Verunca, uživatelka má dalších 23 alb (toto je neveřejné album) přihlášení - www.kralici.cz - eshop  
přidat komentář


stížnost na chs cavalleri del dragon

Hodnocení 3 / 5 (2 hlasy)
STÍŽNOST NA CHOVATELSKOU STANICI LABORATORNÍCH POTKANŮ CAVALLERI DEL DRAGON

Na tuto chovatelskou stanici podáváme stížnost z následujících důvodů:
1) Tato chovatelská stanice množí nezodpovědně a nakrývá příliš mladé samice a kryje příliš mladými samci.
2) Prodává zvířata, která se jí nepodaří udat jako krmivo pro hady a do zverimexu
3) Zvířata má v neuspokojivých podmínkách

ad 1) Slečna Adéla Halíčková má v současné době v plánu tři vrhy, přestože zvířata z předchozích vrhů se jí udat nepodařilo a musela je dát do zverimexu. Samice kryje příliš brzo: Avenue des Champs of Whisper (nar. 22.6.2006) porodila 16.10.2006, tzn. byla nakrytá ve svých třech měsících. Byla nakrytá samcem Apollo Lilis dearest, který se narodil 10.7.2006, takže kryl již ve svých dvou měsících. Vrh narozený 9.10.2006 po samici Etnies od Narsilion splodil samec Argony Lilis dearest (nar.10.7.2006) – nakrýval tedy ve svých dvou měsících. Všechny informace jsou dostupné na webu Cavalleri del dragon www.cavallerideldragon.estranky.cz (sekce „nabídka miminek“, „moje samice“ a „moji samci“)

ad 2) Pochopitelně chápeme, že potkan je mimo jiné krmné zvíře. Ale myslíme si, že chovatelské stanice by měly sloužit jinému účelu a slečna Halíčková by se měla rozhodnout za jakým účelem bude potkany chovat. Domníváme se, že chov potkanů jako krmných zvířat se neslučuje s chovatelskou etikou. Slečna Halíčková uveřejnila několik inzerátů (viz. příloha inzerce) na velké množství potkanů a také se k této své činnosti sama přiznala (viz. http://www.lea.estranky.cz/clanky/no-name-old/no-name-1-07 Adéla Halíčková 10.1.2007 9:37, vzkaz směřovaný uživatelce Shari* ).

ad 3) Důkazem k tomuto nařčení jsou fotky nafocené slečnou Zavadilovou. Tato osoba sice není nejdůvěryhodnější, ale pravost fotek potvrzuje skutečnost, že je zde zachycen stejný pes jakého sl. Halíčková vlastní (viz. příloha fotky).

Chovatelská stanice Cavalleri del dragon svojí činností snižuje úroveň chovatelství laboratorních potkanů u nás. Pokud přijde s touto chovatelskou stanicí do styku člověk, který se rozhodne poprvé upřednostnit chovatelskou stanici před zverimexem, bude asi dost rozčarován. A podle svého úsudku si ohodnotí všechny chovatelské stanice laboratorních potkanů. Proto žádáme, aby se výše předložené důkazy prověřili a ChS Cavalleri del dragon byla nucena vysvětlit své chování. Také žádáme o oficiální vyjádření k prodeji zvířat z chovatelských stanic do zverimexů nebo jak o krmivo. Domníváme se, že se to s chovatelskou etikou neslučuje. Petici přikládáme v příloze petice.

*skutečnost, že tento vzkaz skutečně napsala slečna Halíčková lze ověřit podle IP adres, které majitelka webu vypsala http://www.lea.estranky.cz/clanky/no-name-old . Podle těchto IP adres zde slečna Halíčková psala i pod jinými přezdívkami (chovatel hadů, sharakira), čehož se sice tato stížnost netýká, ale ukazuje to jakou osobností slečna Halíčková asi je.
Internetový obchod - chovatelské potřeby pro králíčky a hlodavce obchod.kralici.cz

Budeme rádi, podpoříte-li naše stránky nákupem v našem specializovém eshopu na chovatelské potřeby a krmivo pro králíčky, morčata, potkany a ostatní drobné hlodavce.

Digitální fotoaparáty