď je jednoduchá. a je jedno jestli je to první nebo paté zvíře a taky nezáleží jaké to je zvíře. Pokdu se někomu něco nelíbí a vypadá, že zvíře je nemocné pak je na prvním místě veterinář.
  14.2.2012 18:14Bodlinka
  bibe: A jaké máte zkušenosti s veteřináři? Dokáží si v takových situacích poradit? U poranění beru že pomohou, dezinfekce nebo antibiotika dají. Ale když na pískomila příjde nevolnost, tak u nás to má běžně rychlý průběh a do druhého dne je už v nebi. Nemám ani moc představu, jak by vůbec mohl veterinář pomoci. Máte nějakou zkušenost?
  14.2.2012 18:26bibe
  Bodlinka: vzhledem k tomu, že sama jsem veterinář, tak sama vím jaké to je. většinou nelze na první pohled rozpoznat o co se jedná, ale veterinář, který se aspoň trochu zajímá o malé hlodavce ví, jak má správně vypadat, dokáže narozdíl od chovatele prvně správně pískomila přidržet, podívat se na něj ze všech úhlů a doporučit další léčbu a hlavně to dané zvíře VIDÍ! Což je to nejdůležitější na celém daném případu. Protože bez toho, aniž by se zvíře vidělo se může člověk dohadovat o milionu dalších věcech, co by to assi tak mohlo být. a to, že daný člověk napíše, že zvíře sedí v koutě a vypadá divně? Ať se na mě nezlobí, ale já taky vypadám divně, když vyběhnu osm pater potom, co nejede výtah a nebo vypadám divně když mám 39horečky. takže proto upřednostňuju vždy veta než jakékoli domácí rady po internetu. protože pak co chodí za zvířata do ordinace, která zrovna včera dostala svrab a proto jsou celá bez srsti, tak těch je mi opravdu líto. protože je každému jasné, že opravdu včera to nedostali a všichni zkoušeli domácí léčbu.
  A je taky důležité si pořádně vybrat, ne každý vet je schopný a každého by mělo napadnout, že pokud vet dělá krávy a prasata, tak jej hlodavec asi bude těžko zajímat.
  - - - - -
  No a k druhé otázce, jak by mohl vet pomoci, kterou jsme předtím přehledla. Pokdu jde o aktuní věc, která do druhého dne pískomila zabije, pak ano pomoci moc neni. ale vše taky záleží na tom, co je reálné a co chce člověk zkusit. existují možnosti kyslíkových boxů, infuzních terapií a podobných záležitostí, jak se snažit pískomila či jinéh hlodavce udržet při životě. Ale vše je také otázkou financí a je nutno si uvážit, že taková péče převyšuje klidně i 100x náklady na dané zvíře, sice záleží v jakém je člověk městě a jaké jsou možnosti. Ale jak se říká, když se chce jde zkusti vše. Otázkou je jaký to má nakonec efekt a jaký bude výsledek na následnou délku života.
  14.2.2012 18:45Bodlinka
  Bibe: Chápu, že když se někdo ptá na zdratovní problémy zvířete, tak je třeba příznaky podrobně popsat. Ne každý si to hned uvědomí. Tak se prosím na nezkušené tolik nezlob, je to spíš ke škodě.
  Beru, že kožní problémy jsou taky věc, které veterinář vyřeší. Ale když příjde apatie, nebo jakékoli podivné chování, kdy není žádné viditelné zranění, tak mám pochybnosti který veterinář si poradí. Navíc jsem četla třeba oosmácích, že příznaky onemocnění projevují až v nejvyšším stádiu, kvůli ochraně před predátory, aby je nelákaly už dřív. Příjde mi, že by to u pískomilů mohlo být podobný. Aspoň podle toho všeho co zažíváme v našem chovu (což bylo kolem 40ti pískomilů). Co myslíš ty?
  14.2.2012 18:50bibe
  Bodlinka: nevím, ale asi všichni máte zafixováno, že na každého hned štěkám, ale není to tak, proč bych se mělazlobit na někoho koho neznám? a to že ji to napíšu od srdce, bohužel nejsem typ, co by všechny prvně pochválil za to, že mají starost o pískomila, či jiné zvíře, protože ta má být automatická. kdybych chtěla být na někoho opravdu "hnusná" tak mu rovnou napíšu, že má tři možnosti, buď čekat jestli umře nebo se z toho dostane a nebo veterinář. což samozřejmě nikdo nechce slyšet, že by jeho zvíře umřelo.
  Co se týče vyléčení, je to jak jsem psala, záleží od toho co majitel chce a očekává a jaké jsou možnosti. Jak jsme psala, kdo chce může mu dát infuze, kyslík a preventivně vitamíny spolu s atb. ale jak jsi správně postřehla, všichni si všimnou zvířete, že je divné až je hodně divné a v posledním stádiu se to začíná řešit. A kouzlit opravdu neumíme.
  14.2.2012 18:57Bodlinka
  Bibe: Nemyslím si, že bychom jako majitelé pískomilů byli tak nevšímaví a poznali nemoc až v posledním stádiu. Mluvím o tom, že se na venek projeví až ke konci. To není o selhání majitele.
