od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2016
 • Zobrazuji 22 zaznamu.
 • 6.1.2016 16:08ajsyna
  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jestli jde u piskomilu možné vyléčit epilepsii nebo aspoň léky na zklidnění. Jeden náš pískomil tím dost trpí. Četla jsem že by to mělo zmizet v dospělosti, ale má už 1,5 roku.Záchvaty má jen v novém prostředí, takže ho nemůžeme brát vůbec ven.Moc děkuji za rady:)
  8.1.2016 11:19Tinne
  ajsyna-vyléčit se nedá,jen zmírnit.Podívej se na naše stránky dokonalalaska.cz a sjeď na epilepsii.Jsou tam kapičky ke zmírnění a zastavení epi.záchvatu.Jsou to pouze přírodní produkty,nemusíš se bát.Kapičky jsou sice pro pejsky a kočičky,ale lze je aplikovat i na jiná zvířátka i lidi
  15.1.2016 19:05Mandy
  Ahoj, potřebuju poradit. Mám dva starší pískomily (jeden 2 roky, druhý 2 a půl). Ti žijou celý život spolu ve velmi prostorném teráriu. Potom mám ještě v menším boxu samičku a samečka ( oboum je tak rok) a těm se teď narodili dvě mláďata, kluci, je jim už měsíc a něco, takže čas oddělovat. Moje otázka tedy zní, mám tyto dva kluky s otcem připojit ke skupině do teraria, nebo mám ty dva kluky z terarka dát do jiného boxu (mám doma dva stejné boxy, v jednom mám tu rodinu, v druhém dvě samičky, takže matku dám k těm dvoum a tím se mi uvolní jeden box) a mláďata s otcem do terarka? Jestli nebudou ti dva staří v menším boxu nešťastní, protože celou dobu žili ve velkém terárku. Nebo jestli se mi právě nebudou prát, když je spojím. Snad to pochopíte a děkuji moc za odpověď.
  16.1.2016 21:56Dubínek
  Mandy: Není snadné spojit dohromady pohlavně dospěé jedince. Myslím, že se nepodaří spojim samici matku s dvěma dospělýma samiema, ani otce s klukama se dvěma staršíma samcema :(
  17.1.2016 10:10Mandy
  A myslíš, že by se mi povedlo spojit ty dva malé s těmi dvěma dospělími v terárku?
  18.1.2016 22:03Dubínek
  Mandy: to fakt nevím, můžeš to zkusit, ale jen přes pletivo seznamovat. každopádně jestli máš stále smičku se samečkem, co budeš dělat pak s dalšími mláďaty? Nebo můžeš otce s dvěma syny někomu darovat nebo prodat, když nechceš mít další box navíc.
  20.1.2016 13:59Mandy
  Děkuji moc za rady
  26.1.2016 10:36ondrasovka00
  když si vyrábím klec sám stačí když pokryji osb desky linoleem?
  27.1.2016 13:26Dubínek
  ondrasovka00: asi nevadí
  27.1.2016 19:53ondrasovka00
  takže ho tam nemusím dát?
  28.1.2016 18:31simona
  Dobrý den,potřebuji poradit.Před měsícem si dcera koupila dvě party pískomilů samečků.Party se dobře sžily.Dnes od rána rvačky,potyčky.Dcera byla nešťastná a nemohla přijít na to,co se děje.Nakonec jsem se šla na pískáče taky podívat,sedím u klece a po chvíli jsem zjistila,že všichni mezi potyčkami nahánějí jednoho a toho samého a páří se s ním.Chńapla jsem do klece a všechny překontrolovala a ten jediný je holka!Co teď?Dcera nechtěla chovat jen mít partu mazlíků.Napadlo mě nechat všechny tři kluky vykastrovat a vrátit je k ní do klece.Ale co mám udělat až porodí?Nechat je u ní všechny tři nebo je oddělit?Dcera brečí a já nevím co s tím.Prosím o radu.Děkuji.
  28.1.2016 20:12Evik
  simona - Nejlepší asi bude, když samici oddělíte a pořídíte k ní mladou samičku. Kastrace pískomilů je kvůli narkóze nebezpečná a taky docela drahá (asi 500,-).
  29.1.2016 10:18Ajsyna
  Dobrý den,
  Máte někdo zkušenost s kukuricnou podestylkou? Je pro ně vůbec vhodná?:)
  29.1.2016 15:43Terezka
  Dobrý den,
  mám doma tři pískomily, (pískomily už "chovám" cca 3 roky). Dva samečky, kteří žijí spolu a jsou už dva roky "šťastnými" přátel a pak jednu samičku. Jako první jsem si pořídila dvě holčičky. Dlouhou doby mi dělaly veselou a milou společnost, ale pak, jak už to bývá, jedna zemřela a mně bylo líto ponechat druhou samičku samotnou. Věděla jsem, že tu nebude věčně (bohužel :´( ) tak jsem se rozhodla koupit dvě malé samičky, aby až nejstarší odejde, měli společnost i ony. Jenže cca měsíc po úspěšnému "spřátelení" celé nové party, jsem zjistila, že jedna nová "samička" je chlapeček.
  Koupila jsem tedy jedno nové terárko a ještě jednoho nového samečka (aby ten omylem koupený samaček nebyl sám). Oddělila jsem samičky do jednoho teráreka a samečky začala seznamovat ve druhém terárku.
  Několik měsíců byl problém vyřešn. Jenže pak starší samička zemřela :´-( a řešila jsem úplně ten sam problém, jen se dvěma kluky navíc.
  V budoucnu asi nebudu mít tolik času a tak si nechci pořizovat další pískouše, kterým bych se nemohla dostatečně věnovat.
  Poslední samička je tedy sama. Já se jí snažím věnovat co nejvíce (běhá po pokoji, když si čtu/učím se leží mi na klíně... ) , ale přesto....
  Vím, že pískomil by neměl být sám a nechci nikoho týrat....