  Jinak si opravdu myslím, že by jsi mohla jednat příjemněji a ani by to nemuselo být tak složité.
  A příjde mi, že možná můžeš klidně říct ty tři varianty. Protože já je taky používám. Jsou věci, kde zhodnotím, že veterinář může pomoci, jindy chvíli počkáme a jindy víme že nepomůže a poradíme si sami nebo víme že je zde brzký konec. Ale vím že to je jen díky naší četné zkušenosti s nimi. A taky už známe více svého veterináře, čeho je schopen a jaký má přístup k věci. A nestežuju si na něj, vždy se velmi snaží, i když nedokáže vše. Byla jsem i jiného, který ani neuměl pískomila držet a nevěděl že to není křeček, tak mě zklamal i když se propaguje i pro malé hlodavce. Tak to holt chodí.
  14.2.2012 19:58bibe
  Bodlinka: jde vidět, že stále máš se mnou osobní problém a myslím si, že pokud je to tak, tak to nemusíme opět rozmazávat v diskuzi, protože tohle opravdu nikoho nezajímá. taky si myslím, že na slečnu nebo paní jsem nebyla vůbec hnusná a řekla jsem ji to narovinu a nevím, co jiného než že má jít za vetem ji napsat, protže se to tu opakuje pořád dokola. Takže jestli se slečna/paní cítí velmi ublíženě a myslí si, že jsem na ni byla hnusná tak se ji hluboce omlouvám.
  A naši debatu ukončuji, protože to vážně nemá smysl. A příště opět zaujmu taktiku, aby ji stejná slova napsal někdo jiný, uplěn ve stejném znění jak je to tu zvykem, protože asi opravdu jsem ta nejhorší na světě.
  co se týče selhání chovatelů k tomu se už taky nehodlám vyjadřovat, protože má už i jisté zkušenosti. Takže také debatu uzavírám. Jinak SZ.
  14.2.2012 20:26Anonym
  Dobrý den,
  máme doma pískomily, plánujeme miminko a chtěla bych se zeptat, zda můžou nějakým způsobem ohrožovat jeho zdraví. Jsou to pískomilové zakoupení Hornbachu asi rok staří a jejich půlroční potomci. Jde mi o to, jestli je nutné nějaké preventivní výšetření u veterináře nebo zda můžu být klidná a žádné riziko nehrozí.
  Děkuji za odpověď.
  14.2.2012 20:32bibe
  Anonym: pokud budete dodržovat hygienické zásady a to je mytí rukou předtím, než sáhnete na potomka (novorozenec) a samozřejmě pravidelné čištění a zoohygienu chovu, pak vašemu budoucímu potomkovi nehrozí žádné závažné riziko.
  14.2.2012 20:48Anonym
  Takže i během těhotenství mohu být ve styku s pískomily, čistit jim klece a podobně, pokud budu dodržovat běžné hygienické zásady?
  14.2.2012 21:22bibe
  Ano i během těhotenství. U zvířat, které máte již doma dříve, je to jiné než s nově příchozími. Vaše tělo je již na ně zvyklé. Prostě je důležité dodržovat hygienické zásady a při čištění co nejméně se snažit dýchat prach atd.
  18.2.2012 12:49Čipinka
  Nevíte někdo o nějakých zverimexech v táboře???
  18.2.2012 20:08Bunnie
  nové fotky vrhu G https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=455 jsou uvedené barvy správně?
  19.2.2012 02:21Bodlinka
  Bunnie: Honey Cream = Light DEH Sp... takze nektere tam mas mozna light Deh, a ty se znaky mohou byt Honey cream. Ale myslim, ze nevypadaji zesvetleny, takze jen Deh Sp. Jinak zrzku je asi 5 barev, podivej se poradne co mas. Moznosti jsou: cernooky Deh ci Nutmeg (celobarevny), cervenooky Argente ci Yellow Fox ci Red Fox (celobarevny). Odhadnes to i z genu rodicu. ...Jak koukam,myslim ze tam mas DEH Sp, ne Honey Cream nevypada zadny.
  - - - - -
  Bunnie: Od oka myslím, že tam máš Red Foxíky, DEH, obojí i Sp (patched je druh Sp=spotting), a nutmeg by taky mohli. To poznas lip ty nez my z fotky asi. Mívají od DEH trochu jiný odstín a nemají bílé bříško ;)
  - - - - -
  Bunnie: Jop, taky počkej až ti začnou tmavnout. Když mají znaky (tj Sp.) tak mají bříško bílý i ti celobarevní.
  - - - - -
  Bunnie: Takže popisky máš dobře, až na pár: Ta jedna Yellow Fox Patched je asi jen Red Fox Patched. A kde mas honey cream, tam je to DEH, a kde mas Honey cream Pathed, tam je to DEH Pathed.