  Je možné, že pískomilka trpí, i když se jí věnuji co nejvíce ?

  Předem děkuji každému za odpovědi, ppochopil-li můj složitý dotaz...
  29.1.2016 23:36Evik
  Terezka: Myslím, že pokud ji dáváš každý den ven, aby se proběhla, věnuješ se ji atd., tak že by to vadit nemělo, já mám taky jednu samotnou už víc než rok (protože byla na ostatní pískomiky agresivní) a všechno je v pohodě. :)
  30.1.2016 08:56Terezka
  Evik - Děkuji, to mě uklidnilo :)
  opravdu bych nechtěla, aby měla nějaké trápení :):):):)
  30.1.2016 15:43Dubínek
  Simona: Oddělte samičku a počkejte jestli je nakrytá a neporodí. Březost trvá 24-26 dní. takže vydržte měsíc. Ona to vydrží tu chvílu sama. Pokud porodí, tak bude mít mimi a pokud mimi vyrostou, nechte s ní holky a kluky někomu nabídněte :) a máte vyřešeno. Pokud neporodí, tak jí sežeňte mláďe samičku jako kamarádku nebo samičku někomu nabídněte.
  - - - - -
  Ajsyny: kukuřičná podestýlka je dost tvrdá a myslím, že se budou lépe cítit v obyčejných hoblinách
  - - - - -
  terezka: pokud opravdu nechceš už nadále chovat, jako neustále dodávat do páru, aby nebyli sami, tak jiná možnost prostě není. Dožije sama.
  30.1.2016 16:40Terezka
  Dubínek - Já bych i chovala ráda, ovšem nejsem si jistá, zda v budoucnu bude dostatek času a pořizovat si zvířátka s tím, že na ně nebudu mít čas, mi přijde nemoudré. Ale děkuji za odpověď :)
  Samozřejmně mě to mrzí, ale myslím si, že bude lepší se po zbytek života samičce věnovat a nechat ji "samotnou", než pak zanedbávat celý život nové mladé pískamilky ...

  Mně samotnou nc lepšího nenapadlo a tak jsem se chtěla zeptat, kdyby někoho zkušenějšího napadlo řešení (lepší) :)
  Děkuji moc za obě odpovědi :-) :-)
  30.1.2016 18:07simona
  Dubínek: děkuji za odpověď......samičku jsem už oddělila,samečci jdou všichni na kastraci v úterý......do odstavu mladých bude samička oddělena,pak se jí pokusím zpět integrovat mezi kastrované kluky......pokud to neklapne,tak jí nechám samičky a samečky nabídnu v inzerci.....mám ještě jeden dotaz.....pokud jsem zaznamenala,tak honička a páření trvalo cca 2 - 3 hodiny /než nám došlo o co jde /......pak byla hned oddělena......je možné,že se to nemuselo povést,že není březí nebo je to u hlodavců tutovka a březí je na 100% ?.....
  30.1.2016 20:17Dubínek
  simona: nikdy to není stoprocentní. I po páření mi samikča někdy nezabřezla. Ŕekla bych že zabřeznou tak na 75%
  31.1.2016 16:32anonym
  Ahoj z jednoho vrhu byly 4 samičky a 1 sameček, jsou jim 2 měsíce a před pár dny jsem je oddělil sameček je sám, protože dospělý sameček je už oddělený se samci s předchozích dvou vrhů a další mladé už nechceme. toho mladého samečka chci dát známemu, když si k němu pořídí ze zverimexu nového samečka a dá je doma k sobě, snesou se?
  31.1.2016 21:13Dubínek
  anonym: ať si známý pořídí kluka , který je taky tak mladý, do 12 týdnů. čím mladší tím lepší. Buď to půjde seznámit hned, nebo pak poslupně přes pletivo. Nebo dvě klece k sobě a vyměňovat. Mělo by to v být v pohodě.