  19.2.2012 17:58Čipinka
  Tak konečně má Bonnynka kámošku.Objížděli sme skoro všechny zveráky v našem okolí a nikde pískomila neměli.Dneska sme jeli do Tábora a tam konečně v Super Zoo sme pískomilku koupili.Je černá.Pustila jsem je s Bonnynkou do výběhu a vůbec se neprali tak jsem je dala do akvárka.Spinkaj spolu a čistěj se na vzájem.
  19.2.2012 19:52Dubínek
  Čipinka : to je skvělé, že se dobře seznámili. Já jsem se doma také pokoušela seznamovat a skončila jsem s prokousnutým prstem, jak jsem dvě od sebe odtrhovala. Takže ráda slyším, že se to povedlo dobře a rychle :-)
  19.2.2012 20:54Bunnie
  Bodlinka: děkuji za barvy. k tomu DEH se taky asi přikláním, jak se tak teď dívám. Uvidíme, co bude, až budou tmavnout.
  19.2.2012 22:28Marky
  Bunnie: Krásní prcci.
  Barvičky: Red fox, Red fox se znaky, DeH a DeH či Nutmeg se znaky (vypadají docela tmavě, ale uvidíš kolem 7mého týdne zdali se začnou přebarvovat do tmavší ;).
  Light bych řekla že není žádný. Budou mít všichni CC.
  23.2.2012 15:06Axay
  Zdravím, prosím Vás, nemohli byste mi říct, jaké to jsou pohlaví? U té jedné fotky to nejde moc rozeznat (možná vůbec), líp to vyfotit nešlo. Děkuju.
  axay.rajce.idnes.cz/piskomilove
  23.2.2012 15:25Marky
  Axay: pokud jsou dospělé tak obě samičky. Ale jinak si nejsem 100% jistá u té druhé fotky - vypadá tam náznak varlátek - ale to by jsi poznala pokud je to minimálně 5 měsíců staré zvíře.
  - - - - -
  Axay: u té první bych řekla že měla už i mláďata - je to možné? Nebo jen klame špatná kvalita fotky.
  Jinak ještě pro pomoc fotky -
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=20
  23.2.2012 19:36Piskomilci ova
  Axay myslím že dvě holky :)
  23.2.2012 20:11Bodlinka
  Axay: Kluci by asi byli poznat líp. Takže hlasuju taky pro obě holky, ale ne 100%.
  23.2.2012 21:21Nika07
  jak se da trochu ochočit pískomil .... už jsem o tom četla, že se da ale částečně
  23.2.2012 21:45Axay
  Marky: ještě neměla, prala jsem ji od majitele po 2 měsících cca nebo tak nějak :D(byla už větší ale ne tak aby měla mladé) ... u té ruhé fotky pískomila si taky nejsem jistá, mají o podobné, ale přeciš odlišné :D tak pokud někdy budou mladé tak bude jasné, že to byl sameček:D

  A jinak děkuju všem za určení :)))
  24.2.2012 10:06Piskomilci ova
  Nika07 zvykáním na ruku v kleci, krmení z ruky, pak třeba za semínko (pškot no co mají rádi) vyběhnou ven. Později až získají plnou důvěru můžeš je pustit na chvilku ven z klece nechat běhat po sedačce. Jde o získání důvěry a pocitu bezpečí ze strany pískouška. Trochu se naučí každý v každém věku, záleží i na povaze jsou takový co na sebe nechcou nechat sahat a takoví co už od mimča vyžadují kontakt. Chce to trpělivost a lásku musíš si je koupit :D
  24.2.2012 22:09Dubínek
  Pěkný večer. Znalci barviček, prosím poraďte mi. Je Spongebob lilac se znaky nebo sapphire se znaky? Děkuji
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=457
  25.2.2012 14:37pEtRa
  http://www.chschloupek.wbs.cz/ chtěla bych se zeptat zda smím dávat k mláďatům výpis předků a rodokmen ???
  25.2.2012 16:07Dubínek
  Jelikož jsme všichni neoficiální, tak můžeme vydávat jenom výpis předků. A ten žádná organizace nekontroluje, bo žádná na pískomily není, tak si tam může člověk napsat co chce. Ale já jim všem teda věřím, když dostanu výpis předků :-)
  25.2.2012 21:09Pajuza15
  Můžu se zeptat co mám dělat když sem si svýho pískomila vzala do ruky a on měl na ocásku vypadalo to jakoby kostička červená asi od krve nevím co se mu stalo ale má menší ocásek neupadl mu kousek ocásku ? při lezení třeba v tunýlku jak se tam furt otáčí ? co sním mám dělat ? Bojím se o něj :( Prosím poraďte co nejdřív dík
  25.2.2012 21:53bibe
  Pajuza: pravděpodobně si to neudělal sám, jestli máš jich víc, pak mu to mohli ukousat a jestli má i běhací kolečko tak si mohl ocásek ulomit. A jestli ho bereš za ocas, tak e mu mohl utrhnout. Kup si betadinu nařeď pár kapek s teplou vodou a pak mu to otři. Pokud se to nebude lepšit navštiv veterináře.
  27.2.2012 18:02terezkarat
  jak získám možnost Alb(vkládat sem fotky)? děkuji
  27.2.2012 19:37terezkarat
  https://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=458 Georg :)